Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32451) tom570 válasza VGYke (#32450) üzenetére


tom570
aktív tag

Nem fogok vissza kérdezni😊,de nekem aCPU órajel állítás hiányzik,ami képeket mellékeltél a gpu beállításra azt megtaláltam én is.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#32452) dracox


dracox
addikt

Üdvözletem!
Valaki tudna segíteni egy olyan problémában, hogy most lett egy VGA csere a gépemben egy 6850-est cseréltem le egy r9 390-re. Emiatt a win 8.1-et visszaállítottam alaphelyzetbe telepítés helyett. Aztán felraktam a catalys 15.11 béta-t de kb. mintha nem is raktam volna fel a programot. A COD BC3 a menüt alig akarta betölteni "tetű" lassúsággal találkoztam. A játékot már be sem hoztam emiatt. Kilépni is kb. 1 percbe tellett a gépnek. A windowsban is ilyen minimális mikroszaggatásokkal rakja le a tálcára a dolgokat stb. Valami nagyon nem kóser a géppel gondolom megkérdezem a topicot hátha tudtok segíteni nekem mi lehet a probléma. :F :R

(#32453) VGYke válasza tom570 (#32451) üzenetére


VGYke
addikt

gpu meg van, CPU nincs :Y Miért akarod a processzorodat állítgatni egy grafikus "driver"-el :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#32454) #85552128 válasza VGYke (#32453) üzenetére


#85552128
törölt tag

Mert "régen" benne volt az is AMD CPU-val...

[ Szerkesztve ]

(#32455) L4CI2 válasza dracox (#32452) üzenetére


L4CI2
aktív tag

szerintem ha már rendszer is akadozik(tetü lassu) az már sata driver hiba is lehet mivel nem kapja meg időbe az adatot a hdd töl ..
ha neked volnék :D megnézném sata driver /hdd fele minden oké e.
aztán végső esetbe ddu val lepucolnám regi drivert
ha ez sem oké win re install ha ezután is xar lehet hibás a kari / persze :D lehet hogy összezsíroztad a pci-e érintkezőket
szóval nemvágóm mert elég sok a hiba lehetőség ( win 8.1-et visszaállítottam alaphelyzetbe telepítés helyett ) öreg hiba :D
vízbe azzal a winel

(#32456) L4CI2 válasza tom570 (#32451) üzenetére


L4CI2
aktív tag

mivel most már gpu részleg különvált vagy mi :D lehet nem kerül bele GPU driverbe mint rég a CPU szöszölés / vagy csak még varát magara mit ahogy most is vannak olyan beállítások ami a régi CCC felületen vannak amúgy azt már nézted ? a régi ccc felületet? (kissé tudathasadásos a cucc még :( )

[ Szerkesztve ]

(#32457) tom570 válasza VGYke (#32453) üzenetére


tom570
aktív tag

Bakker a catalystban is benne volt a cpu overdrive! Egy Grafikus driverben! Ma sem értem hogy gondolták! :Y A lényeg, hogy most már nincs benne és helyre áll a rend az univerzumban! Viccet félretéve, ott nagyon egyszerűen lehetett skálázni a processzor órajelét. És hogy miért akarom állítgatni? Szerintem hülye kérdés, a gpu órajeleit miért kell állítgatni? Mert megteheted a tiéd és amúgy miért ne?Személy szerint nem húzni akarom a procit, hanem pont ellenkezőleg. Saját megfigyelés alapján (ami teljesen szubjektív és mások szerint valószínűleg hülyeség) bizonyos játékok alacsonyabb órajelen jobban teljesítettek, ezért egy egyszerű mozdulattal vissza húztam a csúszkát pl 3,6 Ghz-re, de tovább megyek, van olyan, hogy nem játszok, vagy csak kis erőforrású játékkal játszom, akkor pl 3ghz vagy akár alá is szoktam menni. Miért? Mert megnyugtat a tudat hogy nem kell maxon tekertetni ha kevesebb is elég! Szóval ez az oka, hogy hiányolom az opciót!

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#32458) tom570 válasza L4CI2 (#32456) üzenetére


tom570
aktív tag

Igen köszi néztem ott is, de az valóban nagyon puritán lehetőségeket rejt csak. Persze megértem, gpu driver, minek is szöszölnének az AMD processzorok hülyeségeivel.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#32459) velizare


velizare
nagyúr

a 15.11es crimson driverben hol tudom bekapcsolni, hogy a béta drivereket is letöltse?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32460) TIT


TIT
veterán

Ha mariózol akkor nem fog csutkán járni a proci.

(#32461) tom570 válasza TIT (#32460) üzenetére


tom570
aktív tag

Nem máriózok,sőt a gyerekeim is nagyobbak már attól hogy ezzel játszanak! Végülis nem értem miért zavar az másokat,hogy szerettem volna megtudni hová lett egy olyan opció az új felületből ami a régiben benne volt! Úgy tűnik mintha valami nagyon szent és sérthetetlen dologba tenyereltem volna bele.Köszönöm a segítő válaszokat de több infantilis választ már ne írjatok😊

[ Szerkesztve ]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#32462) TIT válasza tom570 (#32461) üzenetére


TIT
veterán

Engem nem zavar,ez nem infantilizmus,hanem célzás,de bocs,hogy segíteni akartam,csak nem tudsz olvasni a sorok között,inkább bedurcizol.
Ez úgyis divat.

(#32463) tom570 válasza TIT (#32462) üzenetére


tom570
aktív tag

Máriózzak mert az kevesebbet fogyaszt,ezt javasoltad!Mi ebben a segítség? Durcizás?Nincs bennem semmi harag,csak azt nem értem,ha valaki nem tudja a választ miért gondolja,hogy egy általa viccesnek vélt odaszólással segít a dolgon? Én pedig ezt a divatot nem értem: Ha nem tudok hasznos választ adni akkor okoskodom és nem értem,hogy ez miért nem tetszik a delikvensnek.Természetesen nem rád értem,de én viszont ezt tapasztalom sok helyen és nem csak a virtuális világban. Azt hiszem elkanyarodtunk a témától, bocsánatot kérek a hülyeségemért amiért ezen a bolygón csak nekem hiányzik a cpu basztatás ezen lehetősége!

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#32464) L4CI2 válasza tom570 (#32463) üzenetére


L4CI2
aktív tag

re

ez esetleg AMD OverDrive Utility . vagy ez csak monitoroz nemtom nézd meg amd cuccc :)
vagy ott a gigaháj Easy Tune6 (AMD)

[ Szerkesztve ]

(#32465) tom570 válasza L4CI2 (#32464) üzenetére


tom570
aktív tag

Köszönöm megnézem őket. A gigabyte szoftver iamerős azt már használtam valamikor,el is felejtettem.

[ Szerkesztve ]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#32466) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Milyen az új catalyst driver,nem valami jókat halottam felőle nemrég próbálkoztam játszani egy játékkal és elindul a játék de az első pályánál a videó után kidob nem tudom lehet e köze a driverhez a játék neve Tom Clancys Rainbow Six Siege viszont a far cry 4 megy meg más játék is.
Nekem még ez a régebbi még stabil driver van fent

Nem tudom az e közötti és az új driver között ami nem tökéletes,hány verziójú driver jött ki és az ezutáni driverek stabilak?Nekem 7850 es kártyám van.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32467) L4CI2 válasza Pityu. (#32466) üzenetére


L4CI2
aktív tag

szia
Szerintem erre nincs jó válasz nekem a 15.11.1 verzió van fen és tökéletes.
De van aki panaszkodik rá amit tehetsz felrakod kipróbálod ha jó használod ha nem másikat nézel :D.
Ugyanis rengeteg program van (játék) és valami X el megy jól valamelyik meg Y al :D.
De ha megvagy elégedve a 14.12-verel mert váltanál ?

(#32468) mcwolf79 válasza Pityu. (#32466) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nálam teszi a dolgát a legújabb driver, nincs semmi gondom vele.
Ha virágbolti a játék akkor azt hiszem nincs tovább miről beszélni, ha eredeti, akkor próbáld meg a 15.10-es bétát.
Ha azzal sem működik rendesen, akkor nincs más, mint várni a patch-re.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#32469) TIT válasza tom570 (#32463) üzenetére


TIT
veterán

Nem azt mondtam,azt mondtam,ha mariozol nem fogyaszt annyit.
Durci az nem harag,hanem sértődöttség.

Más:Egyáltalán nem rossz a crimson,végre 1 év után nincs tdr és az fc4 nem megy a 15.10-el és tökmindegy milyen.

[ Szerkesztve ]

(#32470) tom570 válasza TIT (#32469) üzenetére


tom570
aktív tag

Nem sértődtem meg, sőt! Sokszor megfogadtam, hogy nem megyek bele ilyen szájkaratéba,nincs értelme mint ahogy a mi kis vitánknak sincs.Biztos vagyok benne, hogy nem rossz szándékkal írtad azt a márió dolgot.
Úgyhogy nincs durci se egyéb! Sőt ebben az évben elsőként Neked kívánok kellemes karácsonyi ünnepet :)

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#32471) sanyek2


sanyek2
senior tag

Valakinél jelentkezett olyan probléma, hogy a böngészőben (valószínűleg flash alapú) videók indításánál az első néhány másodperc kockásodott képpel indul a szürkeségből vagy feketeségből?
Crimson vagy esetleg Chrome hiba? Mit gondoltok?
Hogyan tudnám kijavítani?

(#32472) wwenigma válasza sanyek2 (#32471) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Könnyen tudod tesztelni masik böngészővel, ugyanazon a gépen.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32473) sanyek2 válasza wwenigma (#32472) üzenetére


sanyek2
senior tag

Nem ilyen egyszerű.
Másik böngészőn a videó nyújtott, és telesen pixeles.
Azt állították, a legújabb frissítés orvosolta az új illesztőprogram hibáit. Előtte is ilyen volt, azóta is ilyen.
Lehet hogy visszaállok a legutóbbi WHQL CCC-re.

(#32474) wwenigma válasza sanyek2 (#32473) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Soha nem talalkoztam meg ilyen hibaval. Melyik oldal?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#32475) Pityu. válasza L4CI2 (#32467) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Eddig még nem volt panaszom a 14.12 esre minden mással működik rendesen

#mcwolf79

Csak olyanokat olvastam,hogy a videokártya megpörkölődött meg ilyesmi a rosszul megírt drivel túl hajtotta őket vagy mi a franc,meg hogy nincs tökéletesen megírva a cucc és tele van hibákkal.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32476) TIT válasza tom570 (#32470) üzenetére


TIT
veterán

Köszi viszont.

Pityu: Azt már javították,de nekem se+isminek se sült meg,mivel jó volt a vezérlés.

(#32477) Pityu. válasza TIT (#32476) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És akkor most a béta drivert használod vagy az előtte lévőt?Olyat is olvastam,hogy javítottak rajta de így is katasztrófa a driver de a fene tudja.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32478) VGYke válasza tom570 (#32457) üzenetére


VGYke
addikt

Bocsánat, azt hittem félreírtad a G és C kezdőbetűt, elnézést! Mivel kb 20 éve volt AMD procim, így ezt a Catalyst lehetőséget nem ismerhettem...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#32479) #10691584 válasza sanyek2 (#32471) üzenetére


#10691584
törölt tag

Nálam ezt csak chrome csinálja és csak bizonyos oldalakon olyan másfél hónapja kb.

(#32480) guftabi96 válasza #10691584 (#32479) üzenetére


guftabi96
addikt

Nekem is csak a Chrome csinálta ugyan ezt, és nekem is csak bizonyos oldalakon, pl Facebook

#KeepFightingMichael

(#32481) dracox válasza L4CI2 (#32455) üzenetére


dracox
addikt

A rendszer az tökéletesen megy csak olyanokra gondolok, hogy pl. húzod az ikont az asztalon és észreveszed hogy nem tükörsimán húzza hanem kicsit akadozva mintha a driver fel sem lenne telepítve. Már azóta új wint is telepítettem, de sztem összeakad az integrált vga-val és emiatt nem működik normálisan. A biosban is le van tiltva az integrált kártya de vmi most sem oké, mert a catalyst telepítése után csak resettel tudom újra inditani a gépet ha a catalystot leszedem akkor pedig minden problema nélkül újraindítható a gép. Több catalysttal is próbáltam már de az eredmény ua. :(((

(#32482) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Érdemes fel rakni a frissít?
Egy asus kártyát!

(#32483) TIT válasza Pityu. (#32477) üzenetére


TIT
veterán

15.11.1 betát,de az előtte lévővel se volt gond.

(#32484) #10691584 válasza #63761920 (#32482) üzenetére


#10691584
törölt tag

Spórolsz a betűkkel, vagy ennyire analfabéta vagy kiscsillag :F

(#32485) Dtomka válasza #10691584 (#32484) üzenetére


Dtomka
veterán

:D
Mit akar a srác? ;]

(#32486) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Újratelepítettem a gépet ssd van benne egy ati hd4890-el és az ati catalyst drivert felrakva csíkozódik a kijelző mind görgetésnél mind BD-s filmeknél, hogy lehetne kiküszöbölni ezt?
Valami még hiányzik neki vagy hardware gyorsítást kell kikapcsolni v. bekapcsolni? :U
Vagy a vkari teljesítménye van levéve esküszöm nincs több ötletem.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#32487) quasarus


quasarus
tag

5 év után újra visszatértem volna ATI-ra. (asus r9 390 strix) borzalom ! érezhetően erős volna a kari, ha nem fagyna ki minden játék, hol directx hibával, hol nem támogatja a játék a vga-t hibával, nem lehet 10 percet játszani.

win 10 64pro, Bf4, új COD, új, ill régi játék, dx11, vagy dx12 tök mindegy kifagy!

Van esetleg más is akinek ezt produkálja a csodálatos ATI innováció?

(#32488) TIT válasza quasarus (#32487) üzenetére


TIT
veterán

Nincs.
DX frissítve van?
Melyik driver?

(#32489) Dtomka válasza quasarus (#32487) üzenetére


Dtomka
veterán

Ati-ra nehezen tértél volna vissza mert már AMD van ;]
Nekem 280x van ami 1 szintel kisebb és semmi fagyás problémám nincs és nem is volt. Most a legújabb crimson drivert tettem fel . Innen töltsd le sztem: [Radeon Software Crimson Edition Graphics Driver Installer for Windows 10 64-Bit ]
A catalyst megszűnt Megszűnik az AMD Catalyst – sokkal jobb app jön helyette

Nem lehet, hogy tuningolsz valamit.. CPU, GPU?Lehet amiatt van a fagyás...

"... vagy dx12.." Nah ezt tényleg nem hiszem el! DX12??? :Y És melyik játék támogatja? :D

[ Szerkesztve ]

(#32490) guftabi96 válasza quasarus (#32487) üzenetére


guftabi96
addikt

Ott valami gond van.
Ha visszatértél, akkor előtte gondolom nv-d volt.
Annak a driverét letörölted rendesen? ( pl ddu-val)
Előfordulnak driver hibák, de azért ennyire nem rossz a helyzet.

#KeepFightingMichael

(#32491) quasarus válasza TIT (#32488) üzenetére


quasarus
tag

Legfrissebb driver, dx frissítve, driver már újratelepítve de így is ugyan az a hiba. vagy kifagyás, vagy diavetítés meg pixel háború. :)

(#32492) quasarus válasza Dtomka (#32489) üzenetére


quasarus
tag

Witcher 3 nem dx12-es már? vagy az új cod? Mindjárt megpróbálom az általad adott linkről a drivert. Köszönöm! :R

(#32493) quasarus válasza guftabi96 (#32490) üzenetére


quasarus
tag

nem csak vga csere volt, új gép új oprendszer :R

(#32494) guftabi96 válasza quasarus (#32491) üzenetére


guftabi96
addikt

Első körben mindent pucolj le DDU-val.
Utána mehet fel egy driver, nálam pl a 15.11 beta jól működik.

Én lehet megejtenék egy Win reinstallt, ha ezek sem oldják meg. Ja, látom. Akkor ez így kilőve. Akkor marad a minden driver ddu-val lepucolása.
Illetve, ha tudod, akkor próbáld ki másik gépben.
Táp milyen egyébként?

Egyik sem DX12 még. Egy DX12-es játék van jelenleg a piacon. (Ashes of the singularity).
A többi még 11

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#32495) Dtomka válasza quasarus (#32492) üzenetére


Dtomka
veterán

Nagyon szívesen.
Apropó miért tértél vissza az AMD vga-hoz? Sajna még tényleg nincs dx12 játék, pedig már jó lenne hiszen minden adott vga-k illetve op rendszer is (win10). Nem értem mire várunk még. Remélem a BF5 már az lesz :)
Ahogy mondták, szedj le minden drivert, monitorozott progikat is....

(#32496) quasarus


quasarus
tag

Hálásan köszönöm mindenkinek, DDu törlés, majd beta driber , minden tökéletesen fut max grafon 4k-ban :R :R :R

(#32497) quasarus válasza guftabi96 (#32494) üzenetére


quasarus
tag

:R :R :R Köszönöm!

(#32498) guftabi96


guftabi96
addikt

Ezt örömmel hallom. Szerencsére akkor nem a kártya gatya. Jó játékot! :)

#KeepFightingMichael

(#32499) quasarus válasza guftabi96 (#32498) üzenetére


quasarus
tag

Kiteszteltem egy csomó játékot 4k-ban, a Crysis3 gatya,(sötét a kép, csak a kurzort látom) a Fallout4 mikro laggol, de az másnál is hiba. egyébként tökéletes! Köszönöm!

(#32500) guftabi96 válasza quasarus (#32499) üzenetére


guftabi96
addikt

Fallout 3-ra haverom is panaszkodik, hogy állandóan mikrolaggol, droppol. Neki 780-ja van.
A Crysis az csak 4k-ban nem megy?

#KeepFightingMichael

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.