Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Achill3uS válasza Overlocker (#3447) üzenetére


Achill3uS
veterán

over ne szivass már 2007-ben megcsináltuk a sub 10-et...jaa az intel volt :))
gratz bro :R

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3452) subaruwrc válasza Achill3uS (#3451) üzenetére


subaruwrc
félisten

retrozik és ? :DDD

over:

ocz ?
bár 970 c6-hoz nitro kellene nekik meg kb 2.6v :D

(#3453) Achill3uS válasza subaruwrc (#3452) üzenetére


Achill3uS
veterán

és 2gb rammal mire megy? vagy amd-ben nem lassít a Pi-n a kevesebb ram?

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3454) Overlocker válasza Achill3uS (#3451) üzenetére


Overlocker
veterán

:DDD :C :R

[ Szerkesztve ]

(#3455) Overlocker válasza subaruwrc (#3452) üzenetére


Overlocker
veterán

Itt vannak a D9JNM-ek is, nem tudom, meglátjuk. Mindenesetre az érdekes volt hogy WIN7+M4A89TD Pro gyorsabb volt, azonos órajelen! Nah, talán a Crosshair IV Extreme..

(#3456) Overlocker válasza Achill3uS (#3453) üzenetére


Overlocker
veterán

Picit, de 2x1GB-k jobban mennek..

[ Szerkesztve ]

(#3457) subaruwrc válasza Achill3uS (#3453) üzenetére


subaruwrc
félisten

1m-be amd nél szerintem nem látható a különbség
több adódik egy másik lappal ahogy over is írja
a ch4f nem a legjobb pi-re
a 890-es giga gyorsabb

(#3458) Achill3uS válasza subaruwrc (#3457) üzenetére


Achill3uS
veterán

ha ti mondjátok elhiszem :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3459) subaruwrc válasza Achill3uS (#3458) üzenetére


subaruwrc
félisten

ennyi :DD

(#3460) kts88


kts88
senior tag

Tudom nem ide tartozik, de picit lejebb ment az ára [link]

(#3461) subaruwrc


subaruwrc
félisten

következő lépés portugália hwboton.
masszívan 4000 pont felett magyarország :C

(#3463) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

intel i3-330m (laptop) tuningról van valakinek tapasztalata hogy mennyit bír és ehhez mennyi feszt kell neki adni? Egyáltalán lehet, érdemes tuningolni? Notiról lévén szó ennek a hűtése korlátozott, de mivel ez a proci nem támogatja az Intell Turbo Boost technológiát, cask ez az út maradt.

thx

free your mind

(#3464) Achill3uS válasza Overlocker (#3462) üzenetére


Achill3uS
veterán

just warming up bro, just warming up ;)

Jazz: a kérdésed hiába tuning irányultságú sajnos közel távol sem a témába vág, így nem tudunk segíteni a problémádon. valamelyik notebookos vagy a saját gyártó topic-jában érdeklődj.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3465) Jazz válasza Achill3uS (#3464) üzenetére


Jazz
veterán

ugye most csak viccelsz hogy egy egyszerű tuningos kérdést egy extrém tuning topic-ba nem lehet feltenni?? "közel sem?" Megkérdezzünk egy moderátort? ő lenne az első aki dobna ide ha egy saját topicot nyitnék, mondván "elfér ez itt is". és tökéletesn igaza lenne. már bocsánat de ez nevettséges. még is hol az isten nyilába tegyek fel tuning kérdést ha nem egy tuningos topicban?? :W már ne haragudj de hogy tudsz a többiek nevében nyilatkozni hogy "nem tudunk". te ők vagy? vagy ez hogy van? a téma abszolút idevág, a fórum pedig arról szól hogy ha épp valaki olyan olvassa a hsz.-t aki tud hozzászólni az megteszi. tuningról pedig nem szoktak noti oldalon beszélni!

Egyébként megtaláltam a megoldást. Még pedig azt hogy nem lehet egyáltalán tuningolni. Mobil proci lévén szó van a dolognak egy apropója, az "alaplapot" nem te választod. és itt már el is dőlt a dolog. intel turbo technology sem csinál mást mint hogy 3-5%-al megemeli az órajelet. asztalinál értelmetlen mert bios-ból te is megtudod tenni, de notinál nincs erre lehetőség. amúgy ez a fajta proci a "turbo boost"-ot nem "támogatja".

free your mind

(#3466) subaruwrc válasza Jazz (#3465) üzenetére


subaruwrc
félisten

nagyszerű, probléma megoldva, akkor maradhatunk is a témánál.

(#3467) matteo_szg válasza Jazz (#3465) üzenetére


matteo_szg
őstag

Inkább gondold át, mit írtál. Nem célszerű moderátorral fenyegetőzni, mert téged lehetne kirakni ebből a topikból, fórumból a stílus miatt.

Másrészt létezik egy olyan topik, ha jól tudom, hogy Tuning kezdőknek, szájbarágósan. A te kérdésednek pontosan ott a helye.

jupiiii

(#3468) subaruwrc válasza Overlocker (#3462) üzenetére


subaruwrc
félisten

Hungary FTW

keep pushin' guys :C

(#3469) Thrawn válasza Jazz (#3465) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha moderátor helyett megfelel egy házigazda véleménye is, akkor jelzem, hogy nem jó helyen tetted fel a kérdésed. Itt eligazítottak merre találsz a kérdésednek való topikot, én speciel ezt javasoltam volna: Tuning, kezdőknek, szájbarágósan. Topiknyitást garantáltan nem.

Ez itt maradjon meg a szárazjeges és folyékony nitrogénes "őrülteknek", ők nem keveset tettek le már az asztalra - nemcsak itthon, de külföldön is - ezért megérdemlik hogy legyen külön topikjuk. További szép estét :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3470) Jazz válasza matteo_szg (#3467) üzenetére


Jazz
veterán

"Fenyíegetőzik? omg:) ezt írtam: "ugye most csak viccelsz hogy egy egyszerű tuningos kérdést egy extrém tuning topic-ba nem lehet feltenni?? "közel sem?" Megkérdezzünk egy moderátort? ő lenne az első aki dobna ide (értsd:engem egy másik topicból) ha egy saját topicot nyitnék, mondván "elfér ez itt is" "
Annyit mondtam hogy a téma elfér itt is, és szerintem ő is ezt mondaná! Légyszíves ne ferdíts, tanulj meg mondatot értelemezni továbbá nem hozzád "beszéltem" ha jól emlékeszem!
Stílus? A te vádaskodó stílusod az ami nem ide való, és ha egy egyszerű tuningos kérdés nem fér el a szent topicodban (a tiéd?) akkor ott nagy bajok vannak segítőkészség terén. ;)
Teljesen normálisan feltettem egy egyszerű tuningos kérdést 3463 amire egy elutasító választ kaptam, erre reagáltam...
azt mondod: "Tuning kezdőknek, szájbarágósan" Miért is? Olvastad a hsz.-em? Nem azt kérdeztem hogy hogy kell tuningulni (nagyon is tisztában vagyok vele), hanem hogy valakinek van e pontosan ezzel a típusú procical tapasztalata, mivel az egész interneten erről semmit nem találni!
"intel i3-330m (laptop) tuningról van valakinek tapasztalata hogy mennyit bír és ehhez mennyi feszt kell neki adni? Egyáltalán lehet, érdemes tuningolni? Notiról lévén szó ennek a hűtése korlátozott, de mivel ez a proci nem támogatja az Intell Turbo Boost technológiát, cask ez az út maradt."
A mondva csinált problémáknak van külön show-ja, úgy hívják hogy Mónika...

u.i.: szerintem egy mobil proci tuning elég extrém dolog :R

Thrawn: Rendben. ;) Csak nem értem miért kellett neki ilyen stílust alkalmazni, még ha minden topic-ban is van beszólogatós arc, akkor sem szeretem ferdítést..

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#3471) Achill3uS válasza Jazz (#3470) üzenetére


Achill3uS
veterán

ha valakinek meg kéne válogatnia a szavait akkor az Te vagy. a mókás az, hogy olyannak írod, hogy tanuljon meg mondatot elemezni, akiről fogalmad sincs, hogy mivel foglalkozik, és lehet, hogy naponta a cikkeit olvasod xy oldalon. tehát ennyit arról, hogy ki személyeskedik és mennyire udvarias. én ugy érzem teljesen normális, hangnemben válaszoltam neked, és próbáltalak más topicba terelni a kérdéseddel, mivel ezt a topicot nem ilyen célzattal hoztam létre. ha elolvasod az első hsz-t még1x figyelmesen, megtudod mitól extrém tuning az extrém tuning. nem attól, hogy mit tuningolsz, milyen eredményt érsz el, a hűtési metódus alapján kapta a nevét ez a fajta pc tuning - csak nincs rá annyira találó elnevezés mint mondjuk a moddingosoknak, ezért téveszthető össze könnyen témában nem járatos szemnek, az általános értelmezésben vett tuningal. másrészt pedig notebook-okon nagyon ritkán alkalmazunk ilyen eljárásokat, de tudtommal te nem erre voltál kiváncsi, hanem, egy konkrét notebook cpu tulajdonságait kérdezted, egy olyan topicban, ami egyszerűen nem erről szól. ezt próbáljuk már 4-en elmagyarázni, hogy semmi gond nincs ha az ember kérdez, de azt még egy fórum keretein belül is a megfelelő helyen célszerű és ildomos megtennie. köszönjük.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3472) Jazz válasza Achill3uS (#3471) üzenetére


Jazz
veterán

Így van, te teljesen korrektül és intelligesen válaszoltál, nem is neked írtam a "mondat elemzést" hanem annak aki valótlant állított. Hogy ő ki, az indifferens ebből a szempontból...ő se tudja hogy én mivel folgalkozom...
Akkor elnézést, de ha tudtam volna hogy ez egy ilyen folyékony nitrogén hűtéses topic, és hogy ilyen "hűvös" a fogadtatás, eszem ágában nem jutott volna ide írni. ;)
Viccet félretéve: ennek ellenére is mertem volna venni a bátorságot és feltenni a kérdést, mert ez a mobil proci tuning annyira halott téma (ennél a típusnál) hogy ha még a google sem talál semmit, akkor végős elkeseredésben az ember megpróbálja a problémáját egy láthatóan aktív, "profi" tagokkal telerakott topic-ban feltenni, Hátha véletlenül szakami pályafutásuk alatt találkoztak ilyennel...és erre valószínűleg nem egy noob tuning topicban fognak választ adni.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#3473) Achill3uS válasza Jazz (#3472) üzenetére


Achill3uS
veterán

részemről túl van tárgyalva :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3474) Jazz válasza Achill3uS (#3473) üzenetére


Jazz
veterán

detto :)

Na akkor felteszek egy idevágó kérdést is ;) : Van egy P4 prescott magos 3.0 proci (nem a D8 stepping) 3.6-on stabil normál tuningon. Na most elviekben, egy több körös folyadék hűtéses rendszerben, hosszútávon (eszközök adottak a brutális réz bordától kezdve minden) mi az amit kilehet belőle hozni?

free your mind

(#3475) matteo_szg válasza Jazz (#3470) üzenetére


matteo_szg
őstag

Vádaskodó stílus? én sehol nem látok ilyet a hozzászólásomban, te hoztad fel a moderátort, én meg arra reagáltam. Jó lenne, ha nem képzelnél bele különféle indulatokat, amik leginkább csak nálad léteznek. Nem hozzám beszélsz? Ez egy fórum, írj privátot, ha nem szeretnéd, hogy mások lássák a bejegyzésed.

Az a topik beírás egy tanácsadás volt a részemről, amit tőlem nem, egy házigazdától viszont elfogadtál. Másrészt ennek a topiknak az első hozzászólása egy bemutatkozó poszt, amiben pont Achill3us írja le, hogy miről szól ez az egész. Ezek szerint azt nem olvastad...

Megjegyzem, hirtelen én lettem a rossz fiú, Achill3us pedig korrekten, intelligensen válaszoló fórumozó. Egyébként tényleg az, csak pár hozzászólással feljebb még valahogy nem ez volt a véleményed a válaszáról. Szóval érdekesen reagálsz...

[ Szerkesztve ]

jupiiii

(#3476) matteo_szg válasza Jazz (#3474) üzenetére


matteo_szg
őstag

Na most erre megint mit lehet írni...

Thrawn - "Ez itt maradjon meg a szárazjeges és folyékony nitrogénes "őrülteknek", ők nem keveset tettek le már az asztalra - nemcsak itthon, de külföldön is - ezért megérdemlik hogy legyen külön topikjuk."

Na mindegy, remélhetőleg megválaszolja neked valaki a srácok közül. De így remélem a mondatelemző képességek hiányát felhozó kedves mondatot érvényét veszti irányomba...

jupiiii

(#3477) Overlocker válasza Jazz (#3463) üzenetére


Overlocker
veterán

Szia!

Ez nem teljesen idevág, de ha van elég affinitásod és tudásod akkor egy ilyennel próbálkozhatsz.

Vagy írsz itt a srácnak, hogy a te notebookod clockgenerátorát tegye a programjába - 500 yen-ért szívesen megteszi szerintem - és akkor tudod tuningolni a notit. :)

(#3478) Zé_Mester válasza Jazz (#3474) üzenetére


Zé_Mester
őstag

Neked kajak ilyen nehéz a felfogásod, vagy csak erre élvezel, ha idegesítheted a többieket ??? :U
Thrawn leírta már, hogy ez a topic a szárazjeges \ folyékony nitrogénes eredményekről és ezzel kapcsolatos hűtési megoldásokról szól, nem arról, hogy ilyen meg olyan folyadékhűtéses rendszert meddig lehet húzni.
Hatalmas találmány a fórum kezdőoldalának jobb felső sarkába a kereső, csodákra képes. Vagy ott a Google, hidd el, az mindent tud. ;)

Ne itt boldogítsd a jónépet, mert úgyse kapsz választ, még akkor se ha tudják mi a válasz :
Itt célszerűbb feltenni a kérdést :
- Vízhűtés topic
- Tuning kezdőknek, szájbarágósan

Sok sikert, bye

(#3479) Overlocker


Overlocker
veterán

(#3480) Jazz válasza Overlocker (#3477) üzenetére


Jazz
veterán

Ez lesz az. Köszi

free your mind

(#3481) adamssss válasza Overlocker (#3479) üzenetére


adamssss
veterán

Nagyon szép hely. Grat.
De minden versenyen csak a győztest jegyzik...
Csak így tovább!
Hajrá!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3482) Achill3uS válasza Overlocker (#3479) üzenetére


Achill3uS
veterán

részemről ennyi volt a backup... mentem prágába, nézz fel később a listára, az első helyen megtalálsz ;) good luck bro!

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3483) subaruwrc válasza Achill3uS (#3482) üzenetére


subaruwrc
félisten

backup my ass :D

(#3484) subaruwrc válasza Achill3uS (#3482) üzenetére


subaruwrc
félisten

290+ , nem vagytok normálisak :D
remélem hun 1-2 lesz :C

(#3485) Overlocker válasza Achill3uS (#3482) üzenetére


Overlocker
veterán

Nice! :D :C ;) I'm so close :P

ASUS 1156 Overclocking Championship : Hungary 1-2.

subaruwrc: reméljük ;]

[ Szerkesztve ]

(#3486) subaruwrc válasza Overlocker (#3485) üzenetére


subaruwrc
félisten

hungary power :C

hát ha még énis indultam volna :DDD :P

(#3487) Fücsök007 válasza Overlocker (#3485) üzenetére


Fücsök007
őstag

Szép eredmények. :Y :C

(#3488) adamssss válasza Overlocker (#3485) üzenetére


adamssss
veterán

Csak mondani kellett és megvan az 1-2. hely.
Nagyon szép srácok, de megtartani!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3489) Zé_Mester válasza Overlocker (#3485) üzenetére


Zé_Mester
őstag

elmebetegek :Y 290 felett.....ti tényleg nem vagytok normálisak. :DDD

remélem maradtok az élen.....drukkdrukkdrukk :C :C :C

(#3490) Overlocker


Overlocker
veterán

Thanks all! Izgalmas lesz..

(#3491) adamssss


adamssss
veterán

Gyerünk srácok, van még bő két órátok, hogy visszaszerezzétek az 1-2 helyet.
Serpens13 eléggé ütős eredményt dobott azzal a 305-ös blck-val, de nem lehetetlen befogni.

C'mon!
Mutassátok meg, hogy kicsi a magyar, de erős!

Good luck,

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3492) toyone


toyone
őstag

Az Irániak eléggé ráfeküdtek erre az Asus versenyre.
Over, Achi szép munka. Gratula.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3493) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

gratula Overnek és Achinak is. szépen mutat a listába a 3. és a 4. hely. :C :C
az elért eredmény pedig elég brutális :Y
az irániak sztem valami atomreaktorba hajtják a gépet a tesztek alatt, mert elég fölényesen vezetnek szinte mindegyik versenyrészben :F :P

(#3494) Overlocker


Overlocker
veterán

Köszönöm adamssss, toyone, Zé_Mester! :R

Hát sajnálom hogy nem lettünk az élen, pedig az hittem sikerül már megtörni az Irán uralmat..de hát nem jött össze. Mindenesetre tényleg jó eredményeket sikerült összehozni és újabb tapasztalatokra szert tenni. :K A 300-nak pedig nem hagyok, azt még valahogy meg fogom próbálni :D

(#3495) subaruwrc


subaruwrc
félisten

k|ngp|n breaks 3D Mark Vantage WR-

above 70K

(#3496) adamssss válasza subaruwrc (#3495) üzenetére


adamssss
veterán

Valamit tud a srác... Legalább is pénzt szerezni biztosan. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3497) Overlocker


Overlocker
veterán

(#3498) subaruwrc válasza adamssss (#3496) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem hiszem hogy fizetnie kellett akármelyik részegységért :D

Over

menetrendszerű gratulációm.

[ Szerkesztve ]

(#3499) Overlocker válasza subaruwrc (#3498) üzenetére


Overlocker
veterán

Thx :D :R

(#3500) Overlocker


Overlocker
veterán

Nyertünk a szabályok értelmében!!

Hey said: " i wanna congratz to my hungarian bros over@locker886 and Achill3uS also, they achieved to get prizes of 3nd week.

Don't forget that rule! One prize for one winner, so even Serpens13
...and ExtremeOC was the top of 3nd week, since they won prizes in previous
weeks they left the 3nd week prizes to 3. and 4. places, but they still
fight for country and overall championship"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.