Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) 04ahgy válasza CosmO_O (#4400) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem is. :D

(#4397) ferike123: nincs semmi harag, én sem felkiáltó, hanem kijelentő hangnemben értettem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4402) Zé_Mester válasza kop8 (#4398) üzenetére


Zé_Mester
őstag

hagyj már fel azzal a grafittal, nem jó az semmire.
ha elcseszed, vagy széthull a grafitpor máshova is, akkor jó esélyjel kuka lesz a kártya.....megéri ? pákát neki meg pár potit és jóidő ;)

(#4403) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Grafitozás, graffitizés, szex nem volt, így unatkoztam idehaza az éjjel. Elég eredményesen tudok unatkozni: [link]. :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4404) ferike123 válasza 04ahgy (#4403) üzenetére


ferike123
csendes tag

Szóval először keressem meg a kártyán a pl.vcpuhoz tartozó ic-t és potot forrasztok be?

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4405) 04ahgy válasza ferike123 (#4404) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem, a potot azt a GPU hűtésére kell használni. Szárazjéggel vagy folyékony nitrogénnel megtöltve.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4406) radi8tor válasza 04ahgy (#4405) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Potméterre gondolt. :)

⭐ Stella

(#4407) 04ahgy válasza radi8tor (#4406) üzenetére


04ahgy
nagyúr

LoL. Honnan tudjam, hogy mire gondol, ha nem azt írja, amire gondol, ráadásul a nem megfelelően írt dolog konkrétan ebben a topikban konkrét, és eltérő jelentéssel bír... :F

A potméter meg legyen poti, potméter, potenciométer, trimmer, helitrimmer, stb. Van rá ezer és egy szinonima. Még a tekerentyű is jobb lett volna, mint a pot. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4408) ferike123 válasza 04ahgy (#4407) üzenetére


ferike123
csendes tag

Ok-ok ne fezen vesszünk össze,én írtam rosszul,szóval a megfelelő értékű potit kel forasztanom az ic-re ha jól értem?

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4409) 04ahgy válasza ferike123 (#4408) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4410) CosmO_O


CosmO_O
tag

Eladást segítendő, ide is posztolnám nitrózós kellékeimet!
(Nem, nem hagyom abba, csak pénzügyi gondok forgolódnak fenn :((( )

F1 Gemini 1.0 minden kiegészítőjével.

Tek 9 Slim szintén minden kiegészítőjével.

25L Labor dewar

Opcionális kiegészítők a potok mellé vihetők... (Nulla kilóméteres szondák, alap voltkraft 101-es mérő, illetve ramafelx öntapadó csík, sok méter :))

Bocsánat a féloffért! :R

[ Szerkesztve ]

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

(#4411) subaruwrc


subaruwrc
félisten

Pénteken 04ahgy kollégával ismét összeültünk a kis laboromban egy kiadósabb HD 7970 tesztelésre, immáron a csúcs X79 rendszert alapul véve, aminek a legjobb eredményeit a következőkben felsorolnám.

Akik nélkül ez a teszt, és így az új rekordok sem jöhettek volna létre :
Az INTEL Magyarország, akik a Sandy Bridge-Extreme kit-et szolgáltatták nekünk, amiből a 3960X ES cpu-t használtuk fel
az ASUS Magyarország, ők - illetve pontosan Gyepes Máté [ matteo_szg :R ] az egyik HD 7970 -es kártyát, és a kiváló Rampage 4 Extreme alaplapot adta.
04ahgy, aki a másik 2db HD 7970-essel járult hozzá a repertoárhoz, és már már művészi precizitásával lehetővé tette, hogy a cpu-t 5 órán keresztül a penge élén bencheljük.
és végül de nem utolsó sorban a folyékony nitrogén ellátónk, Alex is szokás szerint érdemel egy hatalmas köszönetet, mert hát nitrogén nélkül sincs teszt :C :R

A tesztkonfiguráció tehát :
Core I7 3960X ES cpu - K|ngp|ncooling F1 Gemini pot - LN2 - 70C
Asus Rampage 4 Extreme X79 ROG lap
A-Data XPG+ 2200C8 Elpida MGH-E Hyper 8192mb Ram
Corsair Force 3 120GB SSD
Cooler Master Silent Gold PRO 1000W PSU 1
Corsair AX 750W PSU 2
3* Radeon HD 7970
25 liter LN2

Az eredmények :

62330 - 3DVantage - 7970 Crossfire - 1275-1875

68188 - 3DVantage - 7970 3x Crossfire 1160 - 1775

18800 - 3DMark11 Performance - 7970 Crossfire - 1260-1850 - Tess ON low cpu score

21675 - 3DMark11 Performance - 7970 Crossfire 1300-1850 - Tess OFF normal cpu score

5860 - Hwbot Unigine Heaven DX11 Extreme - 7970 Crossfire - 1290-1850

ezek az eredmények új Magyar rekordok a saját kategóriájukban.

ezzel a teszttel és az így generált pontokkal, ismét 1. vagyok itthon a tuningosok rangsorában, de ami talán mégfontosabb, hogy a világon a TOP 100-ban is van Magyar tuningos :)

pár kép a rendszerről, ezt 04ahgy kolléga majd még kiegészíti profibbakkal

3 way CF

2 way CF

röviden tömören ennyi :R
köszöntem a figyelmet, és a támogatást mégegyszer, hamarosan postolok ide egy kis meglepit, ezenkívül még annyit, hogy hamarosan az X79 + SB-E + LN2 + 7970 Quad CF teszt is megvalósul ;)

subaru

[ Szerkesztve ]

(#4412) radi8tor válasza subaruwrc (#4411) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:Y Gratulálok! :C

Hihetetlen erő van ebben az architektúrában! (értem ezt SB-E és GCN-re)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4413) MPowerPH válasza subaruwrc (#4411) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gratuálok, szép eredmények. :C

Don't Tread On Me

(#4414) toyone válasza subaruwrc (#4411) üzenetére


toyone
őstag

ohh :C

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4415) Tomate


Tomate
veterán

Valaki PÜ-ben meg tudná adni Achill3us telefonszámát? Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#4416) subaruwrc válasza Tomate (#4415) üzenetére


subaruwrc
félisten

elküldtem

toyone ;) :D

BMW001 :R

radi8tor1 :C

(#4417) ittakary válasza subaruwrc (#4411) üzenetére


ittakary
nagyúr

Jesszusom... Minden tiszteletem a tiétek, elképesztő :)

:R

(#4418) subaruwrc válasza ittakary (#4417) üzenetére


subaruwrc
félisten

köszönjük!
:)

(#4419) matteo_szg válasza subaruwrc (#4418) üzenetére


matteo_szg
őstag

Gratulálok!

Várom a quad CF eredményeket. :)

jupiiii

(#4420) subaruwrc válasza matteo_szg (#4419) üzenetére


subaruwrc
félisten

:R

záros határidőn belül jönni fognak, nagyjából egyforma kártyákkal, erősebb tápokkal, és talán egy jobb procival :)

(#4421) Varoz válasza subaruwrc (#4411) üzenetére


Varoz
őstag

Zsír. :C :R :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#4422) subaruwrc


subaruwrc
félisten

szóval ahogy mondtam, következzen egy kis tutorial képekben, hogy hogyan is kell előkészíteni egy alaplapot extrém tuningra

a felhasznált alkatrészek a következők.

ASUS Rampage 4 Extreme ROG X79 lap, X-sockettel
Intel Core I7 3960X C1 ES cpu -
K|ngp|ncooling Dragon F1 Gemini cpu pot

íme a deszka, ha esetleg valaki még nem ismerné, a bemutató és a teszt rendszer alapja.

a socket lga2011-es foglalat benne a 3960X cpu-val, és a gyári 2011es lefogatókerettel
ezt le kell cserélnünk az alaplaphoz adott szerszám segítségével, egy 1366os backplatere, hogy a cpu pot csavarjai könnyedén átmehessenek a furatokon

az eredeti backplate hátulról

ez pedig a két szükséges alkatrész, amivel a művelet megoldható
a kis hajlított szerszám, alap tartozéka a Rampage 4 Extreme alaplapnak, ahogyan a + backplate is. ezek így ketten az X-Socket

az első és igen fontos lépés a lefogató mechanizmus cseréjénél, a processzor eltávolítása, majd a socket védő műanyag ketyere visszahelyezése, a socket pinek védelme érdekében. FONTOS , hogy csak meglazított állapotban eltávolítható a lefogató mechanizmus, különben hatalmas erő kell hozzá, és kimaródhat a csavar feje, vagy akár el is törhet az előfeszítés hatására.

miután az egész 2011es mechanizmust eltávolítottuk, a 2011es backplatet kicseréljük az 1366-osra, és visszacsavarozzuk rá a lefogató mechanizmust
nem kell izomból megtépni, épp csak hogy magától ne lazuljon vissza, amint lecsukjuk, be fog feszülni.

miután ezt megcsináltuk, ennek a látványnak kell fogadnia. a cpu behelyezésénél fokozottan kell figyelni a kis jelölő nyilacskára, mert sajnos most nem csak egyféleképpen lehet a foglalatba helyezni, és senki nem szeretne 400 ezres kárt magának egy kis figyelmetlenség miatt

ez eddig lényegében csak az X-socket cseréje, most jön az LN2 tuningra való felkészítés, ahol a legfontosabb szempont a páralecsapódás megakadályozása, tehát lényegében az alaplap közel légmentes szigetelése a cpu foglalat környékén. most még elég száraz az levegő, de nagy páratartalmű helyiségekben rövid idő alatt is komoly kondenzáció alakulhat ki, ami a cpu vrm környékén halálos végeredménnyel járhat minimum az alaplapra nézve

a Gemini pot backplateje a hozzávaló vastag gumilappal, 1366-os socketre felkészítve
az alaplap hátulját is védeni kell a lecsapódástól, a teszt közben a ventillátorok erős légmozgást generálnak ami a túlhült alaplaphoz kerülve könnyen folyadékká alakul és rövidre zár valamit.
ezért és a nedvszívás érdekében 2-3-4 vagy akár több réteg ( egy idő után a lefogatás erősségének rovására mehet ) szilvia papírtörlő, vagy egyéb nedvszívó anyag javasolt az alaplap hátuljához is, valamint fontos hogy szivacsra, vagy egyéb puhább anyagra rakjuk a rendszerünket, hogy ezzel is csökkentsük a kavargó levegőt a lap alatt.

ezután ezt a részt átvezetjük az alaplap furatain, és ezt az eredményt kapjuk

ezután következik az aprólékosabb szigetelés, az alaplapi cpu socket és tápellátó rész körül. itt a tökéletesnél minnél közelebbi légmentes szigetelésre kell törekedni, mert minimális folyadék sem megengedett a cpu lábai és a vrm nagyáramú részegységei között.
én most papír alapú szigetelést használtam mivel semmilyen nyomot nem szerettem volna hagyni a lapon, és ez igazából a célnak tökéletesen meg is felel mivel a Sandy Brigde-E architektúra sajátságaiból kiindulva -100 celsius fok környéki hőfokra lehetett maximum számítani, de leginkább 50-70,re amit egy ilyen szigetelés játszi könnyedséggel elvisel akár 12-15 órán keresztül is, jegesedés nélkül.

ez a végeredménye, miután a szilvia papírtörlőt a legkisebb résekbe is betuszkolva, majd egy csík ragasztószallaggal a legközelebbi memória foglalatokat letakarva, és egy réteg armaflex szigeteléssel elláttam a lapot.

a processzor pasztázásánál fontos, hogy ne essünk túlzásba, és ne is spóroljuk el a dolgot, mert mindkettőnek rossz kontakt lehet az eredménye a pot és a processzor között, ami rossz hőátadásban, instabil rendszerben és mondjuk egy gyengén lefogatott pot esetén processzor elfüstölésben is végződhet.emellett a paszta minősége mégfontosabb, a legjobbak a semleges állagú fehér, könnyen kezelhető, lemosható paszták, a túl sűrű, majdhogynem grízes darabok, a nagy hidegben hajlamosak túlságosan összehúzódni, és hangos reccsenés kíséretében megszüntetni a kapcsolatot a két felület között, ami mondjuk egy 1.95v on járatott gulftown, vagy 1.6v-on járatott sb-e processzor esetén nem éppen életbiztosítás

a pot talpa közelében van előre kialakított furat, amibe paszta kíséretében behelyezzük a hőmérő szenzort, majd leragasztjuk , és a pothoz rögzítjük, a szobahőmérsékleten történő szerelés közbeni kimozdulást elkerülendő

ezek után felhelyezzük magát a potot, óvatosan, nem ráejtve a processzorra, a ráhelyezést követően maximum óvatos oldal irányú mozgás engedélyezett, de semmiképpen nem tiszta erőből odanyomva elforgatva 60 fokokat, mert ezzel a processzor kupakjában és a pot talpában is szép egészséges karcokat készíthetünk, és még a pasztát is kipréseljük teljesen. csak ráhelyezzük, picit megmozgatjuk, majd a pot lefogató alkatrészeivel leszorítjuk a potot, lehetőleg erősen, úgy hogy ne tudjon mocorogni a pot.

a képen, az úgynevezett K|ngp|n style lefogatás látható, azaz az egyik adag fekete műanyag központosító alkatrészeket és a rugókat kihagytam

ezzel a rendszerünk elkészült az extrém tuningra, ha minden jól megy, ideje rekordokat döntögetni :)

subaru

[ Szerkesztve ]

(#4423) 04ahgy válasza subaruwrc (#4422) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szép tutorial.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4424) Varoz válasza subaruwrc (#4422) üzenetére


Varoz
őstag

Nagyon fasza. :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#4425) radi8tor válasza subaruwrc (#4422) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így már értem, hogy honnan van pot-od hozzá.
Trükkös megoldás! :C

⭐ Stella

(#4426) helkis válasza subaruwrc (#4422) üzenetére


helkis
addikt

no nem is tudtam, hogy van ilyen topic, megy a kedvencekbe, ahogy az írás is! :R
szerintem mehetne blog-ba is! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4427) subaruwrc válasza helkis (#4426) üzenetére


subaruwrc
félisten

:C
nem vagyunk olyan sokan hogy blogra menjen véleményem szerint, akit érdekel az itt megtalálja, még majd a hwbot topikba belinkelem, de ennyi.
a következő alkalommal majd csinálok vga nitrosat is, bár azt mi általában elég speckó módszerrel oldjuk meg amit mondjuk újoncoknak nem ajánlok :DDD

mod: már 04ahgy átlinkelte a hwbot topikba.

[ Szerkesztve ]

(#4428) helkis válasza subaruwrc (#4427) üzenetére


helkis
addikt

onnan jöttem.. :)

várom! + "action movie" -t a népnek! :R

igaz nem cél, de ha vannak régebbi félresikerült setup-ok, elrettentésnek, azokat is betolhatnád..
szóval, ha valaki ki akar hagyni pár lépcsőt az tudja mire számítson, mert elég gyerekjátékként van leírva :), de azért tudatosuljon mindenkiben, hogy itt azért nagy erők vannak alkalmazva.. :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4429) subaruwrc válasza helkis (#4428) üzenetére


subaruwrc
félisten


végigszaladok majd a régi mappáimon aztán ha eszembejut egy két történet azt leírom, hogy mire érdemes figyelni, mert valóban akad egy két fail is :D

(#4430) radi8tor válasza helkis (#4428) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Videó: http://youtu.be/imNCnBqvIMU?hd=1

sry, nem megy a linkelés játék alatt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4431) Zé_Mester válasza subaruwrc (#4422) üzenetére


Zé_Mester
őstag

hiánypótló ;)
jól tetted, hogy megcsináltad, átlátható, lényegre törő :K

(#4432) subaruwrc válasza helkis (#4428) üzenetére


subaruwrc
félisten

na hát pár dolog eszembejutott amire figyelni kell nitrozás közben, és a betartásával megóvható adott esetben a proci vagy a lap

két olyan eset volt idáig amikor alaplap elhalálozott a kezeink között, mindkettő olyan körülmények között amik megelőzhetőek lettek volna.
ha hosszas és durva terhelés közben - nitrozott cpu + wprime 1024m - kapcsol le hirtelen a rendszer, és tegyük fel nem indul magától újra, akkor hagyni kell egy pár percet hülni, mert a wprime közben a tápellátó részek felhevülnek és egy újbóli ráindítás során eldurranhat. az egyik balesetünk így történt, nem volt egy szép látvány, főleg hogy szponzorált lap volt ..
a másik az saját volt, az első giga x58a-oc itthon, azzal meg wprimeozni készültünk és addig addig gondolkodtunk a szétfagyott rendszer felett ameddig a cpu vrm részen elkezdett kiengedni és indításnál pukkant.
fontos szabály hogy a teszt közben teszt van, nem megyünk kutyát sétáltatni, meg tv-t nézni egy óra szünet erejéig. ha egyszer minuszba hűtöttük a rendszert, akkor az a nitrogén elfogyásáig és a teszt végéig ott is kell hogy maradjon, legalább -30-50 fokon, architektúra függően persze. ha csak valami probléma, pl nem jól felhelyezett pot, vagy halott cpu közbe nem jön amiért kénytelen vagy szétszedni a rendszert, nem szabad engedni hogy + ba melegedjen, mert ha a processzor már + ban van az azt jelenti hogy az alaplap biztosan környezeti hőmérsékletre melegedett vagy legalábbis pozitív tartományban, tehát mindenhol el kezd vizesedni, és zárlat(ok ) alakulhatnak ki. ja juteszembe a rampage 3 blacket így nyírtam ki ...
hirtelen most ennyi jutott eszembe, majd megnézem milyen képanyag van az AMD rendszerek szigeteléséhez, mert az egy kemény móka, ott órákat -190 fok környékén megy a rendszer amihez tényleg tökéletes szigetelés kelll, különben csonttá fagynak a memória slotok is és beáll a rendszer mint a gerely
valahogy így : asus m4a89gtd pro + 975 BE

:)

mod:
egy átlagos nitrozás valahogy úgy néz ki hogy :
megvan a léggel/vízzel kiismert rendszer, nem 0 km-es procit rakunk elsőre nitrogén alá mert semmi jó nem fog kisülni belőle, szóval megvan a rendszer amit ismerünk, rendesen be van szigetelve, a cpu vrm ventillátorral hűtve, összerakjuk, elindítjuk normál feszeken, elkezdjük hűteni, windowsban megnézzük hol kapcsol le a rendszer ( addig hűtjük nitroval ameddig minimális cpu terhelés közben lekapcsol a rendszer- ez a coldbug ) majd megnézzük elindul e. ha nem, akkor melegítjük majd 10-20 fokonként ráindíthatunk ha nagyon nem tudjuk mikor fog elindulni, aztán ahol végül végigmegy a boot folyamat, ott a cold boot bug.
ha ez nagyjából megvan, a coldbug -10-15 fokos hőmérsékleten érdemes játszani kezdésnek, hogy kevés probléma legyen vele teszt közben. a feszeket ésszel lehet emelni a léggel vízzel már nem megengedett tartományba, a hőmérsékletekre fokozottan figyelve. mivel az újoncoknak is K|ngp|n potjaik vannak, ez nem nagyon lesz probléma hogy még nagy terhelések közben is pár fokos intervallumon belül tartsák a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#4433) helkis válasza subaruwrc (#4432) üzenetére


helkis
addikt

"és addig addig gondolkodtunk a szétfagyott rendszer felett ameddig a cpu vrm részen elkezdett kiengedni és indításnál pukkant."

ugyanígy szállt el a hétvégén a ds4-em.. :K
(kompi és q6600 kombóval, szerencsére minden túlélte a lapot kivéve..)

köszi a sötét oldalt is! :R máris jobban látszik, hogy micsoda idegőrlő egy munka ez.. :B
illetve ha több hsz is születik a témában, akkor mindenképp egy blogba, vagy saját weboldalba kéne feltolni, hogy egybefüggően meglegyen, mert aki csak az első hsz-t olvassa az hamar beszívhat..
még valami eszembe jutott, ln2-öntözés/fröcsögés, beszerzés/tárolás +biztonságos szállításról és esetleg munkavédelmi szempontokból körbe kéne járni a teljesség kedvévéért! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4434) 04ahgy válasza helkis (#4433) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem aki extrém tuningolni akar, az vegye a fáradságot, hogy utánaolvas, alaposan, és nem a szájába adják a megrágott sült galambot, félig előemésztve. :D Szerintem. Páran vagyunk ennek a közösségnek tagjai, és mint subaru is írta, bőven elég ebben a topikban lennie a tudnivalóknak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4435) subaruwrc válasza helkis (#4433) üzenetére


subaruwrc
félisten

pörögni kell teszt közben, nincs idő ámuldozni mert a vizesedés viszonylag hamar megkezdődik
ha véletlenül úgy alakul hogy valami miatt megakad a teszt menete, a rendszert akkor is időközönként hűteni kell hogy minuszban maradjon

ln2 öntözgetés a hiedelemmel ellentétben nem halálos művelet, és igazából még semmilyen sérülést nem szereztünk vele, a szárazjéggel viszont annál inkább.a nitrogén csak akkor veszélyes ha véletlenül pár másodpercnél hoszabb ideig marad meg a testen. általában higanyszerűen elgurul és egy pillanat alatt el is illan. nem szoktunk sem kesztyűt húzni, sem szemüveget viselni. határozottan kell bánni a termosszal, és biztos kézzel fogni / önteni, akkor nem lesz probléma. ha véletlen mellé megy nem kell izgulni, nem vezet, és rögtön el is illan.

a tárolás terén nincs mese speciális dupla falú szigetelt dewar edény kell hozzá, lehetőleg olyan amiben a vákuum is megvan. ezenkívül minden más megoldás / edény felejtős.

szállítás témakörében sok okosat nem tudok mondani mert nekem házhoz szállítják, de amúgy ha valaki besétál a linde illatos úti telepére, akkor is csak dewar edénnyel fogják kiengedni, és kocsiban kell szállítani, bekötve.
a dewarokat nem lehet légmentesen lezárni tehát előfordulhat hogy kifröcsög belőle, de mint mondtam kárt nem valószínű hogy okoz hacsaknem tartosan oda ér valahova

volt már rá példa hogy elfehérítette az ülést mert szép lassan csordogált kifelé .. :D

vannak egyébként olyan 200+ literes nyomásálló dewarok amiknek biztonsági szelep van a tetején, de ilyet itthon senki nem használ nitrogénes teszteléshez mert horribilis ára van

nagyjából ennyi, majd előfordulhat hogy írok külön blogot de egyenlőre még mindig nem elég sok az információ hozzá

ami még szerintem hiányzik most ebből, az az AMD-s szigetelés illetve a vga előkészítése
ezeket is majd megírom, de egyenlőre gyorstalpalónak ez is megteszi

(#4436) 04ahgy válasza subaruwrc (#4435) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"a dewarokat nem lehet légmentesen lezárni tehát előfordulhat hogy kifröcsög belőle, de mint mondtam kárt nem valószínű hogy okoz hacsaknem tartosan oda ér valahova"

Nem lehet - nem véletlenül - és épp ezért nem is szabad önkényesen, mert akkor borítékolható a robbanásveszély.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4437) helkis válasza 04ahgy (#4434) üzenetére


helkis
addikt

nyilván, de szvsz sokkal veszélyesebb, ha csak egyik oldalról szólnak a beszámolók és nem teljes körűen van leírva minden.. ;)
mint ahogy minden téren, az tud igazán nagy károkat okozni, aki csak egy kicsit ért hozzá! :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4438) 04ahgy válasza helkis (#4437) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azért ne ott lyukadjunk ki, hogy mi vagyunk a hibásak más káráért, mert nem írunk le valamit. Amiben nem biztos az illető, azt ne csinálja, és akkor nincs kára. Vagy csinálja saját felelősségre, és akkor így járt.

Az anyagi kár, méghozzá a jelentős anyagi kár hozzátartozik az extrém tuningos mindennapjaihoz. Achill3uS, Over, és a többiek is bűven tudnának mesélni elsütött lapok, procik történetéről, degradálódott 980X-ekről, stb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4439) Zé_Mester válasza helkis (#4437) üzenetére


Zé_Mester
őstag

az tud igazán nagy károkat okozni, aki csak egy kicsit ért hozzá!
sajna ennek a hobbinak az előfeltétele a "kezdjünk hozzá pancserkodni kicsit, aztán majd belejövünk". tudom, hogy hülyén hangzik, de én kb így látom :)

ez már nem válaszként, ez úgy mindenkinek
bár mennyit olvas utána az ember, a képeken és a fórumokon baromi egyszerűen néz ki, csak pocsoljuk a nitrót, toljuk fel a feszkót és szalad a proci, valami égig érő órajelen.
hiába fog subaru, vagy bár melyikünk oldalakon keresztül beszélni róla, ezt csak akkor lehet jól csinálni, ha a saját "kárán" tanulja meg az ember az apróságokat. ehhez pedig idő kell.
minden pici mozzanatra képtelenség kitérni, mert annyira komplex egy ilyet teszt ceremónia, hogy hülyeség is lenne belekezdeni publikálni, mert soha nem lenne vége a soroknak.

ésszel kell nekiesni, lehetőleg nem rögtön a nitró pocsolással, hanem mondjuk vízhűtés lefagyasztott radikkal, aztán szárazjég és ha itt már vannak sikeres és szép eredmények, akkor meglesni a nitrós világot. :K

számtalan alkalom volt, amikor rámírtak egy-egy logout cikket olvasva, hogy mennyiért adnám bérbe a potot és a dewart, mert ki akarják próbálni :Y . nem lett belőle semmi, mert tudtam nagyon jól xy-ról, hogy életébe nem látott még ilyet kívülállóként sem, nem még hogy magának csináljon bár mit is. utána meg csak jött volna az anyázás, meg a pattogás.....kis lépések, én azt mondom.

ez az egész extrém tuning egy bazi nagy hegyre hasonlít, amit meg kell mászni. és csak út közbe derül ki, hogy milyen kib...tt meredek :U

[ Szerkesztve ]

(#4440) subaruwrc válasza Zé_Mester (#4439) üzenetére


subaruwrc
félisten

naja, a legnagyobb igazság ebben van
leírhatom én ide minden eddigi tapasztalatomat, de attól még aki elolvassa nem fog tudni ugyanúgy tuningolni, meg annyi mindenre figyelni

a legutóbbi teszten is sikerült amatőr hibát vétenem pedig nem először csináltam ..
ez leginkább az agy számára megterhelő, minden összefüggést meg kis tweaket fejben tartani és a megfelelő időben alkalmazni + a hőmérsékletekre is figyelni
nem csak locsipocsiból áll valóban

(#4441) radi8tor válasza subaruwrc (#4440) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elárulod azt az amatőr hibát?

⭐ Stella

(#4442) subaruwrc válasza radi8tor (#4441) üzenetére


subaruwrc
félisten

3dmark11-eztünk 3 gpuval, és a helyes gpu count beállításra nem figyeltem, ami miatt ment a kukába egy teljes teszt ...

( nem a helyes beállítást nem árulom el :P )

[ Szerkesztve ]

(#4443) helkis válasza 04ahgy (#4438) üzenetére


helkis
addikt

hgyu, zé, subaru - meggyőztetek! igazatok van! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4444) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Kis infot kérnék. Milyen paszta vált be Nektek extrém tuninghoz? Gondolom kerámiás, de pontosan melyik? :)

Don't Tread On Me

(#4445) 04ahgy válasza MPowerPH (#4444) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mindegy. Kenhető legyen. Én nonamet használok.

Jó még az OCZ Extreme paszta asszem meg a Gelid Extreme is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4446) MPowerPH válasza 04ahgy (#4445) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jó a sima noname nekem is. :) Beszerzési lehetőség?

Jah igen. A szigetelést pontosan milyen tapadós szalaggal oldjátok meg?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4447) 04ahgy válasza MPowerPH (#4446) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Bármilyen számtechboltban kapsz fehér noname pasztát. :D

Szilviával szoktam én szigetelni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4448) MPowerPH válasza 04ahgy (#4447) üzenetére


MPowerPH
félisten

Oksa, a lényeg akkor, hogy kerámiás legyen. :)

Messer Hungarogáz Kft. -t ismeri valaki? Nézegettem, és a környéken pont van egy központi telephelye, mindössze 15km-re Dunaföldváron. Jó lenne tudni, hogy ők is szállítanak e ki házhoz, vagy érte kell menni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4449) MPowerPH válasza MPowerPH (#4448) üzenetére


MPowerPH
félisten

No, hát e-mail -eztem egyet velük... Az, hogy 640 Ft+ Áfa/ liter a folyékony nitrogén náluk, az máshol is normális? :U Én borzalmasan soknak tartom ezt az árat.

Don't Tread On Me

(#4450) 04ahgy válasza MPowerPH (#4449) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Lindében sem sokkal olcsóbb, szóval igen.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.