Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) ferike123 válasza subaruwrc (#4349) üzenetére


ferike123
csendes tag

Aham,köszi mindkettőtöknek,egyébként benne volt,hogy a hirtelen lehülést nem bírná,csak hirtelen a tárolási esély tünt fel.Egyébként nem tudtok olyan eszközt ajánlani,ami nem olyan drága mint a dewar,de eláll benne pár óráig a nitró?

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4352) 04ahgy válasza ferike123 (#4351) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Selejtes dewar. Amiben nincs vákuum.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4353) ferike123 válasza 04ahgy (#4352) üzenetére


ferike123
csendes tag

És hol találhatok ilyet?

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4354) 04ahgy válasza ferike123 (#4353) üzenetére


04ahgy
nagyúr

E-Bay? :F :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4355) ferike123 válasza 04ahgy (#4354) üzenetére


ferike123
csendes tag

Ohh köszi megnézem!Ja és minenki másnak is köszönöm!

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4356) 04ahgy válasza ferike123 (#4355) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Semmiség, ha már oly kevesen vagyunk extrém tuningosok, legalább tartsunk össze.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4357) Zé_Mester válasza ferike123 (#4348) üzenetére


Zé_Mester
őstag

eszedbe ne jusson. amint 2 liternél többet töltenél bele a nagy hideg miatt összeroppanna a boiler. ez egyrészt veszélyes, mert ha túl közel vagy még meg is sérülhetsz, másrészt pazarlás mert kárba megy a drága nafta.
megy pü, megpróbálok intézni neked dewart ;)

(#4358) ferike123 válasza Zé_Mester (#4357) üzenetére


ferike123
csendes tag

Ajj már annyit tettete!k értem,nagyon köszi,ez tényleg komoly és sokat jelent ez az összetartás

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4359) Zé_Mester válasza ferike123 (#4358) üzenetére


Zé_Mester
őstag

mi is ugyanúgy megkaptuk annó a segítséget, mikor betévedtünk ebbe a topicba :K
meg jó látni, ha feltűnnek új, vállalkozó szellemű arcok ebbe a pici közösségbe ;)

(#4360) subaruwrc válasza ferike123 (#4358) üzenetére


subaruwrc
félisten

ebben a topikban még van, azért is vannak rögtön kizavarva azok akik nem veszik komolyan ezt az egészet.

(#4361) ferike123 válasza subaruwrc (#4360) üzenetére


ferike123
csendes tag

Hát igen,komolyság kérdése itt fogalmazódik meg a legjobban,viszont néha megtorpanok látva a ti eredményeiteket,mivel azt gondolom,hogy én soha nem jutok még a közelébe sem a tudásotoknak. :o Igazából láttam sok embert,aki ilyesmivel foglalkozik,de ez hogy sok relatív.

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4362) subaruwrc válasza ferike123 (#4361) üzenetére


subaruwrc
félisten

mi sem így születtünk, elhiheted. rengeteg olvasás kell hozzá az információkat megszerezni, kitartás ha valami nem megy elsőre, és elég sok időt is kell bele feccölni hogy apróságokra magától jöjjön rá az ember. az az igazi. ezt leírásokból nem lehet megtanulni. alapvetően mi is léggel max vízzel tuningoltunk, ha az megvan olyan szinten akkor mehet a subzero, de ott még bejön a képbe a szigetelés is meg az hogy a hidegben minden másképp van mint egy léghűtővel.

(#4363) ferike123 válasza subaruwrc (#4362) üzenetére


ferike123
csendes tag

Igen,én is az önálló tanulást preferálom.egyébként jobb nélkül léggel toltam,viszont fentebb akarok lépni,persze tudom,hogy türelem és gyakorlat kell hozzá,de a türelem megvan, mivel sokszor órákat töltögettem el a gép mellett keresve a stabil és helyes bios beállításokat.Nem beszélve arról,hogy bitang sok hangerősítőt építettem,amihez megintcsak sok türelem kell.
A gond az,hogy nehéz oda jutni a többiej mellé,ilyen kezdetekkor minden ember kicsit hűbele Balázs módjára cselekszik,remélem én nem tartozom közéjük.Egyébként az előbbire viszatérve,tudnál olyan példát mondani, akit a téma felé mutatott komolytalansága miatt rugtak ki a fórumról?

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4364) subaruwrc válasza ferike123 (#4363) üzenetére


subaruwrc
félisten

akkor az elkötelezettséged megvan, ez kezdésnek már bőven jobb mint az átlag. nem neveznék meg senkit de akadtak olyan 2-3 an akik kivívták a topik ellenszenvét és közröhely tárgyává tették magukat a stílusukkal és azzal hogy túlértékelték a saját teljesítményüket, de mára azért többnyire kialakult egy olyan társaság akik tényleg komolyan veszik, és egyre több lelkes társ is csatlakozik.

( egy időben énis forrófejű voltam és balhéztam nem egy emberrel a stílusom miatt :)) )

viszont rád nemhiszem hogy ez a sors vár ahogy ebből a pár hsz-ből lejött :)

welcome.

(#4365) 04ahgy válasza ferike123 (#4363) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem kirúgják innen, hanem a topiklakók kiutálják. Egy idő után lehet azt érezni, de szorítkozzunk a topik témájára.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4366) ferike123 válasza 04ahgy (#4365) üzenetére


ferike123
csendes tag

Ah igen,megnyugodtam,egyébként lenne is kérdés,láttam a hwbot-on,hogy intel p4-es procik és a hozzájuk illő deszkák és 3dmark 03 verseny van,lehet elindulok,de annyi a gondom,hogy 03-ban, az x1650 pro-m nem igazán serény,mi lehet a gond?Az intel cpu,értem ezalatt azt,hogy nem hajtja ki az ati kártyát vagy a 3d mark motorja nvidiás,vagy szimplán a kari nem jó.
Ja egyébként köszönöm szépem a szivélyes fogadtatást,remélem fel tudok fejlődni hamarosan,addig viszont nagyon sok válaszra lesz majd szükségem! :R :))

mort látom subaruwrb,hogy te is benne vagy a versenyben,a csapatoddal.Elég durván oda tettétek.Én csak a részvétel miatt tolok egyet. :P

[ Szerkesztve ]

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4367) 04ahgy válasza ferike123 (#4366) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az X1650Pro gyenge ahhoz a versenyhez. Mások 560Ti, 580, 7970-nel tolják.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4368) subaruwrc válasza ferike123 (#4366) üzenetére


subaruwrc
félisten

Johni5 a retro felelős a csapatba, ő mindig ugrik az ilyen versenyekre :D
nekem perpill nincs megfelelő hardverem hozzá de mondjuk a kentsfieldes vantageba beneveznék szívesen.

amúgy a kérdések jöhetnek bátran, a topik azért van hogy kidumáljuk azokat.
az eredmények majdani részletezése mellett persze :)

(#4369) ferike123 válasza 04ahgy (#4367) üzenetére


ferike123
csendes tag

Hát biztos,hogy nem a leggyorsabb,de sajnos nekem nincs más,perpillanat :( de az biztos,hogy egy 580-al kemény eredményeket lehet odatenni.

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4370) kop8


kop8
őstag

Üdv!

Előfordulhat olyan vga nitrózásakor, vagy jegezésekor, hogy nem gyorsul a gpu csak minimálisan szinte semmit?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4371) radi8tor válasza kop8 (#4370) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet félre értem, de a hűtéstől nem gyorsul, hanem jobban tudod emelni az órajeleket.
Ha nem emeled az órajelet, csak hűtöd, akkor nem fog gyorsulni. :U

⭐ Stella

(#4372) kop8 válasza radi8tor (#4371) üzenetére


kop8
őstag

félreérted :K

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4373) ferike123 válasza kop8 (#4370) üzenetére


ferike123
csendes tag

Szia!Bocsi,hogy így beleszólok,de mennyi az a minimális,gondolom ha már jegezted/nitróztad,meg is cibáltad,mekkorák lettek az órajelek?Egyébként húzás nélkül a hűtés felesleges,mivel(ha nem jól tudom javítsatok) a 0 alatt jócskán csökken a potenciál,ami azt jelenti,hogy magasabb órajeleket fogsz kapni,mint ref. hűtővel.

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4374) subaruwrc válasza kop8 (#4370) üzenetére


subaruwrc
félisten

előfordulhat hogy órajelben nem megy sokkal többet ( 20-30mhz + ) ugyan azon a feszen
az fps ek nem fognak változni a hűtés módosítástól
a nitro arra való hogy 1.5-1.6v okat csapassunk a gpuknak

kop8

ha még sosem csináltad vga-val akkor először óvatosan, mert eléggé szúrnak

amúgy ja, régebbi generációs gpu-k kisebb mértékben skálázódnak a hidegre és nagyobb eséllyel van -40-50 en coldbugjuk

[ Szerkesztve ]

(#4375) kop8 válasza ferike123 (#4373) üzenetére


kop8
őstag

Még soha nem csináltam vga-val, ezért kérdezem olyantól aki csinálta már hogy volt-e már olyan hogy mondjuk csak +50mhz pluszt hozott a nitrózás a gpu-nak?

3850-3870 vidókarira gondolok főképpen!

subaruwrc
Akkor a 3850-emet meg kell gányolni...

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4376) 04ahgy válasza kop8 (#4375) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem volt. Zotac GTX285 AMP!, amivel Jones965-öt akartam a Vantage listáról kitúrni. Meg sem kottyant neki a -70 fok. Nem ment úgy sem, pedig még meg is volt moddolva.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4377) ferike123 válasza 04ahgy (#4376) üzenetére


ferike123
csendes tag

Hát igen,de ez is szerintem választás azaz szerencse kérdése,hogy kifogsz-e egy jól tuningolható példányt,mint cpu-knál.Egyébként vmoddal sem ment?Bios módosítás nem játszik?

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4378) 04ahgy válasza ferike123 (#4377) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Írtam, hogy meg volt moddolva. Az nálam VGPU, VMEM, OCP, OVP, CB és CBB modokat takar. Néha RAMVRM OCP / OVP is belefér... A coldslow BIOS természetesen alap.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4379) ferike123 válasza 04ahgy (#4378) üzenetére


ferike123
csendes tag

Értem,hát ezt nem tudtam,hát nem tudom,lehet sok dolog miatt,hogy nem akarja a dolgot. :D

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4380) 04ahgy válasza ferike123 (#4379) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem kértem tanácsot és véleményt, hogy mi miatt nem akarhatja a dolgot, én voltam az, ki másnak válaszoltam ezzel arra a kérdésére, hogy találkoztunk-e már ilyennel. A válasz, a hozzászólásom értelmében, leegyszerűsítve: igen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4381) kop8 válasza 04ahgy (#4380) üzenetére


kop8
őstag

Ez gáz akkor!

Pedig a 3850-el szeretnék valami szép erdeményt elérni majd!
Hogy lehet feszt emelni a 3850-nek?
Van valami pontos leírás?

Azt tudom hogy fórrasztani meg gányolni kell, de mit és hogy?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4382) 04ahgy válasza kop8 (#4381) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A VRM IC-t megkeresed, adatlapját letöltöd, a kapcsolást tanulmányozod, a megfelelő alkatrészeket a NYÁK-on lokalizálod. Majd a modot elvégzed, VID, offsetfeszültség, feedback loop módosítással.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4383) kop8 válasza 04ahgy (#4382) üzenetére


kop8
őstag

Ez elég durvának hangzik....
Bios módosításal gondolom nem lehet megcsináln?

Az ati kártyáknál melyik szériától lehet szoftveresen feszt emelni?
Én a 6850-nek emeltem, de az 5000 és 4000 szériát nem tudom.

A pencil mod mit jelent?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4384) Zé_Mester válasza kop8 (#4383) üzenetére


Zé_Mester
őstag

bios módosítással max órajeleket tudsz állítani és az ahhoz tartozó feszültség értékeket, de ha hidegre akarod küldeni a kártyát, akkor a vmod-ot nem tudod megkerülni, mert a gyári feszültség határok édes kevesek. :(

a pencil mod a grafit cerkával történő egyszerű megoldás, egy adott ponton jól összegrafitozod a kártyát és ha a megfelelő ponton csináltad, akkor az ellenállás csökkentésével megnövekszik a kártya valamely pontjának a feszültsége. de ez nem feltétlen jó megoldás, mert könnyen lejön a kártyáról és mire összerakod a motyót, addig lehet hogy semmi nem marad rajta. :U

ati kártyáknál feszkót tudtommal már a hd2900pro/xt óta lehet emelgetni, de ez kártya, és gyártó függő is :K

(#4385) kop8 válasza Zé_Mester (#4384) üzenetére


kop8
őstag

Köszi a sok hasznos infót! :R

Akkor milyen progival tudnám állítani a feszt a 3850-en ha lehetne?
Lehet hogy lehet is csak én nem tudtam idáig?!

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4386) Zé_Mester válasza kop8 (#4385) üzenetére


Zé_Mester
őstag

MSI Afterburner

ha lehet neki emelni, akkor ezzel meg tudod csinálni ;)

(#4387) kop8 válasza Zé_Mester (#4386) üzenetére


kop8
őstag

Felraktam, de nem lehet ezzel sem sajnos.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4388) radi8tor válasza kop8 (#4387) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bekapcsoltad a fesz-szabályzás opciót? Gondolom igen, de megkérdem. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4389) subaruwrc válasza kop8 (#4387) üzenetére


subaruwrc
félisten

3850 nél nem lehet programmal feszültséget emelni

valaminek azért magadtól is olvass utána, más nem fogja helyetted megtanulni a tuningot

(#4390) kop8 válasza subaruwrc (#4389) üzenetére


kop8
őstag

igaz! :K

Most átnyomtam bios editoral a feszt 1,3-ra felraktam a kártyára de mégis 1,2-őt ír, így nem működik az tuti!

A fesz-szabályzás opciót nem lehetett kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4391) sityu22


sityu22
csendes tag

hello all. :) Nos nekem van egy sempron 145 2 magosítottam meghuztam 3 GHZ ig. 3.5 ig be jön. 3.5 Fölött már nem. talán nem birná már a mag? fesz emelést is probáltam. kinek mi a véleménye a sempron 145 ről? :R :C

Értékelést ne feledd :) ;) :) sityu22 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#4392) 04ahgy válasza sityu22 (#4391) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én nagyon szeretem a Sempron 145-öt. Egy maggal az adja az egyik legjobban: [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4393) 04ahgy válasza kop8 (#4390) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akármennyire is félelmetes, rendes forrasztásos voltmod nélkül a potod max. a szoba dísze lesz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4394) sityu22 válasza 04ahgy (#4392) üzenetére


sityu22
csendes tag

Hát igen nem semmi :D ;) :R

Értékelést ne feledd :) ;) :) sityu22 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#4395) 04ahgy válasza sityu22 (#4394) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No jó, két maggal sem szégyenkezhet... [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4396) kop8 válasza 04ahgy (#4393) üzenetére


kop8
őstag

Nem a fórrasztás a gáz, hanem azt nem tudom mit kell csinálni és nem is találok értelems kiinduló pontot a neten, sajnos csak magyarul tudok és sok minden angolul meg németül van.

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4397) ferike123 válasza 04ahgy (#4380) üzenetére


ferike123
csendes tag

Bocsi nem akartam tanácsot adni ne haragudj,csak érdeklődés szintjén ment a dolog,remélem nincs harag. :R :R :R

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#4398) kop8


kop8
őstag

Most ahogy nézem egy alkatrészt kell grafit cerkával satírozni és mérni kell az ellenálást és akkor elvileg lehet feszt emelni...
Ez a legegyszerűbb megoldás úgytűnik.

HD3850

2.26 kOhm -----> 1.31V
1.38 kOhm -----> 1.36V
1.45 kOhm -----> 1.39V
1.13 kOhm -----> 1.44V

[link]
[link]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#4399) 04ahgy válasza kop8 (#4398) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Már a korábban előttem szóló Zé Mester sem javasolta a grafitozást. Én sem erőltetném.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4400) CosmO_O


CosmO_O
tag

Egy jó páka megtérülő befektetés, a helipot filléres alkatrész, a grafit (ha ügyes vagy) rossz helyre is kerülhet, akkor meg pápá kártya és még azt sem mondhatod, hogy hősi halált halt :)

Vegyél egy alap kártyát és gyakorolj rajta hardmodozni, szerintem.

[Team Hungary - hwbot.org] |ASUS ROG|Intel|nVidia|

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.