Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Bestbuy játékok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 12:31:58

LOGOUT.hu

Szabályok:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39210) huskydog17 válasza TheNewDawn (#39208) üzenetére


huskydog17
addikt

Valamit félrenézhettél, mert nem annyi az annyi, konkrét példákat és árakat is írtam.

Akkor röviden tömören, még egyszer konkrét példa (Sniper Elite 4 Deluxe):

ITAD szerint kupon nélkül: €10,12 -> 3643 Ft
GGDeals szerint kupon nélkül: €10,12 -> 3643 Ft
GGDeals szerint kuponnal: €9,01 -> 3243 Ft

Gamersgate boltban a valódi árak:
Kupon nélkül: 4852,49 Ft -> €13,48
Kuponnal: 4318 Ft -> €12

Tehát €10,12 vs €13,48, illetve kuponnal €9,01 vs €12

Azaz ebből tökéletesen látszik, hogy a boltban még kuponnal sem érem el azt az árat, amit az ITAD és GGDeals ír, szóval nem annyi az az annyi, nekem a 3 eurós különbség nem egyenlőt jelent. Amúgy a boltot jól ismerem, mindig megbízhatóak voltak, mert hivatalos, szerződéses bolt, már nem egy játékot vetem tőlük. Nem is merült fel bennem olyan gondolat, hogy nem lennének megbízhatóak, ilyet nem is említettem.
Amúgy van három különböző kupon most a Gamersgate-hez, melyek mind -11%-ot adnak.

A különbség mindössze abból fakad, hogy az ITAD -89%-ot, a GGDEALS -88%-ot ír, miközben a boltban -85%-os akció van, ez az árkülönbség oka. Csak annyi a kérdés, hogy az ITAD és GGDEALS honnan szedi a -88 és -89%-ot és miért azt írja még EU esetén is, amikor nem annyi az annyi.

Nekem inkább úgy tűnik, hogy az ITAD és GGDEALS nem mindig tud pontos adatokat kinyerni a Gamersgate adatbázisából, valamilyen szinkronizációs probléma lehet ott. Miért gondolom ezt?
Idén februárban volt egy akció, ahol a Crew 2 Gold Edition 10 euró volt (megvan még az email erről, egész pontosan 10,04 euróba került), csakhogy az ITAD adatbázisa szerint akkor a játék abban a boltban 12,01 euró volt, ami szimplán nem igaz. GGDEALS szerint 11,49 euró volt, ez sem stimmel.

#39206 adrian360 : Nem kell külön rászámolni ÁFÁ-t, ahogy semmilyen más digitális boltban nem kell, soha nem is kellett, az alapból benne van az árban.

#39207 Shadowguard : "A gyűjtőoldalak is eurós áron adják, ha rádobsz egy VPM-t és megnézed olyan országból ahol nem monopolypénz van akkor stimmelnek az akciók."

GGDEALS-nél nincs magyar valutára váltás. ITAD-nál pedig Forintban is a fentebb írt árak jönnek ki, azaz a nem valódi árak, mert a -89%-al számol és nem a -85%-al. Mi az a VPM?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Bestbuy játékok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.