Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32801) irhejja válasza #00137984 (#32800) üzenetére


irhejja
tag

Szerintem meg az a legegyszerűbb, ha feltelepíted és kipróbálod, (DDU-val szedd le a mostani CCC-t).

Rengeteg hibát javított a 16.1 és mindenki gyorsulást tapasztalt. Ha meg nem működik vagy hibákba futsz, mert pont azokkal a játékokkal játszol amikkel még gond van, akkor vissza dobsz egy régebbi CCC drivert.

Nekem kifejezetten tetszik a 16.1 Crimson.

[ Szerkesztve ]

(#32802) Thrawn válasza #00137984 (#32800) üzenetére


Thrawn
félisten

Milyen hibát tapasztalsz a 16.1-gyel?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32803) #00137984 válasza Thrawn (#32802) üzenetére


#00137984
törölt tag

Én kértem a véleményeket a Crimson müködésével kapcsolatban. Javították azokat a játékokban és a VGA müködését károsan befolyásoló hibákat vagy még maradjunk a régi jó drivernél, ami friss játékoknál apró akadásokat vagy windows asztalra kilépést okozhat. Nem teszem fel a gépemre és terhelem túl feleslegesen a videókártyát, ha még többen komoly hibákat jeleznek. Akkor inkább várok a végigjátszással akár még fél évet is, amig AMD-nek lesz elég ideje jó drivert késziteni. :)

(#32804) Thrawn válasza #00137984 (#32803) üzenetére


Thrawn
félisten

Hacsak nem találsz valakit akinek hajszálra ugyanolyan gépe van, mint neked, nem fogsz kapni személyre szabott választ. Inkább próbáld ki és döntsd el te magad ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32805) irhejja válasza #00137984 (#32803) üzenetére


irhejja
tag

Nem igazán értem ezt a "komoly hiba" dolgot...

Ha elolvasod a a Release Notes-ot, akkor látható, hogy mi lett javítva és mik a még ismert hibák.

Említetted, hogy te is használod az ASUS GPU Tweak II-t. Azzal kb. 10 perc alatt le tudod tesztelni, hogy az órajelek, hőmérséklet, stb. jól működnek-e.

Egyébként nálam jól működik minden, nincs órajel ingadozás, hőmérséklet is ugyanaz mint eddig, igaz, saját ventilátor profilt használok már hónapok óta. Illetve, ami grafikai hibát tapasztaltam Armored Warfare alatt most eltűnt. Más hibát nem tapasztaltam az általam játszott játékokban eddig sem.

A legtöbb hátramaradt hiba amúgy AMD Crossfire és AMD Freesync esetén tapasztalható, ezek ha jól látom téged nem érintenek...

[ Szerkesztve ]

(#32806) #00137984 válasza Thrawn (#32804) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ennél népszerűbb játékos gépet ilyen R9 380-as videókártyához keresve sem találnál jobbat. Felteszem valamikor a héten és reménykedem, hogy nem vágja tönkre a gépem vagy a windows-om. Kitesztelem AMD helyet, hogy egy átlagos jó teljesitményű Gamer konfigon jól müködik-e a driver. Eszem-f@com megáll... :D

(#32807) irhejja válasza #00137984 (#32806) üzenetére


irhejja
tag

Ennyire nem egyszerű a képlet, simán beleköphet a levesbe más szoftver is, pl. az ASUS GPU Tweak II, vagy egy Corsair Link, vagy igazából akármilyen, más féltől származó szoftver ami beleszabályoz a számítógéped működésébe... Ha már itt tartunk, pl. az ASUS GPU Tweak minden újraindításnál alaphelyzetbe állítja a VSR beállítást... Nélküle nincs probléma, mégis sokan a Crimson drivert hibáztatják.

Attól, hogy az R9 380 és az i5-4690K népszerű páros, még nem biztos, hogy mindenki ugyanazokat a gyártókat és ugyanazokat a szoftvereket párosítja.

Le kell tesztelni, kb. 10-15 perc. Ha működik marad, ha nem visszaállítasz egy régebbi verziót.

(#32808) #00137984 válasza irhejja (#32807) üzenetére


#00137984
törölt tag

Jó-jó rendben... most már kiváncsiságból is felteszem majd a 16.1 Hotfix-et. Asus GPU Tweak II program sajnos muszály a ventiprofilom miatt, de a Crimson Overdrive-ot sem fogom megnyitni, ahogy a Catalyst-ban sem használtam, és igy csak nem akad össze. Csak a gépem és a jól belakott win-em maradjon egyben. :)

[ Szerkesztve ]

(#32809) irhejja válasza #00137984 (#32808) üzenetére


irhejja
tag

Az Overdrive-al nem akad össze, mondom én is az ASUS GPU Tweak II-t használom, pontosabban a legújabb v1.1.6.9 verziót. OC, ventilátor profil, stb. mind jól működik, csak a VSR-t állítja vissza alaphelyzetbe minden újraindításnál... ergó kikapcsolja.

Ezt remélem a következő ASUS GPU Tweak II verzióban kijavítják.

(#32810) FragMaster válasza #00137984 (#32803) üzenetére


FragMaster
addikt

Eddig itt is oké a 16.1. Fallout 4 iránytű helyrerakva, videolejátszásnál sem vágja magát hanyatt (gondolom mert helyre rakták a fogyasztást az utolsó verzió óta). Az egyetlen hiba amit tapasztaltam, hogy újraindításonként vissza kell kézzel kapcsolnom a VSR-t ha használni akarom. Küldtem egy ticketet az AMD-nek erről, de rákeresve egyedi hibának tűnik szóval simán lehet valami egyéb program okozza nálam, bár annyira nem használom, hogy még utána sem jártam jobban.

Szerk.: irhejja meg is adta a választ, ahogy nézem :D Ezek szerint az MSI Afterburner, amit használok hasonló hatást vált ki, mint az Asus saját programja. Bár ahogy nézem neki R9 290x-e van, nekem sima 290, ezt a családot érintheti, mert a 7970 mellett nem vettem észre hasonlót.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#32811) vlevi válasza FragMaster (#32810) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam a HDMI hanggal volt most probléma.
2-3 napja nem kapcsoltam ki a gépet, csak altattam, de azt soxor.
Túlnyomórészt a DVI kimeneten lévő monitort használom, a HDMI-n lévő TV-t csak ritkán. Amikor pl. játszok. Emiatt le is van kapcsolva.
Tegnap akartam egy filmet nézni, és azt vettem észre, hogy nincs hang a HDMI-n keresztül, a lejátzóeszközök között nem tudtam bekapcsolni a HDMI hangot. Újra kellett indítani a gépet, és csak attól javult meg.
Váááááá. Imádom, amikor ilyen hubák újra előjönnek, majd megjavulnak, egy rövid időre. Gondolom nemsokára jön majd a "képernőillesztő nem válaszolt, majd helyreállt" üzenetek is, amiket 2-3 éve láttam utoljára, azóta szerencsére elkerült. De csak visszateszi az ATI valahogy :F

(#32812) weri


weri
senior tag

Nem tudom... Nekem nincs problemam a crimson-al az elso driver kivetelevel :)

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#32813) irhejja válasza FragMaster (#32810) üzenetére


irhejja
tag

Igen, elvileg az összes ilyen jellegű program (ASUS GPU Tweak; MSI Afterburner, stb.) alaphelyzetbe állítja.

Öcsémnek van egy ASUS AMD Radeon R9 280X DirectCU II Top videokártyája, kíváncsiságból majd kipróbálom, hogy nála is csinálja-e, elvégre az egy átnevezett AMD Radeon HD 7970-es.

[ Szerkesztve ]

(#32814) FragMaster válasza irhejja (#32813) üzenetére


FragMaster
addikt

Okay, kíváncsi vagyok.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#32815) Razzul


Razzul
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám a Crimson Software-el. Kaptam egy értesítést, hogy elérhető egy újabb szoftverfrissítés (16.15.0000.0000-160105a). Letöltöttem, feltelepítettem, újraindítottam a gépet és ismét megkaptam az értesítést ugyanerről a verzióról. Megnéztem milyen verzió van éppen fent és a régit tette föl ismét a telepítő (15.12).

Clean installal is ugyanez a helyzet. Raptr Gaming Evolved nincs fent.
Most ilyenkor mi van?



Stat crux dum volvitur orbis

(#32816) Bali27


Bali27
addikt

Üdv! Crimson driver örökké frissítést ír ki. Rányomtam hogy ok.. Szépen letöltötte, elvileg fel is installálta, gyakorlatilag meg nem. A 15.11 maradt. Ilyenkor mit lehet tenni? Ki hogy frissíti ami nem üti ki a Win10-et?

(#32817) Bali27 válasza Razzul (#32815) üzenetére


Bali27
addikt

Pont ugyan ez nálam is csak a 15.11 re irja ki ezt.

(#32818) Razzul válasza Bali27 (#32817) üzenetére


Razzul
senior tag

Most néztem utána neten, van akinél 16.1-es verziónál csinálja ezt. :F

Stat crux dum volvitur orbis

(#32819) #85552128 válasza Razzul (#32815) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ez a "16.15" szerintem egy fejlesztői driver lehet, csak valamit elnéztek a public csatornánál és a Crimson frissítője is észreveszi :D

(#32820) Razzul válasza #85552128 (#32819) üzenetére


Razzul
senior tag

Ha tényleg így van, akkor legalább nem nálam van a hiba. :DDD

Stat crux dum volvitur orbis

(#32821) mmdms válasza Razzul (#32820) üzenetére


mmdms
addikt

Csak pozitívan! :DDD

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#32822) #00137984


#00137984
törölt tag

16.1 Cimson driverben az erősebb fehér beállitást hogyan lehet kikapcsolni, mert a Catalyst-ban volt rá lehetőség, de itt egyenlőre nem találom. :) A gamma szintet csökkentettem 0.95-re, az ugyanazt a hatást éri el vagy nincs más egyéb lehetőségem...

[ Szerkesztve ]

(#32823) Pitterix


Pitterix
őstag

Feltettem én is a 16.1-et.
Az mit jelent pontosan, ha ezt mutatja vele az afterburner?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32824) FragMaster válasza Pitterix (#32823) üzenetére


FragMaster
addikt

Az órajelekre gondolsz? Azoknak alapjáraton ennyinek kell lenniük.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#32825) Pitterix válasza FragMaster (#32824) üzenetére


Pitterix
őstag

Igen, azokra. Csak kicsit furcsálltam, hogy ennyit mutat. Skyrimben sem ment 500 fölé, azt hittem esetleg köze van hozzá a 16.1-nek. Eddig talán ez a legstabilabb crimson, ha jól olvasom itt?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32826) irhejja válasza Pitterix (#32825) üzenetére


irhejja
tag

Alap órajelek. Skyrim-ban VSync be van kapcsolva? Tapasztalsz teljesítmény csökkenést? Ott azért kicsit fura, hogy nem megy 500 fölé...

(#32827) Pitterix válasza irhejja (#32826) üzenetére


Pitterix
őstag

Ma tettem fel ugye a 16.1-et és ez nekem teljesen új. A CCC-n nagyjából kiigazodtam, de ezen..... :B
Ha jól látom, elvileg ki van kapcsolva.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32828) SpongyaBob válasza Pitterix (#32825) üzenetére


SpongyaBob
veterán

A globális overdrive-ban megpróbálhatsz egy alaphelyzetre állítást, nekem is ez volt a gond az előző két crimson telepítés után, valamiért fix 500Mhz-re állította be a GPU-t. Utána jó lesz :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#32829) Pitterix válasza SpongyaBob (#32828) üzenetére


Pitterix
őstag

Erre gondoltál?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32830) SpongyaBob válasza Pitterix (#32829) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Erre:

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#32831) Pitterix válasza SpongyaBob (#32830) üzenetére


Pitterix
őstag

Na, elvileg beállítottam alapba.
De most vannak kis hibák, pl az előbb volt egy "mikro" crimsonom a képernyőn, ahova az egeret húztam, oda ment az is...Meg újraindítás előtt teljesen eltűnt az ikonja is. :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32832) watador600 válasza Pitterix (#32831) üzenetére


watador600
senior tag

Na nekem pont ezek a kis apró, de idegesítő hibák miatt ment vissza a legutóbbi CCC. :D

V-sync is botrányos a crimsonnal, pedig elvileg javítottak rajta rengeteget, szóval nem értem.

Megvárok pár crimson drivert, aztán állok át.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#32833) Whysperer


Whysperer
addikt

Szaisztok. tudnátok segíteni nekem,hogy feltettem a Crimsont a Windows 10-re és eddig telejsen rendben votl a World of Warcraft . msot meg FULL HD good vagy high vagy ultra. telejsen mindegy melyiken leesik az FPS-em játszhatalan szintre 10-20-ra .. és stb.

Honan tudom elszedni az utolsó Cata-t?

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#32834) lsc válasza Whysperer (#32833) üzenetére


lsc
nagyúr

[link]

Az élet kegyetlen .

(#32835) Pitterix válasza watador600 (#32832) üzenetére


Pitterix
őstag

A V-sync-et mennyire kell állítani manuálisan, mert ha engedélyezem, akk 30fps-t ír ki, ha az az amire gondolok.....
Sima catánál én ilyen dolgokat nem is állítottam sosenem, de ott nem is voltak gondjaim, ha volt is, csak azt írta, hogy vmi összeomlott, de képen nem láttam változást.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32836) Whysperer válasza lsc (#32834) üzenetére


Whysperer
addikt

itt csak Crimsont latok vagy jó régi Cata-t

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#32837) watador600 válasza Pitterix (#32835) üzenetére


watador600
senior tag

Hát én játékon belül állítottam mindig, vagy programon belül. Mert ha a CCC-ben vagy a crimsonba állítom manuálisan (értsd kényszerítem) nem változott semmi.

Ezt a mennyire kell állítani manuálisan-t nem értem.
Automatán lövi be magát, ha 30-60 fps között mozogsz az adott programban, akkor legtöbbször 30-ra korlátoz vissza, ha meg 60 fölött vagy jóval akkor 60-ra rakja, de függ ez a monitor frissítési frekvenciájától is.

A gond nálam az volt, hogy GTA V-ben bőven 60 fps fölött voltam, 70-90 között ugrál v-sync nélkül, és így is volt hogy 30-ra korlátozott vissza, közben meg v-sync nélkül, 65 fps alatt sosem láttam.

Megjegyzés: Nálam a v-sync azért fontos, mert nem szeretem, ha csíkozik/megtörik a kép.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#32838) lsc válasza Whysperer (#32836) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezek a hivatalosak, ha béta kell akkor bal oldalt válaszd ki mondjuk így [link], de ha kicsit vársz elszaladok és felrakom.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#32839) nanus válasza Whysperer (#32836) üzenetére


nanus
senior tag

Legutso catalyst beta nálam oks.
[link]

(#32840) Bali27


Bali27
addikt

Crimsont mivel uninstalálljátok ha újabbat szeretnétek feltenni?

(#32841) irhejja válasza Bali27 (#32840) üzenetére


irhejja
tag

Én mindig DDU-t használok, Safe Mode-ban leszedi az egészet, majd restart után mehet fel az új. Eddig mindig bevált.

(#32842) #00137984


#00137984
törölt tag

Crimson driver 16.1 WHQL tapasztalatok és a véleményem. Mivel a puding próbája az evés és sokan javulást jeleztek itt, amig másoknál még mindig hibák voltak, ezért magamnak is megnéztem ezt a Crimson-t. Elöző 15.8 Catalyst drivert alaposan leszedtem a gépemről és gond nélkül feltelepült nálam az új kezelőfelületű AMD szoftver. A gondok szép sorjában érkeztek. Erősebb fehér kikapcsolását hiába kerestem a menüben, mert ilyen ott nem volt. Videólejátszómnak a képe valami maszatos és szétkent lett, a fényesebb részeken szinte beégett annyira erős fényereje lett. Élesség már megint nagyra volt állitva és közben a szétkent részletszegény képen ez nagyon groteszkül festett. Ilyen talán a Catalyst 14.1 volt (...de mégsem), mert az ennél értékelhetően volt csak rossz. Egyéni videó beállitásokra csak kis mértékben javult. Unigine Valley teszt jó pontszámokkal lement és nem láttam bántóan rossz képi hibákat és megakadásokat sem. Viszont a videókártya inkább játékra való és ott rettenetesen lagolt. Megakadt pillanatokra a célkereszt és a kép rángások miatt tiszta ideg voltam. :((( Sima 2D-3D játékban (The Treasures of Montezuma és Angry Birds, stb...) az egér mutató is másodpercre megakadt és játszhatatlan volt igy minden. Na nézzünk is be a motorháztető alá. :D Windows Hibanaplóban 22 hibaüzenet volt és egy pár órás rendrakás után minden újrainditás után megmaradt 4... Megoldani nem tudtam, mert pontosan beazonositani sem sikerült a teljes hibaforrást ("Service Control Manager" 7000-es hibakód). Némelyik játékban a videókártya indokolatlanul harsány hangzavart kezdett és melegedett rendesen, pedig a 15.8 drivernél alig pörögtek a ventik és nem is nagyon terhelte széjjel a videókártyát. Attól függően a LAG mindig jelen volt játékokban. Crimson-ban nem volt bekapcsolva semmi új features sem, ez bizony az AMD szoftvertől lett ilyen. Nagyon nehezen tudtam a 15.8-at visszatenni és a hibaüzenetek is megszüntek szerencsémre. Játékokban minden rendben, de ez megint a Catalyst drivernek köszönhető és nem akarok több ilyen driver tesztelést magamnak. Ez a Crimson még mindig tré, de itt most nem a felhasználó hibázott, hanem az AMD nem tud megint jó drivert írni. :N

[ Szerkesztve ]

(#32843) FragMaster válasza #00137984 (#32842) üzenetére


FragMaster
addikt

DDU-val pucoltál telepítés előtt csökkentett módban?
Személy szerint én mindig "mocskosan" telepítek gond nélkül, de többeknek segített a tiszta install ha probléma akadt.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#32844) wwenigma válasza #00137984 (#32842) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igazabol nem ertem, miert nem valtasz gyartot. Erdekesmod ilyan hibaid vannak amik senki masnak. Altalaban ezek kothetoek kulonbozo rendszerpucolo programokhoz, meg ubergyorsito szuperregistrycsesztetesekhez es persze tuning az utolso MHz-ig dologhoz...

Semmi ilyen dolgot nem tapasztalok, se jatekokban se videolejatszasnal. Majd akkor hiszem el neked, ha egy szuz erintetlen rendszeren prezentalod, addig user es nem driver error...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32845) irhejja válasza wwenigma (#32844) üzenetére


irhejja
tag

Az valóban gyanús, hogy olyan hibákról van szó amik úgy tűnik senki másnál nem jönnek elő.

Elég sok fórumot böngészek napi szinten és a legtöbb Crimson 16.1-es hiba AMD Crossfire és AMD Freesync rendszerekhez köthető.

De ha neki jól működik a 15.8-as CCC driver, akkor használja azt.

(#32846) #00137984 válasza wwenigma (#32844) üzenetére


#00137984
törölt tag

Tuning az nálam nincsen és az Asus GPU Tweak II is csak a ventiprofilom miatt kell a gépre. Most ez megint csak értetlenkedés részedről vagy komolyan mondod ezt nekem...? Catalyst 14.1 sem volt tökéletes és majd ezen hibákat okozta csak finomabban azért... Akkor más gépben és HD7850 videókártyával történt ez meg, és azóta fejlesztettem új gépre és ehez jobb 64bit-es Windows 7-et is használok (Service Pack 1-es Professional). Semmi sem a régi csak az AMD hozzáállása a driver íráshoz. Videólejátszáshoz Media Player Classic BE programot használtam, de megnéztem másik lejátszóval is. Ott aztán még rondább volt. :D Nem használok semmi win optimalizáló programot, én még a Catalyst Overdrive-ot sem szoktam megnyitni és engedélyezni és a beállitásokat is inkább alaphelyzetben hagyom. Na jó, engem az erősebb fehér tud zavarni, ha kiégeti a szemem filmnézés közben, mert túl vakitóan nagy fényerővel van gyárilag beállitva a driverben. Ezért se engem okolj. :) A szétkent zajos képminőség nagy gamma szinten meg képnézegetés közben is látható volt XnView programban és ezt még nagyon nem nyújtotta eddig egy Catalyst sem. :N Ez az AMD szoftver vonal nem lesz igy jó és az sem, ha néhányan objektív véleményt formálnak részletesen megosztva jó-rossz tapasztalataikat és ezért őket ilyen erős birálat éri. :)

(#32847) Whysperer válasza #00137984 (#32842) üzenetére


Whysperer
addikt

Telejes mértékben osztom. Nekem ugyan ez. Eddig World of warcraft Ultra vagy High-on raideknál meg sem mozdult. Crimson alatt oylanok vannak,hog yel sem hiszem..

Példa: áll mindenki 1-2 spell 80-120 FPS. majd elindul valami és 8-12 FPS. Szó szerint 1/10-re esik vissza az FPS-m.akármi tállítok vagy nem állítok.

Semmi tunning VGA-nál ki kapcoslok mindent bekapcsolok mindent. Good-ra High-ra ultrara akármire rakom ugyan az.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#32848) irhejja válasza Whysperer (#32847) üzenetére


irhejja
tag

Gyorsan ránéztem a WoW fórumokra, gondoltam ekkora hibát biztos sokan jelentenek.

Találtam is jó pár "Low FPS" topikot, érdekes viszont, hogy mindegyik nVidia user volt... Csak a Crimson 16.1-el jelentkezik?

Órajelek rendben vannak, nem maradnak a 2D órajelek a játékban is?

[ Szerkesztve ]

(#32849) Whysperer válasza irhejja (#32848) üzenetére


Whysperer
addikt

Azóta csinálja ezt mióta Crimson lett felrakva.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#32850) #00137984 válasza Whysperer (#32847) üzenetére


#00137984
törölt tag

Játszani nem lehetett igy semmivel, mert már valahol a játékmenüben is éreztem kis mikróakadásokat. Catalyst 15.8 drivert használva játék közben sem tapasztaltam ilyet, mert ott érdekesen jó volt. Nem számit, hiszen annyi játék megjelenés lesz idén amit érdemes lenne végigjátszani. AMD videókártyával és Crimson szoftverrel ez gondot fog okozni nekem és sok-sok másoknak szintén ahol gondok adodtak. Azért csak remélni merem, hogy idővel érkezni fog alkalmasint jó driver is (14.1 rossz volt nálam, de a 14.4 már megjavult és a 14.12 Omega hibátlan volt részemről). :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.