Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#15501) DrBubo77 válasza Kuter (#15499) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

A hasonlatod sántít. A benzinkutas példánál maradva: olyan mintha csak benzint árulnál, dízelolajat nem. A dízeleseknek biztos nem tetszene, de akkor is a benzinkút döntése.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#15502) tomazin válasza Kuter (#15496) üzenetére


tomazin
veterán

Két kantintás az már engedélyezve is vagy tiltva van.
Ezek szerint még nem láttál routingtáblát. Emellett blacklistelni önkényesen valamit nem biztos, hogy jó ötlet.
Egy a lényeg a felelősség szerintem nem az ügyfelen van ha minden igaz.
Ha küldesz egy smst a szolgáltató elküldi. Szerintem ebben nekik semmi felelősségük nincs. Ott van a hülyeségük, hogy ezt nem szajkózta az ügyintéző amikor az emberek átvették a sim kártyát, ugyanis most a mindenféle ügyfélszolgálati terheltség mellé még beesnek ezek az emberek is, így lehet magyarázni, utólag.

#15497 Ez egy ügyintézői BS. Bármilyen FUTjuk volt, biztos, hogy valakinek szifonja és ki kellett ennek jönnie. (vagy ez a FUT :DDD )

#15499 Azért hogy a telefonod smst küld azért ne más legyen már a hibás.

(#15503) azka79 válasza Kuter (#15499) üzenetére


azka79
aktív tag

Alap hogy nem veszunk olyan autot ami problemas...

(#15504) szaszyka válasza UserX (#15500) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szia. Én a beállításokban, az üzeneteknél kikapcsoltam éjszaka az imessage opciót, illetve a facetime-ot közvetlenül alatta. De lehet nem megoldás a problémára, mert ma SIM-cserénél is akarta aktiválni mindkettőt.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#15505) Kuter válasza DrBubo77 (#15501) üzenetére


Kuter
senior tag

Ja ja elszartam rossza a hasonlat ,de mi lenne a jó rá pl villany áram, vagy víz vagy mi?

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#15506) G4bi89 válasza FeRkE (#15483) üzenetére


G4bi89
senior tag

Kínai verzió? Mert, mintha azok nem tudták volna az összes frekvenciát, és nem csak a B20 800Mhz-re gondolok.
[XDA] -n van leírás, hogy lehet engedélyezni.

Van otthon egy törött OP1, este megpróbálom beüzemelni és megnézni... :)

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#15507) nfsu17 válasza UserX (#15500) üzenetére


nfsu17
veterán

kapcsolj ki mindent.

úgysem fogod megúszni, még akkor sem, ha a kérdésnél, mikor felugrik az ablak, a mégsére, vagy nemre nyomsz...én így tettem és mégis 13 db 1mp-es hívást (nem sms-t) küldött UK-ba.
pedig egyszer volt SIM betétel, nem 13x.
vagyis pontosabban hazudok.
ha jól emlékszem - márpedig erre igen - jún. 1. szombaton kaptam meg a kártyát.
rögtön délben be is tettem az iphone-ba.
percekkel később már ment is a net és intéztem egy digis hívást is.

de motoszkált bennem, hogy a galaxy s5-ben is ki kellene próbálni. de az telenor függő.
köv. kedden volt rá időm, délután fél 2-kor, hogy bemenjek a kódért.
meg is kaptam. hazamentem, kód beüt, teló már független. iphosból kivettem a simet, s5-be be, persze a hülye telenoros sw miatt nem ment a 4G, de mindegy is, ez már más story.
szóval szifonba vissza. és többet nem szórakoztam vele.
ennek ellenére csak 1-jén volt 13 db hívás.
szóval - szerintem - nem küld sms-t mindig sim cserekor.
aztán ki tudja.
312 ft bánta.
de azóta (jún 1. óta) nyugi van.

[ Szerkesztve ]

(#15508) Süvi válasza nfsu17 (#15507) üzenetére


Süvi
őstag

Én is letiltottam Facetime, Imessage

(#15509) b.lajos


b.lajos
tag

Bármilyen termék bevezetése elött a gyártónak tesztelnie kell a terméket. Ez picit más, itt a gyártó, vagy szolgáltató a felhasználók által tesztel, a visszajelzések alapján javit (vagy sem).A digi biztosan tudott az iphon problémáról, de a szerződésben nincs emlitve, sőt még szóban sem hivták fel a figyelmem, tehát nehogy már én, pontosabban az iphon tulajok legyenek a hibások a tulszámlázásért. Amúgy ezzel az erővel akár százezres is lehetne a kiszámlázás. És lassan már el kellene felejteni az iphont mint kasztot, főképp, hogy a samu és huawei is árul 300 ezres készülékeket.

b.lajos

(#15510) sfdrakex válasza b.lajos (#15509) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért vagy te olyan biztos abban, hogy tudtak az iPhone(nem iphon. . .) hibáról?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15511) szaszyka válasza sfdrakex (#15510) üzenetére


szaszyka
senior tag

Elindulásnál mintha lett volna szó arról valahol, hogy az IOS készülékek nem támogatottak, bár a facetime-os, imessage-es bejelentkezési kísérletekről nem, csak talán a voLTE volt megemlítve. Mondjuk nekem is kiszámlázásra került 2000Ft emiatt, de az ingyen 10Gb mobilnet mellett pont les...om, még így is bőven megéri :).

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#15512) sfdrakex válasza szaszyka (#15511) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ingyen 50 GB volt, de már azt is eltörölték, így korlátlan. A 2000 Ft nem sok pénz, de azért egy bejelentést megér. Minél többet kapnak annál jobb.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15513) UserX


UserX
őstag

Köszi szaszyka és nfsu17 kollégák válaszát! :R Ha 2k-t kiszámláznak, abba még nem halok bele!

(#15514) sfdrakex válasza UserX (#15513) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem halsz bele, de azért szerintem érdemes jelenteni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15515) Dracula72 válasza ati2 (#15478) üzenetére


Dracula72
senior tag

Köszönöm, nem mentem elég "mélyre" a menüben.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Debrecen Telefon Adás-Vétel: https://www.facebook.com/groups/1953581434945040/

(#15516) somnia válasza b.lajos (#15509) üzenetére


somnia
őstag

...esetleg olvasd el ezt!...

A DIGIMOBIL VOLTE ÉS VOWIFI SZOLGÁLTATÁSAINAK HASZNÁLATÁHOZ AZ ALÁBBI KÉSZÜLÉKEKET JAVASOLJUK:

...én nem látok egyetlen egy szifont sem..

[ Szerkesztve ]

(#15517) sfdrakex válasza somnia (#15516) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az csak a Vowifi és VoLTEre vonatkozik. Nem arra, hogy más készülékkel a hívás és a net nem megy.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15520) b.lajos válasza somnia (#15516) üzenetére


b.lajos
tag

Azt már az elején elolvastam, de ahogy előttem írták ez a Volte és VoWifiről szól, és ahogy én is írtam senki sehol nem írta le szerződésben, hogy az iPhon plusz költséget jelenthet.
Nekem régóta van mindenféle digi szolgáltatásom és összességében elégedett vagyok, eltűröm azt is, akadozik, eltűnik a mobil hálózat hiszen tesztről van szó, de nehogy már plusz kiadásom legyen csak mert iphonom van!
Mindenesetre a reklamáció mellett felhívtam a figyelmüket, hogy állítsanak ki valós számlát, na de mindegy majd kiderül ...

b.lajos

(#15531) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A topik témája a DIGI Mobil...

(#15535) noorbertt


noorbertt
őstag

Szigetújfalu nagyon kiesik a lefedettségbol?

(#15536) sfdrakex válasza noorbertt (#15535) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lefedettségi térképen mit látsz?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#15537) 4Grider válasza noorbertt (#15535) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kiesik. A Csepel-szigeten legdélebbre Tökölön van torony, szembe Ercsi sincs lefedve. Az M6 felől vetődik át valami halvány lefedettség, de arra nem igazán lehet alapozni...

(#15539) ACE- válasza b.lajos (#15520) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem ne a DIGI szerződést firkáld, hanem nézd át az iPhone-od EULA-ját. Mert tuti, hogy az Apple valahova beépítette, hogy a Facetime ill. iMessage hívásokat indíthat, és SMS üzeneteket küldhet, ami költséggel járhat. És pont emiatt a DIGI-nek semmi köze ahhoz, hogy a telefonod egy hálózati hibát nem észlelve ezt milliószor megteszi. Feltehetően az SMS-t angliában megkapták, csak vissza nem tudták rá küldeni a másikat...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#15540) so_ha válasza radio100jozs (#15488) üzenetére


so_ha
senior tag

"Mindig az fizet, aki a hívást átirányítja."
Értem.

"te csak a normál belföldi hívást fizeted ki"
A számlámon még az aznapi hívásom sem látszik a részletező szerint, amit én indítottam. Ez így korrekt? A részletező szerint olyan, mintha a párom magát hívta volna.

(#15541) herdsman12


herdsman12
őstag

Nálam is beugrott 20x24 Ft, de 06.15-i az utolsó.
Van valakinél későbbi dátummal?

(#15542) Ksix válasza ACE- (#15539) üzenetére


Ksix
tag

„… DIGI-nek semmi köze ahhoz, hogy a telefonod egy hálózati hibát …”
Akkor kinek van köze a hálózati hibához, ha nem a Diginek? Nem az ő hálózata? Ha nem lenne hálózati hiba, nem lennének plusz költségek. Ha a Digi okozza a hálózati hibát, ami aztán a plusz költségeket okozza, akkor miért is nincs köze hozzá a Diginek?

(#15543) Ksix válasza so_ha (#15540) üzenetére


Ksix
tag

Igen, korrekt, hiszen te egy másik Digist hívsz, ami ingyenes, így a te részleteződön nincs mit megjeleníteni.

(#15544) Gyurka6 válasza Ksix (#15542) üzenetére


Gyurka6
őstag

Amennyiben egy drága tarifájú helyre küldözget/kezdeményez hívást/sms-t, nem megfelelő a készüléked az miért a szolgáltató gondja? írták többen, hogy néhány sms-el megúszták a készülék hibáját...

Gyurka

(#15545) zichie


zichie
senior tag

Az iphone UK sms küldés, nem digi probléma, hanem Apple "szolgáltatás". A probléma nemcsak itt a magyar diginél jelentkezik, hanem több ország több szolgáltatójánál: Iphone 4 secretly send SMS to +44 7786205094
Mások, nem digisek is panaszkodnak a problémára.

A digi persze megteheti a megfelelő lépéseket, pl. tiltja ezt a számot.
Én külföldi (voip) szolgáltatóval próbáltam sms-t küldeni digis 50-es számra. Az sms elment, de nem érkezett meg a digis számra, de megjelent a voip szolgáltató hívásrészletezőjében úgy, hogy a voip szolgáltató egyszerűen levágta az utolsó számjegyet. Pl. +36501234567 helyett a +3650123456 számra ment. A szolgáltatót nem érdekelte, hogy a "megcsonkított" szám létezik-e, leszámlázott 5,9 centet. Ez pl. egyértelműen a külföldi szolgáltató hibája, mert az 50-es körzetről azt gondolja, hogy vidéki körzet, ahol a körzetszám után csak hat számjegy van, ezért levágja a hetediket, mert azt feltételezi, hogy a felhasználó azt helytelenül adta meg.
Az angol szolgáltató is így működhet, amikor az Apple szervere rajta ketesztül próbál válasz sms-t küldeni, így a válasz sms meg sem érkezhet a digihez, mivel a szolgáltató küldés előtt levágta az utolsó számjegyet.

[ Szerkesztve ]

(#15546) nyogo83


nyogo83
senior tag

Sracok, hol tudom megnezni pl az aktualis egyenleget vagy barmit amin latom a reszletes adatokat?

Most olvasom, hogy tobb embernek gondja lett itt az iMessage/Facetime-os aktivacios sms-ekbol.
A gond az, hogy nekem az egyik sim egy iphone-ban van, masodlagos sim-nek, a masik meg egy iPad-ben, amit nagyreszt Facetime-ra hasznalnak.

A Digis ugyfelkapun en nem tudok szamlareszletezot letolteni, viszont a 07.14-i keltezesu szamlan 0Ft szerepel mind a Digi mobilnal mind a Digi mobil internetnel.
Az is igaz, hogy valamikor 06.29-en vettem at a simeket, kb onnantol hasznalom.

Meg lehet tudni, hogy kozben tortent-e valami hasonlo sms forgalmazas? Mert kb csak ebben a ket keszulekben, csak ezekre a szolgaltatasokra hasznalnam, de ha ez igy megy, akkor kb nulla ertelme van megtartanom :U

(#15547) orsib78 válasza Intruder2k5 (#15531) üzenetére


orsib78
tag

Ez majd akkor is zavarjon, amikor mindenfele Androidos beallitas es problema miatt pattognak az uzenetek... Szerintem pont olyan aranyban merulnek fel az iPhoneos temak (a Digi szolgaltatasahoz kapcsolodoan), amilyen aranyban az emberek birtokolnak ilyen keszulekeket az orszagban. Engem egyik OS sem zavar. Nem ertem mi ezzel a baj?

(#15548) 4Grider válasza nyogo83 (#15546) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én is eldobnám a szifonokat havi néhány sms miatt...

(#15549) orsib78 válasza orsib78 (#15479) üzenetére


orsib78
tag

Nos teszteltem es ugy tunik hordozott szamnal megy az iMessage es a Facetime. Azt a szamot hordoztam el a Digihez, ami korabban az iPhone-ban volt, szoval csak betettem a hordozott szamos Digi kartyat es megy poc-roff. Ez megerositi, hogy a problema inkabb az Apple oldalan van, nem ismeri a Digis szamtartomanyt. Benne hagyom a kartyat a teloban egy darabig, aztan meglatjuk lesz-e tobb +44-es SMS a kovetkezo szamlamon.
En emlekszem rosszul, vagy korabban a +3650-es kartyakkal nem ment a Personal Hotspot? Mert most aktiv nekem a kapcsolo es mukodik is.

[ Szerkesztve ]

(#15550) nyogo83 válasza 4Grider (#15548) üzenetére


nyogo83
senior tag

:DDD Szerintem felreertetted. Nyilvan nem a telefonokat meg az iPadet dobnam, hanem ezt az egesz Digi mobilos tesztuzem dolgot elengednem, ameddig nem razodik helyre.

Kozben megneztem az ugyfelkapun a hivasreszletezot a legutobbi szamlahoz, de abban csak a vezetekes telefonom hivasai vannak. A mobilos reszrol semmi nincs.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.