Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) kop8


kop8
őstag

Lenne egy kérdésem.
Vettem vga potot kts88-tól itt a ph-n, nem nagy de jó nehéz!

Nem lehet a gpu-nak baja vagy a videókarinak a nagy sújtól?
Attól félek lesarkazza a gpu-t....

Ez lenne az:
[link]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4302) subaruwrc válasza kop8 (#4301) üzenetére


subaruwrc
félisten

lesarkazni nem a súlya fogja hanem ha féloldalasan sikerül felszerelni

nem akarok beleszólni de biztos hogy jó ötlet vga nitrozásba kezdeni ?

(#4303) 04ahgy válasza kop8 (#4301) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Miért ne lehetne tőle baja? Sima, kis súlyú hűtés is lesarkazhatja, ha elővigyázatlanul bánnak vele.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4304) kop8 válasza subaruwrc (#4302) üzenetére


kop8
őstag

Nem nitrozni akarom csak szárazjegezni, azt tudom csak beszerezni, ahoz nem is kell tartály.

Akkor ha szépen felteszem nem lehet semmi baja a gpunak elvileg....

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4305) 04ahgy válasza kop8 (#4304) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mivel a szárazjeget tunkolni kell, ez a pot egyrészt kicsi, másrészt pont nagyobb az esély a lesarkazásra. De majd kitapasztalod.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4306) subaruwrc válasza kop8 (#4304) üzenetére


subaruwrc
félisten

az hogy szépen és remélhetőleg egyenletesen meghúzva teszed fel csak fél siker
ahogy 04ahgy mondja, a szárazjeges tuningnál szinte állandóan tunkolni kell a szárazjég + denszesz elegyet ami elég fokozott mozgatással tud járni. alá kell támasztani vagy ki kell kötni rendesen a kártyát hogy ne sérüljön az alaplap

mégegyszer kérdezem, fel vagy te erre készülve ?

(#4307) kop8 válasza subaruwrc (#4306) üzenetére


kop8
őstag

Igen, felkészültem, már procit csináltam kétszer most vga-t akarom mert a procim elég erős így is azt nem kell, de a vga tesztekben jó lenne meghúzni rendessen a gpu-t!

Egyébként ha egy 2literes flakont félbevákok akkor azt tölcsérnek tudom használni és hozzá sem kell érni a pothoz.

Így csináltam a procinál is, evőkanállal pakoltam a jeget a potba!
Denaturáltszesz is van még itthon, csak jeget kell venni majd!

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4308) subaruwrc válasza kop8 (#4307) üzenetére


subaruwrc
félisten

szárazjegeztem egy párszor úgyhogy tudom miről van szó
ha csak natúr a potba potyogtatod egy csőnek a száján keresztül abból nem sok fog a pot alján kikötni

(#4309) kop8 válasza subaruwrc (#4308) üzenetére


kop8
őstag

Miért?
Nem nagy darabos a szárazjég!
Alul lessz 2cm szesz és ott oldódik a jég...

Itt egy kép hogy mekkorág a jégdarabok:
[link]
Ez szárazjég pellet!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4310) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ma átvettem a dewar -t. Itt van pár kép róla. Repedést, nagyobb sérülést nem látok rajta, a nyaka mintha javítva lett volna. Kiöregedés miatt lett félrerakva, előtte ilyen állapotban is tárolónak használták. Kíváncsi leszek, hogy mennyire szigetel.

Don't Tread On Me

(#4311) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Volt ma egy kis session, az eredmény magáért beszél.

- Intel i7-990X Etreme Edition @ 6350MHhz, -160°C CB
- Gigabyte X58A-OC
- MSI N570GTX Twin Frozr II @ stock cooling
- 6GB ADATA 2200/C8 @ 2000/7-7-7-21
- CoolerMaster SilentPro GOLD 1000W
- Kingston SVP100S2/64G
- K|ngp|ncooling Dragon F1 Gemini @ Rocket

Az eredmény overall magyar rekord, GTX570-nel világrekord.

3DMark05 54049 marks.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4312) radi8tor válasza 04ahgy (#4311) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gratulálok a WR-hez! :C :Y

⭐ Stella

(#4313) subaruwrc válasza 04ahgy (#4311) üzenetére


subaruwrc
félisten

dedicated to the best 990X in Hungary :)

(#4314) MPowerPH válasza 04ahgy (#4311) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uhh, kapott a proci rendesen, nem kímélted. :)) Grat. :R

Don't Tread On Me

(#4315) toyone válasza 04ahgy (#4311) üzenetére


toyone
őstag

Hoppá hoppá. :C

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4316) tom_tol válasza 04ahgy (#4311) üzenetére


tom_tol
addikt

gratula ez nagyon kemény

(#4317) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Köszönöm mindenkinek. subaruwrc keze legalább annyira benne van, mint az enyém. Külön-külön egyikünk sem lett volna elég, még megfelelő mennyiségű hardverrel sem.

Külön kiemelendő, hogy az MSI N570GTX Twin Frozr II talán a mostanában nálam / nálunk vendégeskedő leginkább antituning GPU.

Külön kiemelendő, hogy stock hűtéssel ment ennyit, és így is WR (GTX570 kategóriában).

Külön kiemelendő, hogy nem így indult a benchelés, de ez a kis MSI VGA már harmadik alkalommal segítette ki a csapatunkat 3 héten belül...

Külön kiemelendő, hogy egyetlen csavart sem szponzor adott, minden saját tulajdon volt!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4318) radi8tor válasza 04ahgy (#4317) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van egy GT220-as kártyám. Nem akartok vele WR-t döntögetni? :D

⭐ Stella

(#4319) toyone


toyone
őstag

Akkor hogy tovább sokasítsam a toppos eredményeket (bár nem ugyan abban a kategóriában mint az elődök)
Január 31.- én megtartott session-ről tenném közre az eredményeket.

System spec:
AMD FX-6100
MSI 990FXA-GD80
G.SKILL ECO 1600MHZ CL7
ENERMAX MODU87+ 800W

Max clock
7471.03Mhz

SuperPI1M
11sec 813ms

SuperPI32M
12min 13sec 484ms

Pifast
21.94 sec

Wprime32M
7sec 0ms

Rövid videó:

Köszönet az MSI Magyarországnak és subaruwrc-nek.

toyone

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4320) akoska07 válasza toyone (#4319) üzenetére


akoska07
nagyúr

grat :C
szép munka
a videó is.

nekem csak pár kép hiányzott az elért eredményekről.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4321) toyone válasza akoska07 (#4320) üzenetére


toyone
őstag

:R
Videó leírásában ott vannak a linkek. Ha belerakom elég kiolvashatatlanok lesznek az adatok.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4322) akoska07 válasza toyone (#4321) üzenetére


akoska07
nagyúr

ugy értettem,hogy a monitoron látható cpu-z ablak vagy bármely más teszt végeredménye.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4323) 04ahgy válasza akoska07 (#4322) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ott vannak a linkeken (HWBOT) a hiányolt képek, kattintható, nagyítható formában.

toyone: szép munka! :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4324) subaruwrc válasza toyone (#4319) üzenetére


subaruwrc
félisten

good job :C

(#4325) ferike123


ferike123
csendes tag

Sziasztok!Nem tudtok valakit aki cpu potot adneel,vagy,aki tud készíteni,mert kellene egy.Köszi előrre is!

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4326) 04ahgy válasza ferike123 (#4325) üzenetére


04ahgy
nagyúr

nitróhoz az egik legjobb és ez meg szárazjéghez nagyon ideális.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4327) ferike123 válasza 04ahgy (#4326) üzenetére


ferike123
csendes tag

Igen,köszi csak ez kb.50 ezer ft!

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4328) 04ahgy válasza ferike123 (#4327) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, mit vártál? Több kiló 99,9999% tisztaságú, precíziósan megmunkált elektrolitrezet nem fognak csak úgy, x@ré-hugyé hozzád vágni...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4329) tom_tol válasza 04ahgy (#4326) üzenetére


tom_tol
addikt

ha már szóba került
mi is a különbség mert nekem laikusnak nem egyértelmű

(#4330) CosmO_O


CosmO_O
tag

És ez csak a pot, még nincs céleszközöd a nitrogén tárolásához, se folyékony nitrogéned.
(És nem árt a művelethez egy jól összeválogatott "feláldozható" számítógép :)) )

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

(#4331) ferike123 válasza 04ahgy (#4328) üzenetére


ferike123
csendes tag

Ok,bocs csak,volt egy kis afférom a számlákkal,szóval,akkor jobb ilyet venni,mint csináltatni?Egyébként szárazjéghez kellene!

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4332) 04ahgy válasza tom_tol (#4329) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az F1EE teljesen egyben van, az alja és a fala is egyben levő, egy réztömbből kimart. Nincs illesztési hézag.

Az F1 Gemininek van két különböző réz talpa, és egy alu palástja, az alj a kívánt hővezetési paramétereknek megfelelően cserélhető.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4333) subaruwrc válasza ferike123 (#4331) üzenetére


subaruwrc
félisten

azért lehet 50k nál olcsóbb potokat is találni főleg ha csak jéghez kell

nem vagyok K|ngp|n ellen, mert jó a kapcsolatom vele, de F1 Darkot csak jégre, iszonyat nagy pénz pocsékolás venni, és a maga 3 kilójával a gatyádat ráfizeted a postára

valami két részes pot kell neked, amiben kevesebb a réz és olcsóbb is.
rybát tudom ajánlani ő gyárt olcsóbb potokat is és lengyelből a posta is kevesebbe kerül,.

(#4334) ferike123 válasza subaruwrc (#4333) üzenetére


ferike123
csendes tag

Köszi szépen!Egyébként,hogyan tudnék beszélni vele?

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4335) subaruwrc válasza ferike123 (#4334) üzenetére


subaruwrc
félisten

ryba@purepc.pl

(#4336) tom_tol válasza 04ahgy (#4332) üzenetére


tom_tol
addikt

kösz
végül is akkor a dark a jobb vagy nem ?

(#4337) ferike123 válasza subaruwrc (#4335) üzenetére


ferike123
csendes tag

Köszi,ez kicsit vicces lesz, de lengyelül írjak?

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4338) 04ahgy válasza tom_tol (#4336) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Relatív. Egyén és temperamentum függő is. :) Van amire az a jobb, van amire a Gemini.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4339) toyone válasza ferike123 (#4337) üzenetére


toyone
őstag

Angolul.

Első körben kérdezz rá itt http://pcvizhutes.hu jól dolgoznak és csináltak már hasonlót.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4340) subaruwrc válasza ferike123 (#4337) üzenetére


subaruwrc
félisten

angolul

tom_tol

coldbugos procikhoz jobb a dark mert lassabban reagál, amd-hez, nem coldbugos procikhoz a gemini

[ Szerkesztve ]

(#4341) ferike123 válasza toyone (#4339) üzenetére


ferike123
csendes tag

Köszi mindenkinek,most jó lámának érzem magam!Na meglátjuk, mit ügyködök ki,addig is jó szórakozást,mindenkinek!

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4342) Atke


Atke
senior tag

Sziasztok!

esetleg tudja valaki hogy mi az a cucc ami a képen az alaplapon látható?Láttam már hogy a szárazjegeséhez körbe kenik a hűtő környékét, gyanítom itt is ez az anyag lehet, érdekelne a neve (angol/magyar) és hogy itthon hol beszerezhető. Valamint hogy van-e értelme bekenni mondjuk egy sabertooth shieldje alá,.javítja-e a hűtését a lapnak,vagy VGA-nak ha arra kenem?
Köszi előre is.

(#4343) subaruwrc válasza Atke (#4342) üzenetére


subaruwrc
félisten

művész radír a neve
a hűtést mindennapi használat során nem fogja javítani
olyan mint a gyurma

nitrogénes hűtésnél szétvezeti a hideget a lapon, de az sem túl előnyös

(#4344) Atke válasza subaruwrc (#4343) üzenetére


Atke
senior tag

Köszönöm a gyors választ, akkor gondolom nem érdemes összecseszni a lapomat vele :)
A vga-mra akartam elsősorban (470) hogy javítson rajta egy kicsit...

(#4345) subaruwrc válasza Atke (#4344) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem, felejtsd el
a melegedő alkatrészekre rágyógyul és sohatöbbet nem szeded le nyomtalanul
már mi se használjuk

(#4346) Atke válasza subaruwrc (#4345) üzenetére


Atke
senior tag

Köszöntem, és további sikereket!

(#4347) subaruwrc válasza Atke (#4346) üzenetére


subaruwrc
félisten

:) :R

(#4348) ferike123


ferike123
csendes tag

Sziasztok!Érkezik a cpu potom és lenne egy-két kérdésem folyékony nitrogén tárolásával kapcsolatban.
Olyan őrült ötletem támadt,hogy mivel nekem csak néhány órára kell,hogy folyékony maradjon a nitró,mivel tudjuk,hogy erősen párolog,ezért nem kellene hosszabb ideig tárolni és egy nyitottabb edényben is lehet és nem kell 100k-t elköltenem pluszba dewar-ra.Bővebben van itthon 2 db villanybojlerem ami elég jól szigetelt,szerintetek megvalósítható-e hogy a bench-elés időtartama alatt ebben tároljam?Persze nem zárnám le,de az a kérdés,hogy elpárologna-e addig?Igazából egy fűtés szerelő ismerősöm mondta,hogy elbírja a hőt szóval azzal nem biztos hogy lehet gond!Mit gondoltok életképes lehet az ötlet?

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4349) subaruwrc válasza ferike123 (#4348) üzenetére


subaruwrc
félisten

elbírja a hőt ?
szerintem a belseje nem éppen -196 fokra van kitalálva de abból a szempontból akár életképes lehet hogy egy rövid ideig ne folyjon el a cucc belőle, viszont elég tempósan fog belőle fogyni szerintem, sőt ami valószínűbb az összehúzódástól valahol deformálódik, vagy el is törik

(#4350) CosmO_O válasza ferike123 (#4348) üzenetére


CosmO_O
tag

Mérettől függően szépen átfagy, nagy része a nitrónak tuti veszendőbe megy, a boilerek totál szétmennek. Szállítás szempontjából is nagyon veszélyes, gondolom nem házhoz hozzák a töltést.. felejtős

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.