Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) jones965 válasza subaruwrc (#4494) üzenetére


jones965
Modder

Itt éppen az unigine dx11 teszt ment az MSI kiírásra. ;)

(#4502) Achill3uS válasza subaruwrc (#4500) üzenetére


Achill3uS
veterán

coolaler utan szabadon ;)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4503) subaruwrc válasza jones965 (#4501) üzenetére


subaruwrc
félisten

namost akkor ha ez beadja, megvan jones, vagy nem ??? :D

kedvenc képem :D

Forrás.

Achill3uS

csak nyugodtan, ez a te felségterületed bro ;)

(#4504) H.Ezredes válasza subaruwrc (#4503) üzenetére


H.Ezredes
őstag

:C :C

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#4505) jones965 válasza subaruwrc (#4503) üzenetére


jones965
Modder

Átmenetileg megvolt... ;]

(#4506) subaruwrc válasza jones965 (#4505) üzenetére


subaruwrc
félisten

legyen neked is sikerélményed :P

(#4507) CosmO_O


CosmO_O
tag

Ha ez nem fake, akkor érdekes dolgok következnek... :))

[ Szerkesztve ]

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

(#4508) MPowerPH válasza CosmO_O (#4507) üzenetére


MPowerPH
félisten

:K :K

Don't Tread On Me

(#4509) subaruwrc válasza CosmO_O (#4507) üzenetére


subaruwrc
félisten

például mik?

(#4510) CosmO_O


CosmO_O
tag

Rekordok mondjuk? :) (Befejeztem az offolást)

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

(#4511) Achill3uS válasza CosmO_O (#4507) üzenetére


Achill3uS
veterán

ne mutassatok ilyen pi-ket mert sirva fakadok :D kivancsi vagyok hogy fogja birni ez a 22nm a hideget...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4512) 04ahgy válasza Achill3uS (#4511) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az eddigi prognózisok alapján fullpotos példányok is lehetnek köztük.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4513) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Tudom nem teljesen ide tartozik, de megkérdezném.
i7-2700K vagy i7-3930K lenne jobb választás 3DMark és játékok alá?

Elég jó eredményt (tess OFF) láttam levegőn hűtött 2600K + R7970 Lightninggal, ezért kicsit feleslegesnek érzem SB-E létjogosultságát.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4514) 04ahgy válasza radi8tor (#4513) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mark alá kell az 5GHz+ SBE, játék alá egy 2500K is elég hozzá.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4515) radi8tor válasza 04ahgy (#4514) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De, ha megnézed a linkelt eredményt, majd jones965 tess OFF eredményét, akkor láthatod alig van eltérés. Viszont a proci fele annyiba kerül és léggel volt hűtve. (lehet válogatott darab, ezt nem tudom)

SB-E physics score-ja viszont jóval magasabb.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4516) radi8tor válasza radi8tor (#4515) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ááh felejtős. Most nézem, ha 2700K-val két GPU-t használok, akkor csak 8x-8x módban működnek. Ez nem pálya. :(

⭐ Stella

(#4517) helkis válasza radi8tor (#4515) üzenetére


helkis
addikt

3770k + have fun.. :)

mi van akkor ha csak 8x8x? semmi..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4518) radi8tor válasza helkis (#4517) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semennyire nem fogja vissza a kártyák teljesítményét?

Ezek szerint ez olyan marketing dolog, mint a PCIe 3.0. Az sem hozott semmilyen gyorsulást.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4519) helkis válasza radi8tor (#4518) üzenetére


helkis
addikt

nézegesd a ph-toplisa csúcsát, és hasonlítsd össze a platform különbségeket, szvsz max órajelkülönbségek miatt vannak eltérések gpuscore-ban.. :B

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4520) 04ahgy válasza radi8tor (#4515) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem lehetsz biztos benne, hogy Virtu nélkül volt a 2600K-s eredmény. Jonesénél meg biztos lehetsz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4521) radi8tor válasza 04ahgy (#4520) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi az a Virtu?

⭐ Stella

(#4522) helkis válasza radi8tor (#4521) üzenetére


helkis
addikt

befogja számolni a igpu-t a progi.. egyébként szerintem is gyanúsan jó az az eredmény.. :B

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4523) radi8tor válasza helkis (#4522) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De, ha a tesztbe beleszámolja, akkor a normál használatnál is segít, nem?
Vagyis akkor reális eredmény az. :U

⭐ Stella

(#4524) helkis


helkis
addikt

pl itt van T56 eredménye hasonló órajelekkel eggyel korábbi driverrel: [link]
bár mondjuk ez meg tess on-os.. :B

(#4523) radi8tor1 - ez a programozón múlik kb. mint a physx, ha támogatja és van mit számolnia akkor segít, ha nem támogatja, akkor textúra-hibázhat, vagy nem dob +ban semmit..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4525) radi8tor válasza helkis (#4524) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jones-nak 11468 a tess ON eredménye. Szóval nincs olyan nagy difi a két CPU között.. :U

⭐ Stella

(#4526) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ezeket, hogy melyik CPU jobb meg nem, ne az extrém topikban tárgaljuk már meg!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4527) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Corsair videója GPU kártya LN2 preparálásáról

Arról persze nem beszél hogyan kell lemosni róla a vazelint :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4528) subaruwrc válasza radi8tor (#4527) üzenetére


subaruwrc
félisten

melegvízze'

(#4529) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi néktek!

nem extrém, de mivel az itteneni embereknél nem egy rémisztő dolog, ha az asztalon van kint a gép, ezért jöttem ide.

kb. 1 hónap múlva lesz aktuális. egy eléggé speciális passzív procihűtőt terveztem. a blokk már majdnem kész. a csövek még idő, hogy hozzám kerüljenek.
csak fekvő lapra lehet feltenni.
mugen2 b lefogatószettje lesz rá felszerelhető.

keresek majd egy olyan pesti ph-s kollégát, aki össze tud dobni valami hozzá való tesztkonfigot.
jól skálázódjon a proci hőmérlséklete és fogyasztása. ezt úgyis értem, hogy nagy legyen az idle és load deltaT, és a feszemelés, csökkentés hatása is jól mutatkozzon a melegedésben. (van egy régi E6300-am, gyakorlatilag minimális hőkülönbséggel. na, ilyen procival nem tudok tesztelni.)

és nagyjából tudja, hogy az adott pillanatban nagyságrendileg kb. mit fogyaszthat a proci.
valamiért úgy gondolom, hogy 120-180w között fog tudni 80 fok linx alatt működni.
legalábbis a gyakorlatban. elméletben a 16 db. 6mm-es csőben 600w körüli hőszállítási teljesítmény van, de a végső hőleadó felületek mérete, (16x300mm lesz fellamellázva), és a hő csövekig való eljutásánál lévő pár mm ezt a hűtési teljesítményt nagyságrendileg szűkítő tényezőként léphet fel.
a teljesítményét passzív módban valahol egy thermalright sentinel 1.5-2x-esére tudom tippelni.

nekem egyedül a 775-ös q9550 lenne erre valamennyire alkalmas, de azt a gépet fizikailag nem szeretném megbontani, mert azt a hatalmas hűtőt leszedni elég macera.

többet most egyelőre erről a hűtőről nyilvánosan nem publikálnék. :B
de ha van, akinél esetleg adott lehet egy ilyen kísérlet, tud segíteni, és érdekli személyes közelből eme, úgy érzem nem mindennapi innováció, akkor kérem majd pü-ben jelezze felém.

nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4530) 04ahgy válasza szab.tam (#4529) üzenetére


04ahgy
nagyúr

LGA2011-re felszerelhető? Mert akkor 450W disszipációig jó vagyok. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4531) szab.tam válasza 04ahgy (#4530) üzenetére


szab.tam
nagyúr

arra még a mugen2b pont nem. (asszem.) legfeljebb faragok valami lefogatót, úgyis lesz rá időm, mire megjönnek a csövek (ha megjönnek egyáltalán...)
csak ugye ahhoz akkor hátlapi merevítő sincs. azaz fúrni kell arra is lyukat. majd megnézem a furattávot.

thx. :R

450w... :U
elvileg arra is lehetne blokkot faragni. de oda már a hőcső nem elég. egy cpu kupakra max 5 db 8as, 55w-os csövet lehet odatenni lapjával, szögletesítve, direkt érintkezéssel.. (a gpu kupakjára ugye 6 db-ot tudtam.)
tehát 5x55=330w.
tehát oda valami nagyon speciális hőkamra szerűséget kellene építeni, ami csövekben végződik. mint egy sündisznó.
de ezt összefaragni házilag, kivákumolni, kimérni a szükséges vizet hozzá. gyakorlatilag lehetetlen.... :(

na, nem csövezek tovább a nitrósok között.... :D
ha elkészült, újból jövök... :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4532) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

MSI R7970 Lightning LN2 try ( With GPU Reactor)
TEMP : -50C ~-55C
VGPU: 1.55V~1.575V
MEM : 1.7V

Azt írja a fazon, hogy -60 fok alatt nem indulnak el a tesztek. HWBOT és forrás

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4533) 04ahgy válasza radi8tor (#4532) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez nem meglepő. Nem lehet minden GPU telepotos, mint ahogy nem is.

GTX285-öm -70°C körül eldobja coldbuggal, de a GTX275-öm meg telepotos volt, tehát -196°C easy. Azzal sikerült is megvernem Vantage-ben jones965 igen tuningos GTX285-ösét! Ezt azért nagy teljesítménynek tekintem, remélem megengedtetik nekem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4534) toyone


toyone
őstag

A szombati Veletech kiállításon élő demo-t tartunk 04ahgy-val, az MSI Hungary jóvoltából.

Akiknek esetlegesen valamilyen nézeteltérése lenne 04ahgy-val, helyszínen, a hivatalos K-1 szabályzat alapján megbeszélhetik. Ugyan itt fogadni is lehet. :)

Folyékony nitrogén most kimarad. Szárazjegezünk majd. Így inkább egyszerűbb, haverkodós, beszélgetős végkifejlet várható.

Két konfigurációnk lesz.
Az egyik Z77 alapokra épül, 1db VGA-val aminek kiléte majd a helyszínen derül ki. A másik rendszer ha minden jól megy AMD alapokon fog szerepelni.
Nyitástól vagyunk, kb 11-fél 12 körül kezdjük el a tesztet.

Mindenkit várunk szeretettel.

toyone

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4535) subaruwrc válasza toyone (#4534) üzenetére


subaruwrc
félisten

Akiknek esetlegesen valamilyen nézeteltérése lenne 04ahgy-val, helyszínen, a hivatalos K-1 szabályzat alapján megbeszélhetik. Ugyan itt fogadni is lehet.

:DDD :DDD :C

(#4536) jones965 válasza toyone (#4534) üzenetére


jones965
Modder

Szuper, legalább a tuning sem marad ki! :C

04ahgy-vel nekem is lesz dolgom. Bár az inkább baráti jellegű.

(#4537) radi8tor válasza toyone (#4534) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott leszek én is. :K

jones: Csak egy baráti csevej. Tudjuk milyen az. ;]

⭐ Stella

(#4538) 04ahgy válasza subaruwrc (#4535) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Elég magas odds lesz az ény nyerési esélyeimre. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4539) subaruwrc válasza 04ahgy (#4538) üzenetére


subaruwrc
félisten

az attól függ kivel kerülsz ringbe, ha a hostess csajjal, akkor lehet :D

(#4540) Tidus válasza 04ahgy (#4538) üzenetére


Tidus
addikt

Szerintem lenne néhány ember itt a ph.-n aki ringbe szállna veled, úgy élesben. :DDD

(#4541) 04ahgy válasza Tidus (#4540) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Köszönjük a véleményt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4542) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok
próbálta valaki a 2011-s foglalatot a leszorító keret nélkül
Üdv

(#4543) 04ahgy válasza tom_tol (#4542) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem javaslom. Nem tökéletes érintkezésnél eléghet az LGA láb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4544) tom_tol válasza 04ahgy (#4543) üzenetére


tom_tol
addikt

kösz
pedig mennyivel egyszerűbb lenne szigetelni

(#4545) 04ahgy válasza tom_tol (#4544) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha működne leszerelt rögzítővel, elhihetnéd, hogy hwboton mennyi ilyen session lenne.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4546) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kis videó a mai Veletech 2012-ről: [link]

⭐ Stella

(#4547) toyone válasza radi8tor (#4546) üzenetére


toyone
őstag

De nagyon gyors vagy :) . Köszi hogy kijöttél, tolok majd fel képeket én is.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4548) 04ahgy válasza radi8tor (#4546) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Köszönjük, hogy időt, energiát és fáradságot nem kímélve jelen voltál! :R A rekorddöntés sajna elmaradt, de jó móka volt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4549) radi8tor válasza 04ahgy (#4548) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyan már, én köszönöm a lehetőséget! :R

⭐ Stella

(#4550) Tidus válasza radi8tor (#4546) üzenetére


Tidus
addikt

:C , kissé rövidre sikeredett.
Valaki tesz még fel valamit?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.