Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Bestbuy játékok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 12:31:58

LOGOUT.hu

Szabályok:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) phenomHUN válasza P41N (#39198) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Ha volt már velük korábbi levelezésed, abból érdemes az egyik ticketet updatelni.

(#39202) Anulu79 válasza TheNewDawn (#39199) üzenetére


Anulu79
addikt

Na és ha csinálsz egy másik fiókot és onnan ajándékba vásárolod az eredeti fiókodnak? :D Vagy itt nincs olyan opció, hogy ajándékba vásárolod?

(#39203) wjbhbdux válasza Anulu79 (#39202) üzenetére


wjbhbdux
veterán

epic és opciók :)) van nekik játék letöltése és játék elindítása gomb

[ Szerkesztve ]

/s

(#39204) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Egy dolgot nem értek:

Gamersgate-en most sok játék akciós, de bizonyos címeknél a bolt magasabb árat ír, pontosabban kisebb mértékű akciót, mint az ITAD és a GGDEALS.
Konkrét példa:
ITAD és GGDEALS szerint a Sniper Elite 4 a Gamersgate-en most 6,74 euró. A Gamersgate szerint viszont 3234 Ft, ami középárfolyamon (360 Ft) számolva 9 euró.Na most az ITAD és GGDEALS azt mondják, hogy a játékon -89, illetve -88%-os akció van, miközben a Gamersgate mindössze -85%-os akciót hirdet.
Ez több játéknál is tapasztaltam. Itt ugye nem pár Forintról, illetve nem pár tized vagy pár század euróról, hanem több euróról van szó, ami szerintem sokkal több, mint egy átváltási vagy kerekítési hiba.
Tudtommal a Rebellion játékok nem régiókorlátosak és pont ezért nem értem, hogy az ITAD és GGDEALS miért ír nagyobb akciót, mint a Gamersgate.
Találkozott valaki ilyennel?

A 11%-os kuponnal még alacsonyabb lenne az ár, szóval nem az okozza az eltérést.

Engem például most érdekelne a Sniper Elite 4 Deluxe verziója, ami az ITAD és GGDEALS szerint ugye 10 euró (kuponnal 9), de a Gamersgate szerint 4852 Ft, ami átszámítva 13,5 euró. A 3,5 euró nem a világ pénze, de a kb. 1260 Ft-al mi történik? Mindössze a szituációt szeretném megérteni, mert most nagyon nem értem.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#39205) fatal` válasza huskydog17 (#39204) üzenetére


fatal`
titán

A gamersgate akciók többnyire US onlyk szerintem, amikor a WRC10-et vettem azt hozta a legolcsóbbnak, de teljes áron volt.

(#39206) adrian360 válasza huskydog17 (#39204) üzenetére


adrian360
őstag

nem ismerem az oldat, de ránézésre az ár az úgy van számolva, hogy 6,74€ +27% áfa . simán lehet hogy netto árral hirdet, és utána az országnak megfelelő áfát rádobja, ahogy egyébként kellene is.

(#39207) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

A gamersgate addig volt jó amíg nem helyi valutában számolt, hanem be lehetett állítani az eurót. Nekem régebben volt onnan pár játékom. A gyűjtőoldalak is eurós áron adják, ha rádobsz egy VPM-t és megnézed olyan országból ahol nem monopolypénz van akkor stimmelnek az akciók.

Nem csak az áfán múlik, mert én is néztem volna az Evil Genius 2-t és ott konkrétan 20%-kal kisebb akciós kedvezményt ír az oldalon, mint a gg.deals és különben még a kupon sem érvényes tőlünk.

[ Szerkesztve ]

(#39208) TheNewDawn válasza huskydog17 (#39204) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Pedig nem olyan hú de nehéz a megfejtés. És de, tényle annyiba kerül amennyiért írják. Vásároltam régebben is tőlük már és megbízható oldal. Annyit kellene tenni, hogy be kellene írni, ami ki van írva, azaz vásárlásnál beütni a RGAMEDEALS kódót, és kiadja rá a 11% kedvezményt, és máris annyi az annyi :)

(#39209) Shadowguard válasza TheNewDawn (#39208) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Pedig nem, gg.deals-en ha megnézed akkor az Evil Genius 2 Deluxe Edition 32,03€, mondjuk azt a kódot el se fogadja. Az RGAMEDEALS ugyan működik, de azzal is 15k jó magyar forintot ír, az még az ita ára szerint is 426os árfolyamot jelentene :D Ennyire még nem rossz a forint

(#39210) huskydog17 válasza TheNewDawn (#39208) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Valamit félrenézhettél, mert nem annyi az annyi, konkrét példákat és árakat is írtam.

Akkor röviden tömören, még egyszer konkrét példa (Sniper Elite 4 Deluxe):

ITAD szerint kupon nélkül: €10,12 -> 3643 Ft
GGDeals szerint kupon nélkül: €10,12 -> 3643 Ft
GGDeals szerint kuponnal: €9,01 -> 3243 Ft

Gamersgate boltban a valódi árak:
Kupon nélkül: 4852,49 Ft -> €13,48
Kuponnal: 4318 Ft -> €12

Tehát €10,12 vs €13,48, illetve kuponnal €9,01 vs €12

Azaz ebből tökéletesen látszik, hogy a boltban még kuponnal sem érem el azt az árat, amit az ITAD és GGDeals ír, szóval nem annyi az az annyi, nekem a 3 eurós különbség nem egyenlőt jelent. Amúgy a boltot jól ismerem, mindig megbízhatóak voltak, mert hivatalos, szerződéses bolt, már nem egy játékot vetem tőlük. Nem is merült fel bennem olyan gondolat, hogy nem lennének megbízhatóak, ilyet nem is említettem.
Amúgy van három különböző kupon most a Gamersgate-hez, melyek mind -11%-ot adnak.

A különbség mindössze abból fakad, hogy az ITAD -89%-ot, a GGDEALS -88%-ot ír, miközben a boltban -85%-os akció van, ez az árkülönbség oka. Csak annyi a kérdés, hogy az ITAD és GGDEALS honnan szedi a -88 és -89%-ot és miért azt írja még EU esetén is, amikor nem annyi az annyi.

Nekem inkább úgy tűnik, hogy az ITAD és GGDEALS nem mindig tud pontos adatokat kinyerni a Gamersgate adatbázisából, valamilyen szinkronizációs probléma lehet ott. Miért gondolom ezt?
Idén februárban volt egy akció, ahol a Crew 2 Gold Edition 10 euró volt (megvan még az email erről, egész pontosan 10,04 euróba került), csakhogy az ITAD adatbázisa szerint akkor a játék abban a boltban 12,01 euró volt, ami szimplán nem igaz. GGDEALS szerint 11,49 euró volt, ez sem stimmel.

#39206 adrian360 : Nem kell külön rászámolni ÁFÁ-t, ahogy semmilyen más digitális boltban nem kell, soha nem is kellett, az alapból benne van az árban.

#39207 Shadowguard : "A gyűjtőoldalak is eurós áron adják, ha rádobsz egy VPM-t és megnézed olyan országból ahol nem monopolypénz van akkor stimmelnek az akciók."

GGDEALS-nél nincs magyar valutára váltás. ITAD-nál pedig Forintban is a fentebb írt árak jönnek ki, azaz a nem valódi árak, mert a -89%-al számol és nem a -85%-al. Mi az a VPM?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#39211) fatal` válasza huskydog17 (#39210) üzenetére


fatal`
titán

A VPM valószínűleg VPN akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#39212) reelc


reelc
veterán

Most látom, hogy nemrég megjelent a Blood Omen: Legacy of Kain GoG-ra. 6.99 EUR.
A széria többi része régóta kapható Steamre (majdnem mind GoGra), ez volt még a hiányzó láncszem.

(#39213) TheNewDawn válasza huskydog17 (#39210) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Jogos, ezért ne gépeljen az ember fáradtan éjszaka hozzászólást :) Kb mire beírtam rájöttem amúgy, de nem volt kedvem már visszakapcsolni a laptopot miután ez volt a legutolsó tevékenységem .

Ami pedig a holnap Epic Halloween akciót illeti, ilyen se volt még, hogy több kiszemeltem is van, és tényleg nem tudom, mire lőjem el a kupont ( kivételesen esküszöm több dolgot is vennék ha több kupon lenne :)

Ott van pl a The Forgotten City című rejtett gyöngyszem, ami anno egy Skyrim modnak indult, aztán önnáló játékká nőtte ki magát, és kb egyöntetűen pozitív értékeléseket kapott, és bemutatók meg gameplay videók alapján is tetszik.

Ráadásul kuponnal már most is csak 3900 HUF és hátha még 10-20% akciót is kap mellé.
Vagy ott van a már említett frissen megjelent The Riftbreaker, illetve most vettem észre, hogy a Spellforce 3 ingyenes wtf? illetve a 2 kieg is jelentős akcióban van,a Fallen God pl kuponnal 2200 HUF.

[ Szerkesztve ]

(#39214) tisztelturam válasza TheNewDawn (#39213) üzenetére


tisztelturam
tag

Az a Spellforce 3 nem az alap game hanem csak a "versus"

(#39215) l.skywalker válasza TheNewDawn (#39199) üzenetére


l.skywalker
félisten

FYI. Riftbaker Game Pass-ban is megjelent.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#39216) warcat válasza l.skywalker (#39215) üzenetére


warcat
veterán

És egyébként az év játéka nálam eddig, tessék kipróbálni.Gamepasson tolom de meg akarom majd venni Steamre.És még co-op is fog érkezni bele akit ez érdekel.

EA: It's in the crate!

(#39217) eami


eami
addikt

kicsit kevesebb offot pls :R

[ Szerkesztve ]

(#39218) Komplikato


Komplikato
veterán

VR Adrenaline Bundle - Fanatical
5500 forintért 6db VR játék. Ennek a fele töltelék, a maradék viszont a Creed, RAW Data és a The Walking Dead - Onslaught Deluxe. Ha valakinek pont ezek hiányoznának. Van kisebb bundle is, amiből nyilván kimaradnak a drágább játékok.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#39219) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Itt az EPIC Games Halloween Saleje, lehet csemegézni :)

A tegnap már felsoroltak mellé csak néhány másikat tennék be, mindkettő durván HL, nyilván ezek kuponnal értendő árak:

The Outer Words : 3200 FT
Jedi Fallen Order: 3300 FT
Mafia Trilogy Definitive Edition : 3900 FT
Frostpunk GOTY Edition ( full season pass included) 2700 FT

De egyébként is érdemes körülnézni elég sok jó deal van. Már persze azoknak, akik nem úgy állnak hozzá hogy fujj Epic, hanem tényleg számit hogy best buy :) Érdekes, hogy sok esetben érdemes a GOTY Editiont venni, és akkor lehet ellőni a kupont, mert alapjáték 4400 FT alatt van pont.

[ Szerkesztve ]

(#39220) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Epic Kuponnal
AC Valhalla - 25,99€ HL
AC Valhalla Gold - 49,99 HL
AC Valhalla Deluxe - 61,99 HL

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#39221) Anonymus23 válasza l.skywalker (#39220) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ilyen kupont mindenkinek kelle volna kapnia?
Nekem nincs semmi a kuponoknál... :F

;) - The Power of the Light Side

(#39222) Sethdobaloah válasza Anonymus23 (#39221) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

iratkozz fel a hirlevelükre, és kapsz: "Subscribe to Epic Games Store emails and alerts to unlock your Epic Coupon! Offer ends November 15." (bejelentkezés után van értelme a linknek, a beállításaidra visz)

...csak én vagyok helikopter?

(#39223) Anonymus23 válasza Sethdobaloah (#39222) üzenetére


Anonymus23
veterán

:R
Meg is jött azonnal :K

;) - The Power of the Light Side

(#39224) tomazin


tomazin
veterán

Pathless 7735ft-kupon (kuponnal hl, a sima ara is hl, de annyi mar volt az elozo saleben)

(#39225) windlord


windlord
őstag

ps4 játékokra nem tudtok bb beszerzési forrást?

(#39226) FunPro válasza windlord (#39225) üzenetére


FunPro
senior tag

Használt piac! :B

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#39227) echterion válasza windlord (#39225) üzenetére


echterion
nagyúr

jatekaim.hu

**********

(#39228) l.skywalker válasza tomazin (#39224) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én végignéztem és a legjobb ajánlatnak ez tűnik:

Epic Kuponnal
Death's Door - 1.416.- HUF (HL)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#39229) beef válasza TheNewDawn (#39219) üzenetére


beef
őstag

Mafia Trilogy Definitive Edition : 3900 FT
Ezt tuti elárazták, mert ma már: 8544 Ft :(

(#39230) Mr.Csizmás válasza beef (#39229) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Az igazi topiclakok mar megvettek a humbles 15€ elarazasban :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39231) fatal` válasza Mr.Csizmás (#39230) üzenetére


fatal`
titán

Pontosan. :DDD Bár arra valóban kevés idő volt, talán csak egy pár órát élt az akció.

(#39232) Segal válasza Mr.Csizmás (#39230) üzenetére


Segal
veterán

+1 :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#39233) Ferke[HUN] válasza Mr.Csizmás (#39230) üzenetére


Ferke[HUN]
tag

Úgy, úgy! :C

(#39234) fatal`


fatal`
titán

Microsoft Flight Simulator
Standard - €55,99
Deluxe - €71,99
Premium Deluxe - €95,99

HL @ Steam

gg.deals nem írja HL-nek, mert GMG adta már ennyiért, csak nem nálunk.

(#39235) AxBattler válasza fatal` (#39231) üzenetére


AxBattler
félisten

"Topiklakók". Érted. ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#39236) gyimger


gyimger
őstag

Kaptam a Fanaticaltól egy levelet, amiben azt írják, hogy a böngészős alkalmazásuk telepítésekor adnak egy 3 eurós kupont, amit 10 költése fölött el lehet elhasználni. Nézzetek szét a postaládában.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#39237) adrian360 válasza gyimger (#39236) üzenetére


adrian360
őstag

(#39238) Beniii06 válasza gyimger (#39236) üzenetére


Beniii06
őstag

Nem ér annyit, nem tudni milyen adatokat gyűjt a háttérben és biztosra veszem nem csak a fanatical.com-on működik/aktív a kiegészítő. :U

:DDD

"Got any other secret weapons?"

(#39239) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Resident Evil Village Deluxe Edition HL ár 42.99 USD~ 37 EUR

Ennyiért már megéri nekem is :D

(#39240) wjbhbdux válasza Beniii06 (#39238) üzenetére


wjbhbdux
veterán

jaja ez elég para addon adatok tekintetében, konkurencia után is kémkedik.

[ Szerkesztve ]

/s

(#39241) Dilikutya válasza Beniii06 (#39238) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miután megkaptad a kupont, törlöd. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39242) FunPro válasza wjbhbdux (#39240) üzenetére


FunPro
senior tag

Annyira nem extra.

Mármint, ez gondolom ugyanúgy működik, mint az a "bestbuy" plugin, ami kiírja, hogy az adott játék mennyibe kerül az egyes oldalakon.
(elfelejtettem mi a neve :B )

Itt egyedül csak azt írja ki, hogy a fanatical-on mennyibe fáj az, amit éppen nézel a másik oldalon.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#39243) Louro válasza wjbhbdux (#39240) üzenetére


Louro
őstag

A konkurencia miatt aggódsz? Nézd meg mi van alatta. Szinte mindent akarnak rólad tudni. Nem vagyok para-manus, de ez pöttyet sok szerintem.

Mess with the best / Die like the rest

(#39244) gyimger válasza Dilikutya (#39241) üzenetére


gyimger
őstag

Én is ezen voltam, de még jobb akciót sem találtam náluk, amire elkölteném.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#39245) Beniii06 válasza Dilikutya (#39241) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha már "kiraboltak"(elklüldi az összes böngészési előzményeidet, esetleg a sütiket/jelszavakat is), utána hiába törlöd. :)

Befejeztem az offot, csak figyelem felhívásnak gondoltam, mielőtt bárki letölti. Nincs ingyen az a kupon, részemről nem eladó az adataim egy zacskó rizsért.

"Got any other secret weapons?"

(#39246) echterion válasza Beniii06 (#39245) üzenetére


echterion
nagyúr

Igazad van, mert már ingyen "eladtad", mikor regiztél a facséra. :P ;]

**********

(#39247) Dilikutya válasza Beniii06 (#39245) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jelszavakat hogy? A Fanatical nem fogja lenyúlni a jelszavaid. Istenem... :) :W

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39248) bigrob válasza Beniii06 (#39245) üzenetére


bigrob
őstag

Nehogy kiderüljön mire rángatod a gyíkot :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#39249) Beniii06 válasza Dilikutya (#39247) üzenetére


Beniii06
őstag

Látom dolgoznak a trollok, muszáj válaszolni utoljára. :)

#39247 A legtöbb ember elmenti a böngészőjébe a belépési adatait(te is?), mert úgy kényelmes és te oda telepíted ezt a kíváló kiegészítőt. :U :W

#39246 Ilyen helyekre nem szabad regisztrálni.

#39248 Neked az avatarod hasonlít nagyon egy gyíkra és pont te mondod? Gyakran nézel tükörbe? Amiről írtál, azt önreflekciónak hívják.

"Got any other secret weapons?"

(#39250) Segal válasza echterion (#39246) üzenetére


Segal
veterán

Már aki regizett ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Bestbuy játékok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.