Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:50

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) katt777 válasza hoffman_ (#4800) üzenetére


katt777
félisten

Na, ezek már elég pofásak, bár BC nincs, és nekem az AW ege továbbra sem szimpi. De ugye mondtam, hogy a 24XED szépen megfekteti majd a karit! :DD Temporal AA-t és az adaptív vonalsimítást is engedélyezted neki, utóbbit természetesen minőségen? Csak, gondoltam, szólok, mivel lesz max grafikád... meg 20FPS-ed. De azért ez 3870-en van, 4850-nek illene rendesen vinnie.

E8 van :P , P5Q van :P , Warhead van (akad, mint Zállat 1680-ban full DX10-zel) :P , Grid csal és vacak (inkább GTR Evo és GTR 2), Spore csal, és a kitalált lényt pl. nem is lehet használni, szóval vacak, nyelvvizsga van :P , jogsi van :P . Max egy Cosmos 1100S-t hiányolok, EH-932-ről nem is szólva, ami ebben a szar országban beszerezhetetlen. Még jó, hogy nincs rá lóvé. Warhead-et és Clear Sky-t nézve vágyni kezdtem egy 4870X2-re is... Merjünk nagyot álmodni! :))

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4802) hoffman_ válasza katt777 (#4801) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Illene, de nem fogja. Vagy Catalyst, vagy valami, de kevés a kraft. Pedig egy bő 2 éves játékról beszélünk :D
Adaptív élsimítást nem adtam neki asszem, de minden más fullos.
Remélem, hogy az új driver dob majd valamicskét a dolgokon.

Ne aggódj nekem is meglesz mind, egy éven belül. És a jogsi tolja ki fél évvel, a nyelvvizsga meg eggyel... ;] Amúgy, ha már lúd, legyen kövér! 4870X2 CF-et a népnek :D A szar országra később visszatérünk. Ha lehetőségem nyílik viszonyítási pontokra is szert tenni... De egyenlőre sajnos van igazság az álláspontoban, nem is kicsi. De ez überOFF, mégcsak nem is PC, szóval sztornó, gyorsan-gyorsan :D

Egyébként vissza grafikára. Magammal csesztem ki... Kellett nekem 100k-s monitor :B 1280x1024-ben még a Crysis vh is játszható* lenne, Obli is lagmentes lenne, még az adaptív-kütyüvel is. De így... Ha meg nem 1680ban játszom, az sajna csúnyán meglátszik. 1440en néhol még csak-csak belefér, de már az is necces :(

* a játszható nekem stabil 35-40 frame, úgy h 25 alá nem nagyon esik

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4803) katt777 válasza hoffman_ (#4802) üzenetére


katt777
félisten

Ezért nem is cserélek 4850-re. 3870 után fölösleges, inkább ebbe egy 10% OC.
Crysis sem mai gyerek, és nincs is ennyi mod hozzá. :F :U
Az én monitorom 1680-at tud max, de az 1280 nem zavaró rajta, nagyon jó a képe. De mondjuk nem is került 100k-ba. :P ;] Ha nem döglik be a 17" CRT-m, ma is azon tolok mindent, látod, az tuti OK-s lenne! :DDD
Azért érdekes, amit írsz, mert nekem a 3870-nel csak BC-moddal, és csak városban esik 20FPS köré, az meg nem érdekel, mert ott nem sok harc van. Kint a QTP3 akasztja meg (ha gyorsan forogsz), tök mindegy, milyen felbontásban játszol, illetve terület-betöltéseknél a 9-es látótávolság. De azzal megint tudok élni, mert pillanatnyi lag, amúgy pedig 40FPS körül szalad. És ez egy 3870.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4804) katt777


katt777
félisten

Jól látom, hogy lényegében mindig én beszélgetek valakivel? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4805) hoffman_ válasza katt777 (#4803) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem is ki fog ez még forrni, nem vagyok türelmetlen. Lesz ez még jobb is fps téren.

Mondjuk az kicsit zavaró, hogy most akartam újrarakni, hogy tisztalappal induljak, de nem tudom uninstallálni, mert valami hiba van a SetupDLL körül. :DDD Végülis mindegy, kiszedem a cuccokat a launcherből, csak így tele lesz szeméttel a Data. De ez van. Sprite.

Én is megnézem majd, hosszútávon milyen az 1440, szerintem még belefér. De nagyon látszik rajta a felbontáscsökkenés. Cserébe viszont adott felbontáson gyönyörű darab.

#4804: Igen :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4806) katt777 válasza hoffman_ (#4805) üzenetére


katt777
félisten

1szerűbb, ha kitörlöd a DocSet\User\Local\AppData\Oblivion könyvtár tartalmát, kiirtod a registry-ből a Bethesdás bejegyzéseket (uninstallból is), csak nézd meg, hogy installer hova mentett (uninstallnál ott van a könyvtár hosszú, kódos neve), és töröld onnan is a telepítők fájljait (Program Files\Installshield Inst. Inf.), aztán nem is lesz telepített Oblivionod. Dokumentumokból is kitörölheted a beállítás fájlokat és a mentéseket, ha nem kellenek már.
Kérdezz csak, és megoldom a problémát. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4807) hoffman_ válasza katt777 (#4806) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Minek kérdezzek? Anélkül is válaszolsz :R
Jó majd rápróbálok. Am Függetlenség napjában most van a legjobb jelenet :DDD

Mellesleg levettem 1440x900ra, 4xAA, 12xEDm és bekapcsoltam az adaptívot is. Így megvan a stabil 30fps és szép is. Egyenlőre ennyi komprumisszum kell :(

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4808) katt777 válasza hoffman_ (#4807) üzenetére


katt777
félisten

Jó, hogy nem 4850-em van... :U
Függ. napja egy illogikus marhaság. Mint a legtöbb amerikai film. Kivéve a Leslie Nielsen filmeket... :)) Naná, majd egy földi vírus behatol az idegenek hiperszámítógépébe, az aztán becseszne. :P Az ilyen idegenek már a fán kihaltak volna. Persze az ember sem..., ebből is látszik, hogy nincs semmi isten, és az evolúció is merő véletlenek sorozata. :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4809) --Disztroj-- válasza katt777 (#4808) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Jha, ez a vírus dolog tényleg marhaság...energiapáncél bezzeg van...bár az is lehet hogy XP-jük volt :DDD

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#4810) hoffman_ válasza katt777 (#4808) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Mondtam én egy szóval is, hogy a realitása miatt csípem a filmet? Kismillió helyen lehet belekötni, akkora baromságok vannak benne. :DDD De nem ezért szeretjük. Nameg, én vevő vagyok mindre. Az űberfasságokon is jót tudok derülni, de egy komolyabb film is megtalálja nálam a helyét.

Amúgymeg: jó, hogy az nV tud kiadni normális drivereket :(((

Jajj, egyébként hozzáteszem, hogy a procim 7x333-on megy. Ezt eddig elfelejtettem mondani :DDD Sztem egy P5Q lapban, egy E8200-essel(többre tuti nem futná) 3ghz-n azért jobban fog hasítani. Pláne, ha egy S1-es fogja fűteni, egy csendes jól szellőző házban. Nameg kijön egy jó, stabil és gyors 8.9.... (ha meg találok ócsóér olyan mem szettet, mint ami nálam szalad, lehet beruházok még két gigára)

De ezek csak álomok.... Jó ha a ház meg a lap meglesz...

Viszont Oblim van, és van Battlethorn Castle is, meg sok kitömött creature, most álltam neki kimaxolni a játékot, megcsinálni az összes küldit. Perpill és SI-n :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4811) katt777 válasza hoffman_ (#4810) üzenetére


katt777
félisten

Tuning? :F
Az S1 bem hűtő? :F
Na, jó SIelést! :)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4812) katt777


katt777
félisten

P5Q tesztet bővítettem okos kis EPU és bios beállításokkal, úgyhogy ha valaki új lapot tervez venni (pl. SystemRoot, ha erre jársz, és még nem vettél), ne hagyja ki!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4813) katt777


katt777
félisten

Na, végre Oblihoz jutottam, nekiálltam visszapótolni az elveszetteket. Arénát már letudtam (god módban, hogy ne kelljen újra mindent végigcsinálni, azaz 4 v. 5 harcot GP-ig, amire viszont még várnom kell a küldi teljesítéséig), az egérkezelő kezem totálkáros lett. :((( Pechemre most szóba elegyedtem Faelinnel, így el kell mennem Bravilbe szkúmáért, mert ugyan volt nálam 5 üveggel is, de már mind eladtam, mire ezt a küldit megkaptam. :W Tanulság: legalább 1 valami mindig legyen az embernél mindenből. Most kell még 2 fénypor Azurának, ráadásul bravili és leyyawini küldiket újra megcsinálni, ja, meg részben Chorrol-t is, hát, rendesen beszopatott a game. Viszont az időm felében azt nézem, le tudom-e vetni, ill. felvenni a DB-s rucit, de eddig jó (kop-kop-kop). Mennyi meló újracsinálni egy ilyen szívás után, előtte nem is tűnt olyan soknak... :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4814) deedee


deedee
őstag

üdv

ha nem alszok/pihenek,akkor mi történik a karakteremmel?

házat muszály venni?csak tárgyak tárolására jó?

[ Szerkesztve ]

(#4815) katt777 válasza deedee (#4814) üzenetére


katt777
félisten

Nem muszáj, és nem csak arra, küldik is vannak hozzájuk egyes helyeken.
Ha nem alszol, akkor ébren vagy... :U Ennyi "történik".

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4816) deedee válasza katt777 (#4815) üzenetére


deedee
őstag

thx :)

(#4817) hoffman_ válasza deedee (#4816) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Katt barátunk mindig ilyen segítőkész, csak nem mindig nyilvánvaló, hogy mit is mondott épp :DDD

Ha nem alszol, tényleg nem történik semmi. Csak arra jó, hogy ha netán eljutsz a szintlépésig, akkor ezt csak alvással tudod befejezni.

A házak többnyire arra jók, hogy a (képzelt) egzisztenciád növeljék :DDD És különben is jó érzés, ha megvan mind. Quest is van, de ez csak egy házhoz, az Anvili-hez. Elég jópofa küldi. Nameg egy idő után tényleg jó, ha van hely, ahova lehet pakolni a sok szir-szart...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4818) katt777 válasza hoffman_ (#4817) üzenetére


katt777
félisten

Számomra mindig nyilvánvaló. :P Persze hajlamos vagyok többszörös áttételekkel és utalásokkal fogalmazni, hogy az embereknek gondolkozniuk KELL-jen. :R Mert elméletileg tudnak. :U :R

Pakolni legjobb a sárkány! :P Még nem találkoztam teherbírásának határával, pedig a hátán a szütyő nem nagyobb egy lónyeregnél.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4819) TTomax


TTomax
nagyúr

Nagyon elszomorít ,hogy nem tudom a BC-t elindítani mert diavetítés lesz... 1680X1050 minden full...van valami trükk vagy ez mindenkinek ilyen????

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4820) hoffman_ válasza TTomax (#4819) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ott bizony valami gubanc lesz, mivel ultra high, modokkal megtűzdelve, még az én karimnak is vinnie kéne, legalább 20-25fps-sel. Szóval jó lesz az, csak meg kell találni a hiba okát.

De sajna én nem vagyok benne jártas, ebben talán katt mester tud segíteni :F

katt: Elméletileg.... :(

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4821) katt777 válasza TTomax (#4819) üzenetére


katt777
félisten

Az durva GTX280-nal! :Y Driver-hibának tűnik (nV ennyire tenne a régi játékokra? :F ). Betöltési sorrend rendben van amúgy? Más város-modod nincs fent? Annyi biztos, hogy az IW-t előtte kell betölteni, viszont ha utána töltöd, nálam akkor is csak 1-2 megjelenítési hiba volt, de nV-n persze nem tudom.
3870-nel fullban is csak 17-20FPS-re esik le. :U
Gondolom, lapozófájlt nem használsz...

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4822) SystemRoot válasza deedee (#4814) üzenetére


SystemRoot
őstag

Jah nincs olyan hogy fáradtság. Ellenben sok küldihez kell hogy aludj. Azonkívül szintlépéshez is kell(originalban). Aztán jó még mana és élet töltésre. És persze időmulasztásra.
Ha egyszer vámpír leszel majd te is rászoksz a rendszeres alvásra.:) Persze nappal.

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#4823) katt777 válasza SystemRoot (#4822) üzenetére


katt777
félisten

És nem gyönyörködhetsz többé a gyönyörű HDR-es napfelkeltékben. :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4824) TTomax válasza katt777 (#4821) üzenetére


TTomax
nagyúr

Van lapozófájl..de szerintem az XP nem nyúl hozzá fen van az 1.15,1,20-as patch aztán az unofficial patchek.. QTP 1-2 pack..aztán az Illuminitation,a natural,meg a BC...és ahogy járkálok a városban össze vissza laggol... 15-150 fps között,az uj házak meg villognak ahogy mozgok feketéböl barnára...ahogy kikapcsolom rögtön 100+ fps mindenhol betöltési sorrendet én nem is szoktam figyelni...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4825) katt777 válasza TTomax (#4824) üzenetére


katt777
félisten

Kuksizz rá az 1. hsz-ra, sokat segíthet. BS letölthető a honlapomról (meg sok más, pl. QTP3). Vsz ez a gondod egyébként, bár nem tudom, mivel akad. De lehet, hogy kicsit össze-vissza patcheltél, ahogy nézem. Ha 1. hsz után valami nem világos, csak szólj!

És kapcsold ki azt a qrwa lapozófájlt, csak szívat és lassít, totál szükségtelen 4GB RAM mellett.

Reinstall lesz.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4826) zalika


zalika
tag

Sziasztok :R
Nemtudtok veletlenul egy ojan modot ami hatasara sokkal tobb ember lessz a varosokban??mert hat amennyi van eredetileg az eleg keves.vegigvittem a jatokot , rengeteg questet megcsinaltam minden tetszett kiveve az hogy keves az ember a varosokban :O .Nagyon rontotta a hangulatot :o .hat mindenestere majd csak akkor kezdem el az uj gepemen az obliviont ha kapok egy varosi embersokszorozo modot tehat pls help :DD

- Mit mondott Hófehérke, miután szeretkezett az összes törpével? - Na, ez a hét gyorsan elment...

(#4827) katt777 válasza zalika (#4826) üzenetére


katt777
félisten

Az 1. hsz nagyon sokat segíthet ám! :B :P :DDD :U
TesNexus, Filefront és Fileplanet Oblivion oldalak, ezernyi mod, akár új fajok is, csak győzz válogatni. ;)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4828) zalika válasza katt777 (#4827) üzenetére


zalika
tag

De ojant is kaphatok hogy az utcakon a varosokban tobb ember jarkal vagy csinal valamit?mondjuk hogy minden hazba besurit meg egy ket embert a mod??

- Mit mondott Hófehérke, miután szeretkezett az összes törpével? - Na, ez a hét gyorsan elment...

(#4829) katt777 válasza zalika (#4828) üzenetére


katt777
félisten

Ojant? :F
Bocs, de nem nyálazom át a kedvedért több oldal többszáz/ezer modját. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4830) deedee


deedee
őstag

:D köszi a válaszokat

(#4831) SystemRoot válasza zalika (#4828) üzenetére


SystemRoot
őstag

Olyanról én nem tudok ami masszívan sokszorozná az embereket. Olyanok vannak amik plusz embereket raknak be. Ha sok modot használsz akkor nem kevéssel nő a szám. De egyébként minden házhoz rendelni embereket és schedule-t csinálni nekeik nem épp könnyű, szal ezért limitálva van a dolog.
Ha felrakod az úti merchantokat akkor az utakon már gyakran találkozol emberrel, sztem sokat dob a hangulaton.
De hogy városokban nagyon sok ember legyen sztem az képtelenség.

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#4832) zalika


zalika
tag

Koszonom a segitseget es Katt-tol elnezest kerek az "ojan"ert :O tobbszor nem fordul elo :DDD

[ Szerkesztve ]

- Mit mondott Hófehérke, miután szeretkezett az összes törpével? - Na, ez a hét gyorsan elment...

(#4833) hoffman_ válasza zalika (#4832) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A te érdekedben ajánlom :DDD ( ;] )

Egyébként fura, én ezen soha nem akadtam fent. Hamarabb untam meg a kaszabolást, Obliviont, magát a tájat, minthogy hiányozzanak az emberek. Egyébként nagyon nem szeretem az embereket... A játékban is van elég. Amikor pont lopni, gyilkolászni akarok, akkor persze mindig van ott legalább egy. :P

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4834) katt777 válasza hoffman_ (#4833) üzenetére


katt777
félisten

Hát öld meg azokat is. :P Persze, előtte zsebeld ki őket, hogy nőjön a skilled.
Viszont egy érdekesség: Bravilben nem tudtam ellopni szipusoktól a szkúmát, így aztán levágtam mindet, és elvettem tőlük (meg pénzt, meg mindent). ;] Ja, Tiber Septim hotelben kizsebeltem a pultoslányt, meg úgy ált. a tolvaj és orgyilkos céhbeli munkatársakat is szoktam (meg a mágusokat). Ha nem veszik észre, nem rúgnak ki, ha meg mégis, akkor reload. :P 1x a lovas járőrt is kizsebeltem. :D
Az nem probléma, hogy a beszélgetés mellett anno elloptam Faelintől Lorkmir kulcsát? Mert hátha nem megy be így a házba, és nem a beszélgetés miatt nem ment, bár szetm inkább utóbbi, mert nem volt szkúmája. Érdekes, hogy ha nem beszélgetek vele, akkor van.
Ha levágtam a szipusokat, és eladtam a tőlük szerzett szkúmát, mit viszek Faelinnek? Bár a visszatöltés után Leyyawinben még nem voltam, ha más nem, akkor az ottani banditáktól lejmolok post mortem. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4835) hoffman_ válasza katt777 (#4834) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem vagyok ilyen gyilkos szellemiségű... Ez a karim a jóság és lovagiasság és bölcsesség megtestesítője.... SPOILER Igaz, SI-n már legyilkoltam fél falut, vacak 1000 aranyért :DDD Szóval azt hiszem Sheogorath-ként eléggé megromlott az elmém ahhoz, hogy ilyen gonoszság férkőzzön a szívembe ;] OFF!

Nameg egyszer már voltam ezzel a karival mind tolvaj, mind gyilkos, de elszállt a mentés... :((( Viszont akkor sem zsebeltem ki a "testvéreimet" vagy épp fosztogató társaim. Néha kinyirogattam őket, meg játszadoztam, de aztán persze reload.

A Skooma-sokkal meg az a bajod, h béna vagy ;] El lehet lopni tőlük a cumót álmukban is. De aláírom, hogy valamiért nagyon nehéz, még magas skillekkel is, nem tudom miért.
Amúgy minek az neked? Azt vettem le, hogy épp egy küldit csinálsz? :F Én csak brahiból nyúltam meg, nameg szeretek szívni is, akkor minden belassul, meg világítok, meg futok mint az őrült :DDD De küldi is lenne hozzá? Keresem már vagy egy éve....

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4836) katt777 válasza hoffman_ (#4835) üzenetére


katt777
félisten

Én megcsinálom most a rosszaságokat, aztán majd leszek 9-ek lovagja, stb. :P
Szkúmával az van, hogy elloptam, de nem került az inventory-mba, hanem ott maradt a szipusoknál. Meg a pénzük is. Eszem-f@szom megáll, hóó, kést beléjük, oszt' jó napot! ;] :P

Nem olvasol? Írtam is, melyik küldit csinálom (újra a már részletezett hiba miatt). Van egyébként más szkúmás küldi is (banditák), de olyat, hogy szerezni kell, csak ezt találtam eddig. Ja, persze azután, hogy már vagy 10-et eladtam. De írtam ezt is.

Tesókat miért nem zsebelted ki? Némelyiknél annyi pénz van, hogy úgysem tudnák mire költeni, én meg legalább hasznosítom. :P :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4837) katt777


katt777
félisten

Ha nem bánjátok az ingyenreklámot:

Elder Scrolls mindenes magyarul
Oblivion magyarítás, ezúttal a MorroHun team jóvoltából (könyörgöm, szinkront ne!!!)

Esetleg mehetne 1. hsz-ba, nem? Ha már nekiálltak.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4838) SystemRoot válasza katt777 (#4837) üzenetére


SystemRoot
őstag

Áh inkább ne menjen, én nem támogatom ezt. Szerintem hülyeség. Az Oblivionnak a hangulatához hozzá tartozik az angol környezet. A fegyverek neve, a varázslatok, stb.
Sztem ezt csak annak áruljuk el aki sírva könyörög hogy kell neki a magyarítás. A többiek tanulják csak szépen azt az angolt, jót tesz mindenkinek.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#4839) katt777 válasza SystemRoot (#4838) üzenetére


katt777
félisten

Jártál Clear Sky topicban? 3-ból 2 hsz (már ami nem a bugokról szól): miért nem magyar, mikor jelenik meg szinkronizálva? (Mert már a magyar felirat is smafu.)
Bazki, aki azt akarja ebben a rohadt világban, hogy megértsék, tanuljon meg magyarul. :P

Én spec örülök neki, ha játékban nem fordítgatnom kell, pedig mindig is jó voltam angolból. Játékban egyszerűen el akarok merülni (sok olvasás meg kevésbé fárasztó anyanyelven), és ismersz: manapság számomra ezt roppant kevés játék képes biztosítani (még magyarítással is). De ez a ma létező, hibrid verzió tényleg bosszantó, hogy emitt angolul van valami, amott meg magyarul, és még nem is ugyanaz, de legalább számodra soha el nem érhető quest-eket fedezek fel. :P ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4840) SystemRoot válasza katt777 (#4839) üzenetére


SystemRoot
őstag

Én egyenesen menekülök a magyarításoktól. De nemcsak játékoknál de filmeknél is. Egyszerűen idegesít hogy tudom hogy ez angolul lett kitalálva, úgy hangzik jól, úgy frappáns, úgy vicces és úgy érdekes. Erre meg magyarítani akarnak. Szörnyű. :)

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#4841) katt777 válasza SystemRoot (#4840) üzenetére


katt777
félisten

Hát engem inkább a magyarítás/szinkron szar minősége zavar, mert ne is ámítsuk magunkat, az anyagok 80-90%-a az. De régen pl. színészek szinkronizáltak, ma meg olcsójános beugró statiszták; :((( régen átültették a hangulatot a fordítók, ma szó szerint fordítanak (lásd Ágyúgolyó futam régi és új szinkronja) olyanok, akik ráadásul max a szótárt ismerik, a magyar nyelvet már nem (és ezekért rühelled te a szinkront). Akkora nyelvi bakik vannak a mai filmekben, hogy azokat a médiában is megirigyelhetnék. Egy híradó hallatán pl. falra tudok mászni, főleg, amilyen komoly képpel tudják felolvasni a legnagyobb nyelvi baromságokat is (ragok tévesztése, személy/szám egyeztetlensége, stb.). Ezért viszont tudok értékelni egy jó szinkront/magyarítást. Witcherrel nem sokat játszottam, de az egész jónak tűnik, nem olyan erőltetettnek, mind mondjuk a Crysis Warhead.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4842) SystemRoot válasza katt777 (#4841) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát jah, jórészt egyetértek. Mondjuk én már nem tesztelgetem hogy hátha jó a szinkron, hanem csak és kizárólag angolul nézem meg.

Amúgy az a Witcher engem is érdekel. Te ezekszerint kipróbáltad? Milyen?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#4843) hoffman_ válasza SystemRoot (#4842) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nagyon jó. Én most leragadtam elé. Újra... Ha van rá lehetőséged próbáld ki, és jelen esetben magyarul(!), nem fogod megbánni. Legalábbis nekem hozza az elvártat, sőt még többet is.

Mind grafika, mind játékmenet(+sztori), mind a hang tekintetében. Vannak ugyan benne apróságok, amik nem tetszetősek, például az ugrás hiánya, de egyáltalán nem zavaró, sőt ha zavaró lenne is, a többi jó ellensúlyozná...(egyébként nem a srácok, hanem a grafikai motor gyengesége, szegényke már a határon van)

Oblivion mellett ez is állandó lakója lesz a C:\Program Files-nak :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4844) katt777 válasza SystemRoot (#4842) üzenetére


katt777
félisten

Gondolhatod, ha külső nézet ellenére játszom vele! :Y Hangulata nagyon top, magyar szinkron jó, de csalással már találkoztam. Ti. haza kellett volna kísérnem egy csajt, de hiába vágtam le a ránk támadó farkasokat, a végén jött egy fél tucat, és kinyírták. Esélyem sem volt. :(((

hoffman_: Semmi baj a grafikájával.

Tudod minek álltam most neki? Übersoldier 2. :DDD Nagyon jó! A régi jó FPS-ek hangulatát idézi, nem csal, nem bugzik, AI is jó, beszámoló majd erről is bővül a honlapomon.

Amúgy most nekiállok pár cuccnak, honlapomon bővítgetem is a leírásokat, majd nézz el arra időnként.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4845) katt777 válasza katt777 (#4844) üzenetére


katt777
félisten

Ja, és ésszerű a W kezelése, nem olyan elcseszett, mint a Forgotten Realms szerepjátékoké. Mert erőltették, megnéztem most Baldur's Gate-et, Icewind Dale-t, és Nw Nights-ot is (van egy fantasy-szerepmániás haverom gyűjtői kiadásokkal), de utóbbi 2. részének kivételével mind azzal kezdődik, hogy elindulok, jön valaki, aki közli, hogy márpedig neki ki kell nyírnia engem, és ki is nyír, hiába csinálok bármit. :((( :W Valami nagyon nem OK nekem ezekben.
Na, majd beszámolok róluk, ha tudok valamit kezdeni velük.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4846) hoffman_ válasza katt777 (#4844) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Bocs a késésért, a hsz-m után rögtön mentem szunyálni, kiheverni a tegnapit... Többé kevésbé sikerült :DDD

A grafikáját nem bántottam, félreértettél. Az ugrás hiánya abból fakad például, hogy a motorba nem volt beépítve. Ezt leszámítva hibátlan, mind grafika, mind mozgások terén. A kezelés tényleg megszokható, bár én sem szeretem a külső nézetes mászkálást. Obliban ugyan szoktam, de csak hosszú sétáknál. Witcherben is a válfölöttit használom, az a legbarátibb. Az az "ide kattintok, ide megy, oda kattintok, oda megy", nekem nem tetszik. Nem túl RPG-s szerintem :B
A mozgásokról meg csak annyit, hogy nagyon színvonalasan vannak kidolgozva, és többnyire nagyon szépek, és impozánsak. Igaz a kivégzések elég viccesek olykor, de ezt is a motor hibájának rovom fel. Sőt nem is hiba, inkább korlát....

Amivel összefutottál, az nem csalás, hanem pech. Mellesleg 6ot ki kéne tudni nyírni az elején is, szégyelld magad ;] Pedig én még "nehéz" fokozaton tolom. Hozzáteszem, h Spoiler az a hülye ghoul-os küldi is pont élt, amikor kísértem a csajt, és amikor megtámadott 3-4 bargeszt, akkor pont ott volt egy ghoul is, az uccsó oltárnál. Nah ott én is beszoptam :D De reloadnál okosabb voltam...

Amúgy utána a csajszi elhív ugyebár "valahova" másnapra, de az a gáz, hogy nem emlékszem a részletekre, és a küldi eltűnt a Naplómból. :F SpoilerOFF

Übersoldier? Az nagyon über játék :DDD :C Én azt hiszem az eggyel játszottam, de ritka poén volt. Szó-szó, nem volt rossz, de én mindig is jobban fogok húzni egy CoD-hoz. De ha pl a CoD2-vel összehasonlítom az Übersoldier-t, akkor nem mondom, hogy a CoD a győztes. Csak a név miatt asszociál mindenki a CoD-okra, de lehet jobbat csinálni. Bár aláírom(vélemény!, nem tény!!) hogy nagyon jók a CoD-ok, a World at War-hoz is sok reményt fűzök.

A honlapod meg sasolom, kíváncsi vagyok mire jutsz ;]

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4847) Sirandrish


Sirandrish
legenda

szerintetek hogy menne ez a gépemen?
Néztem rőla gameplayt és eléggé bejön?
a másik?
Érdemes a kieggel együtt elkezdeni vagy először bőven elég az alapgame is?
javitó patchek ajánlatosak hozzá vagy nincsen sok bug benne?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#4848) fpeter07 válasza Sirandrish (#4847) üzenetére


fpeter07
veterán

Hát én a játékba belehülyültem, játszon vele az aki szereti az ilyeneket ;]
(első oblivion kapu)

(#4849) hoffman_ válasza Sirandrish (#4847) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem tudom, hol néztél gameplay-t, de ha mondjuk túbon, vagy esetleg máshol valami gyárit, akkor felejtsd el. :D Azok a mérvadók, amiket a topicból érhetsz el. Ha ezekkel kezdted, akkor nem mondtam semmit.

A te gépeden, már a modokkal együtt is szépen fog menni nagyon a játék. Ha 1280-nál nem játszol nagyobban, akkor a látványjavító és textúra modokkal együtt is meglesz a stabil 30fps szerintem. És a modcsokor kötelező ebben a topicban, egy ilyen kártyával. Hidd el, ha összetákolod rendesen, Crysist is alázza :P

A hivatalos kieget pedig természetesen kötelező felrakni. A sorrend, hogy miként játszol, rajtad múlik, a Knights of the Nine küldi és az alapjáték. Ez a te döntésed. Shivering Isles viszont véleményem szerint level 20-25 alatt esélytelen. Szóval vár rád némi ingame óra. Én az egy szem karakteremmel már túl vagyok a 150-en, és még nincs kész a játék 100%-osan. Persze össze lehet dobni fullra egy level 30-40-es karit és megcsinálni a játékot 40 óra alatt is, de butaság. És k* nehéz is :DDD Ha élvezni szeretnéd, akkor szerintem vár rád ~100(vagy efölötti) ingame óra.

fpeter: Puhány vagy! :P :D (de természetesen igaz, az játsszon vele, aki szereti)

Egyébként szvsz az első kapu az, ami a legnagyobb meglepetések egyike, és tényleg nem könnyű. Első játszásra én is ott hagytam abba. Aztán kitanultam a mesterséget,. és most nézd hol tartok ;)

Sirrandish: Nem ilyen vészes amúgy ne aggódj :DDD Nameg ott a difficulty csúszka is. Igaz, 50%-on van alapból amit később úgyis csak felfele húzol...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4850) hoffman_ válasza hoffman_ (#4849) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jaj, bugok kimaradtak. Alapból sem egy bugos darab a játék. Én soha nem találkoztam semmivel. De a hivatalos patch-eket persze fel kell tenni, hogy ez így is maradjon. Pláne moddolásnál.

Mivel ilyen nagyon rendes arc vagyok(és unatkozom) összehalásztam egy kis ízelítőt, hogy megjöjjön a kedved:

Így néz ki a modcsokorral, Ultra High beállításoko(a te karid is ilyesmit tud):

4850: Ez volnék én

8800Ultra: Jorus mestertől egy kis ízelítő

3870: És a toic szíve, katt

Itt pedig szintén 3870 és katt-kolléga, csak épp videókkal.

Nah ez a mérvadó :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.