Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#15701) azozo válasza n00n (#15672) üzenetére


azozo
senior tag

Egy kis lépésrúl lépésre leírást szívesen olvasnék ;)

(#15702) kiro76 válasza vidra1221 (#15700) üzenetére


kiro76
tag

Jelentsd be a Diginek, szerintem meg tudják oldani. Nekem is volt hasonló és megoldódott.
Ha jól tudom valami 2G-4G közti váltás a probléma hálózati oldalról, de vannak itt sokkal okosabbak is nálam, ők talán pontosabban tudják a technika részét.(cs fallback vagy valami ilyesmi :U )

(#15704) Troy. válasza DrBubo77 (#15688) üzenetére


Troy.
addikt

Nem tudtam róla. Köszi.

.

(#15705) zichie válasza vidra1221 (#15700) üzenetére


zichie
senior tag

Ugyan ilyen A1-el, ugyan ez a probléma volt nálunk is, ami sajnos nem oldódott meg. Típus hiba, úgy tűnik mindegyik Xiaomi A1 ezt produkálja, mert itt mások írtak már erről a problémáról. Nem digi hiba, mert a digis kártya hibátlanul működik vele, csak a telenorossal van gond.

(#15706) bcsarli válasza MDanny (#15695) üzenetére


bcsarli
tag

Szia!
A 15665-ben azt írtad hogy megy gyári ROM-mal a Note7. Ha mégsem, akkor mit kell tenni hogy "gyáriatlanítsam" a ROM-ot? Bocs, de kicsit vakon vagyok a témában, eddig semmilyen mobil internetem nem volt, de a Digié szimpatikusnak tűnik :) Sőt android-ot is csak egy Lenovo Tabletben használok 1 éve, csak wifi-n

(#15707) MDanny válasza bcsarli (#15706) üzenetére


MDanny
senior tag

Szia,

Nem emlékszem, hogy Note-ról beszéltem volna, én sima Redmi 7-est írtam.

Nem szoktam és korábban sem szerettem nem gyári ROM-okkal használni telefont, az adott készülék témáját lenne érdemes átnézni, bizonyára az összefoglaló és az egyéni tapasztalatok segíteni fognak, de ha nem találsz valamit, akkor biztosan fel tudod tenni a kérdésedet. :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#15708) bcsarli válasza MDanny (#15707) üzenetére


bcsarli
tag

Igaz, sima 7-ről írtad, bocs. Ha ettől függetlenül a mobilnet megy a Note7-en, csak a hanghívással lehetnek problémák, az nem érdekel. Mire fizetős lesz úgyis megoldják.
Esetleg maradt még 2 opció, ha a teljes szolgáltatást probléma mentesen akarom használni. A Redmi 7 1-2 évre, vagy MI8/Mi9 közül valamelyik, ezek tuti támogatottak, és hosszú távú megoldás mindkettő.

(#15709) DevKiller


DevKiller
senior tag

Valaki fentebb kérdezte, hogy mennyire megbízható a térkép, lenne egy kis tapasztalatom ezzel kapcsolatban...

Ahol lakunk nincs lefedettség, csak pont a mi házunknál van egy kék pont, és máshol nincsen. Na most, ez téves. Kimegyek a szomszéd háza elé (ott nincs, de mehetek a polgármesteri elé, vagy a templom elé, ott sincs) a térkép szerint, de ugyanakkor a telefonom mindig meg leli. Igaz csak 2G, de én beszéltem már róla, és jó minőségben sikerült hívást indítanom.

A település másik részén a Sajó felől, levan fedve egy kis része a településnek. de csak sávokba. NEM VALÓS. Tegnap voltam haveromnál, hírét sem láttam a DIGI-nek, pedig ott full kék a lefedettségi térkép.

Tanulság: Egy betelepített utca, előtte mögötte melette stb, nagyon felfogja az 1800 MHz-et. Ez a sáv észrevételem szerint nagyon nem bírja a falakat. Itt nálunk csak előttünk van ház, amúgy szabad rálátásunk van a sajóra, és mögötte van a leadó.

Másik történet: Még suli közben, Az iskola 2. emeletén 3 csíkos 4G, az aulában(nem földalatt) Már csak GSM. A DIGI-nek nagyon nagy szüksége lenne más frekvenciára is, mivel ezzel sajnos sokra nem fog menni :/, Míg a másik 3 épít max 2 tornyot minden településre, addig a DIGI-nek kell vagy 5, hogy mindenütt jól müködjön.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#15710) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Ma reggel fél 8-kor Bp, Soroksári út, Illatos út közelében, maximum 4G, az adatforgalom csak döcög. Elég élvezhetetlen egy oldal betöltése is. Míg ott voltam kb. fél órát, végig ez volt.
Tegnap hazafelé a vonattal Köki-Monor, sajnos szintén több helyen döcögött csak a net, pedig az elején még szépen hasított azért.
Ha azt nézem, hogy még 200 ezer sim sincs kiadva a hívószám lekötés alapján, és már belasul a hálózat, akkor mi lesz itt később?

(#15711) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Nem tudom, hogy esetleg a már kiadott sim-ek növekedésével vagy mivel függ össze, de ami tény, mert tapasztalat:
Rákospalotáról Nyugatiba vonatozás, illetve a Nyugatitól Blaha felé haladva most néha "gondolkodik" az internet kapcsolat, érezhetően lassult, és néha sajnos a mobil a wifi-jelet is felvillantja, azaz "elfogy" a szolgáltatás. Amikor a sim-eket - még elsők közt - átvettem, teljesen jó volt a térerő a vázolt útvonalon, semmilyen kihagyást nem tapasztaltam, csak az utóbbi 1-1,5 hétben. A bejárt útvonal és a használt eszköz és alkalmazás nem változott, tehát egy paraméter ami gyengült: az internet szolgáltatás.

Ha ez a sokak által huhogóknak tartottakat igazolja - azaz, hogy lesz az a felhasználószám, amikor gond lesz majd a hálózattal - akkor eléggé kérdéses számomra, hogy hogyan lesz ebből nem-teszt szolgáltatás, mert ugye az első és legfontosabb elvárás egy szolgáltatással kapcsolatban, hogy legyen stabil. Nos, ez kezd nem az lenni. :(

radio100jozs,(#15710): ezek szerint, nem csak én érzékelek problémákat.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15712) DevKiller válasza MrCsiT (#15711) üzenetére


DevKiller
senior tag

Telefonálni jó lesz, illetve SMS-t küldeni.
Nálunk a Vodának az elméleti 75mbps-ból marad 3, akkor a DIGI-nek mennyi marad?
Egyébként Miskolcon nem éreztem ezzel problémát.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#15713) zichie válasza MrCsiT (#15711) üzenetére


zichie
senior tag

Pesterzsébeten is problémák vannak, akadozik a net. Kétszer is mértem sebességet és mindkét alkalommal 30% a packet loss, eddig szinte mindig 0% volt. Fix helyen vagyok, itt eddig még nem volt gond, stabil volt net, mint a beton... eddig. Országos, globális probléma lehet. Ha elkezdek pingetni egy szervert, akkor a ping statisztika is 25% körüli packet loss-t jelez.

[ Szerkesztve ]

(#15714) MDanny válasza MrCsiT (#15711) üzenetére


MDanny
senior tag

Lehet központi probléma, tegnap nem tapasztaltam semmilyen hasonló problémát, ma kétpercenként elszáll, a VoLTE is, hívások is megszakadnak. Egyik napról a másikra szerintem ez nem terheltségi probléma, ráadásul különböző helyszíneken tapasztaljuk. Remélem, hogy nem lesz zsákutca a dologból, én még nem hiszem...

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#15716) st3v3np3t3r válasza MDanny (#15714) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Fehérváron sem nagyon megy a mobilnet... a hanghívással nincs gond...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15718) DevKiller


DevKiller
senior tag

Ez központi probléma lesz, most írta valaki a Facebookon a DIGI-nek, hogy lassú Miskolcon a mobilnet. Tegnap reggel még nekem hasított, aki tud tegyen bejelentést.

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#15719) Kuter válasza DevKiller (#15718) üzenetére


Kuter
senior tag

Központi hiba lehet Tatabánya le 1-3 fel 0 most.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#15720) vbalint77 válasza st3v3np3t3r (#15716) üzenetére


vbalint77
tag

Ugyanez van Győrben is...

(#15721) DrBubo77 válasza vbalint77 (#15720) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Debrecen: 9.84 / 1.40 Mbps ;]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#15722) vidra1221 válasza zichie (#15705) üzenetére


vidra1221
tag

De amíg csak a Telenoros van/volt benne addig nem volt ilyen probléma. Elképzelhető, hogy a Telenoros kártya haragszik meg az "új sim szomszédra" és besértődik ;) ? Vagyis egymásra hatással vannak az biztos. Arra lennék kíváncsi, hogy ha egy nem digist hanem másik 2 szolgáltató valamelyik kártyáját tennénk mellé akkor is ezt csinálná-e. Mert ha nem akkor még is csak a Digis zavar be a képbe, vagy a készülék alkalmatlan erre a feladatra.

Kiro76 szerint meg orvosolható a probléma. Na mind1 a Diginél is próbálkozunk majd.

[ Szerkesztve ]

(#15723) trebrona válasza vidra1221 (#15722) üzenetére


trebrona
nagyúr

Telekom-Digi kombó A1-ben nálam problémamentesen működik.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15724) Kuter válasza vidra1221 (#15700) üzenetére


Kuter
senior tag

Hi. Rakd 3g-re a telenoros kártyát tuti jó lesz.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#15725) n00n


n00n
őstag

Pécsen se kerek valami... :U

(#15726) torma99


torma99
aktív tag

Zalaegerszeg is elesett átmenetileg. 0/0 felé konvergál a Csipke-ház tornyára kapcsolódva.

(#15727) ati2


ati2
őstag

Kecskeméten download 9, upload kb 0. A servert is vagy 10 másodperc alatt találta meg a speedtest.net az upload teszt része meg errort dob.
Gondolom mindenütt az upload szált el.

(#15728) bcsarli válasza #72445440 (#15715) üzenetére


bcsarli
tag

Köszönöm! Akkor ha jól értem netre a Xiaomi-k jók lesznek. A hanghívásnál pedig típus függő hogy megy-e a Volte, Wowifi. A net a lényeg, hívni ott a céges teló :D

[ Szerkesztve ]

(#15729) azka79


azka79
aktív tag

Budapesten nekem is lassú reggel óta.

(#15730) szaszyka válasza vidra1221 (#15722) üzenetére


szaszyka
senior tag

Anno, még 2014 elején volt egy Lenovo P780-am, ami tök jól működött akármilyen SIM-el, kivéve ha Telenor, és Voda kártya volt a készülékben, akkor cseszett működni az egész. Azt úgy lehetett orvosolni, hogy magában a ROM-ban kellett kicserélni a modemfájlt(drivert), hogy jó legyen. Igaz, már évekkel ezelőtt volt, nem is azonos márka, de a hiba hasonló. Ez nagy valószínűség szerint nálad is készülék”hiba” lesz.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#15731) benceecneb


benceecneb
tag

Gyál 9.1 / 2.7

(#15732) MDanny válasza bcsarli (#15728) üzenetére


MDanny
senior tag

Biztosan nem lesz rá panaszod, Redmi Note 7 teljesen jó választás és ha mégis beszélnél a digis számodon, a VoLTE biztosan működik.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#15733) jannid


jannid
senior tag

Szigetváron is használhatatlanul lassú.

(#15734) MrCsiT válasza #72445440 (#15717) üzenetére


MrCsiT
addikt

Persze, bejelentettem az űrlapon, de ahogy látom, nem vagyok egyedül a lassú/elmenő net problémával. Nem kellett semmit becsatolnom: az, hogy a mobil szerint el-elmegy a net, az appok/weboldalak pedig nem/csiga lassan töltődnek be, az egyértelmű egyéb mérés nélkül is.
Remélem, hamarosan megoldják.
Kíváncsi leszek, mit írnak vissza - már, ha lesz visszajelzés a részükről. :U

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#15735) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Nekem most már VoLTE funkció sem működik, és a hívásoknál levált a 2G-re. Budapest, Népliget.

(#15736) trec12 válasza jannid (#15733) üzenetére


trec12
addikt

Győrben nem megy a net (itt a bázisállomás mellett sem) a VoLTE felirat is eltűnt. Hívni lehet.

(#15737) n00n


n00n
őstag

A VoLTE ikon nálam is eltűnt.

(#15738) trec12


trec12
addikt

Na a net újra "hasít" de VoLTE ikon még nincsen. Gondolom vissza áll majd az is...
Aztán új rekord született:
https://www.speedtest.net/my-result/a/5131169884

[ Szerkesztve ]

(#15740) trec12 válasza #72445440 (#15739) üzenetére


trec12
addikt

Még nem.

(#15741) orsib78


orsib78
tag

Nektek mukodik a VoWifi? Nekem Samsung Galaxy A40-esen jelenleg nem megy. Eddig nem volt vele gond. Probaltam telekomos mifirol is, meg vezetekes netrol is.

[ Szerkesztve ]

(#15742) MDanny válasza orsib78 (#15741) üzenetére


MDanny
senior tag

Se VoLTE, se VoWiFi fél 12 óta, adatkapcsolat éppenhogy, de nem szabad számítani rá.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#15743) sfdrakex válasza orsib78 (#15741) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Már reggel óta erről van szó, lassú vagy nincs is net. Egy ideje volte, vowifi sincs.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15744) orsib78 válasza sfdrakex (#15743) üzenetére


orsib78
tag

Bocs, szokasommal ellentetben nem olvastam vissza, csak csipobol lottem. A nem lefedett helyen tartozkodom, ugyhogy kellene mint a falat kenyer. :(

(#15745) sfdrakex válasza orsib78 (#15744) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az nem jó, bár te írtad nem fontos, hogy mindig elérhető legyél, így neked jó elsődlegesnek a Digi.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15746) orsib78 válasza sfdrakex (#15745) üzenetére


orsib78
tag

Valoban nem, meg a munkamhoz sem kell, ezert annyira nem is frusztral. Raadasul volt a telekomnal is anno egy-ket jo kis leallas, a legutobbi nem is olyan regen, szoval ez meg nem tragedia szerintem. Eddig a tesztidoszakhoz kepest nem volt sok okunk panaszra szerintem. Most tekintsunk el a lefedettsegtol, mert az nem egy permanens allapot.

(#15747) sfdrakex válasza orsib78 (#15746) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Eddig tényleg ment rendben ahol van lefedettség, bár én csak netre használom. Telefonálásra van Telenoros korlátlan csomagom, ami azért jól jön a csomagban lévő 8 giga nettel együtt, főleg most külfödi nyaraláskor.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15748) 4Grider válasza orsib78 (#15746) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha az elmúlt két hónap fejlesztéseit az év végéig előre vetítjük, akkor 10% alatti lesz év végéig a lefedettség növekedése, azaz még kb. 6-10 év, míg olyan lefedettség lesz mint a második legrosszabb 4G lefedettséggel rendelkező Vodafone-nál.

(#15749) trec12 válasza 4Grider (#15748) üzenetére


trec12
addikt

Azért nem túl biztató a víziód. Szerencse, hogy csak vízió. Nem gondolnám, hogy a Digi ezt így akarja csinálni mert az akkor kapufa....

[ Szerkesztve ]

(#15750) sfdrakex válasza 4Grider (#15748) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Annál talán előbb lesz országos lefedettség, de akik évvégéig/ indulástól 1 éven belül várják, azok szerintem nagyot néznek majd.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.