Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) subaruwrc válasza Overlocker (#3500) üzenetére


subaruwrc
félisten

hehe :D
always read rules :C

(#3502) Zé_Mester válasza Overlocker (#3500) üzenetére


Zé_Mester
őstag

hehehe, akkor még nagyobb grat :))

(#3503) Overlocker


Overlocker
veterán

Köszönöm srácok! :))

(#3504) Achill3uS válasza Overlocker (#3500) üzenetére


Achill3uS
veterán

nah, megjöttem énis...
ez remek, viszont remélem nem gátol meg abban, ha valamelyik versenyszámot mi nyernénk a későbbiekben ténylegesen 1-2. hely akkor az "felülírja" a korábbi eredményt, hiszen mindenkinek meg kell, hogy legyen a lehetősége a dobogóhoz, most mi nem tehetünk tulajdonképpen arról, hogy aki előttünk végzett már nyert 1x. érted... de erre rá fogok kérdezni hey-nél is, mert akkor eléggé érdekes a szabályrendszer, a végén már a 100-adik fog elvinni mindent a léghütéses validdal vagy hogy van ez...

köszönöm a gratulációkat :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3505) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Helló Urak!
Fücsök007 kért meg hoyg írjak ide, ileltev hogy ajálljam fel valamelyőtöknek tesztre az ő 2X2GB A-DATA 1866MHz-es DDR3-as memóriáit! Elpide MNE Hiper csipesek a modulok én itt ismerkedtem velük Szal akit érdekel, dobjon egy privit, és eljuttatom hozzá :R

(#3506) Fücsök007 válasza bacsis (#3505) üzenetére


Fücsök007
őstag

Köszönöm a segítséget! :R
Ezek tesztelt példányok, 2100MHz-en H55-ös lap nem bírta tovább, viszont 1,6V-on stabil volt 8-8-8-24! Ahogy Achill3us is írta, én is örülnék 1. és 2. helyeknek, PH-sokhoz bacsis be tudja adni a cuccot. :K
Over, Achill3us:Gratulációm a fantasztikus eredményekhez, és a díjakhoz. :R

[ Szerkesztve ]

(#3507) subaruwrc válasza Fücsök007 (#3506) üzenetére


subaruwrc
félisten

pontosan mit szeretnél tesztelni vele?
illetve hol szeretnél 1-2. helyeket?

(#3508) Fücsök007 válasza subaruwrc (#3507) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nos konkrétan valamelyikőtöknek, akinek van s1156 asus lapja, és i7-860 proci is mellé a mostani versenyhez, de nincs hozzá elég ütős ramja(a heti verseny ugyebár max. memory clock).
És itt a versenyen lenne jó az első két hely valamikor. :K

[ Szerkesztve ]

(#3509) subaruwrc válasza Fücsök007 (#3508) üzenetére


subaruwrc
félisten

így már világos.

igazából a max mem clockhoz, nekemis csak egy asus 1156 lap meg egy jobbfajta 8x0 cpu kellene :DDD

(#3510) subaruwrc


subaruwrc
félisten

Rampage 3 Extreme / I7 980X teaser

we are ready to party :D

(#3511) subaruwrc


subaruwrc
félisten

ha már nagyon nem tudsz magaddal mit kezdeni
küld szét a procid ..

teljes topik

2.03v vcore- gulftown szevassz ..

(#3512) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!Én szívesen megnéznék egy ilyen komoly tuningolást a szabad szememmel,valaki esetleg Veszprém megyében?Látom a legközelebb Zala megyében van CatchO,remélem jól írtam a nevét.

[ Szerkesztve ]

(#3513) Achill3uS válasza subaruwrc (#3509) üzenetére


Achill3uS
veterán

az az igazság, hogy hiwa ellen fölösleges ídőpocsékolás ez a week, azokkal a ramokkal lehetetlen felvenni a versenyt, bármid is van...és ezt nem rád értem...mindenkire :)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3514) Achill3uS válasza subaruwrc (#3510) üzenetére


Achill3uS
veterán

good luck!

#3511: beteg ;]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3515) subaruwrc válasza Achill3uS (#3514) üzenetére


subaruwrc
félisten

hope so :R

azért is futok neki mégegyszer, mert a hét folyamán vált világossá hogy mennyire gyenge a 980x imc-je ezért más taktikával / sub 4ghz uncore all time / van esély rá hogy órajelben megindul és még tudok javítani az eredményeken.
a lényeget a 920 + r3e kombó tartogatja.
ha minden jólmegy, elég komoly eredmények lesznek :))

hiwa ellen akar a halál versenyezni, csak megnézném a ramjaimat p55 rendszerben, mert x58-ban nem tudom őket kihajtani az uncore limit miatt.

(#3516) subaruwrc


subaruwrc
félisten

A mai napon újra hódolhattam a szenvedélyemnek, és ellocsoltam 25L nitrot két cpu-ra , ami összesen 7 órát vett igénybe. Ez egy amolyan 2D test only volt, grafikus teszteket nem futtattam. Nem sikerült elérni a kitűzött céljaimat, de nem szégyellnivalóak az eredmények.
Íme.

980X - 6142 mhz 6C/12T - 1.832v - még finom voltam :D / 6169mhz corrupt .. /

wprime 32m - 5670mhz 2.875 sec - ez csapatrekord, mo-n 2.

wprime 1024m - 5565mhz 90.046 sec- ez elvileg magyar rekord is, de majd Achill3uS megerősít,vagy megcáfol :D

szerintem mentettem egy 6ghz pifastot is, a windows szerint nem, de annyi biztos hogy az idő nem volt jobb mint az eddigi legjobbunk... / crappy imc ... /
nem megy azért rosszul..
5680mhz 3D06 Cpu test done ..

5530mhz Vantage cpu test

nyomtam egy 32m-et is 5600-on csak éppen a két prefetcher opció ki volt kapcsolva biosban így baromi lassú lett ..
7 min 15 sec
ebből kb 30mp lejönne, a reális időhöz.mire leesett hogy mivan, már kiolvasztottam a 6 magost..

a 980x-ből kb ennyi, az uncore órajel visszafogott, láthatóan a 33as cpu és 12-es ramszorzót szereti, töb vcore-ral még mehet tovább is.

A maradék pár literrel pedig ismét nyakon öntöttem a kis 920-asomat, és a próbálkozások nem voltak hiábavalóak.
cpu órajelben nem, de bclk-ban, és uncore órajelben valami kegyetlenül megy :D

250 bclk superpi 1m

a qpi slow mode rohadtul visszafogott..
15.97 sec pifast

ez világszinten 9. :D

egy wpr 1024m - slow ..

5362mhz valid :D

265.3 bclk :DD

ennyi volna. :))

[ Szerkesztve ]

(#3517) subaruwrc


subaruwrc
félisten

and pics . because pics are fun :DD

[link]

[link]

[link]

[link]
7 óra után :D

[link]

(#3518) adamssss válasza subaruwrc (#3517) üzenetére


adamssss
veterán

Beteg... :)
Hatalmas grat a kitartásért, azért 7 órát koncentrálni és küzdeni az elemekkel nem lehet egyszerű... :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3519) subaruwrc válasza adamssss (#3518) üzenetére


subaruwrc
félisten

:R
hát el is fáradtam...
ezzel a pottal coldbug körül tartani a cpu-t nem egy séta a parkban ..

(#3520) Achill3uS válasza subaruwrc (#3516) üzenetére


Achill3uS
veterán

grat nice session :R egyetlen apró megjegyzés, ez a 32M még mindig kifog rajtad :D
ja igen, a wprime1024-ed magyar rekord, én a B0 ES óta nem toltam, szóval nincs nagyobb. javaslok egy termosz (és pot) cserét BGS-re :))

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3521) subaruwrc válasza Achill3uS (#3520) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez a 32M még mindig kifog rajtad

nem akarja kiadni :DDD
bgs-en mégegyszer nekifutok hát nemigazmá :DDD
mondom nekiugrok 5600-on laza sub 7 min, és annyira a hőfokokat figyeltem, hogy csak a végén borzadtam el...
majd mikor már kiolvasztottam a gulftownt akkor láttam hogy ki voltak kapcsolva a fikcsőrők..
hát mondom nagyszerű..
244k eff XD
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#3522) jones965 válasza subaruwrc (#3521) üzenetére


jones965
Modder

Gyúrjál, mert különben nem adunk helyet. :C

(#3523) subaruwrc válasza jones965 (#3522) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DD :R

(#3524) Zé_Mester válasza subaruwrc (#3516) üzenetére


Zé_Mester
őstag

gratula-gratula. :C
korrekt eredmények, azzal a pottal így hűteni a procit és tartani a hőfokot nem egyszerű feladat. úgy látom most már a 2d-s teszt a menő, úgyhogy nekünk is rá kéne feküldni. de azért egy 3d-t tolhattál volna, csak úgy a nézegetés kedvéért. ;)
a termoszoddal tényleg kezdj valamit BGS-re, ha egy óvatlan bóklászó néző hozzáér úgy kell leamputálni majd a kezét :DDD

(#3525) 04ahgy válasza subaruwrc (#3516) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hűha. Erre később reagálok, ha kialudtam magam. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3526) subaruwrc válasza Zé_Mester (#3524) üzenetére


subaruwrc
félisten

3D majd lesz bgs-en, most csak cpu teszteket néztem :D :R

04ahgy

:DDD oké :D

(#3527) toyone


toyone
őstag

Over,Achi,Subaru Gratula az eredményekhez és a helyezésekért.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3528) subaruwrc válasza toyone (#3527) üzenetére


subaruwrc
félisten

thx m8 ;)

(#3529) 04ahgy válasza subaruwrc (#3528) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A kérdésem az lenne, miért kell a QPI slow mód?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3530) Overlocker válasza subaruwrc (#3516) üzenetére


Overlocker
veterán

Great set! ;)

toyone: thanks!

(#3531) subaruwrc válasza Overlocker (#3530) üzenetére


subaruwrc
félisten

thanks bro :R

04ahgy

a qpi slow mode azért szükséges mert a legkisebb / 18-as / qpi szorzón 238-240bclk körül a qpi órajel limitálna le. a slow mode pedig lecsökkenti 12-re a szorzót így lehet tovább tolni a bclk-t ami max validhoz mindenképpen sok segítség és a 2d teszteket nem is fogja vissza olyan mértékben hogy ne érje meg használni

(#3532) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Tudnátok dobni pár linket ami spanyol overlocker oldalra vagy ilyen ph! szerűségre vezet!
Nyelvvizsgázom és kéne gyakorolni. :)
Azért írtam ide mert gondoltam nektek sok nemzetközi kapcsolatotok van.

Köszi előre is.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3533) Achill3uS válasza adamssss (#3532) üzenetére


Achill3uS
veterán

http://www.overclocking.es/
http://ambotolabs.com/
ez pedig egy csapattarsam oldala: http://dacosa-xtreme.es/index.html
gl hf

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3534) adamssss válasza Achill3uS (#3533) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi szépen.
Rendes vagy.
Akkor most már csak szótárazni és tanulni kell. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3535) Overlocker


Overlocker
veterán

(#3536) ffodi válasza Overlocker (#3535) üzenetére


ffodi
veterán

:Y :Y

Grat! Nagyon komoly eredmény.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3537) Overlocker válasza ffodi (#3536) üzenetére


Overlocker
veterán

Köszi! ;)

(#3538) adamssss válasza Overlocker (#3535) üzenetére


adamssss
veterán

Nem szívesen lennék a proci helyében... :)

Grat :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3539) Zé_Mester válasza Overlocker (#3535) üzenetére


Zé_Mester
őstag

jesszus :Y
nagyon megy a kis apróság, nem semmi procit fogtál ki.
szép eredmény, gratula :C :C

(#3540) subaruwrc válasza Overlocker (#3535) üzenetére


subaruwrc
félisten

az korrekt hogy magasabb órajelen jársz egy 21-es szorzós procival mint én egy gulftownnal :D

na mondjuk a 302.5 bclk sem puszedli :D
6200mhz 1m ?

(#3541) Achill3uS


Achill3uS
veterán

ASUS 1156 Overclocking Championship
4. lettem a Week 5. - Max CPU competition-on, a 6730mhz-es 655K órajellel. sajnálatos módon hiába tudott a Maximus 3 Formula több vcore-t adni mint az UD7, nem ment benne olyan jól a proci. viszont ha nem töltöttem volna fel eredményt a bclk versenyben (week 3.) akkor most egy rampage 3 extreme-et kapnék a 4. helyezésemmel. thx asus turkey a csodás szabályrendszerért :W :))

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3542) subaruwrc válasza Achill3uS (#3541) üzenetére


subaruwrc
félisten

viszont ha nem töltöttem volna fel eredményt a bclk versenyben (week 3.) akkor most egy rampage 3 extreme-et kapnék

ouch

(#3543) Overlocker


Overlocker
veterán

Thank you adamssss, Zé_Mester, subaruwrc! :R

6200-ön valószínűleg menne az 1M, igaz single channel...

(#3544) Tidus válasza subaruwrc (#3516) üzenetére


Tidus
addikt

Nem lennének állat távolságok beszállnék egy nitró mókára, chipset fagyállózással, az UD 9-el, :C .
Ezzel az eredménnyel tényleg nem magas órajelet értél el nitróval, ehhez a snassz léghűtéses eredményhez képest, viszont bclk nagyon odavág neki, :K .
Én 221bclk fölé nem is tudok léggel menni, viszont qpi slow-al még nem próbálkoztam XP alatt.

[ Szerkesztve ]

(#3545) subaruwrc válasza Tidus (#3544) üzenetére


subaruwrc
félisten

lehetne róla szó, azért egy UD9-et is meglesnék subzeroban

hát valóban nem nagy az órajel különbség de azért 920-as cpu-k között ez elég jó eredmény

221bclk nál megy kb 4ghz-en a qpi ami elvileg a határa, bizonyos beállításokkal, lapfüggően ez azért kitolható.
a 920.assal a rampage 4300mhz qpi órajelig benchelhető ..

(#3546) Tidus válasza subaruwrc (#3545) üzenetére


Tidus
addikt

Mint jeleztem a távolság...
A tesztekre rövid időn belül időt szakítok, és egy XP telepítést. Viszont csak léggel fog menni a dolog, elúszott a vizesblokkra szánt kess a benemtervezett dolgokra, :W .

(#3547) subaruwrc válasza Tidus (#3546) üzenetére


subaruwrc
félisten

a vízblokk bclk-ban és vagy qpi-ben nem segít
a nitro se elmondom ..

(#3548) Tidus válasza subaruwrc (#3547) üzenetére


Tidus
addikt

Nem ezen két probléma miatt akarok vizezni, hanem a duruzsoló 5-7 ventilátor miatt.
Nem utolsó sorban a chipseten gyárilag ott a blokk.
Zárt házban a déli híd blokkja olyan mint egy radiátor, bár a rendszer nem melegszik.

(#3549) Overlocker


Overlocker
veterán

Asus Extreme Overclocking Show - over@locker886 Az Asus ICL Challenge keretében - 2010.október 30. - Vác

[ Szerkesztve ]

(#3550) adamssss


adamssss
veterán

Valaki indul az asus versenyén 3damark06-ban?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.