Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32601) Dtomka


Dtomka
veterán

Feltettem (előtte eltávolítottam, restart) a 15.12 Crimson drivert. Az alábbi hibaüzenet fogadott restart után:

(#32602) wwenigma válasza Dtomka (#32601) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Csupán a weboldalát nyitná meg, valami miatt nem inditotta neked a bongésződet. Ne foglalkozz vele.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32603) Dtomka válasza wwenigma (#32602) üzenetére


Dtomka
veterán

Ok & köszönöm! :R

(#32604) NandoXXL válasza GeSsH (#32595) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Üdv, kipróbáltam, a driver hibázott, és nem tudta kiolvasni a hőfokot a külsős progi. Sikerült reprodukálnom:) Igaz én nem használok gyári hűtést, fix a ventik vezérlése is, nálam nem sütögethet semmit az AMD.

(#32605) TIT válasza GhostRider23 (#32599) üzenetére


TIT
veterán

Ezt csinálja 7850,260X-el is és régebbi drivernél,w8.1-nél is.
Kikapcsnál a memo órajelet nem veszi vissza és ilyenkor a gép pár perccel később kapcsol ki mint a moncsi.
Ha vársz pár percet lesz kép.

(#32606) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!
Ma reggel letöltődött ez az új ATI driver. Valahová a masinára, de nem lelem. Ugye magától felajánlja, hogy letöltse, vagy telepítse, vagy mi a szösz. Mivel gondoltam előtte leszedem a régi CCC-t, hagytam letölteni. De ahová a letöltések vannak irányítva, ott nincs.
Ha esetleg saját kezűleg töltöm le, akkor a fullos Radeon Software-t, ami 307MB, vagy az AMD Minimal Setup-ot töltsem le, ami csak 12,3MB?
A régi CCC nekem valahogy jobban kézre állt. Ehhez még nem értek. Bocsi, ha nagyon lámainasnak tűnök. :B
Végül is megéri erre váltani?
Ahogy olvasom, ha jól értelmezem, azért vannak benne hibák.
A régi CCC-nél, volt, hogy csak fél év után váltottam, mert sokszor a friss driver nem úgy működött, ahogy kellet volna...

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32607) wwenigma válasza Pitterix (#32606) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A minimal setup azert jo, mert leszedi magának amit frissiteni kell.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32608) Habugi


Habugi
addikt

Kis help kéne mert töketlenkedek..

Két kijelzőt használok, az egyik egy kotvány kis régi 1280as TFT, jól lesötétítve, TS3, HWInfo és egyéb hasonló dolgok szoktak rajta "futni", általában be sincs kapcsolva, csak akkor nyomom be ha éppen érdekel valami.

No, régen ez úgy nézett ki hogy bedugtam a DVI csatit ami hozzá tartozik (a fő 24"-es DP-n van..), kép el / kép vissza, semmit nem kellett állítanom, a Catalyst alapértelmezetten beállította hogy az asztal maradt a 24"-esen, ez a kis kijelző megkapta a háttérképet és felbontástól, alkalmazástól függetlenül ha fullscreent indítottam, az a 24"-esen jelent meg.

A javított Crimsonnal nem jutok dülőre, tegnap belevertem bő fél órát, az istennek sem tudom reprodukálni a korábbi állapotokat, kényszeresen vagy az asztalt húzza/terjeszti ki a kisebbre is vagy a fullscreen alkalmazások/játékok lógnak át szépen, ennek eredménye képpen a 24"-esen van hogy a képernyő 1/4-ét látom csak. Amit különös képen után, ha fullscreen VSR-t (1440p) állítok be random játék alá, egyszerűen képtelen vagyok elérni hogy a 24"-es főképernyőre korlátozzam.

Valaki írja le szépen kérem hogy mit rontok el..! :B :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#32609) MasterMark válasza Habugi (#32608) üzenetére


MasterMark
titán

Win + P és ott Kiterjesztés.

Eyefinity-t pedig kapcsold ki.

Switch Tax

(#32610) Habugi válasza MasterMark (#32609) üzenetére


Habugi
addikt

Zseniális!

Köszöntem szépen! :R

Win gombot utoljára akkor használtam amikor még serkent a szakállam, idejét sem tudom mióta van kiszedve a billentyűzetből.. :B

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#32611) Pitterix válasza wwenigma (#32607) üzenetére


Pitterix
őstag

Rendben, köszi!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32612) MasterMark válasza Habugi (#32610) üzenetére


MasterMark
titán

Így a leggyorsabb elérni, egyébként ott van a Képernyőbeállításokban is.

Switch Tax

(#32613) cl.aci


cl.aci
aktív tag

Sziasztok.
Ezt a powertune bizbazszt ki lehet valahogy kapcsolni a crimsonban? A hócipöm tele van vele, WOW-ban kemény 350 MHz-en megy a 380-am és van vagy 25-30 fps hiéba állítok akármit neki nem hajlandó feljebb meni, lowtól ultráig kipróbáltam már minden beállítást, v-sync on-off, a megcélzott fpst is felhúztam a beállításokban a globálisnál és a játék profiljában is, de nem hajlandó normálisan menni a kártya, ez kész röhely a 6870-em is több fpst sajtolt ki magából. Estleg valakinek valami ötlete mit lehet még kezdeni, a többi játékban (SW BF, FFXIV, BF4) normálisan megy a kártya.

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#32614) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sapphire Hd 7850 2GB Kártyám van.

amd-catalyst-15.7.1-win10-64bit drivert használtam ami bevált.

Mindenáron frissíti a rendszer a legújabbra Chrimson.... Leakarom tiltani ezt lehetséges? Win10 Pro X64

Milyen lehetőségek vannak erre? Egy - két dolgot már megcsináltam,de mégis frissíti.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#32615) rasotamas


rasotamas
veterán

Tegnap előtt raktam föl Asus HD7770-DC-1GD5-V2 kártyámhoz az alábbi drivert, de az előző is Crimson volt:
15.30.1025.1001-151204a-296876C
Ma kipróbáltam a GTA V-öt (tudom hogy kissé erős ehhez a kártyához, de nekem elég a low beállítás, bár natív 1680*1050 jó lenne) és így nézett ki:
1 2 3
Okozhatja a Crimson? Sok panaszt hallottam rá. Hogyan kell downgradelni és tudnátok linkelni helyette egy régebbi drivert ami jó a 7770-hez?
Köszönöm!

https://tinyurl.com/rasoapro

(#32616) Sz_Imre válasza rasotamas (#32615) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Üdv.

Itt válogathatsz a driverek közül, szerintem a 15.7.1 megfelelő lenne hozzá.

(#32617) Pitterix válasza Sz_Imre (#32616) üzenetére


Pitterix
őstag

Neked melyik verzió van fenn?
És ami fenn van, az legalább normálisan működik?
Csak mert látom, a 4gb-t leszámítva egyforma kártyánk van. Még nem mertem új driverre cserélni a régit, pedig hányszor felajánlotta már....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32618) Sz_Imre válasza Pitterix (#32617) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

15.7.1 verzió van fent. Nem is frissítettem, de nem is akarom ahogy olvasom, van elég hiba benne ebbe az új criminal verzióban. Nekem vagy 2-szer felajánlotta, de akkor cserélem ha úgy vélem, hogy most már ez jónak fog tűnni.

(#32619) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Lenne egy kérdésem az új Crimson van fent nekem.

Van benne One drive funkció ami ventit vezérli?

Kerestem de eddig nem találtam meg.

(#32620) Pitterix válasza Sz_Imre (#32618) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszi a választ! :R
Akkor még várok én is.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32621) Visormail válasza robyg (#32619) üzenetére


Visormail
addikt

A játék fülön, bemész egy adott játékba, vagy a globális beállításokba. Azon belül lesz overdrive, abban venti.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#32622) dokee78


dokee78
félisten

Melyik a legstabilabb Driver?

1 gond
2 gond

(#32623) Sz_Imre válasza dokee78 (#32622) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Amit én jelenleg ajánlhatók az a 15.7.1 verzió, Crysis 2-nél nincs baja, Bf4-el sem, bár tegnap egyszer hibát észlelt ezért leállt a bf, de utána nem találkoztam ilyennel.
A drivert itt keresd ki.

(#32624) dokee78 válasza Sz_Imre (#32623) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi kipróbálom.
DDU-val szedjem le az előzőt?

(#32625) Sz_Imre válasza dokee78 (#32624) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Őszinte leszek, mivel nem olyan rég van radeonom (fél év) én csak drivert frissítettem, ilyeneket sosem használtam, ha jónak véled akkor azt használod.

(#32626) dokee78 válasza Sz_Imre (#32625) üzenetére


dokee78
félisten

Mi a különbség a Catalyst és Crimson közt?
Ez a Gaming Evolved nem kötelező ugye?
Nekem is csak szombat óta van Ati.

(#32627) Sz_Imre válasza dokee78 (#32626) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

A Catalyst az régóta így neveztem a szoftver nevét, először Ati majd miután Amd felvásárolta, Amd Catalyst lett a neve, na már most jött egy újdonság, ami új nevet adtak, az pedig a radeon software és ebből is a crimson edition. De itt jobban leírják.
Annyi a különbség, hogy a crimson egy új driver, ami papíron jól is hangzana, de gyakorlatilag, nem tűnik annak már amiket olvasok.
A Gaming evolved (rapt) nem kötelező használni.

(#32628) robyg válasza Visormail (#32621) üzenetére


robyg
senior tag

Megvan köszi.

(#32629) kippedli


kippedli
tag

A videókártyám néha böngészés közben ki írja ,hogy az "AMD driver váratlanul leállt de helyre állt" vagy valami hasonló. Van ,hogy tovább megy de van ,hogy kifagy az egész gép. Általában csak firefoxal és twitch.tv nézés közben. A kártyával lehet gond?

(#32630) Sz_Imre válasza kippedli (#32629) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

A böngészőben a hardveres gyorsítást kapcsold ki. Melyik drivert használod?

(#32631) TIT válasza kippedli (#32629) üzenetére


TIT
veterán

Nem a kari rossz,nekem is csinálta 1 évig skype alatt,de jött a crimson :C

[ Szerkesztve ]

(#32632) kippedli válasza Sz_Imre (#32630) üzenetére


kippedli
tag

15.11-es verizószám. Kikapcsoltam most. Köszi :R

(#32633) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Ide is felteszem a kérdést, hátha valaki tudja rá a megoldást.

(#32634) vlevi


vlevi
nagyúr

Jó dolog, hogy a Crimson kezelőfelületéből eltűnt a .NET, de talán valami értelmesebb többfüles megjelenítést is kitalálhattak volna. Vagy maradjanak a régóta bevált módszereknél...
De ez, hogy rákattintok, lemászik alulra, visszakattintok, megintfelmegy, ez marhaság.
Erre csak azért figyeltem fel, mert kerestem, hogy felteszi-e a frissebb drivert.
Win10 alatt vagyok, szóval elvileg a Win10 is feltenné, ha lenne, sőt, a csataliszt is vinnyogna, ha van frissítés, de semmi. Rámegyek kézzel a frissítésre, és őszerinti nincs újabb.
Márpedig de.
[link]

"Ide is felteszem a kérdést, "
Az a probléma forrása, hogy amíg nincs bekapcsolva a HDMI, addíg nincs rajta hang. A rajta lévő hangkimenet nem aktív. Ha egyforma a felbontása a monitornak, és a TV-nek, akkor megpróbálhatod duplikálni a kijelzőt, és Windows alatt elsődlegessé tenni a monitort.
Mert itt jön a második hülyeség, hogy a DVI és a HDMI közül mindíg a HDMI-t tekinti fontosabb, vagyis elsődleges kimenetnek. Ne kérdezzétek, kinek volt ez az ötlete, de sajnos így van.

[ Szerkesztve ]

(#32635) Sz_Imre válasza vlevi (#32634) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

"Az a probléma forrása, hogy amíg nincs bekapcsolva a HDMI, addíg nincs rajta hang. A rajta lévő hangkimenet nem aktív. Ha egyforma a felbontása a monitornak, és a TV-nek, akkor megpróbálhatod duplikálni a kijelzőt, és Windows alatt elsődlegessé tenni a monitort.
Mert itt jön a második hülyeség, hogy a DVI és a HDMI közül mindíg a HDMI-t tekinti fontosabb, vagyis elsődleges kimenetnek. Ne kérdezzétek, kinek volt ez az ötlete, de sajnos így van."

Itt nincs tv, csak 1 monitor van, és hdmi ami csatlakozik a házimozi erősítőhöz,azaz amin megy a hang.
Most jelenleg a házimozi erősítő továbbítja a képet a monitornak, de mivel leírtam a zavaró tényezőjét, ezért akarom hogy DVI-on legyen kép és ha lehetséges, azon is jelenjen meg alkalmazások, a hdmi-n pedig mint csak hang forrás menne a erősítőbe.

(#32636) Csupingo válasza Sz_Imre (#32635) üzenetére


Csupingo
veterán

Optikai bemenet nincs az erősítőn?
Ha csak egy monitor van, akkor a kijelzők másolását megpróbálhatnád, úgy mindkét kábelen lenne jel.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#32637) MasterMark válasza Sz_Imre (#32635) üzenetére


MasterMark
titán

Kép nélkül nincs hang HDMI-n.

Switch Tax

(#32638) Sz_Imre válasza Csupingo (#32636) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

és (#32637) MasterMark Köszönöm a válaszaitokat.

Optikán volt ezelőtt bekötve, de miután hdmi kapja a forrás, sokkal jobb lett a hang, azért nem akarom optikára vissza állni.
"Ha csak egy monitor van, akkor a kijelzők másolását megpróbálhatnád, úgy mindkét kábelen lenne jel."
Ez jól hangzik, de így duplán teljesítmény kellene leadni, vagyis feleződne az fps a játékokban? Bocs, ha hülyeséget kérdeztem. Ezt a beállítást hol találom?
Előre is köszönöm. :R

(#32639) Csupingo válasza Sz_Imre (#32638) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán: asztal, jobb klikk, képernyőfelbontás, több képernyő, másolás

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#32640) Sz_Imre válasza Csupingo (#32639) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Köszönöm. :R
Közben én is keresgéltem, de azt hiszem meglesz az a beállítás. Tükrözött asztal megjelenítés kell.

(#32641) TIT


TIT
veterán

A hang azért lett jobb mert hdmi-n megy át a hd formátum.

(#32642) KAMELOT


KAMELOT
titán

Öcsémnek van egy Sapphire HD7770 és ez az új AMD driver 15.8 catalyst.
Alapjáraton 400/1250Mhz csak nem értem miért mikor a ramokat is vissza kell, hogy vegye!
Valamit ki kell kapcsolni vagy mit kell csinálni?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32643) dokee78


dokee78
félisten

15.11 az új nem?

Nincs fenn az öcsédnek VGA tuner program?
Nekem az MSI afterburner kikapcsolása és segített.
Utána elindítottam az Afterburnert már vissza állt a memória órajel is.

(#32644) Sz_Imre válasza KAMELOT (#32642) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Az szerintem a crimson lesz, az új felülettel, igen van ilyen hibája, a 15.7.1-el szerintem nem lesz.

(#32645) KAMELOT válasza Sz_Imre (#32644) üzenetére


KAMELOT
titán

Köszi megoldódott. 15.7.1 drivert tettem fel és most már jó minden!

(#32643) dokee78: 15.12 a legújabb, de azzal is tartotta a 400/1250mhz. Régi driverrel 300/150mhz

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32646) Sz_Imre válasza KAMELOT (#32645) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Örülök, hogy megoldódott. Sajnos ez a Crimson driver egyik nagy buktatója, hogy nem veszi vissza az órajeleket.

(#32641) TIT: Részben igen, de zenékben (mp3,flac) is hallható a különség, ahhoz pedig nem kell hd formátum.

(#32647) TIT


TIT
veterán

Nekem meg másnak is visszaveszi az órajelet ill.a memo ugrik fel de az a catával is.
Furi mert az optikai is digitális.

[ Szerkesztve ]

(#32648) wwenigma válasza Sz_Imre (#32646) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mukodik nekem hiba nelkul, regebben is volt olyan, ha cseszegetted az órajeleket a tuning részében akkor megszunt mukodni a 2D-re váltás és csak az UVD órajelekig skálázott vissza.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32649) KAMELOT válasza Sz_Imre (#32646) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja, de miért nem mikor a zeroc core lényege pont az!? Régi driverrel is szépen megy a game. 7970 kártyámon is mindig a 13.12 dirvert használtam mert a többi bugos volt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32650) old-dog


old-dog
aktív tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogyan kell beállítani az AMD CCC-ben azt, hogy a SamsungTV amely 1360x768 felbontású és az LG monitor amely 1920x1080-as mind a kettő képernyőn látható legyen a kép. HDMI kábellel kötöttem össze a videó kártyát és a TV-t. A hang átvitele is érdekelne. Köszi előre is. Persze természetesen Boldog Karácsonyt Mindenkinek.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.