Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11951) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Olyan kerdesem volna, hogy mi a kulonbseg Micro-FCPGA es Micro-FCBGA foglalat kozott?
Dell Latitude E6400 at akarok venni, de nem rendelheto az alltalam vagyott procival... igy magam tennem bele. Lehetseges ez?

(#11952) Csepy válasza Atom_Anti (#11951) üzenetére


Csepy
senior tag

Sajnos nem lehetséges, mivel az FC-BGA procik egytől-egyik forrasztva vannak az alaplapra, nem cserélhetők. A foglalatos pricot pedig persze mind PC-PGA-sok.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#11953) csabors


csabors
tag

Sziasztok!
Szerintetek 135-140 ezerért megéri ez a noti?

DELL INSPIRON 9400
Intel C2D T5500, 1666 MHz; L2: 2MB
Intel i945GM
2GB DDR2-667MHz
WD 120GB, 5400 RPM, SATA
ntel GMA 950
17,2", 1440x900
TSSTcorp DVD+-RW TS-L632D
6 cellás
Kártyaolvasó 5in1, ExpressCard
6XUSB 2.0, 1XFireWire
DSub, TV, DVI-D

Üdv:

Nikon

(#11954) herrLeon


herrLeon
tag

Sziasztok.
Ilyet ki használt már[link] vélemény?
Köszi.

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#11955) -NOKIA- válasza csabors (#11953) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

szerintem itt tedd fel ezt a kérdést.

(#11956) killipoly


killipoly
aktív tag

Kérnék szépen erre a hszemre reakciót! :R

(#11957) Karypapi


Karypapi
csendes tag

Sziasztok!

Füstmérgezésben elhalálozott a Dell Latitude D600-as gépem :((
Tud valaki Bp-n, vagy környékén megbízható szervízt? (Monori vagyok.)
Nagyon valószínű, hogy alaplapja szállt el, amikor a töltő csati hozzáért bedugáskor a com-porthoz. Füst, büdös és kampec... :W
Olyan érdekelne, aki megnézné, árat is tudna mondani, és nem kérné el egy alig használt árát, esetleg, alkatrésznek beszámítana belőle valamit.
Priviben, aztán pedig mélben értekezhetünk.

(Amúgy nagyon sajnálom, príma kis vas volt, blú-val, wifivel, stb...megbízható, kb egy órás aksival...)
:O

Dell&Nokia&Whisky= kerek a világ

(#11958) g.gergo válasza Karypapi (#11957) üzenetére


g.gergo
senior tag

HRP szervíz, mint hivatalos szervíz egyike. Sztem vedd fel velük a kapcsolatot, és kérjél bevizsgálást, vmint árajánlatot az esetleges későbbi javításra. És utána el tudod dönteni, h megakarod javíttatni v. sem. Így max. csak a beviszgálási díjat kell kifizetned.

[ Szerkesztve ]

(#11959) premete válasza killipoly (#11945) üzenetére


premete
veterán

Mivel az én xps m1530-asomért 210-et adnának (én 220-at kérek) és abban 1920x1200-as kijelző van, nagyobb procival, a tiédért jó esetben, ha garancia, stb rendben van, talán 180-at. az xps 1640-ért szvsz 200-220 között, ha wledes és minden benne van, akkor talán 250-et.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11960) Atom_Anti válasza Csepy (#11952) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Értem, hat sajnos ey nem jo hir..., de koszonom.

(#11961) Karypapi


Karypapi
csendes tag

Váhh....
1. Elfüstölt az alaplapom.... :((
2. Kinek van feleslegben Dell Latitude D600-as notija?
mármint működőképes?
esetleg bótolni akar egyet, stb...stb...
Az privátban jelezze, és megdumálhatjuk. Csak ne vatera magasságú árral kezdje :Y
Maradok a Dell-hez hű, remélem sikerül is ...

Dell&Nokia&Whisky= kerek a világ

(#11962) damdamm


damdamm
csendes tag

Hali!

Egy dell inspiron 1525-öst nézegettem magamnak, kinézetre megfelelne, de a hardwerhez nem értek

ez van benne..:

• 15.4"WXGA (1280x800pixel) TrueLife™ • intel GMA X3100 shared • 2.0MP WebCam
• Celeron-M 550 (2.0GHz/1MB/533) • 1024MB DDR2 • 120GB HDD • DVD+/-RW DLayer
• Wi-Fi (802.11a/b/g) • Bluetooth(v2) • HUN keyboard • FreeDOS

..csak netezni meg jegyzetelni, esetleg néha zenét hallgatni, vagy filmet nézni használnám.

A helyen ahol árulják, aztmondták hogy tudnak beletenni 4GB memóriát.

Kérdésem pedig az lenne, hogy jó-e nekem ez a gép ilyesmikre, és hogy érdemes-e beletetetnem a plusz memóriát?

előre is kösz a válaszokat :U

(#11963) g.gergo válasza damdamm (#11962) üzenetére


g.gergo
senior tag

A gép amikhez tervezed használni, így első ránézésre megfelel. Persze kérdés, h mennyiért veszed. 4 GB érzésem szerint teljességgel felesleges lenne, bőven elég benne a 2GB is.

(#11964) herrLeon


herrLeon
tag

Sziasztok, használ valaki dell studio 17 notebookot?
Van róla tapasztalat? Vélemény?[link]

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#11965) Karypapi válasza damdamm (#11962) üzenetére


Karypapi
csendes tag

Hát...., netezni, jegyzetelni, filmet nézni?
Ahhoz túl jó, de ha neked megéri...
Ezzel még játszani lehet, nem is kispályás játékokat szerintem...
+ 4 giga memória? Minek?
Azzal már komoly játékot lehet nyomni - ha játszós vagy...
Én 1.6-os géppel netezek, dolgozom, (office-os cuccok) meg nézek filmet 500 mega rammal.
Ettől többet, akkor kellene beletenni, ha játszol, vagy grafikus progikat használsz szerkeszteni stb...

...szerintem....

Dell&Nokia&Whisky= kerek a világ

(#11966) g.gergo válasza Karypapi (#11965) üzenetére


g.gergo
senior tag

Az erős túlzás, h X3100-al bármiféle modern játékkal játszani lehetne, még akár low felbontásba. És a CPU sem világszám mai viszonylatban, gyakorlatilag egy átlagos alapgépként tekinthető. Viszont amennyibe kerülhez ez a gép, az sztem nincs arányban azzal, amihez használni kívánják. Kicsit túlzás, dehát Dell, az meg feláras ugye.

[ Szerkesztve ]

(#11967) killipoly válasza premete (#11959) üzenetére


killipoly
aktív tag

Hat ez az ar eleg elszomorito:(
A te laptopodrol irnal adatokat hogy pontosan mire akarjak ezt az arat adni?(kor,gari,angol v magyar bill stb..)
Azert keveslem az arat,mert azaz xps 16 ami nekem van otthon szinte meg nincs is,en a Dell outletben vettem magyar forintert 210k-ert kb(es most meg volt egy 55£-os akcio minden laptopra),es ez amugy szinten egy ev garral 330k lenne kint UKban(szinten egy ev garral,1100£).Ja es ledes kijelzo,16:9es(1366x768),Blu-ray.
Az xps 1530rol meg annyit,hogy itt kint 800£(240k) es az zsir uj lenne,szoval nem ertem miert ne lehetne elkerni erte otthon egy 220k-t kb.

(#11968) premete válasza killipoly (#11967) üzenetére


premete
veterán

Az árat a fizetőképes kereslet határozza meg, és úgy látom, a 200 ezer feletti összeg sokaknál már átlépi a fájdalomküszöböt; a 220-as ajánlatom fél éves, még másfél év NBD garival rendelkező, T8300/4GB/250GB, lan, wlan, bt, 2 MP webcam, nvidia 8600m GT, 1920x1200, távirányító stb-re vonatkozott, US kb 3 darabbal. Ráadásul ez nem a Dell eu outletből származó, lengyel kivitel, amelyeknél azért összeszerelési hiányosságok mutatkoznak. Ahogy a ramot és vinyót étcseréltem a kisebbik xps-emből, és 200-at kérek érte, rögtön lett jelentkező (nemcsak olyan, aki P3-as asztalira akarta cserélni 1 az egyben, vagy valami madarasteszkós "márkára")

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11969) premete válasza g.gergo (#11966) üzenetére


premete
veterán

Jól látod, de azt hozzátenném, hogy egyik laptop sem a csúcs játékok futtatására szolgál; azokon kívül az x3100 mindent megcsinál és egyharmaddal hosszabb az akkuidő, mint nvidiával és a hőmérséklet is 40-50 fok között van, nem 70-90 fok között. A Celeron proci, az M5xx már merom magos és nem olyan gyenge, mint a régebbiek. Memória a mai árak mellett +2 GB 5000.- Ft-ért szvsz megéri, ártani nem árt, és az x3100-nak is jut 384 MB.
Igaz, hogy a Dell drágább, mint egy noname, de friss példa, hogy touchpad problémánál 2 óra alatt cserélték, sőt, a biztonság kedvéért alaplapostól.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11970) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Dell Latitud D610 -ben letezik olyan hogy PCI-e Interface? Azert kerdem mert szeretnek bele tenni egy 16GB-s OCZ miniPCI-Express SSD -t amirol a windows futna.

(#11971) premete válasza Atom_Anti (#11970) üzenetére


premete
veterán

Nem hiszem, de a legegyszerűbb, ha megnézed az eszközkezelőben, vagy lefuttatod az Everestet.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11972) Atom_Anti válasza premete (#11971) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Na megneztem Everesttel, hat olyat talaltam hogy PCMICA 0, es MiniPCI. Hat ezek lehet nem jok... :((

(#11973) bnagy618


bnagy618
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Dell Media Direct-et szeretnék telepíteni (kb 3 éve) Inspiron 6400-asra. Ha valaki tudja hogy kell az légyszi segítsen.
Ami nem működik:
- a dell CD-n csak egy boot szektor javítás van, ez nem telepítő lemez
- "nem kell mert nincs semmi értelme" szöveg, csak beszólásra jó
- dell fórumokon kapott CD-k és leírások sem működnek
- winXP alatt fenn van de ez csak XP alól futtatható verzió
- Dell oldalán nics fönn!!! ami fent van az nem az
Olyan írjon lehetőleg aki már fel is tett ilyet

[ Szerkesztve ]

üdv

(#11974) premete válasza bnagy618 (#11973) üzenetére


premete
veterán

A media direct nem xp alatt futtatható, hanem egy csak médiára kihegyezett/lebutított xp, amelyik külön particióról fut és a mediadirect gombbal indul.
Telepítése:
1, be kell bootolni a mediadirect cd-ről és létre kell hozni a particióját
2, a használt op.rendszer alatt el kell indítani a mediadirect telepítőt
3, ezután a mediadirect gombről a mediadirect, a bekapcsoló gombról az aktuális op. rendszer indul.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11975) truhali válasza herrLeon (#11964) üzenetére


truhali
csendes tag

Nekem Studio 17 van, mit szeretnél tudni róla?

(#11976) herrLeon válasza truhali (#11975) üzenetére


herrLeon
tag

Föként a hibái érdelkelnek. :DD

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#11977) premete válasza premete (#11974) üzenetére


premete
veterán

Amit kifelejtettem, a "mediadirect" gombnak egy másik felhasználásában mesterkedek:
Mivel elsődleges operációs rendszerként a windows 7-et használom, de néha romfrissítésekhez szükségem van a jó öreg xp-re, valószínűleg azt fogom rátenni a mediadirect gombra és akkor egyik gomb>xp, másik gomb>windows 7. Ha majd végre a windows 7 is fogja tudni a flesselési figurákat, akkor a mediadirect gomb linuxot fog indítani.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11978) bnagy618 válasza premete (#11974) üzenetére


bnagy618
csendes tag

A gond amint írtam rögtön az első pontnál kezdődik HONNAN VEGYEK MEDIA DIRECT CD-T AMI MŰKÖDIK IS?

üdv

(#11979) premete válasza bnagy618 (#11978) üzenetére


premete
veterán

Nem ezt írtad, de miért nem azzal kezdted, hogy egyik mediadirect cd-met adjam oda? :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11980) bnagy618


bnagy618
csendes tag

Leírom hol tartok
MD3 boot cd elkészít vinyóról minden töröl.
Boot-olás az MD 3-ról megcsinálja a partíciókat de az MD3 PATCH résznél kifagy.
Készült 3 db partíció a középső NTFS-re feltettem az XP-t
XP alól telepítettem a media directet neten frissítettem is, működik
eredmény:
megnyomom a MD BOOT gombot indítja az MD bejelentkező képernyőt utána az XP-t és XP alól az MD-t.
helyesen ügye XP indítás nélkül kéne indulnia a butított, Media alkalmazások lejátszására kihegyezett xp-nek ami az erőforrásokat elvileg ilyen irányba, optimálisabban használja ki

[ Szerkesztve ]

üdv

(#11981) bnagy618 válasza premete (#11979) üzenetére


bnagy618
csendes tag

Légyszíííííííííííííí
add oda az MD CD-det. Örök hála és köszönet lenne. :DD

üdv

(#11982) premete válasza bnagy618 (#11981) üzenetére


premete
veterán

Ok, a többit priviben, ne offoljuk szét a topikot

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11983) truhali válasza herrLeon (#11976) üzenetére


truhali
csendes tag

Hááát, a touchpadje nem egy világbajnok és volt egy kis gond a média gombokkal, mivel önálló életet éltek, de aksi le és föl ezen segített, más bajom nincs vele :C Nem bántam meg a vásárlást.

[ Szerkesztve ]

(#11984) herrLeon válasza truhali (#11983) üzenetére


herrLeon
tag

Köszi az infót. Még 1 kérdés. Vistát vagy xp használsz rajta?

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#11985) damdamm


damdamm
csendes tag

hali!

valaki megtudná mondani hogy a színen és az áron kívül mi a különbség a 2 laptopnál?


ez az egyik

Ez pedig a másik

(#11986) premete válasza damdamm (#11985) üzenetére


premete
veterán

Más különbséget én sem látok, a kevésbé keresett színek mindig olcsóbbak (legolcsóbban pinket lehet kifogni) :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11987) herrLeon válasza damdamm (#11985) üzenetére


herrLeon
tag

A dolog kicsit érdekes, a szines elméletileg drágább, de itt ez sem igaz. :D Szétnéztem külföldi Dell oldalakon is Igy csak azt tudom mondani az álltalad beirt link alapján egyforma, max a hangkártya nem, ellméletileg az is extra. Ha gondolod rakj össze 1 gépet mondjuk a német oldalon és akkor rájössz miket tehetnek bele pluszban és miket nem. Az árakat ne nézd, olcsóbb mint itthon :DD Hja, WLAN: igen ez is tág fogalom többféle Wlan összetevö kerülhet bele. Szerintem olyan oldalon keress otthon gépre ahol pontosabban megadják mit is veszel.

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#11988) premete válasza herrLeon (#11987) üzenetére


premete
veterán

Ha a kereskedő berendel mondjuk 10 feketét, 5 zöldet, 3 pinket, szerinted melyik fog a nyakán maradni és melyiknek viszi le az árát?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11989) herrLeon válasza premete (#11988) üzenetére


herrLeon
tag

Én értem amit mondasz. Csak azt irtam alapszin a fekete. A többi szinért külön fizetni kell. Ez a Dell-töl direkt vett gépekre vonatkozik, nem valahol raktáron maradt "poros" készletröl. :DD Amugy ha a hölgyek izlését nézed lehet a fekete marad raktáron. :DD

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#11990) vycman


vycman
tag

premete, látom te is omniával nyomulsz. :) majd nekem is fel kell raknom az xp-t az új Studiom-ra, hogy tudjak romot flashelni. Bár most taril féle ROM fent van 1,5 hónapja és egyelőre nincs miért váltani.

(#11991) premete válasza vycman (#11990) üzenetére


premete
veterán

Flesseltem már windows 7 alatt is grandprix módszerrel.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11992) truhali válasza herrLeon (#11984) üzenetére


truhali
csendes tag

Vistát.

(#11993) truhali válasza premete (#11988) üzenetére


truhali
csendes tag

Sztem a fekete marad rajta. ;] Nekem spec zöld van :K

(#11994) damdamm


damdamm
csendes tag

És valami vélemény a Dell Studio 1537-ről? Tapasztalat, stb.

Core 2 Duo vagy Dual Core processzorral jobb?

(#11995) herrLeon válasza truhali (#11992) üzenetére


herrLeon
tag

Köszi az infókat.
Akkor megrendelem studio 17-est...nem fekete, nem zöld, nem pink. :DD

DELL Inspiron 17 Windows 7

(#11996) negyedes válasza damdamm (#11994) üzenetére


negyedes
addikt

Nekem bejon a kulseje es amikor fogtam eleg masszivnak erztem, nem sokat babraltam vele mert elegge neztek mar. :P

A core2duo, hajol tudom a dual core az nagyobb csikeszelsege keszul 65 nm-es. kisebb az FSBje es nem tartalmazza a virtualizacios teknikat.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#11997) premete válasza negyedes (#11996) üzenetére


premete
veterán

A core2duo vs coreduo everestből (magasabb pontszám a gyorsabb):
2x Core 2 Duo T5250 1500 MHz 5815
2x Core Duo T2500 2000 MHz 5053

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#11998) negyedes válasza premete (#11997) üzenetére


negyedes
addikt

Kb ezt montam en is cska leroviditve. :P De ha meg mindig a fentebb emlitett dolgokra kell neki a noti akkor szerintem nem igazan jelentos az a 800 pont, igaz melegedes a es fogyasztas teren szinten van kulombseg

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#11999) damdamm


damdamm
csendes tag

Akkor tehát, ha nem akarok több oprendszert egyszerre futtatni, akkor elegendő nekem a core duo is?

(#12000) negyedes válasza damdamm (#11999) üzenetére


negyedes
addikt

Hat ha nem kerul tuzottan sokba a core2duos verzio akkor azt vedd. Tudsz virtualizacios teknika nelkul is tobb ost futattni.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.