Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Fizika topic

Hozzászólások

(#301) Sztripi válasza Balux (#299) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Igen nem akarok flame wart kezdeni de az ELTE - rol is azt hallom hogy esik a szinvonal... :O :O :O :O Hat igen a muvelt ember nem jo alatvalo mert gondolkodik is... Ez a realitas.... Sajnos.

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#302) Sztripi válasza bdav (#300) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Nem hangzik ismerosen...

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#303) Balux válasza Sztripi (#301) üzenetére


Balux
tag

az a baj, hogy az egyetemnek az a jó ha ha sok elsőéves van
namost azt konkrétan tudom hogy 3 éve a felsőoktatási intézménybe való
felvételi minimum pothatára egyezményesen 72 pont volt
(aki nem tudná az pont semennyi)
és elte fizikus szakra a felvételi ponthatár 72!!! pont volt
(tehát csak azért nem kevesebb mert mert nem lehetett a felsőoktatási törvény miatt)
tehát fizikusnak az mehet akinek kedve szottyan és valahogy megszerezte
az érettségit is :O
emlékszem én meg agyba főbe tanultam a magyart, törit
(hajam kihullott tőle) hogy giga pontjaim legyenek :F

(#304) Nowhereman válasza Balux (#303) üzenetére


Nowhereman
őstag

Es azt sem felejtsd el hogy az egyetem a finanszirozast csak a diakok szama alapjan kapja. Tehat ha kirugnak hallgatokat akkor a sajat allasaikat veszelyeztetik a tanarok.

Ugyanakkor nincs erdeklodes csak a management es az ugyvedi szak irant...

Utánam a kondenzcsik!

(#305) MCGaiwer válasza Nowhereman (#304) üzenetére


MCGaiwer
addikt

één ugy tom, h ez uj diákok után kapja, tehát az elsőévesek után... így felvesznek amenyit tudnak, és azt szépen első félévkor évvégén ki is rugják...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#306) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a topik címe Egy kis fizika. ezért azt kérném, hogy az egyetemi oktatási témát itt hanyagoljuk. arra is van topik: [link] ;)

és hogy fizikát is kérdezzek: a negatív energiáról valaki tudna valamit mondani? [link]

(#307) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

nem lett volna egyszerűbb azt a 10hszt ide küldeni, és nem fordítva? :U

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#308) Sztripi válasza ngabor2 (#306) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Nos egyenlore annyit hogy mar kezdetnek hulyeseget ir, de bevallom hogy nem olvastam vegig csak beleneztem igy lehet hogy csak eliras, igerem hogy majd a megnezem...

De hirtelen eleneptelenedett a fizika topik. Eleg baj. Mi van nincs erdeklodo? Vagy kene egy ujabb tema, esetleg?

Qvantum? Valaki?

Ha pedig a fereglyukak altali utazarol lenne szo, itt van egy link (angol). Igaz hogy csak jatekbol van de eleg jol takarja a jelenlegi allaspontot...

[Szerkesztve]

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#309) Sztripi


Sztripi
csendes tag

Bocs a link lemaradt....

[link]

Csak ez az egy oldal erdekes, a tobbi mar nonsence...

[Szerkesztve]

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#310) válasza Sztripi (#308) üzenetére



addikt

Most épp nem érek rá, de holnaptól kvantum jöhet.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#311) concret_hp válasza Sztripi (#308) üzenetére


concret_hp
addikt

Qvantum? Valaki?
Isszuk minden szavát mester!! :R csak így vizsgaidőszak közben én pl. sajna másegyébbel is el vagyok foglalva, de nem leszek lusta visszaolvasni, ha letudom a vizsgákat :)

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#312) MCGaiwer válasza Sztripi (#309) üzenetére


MCGaiwer
addikt

esetleg vki nem fordítaná le? elég alapszintű még az angolom...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#313) Sztripi válasza MCGaiwer (#312) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Na visszajottem, bocs de volt egy kis dolgom, vissza a temahoz...

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#314) concret_hp válasza Sztripi (#313) üzenetére


concret_hp
addikt

akkor írhatsz is valami jó témáról :D :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#315) Sztripi válasza concret_hp (#314) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Na jo Schrodinger macskaja valaki? Erdekel valakit?

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#316) bdav válasza Sztripi (#315) üzenetére


bdav
őstag

az hogy mér emlegetik folyton a macskáját az mindenképpen :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#317) Sztripi válasza bdav (#316) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Na jo Scrodinger macskaja. :U

:DD Kedvenc kvantummechanikai peldam. :DD

Szoval van a fizikanak egy olyan aga amit kvantummechanikanak hivnak...

Upsz fonok. Bocs folytatas kovetkezik

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#318) Sztripi válasza Sztripi (#317) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Na marmost komoly bajban vagyok. Mi a fenet irjak milyen szinten. Ki tudja egyaltalan hogy mi az hogy kvantummechanika. Hol kezdjem az elejen? De ezzel az erovel akar irhatnak egy konyvet is. Vagy csak ugy mazsolazzak a teljesseg igenye nelkul? Dontse el a kozonseg amongo vagyok...

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#319) válasza Sztripi (#318) üzenetére



addikt

Kezdésnek mondjuk írd le az alapokat minél egyszerűbben, hogy mindenki értse, aztán majd rákérdezünk azokra a részekre mik nem tiszták vagy jobban érdekelnek és az mehet részletesebben.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#320) Sztripi válasza (#319) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Nem az alapok is igen csak komoly terjedelmet igenyelnek, habar akar nem is. Azt hiszem hogy az lessz a legjobb ha csak ugy a teljesseg igenye nelkul mazsolazok. Igy persze a kritika veszelyenek teszem ki magam, de nem baj. :O :O Ez van... Holnap belekezdek...

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#321) Sztripi válasza Sztripi (#320) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Na jo most mar tenyleg Scrodinger macskaja.


Erdekes gondolat kiserletrol van szo. Kulonosen erdekes a kiserlet megmagyarazasa.

Eloszoban annyit hogy a kiserletet Heisenberg talata ki mert gondja volt a kvantummechanika Koppenhagai ertelmezesevel... Hogy mi a koppenhagai ertelmezes azt majd leirom a kiserlet soran (pontosabban az ertelmezes egy reszet).

Akkor vagjunk bele.

Adva van egy szoba, pontosabban pancel terem. A terem maga hermetikusan le van zarva, es semmilyen modon nem tudunk benezni a terembe, vagyis nem tudjuk hogy mi tortenik bent. A terembe behelyezunk egy macskat egy dobozt es egy ideggaz ampullat, valamint egy detektort. A dobozba beleteszek egy (1) darab elektront. A detektort behelyezem a terembe. A detektorom olyan nagyon erzekeny hogy biztosan erzekeli az elektront ha az kikerul a dobozbol. A detektort rakotom az ampullara. Ha a detektor erzekeli az elektront akkor az ideggaz elszabadul es a macskanak annyi... A macsa azt csinal amit akar.

A fenti az alapelrendezes. Na most jon amit kintrol iranyitok. A dobozba beletolok egy valaszfalat meghozza ugy hogy a dobozt pontosan megfelezi. Most az elektron vagy az egyik vagy a masik feleben van a doboznak. A doboz egyik falat kinyitom. Ha az elektron abban az oldalban volt akkor most a detektor erzekeli ot es a macskanak annyi, ha nem akkor a cica elvezi tovabb az eletet (meg szerencse hogy macskaval vegezzuk a kiserletet kutya parti vagyok).

Az egesz fenti hobelebancot azert jatszom el hogy ne tudjam pontosan megmondani hogy mi a helyzet bent es hogy csokkentsem a lehetseges allapotokat (marmint bent). Mi a helyzet? Ket allapot lehetseges a macska el vagy a macska halott.

Ha alkalmazom a kvantummechanikai Koppenhagai ertelemezeset a helyzet a kovetkezo. A pancelteremben KET macska van. Egy elo es egy halott. A ket macska tenylegesen fizikai valojaban ott van. Amikor benezek az egyik valosag osszeomlik, mert a szemlelo ELDONTI hogy melyik valosag letezik tovabb... Ebben a pillanatban az egyik macska eltunik (vagy az elo vagy a halott)...

Ennyi...



[Szerkesztve]

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#322) faster válasza Sztripi (#321) üzenetére


faster
nagyúr

Ezt nem értem egészen. Nem pont az a kvantummechanika lényege, hogy nem tudsz belenézni a dobozba, mivel elemi részecskékről van szó, így csak valószínűséget tudsz számolni. Persze, borulna a dolog, ha valaki bele tudna nézni, de nem tud.

(#323) Sztripi válasza faster (#322) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Belenezni bele tudsz. Nincs tiltva sehol. De abban a pillanatban amikor belenezel az egyik valosag osszeomlik es csak egy marad.

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#324) Nowhereman válasza Sztripi (#323) üzenetére


Nowhereman
őstag

Sztripi, meséld el azt a logikai sort, hogy isten létezik.... Légyszi!...

Utánam a kondenzcsik!

(#325) faster válasza Sztripi (#323) üzenetére


faster
nagyúr

Ez nekem magas, pedig azt hittem, nagyjából sejtem, miről szól a Heisenberg féle határozatlansági reláció. Ennél mélyebbre még nem merészkedtem ebben a témában, nekem már ez is elég húzós. :D

(#326) válasza faster (#325) üzenetére



addikt

Pedig ebben nincs semmi érthetetlen.
Amíg nem tudod, hogy mi van a dobozban(vagy páncélszekrényben, mindegy) addig mindkét lehetőség(élő macsek, döglött macsek) ugyanolyan valószínűséggel fenn áll, és Te sehogy sem tudod eldönteni melyik az ''igazi''(amíg bele nem nézel a dobozba) így mindkét lehetőség egy lehetséges valóság. Mindkettő fennáll egyszerre, hiszen semmi eszközöd nincs arra, hogy dönts valamelyik mellett.
Aztán ha belenézel a dobozba látod mi a szitu és onnantól már csak az a lehetőség játszik, a másik kiesett.

Remélem nem mondtam hülyeséget.

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#327) faster válasza (#326) üzenetére


faster
nagyúr

Igen, ezt értem, de hát pont azért van a kvantumfizika, mert a makrovilág törvényeivel, dolgaival nem lehetett leírni a mikrovilág viselkedését, ezért nem értem ezt a magyarázatot. Bár igaz ami igaz, ezt a koppenhágai értelmezést sem tudom pontosan, mi is az.

(#328) válasza faster (#327) üzenetére



addikt

Ja, azt én sem tudom. :B ;)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#329) Sztripi válasza (#326) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Igen pontos amit mondasz, csak senkinek sem tunt fol az egesz temaban a legdobbenetes resz, marmint a forumon.

En nem azt mondom hogy mindket lehetoseg fennall hanem azt mondom hogy a dobozban nem EGY hanem KET macska van. Egy elo es egy doglott... :Y

Ez meg nem semmi. A ket macska ket kulonbozo valosagot is jelent vagy ha jobban tetszik ket vilagegyetemet, amely atfedi egymast. Amikor belenezek a dobozba az egyik vilagegyetem osszeomlik - megszunik letezni es csak egy marad.

Na ezt kapjatok elo.

Kulonben a Koppenhagai ertelmezesben van igy.

Na most tudni kell hogy a kvantummechanikaban nagyon sokaig senki sem foglalkozott azzal hogy mit jelentenek az egyenleteink. Elegedettek voltak a fizikusok annyival hogy mukodnek. De az egyenletek valamit jelentenek is. Az egyik ertelmezese az egyenleteknek a Koppenhagai ertelmezes. Bohr volt a attya ennek az egesznek.

Folyt kovetkezik termeszetesen :)

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#330) concret_hp válasza Sztripi (#329) üzenetére


concret_hp
addikt

nade:
belepakolunk a szobába egy macskát. amint megnyomjuk a falat, abban a pillanatban már 2 macsek van? azaz, abban a pillanatban egyszercsak keletkezik oda egy másik? :Y

ez így nekem egy kicsit olyan, hogy csak a megfigyelő (aki most ugye valójában pont nem figyel meg semmit :D) szempontjából van 2 világ. Ez olyan, mint ha valaki nem tudja valaminek az eredményét (megvágták-e vizsgán / sporteredmény v ilyesmi) addig számára több világ létezik? :U ez így nekem kicsit elvont :U

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#331) Rive válasza Sztripi (#329) üzenetére


Rive
veterán

En nem azt mondom hogy mindket lehetoseg fennall hanem azt mondom hogy a dobozban nem EGY hanem KET macska van. Egy elo es egy doglott
Izé.
Két fél ( ;] ), illetve inkább félig valóságos macska. Bár itt a vita jórészt pont a matematikai konstrukciók emberi nyelvre fordítása körül zajlik, úgyhogy ezt elég sokféleképpen lehet mondani.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#332) Sztripi válasza Rive (#331) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Nope, ket teljes macska letezik... ;] Es igen bizony a cel a matematikai konstrukciok ertelmezese!!! :D

Jo eszrevetel...

[Szerkesztve]

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#333) Sztripi válasza concret_hp (#330) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Aha kapizsgalod mar. De tegyuk fel a helyes kerdeseket.

1. MI A FENET IS TESZ A MEGFIGYELO?

2. Ki a fene az a megfigyelo?

Na ezen gondolkodjatok el.

Megjegyzes: Tovabbra is a kvantummechanika Koppenhagai ertelmezeserol van szo. Termeszetesen leteznek mas ertelmezesek is. De ok majd kesobb...

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#334) Rive válasza Sztripi (#332) üzenetére


Rive
veterán

A matematikai konstrukció azt mondja, hogy a valószínűségek integrálja egy -> a két állapotra egyenként 50% jut, a két állapot valóságossága csak részleges. Azaz két feles macska van jelen egyidejűleg, az egyik él, a másik döglött :P ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#335) Sztripi válasza Rive (#334) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Nem. Az ertelemezes a kulcs. Nem lehet ket fel macska. Mert ha az egyik valoszinusegi fuggveny osszeomlik akkor az irasod alapjan csak egy fel macska maradna... Pedig egy egesz macska marad. De elorerohanunk. Hagyok idot meg egy kis filozasra aztan tovabblepek. Ebbol remelem valaszt fogsz kapni...

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#336) Rive válasza Sztripi (#335) üzenetére


Rive
veterán

Nézd, lehet azon filózni, hogy hova lesz a hatoldalú kocka másik öt oldalának valószínűsége, meg mitől lesz hirtelen az egyiknek a valószínűsége 1, de ez sehova nem vezet. Nem egyhatod hármast dobok, hanem egy hármast dobok.
Mindkét feles valószínűségű macsek önmagában teljes értékű, de együtt adják biz' a teljes egész valószínűséget. Amíg el nem dől, melyik marad meg, addig mindkettő feles.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#337) faster válasza Rive (#336) üzenetére


faster
nagyúr

Én sem értem ezt az egészet. Mindegy.

(#338) Balux válasza Rive (#336) üzenetére


Balux
tag

ha megengeditek:

az hogy (egyszerűbben felfogható módon) Rive-féle PH :D felfogásban
vagy Sztripi féle koppenhágai felfogásban értelmezzük
a gondololatkisérletet semmi különbséget nem okoz!
Az egyik ésszerűbb a másik meg kacifántosabb és persze meglepőbb:
a fizikát leiró matematikai eszközökben térnek el, mondhatnám azt is nagyon
mézesmázasan hogy két külön raprezentáció, melyek közül az egyik
egy nem is kicsit megrázó eredményt ad konyhanyelven: 2 macska van!

bár mostanában csak olvasgattam, szerintem hagyjátok abba ezen való lovaglást
, és hallgassuk
Sztripi előadását tovább, ha mindenki megbarátkozott a koppenhágai
felfogással...

higgyétek el ha ezt matek nyelven fogalmazzuk meg tök egyszerű és egyértelmmű
miről beszél szrtipi...
:R

[Szerkesztve]

(#339) Sztripi válasza Balux (#338) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Na mar most. Hogy letisztazzunk egyes dolgokat.

Adva vannak a kepletek. De en nem a kepletekrol beszelek hanem arrol amikor valaki felteszi azt a nagybetus KERDEST hogy: Ez mit is jelent?

Ez a kulcs. Meg kell tudni mondani hogy mit is jelentenek a kepleteink. En ezt probalom megtenni, meghozza ha lehet erdekesen.

Mit is jelentenek ezek a matematikai jatekok. Mondok egy peldat. Mi a jelentese a hires E=mc^2 kepletnek valojaban? Mit jelent? Mi az elektromos ter? Ilyesmikre akarok valaszt adni itt a forumon. A kepletek benne vannak akar a legroszabb fizika konyvekben is. Es hogy ezek a konyvek miert rosszak? Azert mert NEM mondjak meg hogy mit is jelentenek. Igy a dolog misztikus. Erthetetlen...

De neha a jelentesek dobbenetesek. Ezert sokaig neha evtizedekig akar evszazadokig sem foglalkoztak ezekkel a dolgokkal az emberek. Sajnos nem teljes amit irok itt a forumon mert hianyzanak a kepletek a teljes kephez. Ha valaki teljesen meg akarja erteni oket akkor csak azt teheti hogy elmegy valamilyen jo eloadasra valamelyik jobb egyetemen...

A matematika nyelve univerzalis. De nem szemleletes. Masreszt pedig a matematikank pontatlan ha ugy tetszik gyerekcipoben jar. Ezert van az jelenleg hogy a fizika messze lehagyja a matematikat. Ez most van igy. A 19 szazadban forditva volt. Erre a legszebb pelda a Dirac delta. Matematikailag ertelmetlen dolog de fizikailag nagyon is hasznalhato.

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#340) Sztripi válasza Rive (#336) üzenetére


Sztripi
csendes tag

En NEM valoszinusegekrol beszelek en azt mondom hogy a dobozban KET MACSKA van. Ez a jelentese a kepletnek. Legalabb is a Koppenhagai ertelmezesben... :DDD

Az egesz kiserletet azert jatszottuk el a bevezeto dumaval egyutt hogy sikeruljon olyan allapotot letrehozni hogy a dobozban ket macska legyen.... Csokkentettuk a lehetosegek szamat hogy kezelheto legyen. Es tettunk meg egy fontos dolgot, de erre majd visszaterek holnap. Feltettem ket kerdes lejjebb es erre a valasz vilagitja meg az elmenket...

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#341) Rive válasza Sztripi (#340) üzenetére


Rive
veterán

Nézd, én ezeket már végigmazsoláztam néhányszor az egyetemen meg utána, haverokkal meg nélkülük. Tisztában vagyok vele, hogy mennyire reménytelen eset a képleteket emberi nyelvre lefordítani. Vedd úgy, hogy húzlak picit, mer' ha csak alulművelt főemlősökkel akad össze az ember, akkor az nem igazán hat pozitívan se a kedélyre, se a tudásszintre, se semmire.

Ha komoly(abb) hozzátennivalóm van, akkor azt úgyis komolyan hozzá fogom tenni.


Mint itt máris:
Masreszt pedig a matematikank pontatlan ha ugy tetszik gyerekcipoben jar. Ezert van az jelenleg hogy a fizika messze lehagyja a matematikat.
No, ez konkrétan nem igaz. Volt egy félévünk arról a fajta matekból, amivel pl. a kvantummechanika egzakt matematikai apparátusát is alapozzák. A Dirac-deltát már a második órán, gyakorlatilag a bevezetés kezdetén lezúztuk, a harmadikon már készségszinten használni kellett. Volna. Akkor volt a csoportátlag 2.1 körül. Az egyik stréber megcsinálta hármasra a vizsgáját, ráadásul elsőre :DDD

A fraktálok, tört dimenziós terek, ezeken értelmezett integrálok, differenciálok nem egészen egy órát tettek ki... :O

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#342) Sztripi válasza Rive (#341) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Szep mas tollaval ekeskedni nem igaz?

Konkretan maradjunk a Dirac deltanal. A baj csak az hogy ez lehetetlen volt - legalabb is a matekosok szerint. De mivel mukodott annak ellenere hogy lehetetlen volt igy kitalaltak hozza egy matematikat is. Ezert mondom azt hogy a matek le van maradva. Mert nem o talal ki dolgokat hanem a fizika. A durva terek stb. amit tanultatok tobbsegben mind fizikusok agyabol pattant ki. Ezert van a matematika lemaradva. De hat ez most hagyjuk.

PS. Nekem is volt matekom. Az elottem van hogy az elso 45 percben atvettuk a komplett kozepsulis tananyagot. A masodik 45 percben pedig ujat vettunk... :D

De megint csak en nem tartom elveszettnek a dolgot. De ne rohanjunk a szeker elebe...

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#343) Balux válasza Sztripi (#342) üzenetére


Balux
tag

neked akkor nagy mázlid volt!

nekünk ugy indult a suli, hogy az első előadáson már deriválásról
komplex számokról zagyváltak :( aszittem eldobom az agyam mire behoztam
azt a szintet amit elvártak, de senki se tutta!
konkrétan ebben a vizsgaidőszakban is megkérdezte tőlem egy prof hogy

micsoda? maga nem tanult deriválni középsuliban?hova jut igy a világ?
:))

Amúgy valami rémlik a dirac-deltával kapcsolatban hogy gubanc van vele
de ilyen izgalmas kérdésekkel sosem foglalkoznak előadáson, sőt
tipikusan ezt már egy csomószor hallottam (egyébként mókás..)

egy fizikusnak szabad, matematikusnak tilos, de nem mondjuk el senkinek...
valamilyen matematikai műveletre... :))

egyébként van a dirac-deltának is matematikai értelmezése: ő egy disztribúció
de ez az analízis annyira agyament része hogy nem sok maradt meg bennem...

(#344) Sztripi válasza Balux (#343) üzenetére


Sztripi
csendes tag

Igen. Van egy vicc, de kurva jol leirja a szakmainkat.

A matematikus azert kapja meg a helyes eredmenyt mert pontosan szamol. A fizikus azert mert tudja hogy mi kell hogy legyen az eredmeny.

De ne ertsen felre nem senki nem kritizalom a matekosokat. Sok matekos haverom van (2). De hat igy van.

Na jo holnap folytatom az eloadast most inkabb alszom egyet...

I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

(#345) Nowhereman válasza Sztripi (#342) üzenetére


Nowhereman
őstag

HA már a deltánál vagyunk - Lagrange ugye nem mai gyerek(a delta pedig kvázi számolható a transzponáltal) - csak ugye a matematikusoknak sem gyújtotta be a képzeletét...

Utánam a kondenzcsik!

(#346) bdav válasza Balux (#343) üzenetére


bdav
őstag

hehe :) nekem az első analizis gyakomon (előadás előtt gyak volt) az első dolog amit a gyakvez felírt a táblára az az volt hogy ''lim'' :) szerencsére én tanultam valamennyit középsuliban is. még nagyobb szerencse hogy csak két félév analízisem volt, a mateknak ez az iránya a vége felé már egyáltalán nem jött be.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#347) Balux válasza bdav (#346) üzenetére


Balux
tag

nekem volt 5 :Y félév!
kicsit fárasztó volt :B

(#348) bdav válasza Balux (#347) üzenetére


bdav
őstag

azt elhiszem :D nekem is volt még sok, de nem analízis hanem gráfelmélet számelmélet és ilyesmik.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#349) Nowhereman válasza bdav (#348) üzenetére


Nowhereman
őstag

Pedig szerintem a matek és a fizika kifejezetten érdekes és felüdítő a legtöbb neuronnegatív nőhöz képest...

Utánam a kondenzcsik!

(#350) concret_hp válasza Sztripi (#339) üzenetére


concret_hp
addikt

namost akkor mit jelent tulképp a macskás móka :F
azt hogy onnantól kezdve h nem tudjuk él-e a macsek, 2 univerzum van, de amint megtudjuk, az egyik összeomlik, és egy marad.
mondjuk ez így sztem 1 csöppet elvont. egyszerűen nincs információ valamiről. ez számomra nem jelenti azt hogy 2 univerzum van. (bár attól függ mit nevezünk univezumnak :U).

Sztripi: Leírnád, hogy akkor ez végülis mit jelent :F
a kövi téma meg lehetne mondjuk az E=mc^2 ha már szóba hoztad :D
az egyébként nem valami olyasmi, hogy az enegria és a tömeg tulképp egyazon fogalom 2 különböző megjelenése?

várjuk a következő előadást :R
zh ugye nem lesz? :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Fizika topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.