Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) MPowerPH válasza 04ahgy (#4450) üzenetére


MPowerPH
félisten

És még panaszkodunk, hogy mennyit drágult az üzemanyag pár év alatt. :U Ez pont a duplája lett, ha jól emléxem a 2009-es árakra. Főleg, hogy anno olcsóbb volt, mint a szárazjég. Most a szárazjég 462Ft/kg+ÁFA áron megy, ehhez képest elég sokat nőtt az LN2 ára.

Írtam a Linde -nek is, elvileg van paksi telephelyük. Kíváncsi leszek, náluk mennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4452) 04ahgy válasza MPowerPH (#4451) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Már legalább nyílt némi belelátásod, miért is olyan nehéz még nitróval is, össz-vissz 20 literrel a vízzel hosszú hetek alatt kitapasztalt, kimaxolt rendszerrel készült eredményt megdönteni. SB / SB-E-re meg mégannyi létjogosultsága sincs a nitrónak, mint a korábbi architektúrákra.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4453) MPowerPH válasza 04ahgy (#4452) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát igen, ez azért messze nem olyan egyszerű, mint amilyennek kinéz. És abban sem lehetek biztos, hogy a nálam lévő procit érdemes e nitróval öntözni. Mert ahhoz drága, hogy lutrira vegyek 20 litert, közben meg lehet már -40°C-től cb -be ütközök. És úgyis 1.6v körül stop van, arra meg megint csak elég az a hőmérséklet. Ahogy néztem, az SB-E azért elég szépen reagál a hidegre. Nekem 18 fok különbség mínuszba 100MHz+-t hozott, és ez még mindig bőven plusz.

Ellenben szárazjéggel ilyen formában még nem volt dolgom. 1 órára átlagosan mekkora mennyiséggel érdemes számolni?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4454) 04ahgy válasza MPowerPH (#4453) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Még soha sem szárazjegeztem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4455) MPowerPH válasza 04ahgy (#4454) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD
Írtak egy másik helyről: 360 Ft/m3+ÁFA az LN2. Ez hány liter valójában? :) Ugye ez gázköbméter. Ilyenkor bánom, hogy csak 2 évig volt kémiám. Itt azt hiszem a hőmérséklet és a nyomás nem meghatározó tényező, az csak a tömeg kiszámításában lenne fontos. De akkor mi alapján számoljak?

mod: Bár most hogy így belegondolok, az kb 0.85l lehet.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4456) 04ahgy válasza MPowerPH (#4455) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A súly az N (newton), a tömeg az g (gramm).

Ha a gáz súlyáról beszélsz, akkor illene említeni minek a gravitációs mezejében, és pontosan azon belül hol értendő a súly, mert attól függ. A tömeg ettől független.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4457) MPowerPH válasza 04ahgy (#4456) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor már csak tudni kellene, hogy 1 m3 nitrogén gáz mennyi liter lesz folyékony halmazállapotban. :D

Don't Tread On Me

(#4458) 04ahgy válasza MPowerPH (#4457) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kb. 1 liter, ha az 1m3 normál légköri nyomáson van.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4459) Zé_Mester válasza MPowerPH (#4449) üzenetére


Zé_Mester
őstag

aztak..va, 812 bruttó / liter az valami eszméletlen sok . :Y
mi annó számoltuk, hogy a 40 lityós tartályt 57xx ft-ért töltötték meg nekünk itt Miskolcon.
az valami 130-140 bruttó pénz / liter :U

(#4460) MPowerPH válasza Zé_Mester (#4459) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tudom, hogy piszok sok. Ezért is írtam egy kedves válaszüzenetet, hogy nitróra nem, de szárazjégre igényt tartanék. :)

mod: Egyébként már az is haladás, hogy nálunk 'mucsán', annak 40km -es körzetében 6 helyen is árusítanak folyékony nitrogént és szárazjeget. Pedig arra felé jellemzően semmit nem lehet megkapni. Talán az NPP és a vasmű okán...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4461) MPowerPH válasza 04ahgy (#4458) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor itt a pontos válasz. :)

"Igen, légköri nyomáson. 1 liter cseppfolyós nitrogén 0,691 m3-nek felel meg.
Tehát 28 liter esetében 19,348 m3-t számlázunk.
"

Tehát náluk 316 brutto 1 liter LN2. :Y Ez a Linde Dunaújvárosi telepe. A Messer ezek szerint pofátlanul drága. :((

Don't Tread On Me

(#4462) jones965


jones965
Modder

nekem 200ft/l-ért hozzák házhoz. :D

(#4463) MPowerPH válasza jones965 (#4462) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kerestem erre smile -t, de nem találtam. :) Ha nem sértek meg vele senkit, ki az a marha, aki annyiért eladja, és még házhoz is viszi? :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4464) jones965 válasza MPowerPH (#4463) üzenetére


jones965
Modder

üzleti titok. :)
megfelelő tárgyalási alapokat kell képezni.

(#4465) MPowerPH válasza jones965 (#4464) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az még meg is lenne... Erőműben 100Ft/L, oda minden nap tartálykocsival hozzák. De egyenlőre nem tudom, hogy tudnék bejutni, majd kihozni. Épp azon vagyok, hogy felkutassak egy ismerőst az OVIT -nál.

Don't Tread On Me

(#4466) jones965 válasza MPowerPH (#4465) üzenetére


jones965
Modder

Hajrá!
Én ma még a kártyák pretesztjeit csinálom, holnap meg megy fel a lapra a pot, és vagy délután, vagy csütörtökön indul a móka.

(#4467) MPowerPH válasza jones965 (#4466) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem következő csütörtökre van betervezve végre, de még kártyákat nem rendeztem. Most még csak a cpu tudására leszek kíváncsi, és egy-kétkártyás teszteket akarok csinálni. Sima léggel lefut az SPI 5200MHz-n, úgy hogy mindössze 1,53v -ot kapott, akkor behűtve elég nagyok az elvárásaim a procival szemben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4468) subaruwrc válasza MPowerPH (#4467) üzenetére


subaruwrc
félisten

inkább ne legyenek olyan nagyok a léggel hűtött eredmények után, én sem pozitívan csalódtam ....

(#4469) MPowerPH válasza subaruwrc (#4468) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem 17 fok csökkenés a maximális maghőben hozott 100MHz+-t. Ez azt jelenti, hogy 73 fokról 56-ra csökkent a hőmérséklete. Ugye meleg szoba, vs. hideg, léggel szűkek a korlátok. 0 fokig szerintem szépen fog skálázódni, ráadásul a feszt is fel tudom húzni még 0.07v-al, ami ahogy számoltam pont 100MHz pluszt hozhat. Aztán, hogy mit fog művelni behűtve, az már megint más kérdés. Főleg ha wall -os lesz...

Léggel milyen eredményeket értetek el vele a nitrozás előtt?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4470) subaruwrc válasza MPowerPH (#4469) üzenetére


subaruwrc
félisten

a 3930k ami detto olyan fpo-s mint a tied, 5050 et validolt a rampagebe 1.55v- on 6 mag 12 szál
nitroval meg 5330 wall.
nem lehet így előre kijelenteni de valamennyit hoz a megfelelő hőmérséklet is meg a + fesz is. 1.65v ig szórakozhatsz vele

(#4471) MPowerPH válasza subaruwrc (#4470) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem szobában 5GHz-n 1.47v körül lefut a Vantage. Ettől függetlenül megeshet, hogy itt is stop lesz egy bizonyos órajel után, hiába menne még többet a logika szerint.
A maximum feszültség is attól függ, meddig tudom rendesen lehűteni. Azért ahogy nézem, az eredmények többsége mind 1.6v -al készült. Sokan jeges víznél is adnak neki annyit, mások nitroval sem adnak neki többet. Mondjuk ezt sem értem teljes egészében, a jeges víz, és a nitro között van vagy 60 fok különbség legalább, már ha a magokat nézzük. Mégse látom azt, hogy nitroval 1.7v fölé mennének. Gulf -ot azért Ti is belekergettétek az 1.9v-ba, igaz -150-en.

FPO -at már nem is nézem, 04ahgy esetéből látszik, hogy nem kell szilárd alapokat építeni arra.

Don't Tread On Me

(#4472) subaruwrc válasza MPowerPH (#4471) üzenetére


subaruwrc
félisten

naja az fpo nem minden
nincs értelme túlfeszelni a cuccokat ha nem skálázódik tőle
a 3960x et kipróbáltuk egészen 1.67v-ig de egy centivel nem ment többet mint 1.56v-on akkor meg minek
a gulftown architektúra a hidegre meg a feszre is sokkal jobban reagál azt 1.8v alatt nem is nagyon bencheltük csak a tiedet amire nagyon vigyáztunk, de az általános 1.85-1.95v volt de egy egy gyengébb darabnál előfordult a 2v is

(#4473) 04ahgy válasza MPowerPH (#4471) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Büszke vagyok arra, hogy a kb. 5 db közül egyik Gulfom sem volt olyan, ami ne kapott volna 2V-ot. :D

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4474) MPowerPH válasza subaruwrc (#4472) üzenetére


MPowerPH
félisten

Úgy már más. Nem említetted... Nem elég hogy a hidegre nem skálázódik, még a feszültségre is kényes. Büdös egy rib*** ez a Szandy. :))
Persze, a Gulfown alapjaiban is más felépítésű, sajnálom hogy ezen jó tulajdonságait nem sikerült továbbvinni. Ivy ilyen szempontból érdekes lehet, igaz egyenlőre még csak morzsácskák potyognak, de nagyon úgy néz ki az tényleg jól fogja magát érezni nitro alatt, talán elköszönhetünk a CB-től.

04ahgy: 990X -nek is adtál annyit? :) Azért az viszonylag jól ment. Na meg a különleges FPO-snak se kellett akkora fesz, elég szépen szaladt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4475) 04ahgy válasza MPowerPH (#4474) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mindegyiknek. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4476) MPowerPH válasza subaruwrc (#4472) üzenetére


MPowerPH
félisten

Próbálgattál BIOS -okat? Itt van egy rakat, isten tudja melyik a legjobb. Nekem most a 1101 van fent. 0002B -re lennék kíváncsi.
Továbbá észrevettem, hogy PLL emelésre nagyon jól reagál. 1.875v-n semmi, Win töltéskor kifagy. 1.9v-al mindig eljutok az asztalig, igaz ott random fagy. De akkor is eljutok. Kíváncsi vagyok mi az a határ, amíg növelhetem a feszt.

Ajj, de ezt nem itt kellene megbeszélni, jobb lenne egy laphoz tartozó topicban. Majd holnap kérvényezek egyet.

Don't Tread On Me

(#4477) subaruwrc válasza MPowerPH (#4476) üzenetére


subaruwrc
félisten

próba cseresznye, vannak apró leírások hogy melyik miben jobb
de valóban ezt inkább a lap topikjába.

(#4478) toyone


toyone
őstag

A tegnapi nap folyamán egy sikeres OC összejövetelt tartottunk meg (subaruwrc,toyone, kicsit késve 04ahgy). Célkitűzésnek a magyar overál 3D rekodokat tettük meg. (3D06/11/Vantage/Unigine).

Unigine Heaven - Xtreme Preset (DX11)
Global 11th

6901.23 DX11

3DMark11 - Performance score
Global 10th

29825 marks

A többi a gyenge procink miatt nem valósulhatott meg.Nem sokkal maradtunk csak le például 06-ban. A kétkártyás rendszereknél hasonló volt a probléma. GPU-ban jók voltunk de procin úszott el sok minden. De sebaj.

Csak úgy funból
3DMark06 score 2db 7970
41299

Köszönet illeti:
MSI Hungary, CHS Hungary Kft. ,Ramiris, Corsair, Cédrus Kft., yolan (Quiksilver) hogy eljött fotózni , notebook.hu és akik még közreműködtek a projektünkben.

[ Módosította: 7 ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4479) H.Ezredes válasza toyone (#4478) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Szép :C :C

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#4480) Achill3uS válasza toyone (#4478) üzenetére


Achill3uS
veterán

grat sracok! subaru mar tajekoztatott fbn :D

Big Bang XPower II ez miii? ;]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4481) subaruwrc válasza Achill3uS (#4480) üzenetére


subaruwrc
félisten

tenkjú főnök :C

(#4482) toyone válasza Achill3uS (#4480) üzenetére


toyone
őstag

Kösz kösz, igyekszünk.
22 fázissal és a Military Class III al van ellátva illetve továbbfejlesztett DrMos II aztán még fröcs fröcs fröcs :DDD
Fantázianevekből nincs hiány.

H.Ezredes
:R

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4483) radi8tor válasza toyone (#4478) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Respect és gratulálok! :C

⭐ Stella

(#4484) Overlocker válasza toyone (#4478) üzenetére


Overlocker
veterán

Gratulálok, nagyon szép eredmények! ;)

(#4485) toyone válasza radi8tor (#4483) üzenetére


toyone
őstag

Thanks.

(#4484) Overlocker
Köszi neked is.
Apple cuccokat nem tuningolod? :)

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4486) Overlocker válasza toyone (#4485) üzenetére


Overlocker
veterán

:)

Hálisten a Mac OSX elég jól meg van írva, így alapból is elég gyors egy 2670QM-el :) Ám nincs setfsb support HM65-höz. A 6750M-be még biztos van tartalék, de még nem is játszottam rajta.. :D Egy SSD és 8GB ram upgrade van tervbe :K

(#4487) Zé_Mester válasza toyone (#4478) üzenetére


Zé_Mester
őstag

nagyon komoly eredmények, le a kalappal előttetek. gratulálok :C

az az MSI lap..........bazzzeeee :D

(#4488) radi8tor válasza Zé_Mester (#4487) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mitől jó az az MSI lap?

⭐ Stella

(#4489) toyone válasza radi8tor (#4488) üzenetére


toyone
őstag

A gépágyús dizájnra gondol szerintem.


:R Nálad helyzet?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4490) Zé_Mester válasza radi8tor (#4488) üzenetére


Zé_Mester
őstag

22 fázissal és a Military Class III al van ellátva illetve továbbfejlesztett DrMos II....... ettől :DDD
nem tudom amúgy, nekem nagyon szimpatikus, valahonnan kukázni fogok egy ilyet mert ki akarom próbálni :))

toyone : semmi extra, a tuning most parkolópályán, nincs rá időm :(

mod : a gépágyús design mondjuk pont nem a szívem csücske :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4491) 04ahgy válasza Zé_Mester (#4490) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pedig a gépágyús másik gyártó bérence vagy te is, rossz nyelvek szerint. :D :DDD ;]

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4492) jones965


jones965
Modder

Hamarosan többet is írok erről......

(#4493) H.Ezredes válasza jones965 (#4492) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Komoly kép :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#4494) subaruwrc válasza jones965 (#4492) üzenetére


subaruwrc
félisten

nájsz
középső két kártya gondolom csak a képen nem volt épp összekötve

(#4495) radi8tor válasza subaruwrc (#4494) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy látom csak az első kettőre van táp kötve. :K

⭐ Stella

(#4496) subaruwrc válasza radi8tor (#4495) üzenetére


subaruwrc
félisten

jól látod, én meg benéztem.

(#4497) Achill3uS válasza jones965 (#4492) üzenetére


Achill3uS
veterán

látom van már itthon néhány F1, jó látni :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4498) subaruwrc válasza Achill3uS (#4497) üzenetére


subaruwrc
félisten

a te Extreme Editionod, meg két Gemini.

én annyira nem örülök ennek :DDD
vagy lenne toyonennál meg 04ahgy-nél akkor igen :))

(#4499) Achill3uS válasza subaruwrc (#4498) üzenetére


Achill3uS
veterán

majd lesz dont panic, de országos viszonylatban az az utóbbi időben komoly növekvő tendencia :))

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4500) subaruwrc válasza Achill3uS (#4499) üzenetére


subaruwrc
félisten

OC Godfather :C :C :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.