Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32651) vlevi válasza old-dog (#32650) üzenetére


vlevi
nagyúr

CCC-t hagyjad. Ott semmit.
Win+P gombokkal állítsd be a kiterjesztett asztalt, és kész. Ne a kettőzést, a kiterjesztettet. A képernyőtulajdonságokkal állítsd be a neked tetsző alapértelmezett megjelíntőt.
A hangbeállításoknál pedig (hangszóró ikon, jobbegér, lejátszóeszközök) tedd alapértelmezett eszközzé a HDMI hangot. Akkor majd azon fog szólni. Ha nem használod a TV-t, akkor Win+P-vel állj vissza a monitorra, és akkor a hang is visszatér a számítógépre kötött hangszóróra.
A TV-n pedig a HDMI bemenetet nevezd el PC-nek, a TV-n a képméretezés beállításait nyomkodd addíg, amíg teljesen kitölti a képet. Ezt se a Catalystban keresd. Ja, és a CCC-ben, ha véletlenül be lenne kapcsolva a Virtual Super Resolution, akkor kapcsold ki.

(#32652) old-dog válasza vlevi (#32651) üzenetére


old-dog
aktív tag

Nagy köszönet a tanácsodért. Így már jól nézhetem a lányaimmal a mese filmeket.

(#32653) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, ez melyik topicba való,de itt kezdeném. Az aláírásomban szereplő configon a youtube 60p 720 de inkább 1080-as videók nemcsak, hogy megakadoznak, de elcsúszik a hang. Megoldás van erre valami? Böngésző beállítás esetleg?

köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#32654) Csupingo válasza cintula187 (#32653) üzenetére


Csupingo
veterán

Sajna már kezd kevés lenni az a proci az ilyen videókhoz. Flash-el és html5-el is próbáltad lejátszani?

Ezt nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#32655) g0dl


g0dl
addikt

Catalyst 15.7.1 esetén megoldható, hogy menjen a dxva video dekódolás (hw gyorsítós lejátszás)? Korábban ez ment, de most a vlc pl. eldobja magát, ha bekapcsolom.

[ Szerkesztve ]

(#32656) Steve198310


Steve198310
őstag

Sziasztok
Lehet bugzik ez az új AMD buzulmány kicsit. Kicsit át szabom a dolgokat a kis R9 280x hez és mi is történik?
Át lövöm 950/1250/+20% tdp
Aztán OK
Majd az következik ,hogy a 2D jeleket ki lövi 300/150Mhz és fel csapja 500/1250ímhz re és az istenért nem lehet onnan ki mozdítani. Itten ezen a szar szofin valamit mégjobban össze keszekuszáltak .
Olyan katyvasz mint amit ide le írtam :D

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#32657) KAMELOT válasza Steve198310 (#32656) üzenetére


KAMELOT
titán

Jól írod! Úgy xar az új driver ahogy van! 15.7.1 tettem öcsémnek is fel és szépen megy minden!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32658) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem bírom megnyitni a cnext.exe-t az amd driverjét.
Újratelepítettem de most sem dobja fel az ablakot.
:Y Kivágom mindjárt az egészet.

(#32659) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Nekem lényegében jól teljesít a crimson, viszont azt vettem észre hogy pl youtube videók,ami hd és az feletti felbontáson indul azoknak kell vagy 20-30 sec hogy elinduljon. Próbáltam HW gyorsítással és nélküle is (firefox)

Másnál is van ilyen?

(#32660) cintula187 válasza Csupingo (#32654) üzenetére


cintula187
addikt

A MSE & WebM VP9 kivételével pipa van.

Illetve:
Jelenleg a HTML5 lejátszó van használatban, amikor lehetséges.

Ezt nem hittem volna,hogy a procim a gyenge láncszem. Újítanom kell.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#32661) Csupingo válasza cintula187 (#32660) üzenetére


Csupingo
veterán

És ha flash-el próbálod lejátszani? Vagy 1-2 vga drivert még kipróbálhatsz, hátha segít.
Én 3 éve próbálgattam egy régi erős 1 magos géppel netezgetni, de a youtube csúnyán kifektette, le is mondtam róla.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#32662) wwenigma válasza Steve198310 (#32656) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En mondtam hogy ha ott turkalsz akkor a 2D orajelek helyett az UVD-re fog visszaskalazni...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32663) Steve198310 válasza wwenigma (#32662) üzenetére


Steve198310
őstag

Le gyalultam ost fel tettem újra. de nem nyúlok bele. A jó az öröm az ürömben működik a zc :DD
De az egész egy kula

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#32664) Methionyl


Methionyl
senior tag

Nem rég frissült a driverem és azóta valahogy..ilyen..üres :U alig vannak beállíthatóságok
Konkrétan a Frame Rate Target Control -t keresem vagy Target Frame Control nem tudom, hogy van pontosan de magyarul a megcélzott képkockasebesség de ezek közül ami a képen van sehol semmi..valamit külön be kell állítani, hogy hozzáférjek mélyebb dolgokhoz?

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#32665) wwenigma válasza Methionyl (#32664) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Esetleg a Játék->Globális beallitasokba ha bekukkantanál...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32666) Methionyl válasza wwenigma (#32665) üzenetére


Methionyl
senior tag

Nekem ez a Crimson dolog annyira új, hogy na :B
Köszöntem :R

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#32667) cintula187 válasza Csupingo (#32661) üzenetére


cintula187
addikt

Hogy lehet flash -el lejátszani? :F

Elég annyi hogy leszedek egy mozilla addont?

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#32668) Csupingo válasza cintula187 (#32667) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg ez?
Vagy ha telepítesz flasht, akkor alapból azzal kéne mennie?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#32669) Steve198310 válasza Methionyl (#32664) üzenetére


Steve198310
őstag

Csak ne bizergáld mert be ragad az órajel :(

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#32670) cintula187 válasza Csupingo (#32668) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi, kipróbáltam ezt is. Flash -t kiválasztva nincs is 60p a felbontásoknál youtube-on csak ha a html5 van kiválasztva.
Mondjuk nem is hiányzik..

U.I. ha bétát raktam fel catalystből annak lehet valamilyen "hátránya"

köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#32671) Csupingo válasza cintula187 (#32670) üzenetére


Csupingo
veterán

A béta is legalább olyan jó.

És akadoznak most is a videók? Javult valamit?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#32672) cintula187 válasza Csupingo (#32671) üzenetére


cintula187
addikt

1 monitoron mintha jobb lenne, megnézem majd kiterjesztve is. köszi

Akkor megy a béta.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#32673) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, ritkán másolok gépre fényképeket, ezért nem vettem eddig észre. Van egy 5350-es AM1-es konfigom, amihez fel volt rakva a hozzá tartozó driver csomag, de még egy régebbi. Ha felmásoltam fényképeket a gépre, a thumbnail-ek jól megjelentek, de megnyitva fényképnézegetőbe, csak fekete kép, meg bárhova feltöltve is csak feketeség. Töröltem a drivereket, és egyből megjavult. Letöltöttem a legfrissebb csomagot, és szintén ugyanez, letöröltem, megint megjavult. Másnak esetleg nincs ilyen gondja? Mi lehet a megoldás?


(#32674) geridoss


geridoss
csendes újonc

Sziasztok!

Egy Lenovo Z575-ös laptopom van, és olyan problémán lépett fel, hogy amikor Windows 8, 8.1 vagy 10-es rendszert telepítek rá, utána a legtöbb játék (Call of Duty 2, Football Manager 2015 hasonló, nem túl nagy hardverigényű játékok) olyan hibaüzenettel indul csak el (1-2 perces fekete képernyő után..), hogy: " A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt, Az AMD driver képernyóillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt".

Elég zavaró jelenség, a legfrissebb Catalyst driver van fent, Windows 7 alatt nem csinál ilyet.
Lehetséges, hogy a laptop nem igazán kompatiblis az újabb operációs rendszerekkel? De hát annyira mondjuk nem régi gép...

Előre is köszi a segítséget.

(#32675) bolygo85


bolygo85
tag

Üdv

Erre v.ki tudna v.mit mondani miért lehet !?

Driver: AMD Catalyst 15.11 és 15.12.

Mindkettőnél ugyan ez a hiba!

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#32676) #00983040 válasza GhostRider23 (#32599) üzenetére


#00983040
törölt tag

ez miatt csinálhatja?! (win 10 64 bit)

Ez egy tágas meghatározás !!! Mégis milyen és melyik win10 -ett használod ? ;]

vannak szutyok buhera verziók is ! ( kapásból tudom , azt írod , h eredeti :)) )

http://dirtywindows.hu/2015/12/17/windows-10-th2-frissitesekkel-integralt-dw-edition/

[link]

Semmi ilyen jellegű gond nincs :C :R

(#32677) #00983040 válasza KAMELOT (#32642) üzenetére


#00983040
törölt tag

Semmi gond nincs itt , ganaj a windóz ... :U

(#32678) #00983040 válasza TIT (#32647) üzenetére


#00983040
törölt tag

Sok mindenben egyetértés most :C

De ha valaki bepipálja a : Teljesítménycentrikus opciót , ne várja , hogy az órajelek leesnek, ezzel kikapcsoljuk ezt a lehetőséget :B

(#32679) TIT válasza #00983040 (#32678) üzenetére


TIT
veterán

Nem érhető el,ezért nem tudom módosítani se,de visszaesik,mivel nincs használva,csak néha felugrik.
De ez akkor se normális,hogy 2 percig bámulom a semmit,win7-nél ilyen nem volt soha+4770-nél se és előtte 10 évig semmivel.

(#32680) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Nem régen tettem fel a Windows 10-et.A kérdés az,hogy szedjek le drivert az AMD oldaláról vagy maradjon az amit a Windows feltett magának.De amint nézem van az aMD oldalon amd-catalyst-15.7.1-win10-64bit.Ez elvileg frissebb nem?(Annyira nem vágom ezt a témát,hogy mi a jobb) :)
Ezt jelzi:

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#32681) Vladek83 válasza Orlin (#32680) üzenetére


Vladek83
tag

Szia!

Én visszatértem a 15.7.1-hez, az új nálam nem jött be... (Pl: GTA5 folyamatosan összerottyintotta magát amit a WU szedett le..) De ezt Te látod, hogy hogy működik nálad.

üdv,

(#32682) Orlin válasza Vladek83 (#32681) üzenetére


Orlin
addikt

De akkor most melyik lehet a gépemen?
Mert nálam nem mutatja a Catalys számát csak ezt "Szolgáltató Advanced Micro Devices, Inc.
"

Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#32683) Vladek83 válasza Orlin (#32682) üzenetére


Vladek83
tag

Újabb verzió lehet Neked, én tesztelgetném, hogy működik-e rendesen.

üdv,

(#32684) afelaldozhat


afelaldozhat
tag

Sziasztok!

A holnapi nap folyamán veszem át a 390 Nitromat.

A kérdésem az volna, hogy a közelmúltban melyik volt a legstabilabb driver??

Mit ajánlotok?

(#32685) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!
Adott a profilomban lévő konfig..

Az lenne a gondom, hogy filmezéshez szoktam használni egy második kijelzőt (LG TV), de általánosságban csak a monitoromat (Samsung 24") használom. Filmnézéshez mindig bekötögetem, utána meg kihúzom a kábelt. Nincs rá valami megoldás, hogy bekötve maradjon, de ki lehessen kapcsolni a TV-t, mintha be se lenne kötve?
Lehet, hogy láma vagyok, de én nem találom sem a windows beállításokban, sem a catalystban.

:B :B

(#32686) bobalazs válasza senzaj (#32685) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

windows Pé gomb kombináció!

(#32687) wwenigma válasza senzaj (#32685) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Értesites központ a taskbaron jobb alul es ott a kivetítés.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32688) senzaj válasza bobalazs (#32686) üzenetére


senzaj
senior tag

Köszi :)

(#32689) tocsek18


tocsek18
senior tag

sziasztok, segítségeteket kérném:
haver laptopja:

P Pavilon dv6 6106eh, radeon hd 6490M vga-val
win7 64bit

CCC telepítése után jön a következő probléma:
kép
a kép ki van rakva nagy monitorra

aki nem tudná elolvasni a hiba:

"Az AMD Catalyst Control Center nem indítható el. Az AMD Catalyst Control Center alkalmazással jelenleg nem konfigurálhat beállítást."

mit csináltunk szarul? ötlet? :(

(#32690) tocsek18


tocsek18
senior tag

már megoldottuk, tárgytalan

(#32691) gydani20 válasza bolygo85 (#32675) üzenetére


gydani20
tag

Nekem is csinált ilyet futtatni egy dxdiagot vagy menj fel a microsoft oldalára ott leszeded a legfrissebb directxet meg minden visula cc hülyeséget nekem ez megoldotta

(#32692) hash99


hash99
senior tag

Sziasztok,
Tegnap játszogattam volna de folyton megfagyott az sc2 10-12 perc után. Egy asus dcuII top 7970-em van. Rátoltam 4-5 kör furmarkot és pontosan 76 C -nál mindig kifagyott. 100% venti fordulat mellett 900 mhz-re leszabályozott gpu-val is elérte ezt a kritikus 76 C-t. A vége az lett hogy levettem -20% -ra a "teljesítmény" vagy mi a fene csúszkát így nem éri el 70C-t 60% -os fix ventivel. Egész múlt hétvégén játszottam és nem volt semmi ilyen probléma. A szar amd driverrel a fix előtt volt hogy 90+ fokon ment a kártya akkor sem volt fagyás.
Szerintetek mi lehet? Elszállt a gpu? Vagy a heat pipe elmozdult a hűtőn és a hőfokmérő is behalt vagyis 100 fokig melegszik csak nem látom?
Annyira szorulnak a csavarok hogy nem bírtam leszedni róla a hűtőt :/

Okozhatja ezt a krájmzon foshalmaz? Vagy biztos a hardveres hiba? Illetve ezzel a -20% power limittel szerintetek egyenes arányban vagyis 20% -al csökkan a teljesítmény is? SC2-ben ezt nem vettem észre de annak nincs nagy gépigénye ma majd megnézem a fallout-ban is.

(#32693) wwenigma válasza hash99 (#32692) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A sok anyázás közbe pasztázd újra és reménykedj hogy nem sült még meg.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32694) hash99 válasza wwenigma (#32693) üzenetére


hash99
senior tag

Azt próbáltam de annyira rá van szorulva a csavar hogy nem bírtam leszedni csak a backplatet. És a pasztázás még nem ad magyarázatot arra hogy miért hal be 76 C-on. 90-100 között kellene throttlingolnia és befagyni.

Bocs a sok anyázásért csak tényleg kiakasztó. Eddig vizezve volt mindig a gépem akkor tök mind1 volt. Most is rátennék egy blokkot aztán had szóljon csak legalább le tudnám operálni a hűtést róla :)

(#32695) cszalien


cszalien
csendes tag

Ezt a kérdést feltettem egy másik topicban is, de az nem igazán pörög...
Szóval:

Srácok az miért van, hogy a 15.11.1-es driver egyik pillanatról a másikra átváltott angol nyelvre??? (nem telepítettem semmit, nem változtattam a vga driveren sem)
Azóta próbaképp tiszta telepítéssel már felraktam a 15.2-t, de az is angol :W
Most én vagyok a láma, hogy nem találom a visszaállítást magyarra, vagy ez valami feature :Y
Oké, értem angolul is, de eddig magyar volt, és szerettem úgy...

"A tiszteletet otthon tanulják. Ha a gyereked egy tiszteletlen kis s*ggfej, az a te hibád. Nem a társadalom, vagy a videójátékok hibája. A tiéd."

(#32696) sklopp válasza cszalien (#32695) üzenetére


sklopp
őstag

(#32697) Tamyra


Tamyra
tag

Sziasztok nem tudjátok miért van az hogy olyan homályos illetve elmosódott a monitoron a szöveg? Régebben FullHD monitorom volt vagyis tévét használtam monitornak ott volt hasonló probléma de egyik beállításnál ha átettem a YCbCr beállítást PC-be akkor jó lett. Most egy 1680x1050-es monitorom van és ilyen elmosódott kissé a szöveg az új driverbe meg nem találok semmit mit lehetne változtatni hogy éles legyen a kép :D

Szerk: jelenleg DVI kábellel van összekötve a monitor a géppel a TV meg HDMIvel volt

[ Szerkesztve ]

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#32698) Atti777 válasza Tamyra (#32697) üzenetére


Atti777
senior tag

Csak a szöveg homályos? ClearType be van állítva?

Путин, иди нахуй!

(#32699) vlevi válasza Tamyra (#32697) üzenetére


vlevi
nagyúr

Virtual super resolution.
Kapcsold ki.

(#32700) cszalien válasza sklopp (#32696) üzenetére


cszalien
csendes tag

:R Köszi, a catalystban tudom hol kell, de a crimsonban ott nekem csak a gyári visszaállítás lehetősége van.
Az a része magyar maradt amúgy is, viszont mint a háttérben látod a crimson átváltott angolra, és sehol az állítási lehetőség... :W

[ Szerkesztve ]

"A tiszteletet otthon tanulják. Ha a gyereked egy tiszteletlen kis s*ggfej, az a te hibád. Nem a társadalom, vagy a videójátékok hibája. A tiéd."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.