Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) Overlocker


Overlocker
veterán

Az egésszel csak egy gond van, ez kevés, sajnos, mármint ha komoly rendezvényt szeretnék, kell mellé más is, mert sajnos nincs akkor érdeklődés ez iránt mint külföldön, sőt ott is általában Lan party mellé szervezik...én már gondolkoztam ezen többször is, persze ez az egész akkor lenne a legjobb ha nemzetközi szinten kimagasló eredményeket tudunk kitűzni és elérni...

(#3602) Tidus válasza Overlocker (#3601) üzenetére


Tidus
addikt

Az eredményeket ki lehet tűzni, és a teszt konfigurációkat is össze lehet(ne) állítani előzetesen. Talán még az anyagiakat is le lehetne szervezni előzetesen aki úgy gondolja hogy áldozna az ügy érdekében, és valami komoly cuccal v. alkatrésszel be tudna szállni a dologba, ami nem egy utolsó szempont.
De szerintem a leglényegesebb kérdések a következők, a megrendezendő teszt helye, ideje, és mondjuk egy vidéki user aki feldob önként egy néhány százezer k.-s konfigot és az utazás költségét is állja, az az egyén abban a két, setleg három napban hol él hol alszik, na és persze mit kajálna.
Ezen utóbbi kérdések is komoly problémák.
Mert ahogy elnézem itt a topikban is van három, négy ember akik közösen per pill. a földön létező legjobb konfigot össze tudnák rakni közösen. De száz kilóméterekre egymástól.

(#3603) Achill3uS válasza Tidus (#3602) üzenetére


Achill3uS
veterán

sajnos az, hogy hány száz ezres alkatrészekből tesztelünk nem egyenlő azzal, hogy abból bármilyen releváns eredmény lesz, ezzel mindannyian tisztában vagyunk akik teszteltünk már hasonló konfigokat. válogatott - tehát jó tuning potenciállal rendelkező - processzor, memória és vga-k együttese nélkül semmit nem ér az egész.
másrészről ez ugyan a saját véleményem, de nem szeretek mások alkatrészeivel tesztelni, ad1 ott a garanciális probléma ha valami megdöglik, igen kellemetlen ad2 "hardware sharing" egyébként is elég erőteljesen elítélt fogalom, főleg mostanság a nemzetközi mezőnyben. szóval én extrém tuning rendezvény keretein belül egyetlen járható útnak a saját és gyártótól/szponzortól tesztre kiadott alkatrészekben látom. talán egy nyílt oc bemutató keretein belül nem lenne ez ellen semmi kifogásom, de hwbot ready eredmények soha nem lennének belőle.

de visszatérve over által megfogalmazott problémákra.
sajnos mo.-on nincs akkora érdeklődés csak az extrém tuning iránt, sem pedig kultúrája nincs a dolognak, hogy ezt le lehetne szervezni önálló eseményként profi szinten főleg magánszeményként szponzor és promo nélkül. szerintem több napban fölösleges gondolkodnunk a fenti okok miatt.
másrészt pedig az időhiány, egy egy ilyen bemutatón 1-2 óránál tovább nem tudod lekötni a nézők figyelmét, ha pedig igazán ki akarunk hajtani egy rendszert, sok tesztet lefuttatni, ennél jóval több időre és nyugalomra van szükség.
szóval tudjátok jól, hogy nem vagyok az ilyen nyílt megmozdulások ellen, sőt... csak szerintem ketté kell választani a nitro pacsáló sok konfigos bemutatót/workshop-ot és a magunk közötti bench weeekend lehetőségét és ezt kell eldönteni első körön mivel teljesen másféle megközelítést igényelne a szervezés is. a hely másodlagos. ln2 nem lenne szerintem sem akkora gond akárhova is pozicionálnánk a dolgot.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3604) subaruwrc válasza Achill3uS (#3603) üzenetére


subaruwrc
félisten

abból kiindulva hogy a nézőket saját tapasztalatom szerint se köti le tovább az általad megfogalmazott időtartamnál az ilyen megmozdulás, én a privát bench weekendet személy szerint jobban preferálnám. a live cucc eléggé stresszes és közel se lehet olyan eredményeket hozni, ami említésre méltó. szóval ha már nekiállunk szervezni, és időt meg pénzt fordítunk a nitrora cuccokra stb akkor szerintem legyen is értelme és nagy célokat tűzzünk ki, nemhiszem hogy sokunknak lenne kedve poénra ellocsolni száz liter nitrokat :R

(#3605) toyone


toyone
őstag

Támogatókat tekintve könnyebb lenne az open day formáció. De akkor ugye teljesíteni kell bizonyos elvárásokat, nem teljesen szabad a dolog.
Személy szerint a magunk vagyunkat választanám, nyugisabb, családiasabb.
És a mindenki hoz magával amit akar rendszert. De összehozni egy nagyobb projektet is közben.
KB van 4 db dewarunk így összesen.Mind megtöltve elég egy rendes napra. Nem fontos bérelni.
A hely is másodlagos szvsz.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3606) Overlocker


Overlocker
veterán

So close AMD 7G...KINGPIN F1EE + Extension Kit -194,2C

Köszönet elsősorban HERR Z-nek a procira való tesztlehetőségért, illetve Achill3uS-nak a potért!

(#3607) subaruwrc válasza Overlocker (#3606) üzenetére


subaruwrc
félisten

azanemsemmi :C :C

keep hammering :DD

-194c már a barátságosabb kategória :D

[ Szerkesztve ]

(#3608) Tidus válasza toyone (#3605) üzenetére


Tidus
addikt

Én pontosan ilyen open day formációra gondoltam, néző közönség kizárásával, csak az érdekeltek részvételével, aztán ha vannak komoly eredmények azokat közhirré lehet tenni.
Egyébbként hihetetlenül hangzik de szinte érdektelen a számítógép tuning az átlag, de még a felsőfokú végzettséggel rendelkező userk között is.
Én személy szerint kezdő vagyok ebben a műfajban, mivel csak léggel űzöm ezt a hobbit, de nagyon is érdekel, azért vagyok itt. Viszont saját tapasztalatból tudom, hogy ha szóbakerül a tuning baráti körben v. a melóhelyemen, mindenki csak ámul néz, és azt kérdezi ez mire jó, miért jó százezreket fektetni egy gépbe. Erre példának egyik barátomat szoktam felhozni akinek a horgászfelszerelése ér százezreket, és azzal csak lógatni tud.
Egyébbként az öcsém informatika és torna tanár álltalános iskolában, ő azt mondta nekem hogy nem merné a gépében piszkálni a biost, hátha ellszáll valamelyik alkatrésze, viszont a bios angol rövidítéseit majdnem mindet tudja hogy mit jelent és mit befolyásol.
A támogatók alatt mit értesz?

(#3603) Achill3uS: Zártkőrű rendezvényre gondoltam, úgymond "baráti" körre.

[ Szerkesztve ]

(#3609) toyone válasza Overlocker (#3606) üzenetére


toyone
őstag

Ez igen, Grat.
2D-t nem néztél?

Tidus
Az Open day pont hogy azt jelenti hogy nyitott nap. Az az bejöhet boldog boldogtalan. Támogatók alatt pedig olyan cégeket értek akik valamely úton módon (legyen az alkatrész,ln2,hely, stb) segítenek, ezért cserébe reklámot vagy bizonyos eredményeket várnak el.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3610) Overlocker válasza subaruwrc (#3607) üzenetére


Overlocker
veterán

Thanks! :D

toyone: Köszi! Néztem, de nincs értelme, mivel a CPU-NB sebesség nem akart megindulni a procival, max 3-3,1Ghz-en volt stabil :/

(#3611) Achill3uS válasza Tidus (#3608) üzenetére


Achill3uS
veterán

Egyébbként hihetetlenül hangzik de szinte érdektelen a számítógép tuning az átlag, de még a felsőfokú végzettséggel rendelkező userk között is.

ezt teljesen jól látod sajnos...
a többire toyone adott választ...

srácok, örülök, hogy akkor kb egyezik az elképzelésünk, még Zének kéne valamit ideböknie, aztán elkezdhetünk gondolkodni egy ilyen családias bench hétvége megszervezésén (én személy szerint jövő évre gondolok, tavasz előtt nem valoszinü h beleférne), aztán utána már kicsit összeszedettebben meg tudnánk beszélni egy open day szerü rendezvény kereteit, ha van hozzá kedvünk :R

over: grat, meglesz az a 7G akkor is :))

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3612) Tidus


Tidus
addikt

(#3613) subaruwrc válasza Tidus (#3612) üzenetére


subaruwrc
félisten

király, de ez nem a : hogy is néznek ki a gépeink topik, maradjunk meg a témánál ja lehet.

(#3614) Tidus válasza subaruwrc (#3613) üzenetére


Tidus
addikt

pü, :K ., :W , :R .

(#3615) Overlocker


Overlocker
veterán

(#3616) toyone válasza Overlocker (#3615) üzenetére


toyone
őstag

:Y Erős. Gratulálok.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3617) Achill3uS válasza Overlocker (#3615) üzenetére


Achill3uS
veterán

:C

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3618) Tidus válasza Overlocker (#3615) üzenetére


Tidus
addikt

Hm.. Szép. :C

[ Szerkesztve ]

(#3619) Tidus


Tidus
addikt

Második bekezdésre valaki... :F
Harmadszorra is jelentés érkezett, infarktust hozta rám mert felerősítettem a cuccot.
És hasonlóan, de ezt mondta előzőleg is: The Time est(east, ease,) Tm.
Számomra érthetetlen.

(#3620) toyone válasza toyone (#3585) üzenetére


toyone
őstag

Akkor amivel még tartoztam a BGS-ről két Cpu-z valid.

X2 555@6750Mhz

1055T@5236Mhz

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3621) subaruwrc válasza toyone (#3620) üzenetére


subaruwrc
félisten

6700+ likeos :C

(#3622) adamssss válasza Overlocker (#3615) üzenetére


adamssss
veterán

Grat. :C

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3623) Overlocker


Overlocker
veterán

Köszönöm, toyone, Achill3uS, Tidus, adamssss! :R

(#3624) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Üdv!

Elnézést, hogy ide teszem fel a kérdésemet, tudom, hogy ez milyen topik, de egyszerűen semmilyen topikban sem javasolt dolgok sem segítettek rajtam vagy halott a topik, remélem itt azért szerencsével járok...

Annyi a problémám, hogy az adatlapomon található cfg kicsit haldoklik, vagy nem tudom mi a baja. A lényeg annyi, hogy játékok közben egyszer csak gondol egyet, a hang megakad, fekete képernyő és a vga venti 100%ra felpörög. Csak akkor lesz jó, ha lekapcsolom a tápot és vissza.

Erre lenyomtam több mint 1 órás prime-ot és ott nincs baja(3.9ghz-en).
Ezután lenyomtam max RAM felhasználással egy 20 tesztes IBT-t végzett hiba nélkül, kiadta az üzenetet is, ezután megnyitnék egy firefox ablakot és megint fekete kép, vga fan 100%-on...

Ezután visszatettem alap órajelre és feszekre a procit és a lapot is, így is megnéztem, belépek egy játékba, betölti az ingame részt és egyből fekete kép.

Jelenleg itt tartok, tanácstalan vagyok, a VGA soha nem volt húzva.
megjegyzem eddig ezen a 3.9GHz-es beállításon futott minden baj nélkül, csak egy ideje jött rá ez a fekete képernyőzés...

Lehet, hogy a táp kezd gyengélkedni?
Remélem tudtok segíteni nekem, még1x bocs az OFF-ért...

[ Szerkesztve ]

(#3625) Zé_Mester válasza h.adam.92 (#3624) üzenetére


Zé_Mester
őstag

megy privi hogy ne ide offoljunk ;)

(#3626) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Új magyar max frekvencia rekord: 7608.51 MHz

5db Celeron D-ből ln2 alatt válogatva
Asus P5b Premium 965c2
2gb Kingmax ddr2-800
Asus gtx 465 1gb
Antec tpq-1200 OC
Kingpin F1EE @ -175C

Köszönettel tartozom az eredményért a Team OCX-es csapattársaimnak! :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3627) toyone válasza Achill3uS (#3626) üzenetére


toyone
őstag

Grat. Csak meglett a 7++ ;)

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3628) subaruwrc válasza Achill3uS (#3626) üzenetére


subaruwrc
félisten

non coldbug cpu
like :C

(#3629) adamssss válasza Achill3uS (#3626) üzenetére


adamssss
veterán

Nem gyenge...
Grat. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3630) Overlocker válasza Achill3uS (#3626) üzenetére


Overlocker
veterán

Gratulálok bro!! Csak megindult a cucc, a sok probléma után! Grat a kitartásért! :C

(#3631) Zé_Mester válasza Achill3uS (#3626) üzenetére


Zé_Mester
őstag

atyaisten :Y ez nagyon odabaxxx :C
jóvan te vén öreg, ezt most nagyon odatetted vénségedre :DDD :C

(#3632) subaruwrc válasza Zé_Mester (#3631) üzenetére


subaruwrc
félisten

na akkor fiatal generáció mutass te is valamit :P

(#3633) Zé_Mester válasza subaruwrc (#3632) üzenetére


Zé_Mester
őstag

mutatnék már régóta, de amit eddig beterveztem az mind elakadt. :O
meg most kb meghalni nincs időm, az egyetemen gondoskodnak róla hogy 5%-osan érjek haza minden este :W :W

de karácsony előtt még tervezek valamit.......ha az se jön össze akkor felmondok :DDD

(#3634) Achill3uS


Achill3uS
veterán

köszi mindenkinek, toyone, subaru, adam, over, Zé :R
bevallom nagy örömömre szolgált végre coldbug nélküli intel cpu-t nyúzni :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3635) kpal válasza Achill3uS (#3626) üzenetére


kpal
veterán

ilyet sem láttam még :Y Grat :R

(#3636) dokee78


dokee78
félisten

Sziasztok!
Hozzátok irányítottak.

Kérdés.

Válasz.

[link]

Tapasztalat van,hogy mennyi feszt lehet max adni és mennyi órajelet bír?
Találtam tesztet,de nem tudok angolul. Teszt.

(#3637) toyone válasza dokee78 (#3636) üzenetére


toyone
őstag

Tapasztalatom nincs velük kapcsolatban. 1.5V Fölé szerintem nem nagyon kell fesszelni 24/7-re. De kézrátétellel nézd meg mennyire melegszenek rajta a chippek, ha kézzel éget akkor addig se. Ha van még kérdés írj privátot.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3638) Zé_Mester válasza dokee78 (#3636) üzenetére


Zé_Mester
őstag

szia
a hercules-ből nálam volt pár kit, de azok a hűtőbordás 2200-as kitek voltak, szóval egészen más tészta.
p55-be teszteltem őket, elég jól mentek, de nem tudok róla semmi eredményt mutatni, mert minden mentésem elszállt annó :F

de ahogy toyone is írja, 1,5V körül elég neki 24/7-re 1600mhz körül, időzítésekkel meg játszani kell hogy mit szeret/bír :K

(#3639) subaruwrc válasza dokee78 (#3636) üzenetére


subaruwrc
félisten

ömm.
Most megint én leszek az aki beszól, pedig nem akarok itt ítélő bírót játszani, csak egy pár egyszerűbb dologra hívnám fel a figyelmet,ami ebben a topikban érvényes.
Nem személyesen veled van gondom, csak nem igazán értem miért ide irányítottak, amikor a ddr3-as ramoknak van külön tuning topikja. Ez extrém tuning topik , címéből, első hozzászólásából világosan kiderül mi a célja és milyen témával foglalkozunk itt. Na most te is és aki ide irányított az is láthatja hogy ennek a kérdésnek vajmi kevés köze van hozzá...
Ebben a topikban, subzeroba / értsd mínusz celsius fokra / hűtött rendszerekről, és az azokkal elért eredményekről lehet témázni. Tetszik vagy nem, erre lett kitalálva, van több tízezer egyéb, kötetlenebb, kevésbé szigorú moderáció alá eső topik, ahol lehet bohóckodni és úgymond offolni. Ez nem az, és azt hiszem ez a komment nem csak az én véleményemet tükrözi.Szeretnénk ha PH! ez a kis szelete megmaradna csak nekünk, illetve a téma iránt érdeklődőknek, és amíg a kérdésnek semmi köze a topik témájához, addig bizony ilyen és ehhez hasonló hozzászólások vagy akár moderáció várható!

ui: szeretném ha nem vennéd magadra, úgy általában az olvasónak szól. :R

(#3640) dokee78 válasza subaruwrc (#3639) üzenetére


dokee78
félisten

Én tisztában vagyok vele,hogy ez a topik erről szól,de a DDR+ topikban,nem adtak választ,hanem helyette ide küldtek,hogy ti használtok ilyet.
adamssss

[ Szerkesztve ]

(#3641) adamssss


adamssss
veterán

Hu de nagy port kavartam... Én azért küldtem ide a tagot, mert senki nem használt ilyen ramot nem volt vele tapasztalatunk, kivéve Zé-t, és olvastam is egyszer egy tesztjét amiben pont egy ilyen Heculest hajtott.
Sorry ha ezzel pár embernek kellemtlenséget okoztam, nem állt szándékomban.

További szép napot!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3642) 04ahgy válasza subaruwrc (#3639) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Subzero nélkül nem is lehet extrém tuningról beszélni?

1,65V QPI fesz i7-950-nek gyári hűtővel nem elég extrém például? :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3643) Achill3uS válasza 04ahgy (#3642) üzenetére


Achill3uS
veterán

lehet, csak nem úgy ahogyan egyesek elképzelik. pontosan ezért van meg mindennek a maga topicja. én pl utálom lapozgatni az ide nem illő postokat, mert pontosan azért látogatom (egyébként az egész ph-n csak) ezt a topicot, hogy csak ebben a témában olvasgassak mások eredményeiről, tapasztalatairól, hírekről, versenyekről stb. és nem igazán érdekel, hogy milyen eszméletlenül mennek (vagy épp nem mennek) egyesek gépei léghütéssel. mikor csak pár hete amit végig szenvedtem a celeronok tuningjával, hogy 3-400mhz-es különbségekkel megáldott tuningernek nevezhető példányok -70 fokon coldbugosak lettek és elment rá 1 dewarnyi nitro...
1 szo mint száz, nyomatékosan kérem, hogy vegyük komolyan a témát, és legyetek szivesek elnézni az esetlegesen szúrósnak vagy piszkálódásnak tűnő válaszainkat, nem annak szánjuk, nem személyes ellenszenvről van szó stb, csak mindennek meg van a maga helye és ezt mi sportnak tekintjük, a bélyeg gyűlytés az a hobbi. köszönöm mindannyiunk nevében és Kellemes Ünnepeket Kívánok a topicot látogatóknak, találkozunk jövőre :R egy darabig én most offline leszek, beindult a meló gépzet.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3644) subaruwrc válasza 04ahgy (#3642) üzenetére


subaruwrc
félisten

Subzero nélkül nem is lehet extrém tuningról beszélni?

nem :D

(#3645) Overlocker válasza Achill3uS (#3643) üzenetére


Overlocker
veterán

gyűlytés :DDD ;]

(#3646) Achill3uS válasza Overlocker (#3645) üzenetére


Achill3uS
veterán

most komolyan ilyenbe kötsz bele??? mikor megverték a gyereket??? :DDD
mutass egy 8g-t ahelyett h itt offolsz :))

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3647) Overlocker válasza Achill3uS (#3646) üzenetére


Overlocker
veterán

Megvertek? :DDD

(#3648) Achill3uS válasza Overlocker (#3647) üzenetére


Achill3uS
veterán

téged kéne :))

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3649) subaruwrc válasza Achill3uS (#3648) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD

(#3650) Overlocker válasza Achill3uS (#3648) üzenetére


Overlocker
veterán

Na várjá csak, megyek én hozzátok... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.