Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:50

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) Pitterix


Pitterix
őstag

Megvan végre az Oblivion!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :C :C :C :C :K :K :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#5502) SystemRoot válasza Pitterix (#5501) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hajrá, hajrá! :)

Én is mingyárt nekiállok Oblizni egyet, bár most épp mozdulni sem tudok annyit ettem...:DDD

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5503) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Huh, amúgy durvák az fpseim. :DD
Most rakom fel mingyárt a BC modot. Mondjuk félek tőle, mert tudom hogy gyilkos egy mod.
Majd hasonlítsunk már össze fps eredményeket, csak hogy tudjam hogy minden rendben van e nálam. PL mittomén azonos dolgot nézve mennyi fps van nálatok ilyesmi.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5504) Jorus válasza SystemRoot (#5503) üzenetére


Jorus
nagyúr

Grat! :) Majd tessen lőni képeket is! :)

Tree dist.-et mennyire érdemes tenni ini-ben?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5505) SystemRoot válasza Jorus (#5504) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nem emlékszem én asszem 3szorosára tettem. De majd meglesem.

szerk,

megnéztem nálam a dupláján van:

uGridDistantTreeRange=30
uGridDistantCount=50

Ezzel én úgy látom hogy teljes távolságig fák vannak. De majd még megnézem.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5506) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, megvan a dreamworld-ös küldi. Piece of cake, ahogy a művelt francia mondaná. Egyedül a türelem próbájánál kellett meglesnem neten, hogy a fenébe lehet átjutni a nyíllövők között. :U

Ejj, irigyellek benneteket, hogy ilyen gondjaitok vannak, én azzal játszom, hogy melyik csúszkát mennyire húzzam le, hogy ne akadjon. :D Bár amióta a grass distance nullán van, jelentősen megritkultak a szaggatások, de azért még vannak.

Ahogy nézem a mostani piaci állapotokat, végre 30 alatt van a 4830, idén már úgysem lesz semmi változás, január hagyományosan döglött, sőt a februárt is érdemes kibekkelni, mert nagyon lassan indul meg a hardverpiac, úgyhogy jövő márciusig valahogy ki kell bírnom, hogy várjak a cserével. Viszont akkor már talán 25e körül/alatt meg tudom majd venni a 4830-at. Most örülök igazán, hogy lecseréltem a 7600GS-t, pedig szerettem azt a kártyát. De bele sem merek gondolni, hogy azzal mi mindent kéne nullára húznom.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5507) Jorus válasza SystemRoot (#5505) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, ez optimálisnak tűnik. Felraktam 50-re az uGridDistantTreeRange-t, de furán néz ki, hogy szinte a legtávolabbi hegyek tetején is látszanak a fák, elég fura méretarányokkal. :)

Ami jelentősen zavar, hogy nagyobb nyílt terepeken (Nagastani-tól keletre mondjuk) zavaróan kevés fű látszik. Játékban nyilván maxon van, ini-ben most próbálkozom ien beállításokkal:

fGrassEndDistance=10000.0000 (eredetileg 3000.0000)
fGrassStartFadeDistance=8000.0000 (eredetileg 2000.0000)

meg az

uGridsToLoad=11-gyel, mert 9-cel sem az igazi.

Ehh, katt befertőzött itt mindenkit a maximalista hozzáállásával. :D

Nah, minnyá meglessük, csak kajálni kell vendégekkel. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5508) SystemRoot válasza Jorus (#5507) üzenetére


SystemRoot
őstag

uGrudstoload 11, az sztem nagyon durva.:)

Amúgy azzal már a távoli vizeknél anomáliák fordulhatnak elő.

PeterkeT:

Sztem kapcsold le a shadow-kat, vagy vedd minimumra hogy mindig csak pár legyen. (szvsz amikor csak párat rajzol ki, az bőven elég.) Ez sokat nyom a latba.
HDR-t mindenképp használj mert azzal sokkal szebb, én 16xAF et is mindenképp ajánlanám, nem esz meg sok erőforrást és nagyon jó a hatása. AA nem kell, azt spórold le.
Az első hszban van egy tweakguidsos link, ott leírnak sok trükköt hogy mikkel lehet optimalizálni. Amit én ajánlok hogy csináld meg benne a fűritkítást, van egy ilyen az iniben, ettől ritkább lesz a fű, szal így nem öl annyi fpst és akkor tudod használni.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5509) Jorus válasza SystemRoot (#5508) üzenetére


Jorus
nagyúr

Meglesem délután, mit lehet kihozni, leginkább a fű zavar egyébként.

Az egyik vendég gyerkőce jáccik most épp a gépen Ghost Recon 2-vel, szal most kiszorultam a notival a nappaliba. :D Sebaj, itt a mézes-krémes készlet nagy része. Lootolok. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5510) Jorus válasza parandroid (#5506) üzenetére


Jorus
nagyúr

Öcsém 7600GT-vel tolja 1024-ben, egész elfogadható, de még játszható beállításokkal, majd este elkapom MSN-en, hogy mit pöcögtetett rajta.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5511) BioNiCMaN válasza katt777 (#5500) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Innen már próbáltad? ;)

Vagy ez ugyanonnan jön? :F

A kiírt mérettel ne törődj, pont akkora, mint a morrohun.hu-n lévő exe. :U

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#5512) Jorus


Jorus
nagyúr

Mivel a rendszer és egy komplett vinyó kifekvése miatt elvesztettem az ucsó karakteremet, így új karit fogok indítani, talán a 6.-at. :) Ellenben kérdésem, hogy OOO-t használja-e vki. Ha igen, akkor van-e vmi ütközés oanokkal, hogy QTP3, NE full, BC full, IW?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5513) SystemRoot válasza Jorus (#5512) üzenetére


SystemRoot
őstag

Elméletileg nincs azokkal ütközés, de ez még nem elég a boldogsághoz, mert önmagában bugos az OOO. Túl sok mindenhez nyúlt hozzá a tervezője és így elképesztően kockázatos az egész. Én kétszer próbáltam, max egy hétig volt fent, utána elegem lett belőle a bugok meg ritka misztikus kifagyások miatt.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5514) --Disztroj-- válasza Jorus (#5510) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

nekem 7600 gtvel aa és af nélkül minden maxon volt 1024ben, kivéve a grass distace-t (az mondjuk kifejezetten zavart, nem láttam semmi ellent normálisan)

Még nem néztem a 4850el mi a helyzet, de látványjavítókkal ezzel se tudom nyomni normálisan, ahogy olvasom itt :U

szerintetek 7200 és 5400rpm es vinyó között ha rendszergyorsaságról van szó, akad észrevehető difi?
A 640es új vinyómat csak adattárolásra használám, a régit (160giga) meg rendszernek...ezért kérdem :)

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#5515) SystemRoot válasza --Disztroj-- (#5514) üzenetére


SystemRoot
őstag

Figy, a "normális" fps szám az nagyon relatív. 7600Gt-vel folyamatos stutteringed volt ezt ne is tagadd.
Én X850XTvel kezdtem ezt a játékot meglehetősen régen, rendes vas volt alatta sok memóval, és azzal sem raktam messze mindent maxra az alapbeállításokból sem (pl shadowkat nem nagyon) (grasst is keveset) AA nuku, és bár játszható volt de nem volt valami kényelmes, odakint rohangálva gyakran meg megakadt és érződött nagyon hogy a határ-fps szintjén van. Namost a 7ks geforce széria az ráadásul elég gyengén vitte az oblit mivel ez egy shaderintenzív játék.

4850el nincsenek vele különösebb gondok egyáltalán, mindent maxolhatsz és kényelmes sebességed lesz. A BC mod meg egyéb overkill őrületek az már nagyon a maximumon túl van.:)

Van érezhető difi a lasabb vinyó között, én nem raknék rendszert desktop gépen 5400rpmes vinyóra.
Nekem 10000rpm-es scsi-n van most, és még máig élvezettel csodálkozok rá hogy milyen gyorsan reagál és lepődök meg hogy 5-10gb ot átrakni valahova az nem időtartam.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5516) parandroid válasza SystemRoot (#5515) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Feltettem a HDR-t, és lelőttem a shadow-kat. Hatalmasat dobott a látványon, de néha bizony 10 alá esik az FPS. Ja, azt nem mondtam, hogy 1680x1050-es felbontáson játszok, mert ez a natív. :D Még a distance-okkal lehetne játszani, a draw distance maxon van, a többi középtájon, de ennél lejjebb nincs szjvem venni, így is zavaró, ahogy kirajzolja a fákat, ahogy haladok előre. :(

Az X1950Pro eddig mindenben, amiben néztem, legalább másfélszer (olykor kétszer) gyorsabb a 7600GS-nél, pedig az eleve emelt órajeles Galaxy volt. Obliviont az után kezdtem el játszani, hogy kártyát cseréltem, így erről nem tudok nyilatkozni, de gondolom az arány itt is hasonló.

Az 5400-as vinyókkal meg semmi gond nincs, az F1_3D-s Samsungom a leggyorsabb vinyó, ami valaha a gépemben volt. Régi, 160GB-os 5400-as HDD-re viszont én sem tennék rendszert. Célszerű beszerezni valami új, lehetőleg egylemezes HDD-t ilyen célra, manapság egy 320-as amúgy sem túlzás rendszernek. Nekem most egy 250-es SATA2 Seagate a rendszerlemez (Win + telepített programok), minden más az 1TB-os F1-en van.Korábban egy 160-as SATA1 egyik partícióján volt, mondanom sem kell, érezni a gyorsulást.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5517) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Megkésve egy kicsit:

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!!!

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#5518) --Disztroj-- válasza SystemRoot (#5515) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Hidd el nekem minden maxon volt, persze hdr, grass, self shadow (ja igen ezt nem mondtam, de mondjuk ez csakis azért volt levéve, mert sz@rul jelent meg az árnyék)
Azt se feledd, a játék közel fele cave ekben zajlik, ahol aztán hibátlanul megy :))

Relatív, valóban... de én nem nézek fps-t és az egyetlen játék, ami elött közel 300 órát töltöttem idáig, és ha nagyon nagy parák lettek volna a sebességgel, akkor most folyna a szemem :)

a 10000rpm elhiszem hogy gyorsabb mint az 5400, de az én esetemben, ahol a 7200 vs. 5400 áll fönn, ott van e akkora difi, hogy ezért az új, jóval nagyobb (160 vs. 640giga) , nagyrészt adattárolásra használt vinyón létrehozok 2 külön partíciót(az adatoknak szánt másik 2 mellett), csak a rendszer miatt?

csak azért kérdem, mert a régi 160giga most úgy néz ki, hogy:
xp=12giga, progik=40giga, adatok=100

Azt tervezem, hogy az xp marad a helyén, vistának menne a 40es rész, progiknak meg a 100 és így minden adat a 640re kerül.

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#5519) SystemRoot válasza parandroid (#5516) üzenetére


SystemRoot
őstag

Felbontás miatt ne aggódj, én úgy vettem észre hogy nincs túlzott jelentősége a sebességre kihatólag, csak valami lineáris pár százalék. Nemtudom nézted e a tweakguidsos linket, de én szerintem segítene némelyest a dolgon, bár csodára nem lehet számítani. Esetleg egy kis vga tuning? Lehet van benne egy fincsi 20% tartalék és az számít azért.

Disztroj:
Itt nincs min elmélkedni, tudom hogy milyen fpsel mehetett nálad 7600al.:) Meg lehet szokni mindent. Igazából ez akkor tűnik fel hogy mekkora a difi ha mondjuk 4850 után vissza kell rakni.:DDD

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5520) Jorus válasza SystemRoot (#5513) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hmm... akkor hagyom, nincs kedvem az ünnepek alatti lazulásban bugokra vadászni.
A grass distance-t nem lehet túlzottan feltolni .ini-ből sem. Ez elég zavaró. Ugrid 11-gyel elvagyok, nem láttam még anomáliákat.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5521) SystemRoot válasza Jorus (#5520) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nagyjából azért játszható az OOO. De biztos hogy találkozol hibákkal. Konzollal lehet rajta segíteni, de elronthatja a kedved.

Grass distancet szerintem lehet állítani az iniben, de meg kell majd nézzem biztosra.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5522) Jorus válasza SystemRoot (#5521) üzenetére


Jorus
nagyúr

#5507-ben leírtakat próbáltam.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5523) parandroid válasza SystemRoot (#5519) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Esetleg egy kis vga tuning?"

Ez egy Sapphire kártya valami miniatűr gyári hűtővel. Már így is levettem a gép oldalát, mert ha sokat játszok vele, elkezd diszkréten szemetelni. De nyolcezer forintos VGA-hoz nem fogok 4-5e forintos hűtőt venni... :U

Tweaket majd nézem, de most nem sok időm van rá, épp a fighters' guild és mage guild küldetéseket csinálom párhuzamosan. :D

Ja, végre volt érkezésem kipucolni a Benirus Manort is, jól átvert az öreg hulla, de legyaktam. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5524) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ejha, Srácok!

Nem vagyok itt 2 napig, és lemaradok, mint a borravaló :DDD

És katt-mester se nagyon fordul elő :Y Durvaaaa :DDD

Készültem 3 kérdéssel is, nagybátyám ötlötte ki őket, sajna nem jut mind az eszembe... De engem is érdekel...

A téma: OBMM

Állandó szopás megy itt a modokkal, és a konfliktokkal... Van, hogy belehal a Data mappa is ;] Ezt elkerülendő, jöttek létre az OMOD(obmm ready) fájlok, melyek használatával kikerülhető a .bsa teljes átírása, ezáltal a modok tökéletes eltávolítása egy gombnyomással: deactivate vagy akár ugyanilyen egyszerűen való visszakapcsolása: activate...

Tud erről valaki valamit? Használja valaki? És mi a pontos különbség vajon az (obmm) Archive Invalidaton ponton belüli Alteration és Redirection között? Utóbbi az újabb...

És: egy komplett .exe fájlból(lásd: Lost Spires) lehet OMOD fájlt csinálni?

Van még egy kérdés, hogy mikor hova kell pipát rakni, de ennek a részleteire már nem emléxem :U

Egyébként, remélem mindenkinek jól telnek az ünnepek, és degeszre zabálta magát jobbnál jobb kajákkal, akárcsak én :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5525) Jorus válasza hoffman_ (#5524) üzenetére


Jorus
nagyúr

Amióta katt feltalálta a BS-t - hála néki - szerintem nincs egyik topiclakónak sem gondja a modokkal, szívás vagy konflikt meg még annyira nincs. Vagy csupán kevés modot használunk. :D Nekem a játékot tartalmában befolyásoló, kiegészítő modok speciel nem tetszenek, csak most, a 6. kari indítása előtt gondolkodtam el az OOO-n, de aztán el is vetettem, szal, ha mod, akkor nálam csak látványjavítás jön szóba. Egyébként OMOD-ról olvastam, de mivel a modokat egy átlagos játékos egyszer telepíti fel, így azt a 20 percet nyugodtan rá lehet szánni, amíg feltolod őket a Data mappába.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5526) SystemRoot válasza hoffman_ (#5524) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nehéz kérdések, pár reakciót tudok mondani.

A modokat egyébként is nagyon könnyű eltávolítani OBMMből, jobb klikk és delete, ekkor kitörli teljesen. Használtam ilyen omod cuccot. Ilyenkor a jobb oldalon jelenik meg a cucc és lehet aktiválni, asszem kék amíg nem aktiválod és zöld amikor aktív, vagy fordítva nemtom. Szerintem túl nagy jelentősége nincsen csak kényelmi szempontokat szolgálhat.

Archive Invalidationben, a BSA alteration az alap metódus arra hogy az Obli elfelejtse az eredeti archívokat és az újakat kezdje el használni. Szerintem ezt használd. A másik az egy újabb dolog arról ennyit kell tudni:
BSA redirection:
This is the very new way of handling archiveinvalidation, originally invented by Quarn. It's a fire once and forget method that uses an empty bsa as a target for oblivions bugged invalidation code, allowing the real BSA's to work as normal. This is likely to become the new default method once some issues regarding facal textures are ironed out.

Remélem hasznodra válik az info.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5527) SystemRoot válasza parandroid (#5523) üzenetére


SystemRoot
őstag

Levett oldallappal sztem kibír némi tuningot. Ha nem nyúlsz a feszekhez, akkor annyira sokat nem dob a hőn a magasabb órajel, ki kell bírnia. Esetleg Riva Tunerrel kicsit tuningold az rpmeket a ventin ha van rá mód.

A tweakes cucc valamennyit biztos segít majd egyébként.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5528) Jorus


Jorus
nagyúr

Karira érkezett egy ien pakk. :) Így már F3-ból is van egy sima verzió, meg egy CE. :D Megyek is, feltúrom a Fallout 3 topicot modok után, mert alapból elég kis egyszerű a grafikája az Oblihoz képest. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5529) Jorus


Jorus
nagyúr

Elindult a 6. kari. Hihetetlen, hogy két és fél év játék után ugyanakkora élményt jelent először kijutni a felszínre az Imperial Prison Sewer-ből. :)

Egy működő BS - katt nyomán - az újaknak:

Emellett QTP3 van fent, .ini-ben a következők módosultak:

uGridDistantTreeRange=15-ről 60-ra
uGridDistantCount=25-ről 100-ra
uGridsToLoad=5-ről 11-re
bAllowScreenShot=0-ról 1-re
fLodDistance=500.0000-ről 800.0000-re
fLODFadeOutMultObjects=5.0000-ről 15.000-re
iMinGrassSize=80-ról 60-ra
fGrassEndDistance=3000.0000-ről 9000.0000-re
fGrassStartFadeDistance=2000.0000-ről 8000.0000-re

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5530) killer76


killer76
csendes tag

Sziasztok.
Van már 100%-os magyaritás a gamhez?

Intel 775 core 2 QuadQ6600 2.4, ASUS P5B-E , Geil ultra 4x1024 dual 800MHZ,HDD Sata 2 WD 250Gb, VGA EN9600 GT top 512 Mb/256 bit PCIE, táp Chieftech GPS 500W

(#5531) katt777 válasza BioNiCMaN (#5511) üzenetére


katt777
félisten

Ez ua, csak onnan jön le. 3 napi kísérletezés után Karácsony délelőtt végre lejött; gondolom, mindenki elment szunyálni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5532) katt777 válasza Jorus (#5520) üzenetére


katt777
félisten

Akkó menjé' vízbe! ;]
Minek veszed meg a FO3-at, amikor még csak az 1/4-e jelent meg? :F Messze nem lesz amúgy Oblivion-élmény. :(

hoffman_: Na, közben látom SR már megválaszolta a kérdéseidet.

killer76: Van, de még csak a fele kész. ;] Linkeltem én többször is, kövesd az alakulását.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5533) killer76 válasza katt777 (#5532) üzenetére


killer76
csendes tag

köszi... :)

Intel 775 core 2 QuadQ6600 2.4, ASUS P5B-E , Geil ultra 4x1024 dual 800MHZ,HDD Sata 2 WD 250Gb, VGA EN9600 GT top 512 Mb/256 bit PCIE, táp Chieftech GPS 500W

(#5534) Jorus válasza katt777 (#5532) üzenetére


Jorus
nagyúr

Aztat elajándékozom, mivel - mint írtam volt - karácsonyra kaptam CE pak-ot. :)

nah, mentem kalandozni, vár Cyrodiil, és egy zöldfülű karakter. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5535) katt777 válasza Jorus (#5528) üzenetére


katt777
félisten

Inkább itt turkálj.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5536) katt777 válasza Jorus (#5534) üzenetére


katt777
félisten

Ork lettél legújabban? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5537) Jorus válasza katt777 (#5536) üzenetére


Jorus
nagyúr

:DDD Csak dunmer-rel vagyok hajlandó játszani.
Egyébként a lentebb írt beállítások húzott 4870-nel is mondjuk úgy határeset kategóriában mozognak 1280-on, kíváncsi vagyok mien FPS-esket tol, aztán meginterjúvoljuk SR májsztrót, hogy a jó öreg kétszívű királya mennyivel gyorsabb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5538) katt777 válasza Jorus (#5537) üzenetére


katt777
félisten

De annak meg nem zöld a füle... :U
4870-et sajna nem tudom megnézni. Mindenesetre a Qarl's LOD-ot illetve az improved doors-flora-fruits-vegatables modot még fel akarom telepíteni, meg pár armort, cuccot leszedtem, csak előbb ki kell másolnom az Oblivion könyvtárt kb. 10GB-ját valahová, hogy ne kelljen elölről installálnom mindent, ha elcsesződne.
Egyébként meg rakjuk is csak a modokat, aztán egy logout cikk keretében tegyük szépen közzé, hogy miközben mindenki odavan a mai VGA-k hiper-szuper teljesítményétől, azok nem képesek egy 3 éves játékot normálisan futtatni... ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5539) Jorus


Jorus
nagyúr

Megjöttem. Modokat már írtam, 1600*1280, 8xAA, 24xEdgeDetect, Adaptív AA, 16xAF, minden csúszka max-on, .ini-ben turkálást már írtam. Képek alant. Egész jó értékek, és egész szép a gáma is így. :) Fort, ruin, cave max FPS, kint kóborolva 70 és 50 között ingadozik, városokban 60 és 45 között, a legkeményebb igénybevétel meg Cheydinhal-ban éri a VGA-kat, ott 50 és 30 között ingadozik, de 30 alá sehol sem esik. Ezt így most játszhatónak, szépnek, gusztának, és fenntarthatónak minősítem ezennel. Mondjuk a Yorkfield 3.6GHz-en ketyeg, és a VGA-t is átraktam Turbo módba. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5540) hoffman_ válasza SystemRoot (#5526) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, beljebb vagyok, köszönöm :R De lehet még jövök majd ilyenekkel :D

Jorus: Igen, egy "átlag Obli-moddernek" még sok is a katt-féle BS, de nagybátyám elég fanatikus, és mióta látott valahol egy OBMM-t cirka 100+ moddal, konfliktok nélkül, azóta kicsit be van sózva, mi tagadás, engem is kicsit szívenütött :DDD

katt: Azért köszönöm :D :)

Jorus 2:

:Y Micsoda képek! Grat :R És micsoda számok...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5541) don pardon válasza hoffman_ (#5540) üzenetére


don pardon
aktív tag

Megint mindenkinek boldog mindent!

Ha akarsz látni egy hosszú BS-t akkor ezt nézd meg: [link] és itt keress rá erre a dátumra: Delte Oct 18 2007, 01:33 AM
Amúgy nagyon fasza modok vannak itt fenn. Mégjobban elviszik a szerepjátékos irányba a játékot :K

[ Szerkesztve ]

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#5542) SystemRoot válasza katt777 (#5538) üzenetére


SystemRoot
őstag

Ez jó ötlet, csinálhatnánk ebből közösen egy cikket, bemutatva pár brutális képet. :K

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5543) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Na mi van emberek?
Mindenki Oblivionozik?:) Benneragadtatok valami barlangban és nem tudtok jönni fórumozni?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5544) don pardon válasza SystemRoot (#5543) üzenetére


don pardon
aktív tag

Van egy kérdésem, csak hogy ne unatkozz :)
Szóval szerintem az oblis glass sapka elég ratyin néz ki, és ki szeretném cserélni a morrowindesre mert azt nagyon megszerettem. Szerinted hogy lehet ezt legegyszerűbben megoldani?

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#5545) SystemRoot válasza don pardon (#5544) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hú, hát, ha nincs ilyen mod, akkor kezd el tanulmányozni a TES CS-t, aztán úgy fél év múlva megleszel vele.:D

Amúgy önmagában nekem sem tetszik az a sapka, de full glass cucchoz sztem passzol.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5546) Jorus válasza SystemRoot (#5543) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kicsit beleszagoltam FO3-ba. Érdekes, és van egy fílingje, de nem az a filozofikus, elérzékenyülős, folyton visszaváró Obli fíling. :) Szal ma már az új karimat terelgettem át néhány ruinon. :)

Egyébként mesélhetné, hogy szuperál az új VGA.

Az első napfelkelte Cyrodiil földjén.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5547) don pardon válasza SystemRoot (#5545) üzenetére


don pardon
aktív tag

Azt hittem te mindenttudó vagy :B Sajna modot nem találtam, de dolgozom az ügyön, ha kész majd szólok :)

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#5548) SystemRoot válasza don pardon (#5547) üzenetére


SystemRoot
őstag

Olyanról nem tudhatok ami nem létezik.:) Elég sok fegyver modot ismerek, nem láttam még ilyesfélét.

Jorus:
Egyelőre valami bugom van a BC mod nem megy rendesen. Szó szerint 0fpsem van ha belépek egy városba. Szerintem valami driver bug lehet, remélem megoldódik majd. BC mod nélkül qtp3, NE, IW, modok fent vannak és 8/24 AA 16AF el gyönyörűen megy.

Nem értem mi lehet itt a gond. Esetleg ötlet?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5549) Jorus válasza SystemRoot (#5548) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem tudom sajnos, VGA-ban Katt az expert. :D Minden városban fennáll a probléma? Egyesével próbáltad aktivizálni őket?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5550) katt777 válasza Jorus (#5546) üzenetére


katt777
félisten

Szép nagyra nőttél 1 naposan... :U

SystemRoot: Esetleg memóriakezelési hiba. Próbáld meg letiltani a CF-t, ha úgy nem OK, akkor RAM (ha viszont úgy OK, akkor szívás az X2 :((( ). Nálam (amikor még volt Oblivionhoz való VGA-m) 5-6FPS-re esett le egy városba belépve, de csak 1-2 mp-re, bár nálam az a BC mod miatt volt. Nálad talán QTP3? :F De elsőként én a CF-re gyanakodnék, mert csak nálad van ilyen hiba, és csak neked van X2-d is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.