Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98701) Assimilator


Assimilator
őstag

Tudnatok ajanlani valami DayZ, ARK, Savage Land, Rust tipusu survival jatekot?
Kicsit rakattantam a temara es lehet kimaradt valami. :)

(#98702) genndy válasza Assimilator (#98701) üzenetére


genndy
addikt

The Forest, Miscreated, 7 Ways to Die, Nether, State of Decay
Meg Fallout 4, az mondjuk nem annyira túlélős (bár legnehezebb fokozaton simán lehet az), de építgetni meg várost védeni lehet benne bőven :)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#98703) djculture


djculture
félisten

Holnap jön a rainbow six siege open beta..

(#98704) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Lehet készíteni a pénztárcákat meg a paypal accountokat... mindjárt (pár nap) itt az őszi szél. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#98705) SityiSXT válasza genndy (#98702) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nethert már ne ajánld, lelőtték a szervereket.

(#98706) tomsolo


tomsolo
őstag

@eami, mikor veszed ezt meg?

tízenkétrugós vizuál novella; 80 óra olvasnivalóval; nem egészen sikerült HD képaránnyal*** :D

***
"HD Upgrade
All visuals have been upgraded to 1280x960 for the Steam release of CLANNAD."

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#98707) eami válasza tomsolo (#98706) üzenetére


eami
addikt

már úton van az €5000 collectors edition :)

(#98708) tomsolo válasza eami (#98707) üzenetére


tomsolo
őstag

azért whislistbe rakta :DDD

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#98709) tomsolo válasza tomsolo (#98706) üzenetére


tomsolo
őstag

egyébként ez a műfaj érthetetlen számomra

mostani nagy kedvencem a két iskoláslány bimbozó szerelmét bemutató - igaz csak 1 órás gyötrelem a maga 8 eurós árával, bár ehhez talán rajzoltak is, de akkor 80 óra 40 euróért még olcsó is :)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#98710) Dilikutya válasza tomsolo (#98709) üzenetére


Dilikutya
félisten

A két iskoláslány bimbózó szerelmét bemutató alkotások pedig népszerűek szoktak lenni. :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#98711) Csapoati válasza tomsolo (#98709) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A műfaj kedvelőinek ott az új Indiegala hétfői bundle is. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#98712) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Hali!

Így Black Friday derekán vannak olyan digital download CD kulcsos boltok, amik csatlakoznak az akciókhoz? Tudom a Steam-en is lesz őszi leárazás. Haverom még meg szeretné venni a BF4 Premiumot, reméljük, megint lesznek akciók Originen is. Valaki megerősítene? :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#98713) Darko_addict válasza sultansmith (#98689) üzenetére


Darko_addict
őstag

Az égvilágon semmi. Ott van ez a funkció az oldalon, hogy "hivatalos" legyen, de azt már nem befolyásolják, hogy te mit választasz ki. Az a +27%-nyi összeg szerintem amúgy sem a Magyar Államkincstár vagyonát gyarapítaná. :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#98714) Dilikutya válasza Darko_addict (#98713) üzenetére


Dilikutya
félisten

Semmi sem lesz hivatalos egy legördülőmenütől. Ebből is látszik, mennyire kókler bolhapiac. A rendes boltokban a kutya nem kérdezi meg tőled, akarsz-e az országodnak megfelelő áfát fizetni, hanem fizeted és kész. Hogy az hova megy, nem tudom, az árban mindenesetre benne van. És nem tudod kikerülni, mert nem bemondásra állapítják meg rólad, hova való vagy. Embertől bemondásra semmit. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#98715) Darko_addict válasza Dilikutya (#98714) üzenetére


Darko_addict
őstag

Itt azért különbséget kell tenni EU-n belüli és kívüli területekről. Én mondjuk nem nagyon értek az adózáshoz és ÁFA-fizetéshez, de úgy tudom, hogy annak megfelelő ÁFÁ-t kell fizess, ami a partner (eladó) anyagországában meghatározott. Lehet valami képez ez alól kivételt, de mikor előfizettem egy német szolgáltatásra, a számlát 19%-os ÁFÁ-val kaptam, mert ott az annyi. Az az ő bevétele, a saját hazájának kell adózzon belőle. -- Ha egyről beszélünk.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#98716) maross válasza Darko_addict (#98715) üzenetére


maross
veterán

What is going to change per 1 January 2015?
Based on this new VAT rule, your EU company must pay VAT in the EU country of establishment of your customers.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#98717) Darko_addict válasza maross (#98716) üzenetére


Darko_addict
őstag

"Lehet valami képez ez alól kivételt, de..."
"... for telecommunications, broadcasting and electronic services."

Amúgy köszönöm a kiigazítást.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#98718) oriic válasza djculture (#98703) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azoknak akik részt vettek a zárt bétában. A többieknek 25-én indul elvileg.

Live-Die-Respawn

(#98719) eami válasza cskamacska (#98683) üzenetére


eami
addikt

ami végül elvette a kedvem az a zene ami alatta folyamatosan megy :\

(#98720) Dilikutya válasza Darko_addict (#98715) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem, nem kell. A szürkebolt egy bolhapiac, ahol magánszemélyek kereskednek olyannal, amivel nem lehetne, maga az oldal nem tudom, hogy szerzi a bevételt. De akkor is ott van, hogy a fizetendő áfát nem te döntöd el, EU-n beül fizeted, ami a te országod szerinti, EU-n kívül nem tudom, de annyit, amennyit kell. De nem te döntöd el. IP cím, regisztrációnál megadott adatok, PayPal adatok stb. Ebből is látszik, hogy semmiben nem különbözik az ecseri piactól az ilyen "bolt".

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#98721) maddionmax válasza Dilikutya (#98720) üzenetére


maddionmax
aktív tag

Pedig milyen klassz cuccok vannak az ecserin is :D

(#98722) Dilikutya válasza maddionmax (#98721) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jó, de onnan se sok ÁFA megy a közösbe, ha átvernek, szabhatod, és az ott vásárolt diploma sem biztos, hogy igazi. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#98723) maddionmax válasza Dilikutya (#98722) üzenetére


maddionmax
aktív tag

Jó, hát azért ha a realitás talaján maradunk és nem diplomát akarunk venni 20000ért, akkor ott sincs baj.
Szürke boltok is ilyenek, hiszen rengeteg alkalommal dobozosan (pl. lengyeleknél) nagyon olcsók a játékok.
Ők meg persze kihasználják és 100% haszonnal, a piaci ár feléért elárasztják a szürke boltokat. Jól teszik, szeretem érte őket. :)

Konklúzó: Ha mohó vagy, szabhatod :)

(#98724) Darko_addict válasza Dilikutya (#98720) üzenetére


Darko_addict
őstag

Nem tudom eldonteni, hogy okito jelleggel irod, vagy az AFA megszallottja vagy es az utolso szem cukorka utan is fizetni akarod es melyen eliteled azokat, akik akarnak sporolni par ezrest? :D

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#98725) Dilikutya válasza Darko_addict (#98724) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak arra akarok rávilágítani, hogy kókler bolt, és ennyi erővel warezt is játszhatnál, a kiadókat, hivatalos boltokat ugyanannyi bevételhez juttatod, lévén, hogy ezek már egyszer valahol, valahogyan legális forrásnak kifizetett kulcsok. Többnyire. És a hangsúly a valahogyanon van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#98726) i2k válasza Dilikutya (#98725) üzenetére


i2k
senior tag

1. Haszonleső Józsi bemegy a CDGalaxisba és nagyüzemben megvesz 10000 játékot. Bolt jól jár
2. Kilép az üzletből, és tapiján fel is dobja az ajánlatot a géjtúéjre.
3. Rákattansz, megveszed.

Ez akár ugyanez is lehetne:

1. Vasárnap délután megkéred Jóbarát Józsi haverodat, hogy ugorjon be helyetted a CDGalaxisba, vegye meg a Battlefield Kilencvenkilencet, de a doboz és a lemez nem kell neked, csak a kódot dobja át fércen, esemesben, vagy füstjelekkel, és a pénzt is passzoltad a markába.
2. Hétfőn Jóbarát Józsi becsoszog a CDG-be, megveszi, és a kért módon eljuttatja a kódot neked, te pedig a "kemény" meló közben 'zaktiválod is a 'zoridzsinen.
3. Szombaton fizetsz Jóbarát Józsinak egy luvnyát az esti tivornyában [neki ez a haszon].

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#98727) NyMRooD válasza i2k (#98726) üzenetére


NyMRooD
őstag

Haszonleső Józsinál lemaradt egy 0. lehetőség, lehet, hogy a 10000 játékot lopott bankkártyával veszi;

i2k: Igen, de ott már engem nem érhet meglepetés, aki viszont géjtúéjről veszi az sokszor nem tudja, hogy nem kellene meglepődni ha a játéka törlésre kerül (még ha összességében ritkán történik ilyen).

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#98728) i2k válasza NyMRooD (#98727) üzenetére


i2k
senior tag

Ez akár a te pénzedre is igaz lehet (mármint hogy egy rossz hamisítás), amit épp Jóbarát Józsi markába passzintasz...

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#98729) Darko_addict válasza Dilikutya (#98725) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ellenszélben evezek. Én hasonlóan negatívan látom pl. a Steam-nek az árazását. 59.99 USD az amcsiknak, 59.99 Euró nekünk. Most annyira nem is érdekes, mert nincs nagyon nagy különbség az USD/Euro között, 2 éve még 220 volt az USD. Meg komolyan, a Fallout 4 13e boltokban, Steam-en 18? Nincs előállítási-, disztribúciós-, értékesítési-, csak közvetett költségek. Nyilván nekik is fent kell tartani egy nagy szerverparkot, sales team-et, marketingköltségek is vannak stb. de azt maga a rendszer viszi a hátán, aminek a költségeit ráterhelik a fent lévő kb. 1 millió játékra, szolgáltatásra, jutalékra stb-re.
Engem azért nem érint olyan érzékenyen a "mennyire járnak jól a játékkészítők" dolog, lehet ezért nem érzem át.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#98730) Mr.Csizmás válasza Darko_addict (#98729) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mert mi megtehetjük, hogy olyan jól teljesítünk, hogy 300 ft felett van az euróárfolyamunk régóta. ha visszanézed, az eur/usd váltó mindig ilyen 1,15-1,05 minimális különbsége van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#98731) Darko_addict válasza Mr.Csizmás (#98730) üzenetére


Darko_addict
őstag

Én sem azokat féltem, akik Németországban keresik meg a pénzüket Euró-ban. :P
Ilyen a rendszer, én csak magamra levetítve látom és érzem a problémákat. Tudom, mit tehetek meg, mit nem, mennyit keresek, mennyit keres más, mennyit keresnek itthon és külföldön, de mivel csak egy életét élek, a saját szemszögemből nem tartom fairnek. És nem is akarok változtatni rajta, elfogadtam, sosem szoktam panaszkodni, inkább csöndben megveszem egyéb CD kulcsos oldalakról, ha olyan a játék és játszok.

Nagyon jó lehetőségek vannak Steam-es sale-ekkor és Humble Bundle-ön is néha, de van, amikor aránytalan az árazás.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#98732) Dilikutya válasza Darko_addict (#98729) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor megveszed boltban a Fallout 4-et. Vagy fél év múlva. Vagy ahonnan akarod, de én bazári majomnak egy fillért nem adnék, nem hogy ezreket, pláne premierjátékért, amin mindenki nyerészkedni akar ilyen helyen, lehetőleg minél jobban. Néha az ilyenek rosszabbak, mint egy kiadó, az aprósokról nem is beszélve.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#98733) Mr.Csizmás válasza Darko_addict (#98731) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akk bolt, egyértelmű :K

anno 8k-ért vettem a dobozos GTA4-et, térképpel, idén az 5-öt vettem előrendelésben, olcsóbban, szintén térképpel. Fallout meg szintén egy olyan cím, hogy már csak a feeling miatt dobozos legyen.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#98734) vorosmarti válasza genndy (#98702) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Miscreated-et nem javasolnám, mert kb 1-2%-ban sikerül csatlakozni szerverhez, erős lag, és igen bugos környezet jellemzi. Sajnos a refund bevezetese elott vettem, nehany honap alatt meg nem sikerult vele 20 percet sem jatszani.

(#98735) Assimilator válasza genndy (#98702) üzenetére


Assimilator
őstag

A Forest nyugtalanitoan szornyes, de a tobbi tetszik.
Koszonom szepen! :R

Illetve SityiSXT-nek a Nether tippet. :R

es vorosmarti-nak is! :R

[ Szerkesztve ]

(#98736) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

valakinél van elérhető 2e ft-os BF4 a tescoban? :R meghálálnám nagyon :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#98737) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Vásárolt valaki a napokban Forintos kártyával USD-ben valahol? Mintha kb. 20 Forinttal gyengült volna a valutánk a Dollárral szemben pár hét alatt...

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#98738) Lackki válasza Darko_addict (#98737) üzenetére


Lackki
senior tag

mivel 294en jár az USD :)

Privátot hamarabb észreveszem

(#98739) djculture válasza vorosmarti (#98734) üzenetére


djculture
félisten

Akkor eléggé elszúrhattad mert mikor bevezették első héten én 3db fél évvel azelőtt vett játékra kértem és kaptam refundot. Akkor csak a játékidőre való korlátozást nézték. Nyugodtan el lehetett akkor takarítani a steam store-ból vette szemeteket...

[ Szerkesztve ]

(#98740) vorosmarti válasza djculture (#98739) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Pár hónappal később megpróbáltam (mikor hallottam h elég tág határok vannak), de nem adták meg.

(#98741) djculture válasza vorosmarti (#98740) üzenetére


djculture
félisten

A refund bevezetésének első hetében működött csak így.

(#98742) Darko_addict válasza Lackki (#98738) üzenetére


Darko_addict
őstag

Azt megnéztem én is ( ;) ), de nem emlékeztem, hogy mennyi volt régebben, csak hirtelen soknak tűnt. Amúgy frenetikus, pont pár nap múlva jár le a határideje egy dollárban kapott bírság befizetésének, ezért sem esett jól. ;]

U.i.: Plusz konkrétan arra lettem volna kíváncsi, hogy kártyával vásárolva kb. mennyit von le, mert nekem a bírságot kártyával kell kifizessem.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#98743) vorosmarti válasza djculture (#98741) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Akkor ez volt az oka, de ezt nem hallottam sehol, talán nem volt akkora publicitása...

(#98744) SityiSXT válasza Darko_addict (#98729) üzenetére


SityiSXT
őstag

Egy játék árképzésekor elenyésző költség a disztribúciós rész, legyen szó akár fizikai médiáról, akár digitálisról. A 60 Eurós árcédula majdnem egészét a fejlesztési költségek teszik ki - a legtöbb ebbe az ársávba tartozó játékot évekig fejlesztik, sokan, akik nem épp minimálbéren szerződtek le, meg aztán hasznot is kéne hoznia a cuccnak, ha nem akarja lehúzni a rolót a fejlesztőstúdió.

(#98745) warcat válasza SityiSXT (#98744) üzenetére


warcat
veterán

A Steam bolti ár 30-40%-át a Valve kapja (a pontos összeg titkos) végülis valóban elenyésző ;]
Persze a dobozosnál is közelít ehhez a kiskereskedő része

EA: It's in the crate!

(#98746) bul07 válasza Mr.Csizmás (#98736) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagy járjál Mexikói Origin felé és megkapod Battlefield 4™ Premium Edition 14$-ért
(Standard Edition 6.5$)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#98747) Darko_addict válasza Mr.Csizmás (#98733) üzenetére


Darko_addict
őstag

Jaja, Fallout 4-ből bolt lesz.
296 Forintot kellene fizessek (ennyiért vont le épp) Dolláronként, ha netről vásárolok éééés... (dobpergés) így 25 Forinttal drágább a CDkeys.com-ról vásárolni, mint a szegedi GameShop-ból. :)

De a kérdésem még mindig él, amivel eredetileg idejöttem! :)
Tudtok olyan CDkulcsos vagy materiális boltot, ahol lesznek akciós játékok Black Friday alkalmával?

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#98748) tomsolo


tomsolo
őstag

Ez igazából egy 50%-os leárazása ennek

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#98749) micafighter válasza Darko_addict (#98747) üzenetére


micafighter
nagyúr

(#98750) tomsolo


tomsolo
őstag

MEGÉRI! ;] ;] ;]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.