Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:50

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) Jorus válasza #72042496 (#5250) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha beszédbe elegyedsz egy NPC-vel, és iesmi ikont látsz a szokásos javítós, dumálgatós, csere-berélős ikonok között, akkor az illetőtől - busás készpénz fejében - tanulhatsz bizonyos képzettségeket:

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5252) katt777 válasza --Disztroj-- (#5248) üzenetére


katt777
félisten

Az a lényeg, és asszem itt meg is fogtam a játék filozófiáját, hogy

MINÉL TÖBB HIPER-SZUPER JÁTÉK JELENIK MEG, ANNÁL NAGYOBB KEDVVEL JÁTSZOK AZ OBLIVIONNAL!

Én, aki rühellem a szerepjátékokat! :P :))

Vagyis, izé... játszanék már végre... Csütörtökre talán kapok másik VGA-t, de csak a kiskereskedőnek köszönhetően.

Pitterix: Nem nyert, a mai adás felvételről ment, majd csak jövőre leszek. De talán velem kezdődik az újév... :P ;]

Balika911: Beszélgetni kell emberekkel (elmondják pl., hogy hú, ez az xy itt és itt milyen frankó ebben-abban, és még tanítja is), illetve a guildekben is vannak tanítók.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5253) Pitterix válasza katt777 (#5252) üzenetére


Pitterix
őstag

Vettem észre......Gondoltam mindjárt, hogy Te nem a fűtésről fogol dumálni, vagy abban részt venni.....

Na tegnap próbáltam letölteni a QTP3-at, aztán megszűnt a net kapcsolatom, pufff neki megállt a töltés is. Kezdhetem előröl... :O

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#5254) katt777 válasza Pitterix (#5253) üzenetére


katt777
félisten

Miért nem használsz FlashGet-et, Orbit-ot (nem a rágó!), vagy más letöltésvezérlőt? Bár filefrontra ezek sem tudnak mindig visszakapcsolódni, de ott van a fileplanet, vagy a tesnexus is (bár most nem tutom, ezekről elérhető-e /pill a cucc).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5255) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A héten én is nekiestem az alapjátéknak. Olvasgattam a neten, hogy mit hogyan érdemes, de kisebbfajta információs sokkot kaptam, úgyhogy feltettem az 1.2-es patchet és inkább nekiálltam játszani. Aztán mégis némi olvasgatás után feltettem egy varázskardot is, meg valami szexi ruci-szerű custom armort, nem szeretem a frusztrációt, inkább híjjatok cheaternek. :U De ennyi elég is, most igyekszem minél több Imperial City-beli küldetést megcsinálni, egészen jól állok, éppen az arénát nyűvöm, már hero vagyok. :D Ja, és nemrég lettem level2. De ha ilyen soká történik minden szintlépés, akkor az életben nem leszek 20-as szint környékén, nemhogy 40-es, mint amit itt olvastam valahol korábban...

Jöhet néhány hasznos tipp a kezdéshez, szívesen veszek minden rumourt a kalandozótársaktól. :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5256) katt777 válasza parandroid (#5255) üzenetére


katt777
félisten

Esetleg át kéne olvasnod a topicot... :U (Azé' van. ;) ) Az én karimban spec. jelenleg kb. 5 szintlépés van még benne (de volt több is), csak egyelőre nem lépek, mert minden szinten mindent maximálisan ki akarok használni (pl. tanulást, amelyről éppen nemrég írtam, hogy ha szintet lépsz, elveszted a lehetőségeket), annál magasabb szintre fejleszthetem.

Az első karakter, az első végigjátszás úgyis lényegében csak egy tutorial. Én azzal csak nyomattam a szinteket, aztán a vége felé jöttem rá, mennyi mindent kihagytam.

A legfontosabb tipp: próbálj ki mindent, azért szerepjáték. Ki-ki úgy játssza, ahogy neki tetszik. Ami másnak jó, nem biztos, hogy neked is bejön.

Grafikáról, beállításokról olvashatsz a honlapomon (Programok), Letöltéseknél meg minden hasznos stuff-ot leszedhetsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5257) Jorus válasza parandroid (#5255) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha lassan fejlődsz (persze kinek mi a lassú, ugye :D), az azért lehet, mert nem olyan képzettségeket raktál a major skillek közé, amiket frekventáltan használsz, és, ha minor skillekben fejlődsz, akkor lassabban jön össze a szintlépéshez szükséges fejlődés-pont mennyiség. Hogy egy példával éljek, teszem azt minorba tetted a Blunt (zúzófegyver) képzettséget, ám vágófegyverrel (Blade) hadakozol többnyire, akkor lassabban fogsz fejlődni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5258) parandroid válasza katt777 (#5256) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Olvasom, ez rendben van, de úgy látszik nem volt egyértelmű a kérdés. :)

Inkább amolyan szerepjátékos tippekre gondoltam, hogy mindenképpen keresd fel ezt vagy azt a személyt / helyet / boltot, mire figyelj, ha már egyszer Imperial Cityben jársz, vagy hogy mit intézz el, mielőtt továbbindulsz a főküldetésben, mert később jó szolgálatot tehet, meg ilyesmik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5259) katt777 válasza parandroid (#5258) üzenetére


katt777
félisten

De hát ez az, ami mindenkinél más! :Y Egy más jellegű karakterrel teljesen más jellegű helyeket/személyeket érdemes felkeresni.

Ami ált. tippként megfogalmazható (szerintem):

1: Ami képességre gyakran szükséged van, ill. jó lehet magasabb szinten kezdeni, azt tedd a fő képességek közé.

2: Amit gyakran használsz, de nem a legfontosabb azt hagyhatod a mellék-képességek között, mert ugyan nem kapsz 15 pontot rá induláskor, de a fejlesztéssel ezt a hátrányt úgyis behozod. Én pl. ezzel szívattam meg magam, mert az idézést mellékképességben hagytam (mondván, azt úgyis lépten-nyomon használom), csak alapszinten éppen szinte semmit nem tudtam idézni. :B :DDD De felküzdöttem 25-re, azóta meg már a fő képzettségek fölött van.

3: Mindig olyan képességeket tanulj oktatóktól, amelyek nem fő-, és/vagy nem gyakran használt képességek, mert amit használsz, azok úgyis kellőképpen fejlődnek, viszont a mellékképességekre is szükség lehet. Ilyen nálam pl. a kovácsolás, amit mellékben hagytam, de hát szükség van rá, és az első 8 szinten szinte csak azt tanultam (ill. persze képződtem a használatával), így most már bármikor tudok akár mágikus fegyvereket is javítani. Lopakodás, zárfeltörés hasonló. Folyton használom, és mellékben is szépen fejlődnek.

A lényeg: mint a játékban mindent, a fejlesztést is okosan meg kell tervezni. De hogy mit és merre érdemes keresni, mit hogyan érdemes megoldani, az mindig az adott karaktertől, játékostól függ.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5260) #72042496 válasza katt777 (#5259) üzenetére


#72042496
törölt tag

Éppen ma gondolkodtam rajta, hogy érdemes lett volna saját kasztot készíteni. A következő karakterem biztos, hogy "Custom" lesz, s nem lovag! :K

A trainingnek is utánaolvastam, s itt leírják, hogyan lehet akár 200-ig elvinni a képzettségeket! Van lehetőség bőven, de az első karakterrel biztos, hogy nem fogok ilyennel szórakozni, majd a következőnél odafigyelek rá.

Azt hadd kérdezzem meg, hogy a QTP3 a kiegészítők textúráit is feljavítja-e?

[ Szerkesztve ]

(#5261) katt777 válasza #72042496 (#5260) üzenetére


katt777
félisten

SI-t nem, csak ammi Cyrodiil-ben van, ill. a modokból is azt, ami az alapjáték grafikáját használja. De asszem mind azt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5262) Pitterix válasza katt777 (#5254) üzenetére


Pitterix
őstag

Én simán csak rákattintok a letöltésre azt lesz valami.....Mindig így csinálom...

Csak ritkán szokott elmenni a kapcsolatom, de miért nem értem. Routeres netem van, vagyis az van rákötve a modemre, aztán néha, ha nézek képeket, bejön hogy csatlakozzak invitelen keresztül, holott csatlakoztatva vagyok...ez miért van :F

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#5263) katt777 válasza Pitterix (#5262) üzenetére


katt777
félisten

Talán az első mondat lehet a kulcs... :U
Vsz nálad is valami gépben + fali kombó szar van bekötve modemnek, nem? Azokkal ismerősömnél az UPC is 3 net egyszerre. :(
Mo-on botor dolog letöltésvezérlő nélkül letölteni. Sem a net nem megbízható, sem a filefront, az még letöltésvezérlővel is dobált már le engem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5264) #72042496 válasza katt777 (#5261) üzenetére


#72042496
törölt tag

Értem, köszönöm a választ! :R

Torrentről kell szedni a dolgokat, s nem kell letöltésvezérlő. Mondjuk a QTP-t az oldaladon keresztül töltöttem, szerencsére simán lejött, s nem szakadt meg. :B

(#5265) Pitterix


Pitterix
őstag

Ezt elméletileg, mármint a netemet egy hozzá értő szaki állította be! Aki ráadásul haverom is....Csak ugye én telepítettem új wint, azóta ő meg nem volt itthon, mert Pesten dolgozik. Én meg amatőr vagyok..... :U

Ha módok nélkül játszok, akkor talán üres a játék? Gondolom a peccsekre mindenképp szükség van.....
Most már csak akkor leszek marha ideges, ha nem tudom +szerezni karácsonyig!!! :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#5266) katt777 válasza Pitterix (#5265) üzenetére


katt777
félisten

Ne aggódj, sok karácsony lesz még, a következő világháborúig legalább 15.
Modok nélkül, igen, üres lesz a játék, meg nem is túl szép, főleg, ha már játszottad modokkal. De ne aggódj, távolról sem lesz olyan üres, unalmas, és ronda mint a Fallout 3.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5267) Pitterix válasza katt777 (#5266) üzenetére


Pitterix
őstag

Oké főnök, hiszek neked!!!
Majd ha eljön az ideje, kipróbálom módokkal is, csak el ne rontsam a telepítésüket ( hiába van leírva, bizonyos telepítési hiba% létezik... :P )
De én idén karira akarom!!!!!!!!!!!!!! :Y

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#5268) SystemRoot válasza katt777 (#5214) üzenetére


SystemRoot
őstag

" Én majd próbálkozok vele (állítólag 11-nél ha még valamit állítasz, akkor az is OK lesz, de nem tudom kipróbálni)."

Az én szerény ismereteim szerint úgy van, hogy a water depth hatást kell kikapcsolni (0ra tenni), vagyishogy ne látszódjon a távolságban a víz mélysége. Ez rontja a víz kinézetét, de ekkor lehet uGridset az egekbe rakni. Próbáld ki. Persze lehet kell más is még nem teszteltem ki alaposan.
Most szívok az XPm-el....:(( Sikerült úgy felinstallálnom hogy nincs C meghajtóm, helyette van E. Viszont így sok jelentős progi nem akar feltelepülni. Lassan idegbajt kapok. Sztem ma este újrarakom (másodszor... :((()

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5269) SystemRoot válasza parandroid (#5258) üzenetére


SystemRoot
őstag

Milliónyi ilyen dolog van, amit meg lehet találni, pl elrejtett mágikus gyűrű, mágikus sisak, fegyverek stb.
De sztem ezekben a meglepetés a lényeg. Persze ha gondolod elmondhatok párat, én tudomásom szerint mindet ismerem...:DDD

Mondjuk vannak eléggé elrejtett dolgok, amiket tényleg csak a nagyon HC tagok találnának meg.

Pl nemtom hányan találtátok meg a Fin Gleam sisakot?

Amúgy a sok kezdőnek én inkább azt tanácsolnám hogy a modokkal vigyázzatok, csak azt tegyétek fel amire igazán szükség van mert, az Oblivionnak van egy olyan szokása sajnos hogy minél több mod van telepítve annál nagyobb a valószínűsége bugoknak, meg random program kifagyásoknak.

Én elég rég óta tolom, és mára már egyre csak csökkentem a modjaim számát, mert félek hogy instabil lesz a dolog, és sztem nincs idegesítőbb annál amikor beleéled magad a játékba és hirtelen kifagy a game.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5270) katt777 válasza SystemRoot (#5268) üzenetére


katt777
félisten

Nem tudom megnézni! :W De fentebb belinkeltem az ini beállításokat, nézd meg.

Azért csináltam a BS-t, hogy mindenkinél gond nélkül menjenek a modok. Ha valaki belerondít, vagy más modot telepít, azért nem vállalhatok felelősséget. Nálam az a jó pár mod, amelyeket feltettem, gond nélkül működik. Viszont a múltkor belinkelt fajokat, companion-okat, és egyebeket még nem próbáltam. De csüt.-re állítólag kapok másik HD4870-et. A fasza hűtős változatom helyett egy simát. Ez ám a garancia! :(( :W

Pitterix: Ha betartod, amit írtam, nem lesz gáz. Mindenesetre a grafikai modokat fel KELL telepíteni, max a QTP3-at hagyd ki, mert az megeszi a VGA-t, meg a rendszer egyéb részeit is. Hja, 4X textúrák...

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5271) SystemRoot válasza parandroid (#5255) üzenetére


SystemRoot
őstag

A fejlődés mechanizmusa annyi hogy a major skillek bármilyen sorrendjében 10et kell nőni.
Vagyis lesd meg hogy mik a major skilljeid és próbáld minél többet használni. Amúgy a túl gyors fejlődés sem jó egy kezdőnek, mert akkor nem kap elég nagy szorzókat az attributeokra, de ezt még nem kell értened:D(senki nem érti aki kezdő), a lényeg hogy fejlődj de ne túl gyorsan, viszont ne is túl lassan.
Az elején talán érdemes sürgetni a fejlődést, mert magasabb szinten értékesebb dolgokat találsz, plusz csak magasabb szinteken tehetsz szolgálatot a Daedra Isteneknél, ezek amolyan speciálus questek, nagyon értékes ajándékok fejében.

Jah eszembe jutott egy hasznos tipp: sztem ne csináld meg Agronaknak( a Grand Cham) a küldetését az arénában. Ha gondolod elmagyarázom hogy miért, de alapvetően inkább halgass rám.:D

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5272) SystemRoot válasza katt777 (#5270) üzenetére


SystemRoot
őstag

Jah, lehet szerencsés modcsokrokat összerakni, csak óvatosnak kell lenni. A honlapodon nagyon sok mindent sorolsz fel, sztem annyi minden nem kell, főleg az Oscuro meg ilyen nagy overhaul modok, azok nagyon instabilak, rengeteg buggal.
A lényeg amit mondtam azzal hogyha instabil lesz a játékuk akkor töröljenek le pár gyanus modot, vlszeg megoldja.

Amúgy most én sem tom kitesztelni, mert ez a mocsodék winem rosszul lett feltelepítve. Nincsen C meghajtóm... :((

Kezdhetem előlről az egészet... :O

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5273) Jorus


Jorus
nagyúr

Nekem az #5222-es postomban leírt modok vannak fent, a katt által megadott BS szerint, és nincs bug, nincs ütközés, fagyás, céklaég, meg ienek. :) Mondjuk kell neki a vas, de az meg adott, így nincs gond. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5274) katt777 válasza SystemRoot (#5272) üzenetére


katt777
félisten

Oscuro nekem sincs fent, az csak egy ajánlott kiegészítő azoknak, akik gyökeresen át akarják szabni a játékmenetet. Az akadhat mással, hiszen több más mod is bele van építve.

Nekem VGA-m nincs, az rosszabb, mert semmit nem tudok kezdeni vele. :( :O

Jorus: Pedig te aztán kínlódtál vele eleget! :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5275) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ehh, tegnap besokalltam. Rózsaszínes-narancssárgás-barnás-lilás lett a föld, még a városokban is, és nem tudok vele mit kezdeni. Előzőleg a részletesség csúszkáit állítgattam, de akkor még jó volt, aztán a tegnapi indítás után ilyen lett.

Próbáltam defaultra állítani a videóbeállításokat, kisebbre venni a felbontást, még a kolléga által itt korábban ajánlott 2.2-es patchet is feltettem, hátha az megoldja. Próbáltam a modokat is letiltani, de az sem változtatott. VGA ATI X1950Pro, meghajtóprogram a Catalyst 8.11.

Mi a jó fittyfenét lehet ezzel tenni? Így totálisan kiábrándító az egész játék. :(

Szerk: Ha más ötlet nem lesz, akkor kipróbálom az ebben a két hozzászólásban írtakat: [link] és [link].

Nem csinált valaki egyébként egy packot, amit egyben feltéve gyakorlatilag játszahtóvá válik a játék, és utána már csak az egyéni tárgyakat kell telepíteni? Szörnyen frusztráló ez a modosdi, meg arra figyelni állandóan, hogy mi mivel ugrik össze, és mi nem fog (normálisan) működni.

Utoljára még sok évvel ezelőtt az első Sims-nél használtam user created objecteket, és akárki akármi csúnyát mond az EA-ról, azt még rendesen meg tudták csinálni. ;]

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5276) katt777 válasza parandroid (#5275) üzenetére


katt777
félisten

Nézd, én hetekig szórakoztam, amíg kijátszottam az említett beállításokat, mellesleg az optimális telepítési sorrendet (1.hsz), közben kb. 30X újratelepítve/törölve-visszamásolva a játékot, mire jó lett. Annyi segítséged van, hogy itt van a komplett működőképes beállítás ezekhez a modokhoz, de ha ezek mellé még valamit telepíteni akarsz, akkor modonként tesztelheted, hogy rendben megy-e a cucc, aztán ha nem, akkor rakosgathatod az adott modot a BS-ben. Nincs más megoldás. Ha egy patch-et felteszel, az előtte telepítendők közül meg valamelyiket nem, ill. kihagyod a fixeket, máris megbolondulhat a játék.

Ha pusztán a részletesség-csúszkák állításától ment el a grafika, akkor VGA-hiba lesz, esetleg drivert kell törölnöd és újratelepítened.

Mondhatsz rosszat a Bethesdáról, de nem ők készítik a modokat, hanem a fan-ek. Hogy unoff. patch-ekre volt szükség, az viszont már az ő saruk, mivel nem tesztelték minden konfigon a játékot (nyilván csak az utolsó patch kiadása előtti hardvereken).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5277) Jorus válasza parandroid (#5275) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tettél fel vmi modot, vagy csak úgy jött a színes új világ?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5278) don pardon válasza parandroid (#5275) üzenetére


don pardon
aktív tag

Próbáld ki azt amit itt ír a srác, a description-ban, [link]
Amúgy google elég sok találatot dob ki erre: oblivion purple ground

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#5279) katt777 válasza Jorus (#5277) üzenetére


katt777
félisten

Azt írta, hogy a csúszkákat állítgatta. Ezért gondolok driver-hibára, hiszen minden elszíneződött neki, nem tudta a pink-effektet az égre korlátozni, mint te. :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5280) Jorus válasza katt777 (#5279) üzenetére


Jorus
nagyúr

Pedig megvolt a varázsa annak is. :D Meg, amikor jöttek a felkiáltó jelek sárga háromszögekben a kis habitátok helyett. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5281) katt777 válasza Jorus (#5280) üzenetére


katt777
félisten

Az biza, sosem feledem!
Azért a legmenőbb az ATT "mod"-om volt, amelyeket lementettem a videókra. A textúramentes retro-cyrodiil, az király volt tényleg!
Egyébként minden helyett sárga, felkiáltójeles háromszögeket kapsz, ha valamely mod valamely része nem elérhető. Nekem is volt, hogy sárga háromszög pajzsom volt kék felkiáltójellel, ez valami titkos szekta lehet... :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5282) parandroid válasza don pardon (#5278) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanez a jelenség. Ahogy neki is, nekem is akkor jött elő, amikor ki-be kapcsolgattam a különböző grafikai tételeket, meg húzkodtam a csúszkákat. Kipróbálom ezt a Data/Shaders-be másolandó filet, amit a videó feltöltője ír.

Szerk @12:55: Kipróbáltam, működik. :C

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5283) katt777 válasza parandroid (#5282) üzenetére


katt777
félisten

:C
Azért régi hardverrel lehet még problémád.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5284) don pardon válasza katt777 (#5283) üzenetére


don pardon
aktív tag

Csak pozitívan :DDD.
Ha gondja lenne a hardverrel max lecseréli a QTP3-at QTP2-re ;)

[ Szerkesztve ]

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#5285) parandroid válasza katt777 (#5283) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne is mondd, egyre kevesebbnek érzem az X1950Pro-t, pedig csak azért vettem, mert alig kellett ráfizetnem a 7600GS-re. De mit is várok egy 8.000 Ft-os VGA-tól?

A félelmetes persze az (már persze a medvén kívül), hogy amikor ez a játék megjelent, ez a VGA még felsőkategóriásnak számított. :DDD

Úgyhogy most még megvárom, hogy 25e körül legyen a 4830, és akkor megint csere...

Amúgy a processzorom és a 4GB RAM, valamint a Samsung F1_3D vinyó nevében kikérem magamnak a hardvereszközeim degradálását. ;]

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5286) katt777 válasza parandroid (#5285) üzenetére


katt777
félisten

A 4830-at is kevésnek fogod érezni, ezt tanusíthatják páran, bár a tápod meg kevés komolyabb VGA-hoz. Hát, te is kompromisszumokkal fogod használni a grafikát, az biztos. Az valamennyit segíthet, ha a QTP3-at nem telepíted.

A hardvereidet a fejlesztők degradálják, nem én. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5287) parandroid válasza katt777 (#5286) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tápból megvárom most, amíg a kiskerekbe ér a CX400-as Corsair, nagyobbat nem akarok, drágábbat meg pláne nem, erről a sorozatról meg csupa jót olvasni. VGA-ból is a 25e a limit, amit ilyesmire hajlandó vagyok kiadni, ha már ennél többre rászánnám magam, akkor inkább XBOX 360, azon is van Oblivion, és ott nincs ilyen vicceskedés a hardverekkel (mondjuk a modok sem tudom, hogy hogyan működnek, ha egyáltalán).

Azon pedig ismét csak csóválni tudom a fejem, hogy egy kétéves, sőt, lassan hároméves játék egy mai középkategóriás VGA-t (azt hiszem, a 4830-4850-et sorolhatjuk ide) úgy hanyattvág, hogy annak csak a lábai kalimpálnak. Bár nem mondom, azok a képek, amiket itt linkeltek, beindítják a nyálelválasztásom, kár lenne tagadni. :D

Amúgy, hogy ontopik legyünk, tegnap kézbesítettem az uralkodó medálját (nem szimpi ez a dzsofri fiú), aztán ha már úgyis arra jártam, továbbmentem nyugatra, és megkerestem az ork bajnokfiú apukáját. Meg benéztem Anvilba, azt olvastam, hogy itt bele lehet lépni a harcosok klubjába. Kb itt lett elegem a lila talajból, úgyhogy abbahagytam, ma innét megyek tovább. Ja, és az arénában keresett kisebb vagyonból megvettem valami kísértetházat Anvilban, még majd azt is ki kell takarítani.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5288) hoffman_ válasza parandroid (#5287) üzenetére


hoffman_
nagyúr

katt-al ne állj le vitázni hardver-téren, kemény dió ;]

És szerintem, ha egy 4830 fog nálad landolni, akkor egy 360as Csifi el tudja vinni(csak rám ne essen a palfon..) :)

A nyálelválasztással meg csak óvatosan, néha születnek über-bugzós képek is, bár ez az utóbbi időben nem sűrű, hála katt egykori kálváriájának. Igaz nálam azért még akad :DDD

Jeff pedig jó arc a maga módján, de nem kell vele összespanolni. Én sem tettem :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5289) Jorus válasza hoffman_ (#5288) üzenetére


Jorus
nagyúr

A kálvária az én voltam, de aztán rájöttem, hogy mit firkáltam el. :) A helyzet profánsága, hogy amióta mind a hw mind az sw készen állna a gámára, akkor nincs időm... :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5290) katt777 válasza Jorus (#5289) üzenetére


katt777
félisten

Hát az én majd' 3 hetes kísérletezésem a modokkal, az már smafu? :Y

peterkeT: 450VX nagyon jó választás lenne.

És tényleg hanyatt vágja a játék a mai VGA-k többségét is, egy BC-s város betöltésénél még a 4870 is 5-6FPS-szel kezd 1-2 mp-re, ill. QTP3 miatt hirtelen forgásnál léphet fel akadás. Ráadásul nem támogatja a több GPU-t, szóval én anno még a 3870 CF-rel is befürödtem, pedig abba a beruházásba is nagyban belejátszott a game.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5291) #72042496 válasza parandroid (#5287) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 8800GTS-emmel 1920x1080-ban is élvezhető maximum grafikán 8xAF és 4xAA mellett, ennél feljebb húzni pedig úgyis felesleges a szűrőket. A GTS-nél a HD4850 állítólag erősebb, tehát ha tényleg így van, én nem mondanám, hogy kifekteti. Azt mondjuk nem tudom, hogy nVidia vagy ATI kártyát szeret-e jobban az Oblivion, avagy mindkettőt egyformán utálja. ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#5292) katt777 válasza #72042496 (#5291) üzenetére


katt777
félisten

Tedd fel azokat a grafikai modokat, amelyek mi használunk, aztán a 8800GTS-ed elmegy csicsikálni. :P :DDD Asszem Jorus is egy olyant cserélt le 4870-re.
Nekem 3870-en és 8800GT-n ugyanúgy akadt, mint Zállat, ha mindent maxra toltam. Persze nekem van egy olyan fura szokásom, hogy a "mindent", és a "maxra" kifejezések jelentése miatt ezt szó szerint alkalmazom (szinte látom, ahogy most röhögnek a többiek gonoszan a monitorok előtt :) ), azaz játékban teljes grafika + HDR, driverből meg 16XAF, 8XAA 24XEdge-Detect + Temp AA. Na, ezekkel, és a graf. modokkal tud min. 27 FPS-t a 4870 1680x1050-ben (és egy vizuális orgazmus pl. egy napfelkelte Cheydinhalban). Így hát nem reális, hogy maximum grafikán (ami a 8XAF és a 4XAA miatt nem is az) egy 8800GTS élvezhetően vinné a játékot 1920x1080-ban. Ott graf mod vsz. nincs egy szál se. Tehát nem is maximál a gyönyörűség (persze azért szép).
Nem 1920x1200 az? :F
Felesleges feljebb húzni a szűrőket? :F Szerinted. :) Majd mindjárt jönnek a képlinkelgetős társak, aztán megmondják, hogyan szúrtam ki még a 4XAA-t is a képeiken. :DDD Játékban is zavar, ha nincsenek a fenti full beállítások, persze nem eksön közben. ;) OK, elismerem, 1920-as felbontásban lehet, hogy én sem venném észre. :R Viszont a Box és az Edge-detect közti különbség nagyon durva tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5293) hoffman_ válasza Jorus (#5289) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:B

Akkor egyezzünk ki döntetlenben, hogy katt ne sértődjön meg ;]

De akkor pontosítok: Jorus --> kálvária katt --> mod-harc

:U

szerk.: katt: én le vagyok maradva ott, hogy Jorusnak igazi vga-ja volt, méghozzá a nagyágyú G80 Ultra a 4870 előtt :F

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5294) #72042496 válasza katt777 (#5292) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tény, hogy ilyen beállítások mellett elhasalna a GTS, de arra az állításra reagáltam, miszerint egy középkategóriás kártyát hanyattvág a játék - ez így nem igaz.
A GTS-en még QTP3-mal is élvezhető, úgy, hogy - akkor pontosítok ;) - a játékon belül minden csúszka, beállítás a maximumra van állítva, s HDR renderrel megy. :)

Szerencsétlenül fogalmaztam - nem felesleges, inkább csak nem érdemes feljebb menni, legalábbis egy GTS-en nem: még ha képen ki is lehet szúrni, játék közben alig vehető észre az írtnál részletesebb szűrés, viszont a sebesség megsínyli.

Az más tészta, ha a sok mod miatt még egy mai felső kategóriás kártya is zavarba jön. De nem QTP3 a legnagyobb erőforrásevő? Az nálam is fenn van, s a többi mod bár egyelőre nincs, majd azokat is pótolom.

Az Edge Detect kíváncsivá tett, ezt csak ATI kártyák tudják? Az nVidia driverben nem találtam ilyet.
Tervben van a csere, de a GTX285-öt nézegetem. Remélem tudok várni amíg megjelenik, max. olcsóbban veszek 4870-et. :)

FullHD TV-t használok monitornak (LE-32A550), ez 1080-as felbontású. :)

hoffman_:

Miért, a 4870 az valami pszeudo-VGA? :)

[ Szerkesztve ]

(#5295) SystemRoot válasza #72042496 (#5291) üzenetére


SystemRoot
őstag

Az AF-et totál értelmetlen 8xosra tenni 16 szoros helyett mivel a különbség talán 1fps lehet, vagy annyi se. Nem nagyon tesztelted ezt te ki ahogy elnézem.
Amúgy ez messze nem max grafika, bár katt ezt már kifejtette.

Nekem is GTSem van, én pl nem merem felrakni a BC modot mert tom hogy kifektetné a gépet, és nálam azért a sebesség az első, Katt túl fanatikus a látvánnyal szemben.

Amúgy régen az ATI kártyákat szerette jobban az Obli (X1950vs7900 időszaka) aztán késöbb ez totál megváltozott és nV pártibb lett, bár a 4000es ATIkat már megint megszerette. Persze az túlzás hogy szeretné őket mert mint látod Kattnak még így is szaggat néha.:)

Üdv

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5296) hoffman_ válasza #72042496 (#5294) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem, de ezt te nem érted :DDD Nekem a G80 a múzsám :B

Majd' 2 évig azzal toltam a game világot, és nagyon belopta magát a szívembe. Az elmúlt évek legnagyobb durranása volt a G80, és én betegesen belezúgtam :U

8800 GTS 640 powaaaa :R

megjegyzem, mod-csokor nélkül kifutotta Obli a 40-50 fps-t vele és az itt használatos látványjavítokkal, QTP3 nélkül futotta a 28-32 fps-t

- most ugyanitt tartok, csak + 5 fps mindenhol, és QTP3 is benne van... és a ATi driver egy kula, nemcsak sebességre gondolok, azzal most nV se sokkal tutibb de, felépítésében nV nekem sokkal jobban tetszik - íme bő 2 év fejlesztés.. mondom, hogy G80 :))

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5297) #72042496 válasza SystemRoot (#5295) üzenetére


#72042496
törölt tag

Anélkül, hogy definíciós vitát szítanék, lényeg, hogy korántsem kell félni, mert középkategóriás kártyán is szépen fut a leírt beállítások mellett. Ebben kiegyezhetünk? :)

Tudtam, hogy nincs sok különbség, de azt nem, hogy ennyire kevés - vissza is állítottam 16x-osra. :R
Próbálni tényleg nem próbáltam - öreg vagyok, besavanyodtam, így ha valami tetszik, akkor nem kísérletezek már azon, hogy még jobb / gyorsabb / szebb legyen. :B

Az Oblivionhoz viszont csak ki kellene próbálnom a többit modot is, ha ennyire mondjátok, hogy a QTP3-mal felvértezett játékon is bőven van mit javítani, akkor az biztosan úgy van. A képek annyira nem adják vissza, mozgásban biztos szembeötlő lenne a különbség. :)

hoffman_:

Így már világos. :)

[ Szerkesztve ]

(#5298) katt777 válasza #72042496 (#5294) üzenetére


katt777
félisten

Bocsesz, de mi egy jó ideje már modokkal számoljuk a grafikát. :) :R
Egyébként messze nem a QTP3 a legnagyobb erőforrás-zabáló, BC és IW mod kajakra hazavág bármilyen VGA-t a középkategóriából és afelett is.
Igen, Edge-detect-et az ATI kártyák tudják, annak idején ezzel sztárolták őket (és igazuk is volt), keress rá a neten, hogyan működik a képalkotása. És igen, ezért (is) szebb az ATI VGA-k képe.
Én nem vennék nV-t, amíg nem tudják a DX10.1-et, de ATI-t sem, amíg szarok a drivereik. :W De 4870-hez kezd alakulni, csak azt kell tudni, hogy új generációs ATI-t legalább fél évig ne vegyél.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5299) hoffman_ válasza #72042496 (#5297) üzenetére


hoffman_
nagyúr

;)

szerk.:

Üdv nálunk :D

ha eddig nem jött volna le(kérés nélkül vázolom :D ) : katt a szúros kritikusunk és modderünk, SystemRoot az agy, szerintem titkolja, de ő is ott volt, mikor a játék készült, mi több, a keze is benne volt ;] Jorus pedig a legnagyobb létező Oblivion fanatikus, ő gyarapítja a totyik képtárát leginkább, igen szép alkotásokkal:K

Én meg néha benézek :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5300) Pitterix válasza hoffman_ (#5299) üzenetére


Pitterix
őstag

Engem, mint nyálcsorgató újoncot kihagytál....... :O
Pedig bennem van a vírus........ :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.