Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) IT.SZB.IKM válasza jézusom (#1450) üzenetére


IT.SZB.IKM
csendes tag

Igen igen a nyamvadt szineket odasatírozhatták volna a programban is. :DDD

(#1452) artiny


artiny
őstag

HOgy kell szetszedni egy Lenovo N3903A egeret,sehol nem talalok rajta csavart :))

(#1453) jézusom válasza IT.SZB.IKM (#1451) üzenetére


jézusom
addikt

Böngészőben nem fékez rá a linkekre? Engem rohadtul idegesít :O

(#1454) Sidaries


Sidaries
őstag

Van egy idén 14 éves Microsoft Intellimouse 1.0 egerem. Kb. egy héttel ezelőttig tökéletesen működött, de aztán egy kicsit szerencsétlen leesés miatt most kicsit gyengélkedik. Ez azt jelenti, hogy ha lassan húzom, akkor rendben van minden, de a hirtelen mozgásokat nem tudja lekezelni és a kurzor vagy keveset mozdul vagy egyáltalán semmit. Lehetséges ezt javítani vagy itt az ideje a cserének?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#1455) L4mie


L4mie
veterán

Erről a Trust egérről csak ennyit:

[ismerős?]

vagy iszonyat koppintás, vagy megvették a designt az A4tech től, nekem van ilyen a4techem attól eltekintve, hogy a súlytartó tégely az első asztalhoz csapástól eltört semmi baja és 6k volt aquaban, nem mint a nyomoronc Trust 8-9k között adja tök ugyanazt az egeret lol.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1456) jézusom válasza L4mie (#1455) üzenetére


jézusom
addikt

Mondjuk tescoban a trust is 6000 volt. Nem kell kiakadni ezen, ez a trend. Brandelésnek hívjàk.

(#1457) L4mie válasza jézusom (#1456) üzenetére


L4mie
veterán

Én nem akadok ki :) csak fura, na pont tescoban néztem múltkor valami 8 ezer valamennyiért adták :P persze karácsony előtt amikor megveszik, mondjuk a trust szerintem egy nagy rakás hulladék márka, de ez privát vélemény. :)) /egyszerűen nem bízom benne No Trust hehe ;) /

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1458) jézusom válasza L4mie (#1457) üzenetére


jézusom
addikt

Na jó de a4tech ugyan az a kategória...

Egyébként úgy vettem trustot, hogy valami 7e volt újságban, aztán jóval olcsóbb volt az üzletben mégis :)

(#1459) L4mie válasza jézusom (#1458) üzenetére


L4mie
veterán

Ezzel vitatkoznék, de fölösleges :) Trustból is biztos vannak megbízható termékek, sajnos még nem találkoztam velük.
Így Trustot nem veszek, inkább de nem is ajánlom. Cserébe az A4tech egerem kibírta amit a razer nem :P ezt meg inkább nem firtatom mert nem vagyok rá büszke

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1460) mmili


mmili
tag

Sziasztok.

Mostanában érdekes dolgok találnak meg. Jelenleg az egerem csinál érdekes dolgokat.
Win7-et telepítettem egy gépre. Először mikor tesztelgettem a gépet egy sima görgős usb-s Trust alap egeret használtam. Később rácsatoltam a Razer Diamondback egeremet, amihez feltelepítettem a szoftverét is. Ment meg mi egyéb, és mikor legközelebb bekapcsoltam nem mozgott az egér. Kihúztam az usb-s, és visszadugtam, ekkor jó lett. Legközelebb ugyan ezt kellett eljátszanom. Mi lehet a baj? WinXP-n sosem volt hasonló problémám vele , pedig már 7-8 éve használom. Netán nézzek egy win7-es drivert, de vajon mitől javul meg, ha kihúzom, és visszadugom?

(#1461) MikiHaver


MikiHaver
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában az egerem görgője nem működik teljesen jól. Bármelyik irányba való görgetésnél az ellenkező irányba visszaugrik néha. Semmilyen egérhez kapcsolódó driver nem változott, úgyhogy gondolom kosztól lehet. Hogyan érdemes kitisztítani egy egeret, kell-e valamire különösen ügyelni?

(#1462) Horvi


Horvi
őstag

Moi,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az USB frekinek a hekkelése működik USB3.0-val is vagy azzal ne is próbálkozzak és maradjak az USB2.0-nál? Illetve ha felrakom az USB3.0 driverét akkor az bekavarhat-e? Próbálnám majd állítani a frekit mert régen ment de nemrég vettem új gépet azon meg még nem próbáltam és a régin nem volt USB3.0. Ha valakinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata megoszthatná velem. Előre is köszi.
Üdv,

Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#1463) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok,
Milyen bluetooth-os egeret ajánlanátok? Bocsánat a láma kérdésért, lehet egyszerre használni bluetooth billentyűzettel ugyanazon a kütyün?
Köszönöm előre is.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1464) L4mie válasza koncsik (#1463) üzenetére


L4mie
veterán

egérválaszó topic ! :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1465) koncsik válasza L4mie (#1464) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm!

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1466) Aguinaga


Aguinaga
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy egerem dupla kattintásossá vált a bal gombjánál.
Vettem Omron D2F-01F kapcsolót hozzá jaffa kollégától, de sajnos nem jók bele.
Közben kiderítettem, hogy M-Tec mikrokapcsolók valók bele (kb. fele akkora, mint az Omron).
Egy a bajom: nem tudom, hol lehet ilyen cuccot kapni.
Valaki tud segíteni?

PSN: OldSlowhand74

(#1467) jaffa 2843 válasza Aguinaga (#1466) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nem tőlem vetted. ;)
Egyébként ebből a szögből látszik, hogy nem "omron" méretei vannak.
Egyébként T-MEC kapcsolók, de az oldalukon sem találni ezeket. Genius jól bevásárolt olcsó alkatrészekből az egyszer biztos.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1468) Aguinaga válasza jaffa 2843 (#1467) üzenetére


Aguinaga
őstag

Igaz, tőled a talpat rendeltem :) Bocs!

Hát ez elszomorító, valami hasonló méretű sincs, ami kiválthatná? Mi az oldaluk címe, én azt se találtam.

PSN: OldSlowhand74

(#1469) vandeminek


vandeminek
tag

Sziasztok!

Egy CoolerMaster Xornet egér boldog tulajdonosa voltam tegnapig. Napi használat közben egyszer csak nem mozgott tovább az egér (az optika led-je sem világított). Nem értettem a dolgot, de úgy fél perc múlva visszajött és ment tovább. Majd úgy este 8 óra körül gondolt egyet és megint ezt csinálta, azzal a különbséggel, hogy azóta egyszer sem tudtam működésre bírni. A görgő és a gombjai mennek, azonban az egér nem mozog a képernyőn. Valószínűsítem azért, mert az optikai érzékelője nem világít (ergo nem is érzékel). Bármelyik usb csatlakozóval próbáltam, még fel sem villant.
Májusban lenne egy éves, átlagos használat mellett ezt eléggé problémásnak érzem. Webfejlesztésre, irodai munkára használtam, az nem ölheti meg ilyen gyorsan (mivel gyakorlatilag 90%-ban csak a billentyűzetet használom). Garancia van rá, most írok is a boltnak. Csak gondoltam megosztom itt a problémát, hátha más már találkozott ilyennel és tud tanácsot adni.

(#1470) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Az vajon mitől lehet ha Win7 / 8.1 mellett is be kellett kapcsolnom a digitálisan nem-aláírt driverek támogatását (TESTSIGNING), hogy egy Madcatz R.A.T. 5 egeret használni lehessen? :F
És most alap funkcionalitásra (mozog az egér, kattintani lehessen) gondolok, nem a spéci makrózhatóságára, meg extra funkciókra. Ez attól függetlenül, hogy telepítve van-e a hozzá adott driver vagy sem.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#1471) ZolkoW


ZolkoW
őstag

win 10 preview van fent egy ideje, és ezen nem sikerül a 125 HZ-nél gyorsabbra állítani az egér lekérdezést, sem a win7-es (nyilván), sem a 8/8.1-es módszerekkel.
Valami ötletetek van erre?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1472) kemotox válasza ZolkoW (#1471) üzenetére


kemotox
addikt

A 8/8.1-es módszert oszd meg velem kérlek, én nem találok semmi használhatót :S Köszike!

(#1473) ZolkoW válasza kemotox (#1472) üzenetére


ZolkoW
őstag

először linkelni akartam ezt az összefoglalót, de rájöttem, hogy én sem ott találtam, csak rákerestem az "usb polling rate adjust under win8"-ra (vagy hasonló).
De amiket ott találtam (és páran lelkesen írták, hogy segített), az nálam hatástalan.
Mindegy, majd csak lesz megoldás, ha kiadják + elterjed.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1474) kemotox válasza ZolkoW (#1473) üzenetére


kemotox
addikt

Jah, hatástalan "megoldásokat" én is találtam. Azt hittem van valami tuti jó módszer amire nem bukkantam rá.

(#1475) Binda


Binda
tag

Sziasztok!

Egy ősrégi A4Tech Wop-35 egerem van, viszont egyre nehezebben jövünk ki egymással. Vettem végre egy ssd-t, és azóta gondok vannak az egérrel.

Bármilyen programot használok, a gond az, hogy kihagy az egér bal klikkje (a jobbot nem tudom biztosra). Kattintok valamire, fájlra, böngészőben vagy akárhol akármire, és nem érzékeli. Sokszor előfordul, hogy újra kattintani kell. Mintha pont olyan pillanatban kapnám el, hogy nem üzemel az egér. De ezek 1 mp töredéke idők. Viszont rettentően irritálóak. Pl 20 kattintásból 2-3-at kihagy.

Korábban SSD és rendszer telepítés előtt sosem produkált ilyet.

Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja? Előre is köszönöm a segítséget.

(#1476) ZolkoW válasza Binda (#1475) üzenetére


ZolkoW
őstag

tippem: véletlen az egybeesés, és egyszerűen elhasználódott a mikrokapcsoló..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1477) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Szóval.
Van egy 8 éves diamondback 3g-s egerem. (ezelőtt egy sima diamondback volt 6 évig. Jó széria.)
Kezd halódni a görgője, az optikai kis hámlásokat már megszoktam ezen felül szeretem, 3x cseréltem már talpat rajta, szóval nah használt. :DDD
kb 2 hete kezdte el hogy a görgő sajnos néha"kihagy" olyan mintha nem görgetnék pedig görgetek és nem mozdul semmi. Se a játékban, se a böngészőben se sehol szóval nem software probléma.
Gondoltam veszek egy "fasza lézeres egeret" mire elolvastam az egértopikban hogy mennyire nemjobbak az új egerek mint pl ez. SZóval a kérdés.
Lehet ezt a görgőproblémával valamit házilag kezdeni, vagy vegyek inkább egy deathaddert mert az még fasza kis egér.
így 8 év után nem sajnálnám az újra a pénzt, de ha ezzel lehet mit kezdeni még lehet nyúznám egy 8 évet :DDD amíg teljesen le nem rohad a gumi róla :DD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#1478) Rotcsa


Rotcsa
tag

Sziasztok!

Van egy HP Pavilion 15 n -típusú notebookom, amin egy windows frissítés után nem működik az egér.
Hogy pontosan hogy történt, azt nem tudom, este volt már, aludni akartam, ezért a : "frissítés és leállítás"-ra állítotttam a gépet. Másnap már nem volt jó. A portokban működnek a pendrive-ok, a webkamerák, stb.., de az egerek nem. A storyhoz hozzátartozik, hogy az egyik egerem usb porthoz közelebbi csatlakozása sérült volt, emiatt sokat le és felkapcsolódott.
Végig olvastam már az összes USB-csatlakozásos win és HP supportot.
Az egyik azt mondja, hogy ha az eszközkezelőben 500 mA feletti áramfelvételt mutat az egyik usb gyökér hub, akkor el kell távolítani mindet, majd az újraindításkor a win felteszi a portokat újra.
A 4 portból 3: 0 mA, sorrendben a 3. : 500 mA-t mutat, ami épp a határon van.
AMikor sorban elkezdtem őket leszedni és a 3.-hoz érek, akkor hírtelen újra megjelennek az eltávolítottak is az eszközkezelőben.
Próbáltam a microsoft "FIX IT"-nevű device kezelőjével orvosolni, de nem működik.
A rendszervisszaállítás nem működik, mert az avast nem enged törölni egy file-t.
Ha kikapcsolom végelegesen, akkor se.

Mi a fenét tehetek még?

[ Szerkesztve ]

(#1479) ZolkoW válasza Rotcsa (#1478) üzenetére


ZolkoW
őstag

csak általánosságban írok, szerintem 500mA rengeteg egy egérnek... zárlatgyanús..

nem tudom, mennyire kapcsolódik, de elmesélem a tegnapi esetemet: próbáltam scannert telepíteni - régen XP alatt ment, Win7 alatt már nem, most Win10 preview van fent. Gondoltam teszek ezzel is egy próbát, és most mégis találtam a gyártó oldalán valami ftp linkről egy csomagot, ami hajlandó volt elindulni 64 bites rendszeren.. gép újraindítását kérte, majd utána nem volt se egerem, se billentyűm. kábelek ki-bedugdosása, átdugása megvolt, semmi (egér ledje felvillant kis időre, majd elaludt, és nem mozdult a mutató).
Bedugtam egy második egeret, az ment... képernyő-billentyűn bepötyögtem a jelszavam, eltávolítottam ezeket az eszközöket, frissítés, újból megtalálta őket, és onnantól már működött mindegyik. Eddig nem találkoztam ilyennel, hogy egy drivercsomag tönkretegye más eszközök működését..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1480) jaffa 2843 válasza ZolkoW (#1479) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Akkor még jó, hogy kértem scan-t. :DDD

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1481) ZolkoW válasza jaffa 2843 (#1480) üzenetére


ZolkoW
őstag

legalább most van szkennerem is :DDD

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1482) Rotcsa válasza ZolkoW (#1479) üzenetére


Rotcsa
tag

De ha zárlatot kapott a port, akkor :
-Miért nem megy egy másikban?
-Miért nem működik semmi abban az adott portban? (ti: a pendrive-ok és webkam megy)

Csak az egerekkel van baja a nyomorultnak....

(#1483) ZolkoW válasza Rotcsa (#1482) üzenetére


ZolkoW
őstag

Hogy volt az a sérült csatlakozóval?
Ha jól értem, lehet, hogy a kis áramfelvételű eszközök működnek, a kicsit nagyobbat meg rosszul méri a rendszer, és emiatt lekapcsolja?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1484) Rotcsa válasza ZolkoW (#1483) üzenetére


Rotcsa
tag

Nem egészen. Az van, hogy van 4 db USB gyökérhub az eszközkezelőben.
Egyikre sincs semmi csatlakoztatva, ennek megfelelően 0 mA áramfelvételt mutat a 4-ből 3, viszont sorrendben a harmadik nem ezt mutatja, hanem azt, h 500 mA. Gondolom ebben lehetett az az egér, aminek hibás volt a vezetéke és emiatt állandóan fel-le kapcsolódott.
Egy egér sem működik egyik porban sem, viszont webkamera és pendrive mindegyikben megy. í
Azt nem néztem meg, hogy a portok mennyi áramfelvételt mutatnak, amikor ezeket az eszközöket dugom rájuk.
Az egyik fórum azt mondta, el kell távolítanom a hubokat, majd újraindításkor a windows felteszi azokat.
El is keztem leszedni mindet, de amikor ezt az 500 mA-t mutatót akarom, akkor hírtelen az összes előzőleg eltávolított is újra megjelenik az eszközkezelőben. Olyan, mintha frissülne az ablak.

[ Szerkesztve ]

(#1485) ZolkoW válasza ZolkoW (#1471) üzenetére


ZolkoW
őstag

update: vettem egy Logitech G100s egeret, és megy az 500Hz Win10 alatt.
Hogy attól-e, hogy hekkelni próbáltam a registryt, vagy alapból tudná, most nem derült ki, esetleg ha valakinek van hekkeletlen win10-e, kipróbálhatja, én már nem fogom :)

ez alapján zárt ajtókon dörömböltem, az én (másik) készülékemben volt a hiba.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1486) kemotox válasza ZolkoW (#1485) üzenetére


kemotox
addikt

Alapból 500-al megy. A régi egerek mennek 125-el, és azért kell hekkelgetni.

(#1487) Rotcsa válasza Rotcsa (#1484) üzenetére


Rotcsa
tag

Részben megoldódott a probléma, most már felismeri a rendszer, csak állandóan le és felcsatlakozik, valamint ilyenkor a a noti beépített egérgombjai és a tochpad sem működik rendesen..
Mi lehet a baj?
Olyan hangot ad a windows, mintha lecsatlakozna az egér, de olyat már nem hallok, h fel is csatlakozik, csak azt, amikor újra le. Ezt többszöri egymásutánban....

[ Szerkesztve ]

(#1488) ZolkoW válasza Rotcsa (#1487) üzenetére


ZolkoW
őstag

ha a frissítés okozta, akkor okozhatta másnak is, nem találtál ilyen panaszokat neten?
nem lehet visszaimádkozni a régi drivert?
hubon keresztül ki tudod próbálni?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1489) Rotcsa válasza ZolkoW (#1488) üzenetére


Rotcsa
tag

Ezt a FAQ-t már végigpróbáltam:
http://support.hp.com/hu-hu/document/c03512153
Meg a google-ban is kerestem, de semmi...

(#1490) kmisi99


kmisi99
addikt

Létezik olyan optikai egér aminek nem kell világítás és működik? Vettem egy gagyibb vezetéknélküli egeret és nem világít egyáltalán mégis működik, de nem lézeres!

(#1491) ZolkoW válasza kmisi99 (#1490) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem mindegyik operál látható fénnyel :)

Rotcsa: sajnos passzolom..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1492) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Van egy Razer Imperator 2012-es egerem. Minden rendben vele, csak a bal gomb kezd odalenni, nem úgy érzékel, kihagy, mikrokapcsoló cserés? Azért kérdem, mert úgy tudom ez szériahiba. Hol cserélnek ilyet?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1493) Robbertho


Robbertho
aktív tag

Sziasztok!

A következő a problémám: elhagytam a Logitech MW620-as egerem vevőjét.
Nem kapható már hozzá sehonnan, és unifyingossal nem működik, nem támogatja még. Nélküle csak egy igen drága, szépen dizájnolt tégla maradt az egér.

Tudnátok valami forrást, ahonnan esetleg be tudnék ilyet szerezni, legfeljebb egy új egér árának a feléért? Ez kb. 5-6 ezer forintot jelent. Afelett nem hiszem, hogy megérné, inkább veszek új egeret.

[ Szerkesztve ]

(#1494) #81556480


#81556480
törölt tag

üdv!

A4tech X-710BH egér olyat produkál hogy görgetéskor néha ellentétes irányba megy. ezen segíthet egy takarítás vagy más problémája van ?

(#1495) Danshee válasza Newyorker (#1492) üzenetére


Danshee
tag

Hali!

Igen jól tudod, nem csak az Imperatornál, az összes Razer egérnél szériahiba, mert 5M-es Omron mikrokapcsolókat használnak, azokból is gyakran a legócskábbakat találják meg... Ha van rá garid alap,
hogy cserélik, ha nincs akkor vagy veszel pár száz forintért egy másik mikrókapcsolót és beforrasztod a régi helyett, vagy keresel egy hozzáértő PH-s kolegát, aki olcsón megcsinálja. De én a helyedben elgondolkoznék egy márka cserén, ha komoly dolgokra szeretnél egy megbízható és hibátlan teljesítményű egeret. Én is anno
Razer-es voltam. :)

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#1496) Newyorker válasza Danshee (#1495) üzenetére


Newyorker
addikt

mit javasolsz helyette? tartós legyen! illetve te mire váltottál?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1497) Danshee válasza Newyorker (#1496) üzenetére


Danshee
tag

Én a Steelseries Rival-ra váltottam, mert nagyon jókat hallottam róla és a Rival-ban 30 millió klikk élettartamú,
saját gyártmányú mikrokapcsolók vannak. Eddigi tapasztalataim alapján teljesen elégedett vagyok vele,
de még csak 3 hónapja használom. Ha biztosra akarsz menni Logitech-et vegyél, azok a legstrapabíróbb
egerek, 5-6 évet is kibírnak, de ha a Rival-t választod, akkor sem fogsz csalódni benne. :)
Viszont vigyázz, mert a Steelseries-nek is vannak selejt egerei, főleg a lézer szenzorosokat utálja mindenki,
de optikaiban is van pár "gagyi" én csak a Rival-t tudom garantálni, hogy biztosan megéri az árát.
Amúgy formában a Rival lemásolta a régi Microsoft wmo 3.0-t, csak még kicsit hosszabb és talán nehezebb is
lett.

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#1498) Horvi


Horvi
őstag

Hi,

Erre valaki valami ötlet?
Köszi

Hello darkness, my old friend...

(#1499) nrbx


nrbx
tag

hello, egy regebbi PS/2-es HP optikai egeret hasznalok ami az MSI A88XI alaplapom PS/2 portjahoz van csatlakoztatva. Amikor bekapcsolom a gepet, sosem erzekeli a Windows 7 az egeret, aztan ha ujrainditom a gepet akkor mar igen. ezt minden alkalommal el kell jatszani, hogy tudjam hasznalni az egeret. mi lehet a probelma? koszonom.

(#1500) Danshee válasza Horvi (#1498) üzenetére


Danshee
tag

Ez alatt az usb polling rate frekvenciára gondolsz ? :)

"Być albo nie być oto jest pytanie."

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.