Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#802) gyemipapa válasza radi8tor (#800) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nagyon köszi, sikerült is letöltenem és futtatnom. (Érdekes, erre nem jelzett a vírusirtóm.....)
A bibi csak az, hogy a teszt a 600/1200-as lézer egeremre 25-370 közötti DPI értéket tesztelt :F

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#803) radi8tor válasza gyemipapa (#802) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyorsítás ki van kapcsolva Windowsban?

⭐ Stella

(#804) gyemipapa válasza radi8tor (#803) üzenetére


gyemipapa
senior tag

igen. Illetve default, a rámutatás pontosságának javítását meg lehúztam minimumra.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#805) WolfheartGR válasza gyemipapa (#804) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Egyrészt szívesen. Másrészt hogy húzol le valamit minimumra ami (csak részben) be vagy ki kapcsolható az os-ben?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#806) gyemipapa válasza WolfheartGR (#805) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Akkor lehet, nem egyre gondoltunk. Pontosan milyen opciót keressek a vezérlőpult egér beállításainál? (magyar Win7 64)

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#807) WolfheartGR válasza gyemipapa (#806) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Az alapok: Windows egércsúszka középen (6. a 11 rovátkából), rámutatás pontosságának javítása unpipa és ez után tettem fel egy mousefixet, mivel az unpipálás nem kapcsolja ki teljesen, csupán 1-re veszi az értékét ha jól emlékszem.

Ezt olvasd át, az 1.5-ös pont az nem felel meg a valóságnak. Nem jó a minél magasabb felbontás!
Valamint az 1.4-es pontban írtakban is jó néhány helytelen dolog található.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#808) gyemipapa válasza WolfheartGR (#807) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséget!

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#809) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok! Egy elég furcsa problémám van. A laptopom touch padja (HP6510b) van amikor nem működik rendesen értem ezalatt hogy lassan nehézkesen mozog az egérmutató vagy egyáltalán nem , azt hiszem ugy hivják hogy:"laggol" ....... csak random csinálja leginkább ha terhelem a gépet. Olyan mint a múltkor a másik gépemet az autóban akartam használni de az inverter nem bírta a töltőt üzemeltetni és töltés alatt csinálta a másik gépem ezt a problémát. Megnéztem ennek a töltőjét elvileg a szabvány hp töltője van a neten rákeresve az adatok is stimmelnek. Illesztőprogram csere megvolt de már az őrületbe kerget..... Mi a teendő mi lehet a hiba?

Köszönöm!

Üdv Ákos

Szerkesztés: Lehúztam a töltőről és nem csinálja csak ha töltőn van ???

[ Szerkesztve ]

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#810) gylacus


gylacus
csendes tag

Üdv!

A windows 8-as PC-men elég furcsán viselkednek az egerek. Olcsóbb, egyszerűbb egerek többnyire jól mennek, ám a Gigabyte ECO600-ammal és egy Microsoft Wireless Mobile Mouse 6000-el is laggol a kurzor.

Tud valaki valami megoldást? :F

[ Szerkesztve ]

(#811) G@ß! válasza WolfheartGR (#789) üzenetére


G@ß!
őstag

Tudsz ezzel foglalkozó embert Bp-en? :R

(#812) WolfheartGR válasza G@ß! (#811) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Sajnos nem. De pesten tutira találni olyan helyet ahol megcsinálják. Vagy hardveraprón nézz körbe.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#813) R@ymonD


R@ymonD
tag

Üdv!
Olyan problémám akadt, hogy van egy Razer Abyssus egerem aminek használat közben elromlott a görgője, kattant 1et és most se le se fel nem lehet vele görgetni, csak úgy ha lenyomom a görgőt és úgy mozgatom fel le. :( A kérdés, hogy meg lehet-e ezt valahogy javítani avagy sem? Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#814) bajka


bajka
csendes tag

Valaki aki ért a számítógépekhez irjon már PM-et... Van egy gépem beszart benne az alaplap és vettem bele másikat.. Előzővel az volt a baj hogy nem adott képet... Most jo de mikor kapcsolom befele akkor nincs se egér se billentyű... Mind2 USB-s de egyik se világit nem is tudom használni... De a windows meg inditási javìtást akar csinálni de felajánlja hogy csinálhatok rendszervisszaállítást... De ahoz meg kéne nyomnom egy entert de itt elakadok :D ha valakinek van bármilyen tippje az irja bozzászólásba vagy PMbe nekem mindegy bármit meghallgatok:)

(#815) WolfheartGR válasza bajka (#814) üzenetére


WolfheartGR
őstag

ps2 átalakító

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#816) enemot


enemot
csendes tag

Sziasztok!
Egy omega vezeték nélküli egerem van és olyan problémám van vele, hogy néha ha egyet kattintok akkor dupla kattintásnak érzékeli és pl megnyit valamit egy kattintás esetén is. Próbáltam állítani a kattintás sebességét de nem vettem észre változást. Win7-et használok illetve, most vettem egy új gépet. Az alap asrock b75 pro3. Nem tudom, hogy esetleg az egérnek van valami baja, vagy az alaplapnak vagy esetleg a windowsnak. Olyat pl már észrevettem, hogy ha a hátsó csatlakozókba van bedugva az adó akkor néha nem viszi az egeret nem érzékel minden kattintást vagy ugrik egyet. Most az egyik előlapi csatlakozóba van bedugva, ott legalább megy csak a kattintásokkal van néha gond. Továbbá még azt is észrevettem, hogy néha ha kattintok vele pl egy szövegre ki is jelöli egyből, azaz ha pl egy szöveg közepére kattintok néha az egyik felét egyből kijelöli egy kattintás után ami szintén zavaró.
Mi lehet a probléma? (Más egér most nincs itthon így nem tudom kipróbálni.)

[ Szerkesztve ]

(#817) gylacus válasza gylacus (#810) üzenetére


gylacus
csendes tag

Valaki valami megoldást tud?

A boltban, ahol az egeret vettem, azt mondták vigyem be a gépet+az egeret, és azt mondták, hogy a win8 a hibás. Biztos ez, ill. nem lehetne mégis valahogy megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#818) regener


regener
veterán

Sziasztok, van valakinek valami ötlete hogy egy ilyen Genius G500-at hogy tudnék szétszedni?

Leszedtem az aljáról a matricát viszont sehol sem látok csavart, eltörni meg nem szeretném mert jó kis egér ez.

(#819) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Windows XP-t teleptettem egy ismerősöm számítógépére USB egérrel. Otthon bedugták a PS2 egeret, minden jó csak nem működik a görgetés rajta.
Hogy lehet helyre hozni?

Köszönöm!

(#820) garamigg


garamigg
csendes tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Adott volt egy Gigabyte 7600 wireless deluxe egér is billentyűzet. Namost ez olyan dolgokat csinált, hogy az egér mozgás közben pontatlan volt, néha néha lefagyott megtorpant, mindezt kifordított gépházzal (nano adó miatt) kb alig valamivel több mint 30cm ről! :/ Becseréltettem egy trust max track kombóra ez már majdnem 10E (tudom egy kombonál még ezk az olcsó kategóriába tartozik) és itt is az egér csinál néha baromságokat! Ennyire szarok a vezeték nélküli cuccok, vagy van rá valami megoldás, hogy jobb legyen a helyzet, mert konkrétan igaz az vezetékes, de az 1000ft os hp egerem jobbnak tünik a mostaninál!:(

GGT

(#821) hamachi


hamachi
csendes tag

Hali!
Adott egy wheel mouse optical 1.1 egér ami szépen működött a mai napig amikor is gép bekapcsolásakor nem ismerte fel a rendszer. Fogtam és rákapcsoltam az usp - ps/2 átalakítót és azzal újra használhatóvá vált. Kérdem én mi lehet a probléma?

(#822) jaffa 2843 válasza hamachi (#821) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Babráltál esetleg az USB driverrel? Pl USB polling rate bütykölő vagy hasonló programra gondolok.
Mit jelent az, hogy nem ismeri fel? Feladatkezelőben sem jelenik meg?

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#823) hamachi válasza jaffa 2843 (#822) üzenetére


hamachi
csendes tag

Mouse rate programot használtam,h felnyomjam 500hz re de ezt már akkor bekonfiguráltam mielőtt bedöglött volna. Nem világít a kis led lámpája, feladatkezelőben nem tudom, h kellene rákeresni

(#824) jaffa 2843 válasza hamachi (#823) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

start menü-> eszközkezelő (Device Manager)-> HID eszközök (Human Interface Devices)-> Itt megkeresed a WheelMouse Opticalt, jobbkatt uninstall, majd a fenti menüben a "Hardverváltozások keresése" ikonra kattintasz.
Ilyenkor újrateszi az eredeti (nem piszkált) drivert. Ez a jelenség akkor szokott jelentkezni, amikor rosszul csinálod a polling rate-es dolgot.

Természetesen az USB-be kell, hogy legyen csatlakoztatva az egér.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#825) hamachi válasza jaffa 2843 (#824) üzenetére


hamachi
csendes tag

Hali! Eszközkezelőben sem találtam meg az egeret. PS/2 átalakítóval használtam egy kicsit, állítottam rajta, h 200 hz en pörögjön. Kicsit fúra volt, h melegedett a kezembe a cucc, régebben is előfordult már de nem ennyire. Majd 1-2 óra után már átalakítóval sem tudta felismerni az egeret. Ezek szerint annyi az egésznek?! :(

[ Szerkesztve ]

(#826) hamachi válasza hamachi (#825) üzenetére


hamachi
csendes tag

" Hi

Kéne egy kisebb-nagyobb help!!!!
Nekem is Microsoft intellimouse optical 1.1 van és soha semi bajom nem is volt vele a mai napig.
Kaptam egy progit Mouserate 20Kb-os progi ami megmutatja hogy az egér hány Hz megy (125 normális mivel gyárilag kell tudnia ennyit)
Egyszer csak fel-le ugrált 3-4 ezer között nem törödtem vele mivel utánna vissza állt és működöt.mondom magamba biztos valami program hiba.
Kikapcsolom a gépet 1,5-2 óra múlva visszajövök és nem működik.Boot-nál sem kapja meg az alap feszt.
Átrakom a másik gépbe ott se volt jó! 6 USB-be dugtam be és egyiknél sem jelzet vissza!!

A progi tette tönkre vagy más lehet a baj?Valaki ismeri?

Tiszta ideg vagyok "

Találtam egy nagyon hasonló problémát

(#827) WolfheartGR válasza hamachi (#826) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A progi nem csinál vele semmit, csak monitorozza a frekijét. Ott az egérrel lesz valami gáz.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#828) hamachi válasza WolfheartGR (#827) üzenetére


hamachi
csendes tag

Értem. Szerintem a kábel okés, mert amikor rákötöm a gépre a nyák lapon melegszik az egyik kis elem (fém burok) viszont használhatatlan. Mit javasolsz?

(#829) WolfheartGR válasza hamachi (#828) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Műszerészt vagy cserét.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#830) po1son


po1son
addikt

Sziasztok!

Egyik barátom vett egy HAMA urage ice dragon egeret. Az a problémája, hogy ha mozgatja az egeret (csak ha mozgatja), akkor félig meddig meghal a gépe vagyis játékok alatt lemegy neki az fps, teamspeaken szaggatva beszél stb... Driver nincs az egérhez (Plug and play). Amiket eddig én tanácsoltam neki, hogy vegye lejjebb a dpi-t és tegye át másik usb portba, de nem változott semmi. Ha egy másik egeret használ, akkor nem jelentkezik a hiba.Én azon gondolkoztam, hogy nem bírja az 1000 Hz-es frekvenciát a gép (remélem nem mondtam hülyeséget :DDD ). Szerintetek érdemes lenne lejjebb venni egy külső programmal 500ra vagy nem fog változni a helyzet? Várom a segítséget!

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#831) WolfheartGR válasza po1son (#830) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Jó gondolat. Első körben biza lehet segít a freki csökkentés.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#832) po1son válasza WolfheartGR (#831) üzenetére


po1son
addikt

Köszi a gyors választ! Ezt érdemes letölteni és használni?!

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#833) WolfheartGR válasza po1son (#832) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Megfelel.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#834) po1son válasza WolfheartGR (#833) üzenetére


po1son
addikt

Most derült ki, hogy a régi egere is 1000 hz ment (Speedlink Kudos). Akkor felesleges állítgatni nem?! :F

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#835) WolfheartGR válasza po1son (#834) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Valszeg akkor nem az a baj.
Kövi tipp:
Feladatkezelő, folyamatok fülön meg kell nézni mi eszi a gépet.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#836) backer válasza WolfheartGR (#835) üzenetére


backer
újonc

Hali,
remélem tudsz segíteni, nekem is ugyan ez a problémám mint amihez reagáltál korábban ( egérmozgatástól cpu használat felugrik +20-30% al, szaggat a kép és a hang ), ha újraindítom a gépet, akkor semmi baja kb fél óráig, utána megint jön a szaggatás. Kipróbáltam 2 különböző egérrel, nem változott semmi, újratelepítettem a gépet ( win7, 64 ), az sem segített... Feladatkezelő : Folyamatok (CPU) : "A rendszer üresjárati folyamata" 80 körül van, más az 5öt sem éri el - mindezt nyugalmi állapotban 10% os CPU használat mellett, egérmozgatásra kb 40% ig felmegy, de semmi más nem változik.
PLS HELP ME

(#837) WolfheartGR válasza backer (#836) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Énnis a sötétben tapogatózva próbálom kitalálni mi lehet, ugyanis ilyennel még nem találkoztam.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#838) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Logi M705-ben tudok kapcsolót cserélni? Duplaklikkes lett a rohadék. :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#839) jaffa 2843 válasza fi:zi'k (#838) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Természetesen lehetséges. Amennyiben tudsz forrasztani (vagy ismersz olyat, aki gyakorlott etéren), gyerekjáték. Csupán a mikrokapcsolót kell megvenned.
Lomex.hu
A mikrokapcsoló típusa: Omron D2F-01F (puhább), vagy D2F-01 (keményebb)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#840) fi:zi'k válasza jaffa 2843 (#839) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Na, ez remek, köszi! :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#841) fi:zi'k válasza jaffa 2843 (#839) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Gyárilag melyikkel szerelték?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#842) jaffa 2843 válasza fi:zi'k (#841) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha jól gugliztam, akkor a gyáriak is a puhább 0.74 N erővel működtethetők. (Amennyiben a szokásos kínai Omron D2FC-F-7N kapcsolókkal szerelték eredetileg.)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#843) fi:zi'k válasza jaffa 2843 (#842) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Úgyis azt választottam volna.
Van egyéb alternatíva is?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#844) jaffa 2843 válasza fi:zi'k (#843) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ennél jobb nemigazán. Ezek nagyon jó minőségű japán mikrokapcsolók.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#845) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Van egy Gigabyte force m7 es egér. Amiota ujraraktam a win7 et olyat csinál hogy néha elkezd mozogni a kurzor magától. Vibrálva mászik a monitoron. Ugyanaz a win lett feltéve mint előtte volt , és akkor nem volt hiba.
Mi lehet a baja?

üdv

(#846) WolfheartGR válasza nagyfejü (#845) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Kosz a szenzor előtt. Takarítást kívánja. Vagy kikopott a felület amin van és összezavarja a szemét.
Mellesleg nem a legjobb választás volt.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#847) nagyfejü válasza WolfheartGR (#846) üzenetére


nagyfejü
őstag

Kb. 1 hónapos. Aegis mouse pad van alatta , tiszta . A koszra gondoltam én is , de nem az.

(#848) WolfheartGR válasza nagyfejü (#847) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Másik gépen próba.
Másik usb portban próba.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#849) jaffa 2843 válasza nagyfejü (#847) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha szoftvere van fent, akkor uninstallt neki.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#850) nagyfejü válasza jaffa 2843 (#849) üzenetére


nagyfejü
őstag

hali!
Ha nincs alatta az Aegis pad akkor nem vibrál!! baxa meg!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.