Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) Rebell


Rebell
senior tag

Szevasztok,

kellene 1 kis help.

A gépben 1 Q9400 dorombol ,de tegnap megnéztem és elvileg csak 2000/2701 van hajtva.
Nem csináltam még ilyen proci húzást.
Megtudnátok mondani hogy mivel tudnám feljebb huzni a teljesítményét??

Van erre vmi Progi? vagy mindenképpen Biosozni kell?
És mivel nézitek hogy hány fokos a proci?

Thx.

(#3302) toyone válasza Rebell (#3301) üzenetére


toyone
őstag

Üdv
Az általános bevált eszköz a BIOS.De vannak softwares lehetőségek is. Alaplap gyártója válogatja ezen programokat. De mivel nem derül ki neked milyen van ebben nem tudok segíteni.
Hömérsékletett RealTemp, CoreTemp,Everest programokkal lehet monitorozni.
Ajánlanék figyelmedbe két hasznosabb topikot a következőkben felmerülő kérdéseidnek:
Tuning kezdőknek & Yorkfield(a procidé) és keresd meg a lapod nak megfelelőt is, mert ott is találhatsz hasznos infókat.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3303) Rebell válasza toyone (#3302) üzenetére


Rebell
senior tag

Ok. Thx.

(#3305) toyone válasza Overlocker (#3304) üzenetére


toyone
őstag

Gratulálok. Szép eredmény.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3306) adamssss válasza Overlocker (#3304) üzenetére


adamssss
veterán

Nem gyenge. Gratula.
Egyszer egy ilyen konfigot... :U

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3307) Zé_Mester válasza Overlocker (#3304) üzenetére


Zé_Mester
őstag

gratula, szép eredmény, szép konfig :C :C
megvívunk majd a versenyen ....... remélem :))

[ Szerkesztve ]

(#3308) Achill3uS válasza Overlocker (#3300) üzenetére


Achill3uS
veterán

köszi srácok, már 30k felett vagyunk :R

nekedis grat over, jol megy ez az AMD :))

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3309) Psycho™


Psycho™
csendes tag

(#3310) Psycho™ válasza Overlocker (#3304) üzenetére


Psycho™
csendes tag

Megfagyasztottad a proci hűtőt? :Y :C

(#3311) subaruwrc válasza Psycho™ (#3309) üzenetére


subaruwrc
félisten

errm, igen, és?

(#3312) gombcomp válasza subaruwrc (#3311) üzenetére


gombcomp
senior tag

Nyugi, a nick-je magáért beszél...(..de nem csak ebben a topicban :( ) ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#3313) Overlocker


Overlocker
veterán

Köszönöm srácok! :R

(#3314) h.adam.92 válasza Overlocker (#3313) üzenetére


h.adam.92
őstag

Tegnap elkezdődött a BECUP, sok szerencsét Over! :)

(#3315) subaruwrc válasza h.adam.92 (#3314) üzenetére


subaruwrc
félisten

születtek szép eredmények, még ha küzdött is a technikával :K

(#3316) Achill3uS


Achill3uS
veterán

achill3us_cpu_z_core_i5_655k_6567.44_mhz

ha visszakapom az F1EE-t lesz benchmark is :))

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3317) toyone válasza Achill3uS (#3316) üzenetére


toyone
őstag

Ezekszerint sikerült a mod.
Nice.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3318) subaruwrc válasza Achill3uS (#3316) üzenetére


subaruwrc
félisten

safe vcore :DD

(#3319) milbo


milbo
aktív tag

Gondolom nem ismeritek ezt az oldalt mert nem sok honfitársam van rajta. Én mér feliratkoztam a notival. Itt megmutathatjátok mi a Magyarok Istene!

(#3320) subaruwrc válasza milbo (#3319) üzenetére


subaruwrc
félisten

hwboton azért fenntvagyunk, de majd mindjárt nyomok egy eredményt, ahogy nézem top 8-9-et
de nem fogok 4700-as 980x-ekkel versenyezni

(#3321) milbo válasza subaruwrc (#3320) üzenetére


milbo
aktív tag

Láttam hogy hwbot-on ott vagytok, nekem is van pár pontom. Hogy milyen eredményt sikerül elérni, mindenki privát dolga. A 8-9 is becsületes eredmény, én a C0-s 920-al nem is égetem magam :)

(#3322) ffodi válasza milbo (#3321) üzenetére


ffodi
veterán

Én is toltam egyet az i5-el. HT híján csak a 20 hely körül sikerült beérni.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3323) subaruwrc válasza milbo (#3321) üzenetére


subaruwrc
félisten

én a trial verzió miatt konkrétan semmit nem látok az eredményemből de elvett 20 percet az életemből ez a cucc az tuti

(#3324) milbo válasza ffodi (#3322) üzenetére


milbo
aktív tag

Szép eredmény, jól szalad a procid. :C

subaruwrc nem tudom hogy csináltad, nekem elsőre sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#3325) ffodi válasza milbo (#3324) üzenetére


ffodi
veterán

Köszi, de azért itt a listán 1-2 dolog nem stimmel.
pl. ez:

AMD Phenom II X4 AMD Phenom(tm) II X4 B55 Processor 3,706.31Mhz 65.01250s

Hogy lehet jobb mint egy i7 ekkora órajelen, sőt hogy lehet jobb mint az i5-őm 4500-on? Vicc az egész. :P

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3326) subaruwrc válasza milbo (#3324) üzenetére


subaruwrc
félisten

letöltöttem a linkről a programot ?
alapból unszimpatikus hogy miért kell neki mindenhez az internet
nekem asszem nem ér több időt

(#3327) ffodi válasza subaruwrc (#3326) üzenetére


ffodi
veterán

Na igen, idegesítő, hogy mindenhez net, kell neki, és cserébe furcsán is mér. :U

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3328) milbo válasza ffodi (#3325) üzenetére


milbo
aktív tag

Az a kettő AMD valóban kakukktojás. Nem tudni hogy pontosan miből áll a teszt folyamata de akkor is gyanús. Közben egy 4GHz-es eredményt én is összehoztam, tovább nem erőltetem a dolgot.

subaruwrc Lehet hogy a teszt feladatot a netről tölti, a comodo nekem is többször pampogott hogy a program kapcsolódni akar.

(#3329) subaruwrc


subaruwrc
félisten

ennyi elég is lesz ebből a programból ez még mindig extrém tuning topik...

(#3330) adamssss


adamssss
veterán

Régebben írtátok, hogy Ti kb. 10-12k pot-kal kezdtétek az extrém tuningot. Már 3 hete bújom a netet, de nem, hogy ilyent, még drágákat sem találok.
Esetleg valami tipp, hogy hol lehetne ilyent beszerezni?

Köszi

Ja és Achill3us Grat

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3331) Achill3uS válasza milbo (#3319) üzenetére


Achill3uS
veterán

személy szerint nem szivesen piszkitanék bele egy ilyen korrekt léghűtés/vizhütéses toplistába ln2-es eredménnyel, kb az lenne a reakciójuk mint nekünk amikor hicookie feltölti hwbotra az eredményeit az agyonválogatott ES procijaival ;)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3332) Achill3uS válasza adamssss (#3330) üzenetére


Achill3uS
veterán

mi pl overrel olyan potokkal kezdtünk amiket mi magunk "terveztünk" és úgy csináltattuk meg, nem egy nagy ördöngősség. réztalp + rézcső összeforrasztva a legegyszerűbb megoldás ami létezik. ha pl egy cnc-shez beállítasz egy tervvel simán megcsinálja sztem. itt ph-n pl Tody56 is foglalkozott ilyesmivel - csak viz cuccokat farigcsált leginkább.
egyébként pedig ha komolyan gondolod akkor: http://kingpincooling.com/, http://www.dimastech.it/IT/
csak ezek mind külföldi cimek, ha tudsz angolul tudok adni közvetlen kontaktot csak számolj azzal, hogy cirka 200 euro alatt nem úszol meg egy ilyen komolyabb kész potot, ás az még nem is egy F1 szint.

és köszi :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3333) adamssss válasza Achill3uS (#3332) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi az infót. A 200 az nekem rohadt sok és kezdőként szerintem fölösleges is. Ez a saját magam megtervezem jónak hangzik, csak még sohasem csináltam, hasonlót sem. Ahogy írtad kell egy rézcső, meg egy lap, amit gondolom pontosan ki kell mérni mert majd az fog felfeküdni a procira. De erre a tákolmányra kén tervezni vmi lefogató szerkezetet is nem? Ahhoz meg lövésem sincs, h milyen elemekből állnak. Majd Toddy-val felveszem a kapcsolatot és megpróbálok az ő segítségével tervezni egyet. Amúgy ez az elő s775-re menne. Ha van vmi tipp/tanács mindent szívesen fogadok.

Üdv

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3334) Achill3uS válasza toyone (#3317) üzenetére


Achill3uS
veterán

subaru & toyone, thx :R
igen sikerült a cb mod, és elég keményen működik, azért is kell az F1 hozzá :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3335) Achill3uS válasza adamssss (#3333) üzenetére


Achill3uS
veterán

azért mondtam, hogy kezdőként felesleges.
itt van pl pár kép azokrol az egyszerübb potokról amik nálam jártak:
[link] ez a leges legelső potunk overrel, sima 2cm vastag réztalpra ezüsttel forrasztott rézcső, armaflex szigetelőcső, és funérból kivágott felfogatás, menetesszár levágva hozzá pedig csavarok anyák és kész is. kb 10k-ból bőven kivitelezhető megoldás.
ez már kicsit komolyabban megmunkált de hasonló elven készült darab: [link] (Zé első potja volt)
[link] ez pedig jelenleg subaru potja, alul réztömb-ből kicnc-zett tömörebb blokk rész, amire ugyszintén rézcső van keményforrasztva. a fehér lefogato breket pedig politetilénből van kicnc-zve.
ezek az egyszerűbb lehetőségek, a komolyabb potok pedig általában mind 1 db réztömb-ből vannak kifaragva, hogy ne legyen hőveszteség az illesztések miatt, és a nagyobb tömeg jobban is tartja a kívánt hőfokot, de persze éppen ezért drágábbak is. ja és a használt rézfajták hővezető képessége így alakul: elektrolitréz(legnagyobb tisztaságú)>vörösréz>sárgaréz
nah sok sikert, Tody-t keresd fel sztem, biztosan tud segiteni.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3336) subaruwrc válasza Achill3uS (#3334) üzenetére


subaruwrc
félisten

waiting for round 2 :D

(#3337) adamssss válasza Achill3uS (#3335) üzenetére


adamssss
veterán

Beszéltem Todyval, valószínűleg egy sorozat potot fog legyártani, és majd én is abból fogok venni.
Kérdés: A szigetelést Ti sima gyurmával oldjátok meg vagy vmi speckó anyaggal? Száraz jéghez is kell szigetelés? (mondjuk gondolom kell mivel ott is van rendes lecsapódás).
Kösz

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3338) Overlocker válasza adamssss (#3337) üzenetére


Overlocker
veterán

Mi lesz az ár, ha publikus?

Gyurma, armaflex, zsebkendő, esetleg törölköző, kinek mi jött be.. :)

(#3339) subaruwrc válasza adamssss (#3337) üzenetére


subaruwrc
félisten

én művészgyurmával csinálom meg szilvia papírtörlővel
de kinek mi jön be :))

(#3340) adamssss


adamssss
veterán

Kösz a választ srácok! :R

Over: Ha csak egyet gyártana le, akkor a vörösréz talpú pot 25k-ba, a teljes alu 20-ba kerülne.
Sorozat esetén olcsóbb, de konkrét árat nem mondott.(szóval vegyetek Ti is) :) Ha lesz gyártás akkor októberben vagy novemberben lesz esedékes. Addig lehet jelentkezni.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3341) Achill3uS válasza adamssss (#3340) üzenetére


Achill3uS
veterán

A full alut felejtsd el még csak ötlet szinten is. A hőtartási képessége zéró a rézhez viszonyítva, addig tart hidegen amíg van benne jég (nitroval hasznalhatatlan), utána pillanatok alatt visszamelegedik. Egy sima 4 magos cpu is szétfűtené szvsz. Ha az egész blokk nem is egy réztömb-ből lesz kifaragva minél nagyobb tömegét, a blokk alapját csak rézből érdemes csináltatni.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3342) subaruwrc


subaruwrc
félisten

legközelebb kipróbáljuk ezt a rizs témát :DDD

(#3343) Achill3uS


Achill3uS
veterán

The new F1 gemini unit will be available to purchase through the online store or email starting 8/23/2010.This unit will replace the full copper F1 Extreme Edition.

[狂]Kingpin F1 Gemini,極冷黑武士

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3344) subaruwrc válasza Achill3uS (#3343) üzenetére


subaruwrc
félisten

2db base van a csomagban :F
jó ez az új design és ahogy olvastam, fine tuned ..

(#3345) Achill3uS válasza subaruwrc (#3344) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem hinném, sztem opb kettőt vett... viszont azt mondta nincs elájulva tőle... jó pot meg minden, de mivel nincs benne elég réztömeg, nem tud akkora hővel megbírkózni és nem is tartja olyan jól mint az F1EE... persze erre írta kingpin hogy "designed for better and different CBB/CB using purpose." oké, ez ilyen középútnak tűnik nekem, viszont hogy mostantól ne is gyártsa a régi F1-et én hibás döntésnek érzem...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3346) Overlocker


Overlocker
veterán

(#3347) Zé_Mester válasza Achill3uS (#3343) üzenetére


Zé_Mester
őstag

hátööööö.....értem én hogy új meg minden, de mééééééé?
ez a fekete bizbasz miből van ? valami szar műanyag féle? se súlya, se hővezetése.
ha most akarja beszüntetni az F1 gyártását, akkor keresztbe lenyelem az egész gépet, mivel egy normális F1-re pályázok nemsokára, nem ilyen kipingált teáspohárra :F

Over: te oszt nem szarozol, gratula, nagyon durva :))

(#3348) Achill3uS válasza Zé_Mester (#3347) üzenetére


Achill3uS
veterán

asszem eloxált alu...
az okot megértem, hogy miért találta ki ezt a potot...
az F1EE hiába tartja nagyon jól a hőt ez probléma lehet az alacsony cbb/cb-vel megáldott procik esetében... pl clarkdale-nél... ha egy 30-40 fokos hőmérsékletkülönbséggel találkozol, kínszenvedés benchelni vele mert minden egyes kifagyáskor szembetalálkozol a 3kg-nyi réz tehetetlenségével, ha pedig hajszárítózol 3x olyan gyorsan átázik a szigetelésed is... szóval megvannak a nagy tömegnek is az előnyei és a hátrányai, viszont ha egy normális procival dolgozol, ahol nincs cbb-d (és azért valljuk be mindenkinek az az elsődleges szempont, a procit cseréljük le minden nap inkább de nem a potot) máris semmi visszamelegítési gondod nem lesz, viszont a pot tömegére, hőtartására annál nagyobb szükséged lesz, főleg ha minnél nagyobb hőtermelésű cpu-ról beszélünk...
szóval a Gemini-vel valahol a középutat célozta meg kingpin ami egyáltalán nem baj, sikerült csinálnia egy teljesen általános potot, amire azt tudnám mondani hogy mindenre jó és semmire sem... persze ez most erősen sarkítva...
egyébként már a Venom is kevesebb réztartalommal jött ki mint az F1EE viszont azt pont AMD-re tervezte, hogy ha nincs cb problémád gyorsabban lemegy -196c-re mivel kevesebb a tömege, mégis ahhoz bőven elég, hogy teletöltve megtartsa bármelyik AMD hőtermelését közel az legalacsonyabb elérhető hőfokhoz...
szóval a legjobb megoldás hogy többféle potot tartasz otthon - ha megengedheted magadnak és elég őrült vagy - vagy veszel egy jó nagy réztömegű potot (F1EE, Otti X1) és handpickelsz procikat, ami nem bírja a hideget repül :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3349) Achill3uS válasza Overlocker (#3346) üzenetére


Achill3uS
veterán

:C

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3350) Achill3uS válasza Achill3uS (#3348) üzenetére


Achill3uS
veterán

kiegészítés:
most látom csak: Dragon F1 EE is now a DISCONTINUED PRODUCT and has been replaced by F1 gemini unit. The new unit will be available to purchase trough the online store or email starting 8/23/2010. Check back!
hát akkor ennyi volt... ezennel hivatalosan nem lehet már kapni F1EE-t...
további fotók az új jövevényről: [link] [link]
továbbá azalapján amit dinos írt, úgy néz ki tényleg 2 rézblokk fog járni a pothoz, nyilván különböző belsővel a különféle hőterheléshez, gondolom egy light és egy heavy. érdekes, megoldás, mást nem tudok rá mondani :)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.