Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) nyunyu válasza xeri (#150) üzenetére


nyunyu
félisten

Uninstall, aztan kerits valahonnan egy 4.40-es SetPointot, az legalabb mukodik.
(4.00, 4.24, 4.26-tal szoptam...)

Regi egerekhez meg MouseWare valo.
SetPoint csak az MX1000 es ujabb egerekhez jo.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#152) xeri válasza nyunyu (#151) üzenetére


xeri
tag

Kösz a tippet, megpróbálom. Ez, amennyire én tudom, viszonylag új típus, legalábbis számomra :)

(#153) xeri válasza nyunyu (#151) üzenetére


xeri
tag

Megpróbáltam, semmi. 4.40.88-as verzió van fent és nincs olyan fül, hogy egér. Csak az info meg a szoftver:

Vagy valahol még be kéne pipálni egy "mutasd az egereket" opciót? :F

[ Szerkesztve ]

(#154) tibi34


tibi34
tag

Helló mindenki.Az a nagy helyzet hogy hozzájutottam egy Diamondback 3G egérhez.Bedug,driver fel,és láss csodát-az asztalon nem nyilnak az ikonok duplaklikkre.Aztán az oldalsó gombok,lenyomom,s ha csak felengedem akkor csinálja azt amire beprogramoztam.Egyáltalán nem vagyok elájulva tőle az x718F után,de nagyon remélem csak idő kérdése a megszokása.Esetleg valaki másnak is akadt ilyen jellegű problémája?Hogyan orvosolható?

" Ha kicsit nem figyelek oda, mindjárt dolgozni akarok. " +1 Hofi: " Tudod mi a korrupció? Amiből kihagynak."

(#155) tibi34 válasza harylmu (#146) üzenetére


tibi34
tag

Eh....nekem is 125 Mhz :W Pedig új az egér.......végigjátszottam amit írtál,és mégsem.Éljen a Razer...

" Ha kicsit nem figyelek oda, mindjárt dolgozni akarok. " +1 Hofi: " Tudod mi a korrupció? Amiből kihagynak."

(#156) tibi34 válasza tibi34 (#155) üzenetére


tibi34
tag

Megoldottam,kihúz,bedug=1000 Mhz :F De a többi problem fennál.Lehet felrakom a sima Diamondback drivert :F

" Ha kicsit nem figyelek oda, mindjárt dolgozni akarok. " +1 Hofi: " Tudod mi a korrupció? Amiből kihagynak."

(#157) tibi34 válasza tibi34 (#156) üzenetére


tibi34
tag

Kész,maradt az x718F.Többször leállt a gép,csak úgy magától,kb félóránként.Driver uninstall,egér ki,és most jó....
Winter Xp-m van,azt még hozzáteszem.

[ Szerkesztve ]

" Ha kicsit nem figyelek oda, mindjárt dolgozni akarok. " +1 Hofi: " Tudod mi a korrupció? Amiből kihagynak."

(#158) xeri válasza xeri (#153) üzenetére


xeri
tag

Nincs ötletetek erre?

(#159) mindfreak válasza xeri (#158) üzenetére


mindfreak
őstag

Start -> Beállítások -> Vezérlőpult -> Egér...

Mi mást óhajtanál még?

(#160) xeri válasza mindfreak (#159) üzenetére


xeri
tag

Én vagyok a hibás, rossz hsz-re hivatkoztam. A #150-ben van a probléma leírása, csak utána nyunyu ötletével próbálkoztam egyet.
Szóval a VX Revo plusz gomjait szeretném használni, de a setpoint nem látja az egeret. A vezérlőpult látja.

(#161) mindfreak válasza xeri (#160) üzenetére


mindfreak
őstag

Most már értem a problémát. Nagyon régen használtam Logitech szoftvert, kapásból nem tudnám megmondani, hogy mi a baja. Az előző egeredet látta, vagy ott nem is használtál Setpointot? Esetleg próbáld meg azzal amit gyárilag adtak hozzá (4.0)!

Egyelőre ennyi tippem van.

(#162) nyunyu válasza xeri (#158) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem is szorakozott ilyesmivel a SetPoint, aztan a megoldas vegul az lett, hogy regi, igencsak kehes WinXP repult, nullarol ujrahuztam, es ugy raktam fel a 4.40-et+UberOptions-ot.

Azota rendesen mukodik, kopp-kopp-kopp.

Arra mar rajottem, hogy a SetPoint nem egy felhasznalobarat program, ha elsore nem sikerul jol felrakni, akkor hiaba uninstall+reinstall, akkor sem fog mukodni.
Arrol meg ne is almodj, hogy egyszer felraktad, aztan rafrissitesz egy ujabb verziot...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#163) xeri válasza nyunyu (#162) üzenetére


xeri
tag

Nyilván leszedtem a 4.6-ot, mielőtt a 4.4-el próbálkoztam. A korábbi egeremhez nem kellett setpoint (4 gombot a windows is kezelget úgy-ahogy, jó volt nekem az alapbeállítás).
Gondolkodom én is egy win újratelepítésen, de hogy pont egy ilyen szar miatt kelljen :( Egyelőre megleszek az extra gombok nélkül :U

(#164) harylmu


harylmu
őstag

(#165) mindfreak válasza harylmu (#164) üzenetére


mindfreak
őstag

Nekem is mindig ezt csinálta. Kuka... ;]

(#166) harylmu válasza mindfreak (#165) üzenetére


harylmu
őstag

Ennek igazán örülök. Diamondback foreva' :)

(#167) mindfreak válasza harylmu (#166) üzenetére


mindfreak
őstag

Nekem nagyon silány volt a DB, én arra fogtam, hogy első széria volt. :(

(#168) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Vettem pár napja egy lézeres egeret, de iszonyatosan érzékeny. Ez normális?
A Vice City topicjában már feltettem, de most itt is. Miért nem csökken a játékban az egér vertikális érzékenysége a horizontálishoz képest?
Kösz.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#169) mindfreak válasza JetiRulez (#168) üzenetére


mindfreak
őstag

Gondolom, magas DPI-n használod, azért érzékeny. Ha tudod szoftverből állítsd alacsonyabbra.

(#170) JetiRulez válasza mindfreak (#169) üzenetére


JetiRulez
őstag

Szoftver nem volt hozzá. Azon kívül hol lehet ezt beállítani? Az érzékenység le van véve alacsonyra Windowsban és ott jó is. Csak egyes játékokban nem jó, ahol hiába viszem le alacsonyra, csak a horizontális csökken. :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#171) mindfreak válasza JetiRulez (#170) üzenetére


mindfreak
őstag

A Windows egérgyorsítást ki kell kapcsolni. Ezzel próbáld:

[link]

Futtasd, majd indítsd újra a gépet!

(#172) csibor


csibor
őstag

Microsoft Razer Habu,rendszeresen ki be kapcsol,olyan mintha fagyna.Új XP rendszernél is produkálja a híbát.

(#173) mindfreak válasza csibor (#172) üzenetére


mindfreak
őstag

Igen, ez különösen akkor jó, amikor játék közepén vagy és 3 felől lőnek és tétmeccs van! :DDD Amúgy a Razer Diamondback is ezt csinálja, ezeknél a (korai) modelleknél ez gyakori hiba. Hardveres, nincs rá gyógymód, szokj hozzá! Ha szerencséd van pár hónap múlva a kábele is megtörik (mint nekem, mwhahaha) és utánna dobhatod ki az egészet a kukába.

Iyenkor amúgy húzd ki az USB-ből és dugd vissza, attól észhez tér.

[ Szerkesztve ]

(#174) JetiRulez válasza mindfreak (#171) üzenetére


JetiRulez
őstag

Megvolt, de a szitu továbbra is ugyanaz. :(

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#175) csibor válasza mindfreak (#173) üzenetére


csibor
őstag

Nem az enyém,én csak kérdezek.Szóval gagyi az egér.

(#176) nyunyu


nyunyu
félisten

Ugy nez ki, hogy a SetPoint 4.60 is kuka.

Ujrahuzott Winre gondoltam felrakom, erre ugyanaz a bug jon elo, mint a 4.26-ban: Win restart utan a SetPoint default beallitasaival inicializalja az egerkurzor sebesseget, NEM az altalam beallitottal. :W
Be kell lepni a SetPointba, ki kell valasztani a bastya fulet, rabokni az OS implementation radiogombra, aztan Apply.

Ezt jatszam el minden egyes restartkor. :O
Anyad...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#177) JetiRulez válasza JetiRulez (#174) üzenetére


JetiRulez
őstag

UP!

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#178) mcmike válasza nyunyu (#176) üzenetére


mcmike
őstag

Valami script-et kellene rá írnod, és berakni Startup-ba... :DDD

Nekem még a Setpoint 4.00 van fent, azzal nem érzékeltem ilyen problémát. Akkor ne frissítsem? :F

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#179) mcmike


mcmike
őstag

Valaki esetleg nem tudná megmondani, hogy a Logitech MX518 megy 1000Mhz-en? Vagy maradjak inkább az 500-nál? :F

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#180) nyunyu válasza mcmike (#178) üzenetére


nyunyu
félisten

Kozben SetPoint 4.60 uninstall, 4.40 reinstall megvolt, azota tokeletes.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#181) mindfreak válasza mcmike (#179) üzenetére


mindfreak
őstag

Próbáld ki és megtudod.

(#182) mcmike válasza mindfreak (#181) üzenetére


mcmike
őstag

Nem mondod...

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#183) mindfreak válasza mcmike (#182) üzenetére


mindfreak
őstag

Nem értem minek írni ilyen hülyeség miatt. Amíg feltetted a fórumon a kérdést, addig már rég átállítottad és kipróbáltad...

(#184) JetiRulez válasza JetiRulez (#174) üzenetére


JetiRulez
őstag

UP légyszi! Nem akarok megint egeret vásárolni.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#185) mindfreak válasza JetiRulez (#184) üzenetére


mindfreak
őstag

Először is, ne ess pánikba! :DDD Másodszor, plz írd le milyen egeret vettél, az sokat segítene.

(#186) Bastee


Bastee
tag

Üdv! Vettem egy Razer Lachesis egeret, és nem hajlandó működni, csak az előlapi USB port-ról! Van ennek valami oka, vagy megoldása?

(#187) JetiRulez válasza mindfreak (#185) üzenetére


JetiRulez
őstag

Egy lézeres Genius NetScroll 200, de ez nem fontos. A régi rossz egeremmel és öcsém optikai egerével is ugyanaz a helyzet. A játék rossz szerintem. Kerestem is a config fájlját, de nem találtam.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#188) Tical


Tical
csendes tag

Hi!

A következő lenne a problémám, most vásároltam egy Cyber Snipa Stinger 3200dpi laser egeret ami ugye USB-s, nekem eddig sima mezei Genius PS/2-s volt. Itt kezdődik a probléma az USB-set nem hajlandó felismerni (bedugom szépen világít és ennyi) próbálkoztam már PS/2-->USB átalakítóval is az sem vált be. A windows-ban nem mozog az egérmutató, (elvileg alapfunkciókkal PLUG&Play) utána kapott is drivert feltelepítettem akkor sem történt javulás a pointer meg se moccan. Lehet hogy döglött a patkány?
Kérem aki tud segítsen!
PS/2-es portot le lehet valahogyan tiltani ezen az alapon?

Konfig: Asus A8N-E rev2
AMD Athlon64 X2 4200+ proci (s939)
2*1GB A-Data DDR400 RAM
2*512MB PQI DDR400 RAM
Gainward 8800GT 512MB VGA
200GB Maxtor SATA winyó
300GB Samsung IDE winyó
Chieftec 450W TÁP
op: Windows Vista x64 ultimate

'He who makes a beast of himself, gets rid of the pain of being a man'

(#189) mindfreak válasza Tical (#188) üzenetére


mindfreak
őstag

Ha USB probléma lenne, akkor PS/2-vel mindenképp mennie kellene. Próbáld ki más gépében is az egeret!

(#190) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Ide is beírom mivel annyira nem kihalt mint a másik topic: Kb. 3 éve vettem a Logitech mx510-es egeremet, ami néhány napja úgy néz ki haldoklik mégpedig a következő féle képpen: menet közben néha "elalszik" az optikai szenzor, és nem reagál, gondoltam a led éghetett ki (bár úgy tudom öt év is lehet egy led élettartama), viszont mivel a gombok sem működnek olyankor, ezért inkább valami más hibára tippelnék. Az "elalvások" egyébként mindössze pár másodpercesek, persze attól még nagyon zavaróak, a vezeték megtörését is kizárnám mivel ha mozdulatlanul hagyom olyankor az egeret, akkor is magához tér pár mp múlva (és nem is volt semmiféle extrém terhelésnek kitéve, hogy megtörjön). Úgy tudom 5 év garanciát vállal a gyártó, a számla megvan (azon egy év szerepel, amit a kisker vállalt), de ha most visszavinném a boltba szerintem kiröhögnének... Inkább a Logitech magyarországi képviseleténél kellene próbálkoznom, viszont most előkeresve a dobozát megtaláltam rajta hogy sajnos csak 3 év a garancia, pedig én 5-re emlékeztem. Valami ötlete esetleg valakinek? Nincs most pénzem ilyen minőségű új gamer egérre...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#191) Pitebacsi


Pitebacsi
csendes tag

Sziasztok!

Nem böngésztem végig a topikokat, szóval bocs, ha volt már ilyen probléma, de mindenesetre érdekes:

Adott egy Windows Vista, adott egy 8.1-es messenger PLUS!-szal megfejelve.

Amikor érkezik egy üzenet, lent elkezd villogni a messenger, hogy üzenet érkezett. Amikor rákattintanak alul, akkor felugrik az ablak és az egér felugrik a képernyő bal felső sarkába.

Régebben nem produkálta, pár napja kezdte el ezt az egészet.

Bármiféle segítséget előre is köszönök!

Pite

Pite

(#192) mindfreak válasza Pitebacsi (#191) üzenetére


mindfreak
őstag

Start, Settings, Control Panel, Mouse, Pointer Options fül, Snap To kikapcsolni. Magyarul nem tudom, hogy van... :D

(#193) Pitebacsi válasza mindfreak (#192) üzenetére


Pitebacsi
csendes tag

Oksa, köszi az infót, kipróbáljuk...

Pite

(#194) Chris0604


Chris0604
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok,hogy van egy Genius vezetéknélküli egrem, és ebbe sajnálatos módon belefolyt a benne levő elem és azóta nem működik rendesen (naggyából sehogy sem,mert néha szokott venni kis jelet a vevő és össze vissza mozog a mutató!

Örülnék ha tudna valaki megoldást mondani!

(szétszedtem már kiitattam belőle az elemből kifolyt savat (nem volt nagy mennyiségű))

(#195) adra válasza nyunyu (#180) üzenetére


adra
tag

Engem tegnap szivatott meg a Logitech RX300-am. Egér megvesz, ps2-re tuszkol, működik. Néhány nap múlva Winxp fel sem áll... Hibaüzenet: vmelyik hardver szofveres beállításainak megváltozása okoz zavart. OK, szintén új webkamera uninstall, biztos az okozza, win restart. Detto. Legutóbbi beállításokkal win feláll, bal-jobb egérgomb működik, görgő nem. Régi egeret próbál, görgő itt sem működik. Aztán észbekap, hogy az egérhez van ám egy Setpoint feliratú minicd, felrak, egeret beállít, win restart és egér rendesen működik. Webkamera install, restart, OK.
Szóval voltam olyan naiv hogy azt hittem a win a driver nélkül is lekezeli az egeret... :N

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#196) adra válasza $p@rr0w (#190) üzenetére


adra
tag

Szerintem egy egérnél a 3 év élettartam elfogadható, főleg gyakori, mindennapos használat esetén. Nekem az alap Genius optikaim 4 évig ment, aztán egyszer csak megállt a kurzor és többé meg sem moccant. Ennyi, vettem egy új egeret és kész.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#197) lazado


lazado
csendes tag

Sziasztok!Van egy Logitech Cordless Desktop Wave vezetéknélküli billentyűzetem egérrel.Vistán fut.Elég sűrűn"kb.2naponta"fellép egy probléma,nem működik az ablakváltás nem a 3d-s hanem a sima,egérrel.Rá megyek a tálcára és nem tudom átváltani az ablakokat se bezárni se semmi.Hiába nyomok jobb klikket nem ad be semmit,se a bezárást se a kis méretet semmit.Csak villog sárgán.Ilyenkor újra rakom a setpoint-ot akkor működik megint 1-2 napig azután elszáll.Jó lenne ha segítene valaki mert elég bosszantó.Köszi.

(#198) adra


adra
tag

Sajnos egy picit elkiabáltam a dolgokat, néha az XP fel sem áll, megáll a betöltés, sötét képernyő :((( Normál módban vagy betölt v. reset...
Ez a Setpoint és az új egér műve lenne??? :F Tapasztalt már ilyet vki?

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#199) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az mitől van, hogy néha játék közben a görgőt 2 egységgel kell elfordítani, hogy pl váltson egy fegyvert, míg az előtt csak 1 görgetés kellett neki. Teljesen véletlenszerűen csinálja ezt. Egy logitech G5 rozsdáról lenne szó. A legújabb Setpoint van fent és az egér 1000Mhz-en megy.

(#200) Piku válasza Vasinger! (#199) üzenetére


Piku
csendes tag

A scroll konfignál állíts be az érzékenységét 1 ugrásra, vonalra.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.