Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) venom8888 válasza KonzolKartel (#34050) üzenetére


venom8888
őstag

Nagyon koszonom. Sikerult.

(#34052) juve600 válasza KonzolKartel (#34050) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#34053) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Egyik kedvenc oldalamat a ma feltörték Fb-én.Erre van megoldás?
Köszi.
Kedves kávérajongóink!A mai napon megpróbálták eltéríteni az oldalunkat. A betolakodót, ha minden igaz sikerült kitennünk, viszont addigra átírta a nevünket. Ezt sajnos a Facebook ilyenkor 60 napig nem engedi visszamódosítani. Van valakinek esetleg ezzel tapasztalata, vagy tud valaki megoldást erre?Addig is üzemelünk tovább ezen a furcsa néven, tartsatok továbbra is velünk. Köszi a türelmeteket!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#34054) Bondix


Bondix
tag

"FB nélküli Messenger használat"

Egy kérdés:

A lányomnak úgy csináltam meg hogy csináltam egy Facebook és ugye adott a messenger hozzá.
Aztan töröltem a Facebook azaz a szokásos módszerrel felfüggesztettem de nem adtam meg, hogy 7nap után automatikusan újra legyen...
Így a messengert tudja használni az osztalytarssakkal de a face még korai neki.

Ebbe az esetbe maradhat így neki, vagy ez változni fog és esetleg törölni fogják csináljam meg ezt neki?
Vagy majd kiderul alapon hagyjam egyenlőre?

[ Szerkesztve ]

(#34055) ledgeri válasza Orlin (#34053) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A feltörésre, vagy a hivatalos, kivárandó, gondolom rendszerüzenet által legalább számszerűen kiírt 60 nap megkerülésére, ami nem a kivárása? :P

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34056) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Állandóan kódot akar küldözgetni nekem a messenger egy új telefonon, de a régi telefonomra küldi, aminek már nem működik a kijelzője, tehát NEM tudom leolvasni a küldött kódot. Minek kell ez a "szinkronizálás", ami miatt nem minden chat-nél látom az összes üzenetünket? És hogy oldjam meg, hogy pl. a pc-n használt messengerre küldje, ahol látom is?

[ Szerkesztve ]

(#34057) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló! Van valakinek tapasztalata (vagy hallott olyat aki szintén zenész) kizárásról? Tegnap úgy gondoltam hogy megváltozttatom a jelszót, de persze utána elfelejtettem. Eddig rendben is lenne de whatsapp-ot erőltette nem sima sms-t (mint régen). Persze feltettem, de ott se jött kód. Aztán a sok próbálkozás miatt letiltott. Oké oké töltsek fel okmányt. Feltöltöttem a személyim. Aztán 48 órán belül értesítenek. Berezeltem. Van valakinek pozitív tapasztalata?

/\____/\

(#34058) vittorio7


vittorio7
őstag

Sziasztok!

Régebben hallottam, hogy a messenger beszélgetéseket egy az egyben le lehet valahogy menteni.

Tudna ebben segíteni valaki, hogy hol vannak ezek a beállítások?

(#34059) szabacsik válasza vittorio7 (#34058) üzenetére


szabacsik
őstag

Ha jól rémlik :Beállítások - - - saját információk letöltése. Nekem 2-3 nap volt mire jött a link ahonnan letölthettem

/\____/\

(#34060) ledgeri válasza szabacsik (#34057) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha régi jelszavaddal lépnél be, akkor lehet, hogy lesz opció mást kérni (helyreállítási útvonalat...), de várd ki az időt, sőt a dupláját is inkább.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34061) internetezoo


internetezoo
senior tag

Felfüggesztette a fiókomat a meta, egyelőre az auth.oculus.com nem csinál semmit.
Hol lehet még próbálkozni?

(#34062) zsiga68 válasza internetezoo (#34061) üzenetére


zsiga68
senior tag

Csak kaptál tájékoztatást a felfüggesztés okáról és lehetséges lépésekröl.

(#34063) internetezoo válasza zsiga68 (#34062) üzenetére


internetezoo
senior tag

Az összekapcsolt meta fiók nem felelt meg az irányelveknek.

Illetve: "Legalább 13 évesnek kell lenned ahhoz, hogy jogosult legyél Facebook-fiókra. A fiókodat azért távolítottuk el a Facebookról, mert úgy ítéltük meg, hogy jelenleg nem vagy elég idős egy fiók fenntartásához."

(#34064) zsiga68 válasza internetezoo (#34063) üzenetére


zsiga68
senior tag

Akkor inkább töröltek mint felfüggesztettek. Nem lehet felülvizsgálatot kérni és személyivel visszakerülni? Kivéve ha tényleg 13 éves vagy :)

(#34065) internetezoo válasza zsiga68 (#34064) üzenetére


internetezoo
senior tag

https://www.facebook.com/help/contact/260749603972907

itt nem is engedi elküldeni az űrlapot

Felfüggesztettük a fiókodat.
A fiókodat felfüggesztettük, mert az összekapcsolt Meta-fiókod nem felel meg az irányelveinknek.Jelentkezz be az összekapcsolt auth.oculus.com-fiókodba, ha a döntésünk visszavonását szeretnéd kérni.Döntésünkkel szemben adott esetben ellenvetéssel élhetsz az országod bíróságain, vagy hivatalos vitarendezési testület elé terjesztheted azt.

auth.oculus.com nem csinál semmit

[ Szerkesztve ]

(#34066) internetezoo


internetezoo
senior tag

Letöltöttem az fb csomagot és azt látom hogy iraki ip címmel volt kijelentkezés és utána lett tiltás.

(#34067) zsiga68 válasza internetezoo (#34066) üzenetére


zsiga68
senior tag

Esetleg jelentsd feltört fióknak.

(#34068) internetezoo válasza zsiga68 (#34067) üzenetére


internetezoo
senior tag

Írtam a support@fb.com-nak

(#34069) szemy94 válasza internetezoo (#34068) üzenetére


szemy94
senior tag

Ha válaszolnak, légyszives írd meg mennyi idő után, nekem is bajom van, írtam is nekik, egyelőre semmi

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#34070) zsiga68 válasza internetezoo (#34068) üzenetére


zsiga68
senior tag

Esetleg itt: [link]

(#34071) flash-


flash-
veterán

sziasztok !

tegnap vaktoztattam meg a fb jelszavamat, ma meg kaptam email ertesitest egy 8 jegyű kóddal a Facebooktól hogy ez a visszaállítási kódod a Facebook fiokodhoz.

"
Facebook-fiókod jelszavának alaphelyzetbe állítására vonatkozó kérést kaptunk.
Add meg a következő jelszó-beállítási kódot: "

ez ilyenkor termeszetes hogy adnak mellé egy visszaállítási kodot,vagy ezt csak akkor küldik ha valaki megorobal belepni?
mindenesetre gyanús hogy akkor miert nem tegnap kuldték?

szerintetek ez mi lehetett?
(2faktoros sms belepes természetesen be van kapcsolva )

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#34072) eWro válasza -secret- (#33950) üzenetére


eWro
csendes tag

Nekem betolt

lemaradtam bocsi

[ Szerkesztve ]

(#34073) ledgeri válasza flash- (#34071) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A visszaállítás-kori emailek után jött?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34074) flash- válasza ledgeri (#34073) üzenetére


flash-
veterán

24-en valtoztattam meg a jelszavam es 25-én este jott email a visszaallitasi kódról.

nem tudom itthon mennyivel veszelyesebb az sms es autentikácio mint az Aegis appos. utóbbival azért felek hogy mivan ha elhagyom a telefont vagy tonkremegy.

illetve ugylatom a Facebook tamigatja a hardveres autentikáciot, 10e korul van ilyen, ezt csak facebookra lehet haszmalni vagy masra is? (gmail,stb)

illetve van ez a simplelogin io email atiramyitas ez pontosan hogy mukodik?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#34075) Stylewars_kp válasza flash- (#34071) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Én ma kaptam két mail-t is. Valaki megpróbált belépni a fiókba és kért jelszó emlékeztetőt. Gmail jelszót cseréltél mostanában?

(#34076) flash- válasza Stylewars_kp (#34075) üzenetére


flash-
veterán

magyar telekomosat hasznaltam eddig de at is állítottam gmail-esre. Előbbi biztonsági szintje közröhej.telefonos bemondasra kellett jelszot megadni, es nincs 2faktoros belépés... na meglatom most mi lesz következő lepes majd csinalok egy kulon protonmailt a facebookhoz...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#34077) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv. Kellene egy kis segítség. Van egy facebook fiókja kolléganőnek, ez valahogy össze van nőve a férje fb fiókjával. Ha beírom a férje felhasználónevét+jelszavát, akkor a kolléganő fb fiókja nyílik. Mobilon, pc-n, kenyérsütőn, mindenen. Hogyan tudom "szétszedni" őket?
Lehet, hogy amikor megörökölte a férj a feleségtől a régi telefont, akkor történt valami, mert nem factory reset volt, hanem csak a fiókokkal kezdtek zsonglőrködni. (de ez nem biztos).
Én csináltam gyári viszaállítást, flvittem a férj gmail fiókját, a mailjei megvannak. felvittem (volna) a férj facebook feelh.+jelszavát, de már ajánlja is fela zasszony hasonló adatait. Nemértem. Redmi teló, de nem találok a létrehozott Mi fiókra utaló jeleket.

[ Szerkesztve ]

(#34078) internetezoo válasza zsiga68 (#34070) üzenetére


internetezoo
senior tag

Végigvittem, elfelejtett jelszóhoz jutok amit nem enged.

(#34079) zsiga68 válasza elttiL (#34077) üzenetére


zsiga68
senior tag

Cserélj e-mail címet és jelszót...

(#34080) elttiL válasza zsiga68 (#34079) üzenetére


elttiL
senior tag

Szia. Ez lenne a megoldás? egy évek óta használt email cím lecserélése?

(#34081) internetezoo válasza zsiga68 (#34079) üzenetére


internetezoo
senior tag

Nem lehet semmit csinálni. Csak belépni a kezdőoldalon és kiírja a felfüggesztést.

(#34082) elttiL válasza internetezoo (#34081) üzenetére


elttiL
senior tag

zsiga68 nekem válaszolt...

(#34083) elttiL válasza elttiL (#34082) üzenetére


elttiL
senior tag

Na ezzel a hüjjeséggel mit kezdjek??? Ki akarom szedni onnan azt az email címet, ami nem oda való, Zukkerberg ezt írja: "Jelenleg ezt a módosítást nem tudod elvégezni.Ez azért van, mert észleltük, hogy olyan készüléket használsz, amelyet általában nem szoktál, és gondoskodnunk kell a fiókod biztonságáról. Ezt a változtatást akkor fogjuk lehetővé tenni számodra, ha már egy ideje használod ezt a készüléket." hát elmegy a búsba... Mi köze van ehhez? a mai világban össze vissza cserélgeti mindenki az eszközeit.

[ Szerkesztve ]

(#34084) ledgeri válasza flash- (#34074) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha észben tartod, hogy legyen mentésed az Aegis (bármely TOTP-féle) dologról, akkor az sokkal de sokkal jobb, mint az SMS!
Az SMS-hez kell az aktuális hálózat, kell a hálózaton előfizu. Ha külföldre mennél lehet, hogy bajos, mert akkor más hálózat. Ha gonosz vagyok, van az az ügyfélszolgáltatos, és neki az a pénz aki megcsinálhatja, hogy úgy fekszel le, hogy tied a szám, de úgy ébredsz, hogy már nem.
Ezzel szemben a TOTP egyszeri szerveres kapcsolat (beolvasás) után csak az időn múlik. Mindegy, hogy az app az az Aegis, a keepass, vagy ha olyanod van bitwarden, esetleg pl ez a weboldal, ha tudod a seedet, és az idő pontos, akkor megkapod a belépési kódot arra a fél percre. Ha már az aegis-t említed, akkor simán vagy ki-backup-olod általa, vagy kiírod belőle füzetbe (bármely bejegyzésnél ha rajta tartod az újjad, akkor tudod szerkeszteni a ceruzával, majd megnyitva, és láthatóvá téve láthatod a seedet, ez pl authy-ban, google, vagy MS authentikátorban nincs benne), ami megy pl széfbe vagy egy másik pl fiók mélyi, már net nélküli , vagy rokoné telóba bele-QR-kód-olvasod egy másik aegis-be (vgy bármibe), vagy átírod a PC-den lévő kepass-ba , vagy valami hasonló: te tudod, hogy hova került, a fenti mind offline is megcsinálható, és máris kész a "ha ezzel a telefonnal baj lesz, akkor mi lesz vele?" kérdésre a válasz!

A hardveres kulcs jobb mint a többi, mert ezt nem tudják kicsalni tőled "hasonlónak kinéző" oldalon, mint bármelyik beírósat.
Ezt funkcióitól függően eléggé sok helyen lehet használni: 150 fiókomból 24, mint 2fa támogatja, 12, mint passkey (mert olyanom van). De pl a yubikey-nek van egy oldala, ahol láthatod, hogy melyik funkciót melyik oldal támogatja... ja és a fenti telefonos, és a működési elv miatt, minimum 2 kell belőle (1 használós, 1 backup)

A simpleloginos átirányítgatást meg majdnem beírtam alapból ;] :
Annyi, hogy külön dolog az email-cím és az email-fiók!
A címre küldenek dolgokat, de ezt te a fiókban látod!
A simplelogin annyiban módosít az alap felálláson, hogy azon a szolgáltatáson keresztül lesz 10 extra emailcímed (ingyenes csomag, vagy megtartósra végtelen, fizetőssel), ami ugyanúgy a beállított emailfiókodba érkezik. Ha az aktuális fiókod támogat alapból alias-ozást, akkor ezt házon belül is meg lehet oldani, de ha pl már unod azt, vagy váltanál, vagy ilyesmi, akkor így is úgy is egyszer váltanod kell címet, így akkor már ajánlom a simplelogint, mert akkor -ha előfizetsz, blackfriday-kor 20, alapból 30 dollárt, akkor meg mindent külön tudsz válogatni.
Amióta megcsináltam már volt egy szolgáltatás amit feltörtek, így csak annak a címét kellett változtatni. 1 év alatt bőven át lehet állni másra, és csinálhatsz végtelen mennyiségű címet ,így csináltam én is 160 accouta 270 címet, így hosszabb távon is lesz extra újnak, vagy cserélni... Csak azért nem csináltam többet, mert uncsi naponta csak azért belépdesni, ha épp mást meg kellene csinálni :P (aztán azóta meg volt egy kuponkód protonpass-plus-ra, ami ugyanazt a rendszert használja, szóval megint van egy évem)

Szóval aegis: ha van backup ami nem azon a telefonon csücsül akkor jó vagy, és bőven jobb mint az SMS!
Jók a kulcsok csak kell tudni a funciókat, nem kritikus, elég jó a totp, de jobb a kulcs.
Simplelogin: Annyira kritikus fiók, mint az alap emailfiókod, de ha az nem szolgáltat aliasokat, akkor is jó 7-8 vagy végtelen szeparálásra!

#34076 flash- Ne azt, elég egy alias! Minek egy külön fiókot kezelni, mikor csak a címet kell váltani + a proton nem szereti, ha valakinek egynél több ingyen accountja van!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34085) ledgeri válasza elttiL (#34080) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A fenti hosszúm neked is szól, és igen:
A ne használj egy jelszót mindenhova mellé ugyanúgy rossz a ne használj egy emailcímet mindenhova! Gondolj bele: ugyanazt a címet tudja a bankod is, mint a most próbálkozó!
Ha pl outlooknál vagy, akkor van 10 címre lehetőséged ingyen... sajna a google picit bajosabb, de akkor ajánlom a simplelogint fentebb leírtam!
Elvenni az emailcímed attól aki tudja (és próbálkozik belépni) nem tudod, de ha lecseréled a címet, akkor ami a kezében van (facebookhoz), már semmit sem fog érni számára!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34086) elttiL válasza ledgeri (#34085) üzenetére


elttiL
senior tag

Valószínűleg félreérted. Házaspárnál vannak összetekeredve a facebook fiókok. (és kínai is nekem amit írtál) De valamelyest sikerült összeraknom.

(#34087) ledgeri válasza elttiL (#34086) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez lenne a megoldás? egy évek óta használt email cím lecserélése? Erre írtam amit

De oké, más a probléma alapja!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34088) elttiL válasza ledgeri (#34087) üzenetére


elttiL
senior tag

ja, értem. köszönöm az észrevételt.

(#34089) ledgeri válasza elttiL (#34088) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Most újraolvasva: volt korábban itt is szó arról, hogy lehet egy embernek több fiókja...
Nem lehet, hogy ilyen fiók béli váltás lett fiókváltás helyett? Sosem próbáltam vagy néztem utána.
A férj fiókja elérhető?
Nem lehet, hogy "belépés google-lel" esete áll fent?
Mit mond egy asztali böngésző (ami nem szív adatot telefonos, már abba beleregelt fiókokból infót? Egyiknél másiknál kinek az elérhetőségei látszódnak, ha barátoknak, vagy publikusan az elérhető?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34090) ' Tzs , válasza internetezoo (#34068) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Van értelme, válaszolnak?

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#34091) szoja


szoja
tag

Marketplace tiltásra az új account sem feltétlenül megoldás:

(#34092) classic B válasza elttiL (#34083) üzenetére


classic B
aktív tag

Nekem is volt ilyen bajom egy email cím törlésével. Ha visszakeresel az írásaimra, akkor találsz egy megoldást, ami nálam működött.

(#34093) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

Sziasztok!

Facebook app nálam a saját böngészőjében nyitja meg nálam az oldalakat, hiába van beállítva, hogy az alapértelmezett böngészővel nyissa meg. Ez valami bug vagy van rá valami megoldás? (Samsung telefon, legfrisebb one ui rendszer)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23

(#34094) razorka777 válasza StarKiller89 (#34093) üzenetére


razorka777
veterán

Töröld le az appot, majd tegyél fel egy korábbi verziót.( 424.0.0.21.75)
Ott pipáld be a külső böngészős megnyitást, majd frissítsd le az appot és működni fog a külső hivatkozással megnyitás.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#34095) StarKiller89 válasza razorka777 (#34094) üzenetére


StarKiller89
senior tag

köszi, ez megoldotta! ;)

Samsung Galaxy S23

(#34096) szemy94 válasza internetezoo (#34068) üzenetére


szemy94
senior tag

Válaszoltak?

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#34097) internetezoo válasza szemy94 (#34096) üzenetére


internetezoo
senior tag

Még nem.

De nem jött email a leírás szerint amikor felfüggeszti a rendszer egy profilt.

[ Szerkesztve ]

(#34098) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok,

Tegnap ota a messenger notificationokrol eltunt a like, reply es mute opcio.

Android, S24 Ultra, v446.0.0.44.109

Masnal is jelen van a hiba?

:R

Edit: a mute opcio teljesen veletlenszeruen hol van, hol nincs.

[ Szerkesztve ]

(#34099) Tosee


Tosee
őstag

Sziasztok!

Más is tapasztalt olyat, hogy ha a chatfej használatával szeretném megnyitni a beszélgetést a messenger ablak jön fel az összes beszélgetéssel? Eddig nem így működött...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#34100) bohoc71 válasza Tosee (#34099) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Sajnos igen. Már két napja szenvedek vele,egyszerűen nem tudom átállítani. Megint remekül sikerült a frissítés... :W[link]

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.