Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Fizika topic

Hozzászólások

(#1301) TomMusic válasza Jester01 (#1300) üzenetére


TomMusic
őstag

Vákuumban a hő (infra)sugárzásként tud terjedni, csak kérdés, hogy ez mennyi hőt von el. Valószínűleg nagyon keveset.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#1302) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy elketromos autóm van és ennek az aujtónak (Peugoet iOn) sajnos alapból nem kapcsol a féklámpálya visszatöltéskor (motorfék), ezért szeretnék egy féklámpa vezérlőt készíteni (iazából ez már meg van) ami bizonyos lassulás érzékelésekor felkapcsolja a féklámpát, ezzel felhívva a mögöttem haladó figyelmét arra, hogy az autó lassul. Sajnos elég sokan nem veszik észre ezt a lassulást.

A kérdésem fő lényege az lenne, hogy mekkora legyen szerintetek a határérték amitől kapcsoljon a féklámpa m/s2-ben megadva. Jelenleg 2-es értékkel próbálkozok, de ezt még egy picit kevésnek tartom , mert közben olyankor is világít a féklámpa amikor nem tartanám szükségesnek (egyenlőre csak egy visszajelző van az autóban, a féklámpa szimulálására)

(#1303) core i7


core i7
addikt

Sziasztok erről vélemény?

(#1304) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Valakinek van valami ötlete elektrosztatika/elektromágnesesség témákban jegyzetre/könyvre? A tanár által ajánlott Feynman - Mai fizika V. kötetét kezdtem el átnézni, de nekem ez túl száraz illetve leginkább feladatmegoldásra lenne szükségem. Létezik esetleg egy példákra fókuszáló jegyzet vagy ehhez hasonló? :)

(#1305) syberia


syberia
veterán

First Light Fusion: The Future of Electricity Generation

1 hordó olajnak megfelelő energia egy dobókockában. :Y
Black Mesa in real life! :C

https://howbad.info/

(#1306) syberia válasza syberia (#1305) üzenetére


syberia
veterán

Fúziós reaktorok által megtermelt árammal előállított hidrogén -> üzemanyagcellás áramforrással táplált elektromos meghajtás. ⚡

Az akkumulátoros meghajtású járműveknek is megvan a maguk helye, de hosszabb távolságokra jelen állás szerint nem alkalmasak.

https://howbad.info/

(#1307) syberia


syberia
veterán

(#1308) sarkany01


sarkany01
tag

Sziasztok. Valaki, aki otthon van a fizikában, nem ér ma rá néhány számolós feladatot megoldani nekem? Nem hosszúak.

(#1309) Jester01 válasza sarkany01 (#1308) üzenetére


Jester01
veterán

Segíteni segítünk ha itt felteszed a kérdést és mutatod te hogy csináltad. Megoldani helyetted nem fogjuk (pláne ha valami csalás része...)

Jester

(#1310) MrChris


MrChris
nagyúr

A Dzsanyibekov-jelenségre (Amiknál 'teniszütő jelenség') van már pontos fizikai, matematikai leírás? Mint a giroszkóp hatásról.

[ Szerkesztve ]

(#1311) kisZ2 válasza MrChris (#1310) üzenetére


kisZ2
csendes tag

Itt van egy rövid bemutató a jelenségről.
youtube Dzhanibekov Effect

(#1312) #75376384


#75376384
törölt tag

sziasztok,

elore bocsatom, hogy a fizika ezen reszehez (is) nagyon nem ertek, igy elore is bocs ha hulyeseget kerdezek, de megol a kivancsisag.

a szitu: a munkahelyunkon rendszeresen "feltoltodik" tobbunk is. ez legtobbszor a kilincs megerinteseben erzodik legjobban, de elofordul akar a helyemen ulve is. illetve ami meg feltunt, ha eppen az asztalomnal ulve kap el egy ilyen, akkor rendszerint az egyik vagy mindket monitor elsotetul egy pillanatra. :D
irodai munka, szamitogep elott ulve dolgozik mindenki. semmi extra csak ket monitor, eger, billentyuzet. illetve ami meg szerintem emlitesre melto lehet, az a padloszonyeg. a szamitogep haza is azon van.

par perce tortent. ulok asztalnal, fules bedugva es elkezdtem az ablak fele gurulni (itt van egy karnyujtasnyira) es ereztem, hogy a fulemnel megraz vmi, majd akkor a ket monitorom is elsotetult.

van ezek alapjan barmi otletetek, hogy mitol lehet ez? esetleg meg milyen info lenne szukseges, hogy tudjatok vmit mondani?

koszi

[ Szerkesztve ]

(#1313) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok érdekelne egy olyan dolog, hogy van itt egy videó:
videó
kis motorral 55 kiló-ig mért a nyomásmérő amit áttétekkel ért el.
Most az lenne a kérdésem: egy baszott nagy generátort nem-e lehetne ugyanilyen kicsi motorral mozgatni? tudom ez sehogy se érné meg mert több áramot venne el a motor hajtása mint amennyit termelni tudna, de a lényeg inkább azon lenne, hogy minimális erőforrásbol maximális teljesitményt kihozni áttétekkel.
példa amire gondolok: a kertben folyik csatornaátmérőjü patak, és áttétek segitségével megtudna az hajtani tegyük fel egy 100kw-os áram generátort ami egy egész falut el tudna látni energiával. Nyilván ez nagyon sokba kerülne, de ahol ennyire korlátozottak a természeti erőforrások ott aranyat érhetne egy ilyen dolog, nem? Lehet a sok áttét miatt 1 hónapba kerülne mire a generátorhoz jutna a mozgás, de ha fixen folyik az a kis patak, akkor arányosan termelné az áramot is nem?

(#1314) Jester01 válasza gergo5991 (#1313) üzenetére


Jester01
veterán

A teljesítmény nem lesz több, csak kevesebb a veszteségek miatt. A nyomatékot lehet növelni, de az a fordulatszám kárára megy.

Jester

(#1315) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Sziasztok.

Terveztem venni egy erős mágnest, valami ilyesmit, amit az autóban hordanék ezentúl.
A kocsiban vannak egyéb műszerek, egy fémdetektor, egy kamera, és több rádófrekvenciás jeladó, és generátor gészülék, számítógép.

Nyilván nem raknám a mágnest a közvetlen közelükbe, de előfordulhat, hogy mondjuk egy 30-60 cm távolságból károsítaná őket?

(#1316) Golyobis válasza Golyobis (#1315) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Up.

(#1317) Stylewars_kp válasza Golyobis (#1315) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szerintem nem, de inkább ne rakd hozzájuk közel. Én csináltam a mágnesemnek hungarocellből tartót. Lényegesen visszafogja az erejét.

(#1318) Golyobis válasza Stylewars_kp (#1317) üzenetére


Golyobis
aktív tag

:R

(#1319) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Nem túl aktív a topik, de azért bepróbálkozom. :))

Egyenes vonalú, egyenletesen lassuló mozgás témakörben kérnék némi segítséget. Van a következő képlet:

s = v0 * Δt + 1/2 * a * (Δt)^2

Ezt valaki le tudná nekem vezetni, hogy hogy jön ki? Egyébként abban sem vagyok biztos, hogy a fenti képlet s-sel vagy Δs-sel egyenlő. És itt jön egy újabb kérdőjel számomra: Mi az, hogy Δs?! Miben különbözik az s-től?

Valaki rendet tudna tenni a fejemben? :R

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#1320) Jester01 válasza kutkut (#1319) üzenetére


Jester01
veterán

Ez Δs. A teljes az úgy néz ki, hogy s = s0 + v0 * Δt + 1/2 * a * (Δt)^2
A Δs a vizsgált Δt alatt megtett út, s pedig valami kezdőponthoz képest mért. Egyik legegyszerűbb levezetés az úgy néz ki, hogy v1 = v0 + a*Δt. Innen vátlag = (v0 + v1) / 2 = v0 + a * Δt / 2. Továbbá Δs = vátlag * Δt = v0 * Δt + 1/2 * a * (Δt)^2
Fentiek nyilván egyenletesen gyorsuló mozgásra érvényesek.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#1321) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Esetleg valaki tudna segíteni egy-két feladat megoldásában? Privátban tudom küldeni a feladatokat. :))

[ Szerkesztve ]

(#1322) Jester01 válasza Alcsi69 (#1321) üzenetére


Jester01
veterán

Az nem segítségnek hangzik. Ha tényleg segítség kell, akkor írd ide a kérdést és hogy hol akadtál el. Megcsinálni nem fogjuk helyetted.

Jester

(#1323) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Hali!
Ha egy akkumulátornak meg van adva a névleges feszültsége [V], kapacitása [Ah], valamint a hidegindító árama [A], akkor milyen képlet alapján kell kiszámolni a benne tárolt energiát?
A 0,5*U^2*C-re gondoltam elsőkörben, csak akkor az áram miért van megadva?

(#1324) moseras válasza f(x)=exp(x) (#1323) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Szerintem:

számodra hasznos tárolt energia = feszültség * amperóra kapacitás * hatásfok
pl.: 12V * 44Ah * 0.7 (legyen mondjuk 70%) = 369.6 Wh

Ólomakksik 30-40 Wh/kg energiasűrűséget tudnak (ebben már benne van a hatásfok).

Tehát pl. ha az akkumulátor energiasűrűsége 38 Wh/kg, tömege 10 kg,
akkor 10kg * 38Wh/kg = 380 Wh számodra hasznos energiát tud tárolni.

Szerintem az indítóáram nem befolyásolja a tárolt energiát.

[ Szerkesztve ]

(#1325) f(x)=exp(x) válasza moseras (#1324) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Igen, közben rájöttem, hogy U*C (C=I*t) a helyes képlet, köszönnöm!

(#1326) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Érdekes feladat: [kép]
Szerintem (és néhány kifejezetten fizika tanár szerint is) jó megoldás: [link]
Az egyetemi tanár szerint viszont nem jó. Mi lehet a baj? :F

[ Szerkesztve ]

(#1327) Alcsi69 válasza Alcsi69 (#1326) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Eh, mégis jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1328) genlog


genlog
junior tag

Van olyan hűtési mód, ami nem kreál meleget a "másik oldalon"? Tehát van olyan hűtőgép/berendezés, ami a környezetét nem melegíti?

(#1329) lev258 válasza genlog (#1328) üzenetére


lev258
veterán

Nincs. A fizika törvényeibe ütközik.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1330) Jester01 válasza lev258 (#1329) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem nem ütközik. Például 0 fokos jégből 0 fokos vizet csinálsz (vagyis megolvasztod) az a környezettől hőt von el de nem melegít semmit. Hasonlóan a párolgás is. Lehet is venni ilyen elvű léghűtő készüléket. Kémialiag pedig bármilyen endoterm reakció definíció szerint ilyen.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#1331) genlog válasza Jester01 (#1330) üzenetére


genlog
junior tag

Persze, de azt vissza is kell alakítani, vagy kivülről táplálni, hogy folyamatos lehetőség legyen.
Én egy állandó körről érdeklődtem.

A nagyobb hűtőházak hőjével mit csinálnak?

(#1332) lev258 válasza Jester01 (#1330) üzenetére


lev258
veterán

Értem, mit mondasz és van is benne igazság, de ezek csak rövid ideig fenntartható módszerek (folyamatosan cserélni kell). És a hatékonysága csapnivaló.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1333) lev258 válasza genlog (#1331) üzenetére


lev258
veterán

Kivezetik a szabadba. Ha valaki nagyon energiatudatos, akkor meg felhasználható fűtésre, melegvíz készítésre.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1334) moseras válasza genlog (#1331) üzenetére


moseras
tag

> A nagyobb hűtőházak hőjével mit csinálnak?

Használati melegvíz, fűtés rásegítés.

(#1335) genlog


genlog
junior tag

Köszi mindenkinek. Tehát nincs hatékonyabb módszer...

(#1336) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok!

Egy SOS kérdéssel fordulok hozzátok: mi lehet a magyar neve szaknyelven annak a tükörnek(?), eszköznek, amely a fénysugarat két felé tudja osztani? Egyik része halad tovább, másik része megtörik. Erről lenne szó: [link]
Már mindent megpróbáltam a Google-ön, de egyszerűen nem sikerült eltalálnom a megfelelő kulcsszót.

Szerk:
A sugárosztó, vagy nyalábosztó lehetséges? Kicsit furcsának hat, de elfogadom. Melyik a gyakrabban használt?

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#1337) lev258 válasza malnabokor (#1336) üzenetére


lev258
veterán

Szokták nevezni féligáteresztő tükörnek.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1338) core i7


core i7
addikt

Sziasztok mennyire lehet valószínű ez a hipotézis!?

Anyagnak A Gravitációs hatása egy időfékező hatás.A Nagy Bumm után lett egy energia amely antigravitációs ,emiatt haladunk az időben előre (idő nyila). De az anyag ezt a hatás fékezi és minnél nagyobb a tömeg annál lassabban tellik is az idő egy Feketelyuk azonban teljesen visszatekeri az időt. Rosszul képzelik a téridőt ,amikor egy síkon vizsgálják. Oldalnézetből sokkal áttekinthetőbb 2D-be

Ugye most a téridőt amelyett szoktak illusztrálni egy sík bele a nap föld és eyg mélyedés. Csak 2D oldalnézetben. Kb

nem vagyok fizikus ,de kíváncsi vagyok mennyire állná meg a helyét.
Valahogy így:

Na és lehet emiatt állnak össze a galaxisok is struktúrákban lehet egy galaxison kivüli térben nem is tellik az idő

Tehát kilépünka Tejútból az Intergalaktikus térben nincs idő vagy csak jövőbe gyorsan mert semmi nem fékezi az időt

[ Szerkesztve ]

(#1339) Fecogame


Fecogame
veterán

Ez vajon fake vagy sem?

core i7: Ugyan nem válasz a kérdésedre közvetlenül, de érdekes lehet számodra ez a videó :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1340) lev258 válasza Fecogame (#1339) üzenetére


lev258
veterán

Van valami természetellenes abban, ahogy elhagyja a sínt (vagy nem sokkal azután). Mintha kapna egy extra löketet valahonnan. Akár képi, akár fizikai manipuláció van mögötte, nem lehet igaz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1341)



addikt

Biztos nagyon hülye kérdés, de a relativitás elmélet egyik része kicsit zavaros. Légyszi segítsetek megérteni. Szinte biztos, hogy valami nagyon banális dolgot nem veszek figyelembe vagy értelmezek rosszul, de ez egész kis gyerek korom óta nem áll össze bennem, amikor kaptam az első ilyen kis magyarázós könyvecskémet a témában.

Tegyük fel, hogy van egy űrhajó, ami pont fénysebességgel utazik. Ha jól tudom, ez azt jelenti, hogy az űrhajón lévőknek sokkal lassabban telik az idő, mint a földön maradottaknak.

Szóval ha az űrhajó utazik egy évet, akkor közben a Földön eltelik nem tudom mennyi idő, de biztos, hogy jóval több, mint 1 év. Most az egyszerűség kedvéért mondjuk, hogy 3 év.

Nah és innen válik nekem kissé zavarossá, hogy kell értelmezni a fénysebességet.

Az űrhajó mondjuk 1 fényévnyi távolságra megy. Odaér 1 év alatt, szóval épp fénysebességgel ment. De a földön eközben eltelt 3 (vagy akármennyi év), ha onnan nézték az űrhajót, akkor azt látják, hogy 3 év alatt ért az 1 fényévre lévő bolygóra? Szóval az ő szemszögükből 1/3-ad fénysebességgel ment a hajó? A célpont bolygón is 3 évnek megfelelő idő telt el, szóval onnan is úgy néz ki, mintha 1/3c-vel ment a hajó. Most akkor mennyivel ment a hajó? :D

De fordítsuk meg. A Naptól ideér a fény a Földre kb 8 perc alatt. Ez kb 300e km/s, ezt nevezzük fénysebességnek, nem is lehet átlépni. Viszont az előző példa analógiájában, az utazó fény szempontjából csak 2-3 perc telt el, amire ideért a Naptól és a Földön mi 8 percet öregedtünk. Tehát az ő szemszögéből mondjuk 3c-vel utazott, akkor mérnem az a fénysebesség? Szóval hogy van ez? :D

Tuti, hogy van rá egy egyszerű magyarázat, de egyszerűen ez nem áll össze a fejemben.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1342) válasza (#1341) üzenetére



addikt

És ha ez megvan, akkor jön a következő probléma. Ha jól értem ezt az egész jelenséget az okozza, hogy minél gyorsabban halad valami, annál inkább nő a tömege. A fénysebességhez közelítve akár a végtelenbe tart. Ahogy nő a tömeg, úgy lassul le az idő.
Nahmost, az iszonyat nagy tömeg és kb 0-ra lassult idő, az nagyon olyan, mint egy fekete lyuk.
Szóval ha fénysebességre gyorsítunk egy tárgyat, akkor abból kvázi fekete lyuk válik? Saját kis eseményhorizonttal, meg minden?

De az előző példában láttuk, hogy egy külső szemlélő szempontjából nem is megy olyan gyorsan, szóval nem is akkor a tömege, ergo nem viselkedhet "fekete lyukként". :D
Értitek, hogy mit nem értek? :D

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1343) Jester01 válasza (#1341) üzenetére


Jester01
veterán

Van még egy trükk, mégpedig az, hogy a mozgó hosszúságok rövidülnek. Az űrhajós szemszögéből nézve az univerzum mozog miközben ő áll. Tehát ő azt hiszi kevesebb idő alatt kevesebb távolságot tett meg, de így ugyanannyira jön ki a sebessége mint a külső szemlélőnek aki szerint több idő alatt de nagyobb távolságot tett meg.

A relativisztikus tömegnövekedés csak egy kis egyszerűsítés, valójában nem nő a tömeg. De ha nőne is, egy fekete lyukhoz nem nagy tömeg kell hanem szingularitás. Tetszőlegesen kicsi tömegű fekete lyuk is létezhet.

Jester

(#1344) lev258 válasza (#1341) üzenetére


lev258
veterán

Amit én még hangsúlyoznék, hogy azt kell megérteni, nincs kiemelt nézőpont. Mind a földi szemlélő, mind a fénysebességgel haladó objektum nézőpontja egyenértékű. Ahhoz viszont, hogy a kettő összevethető legyen, egyeztetni kell őket. Vagy térben, vagy időben. A paradoxonok jelentős része csak látszólag létezik, mivel kihagyják ezt a mindennél lényegesebb momentumot. Enélkül viszont olyan, mint ha két teljesen különböző dolgot próbálnál összehasonlítani, és azt sem tudnád, miben hasonlítanak/különböznek. Vagyis lényegében egymástól függetlenül beszélsz mindkettőről, nincs viszonyítás köztük. (pl. beszélhetünk az ételek ízéről meg a felületek érdességéről, de összehasonlítani nem tudjuk őket)

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1345)



addikt

Szóval ha jól értem azt mondjátok, hogy mindkét nézőpontból kijön a V = S / T-re a 300e km/s?

A fénysebességgel haladó szempontjából sokkal kisebb a 'T', de ezzel arányosan csökken az 'S' is?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1346) lev258 válasza (#1345) üzenetére


lev258
veterán

Ezt ajánlom a figyelmedbe: [link]
Az elolvasás helyett jobb, ha te magad is lerajzolod, leírod a lépéseket, hogy jobban megértsd. A vége felé eljut a kontrakcióhoz is, annak korrekt tárgyalásával (fejben helyreteszi, mit is jelent).
Ebből kiderül, hogy a fogalmak és az értelmezés problematikája hatja át az egész témakört. Mert mi emberek minden lépést megtoldanánk a "hétköznapi" gondolkodással, ezzel meghamisítva mindent, ami addig tiszta volt.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1347) batagy válasza lev258 (#1346) üzenetére


batagy
őstag

Köszi, ezt én is megpróbálom értelmezni. :)

(#1348) dave0825


dave0825
őstag

Üdv. Ennek a videónak a végén látható levegőztető csőnek van értelme? Úgy értem, hogy így tényleg működhet, vagy csak a videón látszik úgy? Csináltam hasonló kis italadagolót, igaz, nem így hegesztve, hanem Festo levegőcsatlakozóval, G1/8"-os menettel, de az elv ugyanaz, viszont nekem nem működött. Megnyitottam a csapot, és nem folyt, hiába fújtam a csövet, szívtam, sehogy nem folyt. Mi lehet a gond? :F
Így néz ki az enyém, bár itt a képen nincs benne a cső, de a kis csatlakozó ott van. Túl magasan/alacsonyan van a bemenő nyílás? Vagy mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1349) Kékes525


Kékes525
félisten

Hogy kell értelmezni azt, hogy a fotonnak nulla a nyugalmi tömege? Ez azt jelenti, hogy mivel soha sincs nyugalomban így a valóságban nem nulla a tömege? Azaz mozgás közben, amikor fénysebességgel halad, nem nulla a tömege? Az elektromágneses sugárzásnak van energiája, az energia pedig a tömeggel ekvivalens. Tehát a fotonnak van tömege?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#1350) lev258 válasza Kékes525 (#1349) üzenetére


lev258
veterán

Talán ott kell kezdeni, hogy a hullám-részecske kettős természet nem azt jelenti, hogy az adott "objektum" valóban mindkettő, hanem azt, hogy különböző folyamatokban másként hat kölcsön a környezetével (hogy pontosan micsoda, azt nem tudjuk). Mi pedig ezt úgy tudjuk matematikai/fizikai módon leírni, hogy "felruházzuk" a megfelelő tulajdonságokkal (pl. részecske esetén: tömeg, töltés, ...). A nyugalmi tömeg fogalma a relativitás elméletből jön, és a fotonra felírva az egyenleteket azt kapjuk, hogy a kísérleti megfigyelésekkel akkor van összhangban, ha a nyugalmi tömeg 0. Ma is folynak olyan kísérletek, amelyek próbálják a lehetséges tömeget keresni, illetve felső határt adni rá. Ez azért is lényeges, mert a foton nyugalmi tömegének messzemenő következményei lennének minden kísérletre és értelmezésükre; ennek hatása érzékelhetővé kell, hogy váljon, ahogy a pontosságunk egyre nő.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Fizika topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.