Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:36:23

LOGOUT.hu

Extrém tuning topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) radi8tor válasza Thrawn (#4700) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, ksin feladta a labdát :) :Y

⭐ Stella

(#4702) 04ahgy válasza Thrawn (#4700) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Johni5 már linkelte a HWBOT topikba, de nagyon durva eredmény. Vajon csak mákja volt a tulajnak, vagy ezer példányból válogatta? :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4703) subaruwrc válasza Thrawn (#4700) üzenetére


subaruwrc
félisten

10 millió / 1 procival nem hiszem hogy sok értelme felvenni a " versenyt " hacsak nincs valakinek irdatlan sok pénze meg felesleges szabadideje cpu-z validra binnelni bulldozereket
de mindenképp impresszív eredmény, tekintve hogy a bulldozereknél általános 2v körüli értéket meg sem közelíti a cpu fesz, így még a 9ghz sem kizárt akár nitroval is. bár nem értek azon a nyelven ahogy a fórumon írnak ( nem még nem jutottam el a fordítóig ) de szerintem ki se próbálták még addig a procit, amit mondjuk alátámasztana hogy a user ma regisztrált a hwbotra és ez az egyetlen eredménye, tehát nem egy vérbeli xoc-s akinek ez a 150. cpu-z max validációja.

(#4704) 04ahgy válasza 04ahgy (#4702) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hmmm. Azóta rejected a link, pedig reggel még valid volt. Ki érti ezt?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4705) Thrawn válasza 04ahgy (#4704) üzenetére


Thrawn
félisten

Tessék, itt egy másik: Link

subaruwrc: Te jós vagy :))

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4706) 04ahgy válasza Thrawn (#4705) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Most valid. Kíváncsi leszek rá kis idő múlva. A 8800MHz-es eredmény HWBOT-on azóta már blocked...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4707) subaruwrc válasza 04ahgy (#4706) üzenetére


subaruwrc
félisten

szép lassan elült a por, és kiderült hogy ez sajnos csak bios bug volt :))

(#4708) MPowerPH válasza subaruwrc (#4707) üzenetére


MPowerPH
félisten

Valahogy éreztem is... :) Azért nem hypoltam az egész hírt, túlontúl hihetetlennek tűnt.

Don't Tread On Me

(#4709) tom_tol


tom_tol
addikt

Üdv
mi a véleményetek erről ?

(#4710) subaruwrc válasza tom_tol (#4709) üzenetére


subaruwrc
félisten

mihez szeretnéd használni ?
folyamatosan, vagy csak benchre ?
kompakt kis kütyü, de olyan komoly hőfokokat, terhelve nem valószínű hogy el tud érni

[ Szerkesztve ]

(#4711) jones965 válasza tom_tol (#4709) üzenetére


jones965
Modder

A HWBOT-on meglehet nézni-igaz kicsit macerás-, hogy ilyen hűtéssel milyen eredményeket értek el .
Tény, mint subaru is írta, amelyik proci kéri a feszt a magas frekvenciához, annál kifullad.
Viszont a mínuszok miatt is olyan körültekintéssel kell szigetelni, mint LN2 esetén, csak valamivel tiovább bírja.

Kérdés: 3770K? ;]

(#4712) subaruwrc válasza tom_tol (#4709) üzenetére


subaruwrc
félisten

egy jó kupakos 3770k-hoz kb annyit fog érni mint a szárazjég, szóval még a 6ghz is távoli lesz
viszont mondjuk egy sb-e re már elég lehet teljesen, viszont ahogy jones965 is mondja, szigetelni ettől még komolyan fog kelleni

[ Szerkesztve ]

(#4713) tom_tol válasza subaruwrc (#4710) üzenetére


tom_tol
addikt

csak benchre
nem elég hatékony a folyadék hűtésem, folyamatosan melegszik a lé hőmérséklete használat közben

jones a jelenlegi rendszert is szigetelni kell
csak akkor lesz 3770 ha rászánom magam a nitrogénre

(#4714) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

Hello. Van nekem egy i5 2500k-m hozzá p8p67 pro lap, 8 gb corsair 1600mhz-es ram, ocz vertex 2 ssd, 2db 6850 2gb-os cf 930, 1050-en megy azt szeretnék huzni a processoron hami a lehető leg stabilabb legyen. 4.5ghz a cél de általában jó volt aztán 1 hét után mindig csak ki ki fagyogatott és már kicsit unom hogy sehogy se jó. valaki tudna segiteni? üdv

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#4715) subaruwrc válasza Hellboy2387 (#4714) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem
de látom a megfelelő topikban is feltetted a kérdésed legalább. ott fognak tudni.
üdv

(#4716) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Csak az AB -vel lehetséges 1300MHz fölé vinni a GPU-t? Trixx/GPU T -vel nem kivitelezhető?

A GPU T tudja, ott meg a feszt nem tudom 1250mV -nál feljebb tolni. :W

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4717) subaruwrc válasza MPowerPH (#4716) üzenetére


subaruwrc
félisten

mivan az AB-vel, hogy nem jó ?

(#4718) MPowerPH válasza subaruwrc (#4717) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt vettem észre, hogy a Trixx -el stabilabb a kártya, ezért próbálkoztam azzal. De marad az AB, mert nem tudom egyikkel sem megoldani. De most az AB is szívat a "Some of MSI Afterburner components are expired, missing or corrupted" üzenettel.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4719) subaruwrc válasza MPowerPH (#4718) üzenetére


subaruwrc
félisten

használj frisebb betat, vagy final verziót, az csak annyi.

(#4720) MPowerPH válasza subaruwrc (#4719) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, rájöttem, hogy ez már lejárt. Ma valahogy semmi nem akar zökkenőmentesen menni. Trixx azért jó, mert 1.3v fölé is lehet menni. Így legalább ténylegesen megkapná a VGA azt az értéket, mert 1.3v-nál jelenleg csak 1.26v-ot kap.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4721) subaruwrc válasza MPowerPH (#4720) üzenetére


subaruwrc
félisten

csak ez így ördögi kör, hogy az egyikben a feszt, a másikban az órajelet nem lehet szabadon állítani

7970 eshez amúgy van egy biosom, amivel a ccc limitet ki lehet tolni, az 580 matrixhoz meg egy olyan oc pack, hogy vgpu 1.6v - vmem 2.0v-ig állítható egy speckó gpu tweakből :)) :D

7970 dc2t-re lehet kipróbálom ezt a trixx-et ha valóban több feszt lehet küldeni, hasznos lenne ;]

(#4722) tom_tol válasza MPowerPH (#4720) üzenetére


tom_tol
addikt

miért nem használod az asus tweak progit

(#4723) radi8tor válasza tom_tol (#4722) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert bugos, mint az Afterburner.

⭐ Stella

(#4724) tom_tol válasza radi8tor (#4723) üzenetére


tom_tol
addikt

példát ha lehet, mert nekem egész jól muzsikál [link]

(#4725) radi8tor válasza tom_tol (#4724) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

7970 topicban eléggé lehordták Afterburnert mostanában. Személyes példával nem tudok szolgálni. Januárban még jó volt :)

⭐ Stella

(#4726) MPowerPH válasza tom_tol (#4722) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egy gond van vele. A GPU feszt 1250mV fölé nem tudom benne emelni. :(

De kaptam egy jó tippet mostan, bár úgy néz ki már nem aktuális a dolog, mert a lap beadta a kulcsot.

Don't Tread On Me

(#4727) tom_tol válasza MPowerPH (#4726) üzenetére


tom_tol
addikt

asus bios

(#4728) MPowerPH válasza tom_tol (#4727) üzenetére


MPowerPH
félisten

Asus -om van, de nem megy feljebb. Igaz, még nem a DCII-es.

subaruwrc: Egy próbát mindenképpen megér, mert nálam stabilabb a kártya ezzel a progival, és ugye ha szereti a gpu a feszt, akkor tudsz neki valósan 1.3v-ot adni.
Na de sok az off, ez már nem ide tartozik. :R

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4729) tom_tol válasza MPowerPH (#4728) üzenetére


tom_tol
addikt

(#4730) subaruwrc válasza tom_tol (#4729) üzenetére


subaruwrc
félisten

ezzel a biossal, és azzal a verziós gpu tweakkel tudsz 1.3v felett adni neki ?

(#4731) subaruwrc válasza subaruwrc (#4730) üzenetére


subaruwrc
félisten

jó már közbe rájöttem ..

(#4732) toyone


toyone
őstag

Biostar TZ77XE4
Intel 3570K @ LN2 Ryba Pot
G.Skill Eco @ 1600Mhz CL7 1.35
Msi GTX480 Lightning
Enermax 800W Modu 87+

SuperPi 1M @ 5sec 734ms

Pifast @ 11.55 sec

3DMark 05 @ 56330 marks

Köszönet a BIOSTAR-nak és a CÉDRUS Kft. -nek, illetve HGyu-nak.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4733) subaruwrc válasza toyone (#4732) üzenetére


subaruwrc
félisten

:C

where is 32m ?

(#4734) toyone válasza subaruwrc (#4733) üzenetére


toyone
őstag

Az nincs, de volt, majd a "legközelebb" után lesz jobb.

(#4735) radi8tor1
:R
Pedig itt voltam. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4735) radi8tor válasza toyone (#4732) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gratula! Rég hallottam felőled, de látom minden OK! :C

Tudom, tudom. Én is. ;]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4736) jones965 válasza toyone (#4732) üzenetére


jones965
Modder

Gratulálok, szép eredmények.
Látom a 3DM05 rekordomat megdöntöttétek.
Szép munka! :C

(#4737) toyone válasza jones965 (#4736) üzenetére


toyone
őstag

Köszi, voltak hibái a 480-nak de azért csak összejött.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4738) 04ahgy válasza toyone (#4732) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szép munka, kedves toyone! :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4739) Overlocker válasza toyone (#4732) üzenetére


Overlocker
veterán

Grat! :C

(#4740) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

16k felett az új 3DMark 11 egy GPU-s WR! MSI HD 7970 Lightning.

Nagyon durván adta a srácnak!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4741) radi8tor válasza 04ahgy (#4740) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aztamindenit!! :C :Y

⭐ Stella

(#4742) MPowerPH válasza 04ahgy (#4740) üzenetére


MPowerPH
félisten

Durva. Sajnálom, hogy azt az Ivy-t nem sikerült jobban megrángatni. Lehet, hogy túl sokat akarok, de egy jobb példánnyal ebben sokkal több lett volna.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4743) radi8tor válasza MPowerPH (#4742) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

5.9 GHz kevés neked? :Y

⭐ Stella

(#4744) MPowerPH válasza radi8tor (#4743) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egy jobb Gulf is tudott annyit, sőt még többet, akkor azért az Ivy -től még többet várnék. Főleg, hogy van olyan SB, ami léggel tudja az 5.4-et... Persze, az nem Ivy, de akkor is. ;] Ettől még az 5.9GHz is nagyon erős, félre ne értsétek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4745) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Üdvözletem és tiszteletem minden extrém-tuningosnak!

E6750-et 3,8-ra hogy húzak, mert 333-ról 475-ra tolni az fsb-t már extrém? Ja és 5850+5%-on már durva húzáss? :C :C :DDD
Nem ezért jöttem na... :N
Azért bátorkodtam bírni a topikotokba, mert szeretnék én is foglalkozni folyékony nitrogénes tuninggal. A kérdésem nem a hűtéssel magával kapcsolatos elsősorban, hanem a használt hardverekkel.
Van egy fétisem, és ez pedig a 775-ös rendszerek felé mutatott mánia a GTX2xx kártyák imádatával spékelve.

Az egyik kérdés, hogy van-e értelme még értelme ilyen rendszereket tuningolni hideg alatt? A 775-ös rendszer egy EP45-UD3P-ből, egy 650w-os corsair tápból, egy Coolance V2 POT-ból, egyedi ram potból és nemtom még milyen vga pot-ból állhat majd. A többi ugye vagy váltakozna mindig (vga, proci, ram), vagy nem fontos jelen helyzetben (monitor, vinyó, bench-asztal, perifériák...).
Van még értelme (hwbot és egyéb versenyek és nemzetközi elismertség szempontjából) berhelni a jó öreg core platformot?

Másik, dupla kérdésem: Láttam, hogy toyone nemrég csinált egy GTX260-al eredményt. Oké, hogy just for fun címszó alatt, de egyrészt itt is érvényes a kérdésem, csak poénból érdemes játszani vele, vagy elérhetek eredményeket is?
ezt a karit érdemes lenne-e hideg alá tenni, megnézni mit megy? Gigabyte GTX260 (OC) 216 Shader 65nm, ezen a beállításon 3dmark stabil is.

És az utolsó napi okosságom: Van már olyan platform, aminek a tuningjával kell annyit pepecselni, mint egy top-os p45-ösével? FSB (BCLK, akármi), Skew-k, GTL-ek, ezekre gondolok. Mert bár az 1366-os rendszerem közel áll a 775-höz élvezet tekintetében, de még így is pikk-pakk belőttem. Ezért maradnék még 775-ön, vagy mennék olyan platformra, ami hasonló kihívást jelent.

Előre is köszönök minden építő jellegű választ. Bocs a kezdő butaságért, igyekszem gyorsan belejönni és méltó tagjává válni ennek a kis csapatnak. :R

u.i.: tevékenykedik valaki Pesten a 14. és/vagy 17. kerület közelében?

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#4746) 04ahgy válasza kicsipapucs (#4745) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A tuning minden formája a megfelelő körökben elismerésre ad okot. A mostani Team Cup például épp Core2 részből is áll. [link]. Mindig, minden hardvert van értelme benchelni.

5% OC egy HD5850-től nem durva, nem extrém. A 475MHz FSB sem az. Az nVidia GT200 tuning azonban tiszteletre méltó ambíció.

Minden VGA-t megéri hideg alá tenni, a te GTX260-adat is. Az eredmény meg minden esetben eredmény, akkor is, ha a sorban utolsó.

A 775 rendszered és a GT200 a legjobb kombináció egy nitrózott 3DMark2001 tuninghoz. Nemzetközileg nagyon elismert, és mind a tesztprogram tweakelése, mind az LGA775 rendszer tuningja fél életed felemészti.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4747) kicsipapucs válasza 04ahgy (#4746) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Köszönöm a nem kicsit lelkesítő választ! :K

Az első, offtopikba tett sorom teljesen viccnek szántam :DDD . Mindig olvasom a topikot és láttam jónéhányszor, hogy ilyen dolgokkal jönnek ide a kissé tudatlan népek. Tudomén, hogy nem extrém, amúgysem vagyok ATI párti. :N Oda is írtam, hogy "nem ezért jöttem ám", na mind1, biztos nem volt elég érthető és vicces :( ;]

Az előzőben a link helytelen volt, itt van helyesen:[link]
Remélem niróval/jéggel is szépen fog skálázódni. Alapfeszen 800MHz-es core clock megvan. Csak megyünk 1000 fölé. :K
"fél életed felemészti." ez kell nekem, ezért is a platform nagy szeretete. :D

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#4748) 04ahgy válasza kicsipapucs (#4747) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Attól, hogy léggel jól megy, nitróval semmi sem biztos. Mehet szarul is. Ez a VGA léggel alig ment valamit: [link]. 730MHz körül csak.

A 3DMark2001 tweakek száma meg kb. végtelen. :D És ma is elismert, népszerű tesztprogram. Mindentől függ a végeredmény. Sokszor még 6GHz+ Ivyvel sem lehet egy-egy alaposan betweakelt több éves LGA775-ös eredményt megdönteni.

De készülj arra, hogy sok sikertelenség és nitró pocsékolás árán lesz csak szép eredményed.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4749) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Tegnap ránéztem az Ivy-m tudására. Eredmények a következők születtek:

- WPrime 1024M - 121,89s.
- WPrime 32M - 3,796s.
- SuperPi 1M - 5s 750ms. A RAM időzítés volt a gyenge pont.
- PiFast - 12,06s. Valamiért magasabb órajelen nem futott le. SuperPi 1M lazán, PiFast alatt meg kék halál.

A konfig:
Intel i7-3770K
Gigabyte Z77X-UD5H
4GB G.Skill Ripjaws 1600MHz CL7-8-7-24
Corsair AX1200
Hűtés a CPU-n: k|ngp|n Dragon F1 Gemini, rocket base.
A képet úgy nem mellesleg egy MSI HD7970 referencia kártya adta.

Coldbug, coldbootbug nem volt, telepotos a CPU.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#4750) jones965 válasza 04ahgy (#4749) üzenetére


jones965
Modder

Gratula!
Szép eredmények!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.