Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) #35434496 válasza Achill3uS (#6996) üzenetére


#35434496
törölt tag

Hírdetem aprón. :) Ha te találsz benne még 50MHz-t akkor Over 100-at. :P

[ Szerkesztve ]

(#7002) #35434496


#35434496
törölt tag

Na ennyi volt ebben a potato-ban. :D [link]

(#7003) subaruwrc válasza #35434496 (#7002) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát ez hulladék.

(#7004) #35434496 válasza subaruwrc (#7003) üzenetére


#35434496
törölt tag

Kedden jön a következő 5960x :D

(#7005) #35434496


#35434496
törölt tag

Achiról tud valaki valamit? Vagy eltévedt Taipeiben? :D

(#7006) matteo_szg válasza #35434496 (#7005) üzenetére


matteo_szg
őstag

Épp ROG OC Showdownon van. Mióta itt van, full részeg. Szóval összejöhet pár WR. :)

jupiiii

(#7007) #35434496 válasza matteo_szg (#7006) üzenetére


#35434496
törölt tag

"Mióta itt van, full részeg" Neee :DDD Pár szóban leírnád a környezetet? Hányan tesztelnek egyszerre stb...
pl: a nagyok közül kik vannak jelen? EVGA-tól Vince Lucido kint van?

[ Szerkesztve ]

(#7008) Achill3uS válasza #35434496 (#7005) üzenetére


Achill3uS
veterán

Lesz majd beszamolo nem kell aggodni, es Matenak sem kell mindent elhinni :))

Hwbot world touron vagyok, holnap csinalom a ROG OC Showdown reszet, cpu kitesztelve, ramok kitesztelve, vga leggel kitesztelve, holnap egyutt minden ln2 alatt. Meglatjuk hogy adja be. Elso nap senkinek nem sikerult rekordot dontenie.

A nagyok kozul akik most itt vannak es benchelnek is a ROG-ra, 8 Pack, der8auer, Vivi, Dancop, Benchbros. De mindenki benchel freestyle 2500 liter nitronk van 2 napra. Eleg sokan vagyunk sok orszagbol. Computexen meg tobb emberrel talalkoztam. Mindenki nagyon kedves es kozlekeny, hatalmas elmeny :R

Stay tuned...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7009) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Nah mozgalmas 14 oran vagyok tul itt reggel 6 van, eddig megallas nelkul benching, pretesting, insulating volt a musoron. Mar csak Vivi, zzolio es en maradtunk ilyen sokaig mokazni, utobbi most allt neki epowerelni a gtx 980ti-t :) En keszen vagyok a holnapra remelem sikerul egy ket jo eredmenyt gyartani. WR-re semmi esely, egyelore gyengebben mennek ezek a karik mint a TX-ek. Mindenki leginkabb a tarsasagot es a kozos bencheles oromeit elvezi. Sokaknak mar ez az xedik nap hogy nitroznak vagy versenyeznek (g.skill world cup, es egyeb demonstraciok). Nalam leginkabb 3dmark firestrike lesz a celkeresztben a tobbit meglatjuk. De most 2 ora alvas es go back. Over and out.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7010) #35434496 válasza Achill3uS (#7009) üzenetére


#35434496
törölt tag

Gyerünk Achi! A te 980 ti kártyádon is van epower?

(#7011) toyone


toyone
őstag

Gyerünk apa!

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#7012) #35434496 válasza toyone (#7011) üzenetére


#35434496
törölt tag

Fagyi pénz már meg van. :DDD

(#7013) Alpi.


Alpi.
addikt

Gratula !! :C :R

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#7014) subaruwrc válasza toyone (#7011) üzenetére


subaruwrc
félisten

már 3 kategóriában is ő vezet éppen :C

(#7015) Achill3uS


Achill3uS
veterán

köszi köszi, lement ez a nap is, en inkabb ugy fogalmaznék. sajnos ugy néz ki rosszul fokuszáltam a versenyszámokra és a benchelni valóra. nem mondanám h csalódott vagyok a hw-ekkel, mert ami nálam volt egész türhetően ment, főleg sok masokehoz képest, de a 2 nap tesztelésben (és sokaknak az azt megelőző 4-5 napban) nagyon elfáradt mindenki. és végül a hwbot world tour-ra csak 8an vágtak neki eredményt csinálni. én azért nem tudtam, mert nem tartottam annyira nagy durranásnak x99-el 1M-ezni, és egy target score-ra eredményt csinálni (random csinalsz egy tartomanyon belül score-okat és a legközelebbi nyer ahhoz amit majd akkor tudsz meg amikor kiadják). rosszul döntöttem, mert elég komoly díjazás és elég gyengus mezőny maradt a végére míg a ROG OC Showdown csak akkor fizet cash price-t ha WR-t vagy GFP-t csinálsz. hiába csinaltam én 3 kategóriában is a legjobb eredményt 980Ti-vel a versenyen nem global első hely az adott benchmarkkal, márpedig a referencia kártyával nem tudjuk felvenni a versenyt az epowerelt TX-ekkel vagy az új galax HOF kártyájával, aminek 17 fázisu vrm-je van és 3x8 pines tápcsatlakozója gyárilag. 1900+ mentek computexen vele out of the box. a referencia mellett strix kártyákat is próbáltak néhányan, bios problémákkal küzködtek, elég sokat fluktuált az órajele, javítani fogják, de addig a referencia jobbnak bizonyult. megmondom őszintén engem megleptek h mennyire gyengén mentek ezek a kártyák léggel. mindenkinek 1200-1300 között volt a vége. az enyém ment kb az egyik legjobban 1300-zal. uh azt mondtam akkor hamár elhoztam a tek9-et, dobjuk rá és hajrá nem biztos, hogy lesz mégegyszer lehetőségem anyagi kockázatok nélkül tesztelni egy ilyen kártyát ln2 alatt. néhányan nekiestek epowerelni, kevés sikerrel, ezért nincs sok eredmény. de elég jellemzően feldarabolódott a mezőny és sokan csak eljöttek élvezni a társaságot vagy freestyle bencheltek ha nem érezték magukban vagy a hw-eikben a potenciált. én 6 órát nyomtam folyamatosan a kártyával -50 fok körül. elején voltak gondjaim a lap stabilitásával de ez abból adódott h első találkozásunk volt. aztán amikor minden összeállt a hwboton látható eredmények alapján teljesített. szerintem nem rosszul, minden teszt 1500/2000 stabil volt. ami Asus-ék szerint sem rossz :) szóval ennyi lett volna a hwbot world tour 2015 taipei, nagyon jó élmény volt a sok új arcot megismerni, a nagyokkal összehaverkodni, 8 pack és Roman-nek segiteni ln2 utánpótlást biztosítani ami mindenkinek általános feladata volt az elmult héten :D ebből is látszik mennyire pokoli nehéz egy global WR-t összehozni, ha megvan a megfelelő háttered, leválogatott alkatrészek hegyekben, elmor állítja be neked a rampage 5 biost, és akkor is valami coldbugol, befagy a legjobb eredmény előtt, vagy megdöglik. a srácok kb minden nap másik epowerrel nyomták a 4way titan x-et. holnap még délutánig folytatódik a freestyle benching, mivel a 2500 liter nitrogénből még mindig maradt, uh énis nekiesek 2d, 3d amire az időből és az energiámból futja.

talan ez lett a legjobb eredményem:

Global Top 20 Unigine Heaven

tényleg csak néhány kép az elmult napokról pokoli lassu netem van itt:

bővebben majd a beszámolóban. aki nézte az OCTV streamet köszi :R kedden indulok haza taipeibol.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7016) Alpi. válasza Achill3uS (#7015) üzenetére


Alpi.
addikt

Még egyszer grat ! Jól nyomtad nagyon !! :C
Azért remélem nem törtek ki örömújjongásba, hogy -50 fokon ment 1500/200-et. :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#7017) Achill3uS válasza Alpi. (#7016) üzenetére


Achill3uS
veterán

mivel ott helyben 980Ti-vel én értem el a legjobb eredményeket, mindenkinek vagy szarul ment a karija vagy megdöglött, vagy nem vette a fáradtságot h ln2-t tegyen rá, de igen :D hozzáteszem nem is számítottam többre. jones ismeri a TX vrm-et ez pretty much the same ;]

viszont ugy hallottam az Asus laborban már 2000+ is mennek a mátrixokkal. csak ne felejtsük el, h ez a kártya mikor jelent meg... meg se száradt rajta a festék.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7018) Johni5 válasza Achill3uS (#7017) üzenetére


Johni5
őstag

Mindenki pislogott,és az arcát törölgette.Ahogy néztem azért sétáltál pár kilómétert te is.Mögötted Xtreme Addict is jól bírta a nitróért mászkálást.8Pack-ék meg 8 termosszal nyomták egyszerre :) A név kötelez. (online-ba néztem.) http://www.twitch.tv/overclockingtv/popout?videoId=a666734075

[ Szerkesztve ]

(#7019) Achill3uS válasza Johni5 (#7018) üzenetére


Achill3uS
veterán

Jaja az tuti, piszkosul fajt is a labam a 2. nap vegere, nem tudok ulve tuningolni :D koszonom a szurkolast! :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7020) jones965 válasza Achill3uS (#7015) üzenetére


jones965
Modder

Még egyszer gratulálok, a helyszín és a társaság szerintem kárpótol minden eredményért. Bár az utóbbival sem vallottál szégyent. :)

(#7021) h1mpi válasza Achill3uS (#7015) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nagy grat :R

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#7022) kicsipapucs válasza Achill3uS (#7015) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ez igen! :C

Nagyon szerencsésnek érezheted magad, hogy kijutottál. :)
Biztos nagyon jó móka!

Egy észrevétel: Milyen érdekes, bő 4 éve a világ a csodájára járt volna egy 1500MHz-es órajelnek, ma meg már szinte legyengézed. Repül az idő és a mikrofejlődés a technológián belül nagyon gyors, hihetetlen!

Nekem is feltűnt, hogy sokat "rohangászol" nitrójér'. Ian figyelmét vond el és a "sakk készletből" búrj be pár termoszt. Csak észre ne vegye, mert ha elkap... :DDD

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#7023) Achill3uS válasza kicsipapucs (#7022) üzenetére


Achill3uS
veterán

köszönöm srácok :R

igen az 5960x + 980ti páros eléggé ette a nitrot még ilyen alacsony hőfokok mellett is, mindkettőnek coldslow-ja volt -70-80 körül szóval -60on tartottam őket. az ujabb batch-ek nem is szeretik a magas vcore-t állítólag. fura. a Champion és a Rampage 5-tel is olyanokba futottam, hogy bizonyos hőfokon a szorzó leugrott 40-rol 24-re, de ha visszamelegítettem megint felugrott. az 5820k-nál ilyet sosem tapasztaltam. coldslow volt ott is, de az 1200mhz-en indult akkor. nem ment közben váltott le szorzót.
vga-rol annyit, hogy zzolio powercardot egy referencia 980ti-t amit én is nitroztam. és 1700mhz-et értek el vele. ami nem rossz, de ebből is látszik mennyire gyengén mennek a sima 980 vagy a TX-hez képest. még kell nekik egy kis idő. talán jobb bios. de jelenleg azt tudom mondani aki ilyen kartyat akar Galax-ot vegyen. énis olyanra fogok benevezni majd ha lesz rá cash.
egy két eredményt feltöltöttem, egy kettő még ssd-n van. azt kell mondjam nagyon pozitivan csalódtam a Rampage 5-ben, nem egy könnyü lap, de ha kiismeri az ember a bios-t, és van kéznél egy elmor akkor csúnya dolgokat lehet benne művelni :D

Cinebench - R15 - 2207 cb - Core i7 5960X @ 5499MHz

2 cpuval is 5G uncore easy boot, 3000c11 supertight viszont érdekes, az imc hidegben gyengébben megy, több vdimmet kérnek a ramok mint levegőn. championban ilyet nem tapasztaltam, az is igaz 3000c11-et se teszteltem eddig. kegyetlen jók voltak a tesztre kapott 3300c16-os kingston kitek.

az eventről fogok még irni, amint hazaérek. rengeteg képem van computexrol is.
már uton vagyok haza épp pekingben várom a csatlakozásomat és irány pest. :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7024) subaruwrc válasza Achill3uS (#7023) üzenetére


subaruwrc
félisten

cpu is -60 ? ejjj

(#7025) jones965 válasza Achill3uS (#7023) üzenetére


jones965
Modder

Ugye hogy nem kell elbecsülni a lapot. :)
Jó utat haza!

(#7026) #35434496 válasza Achill3uS (#7023) üzenetére


#35434496
törölt tag

"és van kéznél egy elmor" Nekem elèg lesz Subaruwrc ès megdöntjük az eredményetek. :DDD

Jones! Nem becsülte le senki a rampage lapot csak viccelődtünk. :R

[ Szerkesztve ]

(#7027) #35434496 válasza Achill3uS (#7023) üzenetére


#35434496
törölt tag

Elmor ide vagy oda itt nem értetek utól. :D Cinebench - R11.5 8xCPU

[ Szerkesztve ]

(#7028) Achill3uS válasza #35434496 (#7027) üzenetére


Achill3uS
veterán

Haha oke, most mondanam h nem ez volt a cel de magyarazkodasnak tunhet :D ez egy eleg regi win7 amin teszteltem latott mar par alaplapot, ami kulonosen idegesito mert van egy 5750en gpupi eredmenyem is 5g uncore 3000c11 a 4/512es beallitassal es 3 perc folott van, radobott 56 sec waiting timeot amit nem igazan ertek.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7029) Achill3uS válasza jones965 (#7025) üzenetére


Achill3uS
veterán

Nem becsultem le de amikor shamino es tl is azt mondja h bonyolult a bios akkor tenyleg az :D

Koszonom, meg par oraig elvezem a kinaiak vendegszeretetet aztan go. :R

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7030) #35434496 válasza Achill3uS (#7029) üzenetére


#35434496
törölt tag

"meg par oraig elvezem a kinaiak vendegszeretete" Te alkoholista! :DDD

(#7031) matteo_szg válasza Achill3uS (#7029) üzenetére


matteo_szg
őstag

na majd a Maximus VIII....:)

jupiiii

(#7032) Alpi.


Alpi.
addikt

1.22 pont es megvan a 22.000 !!! :C

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#7033) Johni5 válasza Alpi. (#7032) üzenetére


Johni5
őstag

:D Azt már felraktam.

(#7034) subaruwrc válasza Alpi. (#7032) üzenetére


subaruwrc
félisten

0.62-vel felette vagyunk :D
gratulálok mindenkinek! :C

(#7035) Achill3uS válasza subaruwrc (#7034) üzenetére


Achill3uS
veterán

ugy ugy, szep munka sracok! :R

ezt az előnyt ma tovább tervezzük növelni egy nagyon régi cimborámmal akinek a kiléte egyelőre legyen titok, a tuning világát messze nem ma kezdte, de az első saját ill közös ln2 session-t ma fogjuk tartani :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7036) subaruwrc válasza Achill3uS (#7035) üzenetére


subaruwrc
félisten

hm,interesting,waiting to see that :))

(#7037) h1mpi válasza Achill3uS (#7035) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mr. Kingpin? :DDD

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#7038) subaruwrc válasza h1mpi (#7037) üzenetére


subaruwrc
félisten

szerintem Fredyama :D

(#7039) #35434496 válasza h1mpi (#7037) üzenetére


#35434496
törölt tag

Esetleg Hofi Géza? :DDD

(#7040) #35434496 válasza Achill3uS (#7035) üzenetére


#35434496
törölt tag

Mond, hogy Hipro5! :R

(#7041) Achill3uS válasza #35434496 (#7040) üzenetére


Achill3uS
veterán

semmi ilyesmirol nincs szó az illető PH!-s :))

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7042) Johni5 válasza Achill3uS (#7041) üzenetére


Johni5
őstag

Az most Cosmo vagy Jones..

(#7043) jones965 válasza Johni5 (#7042) üzenetére


jones965
Modder

Utóbbi kilőve. :N

(#7044) Brekk


Brekk
addikt

Sziasztok!
Én vagyok a titokzatos idegen, akivel Achi és subaru-val egy igen kellemes tuningos estét tartottunk. Szokas szerint a vilag összes igen drága holmiját összehordtuk, hogy vmi komolyabb eredményt produkáljunk, de úgy néz ki még kicsit gyúrnunk kell rá. :D
Egy biztos addig nem állunk le ameddig nem produkálunk vmi bitang WR-t. :)
Sikerült lőnöm egy egészen frankó képet is amit a ph valamilyen oknál fogva nem állva jelenít meg:

Itt jó:
[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#7045) h1mpi válasza Brekk (#7044) üzenetére


h1mpi
nagyúr

ott a régi nagy kedvenc 780Ti :K

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#7046) Achill3uS válasza h1mpi (#7045) üzenetére


Achill3uS
veterán

ez egy 290X Matrix :)

örülök, hogy egy régi barátot bevezethettem az ln2 móka rejtelmeibe, sajnos a cpuk amiket hoztál nem ütötték meg a szintet, de sebaj, jól mulattunk, néha az fontosabb mint bármilyen eredmény. legközelebb :D

egyébként egy 4790k-t küzdöttünk fel 6.2GHz-ig és egy 5820k-t 5.6GHz-ig. sajnos csak validra. igy több nitrot nem szavaztunk meg nekik.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7047) h1mpi válasza Achill3uS (#7046) üzenetére


h1mpi
nagyúr

atyaég :D

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#7048) Johni5 válasza Achill3uS (#7046) üzenetére


Johni5
őstag

Grat!Lehet ,hogy a Gössert is bele kellett volna önteni a potba. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7049) matteo_szg válasza Brekk (#7044) üzenetére


matteo_szg
őstag

Óóó...és összeáll a kép! :)

Ismerős VGA. :)

[ Szerkesztve ]

jupiiii

(#7050) Brekk válasza matteo_szg (#7049) üzenetére


Brekk
addikt

:B :C

A VGA amugy továbbra is a Freesynchez kell, csak épp nem jöttek meg a monitorok...

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.