Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- sziku69: Szólánc.
- Gurulunk, WAZE?!
- Klaus Duran: Minden drágul. Vajon a fizetések 2026-ban követi minimálisan?
- BlackmMmDog: Téli horgásztalálkozó
- Pajac: Windows XP még mindig letölthető
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
-
LOGOUT
Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)
-
Dr Bubo
MODERÁTOR
(rögzített hozzászólás)
2024. március 1-től
● a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
● a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
● A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
● Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
● A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.
Aktív témák
-
#71835392
törölt tag
Ha megnézzük, Romániában az alacsony árak ellenére sem lett egy átütő siker a Digimobil, pedig ott országosan elérhető a szolgáltatás sokkal nagyobb kapacitással és jóval a mobil boom előtt indultak, ennek ellenére közel 10 év után is még mindig a sor végén kullognak.
A magyarországi helyzettel pedig az a legnagyobb probléma, hogy még mindig a találgatás megy, nem pedig a szolgáltatás.
-
""Nincs lehetetlen csak tehetetlen", tartja a mondás."
"Akarattal és kellő kitartással bármit el lehet érni."A legordasabb közhelyek. Ezek pufogtatása nem túl meggyőző.
De száz szónak is egy a vége (hagy toljak én is egy elkoptatott szöveget), szerintem lássuk meg ténylegesen mire mennek. Fenntartom, hogy szerintem nem sokra, illetve, hogy késő, de később a tények mindent eldöntenek."Ha mindennek így indulsz neki, akkor őszinte résztvétem."
Indul a fene, nem én indítok mobilszolgáltatót, hogy jön ez ide, már megint micsoda sületlenség.
"Sokszor mondták már vmi nem lehet. Olyan nincs!"
Reggelig ülhetnék a gép előtt és írhatnám, hogy mit nem lehet, miért kell ilyen fals hülyeségekkel jönni, nem értem.
(#1997) radio100jozs
Persze, a román t megvétele... Figyi, mindig lesz valami ami "éppen közbejött", ha más nem akkor a pingvinek sztrájkja, de valamivel mindig meg fogjátok tudni magyarázni, hogy miért nem, holott már amúgy régen kellett volna, és kész is lenne, és igen, de mégsem.
-
radio100jozs
őstag
Pont ebben a cikkben van benne, hogy azért nincs sok pénze a Diginek, és hitelt sem tudna már annyit felvenni, amennyi elég lenne a Román Telekom mobil megvételére. Ha ezt nézzük, ez továbbra is lehetséges, hogy a hazai kiépítésbe is bekavar, mert minden pénz ha komolyan gondolják a román üzletre kell.
-
viktorhu
veterán
Még mindig nem értem az összefüggést. Mindenki azzal jön, hogy mivel júniustól már tilos lesz az ügyfél felé továbbszámlázni a roamingköltséget, akkor kell a diginek indulnia. Pedig ha a digi olyan jó fej, hogy saját zsebből fizetett roaminggal akar olcsón szolgáltatni, ahhoz nincs szüksége a fenti változásra, megtehetné holnap is.
Ha meg a telekom olyan jó fej, hogy ingyen (saját költségre) akar roamingot adni a digi ügyfeleknek, azt végképp nem érinti a változás, holnap is elkezdhetné. Szóval mi köze a digi itteni szolgáltatásának a roam like at home szabályozás indulásához?
-
radio100jozs
őstag
válasz
radio100jozs
#1994
üzenetére
Pontosabban sokkal több minden van ebben az 5000 Ft-nál olcsóbb havidíjú csomagban a Francia Free mobilszolgáltatónál:
(google fordító)
Korlátlan számú hívások mobilok Franciaország, USA, Kanada, Alaszka,
Hawaii, Kína és a tengerentúlon
> Korlátlan hívások vezetékes Franciaországban és 100 célállomásra
> Korlátlan SMS Metropolitan Franciaország és a tengerentúli megyék
> Korlátlan MMS Franciaországban
> Internet 4G: 50GB / 3G 3GB (csökkentett áramlási túl) + korlátlan FreeWifi
> Mivel az Európai Unió, az Egyesült Államok, DOM, Kanada, Izrael, Ausztrália, Norvégia, Izland, Dél-Afrikában és Új-Zéland 35 nap / év: hívás, SMS / MMS korlátlan célállomás Internet & 3GB 3G -
radio100jozs
őstag
A Free mobile csak 3G saját hálózattal indult el 2009-ben 2* 5 MHz 2100 MHz-en és 2*5 MHz 900 Mhz-en, de akkor kötött belföldi roamingot 3G, 4G és EDGE hálózatra 2020-ig az ORANGE mobillal.
Ami érdekes, hogy a 3G nem saját hálózaton évről évre csökkentik a maximális internet sebességet, 2017-2018-ban 1 Mbit/s, 2019-ben 768 kbit/s, és 2020-ban 384 kb/s.
Majd 2011-ben még vettek 4G frekvenciát 2*20 MHz-nyit, de csak a 2600 MHz-es sávban nyertek.
Ezek után még 2015-ben 1800 Mhz-es sávban is 2*15 MHz-et.
A legutolsó pedig 2015-ben 700 Mhz-es sávban is vettek 2*10 MHz-nyi keretet.Amúgy 15,99 Euro/hó előfizetésért korlátlan telefonálás/sms, és 50 GB adat van a csomagban.
Ha ezt nézzük a Digi is elindulhat ezen az úton, azaz neki is van 2*5 MHz, csak kéne akkor egy belföldi roaming partner.
Majd szépen vásárolni, amikor lesz lehetőség, erre pedig 2019-ben várhatóan a 2100 MHz-es sávban, és a 700 MHz-es sávban való meghirdetéskor lesz majd.
-
so_ha
senior tag
válasz
viktorhu
#1992
üzenetére
Valószínűleg a Digi szakemberei jobban tudják a részleteket, esetleges kiskapukat, és nem utolsó sorban hogy a teljes Magyar szolgáltatásra hogyan hat, ha megvennék a Román Telekomot. Szerintem ne próbáljuk ezt kívülről kitalálni. Itt is maximum a műszaki lehetőségeket mérlegeli, aki ért hozzá, de a pénzügyi összefüggésekbe, és a háttérben húzódó tárgyalásokról senkinek sincs lila gőze sem. Talán elég tényszerűen annyit elfogadni, hogy senki sem dob ki az ablakon 15Mrd-t, és nagy eséllyel több tárgyalás zajlik a háttérben, amit talán befolyásol/hatnak a roaming díjak is. Ez kemény üzlet, és nem (csak) antennák/bázisállomások kérdése. Ahogy trec12 vg-s cikke is boncolgatja, egy tőzsdén jegyzett cég nem bohóckodhat a befektetőivel, mert hamar eltűnhet a sülyesztőbe. A több éve tartó tőzsdei hossz kiválóan alkalmas az IPO megtartására (tőkebevonásra), ahogy Usa-ban is sokan éltek vele. Nagyon kis porszemek vagyunk, hogy a befektetési, és pénzügyi vonzatát innen átlássuk az ügyletnek. Minden okoskodó leragadt annál, hogy technikailag miért kivitelezhetetlen a szolgáltatás elindítása. A szkeptikusok fejében nem fordult meg, hogy milyen pénzügyi - gazdasági - és technikai szakember gárda kell álljon egy olyan cég mögött, aki akár kivásárol egy Román Telekom kaliberű céget. Innen próbálják osztani az észt, miközben a vak is látja, hogy a háttérben egy nagyon komoly többszereplős pénzügyi "játszma" zajlik, aminek a Magyar mobilszolgáltatás elindítása csak egy kis mellékága, tehát sok mindentől függ.
-
trec12
addikt
Itt még nem biztos semmi sem.
-
Tressy
senior tag
-
trec12
addikt
válasz
szabogabor10
#1987
üzenetére
Így igaz. Nem tudom miért ebben gondolkodnak páran. Ide nemzeti roaming kell(ene), hogy országos lefedettség legyen. Ahol csak lehet saját lefedettség az a maxra kiépítve az adott kapacitással igen kedvező árral a többi belföldi roaming esetleg az drágább percdíjjal. Nem tudom a Digi mit talál(t) ki? Vajon miért épül ilyen lassan az egész hálózat? Szóval van itt kérdés bőven....

-
-
#08205312
törölt tag
válasz
H.Istvan25
#1982
üzenetére
gondolom ők is 2,5 évet ültek a frekvencián

-
trec12
addikt
Én is - lévén Digikábeles - őszintén szurkolok a Diginek. Azonban nemzeti romaing nélkül jelenleg nem tudom elképzelni, hogy elindulnak. Pontosabban nem látom értelmét. Vajon itthon meghatározott alapokon (pl. önköltség, időtartam) miért nem "kell" roamingot biztosítani a háromnak? Már lenne működő Digi Mobil.
Az, hogy 2,5 évig nem lett semmi eddig az egészből az szerintem viszont hosszú idő. -
p2pp
őstag
Ha így kezdenék neki vminek, akkor azt meg is lehetne nézni. Örülni kellene, mert végre történik itt vmi, ami esetleg felkavarja ezt a fertős állóvizet, ami ebben az országban a mobilszegmensben uralkodik.
Egyfelől nagy kihívás, de egyáltalán nem lehetetlen.
Ha mindennek így indulsz neki, akkor őszinte résztvétem.
"Nincs lehetetlen csak tehetetlen", tartja a mondás.
Sokszor mondták már vmi nem lehet. Olyan nincs!
Legalább is nálam nincs olyan.Akarattal és kellő kitartással bármit el lehet érni.
Ezzel Ők is tisztában vannak. Mivel nem közösködnek, ezért épül országos hálózat. 0-ról nem lehet 5 perc alatt 3000 Bázisállomást megépíteni. De a szándék megvan szerencsére és biztos lehetsz benne, h a jó árazás is meglesz.
Sok sikert és kitartást kívánok a Diginek!
-
Plusz még van pár más eltérés is.
Az a cég 10 évvel ezelőtt indult, 3G-t belföldi roaming alatt szolgáltatnak az Orange hálózatán (a Digi tudomásom szerint és az itt olvasottak szerint saját hálón akar mobilszolgáltatást indítani - nagyon nagy különbség). Egy 66 milliós országban vs 10.
A Free 5 éve, 2012 óta folytat kereskedelmi szolgáltatást. A Digi kb a fentiek alapján mekkora lemaradásban van egy jóval kisebb piacon? A Free a belföldi roaminggal az engedélytől számított 3 év múlva tudott szolgáltatást indítani, ismétlem belföldi roaminggal egy 6 és félszer akkora lakosságú és jóval fejlettebb gazdaságú országban, és amikor indultak, akkor indult be igazán a mobilpiac a mobilinternettel és annak szélesebb körű terjedésével együtt.
Erre ma már késő, hozzá téve azt is, hogy a 4G licencdíjak olyan drágák voltak, hogy a jelenleg működő szolgáltatók is panaszkodtak miatta. Egy ilyen környezetben szerzett a Digi egy nagyon kis frekvenciát.
Tehát fenntartom hogy már késő, főleg itt és főleg így. -
#08205312
törölt tag
válasz
Kronos3000
#1973
üzenetére
Türelem, 10 nap múlva eljön a Kánaán.

-
Kronos3000
senior tag
Jó lenne már valami konkrétum.Nemsokára lejár a hűségidőm,és váltani kell,mert ami most van már nem tetszik.Rugalmatlan sz@r csomagok vannak mindháromnál,a flottásoknál sem találok megfelelőt,bár most is flotta van,csak már drágállom.Hátha a digi jó lesz,vagy nem.
-
so_ha
senior tag
"Egyszerűen lemaradtak a mobil-boomról"

Egy 2014 augusztusi cikket ajánlok a figyelmedbe a portfolio.hu oldalán. (google-ban keress rá a "Ez az igazi rezsicsökkentés - Olcsóbb mobilozást mindenkinek!" cikkre, mert fizetős mivolta miatt nem fogod tudni elolvasni)
Idézetek a cikkből, ha nem sikerülne rákeresni, vagy megnyitni:
"Xavier Niel nem kispályázik: az internetpiac átalakítása után a mobilpiacot is szétverte Franciaországban, elképesztően kedvező ajánlataival a Free Mobile nevű cége a nulláról indulva mára a piac hetedét birtokolja, a nagy szolgáltatók üzletét olyan szinten rontja, hogy azok a Free betiltását kérték a hatóságoktól, és már a kormány is felszólalt a cég agresszív terjeszkedése ellen."
"Jöttek, láttak, szétvertek mindent
Az Iliad nevű francia távközlési cég Free márkanév alatt már több mint egy évtizede nyújt vezetékes távközlési szolgáltatást Franciaországban, az elmúlt években szépen növelte ügyféltáborát, piaci részesedése tavaly év végére 23 százalékra hízott. Ezzel azonban nem elégedtek meg, 2012-ben a versenytársak nem kis ijedtségére igazi bombát robbantottak: beléptek a francia mobilpiacra. Távközlési szakértők között elterjedt nézet, hogy fejlett mobilpiacokon három erős szereplő mellett nehezen fér meg egy negyedik, ezzel a Free nem foglalkozott, és két, az akkori viszonyok között brutálisan olcsó tarifával lépett piacra"
"Az elképesztő ajánlatnak meg is lett a hatása: a Free 2012 elején kevesebb, mint 3 hónap alatt 2,6 millió új előfizetőt szerzett, és a január 10-én indított kampányt követően március végén már 4 százalékos részesedést hasított ki a francia mobilpiacból, 2012 év végére 6,1 százalékra, tavaly év végére közel 10 százalékra nőtt a piaci részesedésük, jelenleg már 13 százaléknál tartanak, lassan beérik a harmadik legnagyobb mobilszolgáltatót, a Bouyguest."
"Voltak úttörők
Korábban a világ több országában is piacra léptek már olyan mobilszolgáltatók, amelyek alacsony költségek mellett, szolgáltatásukat elsősorban az interneten keresztül értékesítve kínáltak elképesztően olcsó csomagokat. Az egyik legjobb példa Dánia, ahol két virtuális mobilszolgáltató (MVNO, nem rendelkezik saját hálózattal, frekvenciával, ezeket a hagyományos mobilszolgáltatóktól bérli), a Telmore és a CBB a 2000-es évek elején néhány év alatt a dán mobilpiac több, mint ötödét megszerezte, és végső soron kikényszerítette az Orange távozását Dániából, amellyel a francia mobilcég gigantikus veszteséget szenvedett el. Az olcsó mobilozást kínáló cégek aztán Dánia után több országban, például Norvégiában, Belgiumban, Hollandiában, Németországban és Spanyolországban is hódítottak."
Röviden ennyit arról, amikor valaki "lemarad a mobil boomról". Van miért fosson a többi szolgáltató a fentiek alapján.

-
Ez egy kicsit realistább hozzáállás, mint az a fajta gyermeki csodavárás ami itt egyeseket jellemez.
Az én feltételezésem szerint a konkurencia sokkal jobban tisztában van a digi készültségi állapotával, mint a topikban felbukkanó laikusok, több okból is. Egyrészt mert ők már egyszer keresztülmentek a hálózat kiépítésének a fázisain, ilelltve a rendelkezésükre áll kellő számú szakember, hogy ezt még tudják ítélni.
Az a véleményem, hogy ha a digi el is tudna indulni mondjuk idén (de nem hiszek benne), akkor sem jelentene reális fenyegetést a meglevő szolgáltatókra. Miért? Össze kell hasonlítani a lefedettséget. Ma már telekom / Telenor lte a kis településeken is van. A vodafon lefedettsége is nagyon jó. Egész egyszerűen szerintem ma már késő egy új mobilszolgáltatónak elindulni, amennyiben általános, a jelenlegi fogalmak szerinti mobilszolgáltatásban gondolkozunk. A nagy szolgáltatók is panaszkodnak (a meglevő ügyfélbázissal, tőke- és egyéb tartalékkal a hátuk mögött) hogy a 4G fejlesztés mennyire megterhelő nekik. Kizártnak tartom, hogy ezt a digi összehasonlítható lefedettséggel és minőségben meg tudná lépni. Egyszerűen lemaradtak a mobil-boomról és már nem fogják tudni felvenni a lépést. -
Joe123
senior tag
Attól hogy megpróbálod kisarkítva kifigurázni a dolgot, még lehet köze hozzá. Egyikünk sem ült bent ezeknek a cégeknek az igazgatósági megbeszélésein, szóval csak találgathatunk. De mint írták, az időzítésen azért el lehet gondolkodni, hogy épp most rúgják fel az évek óta tartó, nekik kellemes kartellező dagonyázást. Mi más változott a telekom piacon a digi tervezett érkezésén kívül? Semmi. (Roaming változások nem indokolják a feltöltős percdíjak ekkora csökkenését.)
Ugyanakkor megértem, hogy van akit irritál az a fajta csodavárás, amit itt páran előadnak, hogy majd a digi itt is megváltja a világot. Szerintem nem fognak 21-én elindulni és rövid távon csodát sem fognak tenni a technikai korlátaik miatt. A tech korlátok ténybeli dolgok, ezek felett nem lehet elsiklani. Viszont a telekom piacra érezhető hatással vannak, lesznek, ez szerintem elég valószínű. -
válasz
kovaszoskeny
#1965
üzenetére
Szerintem ne alapnyelvtanozzál, ha nem tudod (nem akarod?) megérteni, hogy mit jelent egy hatóságnál bejelentett tervezett indulás. Lehet farolgatni, hogy hátaznemisúgyvolt, nemisaztjelenti, stbstbstb, elhiszem hogy kellemetlen hogy kezd rátok borulni a kis képzeletbeli kártyavár, de a hatóságnak előre bejelentett tervezett indulás az szerintem a normál nyelvtan szerint tervezett indulást jelent.
Meglepődtem volna, ha nem próbáltad volna megmagyarázni, hogy az valójában nem is az.
Sőt, biztosan orvul a konkurencia jelentette be, nem igaz?
Szövögetünk, szövögetünk?
Komolyan élvezem ezeket a kis dolgaitokat.Berosálok azon, hogy épp saját magatok mellett szóló érvként gondolsz a tervezett és a valós indulás közötti különbségre. Nem érzed át ennek a poénértékét? Tehát hogy a bálványotok bejelentette a tervezett indulást, de ténylegesen nem fog indulni? Tehát szerintetek ettől nektek van igazatok? Félelmetes!

-
kovaszoskeny
aktív tag
Igen súlyosan tévedst!Félreértesz! Nem jelentette be a digi ,hogy mikor indul.Te vágod 21 ig a centit ezt te állítottad se mi se a digi ilyet NEM!
Nem tudom megérteni mit nem értesz a tervezett és a valós indulás alatt...
Alap nyelvtan pedig csak.Én is tervezek idén LA ben nyaralni..Tervezek.---Aztán vagy igen vagy nem,,,
Minden esetre gyönyörű látni a konkurencia összerakott gatyóját

-
betyarr
veterán
nos,sztem igen.mert ha nem,akkor mi lenne a magyarázat arra,hogy a 33-40-50-60+ft-os percdíjról 9-19-22-25ft-os percdíjra csökkentették épp most az egyébként ~20 éves horror árakat röviddel azután,hogy a digi bejelentette a tervezett indulását?a roaming eltörlése kétlem hogy ekkora árcsökkenést okozott volna.azért biztos nem csökkentenek árakat mert hirtelen jó fejek lettek és gondolták,hogy "na,versenyezzünk már egy kicsit".
-
goop
őstag
Nem, de ha elolvasod az összes cikket a témában, akkor rájössz, hogy valamennyi köze van hozzá, mindenhol kevesebb profitot és erősödő versenyt várnak az idei évre, telekom nyiltakozat pl. Na, és szerinted kevesebb profit és erősödő verseny miből adódik? Árcsökkenésből és a digi miatt.
-
válasz
radio100jozs
#1953
üzenetére
"Hát nem tudom a Voda Tuti a Digi várható eljövetele miatt lett-e bevezetve"
Ezekről beszélek srácok. Hogy szerintetek minden a digi és az ő nem létező szolgáltatása körül forog. Minden amiatt lett bevezetve, a többi szolgáltatónak már egy önálló gondolata nincs a digi nélkül stb.
Lila köd, pára. :/ -
#08205312
törölt tag
-
viktorhu
veterán
Ez az, amire nem lesz szerintem lehetőség, mármint hogy ne engedjék a roamingot vele. Egyértelmű szabályt nem találtam még rá, de pl. ez is értelmezhető úgy, mivel azt mondja, hogy ne legyen más a forgalmi korlát, mint otthon:
In order to enable customers to consume volumes of regulated retail roaming services
at the applicable domestic retail price that are consistent with their respective domestic
tariff plans, the roaming provider should as a general rule not impose a limit on the
volumes of mobile services available to the roaming customer other than the domestic
limit, when that customer is periodically travelling in the Union. Such domestic limits
should include any applicable fair use policy as regards domestic usage of the tariff
plan.
https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/roaming-implementing-regulation -
H.Istvan25
senior tag
válasz
radio100jozs
#1953
üzenetére
2015 nyarán a Voda kiugrása annak köszönhető szerintem, hogy akkor volt a 3GB ajándék net mindenkinek. A Tuti hatása ezen annyira nem látszik
-
radio100jozs
őstag
Hát nem tudom a Voda Tuti a Digi várható eljövetele miatt lett-e bevezetve, de ebben a friss cikkben: [link] van egy diagram lentebb, és ez alapján nem volt a Voda rászorulva a Tuti díjcsomagra, mert anélkül is "özönlöttek" az előfizetők oda számhordozással. De azt is tudni kell, hogy az elmúlt 2 évben az állami szolgáltatásra a Vodával volt szerződés, így akár ez is magyarázhatja ezt a nagy mozgolódást. Érdekes megnézni a diagramok időszaki mozgását, és visszagondolni, hogy adott hónapban mi történt a hazai mobilpiacon (új szolgáltatás, új díjcsomag), hogy annak milyen vetülete volt a számhordozásnak.
A Diginek az biztos, hogy elsősorban előfizetőket számhordozással tud szerezni, és szerintem ezzel is magyarázható, hogy miért csak max 100 ezres számmező keretet kért egyenlőre a 06-50-es blokkban, mert a többi úgy is számhordozással jönne a többi cégtől.
-
válasz
#71835392
#1947
üzenetére
Nem tudtad? Mert már minden ami a mai telekom világban történik, az a digimobil miatt van. Az mozgat mindent. Minden szolgáltató azt figyeli, ahhoz igazodik.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Világszinten. Sőt, egyesek tudni vélik hogy már a Naprendszeren túli percdíjakat is elkezdték levinni, mert hallották hogy jön a digimobil.
-
4Grider
félisten
válasz
#71835392
#1947
üzenetére
Miért gondolod, hogy a könnyen átlépő, ám jellemzően keveset költő prepaid ügyfelek megszerzésével akarja a hazai Voda a nyereségességet elérni? Én is segítettem több tucat embernek váltani Tutira, de ahányat csak ismertem közülük, egyik sem költ éves szinten tízezreket mobiltelefóniára...
-
#71835392
törölt tag
Jut eszembe, Vodafone TUTI
Miért és miből gondolja azt bárki, hogy a Vodafone a fenti díjcsomagot a Digimobil esetleges indulása miatt vezette be és nem azért, mert piaci részesedést akartak szerezni? Ugyanis Digimobil nélkül is nagy szarban van a magyar Voda pénzügyileg, évek óta egy fillér profitot nem termelt, ami miatt a tulajdonos elég háklis a mánágerek meg kapaszkodnak a székükbe meg a sokmmilás fizetésüket féltik.
-
válasz
kovaszoskeny
#1945
üzenetére
Szerintem itt valami súlyos félreértés van. A hatóság felé történő bejelentésnél hivatalosabbat nemigen tudok elképzelni. Gondold csak át, hatóság / hivatal - hivatalos.
Attól még, hogy neked tartalmilag nem szimpatikus és nem támasztja alá az általatok táplált álmokat, ez bizony még kő keményen hivatalos.
A tervezett jelző pedig természetes, hiszen minden bejelentés, ami a jövőre vonatkozik, természetszerűleg csak tervezett lehet, ez különbözteti meg a már megtörtént, múltbeli események bejelentésétől.
-
kovaszoskeny
aktív tag
"Nem sértődtem meg, csak most már látom hogy mik a lehetséges viselkedési sablonok a topikban."
-Igen ezen hszed is remekül példázza köszi.
"http://webext.nmhh.hu/hir_szolg/app/szolgs_reszletes.jsp?szolgs=7600006&ido=2016.10.21"
Na ez pont nem egy hivatalos bejelentés ami nekünk egyszerü felhasználóknak szól
Másik része meg: "Tervezett kezdés"Így néz ki egy hivatalos bejelentés kb:
Diginél maradva :
[link]Tényleg dobj be egy finom sert egy kellemes Pinkl Floyd vinylt halgass meg (Én így teszek ).Ellazít.

-
Diák66
őstag
válasz
viktorhu
#1939
üzenetére
A Vodafone Homenet nem lakcímhez kötött, viszont a routerben nincs akku, így konnektorhoz kötött. (más eszközben nem használható a SIM) Viszont nem roamingolhatsz vele, csak itthon használhatod.
Más (ami a topikhoz kapcsolódik)
Van ismét mozgolódás a bázisállomásoknál (bocsánat a digi temetők kedvéért árbócoknál).
Ki mit tapasztalt, mi változott? -
somnia
senior tag
Az nmhh-nál. Gondolom autentikus. A "tervezett kezdés" gondolom, hogy a tervezett kezdést jelenti.
...így van, s mint láthatod ez a terv most úgy látszik nem valósul meg, de hiszen ezért is tervezett a neve...az egyik hozzászólásodban azt írtad, hogy szkeptikus vagy...nos ez már nem az...de hogy mi is, azt most nem írom ide, mert a moderatúra kitenne innen engem...

-
válasz
kovaszoskeny
#1936
üzenetére
Nem sértődtem meg, csak most már látom hogy mik a lehetséges viselkedési sablonok a topikban.
"kérlek linkeld már be a Digi hol jelentette be ,hgogy 12 nap mulva szolgáltatást indít?"
Bocs, linkelni most körülményes, mobil nézetben vagyok, de itt:
http://webext.nmhh.hu/hir_szolg/app/szolgs_reszletes.jsp?szolgs=7600006&ido=2016.10.21
Az nmhh-nál. Gondolom autentikus. A "tervezett kezdés" gondolom, hogy a tervezett kezdést jelenti.
-
viktorhu
veterán
válasz
radio100jozs
#1937
üzenetére
Mondjuk ezek a késő tavaszi díjcsomaglezárások simán lehetnek a roamingdíjak eltörlése miatt is - főleg a Telekomnál, ahol a mostani díjcsomagok nem tartalmazzák a roamingot, és ha nem találnak ki valamit, elég nagy pluszköltséget fog nekik okozni (azzal összefüggésben is, hogy sok magyar roamingol Romániában, akik már nem a Telekom hálózatát fogják ott roamingra használni, mert nem lesz olyan). Szóval nem lepődnék meg, ha csak arról szólna a dolog, hogy a Voda mintájára EU díjcsomagokat akarnak bevezetni, kicsit több internettel, és beépítve a roamingköltségeket is.
A homenet lakcímhez kötött szolgáltatás, vagy magaddal viheted a routert? Mert ha nem helyhez kötött, akkor ott is a roamingtól ijedhettek meg, és szüntethetik meg a lehetőséget.
-
Dr Bubo
MODERÁTOR
válasz
radio100jozs
#1937
üzenetére
Én is egy kicsit szkeptikus vagyok, hogy mit fognak csinálni.
De hogy már a piacra lépési szándékuk is jótékony hatással van, az biztos. -
radio100jozs
őstag
Újabb érdekesség, hogy május 1-től a Vodafone lezárja a Homenet internet csomagját. Puszta véletlen, nem tudni de hát ahogy mondják véletlenek nincsenek

-
kovaszoskeny
aktív tag
Miért sértődsz meg?Senki nem bántott felvetettél valamit erre kapőál egy valós választ.Még mindig tartom,hogy nem ismerjük a digi terveit de azért a legalapvetőbb,hogy nem tételezzük a szándékos maguk alatti fa vágást!Nyugodtan írjad a teoriáid majd koppantok a a céges "mitingen"

"És vágom a centit, hiszen még 12 nap, és fenekestül felforgatják a mobilpiacot, ugye? "
1 kérlek linkeld már be a Digi hol jelentette be ,hgogy 12 nap mulva szolgáltatást indít?
Szóval szerintem ne görcsöljön be a kis kacsód a vagdosástól
2.Ahogyan fentebb is írták a a digi konkurenciája a már a bejelentés miatt össze vissza tojta magát és kapkod egymással versenyezve.
Szóval már centit sem kell vágnod elég ha elmész a digi FB oldalára és hálálkodsz egy mondatot amiért ekkora árcsökkentő hatást képesek generálni élő szolgáltatás nélklül
-
válasz
#08205312
#1929
üzenetére
Ja szóval poén volt! Tétováztam is rajta egy kicsit.

(#1930) kovaszoskeny
Oké oké vettem, itt a valós felvetések értékelhetetlenek, ezt már a másik kolléga is leírta, csak a párás szemekkel egymás vállának veregetése és a ködös képzelgés mindenféle irrealitásról a tartalom. Ehhez tartom magam és követem a terjeszkedést.
És vágom a centit, hiszen még 12 nap, és fenekestül felforgatják a mobilpiacot, ugye?![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
#08205312
törölt tag
Visszaszámlálás: még 12 nap.

-
p2pp
őstag
Nekik tényleg nincs más esélyük csak egy közel országos hálózattal megjelenni.
Ezért van az itt is ott is építkezünk az egész országban.
Türelem Digi Mobilt terem.

Máskülönben megy majd a reklám, amivel a Vodát is fikázták anno.
Van térerő, nincs térerő.
Amúgy meg köztudott, hogy ebben az országban nem 5 perc építési engedélyt szerezni.
Nálunk 6! Év volt a hülye természetvédelmi, nemzeti parkos f....g miatt.
Ez azért durva példa, de így volt. Most már sokkal gyorsabban megy minden.
Meg ha jól emlékszem fel kell engedni a többieknek a digit a saját tornyukra.Közben azt se felejtsük el mennyi beruházást igényel rögtön országosan elindulni.
Nagyon jó helyekre teszik amit tesznek.
Nálunk hiánypótló helyen lesz. Környéken nincs senki sem csak ők lesznek.
(Van száloptikás kapcsolat is az épületben ha szükséges).
Pedig nem kisvárosban vagyunk. Bár többet nem láttam a a városban egyenlőre. -
viktorhu
veterán
Ha jó árakkal jönnek, előfizető lesz hamar, de ha az első előfizetők azt látják, hogy sehol nincs térerő, akkor elásták magukat, szóval szerintem az egyetlen, amit tehetnek, az a hálózatépítés az értékesítés előtt.
A roamingot többször megbeszéltük, kb. nulla realitása van, biztosan ők is átgondolták.
-
válasz
radio100jozs
#1922
üzenetére
Tényleg nem akarok mindig negatív lenni, ezt bizonyítandó néhány gondolat.
Ha elkezdte a digi az építést, akkor hamarosan el kell gondolkoznia azon, hogy nem a szolgáltatás megindulásakor kell előfizetőt szerezni. Tudott dolog ugye, hogy értékesít mobilnetet, amit a telenor biztosít (ha jól tudom).
Miért nem köt belföldi roamingot valamelyik szolgáltatóval? Vagy hogy újítók legyünk, kettővel? Simán csinálhatna egy olyat, hogy cserébe arra az időre ad egy nagyon jelentős roamingdíj-kedvezményt annak a partnernek a romániai saját hálózatán. Ez szomszédos országokban lehetne reális előny, a társult szolgáltató annyival kevesebbet fizetne a saját előfizetői által leroamingolt romániai percek / adat után. Tehát tudna olyat ajánlani szerintem, ami megérné.
Másik dolog, ha én lennék a helyükben, én egy településre koncentrálnám a hálózatépítést, de oda minden erővel. Nem kis promóciós értéke lenne, ha arról beszélnének az emberek, hogy milyen jó a digi szolgáltatása adott helyen. Ennek az itt is, ott is építgetünk dolognak nem látom értelmét.
Illetve még, rengeteg településen bent vannak a netszolgáltatásukkal, nem igaz hogy annak az infrastruktúráját nem tudnák használni. Tízemeletes házakban bent vannak, használják a fantáziájukat már. -
radio100jozs
őstag
Összességében az eddigi antennaépítési kérelmek alapján nekem az alábbi jön ki:
A Digi azért sem tudott eddig érdemben a hálózatot építeni, mert nem volt mivel létrehozni a bázisállomások és a központok közötti mikrohullámú kapcsolatot. Erre meg csak tavaly óta van frekvencia készlete, a sikeres 3,5GHz-es pályázattal. Az itt belinkelt bázisállomás tervekből, és amit még találtam legalább 1 tucatot az látható, hogy ezek önkormányzati, társasházi építmények, de ennek ellenére biztos, hogy magáningatlanokon, (céges, vagy természetes személy tulajdonban) is van kérelem, építés folyamatban, csak azok nem ennyire nyilvánosan elérhetőek. Továbbá a másik, hogy a Digi elindulásának még akadályozója az, hogy valamilyen szinten amikor bekapcsolják a szolgáltatást, akkor országos hálózattal indulnának el, ez jól körvonalazódik a linkelt kérelmekből. Ezt itthon egyik szolgáltató sem csinálta. Akár a hajdani Westel900, vagy a Pannon GSM is csak a fővárosban, majd szépen a megyeszékhelyeken, egyszámjegyű utakon indulva kezdett szolgáltatni. Míg a Vodafone ugyen ezt követte, és a Vodafone még nehezebb eset is volt, mert 1 évig csak 1800 MHz-en indíthatta el a saját szolgáltatását. Mikor meg már 1,5 év körül már csak a Telenorral belföldi roamingolva elérte olyan szintet a saját hálózata, hogy egy-egy kétszámjegyű úton is szolgáltatott, akkor elindította a csak saját hálózaton működő díjcsomagjait, mint a City feltöltős csomagot, majd a Rock & Roll előfizetéses csomagjait.
Lényegében tehát a Digi szerintem annyiban is más lesz, hogy nem azt csinálja, mint a fentebb leírtak szerinti 3 mai mobilszolgáltató, hogy elindul kis területen, aztán évek alatt szépen növekszik az országos lefedettség, hanem a Digi elindul később, de eleve egy nagyobb, mondhatni országos lefedettséggel. Jó kérdés, hogy ez jó megoldás? Nehéz megválaszolni, mert amikor elindult a két GSM szolgáltatás, akkor a Westel450-et leszámítva nem volt mobilhálózat, így miden egyes lefedett terület már nagy jelentőséggel bírt. A Vodának meg ott volt a belföldi roamingja, így ő meg már eleve úgy indult, mint ha országos lefedettsége lenne, de a Diginek ilyen lehetősége egyenlőre nincs, vagy is nem találni nyomát. Így mindenképp előnye lesz ennek, hogy ha előfizetőket szerez, akkor csökkenti a hátrányát a konkurenciához képesti lefedetlen területek miatt, mert azért kíváncsi lennék hány előfizető jönne át a másik három szolgáltatótól, ha alig tudná használni a telefonját térerő hiányában? Azért 2017-ben már nem ehhez vannak szokva az előfizetők, mert hát nem 1997-et írunk már, amikor még az ember ezt elfogadta, hogy nincs minden faluban térerő, de manapság a pláza mélygarázsában is kell térerőt biztosítani.
-
Frenky25
tag
Találtam még Demecseren kívül, Szabolcsban, Tiszaszentmártonban is önálló adótorony építésére engedélyt.
Ez is egy kistelepülés.
Kiváncsian várom, hogy megállapodott-e egy másik szolgáltatóval és a későbbiekben áttereli a forgalmat, a megépülő tornyokra. -
H.Istvan25
senior tag
válasz
radio100jozs
#1915
üzenetére
Akkor az lesz amit többen is írtak, hogy a magyar Digi azért nem kötött semmilyen beszállítóval szerződést, mert Romániából hozzák a cuccot. Lehet még így olcsóbb is, mivel a román Diginek már van valamelyik céggel szerződése
-
radio100jozs
őstag
Nem untatok tovább senkit, így csak még ahol Digi bázisállomás anyagot találtam:
Celldömölk, Kaposvár, Berekfürdő, Vértesacsa, Demecser... -
Egyszer leírtam, hogy én hogy viszonyulok ehhez a dologhoz: "Jó egy kicsit szerintem ha valaki eloszlatja ezt a lila ködöt. Realitások talaján érdemes inkább gondolkozni."
Tehát tisztázásképpen, nem ellendrukkeretek vagyok (hiszen ha szélesedik a verseny, az nekem is jó), csak szkeptikus, és próbálok a realitások talaján maradni. -
radio100jozs
őstag
Hoppá, akkor jöjjön Pomáz víztorony, de ami meglepő, itt benne van a másik 3 szolgáltató évekre lebontott bérleti díjai is, hogy ők mennyit fizetnek a bázisállomásért bérleti díjat. A Telekomnak ugyan hogyan sikerült jóval fele alatti bérleti díjat kihozni, na ez is érdekes, és a legtöbbet a Voda fizeti. [link]
-
radio100jozs
őstag
Micsoda csemeg Budapestről a XVI. kerületből két Digi bázisállomásról, ebben aztán minden részletesen benne van, még az antenna nyalábok is. [link]
Viszont továbbra is igazolódik, hogy csak LTE hálózat lesz, mert itt csak ilyen antennákról van szó.
-
radio100jozs
őstag
Akkor menjünk nyugatabbra még jobban, teljesen a határszélre Kőszegre, ez is egy nem olyan régi, azaz 2016.december 15. [link]
Jobb felül van zipben a részletes előterjesztés a mellékelt anyagokkal.
-
radio100jozs
őstag
Újabb Digi bázisállomás részletes tervrajza Székesfehérvárról a Felsővárosi általános iskoláról. Igazi csemege mert a komplett tervrajz van itt, benne minden berendezés elhelyezésére vonatkozóan.
[link] -
kovaszoskeny
aktív tag
válasz
viktorhu
#1903
üzenetére
Itt nem arról van szó ki a telekom telenor voda embere....(Mert itt rothad mindháromé ami tök természetes)Hanem amikor tényleg ocsmány modon minősítgetnek egyes emberek másokat amikor nem az érdekik vágyaik,stb szerint folyik a beszélgetés)Tökéletesen belefér a mostani off mennyiség a topikba.Majd ha amennyiben tényleg elindul a szolgáltatás jöhet a vas szigor
-
viktorhu
veterán
válasz
kovaszoskeny
#1901
üzenetére
Egyébként is tudjuk, hogy aki nem hisz a március 21-es indulásban, azt a Telekom fizeti
Úgy néz ki, hogy a Nagy Nap közeledtével egyre többen kerülnek itt telekomos payrollra 
-
somnia
senior tag
válasz
kovaszoskeny
#1901
üzenetére
+1
-
kovaszoskeny
aktív tag
Aktív témák
● A politikai jellegű hozzászólások figyelmeztetés nélkül törlésre kerülnek!
● Az Összefoglalóban megtalálható, hogy mit ír a Digi ÁSZF a szolgáltatás és a SIM kártya használatáról. Az ezzel kapcsolatos hozzászólások törlésre kerülnek.
● A személyeskedő, sértő vagy flame jellegű hozzászólások törlésre kerülnek.
● Az iPhone-os SMS küldést boncolgató hozzászólások törlésre kerülnek.
Társtopikok:
● DIGI internet
● DIGI kábel TV
● DIGI műholdas TV
● DIGI vezetékes telefon
- www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok!
- Eladó Apple iPhone XS 64GB / 12 hó jótállás
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 2000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i3 10100F 8GB DDR4 120GB SSD 1TB HDD GTX 1050Ti 4GB Fractal Design 500W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest





Szövögetünk, szövögetünk?





(Veszprém )
