Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) bookninja


bookninja
tag

sziasztok,

kb. egy honapja 'jott elo' a kovetkezo hibajelenseg: a kurzor random idokozonkent megfagy par masodpercre, mozgathatatlan, de a ket egergomb es a gorgo mukodik. ha folyamatosan mozgatom, pl. jatszok, akkor nem csinal ilyet.
probaltam megoldast talalni, de idaig semmi nem vezetett sikerre (feltetelezve hogy szoftveres a gond). ha valakinek van otlete, szivesen fogadom.

eger: microsoft intellimouse explorer 3.0
win 8.1
szovetpad

(#1702) Ishara


Ishara
újonc

Sziasztok!

Hasonló problémával küzdök, mint Dniel.
Felcserélődött az egérmutatóm mozgása, a jobbra-balra és a fel-le is. A kattintás és a scroll gomb az jól működik. Már mindent kipróbáltam, ami eszembe jutott, vagy ami keveset a neten találtam, semmi sem segít. Végső kétségbeesésemben regiztem ide, bízom benne, tudtok segíteni! :)

(#1703) dobragab válasza Ishara (#1702) üzenetére


dobragab
addikt

Másik gépben mit produkál?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1704) rgeorge


rgeorge
addikt

Hátha itt tud valaki segíteni...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#1705) Ishara válasza dobragab (#1703) üzenetére


Ishara
újonc

ma nem tudom másik gépen kipróbálni sajnos

(#1706) LeventeTe


LeventeTe
újonc

Hi Mindenkinek. Van egy elég bosszantó problémám. Adva van egy LogiTech K220 bill. egér kombo. Azt nem részletezném hogy ez a harmadik ami garban nálam maradt 2 hónap alatt anno. Most, másfél év után elkezdett ez is csesződni. Mint a bill, mint az egér időnként szaggat, illetve a bill nem mindig veszi be a leütött karaktert. Nem értem miért nem reagálnak az eszközök. Az elemeket kicseréltem, a vevőegységet átraktam másik USB portba. Van valakinek valami ötlete mi lehet a baj?

A tudósoknak még nem sikerült értelmes életet találni a Földön.

(#1707) velizare


velizare
nagyúr

hali,

van egy mad catz rat 7 típusú egerem, ami egy idő után úgy döntött, hogy nem trackel. gombok kiválóan működnek rajta továbbra is, viszont a pointer csak akkor mozog, ha kifújom sűrített levegővel, akkor is kb. 1520 percig.
javítást ki vállal? aprón nem nagyon találtam.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#1708) geris197


geris197
tag

Sziasztok! Van egy logitech bluetoth-os egerem,aminek elveszett a számítógépbe dugható része,vagyis a vevő ( vagy hogy is nevezik) része. És így nem működik. Van egy másik is BlueBery,de ennek a vevője nem jó hozzá,nem érzékeli.És úgy tudom minden egérhez a hozzá járó vevő a jó. Lehet-e valamit kezdeni és ha igen mit azzal,hogy ne kelljen eldobnom az egeret és továbbra is működjön?

(#1709) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok !
Van egy logitech g400 egerem, egy ideje megérett a win7 reinstall, úgyhogy ma meg is történt. Viszont a logitech gaming software nem akar működni azt írja nincs digitálisan aláírva, és nem hajlandó futtatni. Lehet valami megoldást találni erre? Az az érdekes, hogy eddig ez nem fordult elő.

(#1710) dobragab válasza Rison77 (#1709) üzenetére


dobragab
addikt

Pont most kérdezték egeres topicban. Úgy tűnik, bugos a legfrissebb LGS, egy régebbit kell feltenni.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1711) Rison77 válasza dobragab (#1710) üzenetére


Rison77
senior tag

Igen, ez volt a probléma felraktam egy azelőtti 8.58.183-as verziószámút, ennél viszont konkrétan lezabálja a ramomat 4 óra üzemidő után először még csak 60 mega körül evett most már 300 ami szerintem abnormális ahhoz képest hogy csak a dpi beállítást használom. Hát ez érdekes, ha mozgatom az egeret úgy nő vele a ram használat stabilan már 310 mb

[ Szerkesztve ]

(#1712) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Sziasztok!
Fél éves Logi g100s egeremen most vettem észre hogy nem mindig érzékeli a kattintást a bal gombon, csak ha erősebben nyomom meg. Nem kell izomból nyomni, de ha csak éppen annyira nyomom meg hogy kattanjon, akkor nem mindig érzékeli a klikket. Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy hiba egyáltalán?

(#1713) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Logitech B110 egér és ez a problémám vele [link].
Linux alatt is tapasztalni, ott a kurzor ugrál el állandóan, illetve kattintok pl. hsz szövegébe és at egészet kijeleőli, nem csak azt a szót stb. De a gyengébb hardveres támogatás miatt ott elmegy. De Windows alatt mi okozza azt nem tudom....korábban mintha nem tapasztaltam volna, lehet vmi frissítés :F

Tehát a kérdés, hogy ez vmi B110 bug, lehet-e rajta segíteni valahogy, vagy másik egeret kéne venni :F

:R

[ Szerkesztve ]

(#1714) dobragab válasza King Unique (#1713) üzenetére


dobragab
addikt

Az egér mikrokapcsolója döglött meg fizikailag. Semmi szoftveres hiba nincs. Párszáz forintból javítható, ha tudsz forrasztani.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1715) King Unique válasza dobragab (#1714) üzenetére


King Unique
titán

Aha, szóval akkor ezen tünetek tipikusan ennek a jelei, jó tudni.
Tehát akkor ne OS-ben, ne driverben, ne frissítésben keressem a hibát. Még jó, hogy megkérdeztem. :)
Amúgy azt gyanús volt, hogy ha erősebben nyomon a klikket, akkor kevésbé jelentkeznek a fenti tünetek....

Forrasztani nem igazán, max hegeszteni :D Bár lehet nem kínlódok vele és inkább újat veszek.

Köszönöm a választ. :R

(#1716) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem tudom mennyire pörög a topic.

Adott egy Logitech M305 Wireless Mouse.

A jobb klikk elkezdett megdögleni, elég nehezen érzékel.

Kérdésem tudja-e valaki milyen mikrokapcsolóval szerelték ezt, mert ha csak annyi a nyűgje akkor kicserélem és mehet tovább

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1717) dobragab válasza Graphics (#1716) üzenetére


dobragab
addikt

Úgy látom, ronda zöld TTC-k. Mehet a helyére a japán Omron D2F-01F, innen érdemes beszerezni. (Tuti, az M510-esemben is voltak olyan zöld rondaságok, már abban is Omron van :DD

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1718) Graphics válasza dobragab (#1717) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na ez gyors volt :R

Köszi, be is szerzem, mert nagyon megkedveltem ezt az egeret , munkára használom, és nem szeretném eldobni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#1719) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv!

Sharkoon Drakonia egerem bal egér gombja szinte már alig, jobb pedig néha nem érzékeli a kattintást, főleg ha folyamatosan lenyomva kell tartani. Lehet ezt javítani vagy kuka?

Thanos was right.

(#1720) dobragab válasza Narxis (#1719) üzenetére


dobragab
addikt

Párszáz forintból megvan hozzá a két kapcsoló, aprón falcoon kollégát keresd. A cseréje közepes nehézségű forrasztást igényel.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1721) Narxis válasza dobragab (#1720) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz :R

Thanos was right.

(#1722) turit válasza Nxn908xxx (#1712) üzenetére


turit
tag

Szia

Pont ezért jöttem most fórumra , nekem se kattint ha nem erősen nyomom le a gombot, sőt van amikor még izomból nyomva se kattint. Ráadásul nyikorog a gombja is. Ahogy nézem sokan panaszkodnak neten erre az egérre. Nem is értem mért van az ajánlottak között. Az 1000 forintos hama egeremmel 7 év alatt nem voltak ilyen gondok ( végül a zsinórja tört meg rip :( )
Garanciában cserélik ez miatt az edigital-nál szerintetek?

#g100s

[ Szerkesztve ]

(#1723) dobragab válasza turit (#1722) üzenetére


dobragab
addikt

Biztosan cserélik.

A nyikorgás szétszedés után 30 sec alatt javítható lenne, de gariztasd.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1724) karandip


karandip
tag

üdv
pár hónapos hama urage unleashed egerem nem tettsző dolgokat csinál
amikor görgetek egy irányba, néha a másik irányba ugrik
ezt nem mindegyik gépnél csinálja
van erre valami megoldás? mert nem gondolom hogy hardveres hiba lenne, mivel 2 gépnél előjön, 2nél meg nem. Ez csak azért bosszantó, mert az új laptopomnál gond van.

(#1725) dobragab válasza karandip (#1724) üzenetére


dobragab
addikt

Az ilyesmi általában hardveres hiba, a mouse decoder (potméter) döglött meg az egérben. Valószínűnek tartom, hogy nem próbálgattad elegez azon a két gépen, hogy előjöjjön.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1726) karandip válasza dobragab (#1725) üzenetére


karandip
tag

2 hónapig használtam az asztali gépemben, addig semmi baja nem volt
most jött elő hogy átdugtam laptopba
most is átdugtam kíváncsiságból win tabletbe és ott műküdik ahogy kell
mit csináljak ha már nem garis és esetleg akkor javítani kell?

[ Szerkesztve ]

(#1727) karandip válasza karandip (#1726) üzenetére


karandip
tag

update: mostmár a tabletell is szar

(#1728) dobragab válasza karandip (#1727) üzenetére


dobragab
addikt

Fogadjunk, hogyha visszadugod az asztali gépbe, ott is szar :((

Hardveres lesz a hiba. Szét kell szedni, le kell mérni a mouse decoder-t, keresni ebayen, venni és átforrasztani.

Ha épp 9 mm-es van benne, engem is rá lehet venni a javítására, 9 mm-es decoder-em van itthon.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1729) karandip válasza dobragab (#1728) üzenetére


karandip
tag

Dejó :(((
Veszek egy 10k-s egeret és így nem sokkal garancia felett egyből baj van
Mennyibe fáj egy ilyen javítás?

(#1730) karandip válasza karandip (#1729) üzenetére


karandip
tag

Szerencsém van. Megnéztem és még garis, szval visszaviszem és hátha történik valami

(#1731) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Üdv!

Nem tudom ki használ itt SS Kana v2-őt, de azért gondoltam rákérdek. Tehát alapon bedugom gépbe, és beáll a 800/1600 DPI beállításra. Na most a programjában ezt átállítom jelen esetben 400/800-ra, elmentem, minden oké. Gép újraindításkor/egér le-visszacsatlakozáskor viszont visszaáll az alap 800/1600-as beállításra. Úgy tudom hogy az egér egy darab profilt eltud menteni + haver is azt mondta hogy neki megjegyzi a beállításokat.

Idáig így használtam, vagy is pontosabban úgy, hogy a steelseries engine-t beállítottam, hogy a windows-al együtt induljon ami mindig visszaállította a beállított profilt (ameddig a program nem indult el, addig mindig a 800/1600 beállításon volt). De most az egeret elakarnám adni és így nem merem. Ahol az egér lett véve, ott 1 évet vállaltak rá ami hamarosan le is jár, és ha ti itt azt mondjátok hogy rossz gyárilag az egér, akkor még kérem a garanciát rá.

Tehát röviden a kérdésem, hogy az egér gyári hibás lenne?

(#1732) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Van egy nagyon ragadós egerem. Próbáltam már szappanos vízzel lemosni, de még mindig ragad.
Van ötletetek, hogy mivel tisztíthatnám meg?

Üdv.
G

(#1733) dobragab válasza G@ß! (#1732) üzenetére


dobragab
addikt

Attól függ, mitől ragadós. Razer-féle taknyolódó bevonat dörzsi szivaccsal leszedhető, csak vigyázz, a műanyagot meg ne karcold vele.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1734) beldeczki válasza beldeczki (#1731) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Senki semmi? Lehet a boltot megkörnyékezem a garanciával, csak félek hogy nem fognak vele csinálni semmit.

(#1735) G@ß! válasza dobragab (#1733) üzenetére


G@ß!
őstag

mx518, ezzel mi a helyzet?

(#1736) dobragab válasza G@ß! (#1735) üzenetére


dobragab
addikt

Benzin, aceton, alkohol. Csak óvatosan!

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1737) G@ß! válasza dobragab (#1736) üzenetére


G@ß!
őstag

Anno amikor ragadós lett, akkor borotválkozás után arcszesszel tisztítottam. Azóta ilyen a helyzet. Köszi!

(#1738) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire él ez a topik, és hogy mennyire tudtok segíteni, de gondoltam megosztom az én problémámat itt, hátha valaki tud rá gyógyírt.
Van nekem egy G402-m, már jó pár hónapja. Sok hónapig sima asztalon volt h asználva ahol semmi gond nem volt vele. Vettem alá egy fasza kis Artisan Raiden egérpadot. Elvileg kompatibilis vele (fórumon is többen írták hogy ok), de amikor hazahoztam és kipróbáltam akkor azt vettem észre hogy hirtelen mozgásoknál megőrül.. Kihagy/össze vissza fel/le el kezd kalimpánli.
Olvastam hogy ez a probléma néha előfordul Logitech egereknél. Viszont egérpad nélkül meg nem csináálja ezt. Most akkor miben a hiba? Egérben, egérpadban? Elvileg működnie kéne, gyakorlatban mégsem megy, pedig nagyon szeretem mind az egérpadot, mind az egeret, csak úgy néz ki ők nem szeretik annyira egymást :/

:R :R

(#1739) jaffa 2843 válasza Sotyks94 (#1738) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Rosszul olvastad. Ez a hiba néha előfordulhat az Artisan padokkal. Ezért nem ajánlom az Artisan-t senkinek, mert nem lehet tudni, hogy egy adott egér hogyan fog rajta viselkedni. Árukat tekintve "prémium" padok, viszont az ilyen-olyan kompatibilitási gondok miatt teljesen zsákbamacskának számítanak.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1740) Sotyks94 válasza jaffa 2843 (#1739) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Vagyis akkor nincs más megoldás mint megszabadulni az artisan padtól, és Szerezni egy másikat? :/

Esetleg tud valaki tapintásban, és méretben hasonlót mondani?

(#1741) dobragab válasza Sotyks94 (#1740) üzenetére


dobragab
addikt

Nem kóstoltam még Artisan padot, de Allsop Raindrop imádnivaló. Amazonon 6k körül van szállítással, és a G402-nek semmi baja rajta :K

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1742) Shooter020


Shooter020
csendes tag

Üdv!

Nemrég vettem egy Asus Echelon Laser gaming egeret, és leginkább azért, mert Arma2-vel játszottam eddig elég sokat, és ott a 6.-7. gomb nagyon jól jött volna, de van egy olyan kis bökkenőm, hogy a játék nem ismeri fel ezeket a gombokat. Valamiért nem tudok rájukbindelni semmilyen beállítást. Van hozzá egy driver, feltettem, de azon belül sem lehet konkrét dolgokat állítgatni vele, csak ilyen alap hülyeségeket. A gombok amúgy tökéletesen működnek webes felületeken (ez a 2 gomb az oldalak jobbra-balra csúsztatására szolgálnak webes felületen) de ezzel ugye nem sokra megyek, nem ezért vettem ilyen egeret. :D

(#1743) dobragab válasza Shooter020 (#1742) üzenetére


dobragab
addikt

X-Mouse Button Control segíthet.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1744) coreska


coreska
aktív tag

Sziasztok

Egy Logitech MX5500 kombó egere az utóbbi időben nem akar rendesen működni (win10). A jelenség elég érdekes, mivel egyedül csak a akkor hajlandó működni, ha a csuklótámaszos egéralátétet keresztbe fordítom.
Tapasztalt már valaki hasonlót? Mi lehet ennek az oka, mivel van probléma?

(#1745) esde


esde
tag

Sziasztok!
Próbáltam vagy 5 egérrel minddel az a problémám adódik hogy amint kicsit jobban megvan mozgatva ( felemelés pl ) azon nyomban meghal pár másodpercre. Ezt csinálta előző alaplappal is, és mostanival is. Bármelyik USB-be dugom ezt csinálja. Táppal lenne gond? Vagy elképzelésem nincs. Ilyen nagyon ratyi egérrel nem csinálta egyedül aminek olyan az érzékelője hogy magától mozog konkrétan stb.

[ Szerkesztve ]

(#1746) coreska válasza coreska (#1744) üzenetére


coreska
aktív tag

Nem tudom mi lehetett vele, de most ismét magához tért az egerem.
Lehet, hogy megártott neki a hőség. :)

(#1747) Mano66


Mano66
senior tag

Most vettem egy Logi g100s egeret.Néha a bal micro kapcsoló nyekereg.Küldjem vissza vagy hagyjam a fenébe és használjam.Az a baj,hogy nem mindig csinálja és ha vissza küldöm pont nem jön elő a hiba vissza kapom ugyan ezt.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#1748) jaffa 2843 válasza Mano66 (#1747) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Használd csak. Idővel megszűnik.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1749) Mano66 válasza jaffa 2843 (#1748) üzenetére


Mano66
senior tag

Remélem,nem azért szűnik meg mert elromlik? :D :D Amúgy tényleg egy jó egér.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#1750) dobragab válasza Mano66 (#1749) üzenetére


dobragab
addikt

Nem. A gomb lenyúló része kis pöckök között mozog, hogy ne lötyögjön. Ha az egyik pöcökből lecsiszolsz pár század mm-t, nem fog nyikorogni. Az enyém is ilyen volt. Idővel lekopik az magától.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.