Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) Achill3uS válasza jones965 (#4646) üzenetére


Achill3uS
veterán

köszönöm ez jolesik, 2010-ben már keveset tuningoltam, a 2010-es MTH-ra is csak nézőként mentem ki, de rémlik, hogy beszélgettünk amig subaruék nitrogőzben alkottak... mi MTH-n 2006-2007-ben tuningoltunk jéggel meg nitroval overrel de ha akkoriban is már moddingoltál akkor tutira összefutottunk ott is...

mivel nichshih most az asrocknal dolgozik, szerintem nem lehet rossz lap csak rendes biost kell hozzá találni, hogy legyen sebessége is... beta-kra is erdemes lehet ráprobalni...

a frissitett eredményeid már szebbek lettek, de föleg a 2d-ket igy elnézegetve még sokat kell tanulnod melyik benchmarkot, hogyan kell futtatni, és a világért se kioktatásnak vedd mi sem ugy születtünk, hogy tudtuk, hogyan kell, inkább tanácsnak, rengeteg tesztóra van már mögöttünk, nemtudom mekkora dewar-od van, de én volt, hogy többször egész 30litereket használtam el csak egy cpu-ra, vagy vga-ra egy jo 32M vagy 3dmark2001 futtatashoz, szoval a kevesebb, kimunkalt eredmeny neha több, tudom, hogy drága dolog a nitro, de nem mennyiségre mérik a tuningot... nyulj bele abba a bios-ba, teszteld ki léggel jobban mit birnak az alkatrészeid külön külön, sok nitrot sporolsz azzal is, hogy már kb tudod mi mennyit megy amikor felöntöd... és akkor a windows-rol még nem is beszéltem... nem attol lesz gyors az eredmény mert egyszinü a háttér :)
szoval jo uton haladsz, látom sok hw megfordul nálad és nem sporolod az időt a tuningra a modding mellett, ami több mint dícséretes és értékelendő, mind örülünk neki, hogy a hwbot pontja gyülnek az országnak, de ne sporold ki a befektetett energiát sem a tesztjeidből!
a magyar rekordok pedig leginkább ilyen kis házi versengésnek tekinthetők, amivel jó múlatni az időt, borsot törni egymás orra alá, adni a motivációt a teszteléshez, de ha megnézel egy napi top feltöltést hwbotra, teis látod, hogy a nemzetközi mezőny bizony, profi, tele van alkatrésszel, és tesztel kökeményen!
szoval ahogyan mifelénk mondják, keep pushing it! :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4652) jones965


jones965
Modder

subaruwrc:-nem tudom, mivel csak a gyári cooler van, ami ilyen irányban szóba jöhetne. Vízzel tudom majd még kitesztelni.

04ahgy:-köszönöm!

Achill3uS :-egyáltalán nem veszem kioktatásnak, inkább megtisztelő, hogy ilyen részletesen válaszolsz. :R A többi sráctól hallottam a fanatizmusodat, például a 2001 SE tweak-jével. Sajnos nekem annyi időm nincs, hogy ilyen apró részletekig elmenjek.
Mint egyfajta sportra tekintek erre a műfajra, és lelkesedéssel tölt el, ha sikerül elérni egy-egy jobb eredményt. Természetesen ismerem a HWBOT nívós eredményeit, valamint a mögöttük álló neveket, de én nem mérem magamat azzal a mércével.
Inkább maradok az átlagos középmezőnyben, és mint írtam jó kis adrenalin termelő idő töltésnek.

[ Szerkesztve ]

(#4653) subaruwrc válasza Achill3uS (#4651) üzenetére


subaruwrc
félisten

4ghz snb/snb-e/ib 32m lowclock ?

bár van némi eltérés az architektúrák között, de ezekhez nagyjából mindenki hozzáfér.

(#4654) 04ahgy válasza subaruwrc (#4653) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én benne lennék egy fixen 4GHz SB/SB-E/IB SuperPi 32M Challenge-ben. A használható memóriacsatornák száma: maximum kettő! Így még fairebb a játék. A 3 architektúra IPC értéke meg nagyjából egyezik.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4655) subaruwrc válasza 04ahgy (#4654) üzenetére


subaruwrc
félisten

majd az még alakuljon, szerintem az snb-e félkarú óriás max 2 rammal, de a hétvégén kipróbálom

(#4656) 04ahgy válasza subaruwrc (#4655) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A 32M meg meglódul 4ch mellett. Szóval az meg úgy nem fair. Maradjon az egységes dual channel, és akkor a tweak tehetség lesz a nyerő. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4657) toyone válasza jones965 (#4648) üzenetére


toyone
őstag

Szép. Gratulálok hozzá.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4658) jones965 válasza toyone (#4657) üzenetére


jones965
Modder

Köszönöm! :R

(#4659) Overlocker válasza jones965 (#4648) üzenetére


Overlocker
veterán

Grat, hajrá! Tipp: Superpi-t XP-n futass! ;)

[ Szerkesztve ]

(#4660) Zé_Mester válasza jones965 (#4648) üzenetére


Zé_Mester
őstag

gratulálok, nagyon szép eredmények :C csak így tovább :R
a superpi különösen tetszik, ha még jobban kipucolod a wint nyerhetsz vele még pár tizedet/századot :)

toyone : gratula neked is, nem semmi :C
hogy szuperált a biostar lap a hűvösben ? egyik havernak asszem pont ilyenje van és rám akarja erőszakolni egy kis kínzásra, lehet beadom a derekam :))

[ Szerkesztve ]

(#4661) toyone válasza Zé_Mester (#4660) üzenetére


toyone
őstag

Thx.
Nem rossz, de nem problémamentes. Ha elkefélsz egy beállítást és lekapcsolódik a lap (főleg memóriánál) akkor CBB-s lesz. És az nem vicces. Azon EFI-ben amiben 1.8v- fölé tudsz menni moddolni kell a lapot hogy ne legyen CB-s. Ahol ez ki van játszva meg csak 1.79v a max vcore.
Nekem ettől függetlenül tetszik,ugyan nem olyan mint más gyártók 60k-s lapjai, figyelni kell másra is, nem csak a szorzót állítani.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4662) subaruwrc válasza toyone (#4661) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem olyan mint más gyártók 60k-s lapjai, figyelni kell másra is, nem csak a szorzót állítani.

szereted a kihívásokat, mi cula ? :D :P

(#4663) toyone válasza subaruwrc (#4662) üzenetére


toyone
őstag

Másképp hol az izgalom?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4664) 04ahgy válasza toyone (#4661) üzenetére


04ahgy
nagyúr

45k-s lap. Szerintem van olyan jó, mint más gyártók 45k-s lapjai. Az MSI Z77A-GD65 meg 55k... Van ez olyan jó. Hidd el.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4665) Achill3uS válasza jones965 (#4652) üzenetére


Achill3uS
veterán

értem, hát ez is egy szempont :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4666) Achill3uS válasza subaruwrc (#4653) üzenetére


Achill3uS
veterán

clock per clock az ivy azért joval gyorsabb, és ekkora eltérések mellett az lcc lényege pont nem jön át, h azonos architekturaban, azonos orajelhatarok mellett ki a gyorsabb, kinek jobb a tweak-je...szerintem le kéne szükiteni csak sb vagy ivy-ra...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4667) subaruwrc válasza Achill3uS (#4666) üzenetére


subaruwrc
félisten

melyik legyen ?

(#4668) 04ahgy válasza Achill3uS (#4666) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csak SB-re szavazok akkor. Könnyebben beszerezhető és olcsóbb is, mint az Ivy. Ivy-s lapokba meg passzol. 2300MHz fölé nem lehet menni RAM frekivel sem SB mellett, így még egyenlőbb a mezőny, nem azt mutatja, ki tud drágább-gyorsabb RAM-ot szerezni.

Felőlem 4GHz Wolfdale LCC is lehet, de ha abban Te is részt veszel, akkor egyértelmű a kimenetele. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4669) jones965 válasza Overlocker (#4659) üzenetére


jones965
Modder

Megkésve, de köszönöm! :R

& Zé_Mester: természetesen még majd próbálom még jobban kimaxolni a rendszert, és a superpi-vel még jobb eredményt elérni.

(#4670) Overlocker válasza subaruwrc (#4667) üzenetére


Overlocker
veterán

Hát inkább SB..

(#4671) subaruwrc válasza Overlocker (#4670) üzenetére


subaruwrc
félisten

yep

(#4672) helkis válasza subaruwrc (#4671) üzenetére


helkis
addikt

SB+1, 2D-ben nem vagyok otthon, de ideje elkezdeni.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4673) subaruwrc


subaruwrc
félisten

bár egyenlőre egyik lefektetett szabálynak sem felel meg, de csak bedobom ..

7,29,657 - snb-e 4500 - 2133

(#4674) Achill3uS válasza 04ahgy (#4668) üzenetére


Achill3uS
veterán

ahogy tetszik uraim, én jelenleg max egy i5-2410M-el tudok beszállni, még wolfdale sincs se közel se távol :D szoval ez a ti mókátok lesz sandy-sek... de megprobalok egy versenyszabályzatot irni nektek, és mivel az octeamhungary.hu-t ujra online allitottam, mar csak a backupokat kell visszaállítani, ott akár egy toplista is elfér, valami nyereményt meg kitalálok a győztesnek...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4675) 04ahgy válasza Achill3uS (#4674) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hehh. Te még azzal is levered a mezőnyt. :D

Nyereménynek jó lesz egy 1Ft-os csokoládé, a jelképesség jegyében.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4676) Achill3uS válasza 04ahgy (#4675) üzenetére


Achill3uS
veterán

azért 3ghz-en csak nem :D

de egy 2k1 lcc is elég mókás lenne, anno erre irtam is egy szabályzatot, jo lett volna itthon is egy ehhez hasonlót rendezni :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4677) subaruwrc válasza Achill3uS (#4676) üzenetére


subaruwrc
félisten

na abba főleg nem versenyzek ellened :P
bár hardver épp akad :DD

(#4678) Achill3uS válasza subaruwrc (#4677) üzenetére


Achill3uS
veterán

neem ezt public versenynek szántuk anno, én nem indultam volna se over se jugeen :D

najo, kaptok valami lcc-t igérem még ha így utólag is...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4679) subaruwrc válasza Achill3uS (#4678) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DD hát de ha most alakul verseny akkor alap hogy gyere. a legjobbal akarok mérközni :D

(#4680) 04ahgy válasza subaruwrc (#4679) üzenetére


04ahgy
nagyúr

HWBOT-on lehet már challenge-et csinálni, ha itt megbeszéltünk mindent. És a kritériumok is kiválaszthatók (adott ország, SuperPi 32M, adott max. frekvencia, adott CPU típus.)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4681) jones965


jones965
Modder

A superpi 1M eredményem egy kicsit gyalultam.

05.772

Wprime 1024M: 126.171

[ Szerkesztve ]

(#4683) Overlocker


Overlocker
veterán

A tegnap, tegnap előtti nap folyamán sor került egy kis extrém tuningra, az ASUS jóvoltából egy GTX680 TOP verzió feküdt a tesztpadon, várva hogy mit egy AMD-s alaprendszerben. Sajnos a kitűzött AMD 3dmark01 WR nem sikerült, valószínűleg még jobb driverre van szükség, ehhez a számhoz, illetve pár erősebb kifagyás után fps-t is vesztettem...A prociból sem tudtam a maximumot kihozni stabilitásra, sajnos a Crosshair IV Formula már gyengélkedett eme produkcióhoz, de azért "fél lábon is" - 1db működő PCI-E 16x sínnel - kihajtottam belőle a maximumot! :D

Tesztrendszer:

ASUS Crosshair IV Formula (3024 bios)
AMD Phenom II X2 555BE @ 1,83-1,84v
2x2GB Kingston Hyperx (Elpida BBSE) @ 1,74v
ASUS GTX680-DC2T-2GD5 @1272/1734Mhz @1,175v (stock)
Corsair Force 3 GT 60GB
Antec TPQ-1200W OC
LittleDevil LN2 Pot
LN2 10L
Windows XP SP3

3dmark01:107086 (AMD Global 1 GPU: 2nd)

3dmark03: 132638 (AMD Global 1 GPU: 3nd)

3dmark05: 45300 (AMD Global 1 GPU: 1st) "WR" (proci-vga ua órajelen ment mint 03-ba)
A kép megsérült, később kaptam 45318-at,de a kis különbség miatt nem mentettem..szval ez így sikerült, kár érte..

Kép a rendszerről:

Üdv,

over

[ Szerkesztve ]

(#4684) Overlocker válasza Overlocker (#4683) üzenetére


Overlocker
veterán

A hibásan mentett 05 :(((

(#4685) toyone válasza Overlocker (#4683) üzenetére


toyone
őstag

Welcome back Mr. Over.
Gratulálok hozzá, az AMD 05 1 Gpu első hely különösen jó, csak kár a képért.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4686) Achill3uS válasza Overlocker (#4683) üzenetére


Achill3uS
veterán

grat bro :R szep amd run, kulonosen a 01 :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4687) Overlocker válasza toyone (#4685) üzenetére


Overlocker
veterán

Köszi! :) Hát igen, mondjuk a score-k leolvashatóak :))

Achi: Thx, bár elégedettebb lettem volna ha CL,DL és N-ben +100fps-t kapok :D

Ami meglepő volt hogy a CPU/NB 4,2 felett semmit nem hozott, fura.. :((

[ Szerkesztve ]

(#4688) subaruwrc válasza Achill3uS (#4686) üzenetére


subaruwrc
félisten

pedig te az AMD-t nem is csipázod fater :D

Over
nahh, végre látunk megint valamit a nagy öregtől :D ;)
nice session as always, azzal a féllábú lappal ez is csoda :D :C

(#4689) Overlocker válasza subaruwrc (#4688) üzenetére


Overlocker
veterán

Thx! ;) ' I'm older, but not slower!' hehe :D :P

(#4690) subaruwrc válasza Overlocker (#4689) üzenetére


subaruwrc
félisten

:D :D

(#4691) 04ahgy válasza Overlocker (#4683) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szépen összehoztad papa, a szívem mindig megmelengeti egy-két AMD-s session. :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4692) Overlocker válasza 04ahgy (#4691) üzenetére


Overlocker
veterán

Köszi ;) , hehe :))

(#4693) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Egy Super Pi 1M eredmény, különösebb körítés nélkül: [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4694) radi8tor válasza 04ahgy (#4693) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nice! :C

⭐ Stella

(#4695) subaruwrc válasza 04ahgy (#4693) üzenetére


subaruwrc
félisten

:) :C

(#4696) Overlocker válasza 04ahgy (#4693) üzenetére


Overlocker
veterán

Széép, de hol vannak a MGH-k? :C :D Elég gyengus az időzítés! :P

(#4697) 04ahgy válasza Overlocker (#4696) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sem az SB, sem az SB-E, sem az IB nem nagyon szeresse őket. Hiwa is írta, hogy SBE-vel 2V-on vitte csak a Hyperje azt, amit Gulffal 1,62V-on... :(

Más a chip karakterisztika...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4698) Overlocker válasza 04ahgy (#4697) üzenetére


Overlocker
veterán

Ahh, értem :S

(#4699) subaruwrc válasza Achill3uS (#4678) üzenetére


subaruwrc
félisten

lowclock challenget a népnek !! :R :D

[ Szerkesztve ]

(#4700) Thrawn


Thrawn
félisten

AMD FX-8150@8805MHz :Y

Lehet felkötni a gatyót Link :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.