Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1502) PitLee válasza Horvi (#1498) üzenetére


PitLee
őstag

Nem vagyok szakértő, de logikailag szerintem, feltelepítesz minden gyári szoftvert amit az egérhez adtak és megnézed ha ide dugod és megnézed ha odadugod mit mutat a mauserate progival, lehet nem kell piszkálni semmit.

(#1503) Horvi válasza Danshee (#1500) üzenetére


Horvi
őstag

Igen az USB frissítési frekvenciájára amit elvileg lehetne állítani 125Hz/250Hz/500Hz/1000Hz-es léptékekben.

(#1502) PitLee
Felraktam minden drivert de semmi különbség nem volt akármit állítottam mindig csak 125Hz-t mutatott a mouseratechecker progi.

Hello darkness, my old friend...

(#1504) PitLee válasza Horvi (#1503) üzenetére


PitLee
őstag

Azért írtam a "lehet hogy nem kell" -t, mert ha emlékezetem nem csal a patkánynál a driver és szoftver elintézte a piszkos melót.
Itt a fórum végén irkálnak róla valamit Vista/Win7(ha tudnék angolul nem volna hátrány :DDD )
http://www.ngohq.com/news/15043-how-to-increase-usb-sample-rate-in-windows-vista-7-a.html
http://www.esreality.com/post/2616939/change-polling-rate-of-usb-3-0-win7-x64/

Itt a Win8-ról egy szösszenet
System-Wide Fix for Gaming Mouse Fluidity in Windows 8.1

A pocik frissítés és a monitor frissítés összefüggése
The Blur Busters Mouse Guide

(#1505) Horvi válasza PitLee (#1504) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a linkeket. A másodikat átnyálazom. Az elsőt ismerem mert az alapján csináltam régebben amikor még a régi gépem volt és simán ment a dolog. De most, hogy az új gép van és van benne USB3.0 azóta ez sem akar működni. Lehet az USB3.0 drivere bekavar valamit. Lehet az lesz, hogy max újrahúzom USB3.0 driver nélkül és rápróbálok úgy.

Hello darkness, my old friend...

(#1506) Danshee válasza Horvi (#1505) üzenetére


Danshee
tag

Én azt javaslom vegyél olyan egeret ami alapból tud 500 meg 1000hz-et és akkor nem kell itt hackelgetni meg
registry-t módosítgatni. :)

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#1507) Horvi válasza Danshee (#1506) üzenetére


Horvi
őstag

Az kicsit költséges móka lenne nem? Amúgy meg nincs szívem megválni az MS IME 3.0-tól. :))

Hello darkness, my old friend...

(#1508) Danshee válasza Horvi (#1507) üzenetére


Danshee
tag

Hát akkor használd simán USB 2.0 slotban. Nem vesztesz semmit vele... :)

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#1509) jaffa 2843 válasza Danshee (#1508) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

De legalább nyer vele. Nincs értelme 3.0-ban használni semmit, csak a ténylegesen 3.0-ás cuccokat.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1510) Horvi válasza Danshee (#1508) üzenetére


Horvi
őstag

Igen úgy használom csak valami miatt lehet a felrakott USB3.0 driver miatt nem tudom meghekkelni az USB frekit így a 2.0-ás slotban is csak 125Hz-en megy az egér.

Hello darkness, my old friend...

(#1511) Danshee válasza jaffa 2843 (#1509) üzenetére


Danshee
tag

Pontosan, így nyer vele +1 szabad USB 3.0 slotot. :)

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#1512) PitLee válasza Horvi (#1505) üzenetére


PitLee
őstag

Később megtaláltam ezt az oldalt is , annak idején XP-nél itt "olvasgattam" (google tranclate)

A cikkek már nem valami frissek, előtte azért olvasgasd át . :DDD

(#1513) Horvi válasza PitLee (#1512) üzenetére


Horvi
őstag

Köszönöm a linket. Régebben használtam is még a régebbi gépnél. Majd rápróbálok most is hátha segít.

Hello darkness, my old friend...

(#1514) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok
Roccat Kone XTD egérben a macro beállításban belehet állítani a bal egérgomb lenyomását feloldását és ennek időtartamát is... Belehet állítani azt is hogy az egér merre mozduljon?

(#1515) PitLee válasza Dragon27 (#1514) üzenetére


PitLee
őstag

A többiek kijavítanak ha rosszul tudnám, de én még csak olyan egérhez tartozó programmal találkoztam ami csak a billentyűzetet makrózta le.
Amire te gondolhatsz az a recorder?
pl: valami ilyen biztos van többféle, most így gyorsan ezt találtam példának
(keresgélés közben találsz valamit előtte itt csekkolhatod nem-e vírusos https://www.virustotal.com/hu/

[ Szerkesztve ]

(#1516) Dragon27 válasza PitLee (#1515) üzenetére


Dragon27
senior tag

Nem tudom a gyári programjában makró van kiírva. És játékok beállításokat is tartalmaz
a bal egérgomb és időzítés beállítható csak a mozgatása nem x,y tengelybe ha jól tudom
ja van ebbe is recorder de ez nem a mozgást monitorozza legalábbis nem reagál rá.

[ Szerkesztve ]

(#1517) jaffa 2843 válasza Dragon27 (#1516) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Minek egérmozgást makrózni? Arra van a kezed, hogy mozgasd az egeret. Gondolj bele, hogy a sok mozgássérült mit meg nem adna, ha tudná mozgatni az egeret és nem kellene ilyenekhez folyamodniuk.

Amúgymeg a norecoil csalás és lenézendő, bűntetendő. (ráadásul személyesen pofoznám az olyat..) ;)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1518) Dragon27 válasza jaffa 2843 (#1517) üzenetére


Dragon27
senior tag

Nem csalni akarok,. mert nem szeretném lenullázni az eredményeimet ;) Ha annyira akartam volna makrózni akkor a4tech X7 vettem volna (és olcsóbb is) csak kíváncsi vagyok arra mire képes a gyári programja.(nagyon nem is túrtam ezt a részét)

Nem azért vettem ennyiért egeret hogy makrózzak :)

[ Szerkesztve ]

(#1519) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok. Adott egy eredeti SteelSeries Kana egér, melynek a "bal klikkjét" csak sokkal erősebb nyomással lehet lenyomni, mint régebben. Előfordulhat, hogy valami kosz aláment, próbáltam tisztítgatni, de szét szednem az egeret még nem sikerült. Csavart egy szemet se találtam rajta. Nem tudom, hogy lehetne az efféle egereket szétszedni. Garancia sajnos már nincs rá.

(#1520) Danshee válasza Bonkheads (#1519) üzenetére


Danshee
tag

Hali!

Szerintem nem lehetséges, hogy kosz ilyet okozna, inkább megadta magát a mikrokapcsoló. :((
Kanában ha jól tudom olcsó omron-t használ sajnos a Steelseries nem úgy mint a drágább egereikben.
De ha nem akarsz sokat költeni rá, akkor 500FT-ért tudsz venni új mikrokapcsolót és beforraszthatod a
régi helyére. :)

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#1521) PitLee válasza Bonkheads (#1519) üzenetére


PitLee
őstag

Jó szórakozást hozzá :) link

A "sokkal erősebb nyomással lehet lenyomni" alatt azt érted, hogy sokkal erősebb lenyomásra reagál a bal klikk ?
Mert ezt a videót nézve nem valami örök életű a mikrokapcsolót nyomó láb és előfordulhat, hogy csapkodástól a nyomógomb lába egy kicsit eldeformálódik azaz mélyedés lesz benne a mikrokapcsolótól.
Nekem is volt egy régi egerem aminek bekopott a nyomógombjába a mikrokapcsoló pöcke, oldalról nézve még a nyomógomb is lejjebb volt mint a másik, ez addig fajulhat, hogy a mikrokapcsoló házára felül a nyomógomb és nem képes benyomni a pöcköt a mikrokapcsolón.

(#1522) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

üdv Srácok!

Köv problémám lenne a nemrég vásárolt Logitech G620-as wireless egeremmel:

Naponta néhányszor "megfagy" a kurzor-hiába mozdítom az egeret a kurzor marad az eredeti helyén,majd néhány mp múlva leköveti a mozgást.

A gép win8.1,mindig frissítve az op rendszer és a driverek is. Az utóbbi időben jött csak elő,de nem vagyok benne biztos hogy az Nvidia drivernek lehet-e hozzá köze...

Valami ötlet esetleg?

(wireless jelfogadó közel az egérhez,elem feltöltve szóval mást mondjatok)

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#1523) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. van egy 7 eves razer copperhead-em tobbszor szet szedtem mar mert elpoktak azok a labak amik a mikrokapcsolot nyomjak egyszeruen orvosolhato, par reteg pillanat ragaszto es korom reszelovel lecsiszol szep egyenesre. na de most olyan gondom van h a jobb eger 10bol egyszer kihagy, tehat gallani h kattan de nem erzekel. otlet?

(#1524) Bonkheads válasza PitLee (#1521) üzenetére


Bonkheads
tag

Köszönöm!

(#1525) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Sziasztok!
Kb két hete vásároltam egy Trust USB optikai egeret!
Az alábbi problémám támadt vele:
Amikor videókat nézek teljes képernyőn, akkor pár perc után megjelenik az egérkurzor pár másodpercre, aztán pár perc után újból megjelenik, 1-2 másodpercekre.
Ez mitől lehet?

(#1526) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!
SS sensei raw egerem van. A probléma vele, hogy kb minden 20-30. lefelé görgetésnél egyet felfelé ugrik, amit görgetek.
Van ötletetek?

(#1527) PitLee válasza Elemental (#1526) üzenetére


PitLee
őstag

(#1528) DUR(ace)LL


DUR(ace)LL
csendes tag

Sziasztok!

Van egy egerem Logitech G9, ami már rég óta megvan (4-5 év) és lehet eddig is ez volt de most kezdett el zavarni hogy mindig amikor újraindítom a gépet a windows sensit átállítja 5/11-ről alapra ami 6/11, olvastam hogy ezt a logitech driver csinálja és le kell tiltani egy folyamatot, nah igen de akkor meg nem úgy működik ahogy be van állítva ... tudna valaki segíteni, hogy mit lehetne ezzel kezdeni valamit?
Többek között én arra jutottam hogy valahogy beállíttatnám valamivel, valamilyen progival hogy 5/11 legyen induláskor és kész, de eddig csak az ötletig jutottam el.

Előre is kösz az ötletekért ! :R :R :R :R :R

(#1529) jaffa 2843 válasza DUR(ace)LL (#1528) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Úgytűnik, hogy szívességet tesz neked a gép, mert a 6/11 a jó beállítás.
A helyes egérbeállítás:
- win csúszka középen (6/11)
- rámutatás elrontásának bekapcsolása.. off
- accelfix reg futtatva
- Windows 7 használata sem árt...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1530) turit


turit
tag

Tegnap vettem egy Logitech g100s egeret.
Olyan problémám van vele hogy ha bizonyos helyen nyomom le a bal gombját akkor nyikorog (hangja). Pont ott ahol kényelmes lenne nyomni. Vigyem vissza kicserélnék az edigital-ban? Ez egyáltalán gondnak számít? Engem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#1531) jaffa 2843 válasza turit (#1530) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Előfordul ennél a típusnál. Ha szerencséd van bekopik és abbahagyja.

Esetleg adsz neki a megfelelő helyre egy kevéske kis WD-40 -et. :)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1532) turit válasza jaffa 2843 (#1531) üzenetére


turit
tag

Kicserélték újra. Most hoztam haza, de ez is nyikorog. Még egy kört biztos nem megyek újért. Ennyit a logitech gémer egéről...

(#1533) jaffa 2843 válasza turit (#1532) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Meg a Razerről, meg bármi másról, aminek nyikorog a gombja? Nem egyedi hiba, elhiheted, és nem is gyártó specifikus. :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1534) turit válasza jaffa 2843 (#1533) üzenetére


turit
tag

Azt hittem a gamer egerek egy jobb minőséget képviselnek. Az 1500 forintos hama egeremmel 6 évig semmi baj nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#1535) PitLee válasza turit (#1534) üzenetére


PitLee
őstag

Ez olyan mint egy új Rolls Royce :DDD mondta egyszer egy tehetősebb magyar külföldön élő atyánkfia, hogy csak használtat szabad venni, mert az előző tulaj már kijavítatta a hibákat pl esőben beázik ilyenkor nem működik az elektromos ablakemelő..stb

(#1536) kimista


kimista
aktív tag

hellóka.

egy ideje a RAT9-esem görgője duplán kattint, főleg böngészésnél zavaró, amikor kétszer nyit meg egy linket új fülön. Szétszedtem, tisztogattam, pár napig jó, de mostanában megint kezdi. Az egér már van pár éves, lassan csere lesz, de amíg megtalálom a megfelelő utódot (rat9nél nem olyan egyszerű) addig lehet ezen javítnai vmit? új forrasztással, kapcsoló szétszedésével, valahogy?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#1537) PitLee válasza kimista (#1536) üzenetére


PitLee
őstag

Sajna elég gagyi kapcsoló van a görgőnél, ha lötyög a teteje akkor itt egy ragasztós technika
ha nem a lötyögő "tető" miatt dupla klikkel akkor meg a szokásos ha szeretsz bütykölni, amúgy mikrókapcsoló csere a praktikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#1538) bnss


bnss
veterán

Sziasztok!

Logitech M500 egérnél valahogy be lehet állítani, hogy a görgő lenyomására pl. böngészőben a hivatkozások új ablakban/fülön nyíljanak meg? Drivert nem találtam hozzá, a support szerint nem is kell hozzá. Köszönöm a tippeket!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1539) PitLee válasza bnss (#1538) üzenetére


PitLee
őstag

Itt a srácnak sem működött, de nála sokat késett a jel és hosszan nyomva a görgőt jó lett.
Ugyan itt írják foxban mit kell leellenőrizni about:config-ban.
Van még ez a setpoint, de nem mindenkinek működik jól valakinél rakoncátlankodik tőle az egér.

(#1540) bnss válasza PitLee (#1539) üzenetére


bnss
veterán

Kösz a gyors segítséget, a hiba bennem volt, mert nem lenyomtam a görgőt, hanem csak billentettem balra. Meg kell szokjam, hogy ez a görgő "máshol kattan".

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1541) Doromb


Doromb
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan probléma kapcsán szeretném a segítségeteket kérni, hogy notebookhoz USB-vel csatlakoztatott egér néha működésképtelen (olyankor vagy háromszor újra be kell dugnom gépbe), és ha működik, akkor 2-3 másodpercenként szaggat. Játékhoz szeretnék egeret használni, de ha meg sincs nyitva a játék, akkor is változatlan a helyzet. Kipróbáltam mind a három USB portot, sajnos nincs változás :(
Egy Logitech laser-es egerem van, ami más gépeken tökéletesen működik, de a biztonság kedvéért még két egeret megpróbáltam csatlakoztatni a laptopomhoz, de mindegyik szaggat. Leformáztam a gépem, frissítettem az összes drivert, de sajnos így sem oldódott meg a probléma. Viszont ha nem egeret használok, hanem touchpadot, az tökéletesen működik, nem akad. Illetve régebben az USB-s egerek is probléma nélkül működtek a laptopomon, de most már valamiért nem :( Egyszerűen nem tudom, hogy mit tehetnék még... Tudnátok esetleg segíteni nekem, hogy mi lehet a probléma, esetleg mit kéne még megpróbálnom?
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#1542) PitLee válasza Doromb (#1541) üzenetére


PitLee
őstag

Csak tippelek hátha :
az" Energiagazdálkodási lehetőségek-nél" az USB szelektív felfüggesztést tiltsd le
(a rendszer ha tétlenséget érzékel az usb-n egy idő után lekapcsolja, hogy ne fogyasszon áramot)

Win7 esetén
Start menü--Vezérlőpult--Energiagazdálkodási lehetőségek--Séma beállításainak módosítása--Speciális energiaellátási beállítások módosítása--USB beállításai---USB szelektív felfüggesztés beállítás---Letiltva

A laptopoknál régen a gyártó cégnek is voltak ilyen programok melyek a energiagazdálkodási profilokat kínáltak és lehetett bennük újakat is létrehozni és különböző feladatokhoz testre szabni.
Pl ha otthon játszol és hálozati áramforrást használsz(220), akkor lehet ajánlott egy Teljesítmény centrikus profilt előtte aktiválni ilyenkor minden eszköz megkapja az energiát nem kapcsol ki vagy áll takarékra, ha utazol akkor meg egy takarékos profilt keresni, beállítani.

Ui:
idézet a Windows oldaláról
"A szelektív felfüggesztési szolgáltatás az akkumulátor üzemidejének meghosszabbítása érdekében lehetővé teszi, hogy a számítógép kikapcsolhassa az USB-eszközt. Ugyanakkor előfordulhat, hogy a szolgáltatás nem ébreszti fel megfelelően az USB-eszközt, így amikor megkísérli használni azt, az eszköz nem válaszol.

Azon kiszolgálótermékek esetében, amelyeknél az energiagazdálkodás kisebb jelentőségű, érdemes lehet letiltani az USB-portok szelektív felfüggesztését. "

(#1543) kimista válasza PitLee (#1537) üzenetére


kimista
aktív tag

hello

görgőnél lévő YD-001 típusú kétpines mikrokapcsolót hol lehet venni? D2FC-re cserélni a mréete miatt nem tudom.. Ebayen sajna a YD-001 elég drága, a D2FC meg ugye tömegcikk.
Magyar oldalról lehet ezeket rendelni, vagy marad az ebay?

[ Szerkesztve ]

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#1544) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok!
Miért van az hogy a win7 64 bit nél amikor át állitom az egér kerék mozgását 30 ról 10 re akkor egy újra inditás után vissza rakja ugyan annyira?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1545) Bonkheads


Bonkheads
tag

Sziasztok!

Adott a (#1519) kommentemben szereplő hiba "Steelseries Kana egér, melynek a "bal klikkjét" csak sokkal erősebb nyomással lehet lenyomni". Erre ti írtátok, hogy mikrokapcsoló hiba. A napokban el is vittem egy perifériák javításával foglalkozó céghez, ám ott azt mondták, hogy utána járnak majd, hogy mi a hiba, megrendelik majd az egérhez szükséges alkatrészt stb. és végül náluk hagytam az egeremet. Utána jöttem rá, hogy nekem erre nem lesz időm, kivárni ezt a procedúrát. Ezért elgondolkodtam rajta, hogy visszahozom az egeret, megnézem én, hogy mi a hiba benne, és a videók alapján (illetve a ti segítségetek alapján) felmérem, majd, hogy mekkora a hiba, majd, ha úgy alakul rendelek egy mikrokapcsolót (hogy addig is tudjam használni, így félig meddig hibásan). Kérdés, hogy a Steelseries Kana egérbe, milyen mikrokapcsolót kell rendeljek, és honnan? A forrasztását, beszerelését el fogom tudni intézni majd :)

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1546) jaffa 2843 válasza Bonkheads (#1545) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Omron D2F-01F. Keress rá itt aprón. :K (500Ft/2 db)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1547) Bonkheads válasza jaffa 2843 (#1546) üzenetére


Bonkheads
tag

Á! Köszönöm szépen a gyors választ! És ez biztosan jó lesz a Kanába? :)

(#1548) jaffa 2843 válasza Bonkheads (#1547) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha nem lenne jó, akkor nem írtam volna. ;)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1549) sirdenis


sirdenis
tag

Vettem egy kis hibás g700s-t aminek nem igazán szuperál a scrollja. Gorgőt keresetem neten de csak g700-hoz van. Mennyiben tér el a 2 tipus görgője? Ezt találtam.

(#1550) had423


had423
aktív tag

Hali,
Nekem elég valószínű hogy elromlott az egerem, de azért gondoltam megkérdezem itt nagyokat mielőtt újat veszek. Igazából alapból teljesen használható, de amikor felemelem hogy átrakjam, akkor elkezd remegni a kurzor, amit eddig nem csinált még. Fújkáltam, kihúzogattam, egyik sem használt semmit.
Róla van szó: Gigabyte GM-M6800
Hosszú évekig jó volt (talán 6 vagy 7) szóval ajánlom mindenkinek, de csézni már nem lehet vele így. :D

Válaszokat köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.