Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) FireKeeper válasza Nerazim (#3000) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

újratenni próbáltad esetleg?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3002) jaffa 2843 válasza Nerazim (#3000) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Másik USB portban próbáltad? 2.0-ban természetesen.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3003) Nerazim


Nerazim
őstag

&

Igen már ezeket próbáltam. Letöröltem, újraraktam, kihúztam, bedugtam ;] de semmi usb hack is újra raktam. Nem tudom. Szenzor mehet tönkre? A szoftvert innen töltöttem le és az 1.01 volt/van fent, de mintha nem is lenne.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3004) FireKeeper válasza Nerazim (#3003) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Nem hiszem, akkor valszeg egyáltalán nem működne. Lehet egy win frissítés cseszte el. Este megnézem majd az enyémen jó-e a driver.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3005) jaffa 2843 válasza Nerazim (#3003) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Esetleg másik gépen próbáld meg.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3006) dobragab válasza Nerazim (#3003) üzenetére


dobragab
addikt

Másik gépet mindenképp nézz meg, de szerintem érdemes megpróbálni rendszergazdaként elindítani a szoftvert. Aztán húzd ki az egeret, és Eszközkezelőben távolítsd el az összes nem csatlakoztatott egeret.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#3007) Nerazim


Nerazim
őstag

Köszönöm srácok :R Közben rájöttem, hogy én voltam figyelmetlen. Ugyanis egyik nap ccleaner-al véletlenül vagy direkt kivettem a pipát az automatikusan induló progiknál a razer elől. Most visszaállítottam a feladatütemezőben és hozzáadtam a "razerhid" nevű .exe fájlt ami valószínű aktiválja a beállításokat a szoftverben.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#3008) jaffa 2843 válasza Nerazim (#3007) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Whoops! :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3009) FireKeeper válasza Nerazim (#3007) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

megspóroltál nekem egy driver-telepítgetést, kösz :D

#3010: razer én így szeretlek. jah, nem :D #LGSfanboy

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3010) Vanir válasza Nerazim (#3007) üzenetére


Vanir
veterán

Néhány napja a KinzuAdder-nél megnéztem, hogy ha kilövöm a razerhid.exe-t, akkor mi fog történni. Kékhalál fog történni perceken belül. :DDD Háromból háromszor.

(#3011) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Van egy asus strix claw-om.
Akadozik, vagy egy ideig nem érzékel, de kb használhatatlan játéknál. Egy-egy mozdulat kimarad neki, mintha koszos lenne, vagy a toucpad bezavarna
Próbáltam frissíteni a firmware-t, a legújabb strix software van a laptopon. Próbáltam a hardware/software módót, a lift of distance-ot állítani (1, 5, 10), a polling rate-et állítani (125, 500, 1000Hz), és ezek minden kombinációját. Nem sikerült, kifogytam az ötletekből.
Bennetek bízom, hátha van valami ötletetek.

Próbáltam másik usb-t is.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3012) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#3011) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Usb3-ba átdugva javulás vehető észre, 1 fokkal jobb (közel sem tökéletes).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3013) jaffa 2843 válasza ArthurShelby (#3011) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Állítsd be, amit szeretnél, majd töröld a szoftvert. A másik megoldás, hogy másik géppel próbálod ki, hogy ott is csinálja-e.
Ezek után pedig gariba vele, ha még mindig rosszalkodik.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3014) darkflamy


darkflamy
csendes tag

Sziasztok, most vettem egy Razer Deathadder Elite egeret, amivel semmi probléma viszont a Razer Synapse programot nem tudom letölteni, próbáltam már pár dolgot (tűzfal kikapcsolása, vírus írtó kikapcsolása, meg hasonló dolgok, egyszerűen nem kezdi el a letöltést. Sehol nem találtam megoldást. Segítség kellene. :R

(#3015) jaffa 2843 válasza darkflamy (#3014) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A hiba nem nálad van. :N

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3016) darkflamy válasza jaffa 2843 (#3015) üzenetére


darkflamy
csendes tag

De a megoldás sincs nálam. Valami ötlet? :R

(#3017) dobragab válasza ArthurShelby (#3011) üzenetére


dobragab
addikt

Milyen felület van alatta?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#3018) jaffa 2843 válasza darkflamy (#3016) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Sajnos a Razerék csesztek el valamit.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3019) darkflamy válasza jaffa 2843 (#3018) üzenetére


darkflamy
csendes tag

De most kifejezetten senki, bármelyik országból nem képes letölteni a synapse-t vagy csak mi? és tudnak a problémáról?

(#3020) jaffa 2843 válasza darkflamy (#3019) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha jól látom akkor az egész support oldal be van halva. Keress egy emailt és írj nekik.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3021) ArthurShelby válasza dobragab (#3017) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egy fehér papír (ami most már néhol koszosabb). Volt egy trust gtx25-öm, eltört, de megcsináltam a görgőjét. Az a sz@r sokkal jobban operál ugyanott :( (pedig azon még csúszótalpak sincsenek)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3022) MaTpr0F válasza ArthurShelby (#3021) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Az minőségi szenzorok megkívánják a normális egérpadot. A fisfos lézer elmegy bàrhol, de olyan is.

(#3023) ArthurShelby válasza MaTpr0F (#3022) üzenetére


ArthurShelby
addikt

És jó az egérnek jó a fisfos 500ft-os egérpad is, vagy 5000ft-os legyen?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3024) MaTpr0F válasza ArthurShelby (#3023) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ha külföldi rendelés is jó neked, akkor aliexpresszől tudsz venni 1500-2000 körül jó padot. Hazai filléresnél sokkal jobb. Ha felmész 5000-ig akkor meg már van miből válogatni az egérpados topic ajánlójában.

(#3025) darkflamy válasza jaffa 2843 (#3020) üzenetére


darkflamy
csendes tag

Írtam nekik pár órája még nem jött válasz. Valaki nem tudja elküldeni a program telepítőjét vagy ilyesmi?

(#3026) TIT


TIT
veterán

Kicserélték a corsair M65 encoderét ami 32 lábas és még mindig ua.a hiba és nem 1000.-os tétel ahogy láttam,hanem 8000.-

(#3027) TIT válasza dobragab (#2979) üzenetére


TIT
veterán

Hogy néz ki ez a nyavalyás encoder mert az egész alaplapra encoder van írva,az meg nem lehet.
A corsair meg jó fej,még ők se tudják,hogy kell javítani,gratula,akkor,hogy szerelik össze ha nem tudják mi micsoda?

(#3028) MaTpr0F válasza TIT (#3027) üzenetére


MaTpr0F
senior tag


A pirossal bekarikázott a szóban forgó alkatrész.

Feltéve persze, ha egyáltalán görgő encoderről beszélsz és nem valami többlábas chip-ről vagy magáról a szenzorról.

[ Szerkesztve ]

(#3029) TIT válasza MaTpr0F (#3028) üzenetére


TIT
veterán

Köszi.
Több encoder is van?
A sensornak nincs baja.
Az a baj,hogy görgetésnél hirtelen megindul ill.le helyett felfele görget.
Most egy 32 lábas valamit kicseréltek de ugyanúgy rossz és 8000.-volt az alkatrész,az encoderek meg 1000.-be kerülnek ha jól láttam.

(#3030) darkflamy válasza jaffa 2843 (#3020) üzenetére


darkflamy
csendes tag

"Megoldódott" a probléma, azóta se írtak vissza úgyhogy letöltöttem a programot egy másik oldalról. Most már szép zölden világít az egerem :C

(#3031) dobragab válasza TIT (#3029) üzenetére


dobragab
addikt

Rossz szart cseréltek benne.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#3032) TIT válasza dobragab (#3031) üzenetére


TIT
veterán

Szerintem is,vagyis jó volt az alkatrész amit cseréltek csak nem azt kellett volna kicserélni.
Azt mondta az emberke,hogy nem potméter gondja van hanem sensor,de az nem lehet.
A durva,hogy még a corsair se tudja,hogy kéne javítani.
Ez mit jelent,hogy cserélni kell az egeret?
"Unfortunately, no information I can provide you to fix the issue, You'd need to replace the mouse."

(#3033) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, tudna valaki segíteni, hogy mit lehet - lehet-e valamit kezdeni ezzel az egérrel?

kép / kép

A probléma, hogy elveszett az USB-s adója. Lehet pótolni valamivel vagy kuka?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#3034) dobragab válasza Kloden (#3033) üzenetére


dobragab
addikt

Kizártnak tartom. Összefoglaló.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#3035) ArthurShelby válasza dobragab (#3017) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kipróbáltam egy kölcsön egérpaddal. Igaz, ez sem egy profi, hanem egy ajándék pad (nyomtatva van rá egy kép).
Ezzel sem jó :(. Befagy, miközben a gombok jók. Ha megemelem, és utána mozgatom, akkor megint jó. Talán a LOD-ot kb kétszeresére kéne állítani (most maxon 10-en van), és akkor lehet jó lenne. A válaszidő volt 1000, és 500ms-n is. Illetve kipróbáltam az 1-es LOD-ot is.

Van ötletek, tanácsotok? Gari papírja nincsennek meg, nem tudom hogy javítják e valahol, és ha igen mennyiért.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#3036) dobragab válasza ArthurShelby (#3035) üzenetére


dobragab
addikt

Mondtam már, hogy 9-es LOD, mert a 10-esnek pont ez a bugja. Lásd a cikk, amit írtam róla. Bár visszaolvasva a hsz-emet, tényleg nem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#3037) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok
Van két használt, Roccat Kone XTD egerem. Mindkettőnek van kis baja.
Nem tudom, hogy külön-külön javíthatóak e, vagy a kettőből összehozható e egy?

Az egyik bal gombja ismételget lenyomás közben, de nem szoftveres a probléma. Driver nélkül is, simán bedugva ezt teszi.
A másik meg laggol, illetve fagyogat. Kihúz/bedug segít csak.
Ez utóbbi, a régebbi deszkámon úgy fagyott, hogy vitte a billt is, illetve a fények is kialudtak, mind2 eszközön. (bill Roccat ISKU)
Vettem új deszkát, a tünet a régi, de a bill marad, és a fények is. De továbbra is laggol, és lefagy. Van hogy órákig jó, de van, hogy egy perc alatt többször is.

A gombhibás egerem valszeg azért menődött tönkre, mert kölcsönadtam egy LOL-os havernak, és így kaptam vissza :W

[ Szerkesztve ]

(#3038) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Van egy Logitech M705 egerem, aminek a görgője kezd megbolondulni (többet görget, ellenkező irányba görget, stb.)

Ez szerintetek még javítható?

(#3039) TeebyKay válasza #48613632 (#3037) üzenetére


TeebyKay
őstag

Az első eset simán javítható mikrokapcsoló cserével, ez az összefoglalóban le van, a másodikra nincs ötletem, majd valaki okosabb mond valamit.

(#3038) Nixon18

Igen, a görgő encoderét kell cserélni benne, egy kis forrasztással a mikrokapcsoló cseréhez hasonlóan megoldható.

(#3040) Nixon18 válasza TeebyKay (#3039) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi a választ!
Sajnos a forrasztáshoz semmi közöm nincs, de ha valaki vállalna ilyesmit Pest közelében, szívesen fogadok tőle egy üzenetet! :R

(#3041) dobragab válasza Nixon18 (#3040) üzenetére


dobragab
addikt

M705 görgője nem encoderes, hanem optikai. Próbáld meg kitisztítani, jó eséllyel segít.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#3042) TeebyKay válasza dobragab (#3041) üzenetére


TeebyKay
őstag

My bad. 12:51-kor lehet még reggeli fáradtságra fogni?

(#3043) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!

A Rival 100-nak kevesebb, mint egyetlen(!) hónap alatt tönkrement a bal mikrokapcsolója! :((
Hát mit ne mondjak, baromira örülök. Steelseries webshopban vásárolt egérnek lehet itthon intézni a garanciáját?
Vagy a legjobb megoldás japán omronokra való csere lenne, én nem értek hozzá, itt ti hozzáértők vállaltok ilyesmit? Jöhet privátban is!

(#3044) freeknight válasza freeknight (#3043) üzenetére


freeknight
őstag

Update, baromi érdekes, kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá:

Azt vettem észre, hogy a jobbklikk is sz*r, illetve néha mintha nem érzékelne rendesen az egér, ugrál is. Na mondom, mindennek elromolnia egy időben kb lehetetlen, úgyhogy megnézem szoftveres oldalról is: kikapcsolva a steelseries engine-t, láss csodát, tökéletesen működik az egér!
Na ez mi a sz*r lehet? :DDD

(#3045) #48613632 válasza TeebyKay (#3039) üzenetére


#48613632
törölt tag

Köszönöm, akkor rámegyek a mikrokapcsoló cserére. :R
Ezzel kapcsolatban lenne még pár kérdésem, ha nem okoz nagy gondot. :B
Egyfelől, sajna csak kínai OMRON-okat látok ebayen, japan-t sajna nem. Ez nagy probléma? (közben találtam - más a tipusszáma, és nincs ráírva, hogy OMRON)

Másik. Tudnál ajánlani valami nemtúl drága forrasztószettet? Természetesen, akkor már későbbre is jó lenne, de azért ne az überprofi kínálatból.
Ha van elképzelésed, akkor annak örülnék.
Köszönöm mégegyszer. :R

[ Szerkesztve ]

(#3046) TeebyKay válasza #48613632 (#3045) üzenetére


TeebyKay
őstag

Jómagam egy ilyen szettet használok, ez kb a legolcsóbb is amit kapni lehet, erre a célra tökéletesen megfelel.

Mikrokapcsolót innen tudsz venni itthonról egy párt.

(#3047) malacka87


malacka87
senior tag

Üdv! Van egy razer naga egerem 2014. Hónapok óta lagolt a wow a diablo. Aztán ma nézem hogy amikor a monitor egyik oldaláról a másikra áthúzom az egeret 30-35fps zuhanás van. Majd jön a nagy lagg. Ez miért van? Egér programja fenntvan. Bf1 is iszonyat módon szaggat egérmozdításra.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#3048) dobragab válasza malacka87 (#3047) üzenetére


dobragab
addikt

1000 Hz-en megy? Mi történik, ha leveszed 125-re?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#3049) malacka87 válasza dobragab (#3048) üzenetére


malacka87
senior tag

Hazaérek megnézem.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#3050) malacka87 válasza dobragab (#3048) üzenetére


malacka87
senior tag

Ezer köszi programban valamiért 500volt beállítva. Polling rate.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.