Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) zibo73 válasza Gabesz87 (#900) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Kár lenne eldobni.Az én Logitech M505 egerem is ezt tette velem És ki cseréltem a micro kapcsolót és tökéletesen dolgozik azóta.

(#902) ^Andrew^ válasza perempe (#899) üzenetére


^Andrew^
csendes tag

nem lepne meg

(#903) Patrick


Patrick
addikt

Üdv.

Van egy fujitsu wifis egér és az usb vevője elveszett, van e lehetőség hozzá külön venni, avagy bármilyen wifis usb sticket, amivel újra működésre bírható?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#904) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok!
Van egy Genius Slimstar 8000 vezeték nélküli egér+billentyűzetem.
Azt vettem észre - legfőképpen játék alatt, de néha kint winben is jelentkezik - , hogy egy kis idő után (kb. 20 perc) elkezd laggolni az egér, nem lehet ponostan húzni és a billentyűzet is akad, nem veszi be a leütésket, vagy több leütésnek vesz egy leütést.
A win azt írja az eszköz megfelelően működik.
Genius honlapjáról leszdtem a hozzávaló programot. Működik, bár van hogy valamiért kifagy.
Elemet cseréltem.
A vevő egység az egértől és a billentyűzettől kb 1 m-re van.
Van egy vezetékes egerem, amikor azt átdugom nem jelentkezik a gond.
Van amikor random abbahagyja, de természetesen mindig a legrosszabbkor csinálja.
Kb 1,5 hónapos a cucc.
Mi az isten baja lehet? :F

[ Szerkesztve ]

(#905) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok van egy Razer Imperator egerem,ami gondol egyet és megy magától.Általában lefelé,és olyankor még ha mozdítom az egeret más irányba akkor is megy lefelé is,és kattintani se tudok semmire.Elromlott?vagy mi lehet a gond?driver?Egy Razer goliathus pad van.Köszi

(#906) #98060288


#98060288
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo Thinkpadom, melyhez egy dokkolót használok (több monitorra való kiterjesztés miatt)
A problémám, hogy az egérkurzor egyszerűen néha eltűnik és nem jövök rá a probléma okára. Mozgatva látom hogy ott van és a programokat is ha szemfüles vagyok tudom indítani :)
Újraindítással jön rendbe, de aztán ismét jelentkezik a probléma. Minden usb portnál ezt csinálja, kizártnak tartanám a hw hibát. Az egér amúgy egy infra lenovo. Több egérrel is próbáltam és ugyanúgy produkálta a hibajelenséget.

Ötlet? :DD

[ Szerkesztve ]

(#907) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy hibás mx518-at. Nem működött a jobb oldali egérgomb(zoom). Gondoltam. 3000-ért jó vétel, mikrókapcsoló kicserél, majd örül. Sajna nem így lett, a mikrókapcsoló nem rossz, ki lett multiméterrel mérve. Találkoztatok már ilyen típusú hibával? Forrasztások rendben, a műszerészem szerint senki nem nyúlt még bele az egér belsejébe.

Üdv: Imi

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#908) jaffa 2843 válasza borat26 (#907) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ki lett cserélve a jobb gomb mikrokapcsolója? :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#909) borat26 válasza jaffa 2843 (#908) üzenetére


borat26
aktív tag

Attól függerlenül,hogy a multiméter azt mutatja, hogy jó a jobb oldali mikrokapcsoló, szerinted mégis csak az lesz a hiba oka?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#910) avley


avley
újonc

Sziasztok!
Barátnőmtől kaptam néhány hete egy Hama uRage Illuminated egeret, és az a gondom, hogy ha úgy gondolja a kurzor, akkor elindul jobbra egy vonalban... Kizárólag jobbra, kizárólag egy vonalban.
A szoftverhibát azt szerintem kizárhatjuk, mert leszedtem a drivereket, újraraktam, ráadásul közben meghalt a gépem is és azt is újra kellett teljesen telepítenem.
A gond az, hogy nincs kitöltve a garanciapapír, a blokkot is sikerült elhagyni, úgyhogy azt hiszem nekem kellene valahogy megoldani a problémát, de fogalmam sincs mivel próbálkozhatnék egy valószínűleg gyári hibás egérrel itthon......
Előre is köszi a segítséget

(#911) Clemi válasza zibo73 (#901) üzenetére


Clemi
veterán

Hali! Már épp be akartam írni, de pont megtaláltam, hogy másnak is dupla kattintás baja van. Valószínű nekem is mikrokapcsoló baja lesz, mert nálam is csinálja, hogy dupla kattintásnak érzékeli az egy kattintást is, pedig már a dupla kattintás sebességét is lejjebb vettem. Nem állandó a hiba, de mindig akkor csinálja, mikor pont nem számítok rá.
Milyen mikro kapcsoló való bele, és hol lehet ilyet beszerezni? Nekem egyébként M705 egerem van.

(#912) zibo73 válasza Clemi (#911) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Én használtat tettem bele.kivettem egy régebbi egérből a jobb gombot az kevesebbet van használva.
Hát én egy teljesen másfajta egérből vettem ki szerintem mind egyforma.
Üdv!

(#913) Clemi válasza zibo73 (#912) üzenetére


Clemi
veterán

Thx

(#914) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok! Van egy Logitech G400-as egerem és mostanában kihagy, hiába mozgatom nem mozdul a kurzor, aztán megint jó. Lehet ezzel a problémával valamit kezdeni vagy másik egeret vehetek.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#915) jaffa 2843 válasza qantum (#914) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Próbáld meg másik usb portban, másik géppel. Ha ugyanaz a gond, akkor reménykedj, hogy csak kábelhiba, ami ~1200 Ft-os tétel.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#916) Rower


Rower
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Trust GXT32 egerem, melynek leírásában ez szerepel:

2400 dpi Bluespot engine
Works on virtually all surfaces
Sensitivity switch button (800, 1600, 2400 dpi)
Onboard memory
Programmable buttons

Van egy Cooler master CM storm egérpadom, amin nem működik és még sok más felületen sem. Mi lehet ennek az oka, mikor a leírásban az szerepel, hogy minden felületen használható?

(#917) WolfheartGR válasza Rower (#916) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Trust=szar, gagyi, fhoss. Stb. Nem, nem flamelek. Ez van.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#918) jaffa 2843 válasza Rower (#916) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

WolfheartGR
+1

Kuka, vagy vidd vissza és végy valami normálisat helyette.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#919) Rower válasza jaffa 2843 (#918) üzenetére


Rower
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Esetleg mit ajánlanátok helyette?

(#920) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Van egy kb 2 éves Sharkoon FireGlider-em, és jónéhány hete nem vagyok megelédegve a görgőjével. Le/felfelé görgőzésnél szeret fel/lefelé ugrálni, ami most érte el azt a fokot, hogy szeretnék vele valamit kezdeni.
Mi lehet a baj és hogyan orvosolhatnám?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#921) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok! Egy 4 fokozaton állítható 2000dpi-s egér, hogy van skálázva, tehát a 4 fokozaton mekkora a dpi? 500-1000-1500-2000? vagy 400 800 1400 2000?

(#922) Bonkheads


Bonkheads
tag

Újabb problémám akadt. Az egerem miközben mondjuk lefelé húzom így a kurzor ki-ki úgrál jobbra-balra...Tehát nem lehet vele szabályos egyenest húzni...1600dpi-n

(#923) jaffa 2843 válasza Bonkheads (#922) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Valószínűleg ramaty a szenzora. Miféle egérről van szó?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#924) WolfheartGR válasza Bonkheads (#922) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Rossz felület, koszos szenzor, szar szenzor.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#925) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Már régóta a fiók alján van egy logitech MX300 most előszedtem és van vele egy problémám.
Felrakom tölteni, el is kezdi a töltést, de 4 led töltés után csak a legalsó led villog pirosan.
Nem tudja valaki mi lehet a baja?
Köszönöm.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#926) jaffa 2843 válasza cikasz (#925) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Akksi hiba. Egyébként az MX300 vezetékes egér. ;]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#927) cikasz válasza jaffa 2843 (#926) üzenetére


cikasz
őstag

Nagyon elirtam :D MX1000
Nem tudom honnan szedtem a 300-at :)
Lehet annak az akksiját cserélni?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#928) jaffa 2843 válasza cikasz (#927) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Valahogy biztos lehet. [link]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#929) VNR


VNR
újonc

Sziasztok! A problémám a következő: az egér mutatója jobbra mozgatva kimegy a képernyőről, míg balra és felfelé megáll a szélén. Lefelé sem tökéletes. Hol tudom beállítani? (Az egér egy Logitex MX Revolution, az op.rendszer Windows7 Ultimate 64 bit.)

[ Szerkesztve ]

(#930) VNR válasza VNR (#929) üzenetére


VNR
újonc

Vagy a monitoron kellene állítanom valamit?

(#931) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok!

Van olyan program, ami működés közben kijelzi a DPI-t?
Kaptam egy Trust GXT 25 egeret, amin van DPI állítási gomb, de nem jelez ki semmit, hogy tudom kipróbálni rajta a DPI állítást ?

(#932) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok

vettem nemrég egy logitech m560-as egérkét és feltettem a setpoint szoftvert is a legfrisebbet
Sok játékban tökéletesen működik, de pl a bf4 ben a 2 oldalsó gombját nem tudom semmilyen parancshoz sem hozzáadni, mert kilép az asztalra, vagy a csempékhez (ez a default művelete ennek a 2 gombnak) és a görgő alatti gombot sem tudom használni a játékban.
Az új batmant meg még jobban utálja, ott a görgőt gombként kéne használni, de ezután ha mozogni akarok mindig belép a játék menüjébe mintha esc-t nyomtam volna :)
Elég idegesítő hiba, a régi logitech egerem nem csinált ilyeneket, igaz ott nem is voltak extra gombok :P

Valami ötlet
Ez a game detection vacka be van kapcsolva, de mintha ezt a játékot nem ismerné fel
SC2 ben pl tökéletes, ott bármelyik gombját tudom használni

SeriesX: JamesSHun

(#933) Foxmulder89


Foxmulder89
senior tag

Csináltam ma egy win reinstallt (7, 64bit ultimate) és feltettem a legújabb 6.61.15?-ös 64 bites setpointot. 3 másik verzióval is próbáltam.
Rendben ment az install de hol van maga a setpoint alkalmazás, ahol kiválasztom a g500-amat és be tudom állitani?! eddig sosem volt ilyen problémám.
Mouse and keyboard settings van meg valami unifying program.
Van Logitech Gaming Software is, ahol tudok állitani sok mindent, de onnan pl hiányzik az use native os drivers kikapcsolásának a lehetősége és ez utóbbi érdekelne.

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#934) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok! :)

Van egy Modecom MC-WM6 -os vezeték nélküli egerem.
Ma elkezdett olyant csinálni hogy egyet villan a piros fény. És sehová.
Hiába kapcsolom be. Cseréltem elemet is. Az sem segít. Nem csinál semmit.
Ilyenkor mi lehet a probléma? Ezzel vagy más fajtával volt már valakinek hasonló tapasztalata :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#935) t420s


t420s
aktív tag

üdv!

tudtok nekem ajánlani olyan egeret amiben a görgőt egy érintőpanel helyettesíti?

mint pl

[link]

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#936) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!
Következő kérdésem lenne felétek: van egy Tesoro Shrike h2l egerem. Amikor a saját szoftverében beállítom 5600 dpi-re, hiába okézom le, bármikor visszatérek a menüjébe, egy értékkel viszább állítja automatikusan a DPI-t. Amikor az egéren lévő gombbal váltok, olyankor (elméletileg) be tudom vele állítani, de a gyári driver alól nem :S
Lehet ennek valami oka?

Üdv,

Balázs

(#937) Zotya75


Zotya75
csendes tag

Sziasztok!
fs-zsoci (#920 hozzászólás) kérdésére még nem válaszolt senki.
Engem is érdekelne.
Nekem egy X-750F-es egerem csinálja ugyanazt.
Már engem is eléggé idegesít.
Ha válaszolna valaki, köszönöm.

Üdv. Zotya.

(#938) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

A laptomon nem működik az egér, ami eddig ment. Nem is világít. Más gépben működik.
Ha az egér volt USB slotjába pendrive-ot teszek, a notebook felismeri. tehát minden működik külön, csak együtt nem :F
BIOS-t is nézem, "legacy driver" menüpont nincs

Win 7, az egér USB-s, vezetékes

(#939) jaffa 2843 válasza VÁMpír (#938) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Dugd be az egeret oda, ahol nem működik, majd az eszközkezelőben keresd ki és jokkatt->uninstall. Ezután felül az ikonok közt van egy olyan, hogy "hardverváltozások keresése". (vagy valami ilyesmi. "Scan for hardware changes" angolul)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#940) VÁMpír válasza jaffa 2843 (#939) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Az "Egér vagy egyéb mutatóeszköz" pontban most csak a TouchPad van feltüntetve, az egér nem. (gondolom régebben ott volt az is)

(#941) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet! Túl vagyok egy Logitech Anywhere MX mouse garanciális javításán. A hibajelenség: a bal gombra furcsán reagált, vagy nem érzékelte, vagy kétszer kattintásnak (dupla, vagy szimpla kétszer) érzékelte. Korábban volt már más Logitech egérrel is hasonló gondom (VX Nano), azt nem javíttattam, mert garancia után romlott el.
A szerviz (fix-it) annyit írt a javításról, hogy javítás, most próbálom kiszedni belőlük, mit javítottak. Azóta mintha javult volna a helyzet, de a kattintás érzetre kicsit furcsa, mintha valami akadna a mikrokapcsoló és a gomb között, gondolom ott matattak valamit.
A garancia jól vizsgázott mindenesetre, mert csak a számla alapján, amin csak két év volt, elfogadták 3 éven belül.
Van valami jobb tesztprogram, amivel a kattintásokat lehetne megbízhatóan kitesztelni?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#942) JamesHun válasza rgeorge (#941) üzenetére


JamesHun
addikt

fura, hogy nem cserélték ki azt a gombot teljesen
ha duplán érzékeli vagy sehogy akkor ott a gomb alatti részt illet volna kicserélni, mert valami érintkezési hibás, vagy valami picit el van törve részben és ezért nem reagál rendesen az egered
nekem az mx revolution volt ilyen
sajnos gari után döglött be és mehetett a kukába, pedig nagyon szerettem azt az egeret
a mostanit rühellem
nem ajánlom senkinek sem aki 1 percet is játszani akar ami vicces egy 10.000-es egértől
viccesen annyit írt a logitech support vegyek g602-t mert az van játékra
ha ezt nem vettem volna meg 10-ért és az amcsi árért megkaptam volna még bele is mentem volna
de a 16.000-es egér itthon 25 be van
na annyit nem adok ki érte, max ha lifetime garit adnak vagy legalább 5 évet minimum

SeriesX: JamesSHun

(#943) rgeorge válasza JamesHun (#942) üzenetére


rgeorge
addikt

Tegnap válaszolt a szerviz, a mikrokapcsolót cserélték.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#944) Zotya75 válasza VNR (#929) üzenetére


Zotya75
csendes tag

Hali.
Mennyire megy ki a képernyőből?
Gyakorlatilag a nyíl hegye az a pont amit mozgatsz az egérrel.
Tehát, ha a nyíl hegyét látod (jobb oldalon és alul) az normális, nálam is így működik.
Üdv.

Üdv. Zotya.

(#945) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

A4Tech X-710BK
SteelSeries QcK
Használom a MarkC w7 mousefix-et is.

A problémám az lenne hogy régen felraktam a Mousefix-et és csak gyors és nagy rántásoknál tévedett az egerem, most meg eléggé gyakran mutat elcsúszást a MouseMovementRecorder. Végig próbáltam az összes DPI-modot.
Újra megcsináltam a Mousefix-et
Ellenőriztem az egér rámutatásának pontosságának javítását is, de ki van kapcsolva.

Valakinek van valami ötlete hogy miért nőhetett meg a hibák száma?

(#946) jaffa 2843 válasza Mustármag (#945) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Pontosan mi a jelenség? Ott szokott "fals" hibákat írni, ha olyan helyre érsz, ahol változik a kurzor (pl ablak széle, ahol "<->"-ra vált a sima windows mutató), esetleg képernyő szélénél.
Remélhetőleg nem játék futtatása közben próbálod, mert az i s fals adatokat mutat akkor.

Dobj egy képet, hogyan is néz ki a dolog.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#947) Mustármag válasza jaffa 2843 (#946) üzenetére


Mustármag
őstag

Dombon ülő fűcsomó legyek ha értem.
Vissza állt minden a normálisra.

(#948) R4ymisteryo


R4ymisteryo
újonc

Razer Abyssus Mirror Jorzur nem mozog
Tegnap este perfektül működött ma meg már nem(kb 2 hetes az egér).
A gombokra reagál normálisan, illetve csökkentett módban működik rendesen de normálban nem(tehát maga az egér nem ment tönkre).
Arra lennék kíváncsi hogyan lehetne ezt a problémát megoldani mivel neten körülnéztem de semmi konkrétum, ami meg a razer oldalán van segítség az semmit nem ér. Csináltam 1 rendszer vissza állítást is hátha, de a probléma megmaradt.

Ha valaki tud valami megoldást légy szíves segítsen. Előre is köszönöm.
UI.: Driverek nincsenek fent mivel ehhez nem kell(Ami van driver az csak macrozáshoz van meg a senitivit lehet babrálni). A gép nemrég újra lett húzva, de a mai napig rendesen működött az egér.
OP. Windows7 Ultimate 64bit

(#949) JamesHun válasza R4ymisteryo (#948) üzenetére


JamesHun
addikt

dugd át máshova az egeret

SeriesX: JamesSHun

(#950) Meghivott


Meghivott
addikt

Üdv,
wireless egér + billentyűzetből mit tudtok ajánlani? Akár használtat is...
(Játszani szoktam, de döntően single, nem online)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.