Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) orcus06


orcus06
újonc

Sziasztok!

Megpróbálom röviden leírni a problémámat.

Adott egy usb-s wireless egér, ami elég furcsa dolgokat produkál. Az asztali gépemmel használva x idő után, a mutató lefagy. Ilyenkor windows rendszer alatt az eszközkezelő 'unknow device'-ként jeleníti meg (egyébként felismeri mint egér). A probléma megszűnik, mihelyst kihúzom és visszadugom a receivert. Az időt nem mértem le, de elég sűrűn előfordul és mindig változik. Van hogy órákig tudom használni van, hogy 5 percenként meghal. A probléma fennáll linux rendszerek alatt is, de csak ezzel a géppel. Akármelyik másik gépben használva nem produkálja ezt a dolgot az egér. Ezen kívül külső merevlemez meghajtókkal is volt probléma már.

Szóval a hiba szerintem a hardverem környékén van.

Minek érdemes utána nézni? Táp probléma produkálhat ilyet? Vagy egy BIOS frissítéssel van esély a probléma megszűnésére?

A választ előre is köszönöm.

(#1602) Anubis_9 válasza dobragab (#1600) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nagyon köszönöm! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1603) PitLee válasza orcus06 (#1601) üzenetére


PitLee
őstag

Mivel Linux alatt is produkálja amit nem ismerek lehet akár BIOS beállítás is persze ez bios és lap függő.
Elsőnek nézd meg ezt
Windows-nál van olyan, hogy energiagazdálkodás, ha egy ideig tétlen az USB eszköz akkor a WIN lekapcsolja az USB portot és csak az általad írt ki-be húzással indul újra, ezt kilehet kapcsolni.
Win7 esetén
Start menü --- Vezérlőpult --- Energiagazdálkodási lehetőségek --- (itt van több séma ha laptop akkor több sémán is elkel végezni ha asztali akkor általában csak egy sémán amit használsz) ---- Séma beállításainak módosítása --- Speciális energiaellátási beállítások módosítása -- USB beállításai --- USB szelektív felfüggesztés beállítás --- Letiltva
Ugyan itt van vezeték nélküli csatoló energiagazdálkodása is azt nem tudom mennyire csak a WiFi-re korlátozódik vagy minden vezeték nélküli csatlakozásra.
Ha nincs változás akkor lehet tovább szűkíteni a kört.

[ Szerkesztve ]

(#1604) hoffman_ válasza dobragab (#1600) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hasonló választ vártam, akkor ez műtét lesz. köszi szépen.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1605) orcus06 válasza PitLee (#1603) üzenetére


orcus06
újonc

Köszönöm a választ. Megoldódni látszik a probléma, bár még viszonylag korán van ezt kijelenteni. Legalábbis a beállítások módosítása után az USB HDD-s problémák egyből megszűntek (nem lehet lecsatlakoztatni és nem lehet hozzáférni pár perccel rádugás után), az egérprobléma pedig azóta negatív. Agyam eldobom egyébként. Sose kerestem volna itt a hibát, szerintem abszurd.

[ Szerkesztve ]

(#1606) bigapu


bigapu
tag

sziasztok,egy kis segítség kellene, vettem egy Lenovo C 50-30-as egybegépet,[link] és nem "látja a saját billentyűzetet+egeret.tipp valaki? köszi

mást lát a szem, és mást az ész, a látvány csalfa, és lépre mész

(#1607) RAZERXX


RAZERXX
tag

Szép napot! Van egy Logitech MX Air egerem már legalább 6 éve és nagyon hozzám nőt imádom!
Ma történ egy baleset eltört az USB Receiver vevőegység !!!
Ezt az egeret én kaptam mert magamnak ilyen drága egeret soha nem tudnék megengedni !!!
Abban kérnék segitséget hogy hová forduljak vagy honnan tudnék venni csak Usb !!!
Az USB ilyen számok vannak a panelon belül mert a borításról lekopott minden !

USB: 810-000431

C-UBC34 210-000183 KIWI Rev.005 C23C24R10

Az egéren pedig : P/N:832323-0000 PID:LZ751B8 IC:1807B-202797 FCC ID:DZL202797

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#1608) RAZERXX


RAZERXX
tag

Srácok ez az lehet ???

http://www.ebay.co.uk/itm/Original-USB-Receiver-for-Logitech-MX-Air-Cordless-Mouse-M-RBP123-M-RMP123-/221321220489

Megnézné valami hozzá értő ???!!!

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#1609) kexksz


kexksz
addikt

Zowie FK1-om bal gombja többször regisztrálódik, ha kicsit lassabban engedem fel 1-2 napja. Van erre valami egyszerű home fix, mennyire gyakori ez a hiba? Vagy jobban járok, ha visszaküldöm gariba, hogy üljenek rajta 3 hetet?

(#1610) dobragab válasza kexksz (#1609) üzenetére


dobragab
addikt

Vagy visszaküldöd, vagy kicseréled azokat a retek Huano-kat japán Omronokra.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1611) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Van egy Gigabyte GK-KM7580 egerem és a hozzá való billentyűzet. Egyik reggel már nem működött, gondoltam elemcsere megoldj, de nem. A billentyűzet működik, de az egér nem. Már más géppel is próbáltam és ugyan ez a helyzet. A led világít, a connect gomb megnyomására sem csatlakozik, csak felvillan a led, hosszas nyomvatartásra sem változik a helyzet . Mi lehet a gond?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#1612) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok!

Van/volt egy SS Kana egerem. Pár hete tapasztalom, hogy néha megakad, hiába cibálom, nem mozdul (kezdetben játékokban, amit lag számlára írtam, majd win alatt is), majd egyszer csak újra megindul magától, vagy ki-becsatlakoztatás után.
Ma viszont egyik megoldás sem vált be, nem mozdul. Kihúztam, bedugtam többször is, a gépet is újraindítottam, de semmi. A görgő ledje egyenletesen villog, esetleg nagy ritkán kattintásra még reagál.

Kuka lenne szegény?

Üdv és köszönöm a tanácsokat! :R

(#1613) jaffa 2843 válasza ingalls (#1612) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Egy kábelcserét azért megejtenék.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1614) anddrew


anddrew
tag

Udv, Tegnap vettem egy Corsair raptor m40-es egeret egy laptophoz. Az a problema hogy az egeret billentyuzetnek is tekinti a laptopom, gondolom ezert nem megy a a kulso billem.. Ennek igy kell lennie? Mi a megoldas erre?

π

(#1615) Tobax


Tobax
csendes tag

sziasztok,

olyan próblémám lenne hogy win8 alatt a görgetési oldalszám visszaállítódik mindig 1 re holott 5 re állítottam, akár milyen egeret dugok laptopra jelentkezik a probléma valami driver szarakszik 100% de hogy lehet kiküszöbölni ezt valaki ha esetleg rájött ossza meg velem , köszi

(#1616) dobragab válasza Tobax (#1615) üzenetére


dobragab
addikt

Milyen egérdrivereid vannak? SetPoint gonosz. Esetleg Touchpad?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1617) Tobax válasza dobragab (#1616) üzenetére


Tobax
csendes tag

synaptic touchpad driver van fent más nincs, és a touchpad offolva van

(#1618) dobragab válasza Tobax (#1617) üzenetére


dobragab
addikt

Szedd le, és próbáld ki :)

Vagy lehet, hogy van benne eldugva egy olyan beállítás, ami mindig felülírja a Windowsét. Jobb megoldás, ha megkeresed. Egyébként elég gyanús a dolog, mert touchpadhez pont a finom görgetés kell.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1619) Tosee


Tosee
őstag

Üdv!

Pár napja rendeltem internetről egy Asus WT465 vezeték nélküli egeret!
Sajnos nem igazán sikerült működésre bírni...
Bedugtam a nano usb vetőt, bekapcsoltam az egeret, de valamiért nem mozdul! A gombok működnek, de másra nem hajlandó! Az alján a piros fény éppen, hogy csak pislákol (próbáltam több elemmel is)...
Szerintetek mi lehet a probléma? Kell hozzá még valami driver? Mert a dobozban semmi nem volt amiről telepíthetném! A win 7 x64 felismerte... Kipróbáltam másik gépen is azon 32bites win7 van, de ott is ugyan ez a helyzet!
Ha jól gondolom kifogtam egy hibás darabot, és cseréltetni kellene?! Csak gondoltam előtte rákérdezek hátha van valami trükk a dologba...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1620) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Néhány éve egy Sharkoon FireGlider egeret használok és már egy jó ideje a görgője nem pont úgy működik, ahogy kellene: bármelyik irányba görgőzök, a másik irányba is el-elugrik. Többször szétszedtem, megmozgattam, kitakarítottam, utána egy (rövid) ideig jól működik, aztán ismét kudarcot vall.
Létezik valami tartós megoldás?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1621) PitLee válasza jolti05 (#1620) üzenetére


PitLee
őstag

Encoder-nek hívják, nem egy drága alkatrész ha kitudod cserélni. Hirtelen itt találtam, gondolom van kis hazánkban is, csak legyen aki megtalálja.

(#1622) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
A következő problémával kapcsolatban kérném a segítségeteket. Van egy Logitech G700-as egér egyik ismerősömnek pár napja kezdte el, hogy kilövi a billentyűzetet. Ez alatt azt kell érteni, hogy bekapcsol a gép pár másodpercig működik a billentyű és utána semmi (Windows 8.1). Próbáltam másik billentyűzettel, felraktam az új szoftvert/firmwaret. Kipróbáltam másik számítógépen és ott is ugyan ezt csinálja. Valaki találkozott hasonlóval, hogy esetleg mit lehetne kezdeni vele?
Előre is nagyon köszönöm a választ!

// -

(#1623) Clam


Clam
csendes tag

Sziasztok!

Először is nem tudom melyik topikba kéne írnom a problémámmal, lehet nem ide, de végül is köze van az egérhez. :D Szóval a kurzor túlmegy a monitoron jobboldalt. Mi a teendő? Tényleg elnézést kérek, hogy nem épp a megfelelő topikban kérdezek.

(#1624) kimista válasza Clam (#1623) üzenetére


kimista
aktív tag

többmonitorosra van állítva a rendszered. mintha lenne valahol mégegy monitor.
asztalon jobb gomb, képernyőfelbontás - itt csak egynek kell lennie. a másikat töröld, vagy deaktiváld, vagy valami hasonló.

nekem is van egy problémám. RAT9-es wireless egér, lassan 2-3 éves lesz. Idáig semmi baja se volt
mostanában mintha nem érzékelné az adó meg a vevő rész egymást. húzom az egeret, és szaggatottan mozog. azt hittem koszos a talp, v a szenzor, vettem új alátétet, de semmi változás. Azt megfigyeltem hogy ha közel van az adapter az egérhez (20 centin belül kb, régebben 1-2 méter) akkor nincs baja.
Lehetséges ez egyáltalán h csökkenne a távolság az évek alatt. sztem vagy működik, v nem, ilyet, h csökken a hatósugara, nem tudom lehetésges-e. vélemény?

[ Szerkesztve ]

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#1625) Clam válasza kimista (#1624) üzenetére


Clam
csendes tag

Közben rájöttem. Jött is a gondolat, hogy lehettem ilyen sötét. :D De azért köszi!

(#1626) jolti05 válasza PitLee (#1621) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm szépen! Beszerzek egyet, ami vélhetően megfelelő és kicserélem, hátha.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#1627) crazycaptain


crazycaptain
csendes tag

Sziasztok, minap vettem egy új egeret és van vele egy gondom.
Pl. írás közben elvált a kurzorról, nem jön be a képernyőkímélő és letesz a játékokból az asztalra.
Vki tapasztalt már ilyet?

[ Szerkesztve ]

Never let the fear of striking out keep, you from playing the game!

(#1628) Mustármag


Mustármag
őstag

Üdv.

Lenne egy olyan probléma, hogy játék alatt F.3.A.R. húzom az egeret és valamiért a kurzor tovább mozdul, miután fizikailag az egér már áll.
Csak itt csinálja, meg régebben PayDay2-ben, de ott eltűnt egy update után.

Egy Trust 16535-es egerem van.

C2Q Q9550
Ati HD 7850
Vas van alá elm. nem az a gond.
BF3-alatt sem jelentkezik.
Időről időre fölbukkan ez az egér csuszás régebbi játékoknál.

(#1629) dobragab válasza Mustármag (#1628) üzenetére


dobragab
addikt

Windows 8 / 8.1?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1630) Mustármag válasza dobragab (#1629) üzenetére


Mustármag
őstag

Win 7 Home Premium x64
:B lemaradt

(#1631) PitLee válasza Mustármag (#1630) üzenetére


PitLee
őstag

Az egér menüjében ami a vezérlő pultból elérhető a rámutatás segítése és alatta a párbeszédablakra ugrás kivan kapcsolva? Mekkora dpi-on használod?

(#1632) Mustármag válasza PitLee (#1631) üzenetére


Mustármag
őstag

Ki van kapcsolva mind2, a DPI-t nem tudom mert fix.
vezérlőpult-egér-en belül a gyáris "windows" sebbesség van beállítva.

(#1633) PitLee válasza Mustármag (#1632) üzenetére


PitLee
őstag

Bár ennek az egérnek nincs külön telepíthető driver-e, de előtte lévő egérnek ha volt, nem maradt fent valami esetleg, ami bezavar. Ők is csak ezt ajánlgatják.
A lencse nincs bekoszolódva ? passz

(#1634) Mustármag válasza PitLee (#1633) üzenetére


Mustármag
őstag

Lett több friss rendszer is telepítve.
CS:GO-ban kifogástalan (a maga nemében). Csak F.3.A.R.-ban jelentkezik, lehet hogy a játékban van valami rosszul megírva??

(#1635) PitLee válasza Mustármag (#1634) üzenetére


PitLee
őstag

Hmm akkor lehet, hogy hasonló, mint a Watch Dogs-ban, az elején ott is volt gubanc a játékban.
Nálam kimaradt a FEAR széria, de hsz.-ben az AIM assist és a control support kikapcsolását javasolják.
Tip 1: Fix Mouse Issue in Fear 3
First you can go into the options and disabled aim assist and controller support, and then the aiming will be perfect.
------------------------
2# F3ar Stuttering Fix
If you move or strafe the screen jitters or stutters, making the game unplayable at times. Disable HID devices in the device manager and see if it fixes the issue. Update to latest video card drivers, since some of the guys have this issue resolved by just updating the drivers.
-------------------------
link...link....link
Próbálj keresgélni te is, hátha rábukkansz valami megoldásra.

[ Szerkesztve ]

(#1636) Danshee válasza Mustármag (#1634) üzenetére


Danshee
tag

Hali!

Nézd meg, hogy játék közben mennyi memóriát használ a játék aminél előjön a hiba.
Memory leak-nél szokott ilyen hiba előjönni, de olyankor általában be is akad hamarosan az egész.

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#1637) kimista


kimista
aktív tag

RAT9-es wireless egér, lassan 2-3 éves lesz. Idáig semmi baja se volt
mostanában mintha nem érzékelné az adó meg a vevő rész egymást. húzom az egeret, és szaggatottan mozog. azt hittem koszos a talp, v a szenzor, vettem új alátétet, de semmi változás. Azt megfigyeltem hogy ha közel van az adapter az egérhez (20 centin belül kb, régebben 1-2 méter) akkor nincs baja.
Lehetséges ez egyáltalán h csökkenne a távolság az évek alatt. sztem vagy működik, v nem, ilyet, h csökken a hatósugara, nem tudom lehetésges-e. vélemény?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#1638) Bogyó78


Bogyó78
tag

Sziasztok.

Lenne egy olyan problémám hogy adott egy a4 tech x7 es (X-750B)egér. Van ugye hozzá egy a4 tech program a gombok beállításához. Csak az a probléma hogy a program nem ismeri fel az egeremet holott ehhez való.
Eszközkezelő sima HID szabványos egérnek látja.

köszönöm a segítségeket

(#1639) Bogyó78 válasza Danshee (#1636) üzenetére


Bogyó78
tag

Sziasztok.

Lenne egy olyan problémám hogy adott egy a4 tech x7 es (X-750B)egér. Van ugye hozzá egy a4 tech program a gombok beállításához. Csak az a probléma hogy a program nem ismeri fel az egeremet holott ehhez való.
Eszközkezelő sima HID szabványos egérnek látja.

köszönöm a segítségeket

(#1640) dobragab válasza Bogyó78 (#1639) üzenetére


dobragab
addikt

Tuti a jó progit töltötted le? A4Tech egerekhez összevissza más szoftver kell... Gondolom, windows restart, program reinstall, egér kihúz-visszadug megvolt. Ha nem, megér egy próbát.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1641) Bogyó78 válasza dobragab (#1640) üzenetére


Bogyó78
tag

Szia.
Köszi.
Igen ezek mind megvoltak. Az igazsághoz hozzátartozik hogy elírtam a tipust az én x-750f es egerem nincs benne a listában.
Hasonló van a xl-750bf.
De az enyémhez nem találtam drivert...
köszi

[ Szerkesztve ]

(#1642) dobragab válasza Bogyó78 (#1641) üzenetére


dobragab
addikt

Próbálgasd a többi szoftvert akkor, amit letöltöttél, az egyszerűen nem hozzá való.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1643) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Eddig sosem volt ilyen gondom, ezért fordulok hozzátok.
Nemrég vásároltam egy rapoo 8000 egér+bill szettet.
Vezetékes perifériákat váltott le. Azt vettem észre az egérnél, mintha gumikötélen rángatnák" efekt lenne a mozgáskor. Tehát lassan reagál a mozgásra. Késik. Ez mitől lehet? Ennyit tud az egér, vagy a vezetéknélküli kapcsolat átka?
Játéknál igen zavaró..
Tudok valamit javítani rajta?
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#1644) dobragab válasza havri1 (#1643) üzenetére


dobragab
addikt

Csak a klasszikus input lag. Minden wireless eszköznél jelen van, bár volt itt már olyan, aki azt állította, hogy emberi érzékszervvel nem észlelhető. Én is hülyét kapok tőle, annyira, hogy megérzem az usb polling rate-ből adódó kb. 5-7 ms-ot, a wireless lag-ról nem is beszélve.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1645) havri1 válasza dobragab (#1644) üzenetére


havri1
félisten

Szuper, köszi.

havri

(#1646) HUfantom


HUfantom
őstag

Kedves egeres részleg a segítségeteket kérném!

Egyik barátom csodaegere nem működik megfelelően.
Az egér 2 éves nincs rá garancia, a görgője ugrál. Felfelé görgetek vele és gondol egyet lefelé is elindul...

Amennyire ő utána tudott nézni a problémával nincs egyedül. Itt van angol nyelvű összefoglaló a problémáról.
Valaki kicsiny hazánkban foglalkozik ilyen egerek javításával ?
Barát mindenképp a javítás mellett áll, imádja az egeret de így nem lehet vele dolgozni...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#1647) dobragab válasza HUfantom (#1646) üzenetére


dobragab
addikt

A görgőben lévő "mouse decoder" (potméter) ment tönkre, ebayen tucatszám találsz ilyeneket, csak a tényleges értékéhez képest elég drágán. Ha szétkapod az egeret, le tudod mérni, mekkora kell bele. (Leírásokban benne van a rajz, hogy honnantól mit kell mérni.)

Ahogy néztem, M95-öt a tappancsok bolygatása nélkül is szét lehet szedni, csak néhány csavar tartja.

Utána rendelhetsz, vagy ha pont 9 mm-es kell, olyat tudok neked párszáz forintért adni Pesten, vagy Pécsett. A forrasztása nem nehéz, de pl. a kapcsolócserénél egy fokkal macerásabb. Aprón mindig vannak olyanok, akik meg tudják csinálni, de a posta oda-vissza kb. 1500 Ft önmagában. Ha nem találsz senkit, esetleg engem is rá lehet beszélni.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1648) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Hali. Az mx518 egerem rakoncátlankodnak. Tegnap még jó volt, ma reggel meg amikor elkezdtem használni, ragadtak a gombok, pedig tegnap óta nem öntöttem le semmivel. Már többször eljátszotta ezt, hol ragad hol nem. Gondolom piszkos és ráférne egy takarítás, de annó amikor megvettem évekig használtam takarítás nélkül, azóta kétszer szétszedtem és egyre többször igényli, pedig nem gyilkolom és öntök rá mindent. Ez szokványos és másnak is egyre gyakrabban kell takarítani az egerét?

Köszi

(#1649) dobragab válasza kellcucc (#1648) üzenetére


dobragab
addikt

Nekem is volt egy ragadós MX510-esem, (egymással teljesen kompatibilis az MX500, MX510, MX518 v1/v2, G400, G400s burkolata,) azt vettem észre, hogy a felső burkolat alsó részén van egy-egy bemélyedés a gombokon, nagyjából ott, ahol megnyomod. Abba támaszkodik bele a felső részen lévő kiálló rész, így ott ér / ragad össze leginkább. Ha azt alaposan kipucolod, szerintem egy fokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#1650) kellcucc válasza dobragab (#1649) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Köszi!

Igen, tisztítás után jól jár, csak utána kb. 1 év alatt megint elkezd ragadós lenni, hiába tisztítom ki vegyszerrel. Na majd júliusban vagy augusztusban megint szétkapom és újra kipucolom.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.