Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Piku


Piku
csendes tag

Olyan kérdésem lenne, hogy Logitech G5-höz tudna valaki egy olyan softvert ajánlani, amiben makrót lehet rendelni az egér gombjához. (tudom, hogy a gyári progi kezel ilyet de csak egy bill. gomb lehetséges).

Előre is köszi!!

Piku

(#202) Vasinger! válasza Piku (#200) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, úgy van. De néha meg 2-t ugrik. Igazából nem is kettőt, hanem egyet crollozok, de kb 2 mp múlva vált át a fegyver. Olyan mintha egy kicsit belassulna. :\

(#203) jeni


jeni
félisten

Szia
Kérdésem az lenne,hogy hol lehet kikapcsolni,szabályozni az egér müködését?A gond,hogy kikapcsolás után az USB-n és a PS/2-n sem kapcsol le a feszültség.Ugyanis kikapcsolás után folyamatosan világít az optikai érzékelő

a gyári szoftját fel tettem,de nem változott a helyzett

az alalap:
Asus P4P800-VM,

az egér
A4(?) Apollo

rendszer
XP Pro

elöre is köszi a segítséget

(#204) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Hali!
Nekem is olyan problémám lenne,hogy új setpoint-ot raktam fel és nincs "My mouse" fül a settpoint settings-ben. . .próbáltam már vagy 20x-or újrakni meg egy csomó fajta setpointot felraktam és semmi. . .nincs ott a fül és nem tudok semmit állítani! :W
Valaki esetleg tudna segíteni?

Let’s go Brandon!

(#205) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Látom nem valami nagy itt a forgalom. :(

Let’s go Brandon!

(#206) azazell0


azazell0
csendes tag

Sziasztok,

hagyományos, vezetékes USB-s egeremet eddig átalakítóval a gép PS2 portján használtam. Ezentúl az USB porthoz szeretném csatalakoztatni, átalakító nélkül. Az XP felismeri ugyan, de nem működik, kábé egy percenként lehet mozdítani párszáz pixelnyit, aztán lehal. UBCD-s XP alatt és ugyancsak CD-ről bootoló (régebbi) Norton Ghost alatt az egér USB-ről is tökéletesen működik. Mi lehet a baj? Legacy USB engedélyezve van a setupban.

Köszi.

(#207) Mr.Gettoman válasza azazell0 (#206) üzenetére


Mr.Gettoman
tag

csőcső!

Sztem szeddj le egy xp-s drivert az egeredhez(vagy másik gépen..vagy billel navigálva vagy p2-es átalakítóval.) és próbáld meg azzal hátha megy a dolog. Nekem is volt ilyen...betettem a gyári cd-t (razer diamondback) és ment fullosan nem mellesleg ha vmi komolyabb egered van akkor a driverrel a többi gombot is tudod használni ami a cincogón van...üdv!

http://www.hasznaltauto.hu/3261862_opel_omega_1992

(#208) tototos


tototos
őstag

Hello mindenkinek.

Adott egy gép amire ha usb-n keresztül van rákötve a billenytűzet és egér, amikor bekapcsolják a nyomtatót vagy bedugnak egy pendrivot akkor letiltja a windows az egeret és a billt. Sajnos semmit nem tudtunk ellene csinálni így gondoltunk átalakítjuk őket ps2-re. A billhez adtak is átalakítót az rendesen működik, az egérhez külön vásároltunk átalakítót és azzal bedugva az egeret semmi nem történik, Az egér nem reagál. A régi ps2-es egérrel rendesek működik, tehát a port hibája kizárva. Létezik hogy nem lehet az egeret ps2-re átalakítani?

(#209) Frohman


Frohman
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy Technika wireless egér+bill szettet. Eddig minden fórumon jókat olvastam erről a márkáról, nálam azonban valami nem stimmel. Kicsomagoltam, behangoltam, működött, de amikor újraindítottam a gépet, a windowsba való belépés előtt valahogy "elengedte" az USB portot és nem érzékelte őket. Utána beszereztem egy PS/2 konvertert, amivel ez a probléma megszűnt, de most meg az egeret nem találja. Lehet, hogy azért, mert a billentyűzet PS/2 slotjába van bedugva a konverter? Amikor az egérébe dugtam, semmit nem ismert fel, bár a vevő ledjei reagáltak. Momentán a wireless billentyűzetet használom a PS/2 egeremmel, de szeretném wireless használni mindkettőt. Valami ötlet?

Válaszoljatok, különben öngyilkos leszek! :))
(a barátnőm kényszerített, hogy ezt írjam a végére, sorry) XD

Where you expect us to go when the bombs fall?

(#210) azazell0 válasza azazell0 (#206) üzenetére


azazell0
csendes tag

Megvan a megoldás:

Legacy USB engedélyezve van a setupban.

Pedig pont hogy le kellett tiltani. Vagyis ahhoz, hogy (Win alatt) működjön az egér USB portra kötve, le kell tiltani az USB-s egerek használatát a Setupban. Intuitív.

(#211) azazell0 válasza Frohman (#209) üzenetére


azazell0
csendes tag

A jelek szerint ugyanaz a problémád, mint nekem. Legyen minden USB-n, majd pedig tiltsd le a Legacy USB-t a BIOS-ban.

(#212) ádikácska


ádikácska
aktív tag

Sziasztok!
Első kérdésem/gondom/bajom az lenne, hogy a gép összerakása közben véletlenül leejtettem az egeret és a görgője nem működik... :( Lehet vele kattintani (mármint a görgővel)
az a funkció működik, csak voltaképpen nem görget...
Mi lehet a baja? :( :O
Előre is köszönöm :R :(

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#213) shteer válasza ádikácska (#212) üzenetére


shteer
titán

eltörött? kiugrott? szét kellene szedni ha nem garis

..szerintem jónak tűnik

(#214) ádikácska válasza shteer (#213) üzenetére


ádikácska
aktív tag

Nem, semmilyen fizikai behatás nem látszik rajta... :(

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#215)



addikt

Az egerem néha feldobja a tappancsát.
Teljesen rendszertelen a dolog, van hogy bekapcsolás utána azonnal, van hogy 20-30 óráig gond nélkül megy. De általában mindig olyankor, amikor nagyon le van terhelve a memoria, illetve rettenetesen seekel a vinyó.

Ilyenkor a kurzor megáll és többet nem moccan, nem reagál semmire. Ha kihúzom, visszadugom az nem segít. Ha altatom a gépet és felélsztem nem segít. De restart megoldja.

Wtf?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#216) adra


adra
tag

Sziasztok,
okozhat a Logitech RX300 egeremhez kapott setpoint bootolási problémát? Ezt az üzenetet kapom időnként bekapcsolás után: A windows indítása sikertelen volt. Ezt a hardvereszközökben vagy a szoftverekben végzett változtatás okozhatja.
Csak azért kérdem mert az új egér és webkamera beüzemelése óta van ez a problémám.
üdv.: adra

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#217) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok.
Van egy Logitech cordless click/plus optikai egerem. A görgővel lett valami,mert le/fel való görgetéskor lassabb lett, meg volt hogy épp az ellenkező irányba ment, mint amerre görgettem. Most újból raktam a drivert, már nem olyan lassan gördül, de néha még mindig az ellenkező irányba megy, vagy akad, meg van hogy hirtelen nagyobb távolságot tesz meg ugyanolyan tempójú görgetés közben, kicsit furcsa lett. Most akkor elromlott vagy be lehet valahol állítani? kösz

[ Szerkesztve ]

XP

(#218) korolas72


korolas72
csendes tag

Sziasztok!

SEGÍTSÉG! :O :O :O Vettem egy Genius ergo 525 gamer egeret, de játékban nem tudom használni csak az alap gombokat. Lehetetlen beállítani a 4D scrollt, stb. Driver frissítve!

Előre is köszönöm

(#219) Mach5


Mach5
aktív tag

Hellotok kéne segítség sürgösen!!!! Egerem kezd elromlani, vagy nem tudom mi a baja, de irányitani alig tudom annyira lassan meggy, mozgatom mozgatom erre alig meggy az egér, de valamikor meg meggy..

Egér fajtáját nem tudom ha azt kérdezitek!

[ Szerkesztve ]

(#220) Mach5


Mach5
aktív tag

Szerintem szüntesétek meg ilyen topichoz hasonlokat mert csak foglalják a helyet, már bocs! Csomoan kérdeznek mindent válasz nem jön:D azt átlagba 2naponta 1-2üzenet amire semmi nem jön:D Elég topic van szerintem és én véleményem hogy ezekhez a hasonlokat szüntesék már meg, és most nem kérek szidást csak elmondtam a véleményem!

(#221) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Van egy olyan probléma az egeremmel, hogy egy kattra duplán reagál. Kicsit zavaró amikor bezár mindent a keresőbe mikor csak egyet akarok, meg mindent duplán nyit meg. Másik egérrel is ugyanezt csinálja. Az egérbeállításnál nem tudok rajta segíteni. (lehet állítani milyen gyorsan érzékeljen két kattintást) de mindegy mert egyre érez 2-t. Vmi ötlet vkinek?
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#222) Mach5 válasza JoolsNOS (#221) üzenetére


Mach5
aktív tag

Akkor 1et katints és kész:D

(#223) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Van egy 4-5 éves Intelimouse 1.1 optikai egerem. Régen a gyártói szoftver telepítése után tudtam állítani az egér érzékenységét. Most pedig a driver nem engedi. Miért? Most USB-n van. Lehet hogy PS2-re kéne dugni?
Illetve tudtok-e normális egeret ajánlani max 5-6 ezerért?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#224) 7Heads Drago válasza JoolsNOS (#221) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Vezérlőpult˛/egér beállítás/és itt találsz rá megoldást

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#225) 7Heads Drago válasza Mach5 (#219) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Sietsz valahova?
Ha legalább annyit írnál arról az egérről, hogy optikai vagy görgős.
Ha görgős és szétszeded jó eséllyel javíthatod. Ki kell takarítani.
Ugyanezt az optikainál szerintem felesleges. Vegyél újat. Hogy milyent éri meg azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#226) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Mindenkinek ajánlom ezt a topikot: [link]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#227) Mach5 válasza 7Heads Drago (#225) üzenetére


Mach5
aktív tag

Hát görgös volt és hidd el márt kitisztotam azt párszor! De már tök8 mivel kaptam uj egeret lézerest!

(#228) 7Heads Drago válasza Mach5 (#227) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Elhiszem.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#229) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Az mitől van, hogy lövök a játékban, abbamard a lövés. Ez csak néha történik meg. Egy logitech G5-ről lenne szó, találkozott vki ilyen problemmel?

(#230) nyunyu válasza JoolsNOS (#221) üzenetére


nyunyu
félisten

Van egy olyan probléma az egeremmel, hogy egy kattra duplán reagál.

Kuka/Gariba vissza.

Veget jarja a mikorkapcsolo.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#231) VIBO


VIBO
őstag

üdv néktek
beszereztem egy g9et
csak sajna a görgője nem müxik
vmi 5let hogy hogy lehet megcsináltatni?
gari nincs már

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#232) jcarrion


jcarrion
csendes tag

Sziasztok

Spanyolban élek és vettem itt egy acer tipusu laptopot ill. optikai egeret ehez tartozo paddal.nyomnám az alone i. t. dark 5-t de nem fasza az egér.na meg mas játékban sem.faszan müködik amig csak az egeret használom,de amint mozgas közben használom,iszonyat érzékeny lesz.már total lehuztam 0 asra a sensitivet játékban és a win ben is de szar tovabbra is.de csak mozgas közben,egyébként jo. :W légyszi segitsetek
THX.

(#233) cochy


cochy
tag

Sziasztok!
Van egy kis gond a razer diamondback egeremmel. Az miért lehet, hogy néha ha lefelé görgetek, akkor egyszer kétszer csak ugy magától felfelé görgeti a nézett oldalt.
pl . görgetek 6 kis kattanásnyit lefelé, abból 4szer lefelé, 2szer felfelé görget.
Valakinek van ötlete? Már egy ideje csinálja, XP-m van, legfrisebb driver.
Előre is köszi.

(#234) taxi


taxi
aktív tag

Hello!
Erről van valakinek tapasztalata?
[link]
Vista 32bit alatt,egy A4 TECH X-750BF-el szeretnénk elkövetni.

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#235) S*Tom* válasza taxi (#234) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Én kb. 4-5 éve használtam Win XPsp1-sp2-őn usb hacket, hogy a razer diamondback-em 1000Hz-en működjön. Vista 64-biten, ha jól tudom nem fog működni, a 32bit-et passzolom, de gondolom azon sem.
Egyébként ezeket használtam és mindkettő jó volt, nem kell írogatni semmit, csak a patch-nak megadni az usbport.sys helyét a winben: [Hack prg.1] [Hack prg.2]
Egér Hz teszt: [Mouse rate checker] [dx mouse timer]

(#236) taxi válasza S*Tom* (#235) üzenetére


taxi
aktív tag

Köszönöm. :R

Hakuna matata

(#237) shobi


shobi
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy ps/2 egerem van és windowsba való belépéskor szaggatni kezd az egér és besípol a speaker, és van olyan mikor egyáltalán nem mozog. :W A billentyűzet jó és minden más működik csak az egér nem.

Segítségeteket előre is köszönöm!!!

(#238) S*Tom* válasza shobi (#237) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Mivel az adatlapod nincs kitöltve, ezért szerintem senki nem tud majd neked segíteni, max. csak tippelgetni. Tesztel le egy másik PC-n, az egered vagy a te gépedet egy másik egérrel így, ha az egérrel vagy a gépeddel van a gond kiszűrheted. Ha az egér nem működik rendesen ne bánd, szerintem ideje is van fejlesztened modernebbre mert sokkal jobbat kapsz akár kis pénzből is.

(#239) taxi válasza S*Tom* (#235) üzenetére


taxi
aktív tag

Sajnos tényleg nem működik vista alatt.Próbáltukk 32,ill.64 bites verzió alatt is.

Hakuna matata

(#240) csui83


csui83
csendes tag

Üdv!
Vettem egy Gigabyte 6800 egeret, a gond a következő: USB-be csatlakoztatás esetén abszolut nem működik, klikkelésre felvillan az optikája, de persze nem csinál semmit, a windows azt irja ki, hogy vmi probléma van az USB eszközzel, nem ismeri fel.
Ha ps2-be dugom átalakítóval, ahol a másik egér működik, akkor ha jó kedve van egyik ujrainditás után működik, de kb 10 percen belül vagy lefagy, vagy elindul a nyíl vmerre és meg sem lehet állítani, annyi neki. Ekkor a klikkelésekre asszem még reagál.
Mi lehet a probléma? Előre is köszi!

(#241) S*Tom* válasza csui83 (#240) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Nincs neked sem kitöltve az adatlapod, ha valakinek ilyen egere van még az sem biztos, hogy így tud segíteni. Milyen OS-t használsz azt sem írtad.
Ps2-be átalakítóval ne dugdos mert nem is fog működni vele rendesen.
Gondolom az egérhez mellékelt [Drájver]-t OS-nek helyesen felraktad és csináltál utána win restartot is.
Néhány egérnél a drájver felrakása és a winrestart után még egyszer lekell húzni az egeret az usb-ből és vissza.
Kipróbálhatnád másik gépen is az egeret, ha ott jó akkor rakjad újra az alaplapod frissített drájverét, ha az sem jó, próbáld meg az os-t újrarakni. Viszont, ha a másik gépen is hibákat csinál, garanciális csere.

(#242) adalbert1


adalbert1
veterán

Na, újraraktam pár hete a gépem, és a legújabb Setpoint fel se ismeri az egerem... :(

(#243) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
van egy kb 1.5éves Logitech VX notebook egerem. fél éve csinálta még azt, hogy 1x csak lemerült az elem benne, és utána bármilyen új rendes elemet toltam bele, mindig azt írta hogy az elem 0-án van aztán kikapcsolt. Aztán valamiért megjavult, és ment úgy kb 2héttel ezelőttig. Most is ez áll fennt. Szétszedtem, semmi rendeleneset nem látok benne.
Mitől lehet ez? Beépített logitech szabadalom, hogy ha lejárt a gari kelljen újat venni és egy microchip direkt csinálja ezt nekem benne?? Nem tudok mást elképzelni..:/

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#244) sgery


sgery
őstag

Probléma megoldódva, 2nap kellett neki elem nélkül, most már megint jó..:D

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#245) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Logitech MX620 -al van az alábbi problémám.
Vadonatúj gyári elemmel amit megmérve fullon van a töltöttsége.

[link]

A fenti egérpadon elég gyakran elveszti a fonalat és akadva mozgatja a kurzort. Tudom hogy a lézernek szinte minden felületen működnie kéne de lehet hogy ez pont ezen nem megy neki?
Volt/van valakinek hasonló problémája vagy gariztatni kéne az egeret?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#246) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali all!

Adott egy Labtec mini usb-s egér, néha azt csinálja h jobb gombra "lefagy" pár pillanatra ( a kurzor egy helyben marad, hiába mozgatom)
..de a lényeg h nem gördül le semmi.. :(

Mi lehet a baj?
Köszi
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#247) Antiserver


Antiserver
csendes tag

Hali!

A következő a problémám: ma vettem egy Intel Cordless Mini Optikai egeret, ő az: [link]

2 elem be az egérbe, szépen világít, vevőegység az usb-be, piros led világít, OP rendszer felismeri (XP és Vista is), használatra kész.
Innen jönnek a bajok. Az egér alján van egy ID gomb, amit elvileg ha megnyomok, kapcsolódik a vevőegységhez, aminek a fénye ennek hatására villogni kezd. A hangsúly az "elvileg"-en van, valójában hiába nyomom a gombot az egér alján, nem történik semmi... próbáltam nyomva tartani sokáig, egyszer megnyomni, sokszor nyomogatni, de semmi :(

Valakinek valami ötlet?
Ha nem jön össze ma, holnap viszem vissza az üzletbe, hogy csináljanak vele valamit, de jó lenne ha menne, mert nagyon praktikus kis egér lenne...

[ Szerkesztve ]

(#248) Antiserver


Antiserver
csendes tag

update: szégyenben vagyok, a barátnőm jött rá a megoldásra :))
A vevőegységen is van egy gomb, amit az útmutató nem említett, azt is nyomva kellett tartani... szal ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#249) cintula187


cintula187
addikt

Ne nézzetek lámának ,de lehet szoftveres hibája az egérnek? Mármint telepítő lemez nem volt hozzá, de vistában az asztalon matatva ritkán "akad" be a mozgása , de pl. supreme commander közben szinte játszhatatlan és a jobb-bal katt se reagál néha.

Előre is köszi a segítségeket.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#250) cintula187 válasza cintula187 (#249) üzenetére


cintula187
addikt

De láma vagyok mégis. Drivert nem telepítettem fel. :W

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.