Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3652) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

Minden kedves itteni barátomnak és az összes ide tévedő látogatónak, folyékony nitrogénben tocsogós és szárazjéggel "hógolyózós"
Békés Boldog Karácsonyt Kívánok.

(meg persze egy ilyen csini macát a fa mellé/alá, csak hogy legyen aki elkísérjen az éjféli misére :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#3653) subaruwrc


subaruwrc
félisten

jaaj hát meg ne feledkezzek már a második otthonomról :D

Boldog Karácsonyt kívánok minden extrém tuningosnak, az Xtreme 3D Team Hungary nevében is :R

Coldbug szegény, nitróban gazdag boldog újévet kívánok előre minden topiklakónak :C

(#3654) kop8


kop8
őstag

Üdv!

Valaki adna egy linket vagy valami infót hogy hol találom a legnagyobb tuning eredményeket összegyüjtő oldalt amin több magyar is szerepel.

Régebben néztem de már nem emlékszem a nevére.

THX :R

Boldog karácsonyt az itt lakóknak:)

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#3655) toyone válasza kop8 (#3654) üzenetére


toyone
őstag

http://hwbot.org/

Boldog Karácsonyt mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3656) kop8 válasza toyone (#3655) üzenetére


kop8
őstag

Ez az!

Köszi :R

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#3657) Overlocker


Overlocker
veterán

Boldog Karácsonyt tuningelvtársak! :D

(#3658) subaruwrc válasza Overlocker (#3657) üzenetére


subaruwrc
félisten

jóreggelt :DDD

(#3659) dokee78


dokee78
félisten

Biosban le lehet magokat tiltani ezeknél a prociknál?
Mert van egy vitám itt: Vita

(#3660) Achill3uS válasza dokee78 (#3659) üzenetére


Achill3uS
veterán

ha minden lap / platformban bios szinten nem is engedélyezett a mag inaktivalas windowsban minden procival meg lehet csinálni szvsz

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3661) Overlocker


Overlocker
veterán

Van a hwbot-on egy country cup.. ki az aki tudna csatlakozni?

[ Szerkesztve ]

(#3662) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

BÚÉK mindenkinek :)) :))

(#3663) Achill3uS válasza Overlocker (#3661) üzenetére


Achill3uS
veterán

ahogy elnézem lesz nekem való versenyszám :K

BUÉK Extrém tuning topic! :C

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3664) subaruwrc válasza Overlocker (#3661) üzenetére


subaruwrc
félisten

én szeretnék, talán a heavenbe, a maxmemre még ma rápróbálok
jan 5 után elvileg potom is lesz akkor lehet a nitrogénes móka is

(#3665) subaruwrc válasza subaruwrc (#3664) üzenetére


subaruwrc
félisten

maxmem kilőve
egyik ramom halott :W

(#3666) 04ahgy válasza Overlocker (#3661) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csatlakozom az egész Xtreme 3D Team nevében. Szereztem GTX570-t és egy 480-t, az első stage-re rágyúrunk.
HD5970 is akad, de ideális egy GTX580 lenne.

Szerencsére Heaven-ben nincs CPU limit 4GHz-en sem, csak ez korlátoz más számokban, no meg a hűtés elégtelensége. Itt vidéken nincs sem szilárd szén-dioxid, sem folyékony levegő / nitrogén / hélium.

Hozzá tudok járulni a dolgokhoz egy P45D3 Neo lappal (léggel 500MHz felett is ment az NB), van E8500, Q6700, Cel430, E4500, megoldhatók még E5xxx és E7xxx Wolfdale-ek.

Az IGP-s szakaszt is jól meg lehetne tolni egy X2 555BE + LN2-vel hűtött északi hidas MB segítségével. Gyors RAM kell még, és egekbe emelt CPU_NB órajel, meg lehetőleg alapból sideportos lap.
890GX Extreme3 és 790GP-DS4H-val alapból hozzá tudok járulni az üdvösséghez, de 555BE-vel is ha kell.
IGP-s számba a Core i3-i5 szereplése hova lenne megbecsülhető LN2 alatt?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3667) 04ahgy válasza subaruwrc (#3644) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akkor kiteszem a radiátort az ablakba. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3668) miklos16


miklos16
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abba hogy mit lehet tenni ha túlhúztam a processzort???
Intel pentium dual core e 7600 (3.06 GHz) szerettem volna kicsit meghajtani és 3.5-re húztam ott még semmi baj nem volt de mikor 3.7-re húztam akkor nem akar bootolni a gép,gondolom azért mert nem kap elég feszültséget(mert feszt nem emeltem) nagyon kezdő vagyok,tudom hogy nem ide illik a komment,csak gondoltam ti tapasztaltak vagytok és tudtok nekem segíteni hogy mit lehet tenni! Előre is nagyon köszönöm!

miklos16

(#3669) subaruwrc válasza miklos16 (#3668) üzenetére


subaruwrc
félisten

úgylátszik nem sikerült elolvasni az első hozzászólást, csak a tuning szó ragadta meg a figyelmed.

itt várnak szeretettel

ui:

nagyon kezdő vagyok,tudom hogy nem ide illik a komment,

akkor ennél a résznél érjen is véget a hsz, valószínűleg nem fogunk segíteni ha nem idevág a téma.

[ Szerkesztve ]

(#3670) subaruwrc válasza Overlocker (#3661) üzenetére


subaruwrc
félisten

heavent már toltam

(#3671) 04ahgy válasza miklos16 (#3668) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Természetesen tudunk segíteni, a feszültség kevés neki. 1,8V kell neki, de előtte szerezz be egy jó alaplapot, egy minőségi potot és némi szárazjeget vagy folyékony nitrogént...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3672) subaruwrc


subaruwrc
félisten

gyerekek 10-én végetér az egykártyás heaven stage, boton, megtennétek hogy csináltok eredményt ? egyedül nem fognak felrakni a ranglistába :))

(#3673) Overlocker válasza 04ahgy (#3666) üzenetére


Overlocker
veterán

Nos, nem sok esélyt látok, de lehet még is csak be fogok szállni..

3dmark03 IGP, és 3dmark01-ben tuti ott tudok lenni, elvileg a Sandy Bridge a nyerő és talán jövőhéten lesz már procim..

E8500 jó lehet, ahhoz mondjuk kellene egy jó lap...Nekem egy régi Abit AB9 Quad-GT-m van, ami latency-ben verhetetlen, de magas fsb-t nem tud vagyis még 585 fölé nem sikerült vele mennem..

Sajnos ma hallottam hogy Achill3uS barátom külföldön lesz másfél hónapig, szóval most rá se számíthatunk :S ....pedig egyre vonzóbbá teszik a versenyt a rengeteg ajándékkal :O

(#3674) toyone válasza Overlocker (#3673) üzenetére


toyone
őstag

Lga775 32M re van egy elfekvő Foxconn Marsom.600-610Mhz-s Fsb-t megy nitró alatt. Plusz a Crucial DDR2-esek is megvannak még. De kell ugye minimum 3 eredmény. És azt átlagolják tehát annak a 3 nak azért jónak kell lenni hogy ne legyen az összesítettben gyenge.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3675) Overlocker válasza toyone (#3674) üzenetére


Overlocker
veterán

Oké, meglátjuk!

Küldtem eredményt, jelenleg 11.-ek vagyunk, akinek van egy GTX580-a nyugodtan beszállhat! :D

Ez még egy lightos eredmény tőlem, daily use rendszeremen, AMD-vel..

[ Szerkesztve ]

(#3676) subaruwrc válasza Overlocker (#3675) üzenetére


subaruwrc
félisten

már csak 13 az a 11.
gyerünk over, verj oda az ARES-nek :))

(#3677) subaruwrc


subaruwrc
félisten

(#3678) Overlocker


Overlocker
veterán

Na beküldtem az eredményem..nem tudom úgy 50-el többet vártam, nem értem mi lehet a gond, igaz még csak 1 napja tesztelek a heaven-nel, a trükkökre még rá kell jönnöm..

Zsolo nem tudom ki, de köszönjük hogy beküldte az eredményét, innen is üzenem neki, hogy ha tud még javítson rajta! Felugrottunk a 10. helyre!

(#3679) subaruwrc válasza Overlocker (#3678) üzenetére


subaruwrc
félisten

na ezaz
énis 50 ponttal el voltam maradva a várttól...
valami tweaket nem vágunk :))

(#3680) Overlocker válasza subaruwrc (#3679) üzenetére


Overlocker
veterán

(#3681) Overlocker válasza Overlocker (#3680) üzenetére


Overlocker
veterán

(#3682) toyone válasza Overlocker (#3681) üzenetére


toyone
őstag

Szép.
Valós feszültség mennyi?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3683) Overlocker válasza toyone (#3682) üzenetére


Overlocker
veterán

1,58v körül..Hát nem rossz, talán lehetne jobb is..még van kb 2 liter LN2, majd megnézem -20c körül..

[ Szerkesztve ]

(#3684) subaruwrc válasza Overlocker (#3683) üzenetére


subaruwrc
félisten

nézd is meg, ne offold léges eredménnyel a topikot :DDD :R

(#3685) Overlocker válasza subaruwrc (#3684) üzenetére


Overlocker
veterán

haha, egyelőre Sandynél a lég is extrém :D :S

(#3686) subaruwrc válasza Overlocker (#3685) üzenetére


subaruwrc
félisten

subzero or go home :DDD

mod:

akinek van 1366 rendszere, hwbot country cupra nyomjon már fel maxmemet :R
[link]

(#3687) subaruwrc


subaruwrc
félisten

(#3689) Overlocker válasza subaruwrc (#3686) üzenetére


Overlocker
veterán

go home :P

(#3690) subaruwrc


subaruwrc
félisten

némi képes, és betűs beszámoló a tegnapi, hát finoman fogalmazva nem a legsikeresebb session-ről. na nem mintha szégyelnivalóak lennének az eredmények, csak sajnos az új pot nagyon kevés nitrot fogyaszt.. / igen sajnos , jelen esetben / és ezáltal rengeteg pocsékba ment, valamint a tápegységem is feladta a küzdelmet a teszt végére, tehát mondhatom hogy nem érte meg a befektetés :)) :(((
az eredmények szép sorban, amolyan Gemini warmupként .. / Slayer volt akcióban /

wprime 32m 4.655 sec 5128mhz
top23. 920-szal

148 sec wprime 1024m 5100mhz
top 14 920-szal

egy maxmem, a hwbot country cupra, amit már nem tudtam feltölteni... és az egy oldalas modulok miatt nem is olyan fényes ..

7min 27 sec spi 32m

gemini 1

system1

gemini 2

gemini frozen 1

gemini frozen 2

and 3

köszönöm ha elolvastad

subaru

[ Szerkesztve ]

(#3691) toyone válasza subaruwrc (#3690) üzenetére


toyone
őstag

Szépen javítottál. Grat.
A táp..na az szívás.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3692) 04ahgy válasza Overlocker (#3678) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Zsolo itt van a fórumon, jóbarátom. HaZsolt.
Egy ASUS HD5970-et szántam neki, hogy feltegyen, de ULPS disable után is fagyott, meg recoverbe ment a driver, alapórajelen is. Így kénytelen voltam átengedni neki feltenni a GTX580-t, mert a GTX480 eredményem miatt Magyarország így jött ki legjobban a dologból.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3693) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Vapor-X HD5770 3DM06. Kapott egy potmétert, és 1,5V-ot, mert szoftveresen csak 1,35V csekélyke feszültségig sikerült emelni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3694) 04ahgy válasza subaruwrc (#3679) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Zsolo és saját eredményeim is nagyjából ennyivel kevesebbek a többiekénél. Én annyit tudok tenni, hogy megnézem Win Server 2008-cal, hátha megy a DX11, és hátha jobb eredmény születik. Ti is járjatok azért utána.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3695) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

3DMVA Vapor-X HD5770. A potméteres verzióban. :D Nem kiemelkedően tuningos.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3696) Overlocker válasza 04ahgy (#3695) üzenetére


Overlocker
veterán

Szép! ;)

(#3697) Overlocker válasza subaruwrc (#3690) üzenetére


Overlocker
veterán

Szép eredmények!! R.I.P a tápodért! :( Remélem tudod cseréltetni...

Most meg az a baj hogy túl jó a potod, hihetetlen vagy, cseréljünk! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3698) 04ahgy válasza Overlocker (#3697) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én a réz MÉH-telepi kilónkénti ára felett 10%-kal magasabbra pozicionált forintmagért megszabadítom tőle. :D

Eredményekkel nem végeztem mára még, voltmod napot tartok vízhűtéssel. :D Már jojózik az agyam a sok datasheet olvasgatástól.
- [link]
- [link]
- [link]
- [link]

Vigyázat, vagy felbontás, nagy méret (5MB/db)!

Holnap dual GPU napot fogok tartani. (HD4870, HD5850, HD6870 [ebből egy harmadikat is megpróbálok betenni valahogy CF híd nélkül], GTX295, 8800GT SLI).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3699) kop8


kop8
őstag

Olvastam HWBOT-on ilyen hűtést: Cascade

Ez milyen, tudja valaki?

[link]

Az LN2 a szárazjég és a kompi tudása alatt van valami jó hűtés ami még minuszban tuddja tartani a procit?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#3700) 04ahgy válasza kop8 (#3699) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Víz és léghűtés, szibériában vagy az Antarktiszon. Mindkettő mínuszban tudja tartani a procit.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.