Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rokefeller
    senior tag

    Kezdek falnak menni attól hogy majdnem minden értékelésből kiderül hogy aki értékel, az KDE user... oké, engem meg nem érdekel
    Én mostanában Gnome-ot használok, de gyakran váltogatom. Nekem a Fedora és az Ubuntu telepítése is egyszerű, felhasználóbarát, kivéve a multimédiát mind a kettőnél, de az a jogászok miatt van :U. Ubuntu 10.4-t teljesen újratelepítettem, gond annyi volt, hogy a Flash-nél hiába klikkeltem, nem reagált, ez két perc Google-ba tellett. Meg a fekete panelon a tálcán nem látszott a Skype legördülő menü, lecseréltem a témát. A Fedorát preupgrade-del frissítettem, nem volt gond.
    Ami látványos különbség Gnome-nál, hogy Ubuntu-val a login után azonnal (5 másodpercen belül) használható a Gnome, Fedora 12-vel ez kb. 15, Fedora 13-mal kb. 19 másodpercig tart. Utána viszont talán a Fedora egy hajszálnyit gyorsabb (új kernel, új X). Az új X miatt - még az Archlinux is óvatosabb ebben - viszont a zárt, gyári driver-ekkel gond lehet a Fedora-nál egy darabig. A csomagkezeléshez grafikus felületet ritkán használok, ebben talán az Ubuntu synaptic jobb. Viszont konzolról a Fedora yum a presto-nak köszönhetően gyorsabb, valahogy egyszerűbbek a parancsok és ráadásul négy karakterrel rövidebb is, mint az apt-get:D. Apróság, de az Ubuntu alapból utf8-cal tette be a telepítésnél megadott meghajtókat az fstab-ba, így az ékezetes fájlnevek egyből jól jelentek meg.
    Összességében nálam a Fedora és az Ubuntu is tökéletesen megy, nem tudnék köztük választani pillanatnyilag.

    Az utolsó mondatod amire reagálnék:
    Pont ezaz, mindkettő megy. És igazából egyikhez sem kell pilótavizsga, sőt, a számítógépről, operációs rendszerről mit sem sejtők is ugyanúgy tudják használni.

    De simán előfordulhat hogy az Ubuntu valamelyik hardverrel nem megy jó, míg a Fedora igen, és fordítva is (új x, kernel, vagy valami konfig miatt). Vagy egyszerűen pont beleszalad az ember egy bug-ba (ami van az ubuntuban is, bármennyire is nem akarja beismerni sok fanboy)

    Ezzel szemben viszont évek óta minden értékelésben ugyanaz a nóta: a fedorát gányolni meg reszelni kell. Szerintem meg nem, csak az "újságírók" lusták ténylegesen értékelni, csak puffogtatják a kliséket :-)

Új hozzászólás Aktív témák