Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30201) janos666 válasza wwenigma (#30196) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt mondtam, hogy ha 72 órát mozdulatlanul áll, ami nálam pl. akkor fordul elő, ha "szabadságon vagyok", vagy szervizben áll. Nem minden 72 órában, hanem így próbáltam közelíteni azt, hogy durván havonta, pár havonta.

Attól függ, hogy frissítesz, "rátelepítéssel" megmaradhat (de nincs rá garancia, mindig ellenőrizni kell!), teljes törlés és telepítés után pedig nyilván mindig visszaáll minden alapra (így újra pipálgatnod kell).

(#30198) bobalazs

Nagy tévedés, netán félreértés, akár -vezetés. :N
Pár dolog alapértelmezésben BE van kapcsolva, aminek KI állapotban kéne állni egy friss telepítéskor, hogy ne piszkáljon bele az eredeti képbe és ugyan azt (az egyébként jól szabványosított, referencia) képet adja vissza, mint más VGA gyártók driver-einek alapbeállításaival (legalább is az nVidia, mert az Intel driver-eit nem ismerem fejből, hogy megmondjam ott mik az alapbeállítások friss telepítéskor).

Hamis kijelentés, hogy "nem oszt, nem szoroz", mert látható, objektív értelemben negatív hatása van (nem is mellékhatása, hanem közvetlen, szándékos hatása, tudták, hogy mit csinálnak). Egyértelműen olyasmiket csinál, amik önkényesen változtatják meg a képet, mindenféle objektív igazolás nélkül, hogy ez jó lenne bárkinek (sehol sincs ez leírva, hogy egy ilyen videófeldolgozásnak objektíven pozitív hatása lenne a felhasználók többségénél, mert nincs is). Valaki kitalálta, betették, bekapcsolták az alapbeállításokban. Ezt nem lehet kimagyarázni, ez egyértelmű, objektív kérdés, nincs mit bagatelizálni rajta. Az AMD objektív értelemben hibát követ el. Eltérnek a referenciától és mindenki mástól, aki azt követi.

És igen, ki lehet kapcsolni, de egy külső féltől, vagy saját tapasztalataidat kiépítve és követve kell erre rájönnöd, hogy ezt meg kell tenned. Ez a gond...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30202) bobalazs válasza janos666 (#30201) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem értesz velem egyet az oké, de magyarázd el légy szíves annak is akinek válaszoltam hogy mit miért hogyan, nem kell vagy ki kell kapcsolni azokban a beállításokban.
Magam példáját nézve, én összesen két dolgot állítok a catalyst video részében, a többi alapból nekem megfelel. +ITC feldolgozás engedélyezése elől pipát kivettem, az egyik hsz.-ed óta, bár ezzel számottevő különbséget nem érzékelek.
Az alapvető videó színbeállításoknál a videolejátszó beállítások használata helyett, az AMD beállítások használata - fényes opciót választom, (ez erősen egyéni preferencia); illetve a Speciális video színbeállításoknál az erősebb fehér alól veszem ki a pipát. A többi alapértelmezésben nálam ki van kapcsolva friss install után. Nem is értem mire céloztál a sok bekapcsolt opcióval, valamikor nagyon régen, HD4850 idejében cca. 3-4 éve, volt valóban egy driver amiben alapértelmezésben minden be volt kapcsolva. Az mondjuk rendesen pofán vert. Illetve, nekem filmezésnél sötét a kép, és a dinamikus tartományt kijelölve - korlátozott (16-235)-re állítom. (tudom nem helyénvaló, de nekem így jó, ha sötét a monitorom, egyéni pref. ez is.
Akkor tehát mond el Te, hogy szerinted mik azok a beállítások amin mindenképpen változtatni kell az alaptól eltérőre.

(#30203) #00137984


#00137984
törölt tag

Erősebb fehér letiltható driverben, de az igényeidnek megfelelő képminőség visszaállitására nincs sok egyéb lehetőséged. A videólejátszás közben hozzászoktunk egy minőségi szinthez amihez az Nvidia kártyák sem tudnak mindig felérni. Ez a játékok képminőségére is hatással van valamilyen szinten, mert kellenek nekem a természetes hatású szinek és jó kontraszt átfogás, hogy a sötét részeken is jól kivehetőek legyenek a textúrák. Minek az IPS monitor és teljes RGB szintér, ha nem pontosan kalibrált nekem a driver.

[ Szerkesztve ]

(#30204) janos666 válasza #00137984 (#30203) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Anélkül, hogy látnám kinek és mire válaszol, így nem egyértelmű, de ha a videólejátszás képminőségéről beszélsz, akkor van megoldás: madVR
Ez egy önálló, minőség orientált D3D videó renderer. Mivel teljesen független a Windows EVR-től, így abszolút nincsenek rá hatással a Catalyst vagy más videólejátszós "képminőség" csúszkák. Emellett placebó minőségű képfeldolgozásra képes (de jól skálázható, viszonylag régi VGA-kkal és laptopokkal is használható a megfelelő beállításokkal, amikkel még mindig legalább olyan jó, mint egy default EVR). Sőt, képes használni ArgyllCMS-el műszeres mérésekből generált 3DLUT-ot is (256^3 mátrix 16 bites értékekkel, tehát gyakorlatilag nincs benne limit).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30205) Szladó


Szladó
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég írtam, hogy néha-néha beakad az egér, húzza maga után a csíkot, és akadnak a programok is. A következő tapasztalatom van:

-Amíg az AMD Catalyst drivert nem telepítettem, addig nem volt semmi gond. Viszont amint a telepítőjét elindítom, már jön is a probléma.. Win 8.1 64bit-en. Ne telepítsek drivert?

"Ravaszabb csak akkor leszel, ha ravaszabb ellenféllel játszol!"

(#30206) #10691584 válasza Szladó (#30205) üzenetére


#10691584
törölt tag

Hogy érted, hogy "húzza maga után a csíkot" :F

(#30207) Szladó válasza #10691584 (#30206) üzenetére


Szladó
csendes tag

Mondjuk youtube videót nézek, közben böngészek, és elkezdi húzni a saját vonalát, és akadnak az oldalak amiket böngészek. Intel i7-4970k, 8gb ram, radeon r9 290. De most megint csinálja driver nélkül is. 1órás a windows...

"Ravaszabb csak akkor leszel, ha ravaszabb ellenféllel játszol!"

(#30208) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Hali.

Win 8.1-re szeretném felrakni a 14.9-es catalyst-ot, de valamiért mindig azt írja ki, hogy az észlelő illesztőprogram betöltése sikertelen. Mi a probléma? :F

(#30209) raubisoda válasza 2thletme2day (#30208) üzenetére


raubisoda
senior tag

A telepítőt mikor futtatod jobb gombbal és futtatás rendszergazdaként.Hátha... :K

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#30210) #10691584 válasza Szladó (#30207) üzenetére


#10691584
törölt tag

Nem lehet, hogy sz@r az egér :F

(#30211) janos666 válasza #10691584 (#30210) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem úgy hangzik, inkább lehet hibás a VGA, de legalább annyira software, mint hardware oldalról. Ha az egérrel van valami gond, akkor egyszerűen kihagyogat (nem válaszol), darabosan ugrál (kimarad, újra mozog,megint kihagy, esetleg mikor megmozdul, akkor egy gyorsított lejátszásban bepótolja, amit kihagyott), vagy remeg a kurzor (ezek közül némelyik akkor is előfordulhat, ha egyszerűen koszos az optika, vagy kedvezőtlen az egérpad felülete), de attól még nem jelenik meg "szellemképe" (kivéve esetleg, ha úgy van beállítva a Windows, hogy hagyjon egy nagyon kis szellemképet, ami általában nem észlelhető, de ez a remegés/ugrálás felnagyítja ezt annyira, hogy láthatóvá válik).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30212) #03359232 válasza wwenigma (#30189) üzenetére


#03359232
törölt tag

Nálam is hibátlan ... szebb képet lehet vele produkálni , jobban felskáláz/ javít az avi filmeken !

Persze ha nem megfelelő a lejátszóprogram , ami használ GPU gyorsítást/lejátszást , azok nem vesznek észre javulást - mert a CPU számol . Úgy kell nekik :D

[ Szerkesztve ]

(#30213) #10691584 válasza janos666 (#30211) üzenetére


#10691584
törölt tag

ez így eléggé durvának hangzik én nem akarok ilyet. Hál'istennek eddig megúsztam, de amúgy nagyün büntető lehet. Valszeg azért, mert sosem volt ighaán F05 egerem. De az is egy cukorfalat, amit az ő gépe produkál, nem semmi. Halálé a bitekre! :DDD

(#30214) raubisoda válasza #03359232 (#30212) üzenetére


raubisoda
senior tag

Melyik az a player amelyik ezt támogatja? :D

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#30215) #00983040


#00983040
törölt tag

Nálam pl. a Mirillis Splash Pro EX a nyerő :R

No ha van új driver letőccsük , meglessük :K

(#30216) janos666 válasza #03359232 (#30212) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem jobb, nem szebb, hanem neked jobban tetszik így. Nem ugyan az. :N

(#30214) raubisoda

Az összes, amelyik EVR-t használ, tehát Windows alatt és alapbeállításokkal szinte mind (valódi BD3D lejátszáshoz szoktak esetleg custom renderer-t használni, illetve némelyik multiplatform lejátszónál Windows alá is berakják az OpenGL renderer-üket, de néha még olyankor is az EVR a default Windows alatt).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30217) raubisoda válasza #00983040 (#30215) üzenetére


raubisoda
senior tag

Le van tőttve oszt próba.Thankyuuu :D :D :R

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#30218) raubisoda válasza janos666 (#30216) üzenetére


raubisoda
senior tag

Köszi az infót. :R :R

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#30219) janos666 válasza #03359232 (#30212) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt csinálja a Catalyst féle Brighter Whites:

(Hint: nem szó szerint azt csinálja, amire a neve utal, az fizikai képtelenség.)

Bárhogy is látszódjon azon a kijelzőn, amit most pillanatnyilag nézed, a felső 400 pixelsornyi sávnak állandó szürke színnel kéne átmennie feketéből fehérbe (konstans színnel, csak egyre világosabban), az alsó 400 pixelsornyi sávban pedig a jobb oldali (fehérhez közeli) ~1/3 tartomány lilás-kékes (konkrétan ez az itt vizsgált Catalyst buhera hatása, pontosan ez és semmi más).

* Megjegyzés 1: Ha otthon próbálod ezt ki alap EVR-el, akkor nem lesz ilyen sima az átmenet a videólejátszó ablakon belül ("sávos" lesz, csoportokba tömörülve ugrál picit). Én itt egy custom EVR konfigot használtam, ami 8 helyett 32 bites precizitással számol (ez itt semmi mást nem befolyásol, csak simább a gradiens, megmarad az effecktív 8 bit a végére, kevesebb a kerekítési hiba, a "Calatyst effect" erősségére nem hat ki azon túl, hogy nem nagyítja vagy kicsinyíti picit a kerekítési hiba a hatást).

* Megjegyzés 2: A legfrissebb 15.x Windows 10 Beta driver-ben alapértelmezésben ki van ez kapcsolva, csak a Win8-as beta-ban láttam bekapcsolva (tegnap felraktam előbb a friss Win8-ast, majd megtaláltam a Win10-est, így továbbléptem).

Megmutassam a Color Vibrance hatását is egy tesztképen, ami ebben a Win10-es Beta driver-ben is alapból be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30220) janos666 válasza #03359232 (#30212) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, és a szoftver / hardware dekódoláshoz semmi köze. Az integrált dekóder mindig szabványos kimenetet ad, különben nem is lehetne ráírni hogy H264, stb (ezek dekódolása mind szigorúan szabványos, kötelessége 1:1 ugyan azt adni minden H264 dekódernek). A "trükk" később történik, az EVR redererben, ahol egy egyedi post-process effectet rak rá a CCC a képre.
(Megjegyzés: az EVR önmagában képes 1:1 visszaadni a szabványos képet. A Microsoft fél-komolyan vette ezt: alapbeállításokkal hardware-kímélő, így láthatóak a kerekítési hibák, de ki lehet belőle hozni kiváló minőséget - úgy értem nyers eredeti képet, azt ami a videóban van, kerekítési hibák nélkül...).

Bárki írhat ilyen post-process szűrőket egyszerű DirectX shader-ként és ráveheti az EVR-t, hogy futtassa le őket minden megjelenített képkockára (az MPC-HC ad is hozzá egy kis szerkesztőablakot, amivel valós időben tesztelhető az eredmény shader újrafordítás után).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30221) #00137984 válasza janos666 (#30219) üzenetére


#00137984
törölt tag

Color Vibrance értékén állitva (alaphelyzetben 40) kicsit javult a kép nálam, de sajnos alapból van egy olyan videószűrő effekt aminek hatásától nem tudok megszabadulni (erős zajszűrés hatására sokkal életlenebb a kép és a részletesség csökkent), csak a drivert visszacserélve a 14.12 Omegára.

(#30222) #00137984


#00137984
törölt tag

De-Noise értékén is visszavettem már kicsit, de nem sokat javult. Ez most aztán megint kellett nekünk. Catalyst 13.9 és 14.4, de még a 14.12 Omega drivernél sem kellett szinte semmit állitgatnom a CCC-ben (erősebb fehér kikapcsolásán kivül). Aztán a másik probléma amit megemlithetnék, az MPC-HC a 15.3beta telepitése óta lassabban nyitja meg a videókat és sokat gondolkodik gyorskeresés vagy fejezetváltás után. Eddig nem tapasztaltam ilyen anomáliákat, ezért "asszem" megy vissza a 14.12 Omega driver.

(#30223) wwenigma válasza #00137984 (#30222) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Miert nem kapcsolod ki a francba ezeket? Ott a lehetoseg, nem szidni kell...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#30224) #00137984 válasza wwenigma (#30223) üzenetére


#00137984
törölt tag

Megnéztem úgy is... de a videószűrők engedélyezése-tiltása nem hozzáférhető. Most 14.12 driverrel megint jó az MPC-HC képminősége és a kezelési hibák is megszüntek.

(#30225) janos666 válasza #00137984 (#30221) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínűleg megint csak szemantika, de a Color Vibrance NEM javít a képen, esetleg neked szubjektíven jobban tetszik úgy, ahogy belepiszkál a képbe. :o

Esetleg próbáld ki a #30204 első bekezdésében linkelt madVR-t (például az MPC-HC 32-bites kiadásával). Ez immunis a Catalyst-ra, így ha ott is látod, akkor más a gond, ha pedig a madVR-el tetszik jobban, akkor használd egészséggel és vissza se nézz (nem csak tesztelésre jó referenciának, hanem mindennapi használatra is). ;)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30226) janos666 válasza janos666 (#30225) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt csinálja a Color Vibrance:

(Ahogy legutóbb, most is függetlenül attól, hogy ki épp mit lát otthon, én azt mondom el, amit egy korrekt, színhelyes megjelenítőn és kéne látni.)

Minden egyes gradienst (egyforma színű, de folyamatosan változó fényességű, vízszintes irányban hosszabb téglalap) kettévágtam: mindegyiknél a felső az eredeti (egyenletesen emelkedő), az alsó a Color Vibrace post-process eredménye ("felturbózott szteroid fényerő emelő" :DDD).

Mint látható, ez a Calalyst féle EVR szűrő semmi mást nem csinál, csak laposabbra húzza az egyes színcsatornák gamma görbéjét a szürke gradiens gamma görbéjétől. A sötét szaturált színek világosabbak lesznek.
Nincs benne semmi komplex tudomány, nagyon egyszerű, de annál barbárabb beavatkozás, tönkre vágja az additív színkeverést.

Mai "varászlatos képminőség javító" rovatunkat hallották. Köszönjük józanságát.

:))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30227) wwenigma válasza janos666 (#30226) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tovabbra is egy ki/bekapcsolhato dologról beszélünk amit nem kötelező hasznalni. :U Ergo mindenki arra allitja amin jó neki. Hol itt a baj?

Inkabb az a problema hogy bizonyos kodolasoknal a dxva2_copyback-et hasznalva ugral a videolejatszas, dxva2_nativra téve jó. Bár ez is egy olyan dolog hogy ha a kodolas nem koveti azt amit a szabvany megkövetel akkor cseszhetem ergo nem feltétlen driverhiba ez sem.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#30228) #00137984 válasza janos666 (#30225) üzenetére


#00137984
törölt tag

Color Vibrance beállitásait ezidáig soha nem állitgattam el és pontosan nem is tudom megmondani mennyire van hatása a képminőségre, viszont hatással lehet a zajszűrés mértékére vagy hatékonyságára. Ha RGB színenként külön is van zajszürés alkalmazva, akkor ennek megváltoztatása is negativ hatással lehet a képminőségre. Na mindegy is, mert ez egy személyes "szerintem" vélemény volt, ezért tartalmazhat találgatáson alapuló kijelentéseket (nem tudni, hogy a driverben ezt hogyan kivitelezték). A Catalyst 14.12 ebből a szempontból rendben van és ez a lényeg. :)

(#30229) 2thletme2day válasza raubisoda (#30209) üzenetére


2thletme2day
őstag

Köszönöm szépen a tippet. Erre nem is gondoltam. Megoldotta a problémát. :R

(#30230) janos666 válasza wwenigma (#30227) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt már sokszor elmondtad, ahogy én is, hogy szerintem illene olyan alapbeállításokat adni friss telepítéshez, amik nem nyúlnak bele a képbe. Felőlem lehet 124 csúszka is, amiket minden oda tologat, ahová szeretné, csak induljon mind a nulláról egy friss install után. Még akár preset-ek is lehetnek, amik 23 csúszkát random eltologatnak, csak ne az legyen a default.

A copyback mód egy hack, ami arra való, ha valamiért nem használható a native mód (pl. mielőtt natív támogatást kap egy renderer). Szóval nem értem a problémát, mert ha a native működik, akkor azt érdemes használni, illetve a natív az, aminek normális körülmények közt illik működnie (és akkor lehet szórakozni a copyback móddal, ha valamiért nem működik a natív).

(#30228) Zsébernardo

Én személy szerint a zajszűrést is ellenzem, de az teljesen más kategória, mint a Color Vibrance vagy Brighter Whites (-> amik a hatásáról nemrég részletesen írtam egy-egy hsz-t).

A zajszűrés egy létező problémát próbál több-kevesebb sikerrel és/vagy káros mellékhatással orvosolni, míg utóbbiak egyszerűen csak szétnyúzzák az objektíven helyes állapotot egy egyértelműen hibás állapottá.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30231) T.G.B


T.G.B
tag

Asus r9 290- hez melyik a legjobb catalyst verzió. 14.4- t próbáltam, de azzal a windows le crash- l, 14.9- l meg a catalyst maga fagyogat le és indítja újra magát :(
Ötletek hogy mi lehet a probléma?

Windows 8 64bit- l használom
Pontos típusa a kártyának meg asus r9 290 DirectCU II
Választ előre is köszönöm :R

(#30232) janos666 válasza T.G.B (#30231) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Attól függ, hogy mire használod. Általában és általánosságban a legutolsó, ami stabil nálad (főleg a legújabb programokhoz, pl. érdemesebb a játék megjelenését követően kiadott verziót próbálgatni, nem egy attól régebbit).

Miért nem a legutolsó hivatalos WHQL-el próbálkoztál először, a 14.12-vel?
Azon túl talán a 13.12 volt a legstabilabb, a 14.2 és 14.4 beta kicsit fura volt (bizonyos szempontból gyorsabb, de kevésbé stabil). De hiába volt stabil a 13.12 általánosságban, ha nincsenek benne kompatibilitási profilok és optimalizációk a 2014-ben és idén megjelent játékokhoz.

Rendesen frissítve van a Windows?
A hardware biztos nem hibás (nemrég még működött szoftveres babrálás előtt, vagy ha most vetted használtan, akkor az eladó gépében...)?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30233) FollowTheORI válasza T.G.B (#30231) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valószínűleg túltoltad a driver kérdést meg frissítgetést.
Ha nincs hardveres hiba, akkor DDU-val le kell pucolni a driver maradványokat és utána feltenni normálisan egy jó drivert és megjavul.

14.4 pedig egy elég jó driver volt. De akkor próbáld a 14.12-őt.
Nekem legalábbis 280X-el az volt az etalon driver... meg most a 15.3 Béta egész jó és stabil eddig.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#30234) T.G.B


T.G.B
tag

köszönöm mindkettőtöknek a választ! :R 14.9- l megint megpróbáltam DDU- s tisztogatás után és így már tökéletesen megy :))

(#30235) #10691584 válasza T.G.B (#30234) üzenetére


#10691584
törölt tag

2 csajt engedtél egymás után az ágyadba, az első csaj parfümje még ott "éktelenkedett" a párnán, így a második csaj nem akart d**gni, csak balhézott. Szerintem ez történhetett :)

(#30236) T.G.B válasza #10691584 (#30235) üzenetére


T.G.B
tag

;]

(#30237) coolio73


coolio73
újonc

Ha valakit érdekel most kerestem az ATI MOBILE RADEON X700 Win7 Driverét Nekem toshiba M60-as laptophoz kellett.Hát a driver amit itt mindenki keresett,megtaláltam.Az a driver ami a microsoft oldalán is van.Most fel is telepitettem.Működik.Igaz nincs ati catalist benne de most már legalább megy a felbontás normálisan 1440 x 900-on. 32.bit-re és 64 bitre is lelehet tölteni.
2014.04.29.én lett kiadva és Win8-hoz is jó.
Ati 8.561.0.0000
link: http://www.3dpchip.com/3dpchip/driver/gc7_1.html

a google ban igy találod meg:
:3DP Chip [ ATi Mobility Radeon X700 - Video card driver
:R

[ Szerkesztve ]

ez oké.

(#30238) simsonbetyar


simsonbetyar
csendes tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani hogy miért nem tudok színmélységet beállítani?

A legfrissebb catalyst van telepítve. Tegnap még minden jó volt ma pedig a furcsa színek miatt megnéztem a beállításokat és ez fogadott.

Ötlete valakinek erre?

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#30239) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!
Mióta lecseréltem a decemberi Omega drivert a 15.3-as bétára, ezt kapom Starcraft 2-zés közben. Néha azonnal indítás után, néha két óra játék után.
KÉP
Hang van, kép nincs, a skype vonal sem szakad meg. Egyetlen megoldás a reset gomb.

Tapasztalt még hasonlót valaki? Valami ötlet a megoldásra?
Hardverek a profilomban.

[ Szerkesztve ]

(#30240) bozont válasza AeSDé Team (#30239) üzenetére


bozont
veterán

Ha esetleg húzva van a vga, akkor vegyél vissza az órajelekből, de a vraméból elsősorban.

(#30241) Apollo_21 válasza AeSDé Team (#30239) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sztem nemkell megrémülni...nekem mióta a "beta" van..a WD és pár játék fogja és kifagy vagy csak kilép...
Nemrég az Omega elötti driver szivatott meg olyan mód h a képet elvette azonnal winbe loginolás után...
eltettem a vga-m akkor h meghalt..majd vki írt a fórumba h az a driver hibás.... feltettem 1másikat..azóta vígan mükszik az a vga is. Tehát én lepucolnám ezt a "beta" verziót és szépen visszatenném az Omegát ha azzal jó volt, ha ott is elő sikerül hozni, akkor mehet a fejvakarás

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#30242) janos666 válasza simsonbetyar (#30238) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A megjelenítő eszköz oldali EDID jelzi, hogy milyen formátumokat fogad. Ezen felül két korlát van:

1: A legtöbb készülék, ami HDMI-n fogad >8 bit-et, az általában 12-t is megeszik, mivel a DeepColor szabvány így írja elő, hogy ha akarod ezt a DeepColor szabvány megfelelést, akkor minimum a 10 és 12 bit, opcionális a 16, így aki 8 fölé merészkedik, az általában a 12-t célozza, hogy ráírhassa a listára a DeepColor-t.

2: A HDMI sávszélesség limitált, 1.3 és 1.4 szabványú HDMI eszközök közt 1080p60 (RGB és YCC 4:4:4) mellett hivatalosan maximum 10 bit fér át (bár láttam már olyat, hogy egy PlayStation 4-ből 1080p60 is 12-bit precizitással ment ki RGB formátumban a TV bevallása szerint, pedig a TV sem volt HDMI 2.x-es), YCC 4:2:2 mellett mehet 12 bit is (mert így kevesebb a "pixel", a csatornák kétharmada felezett felbontású).

Az első két lehetőség (A verzió): A készüléked sohasem jelezte a >8 bit támogatást, de valamiért mégis megengedte a driver ezt az üzemmódot és működött is (a megjelenítő tudta kezelni annak ellenére, hogy nem árulta ezt el kifelé, úgymond "szoftveres (ál-)butítás"). A másik, hogy most ez a driver hibásan értelmezi az EDID tartalmát és tévesen letiltja a >8 bit módokat.

A másik lehetőség (B verzió): Eddig (vagy tudatosan vagy tudtodon kívül) YCC 4:2:2 formátumot használtál, most pedig RGB-t (HDTV-khez szinte mindig YCC-t állít be magától a driver, mert van amelyik TV csak ezt kezeli rendesen [vagy legalább is jobban], bár ilyenkor YCC 4:4:4-et szokott).

Először rá kéne jönnöd, hogy a megjelenítőd képes-e megfelelően kezelni a Full Range BGR-t és ha igen, akkor eszerint konfigurálni a megjelenítő és a driver beállításait is. Ha ez nem megy, akkor használj inkább YCC-t (mintsem Limited Range RGB-t, bár ez készülékfüggő, most valószínűségi alapon adok tippet).

Ha ezen túl vagy, akkor gyere ide vissza és nézd meg, hogy mondjuk 24Hz mellett enged-e >8 bit-et beállítani. Ha így is 8 a max, akkor próbálj ki egy másik driver-t (lehetőleg alapos uninstall után, ha probléma van). Ha a régivel is marad 8, pedig régen biztos 10 vagy 12 is elérhető volt, akkor passz.

Ja, és próbáld meg kikapcsolni az ITC-t...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30243) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Talán meg van a gond, szerintem a Raptor program beta replay szolgáltatása okozta, szerintem a driverrel együtt települhetett az is. Az utolsó 15 másodpercet automatikusan rögzíti, azaz folyamat terheli vele a GPU-t.

A VRAM nincs túlhajtva, sőt. 1,5V, 6000Mhz-re van visszavéve, mert túlhevülve csúnya dolgokat tud csinálni.

Egyenlőre nincs fagyás, remélem tényleg csak ez a replay volt a ludas :)

(#30244) simsonbetyar válasza janos666 (#30242) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

Te egy isten vagy barátom! Nagyon köszönöm a segítséget!

Jelentem a probléma elmúlt és visszaállt az eredeti állapot! :)

YCC 4:4:4 formátum volt beállítva és mikor átállítottam YCC 4:2:2 formátumra akkor láss csodát... :)
A beállításokhoz amúgy nem nyúltam, teljesen a tudtomon kívül történtek a dolgok. Ez az alap beállítás amit a szoftver dobott magától.

A régi szoftver is ugyanezt a problémát csinálta miután visszatelepítettem. Arra nem emlékszem hogy mik voltak a beállítások a működő régiben mert nem is foglalkoztatott hiszen működött. Bár ezek után lehet elkezdek olvasni a catalyst témában mert őszintén szólva most úgy érzem magam mint az egyszeri nő akitől megkérdezik milyen kocsija van és csak azt tudja válaszolni hogy piros. :)

Megnéztem egyébként a 24Hz-es beállítást és úgy se enged többet, marad a 8 bit. Ez nem egy változtatható paraméter jelenleg.

Örülök neki hogy helyreállt az eddigi rend de azért majd jobban utánanézek a témának és kísérletezek a beállításokkal.

Nagyon köszönöm még egyszer a segítséget! :R :R :R

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#30245) janos666 válasza AeSDé Team (#30243) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Yap, az én szemeben minimum bloat-, de inkább maleware az a cucc, és igen, sok Catalyst csomag feltelepíti alapértelmezésként úgy, hogy automatikusan indul a Windows-al és aktív néhány funkciója. :U

Ha van rajta hűtőborda vagy kap közvetlen légáramlatot, akkor nem szabadna alapértelmezett órajelen túlhevülnie, avagy olyan hőfokon hibázni (konkrétan a hőmérsékletéből fakadóan), amire felmelegszik a VRAM. Ezt általában nyugodtan fel lehet tekerni addig, amit alapfeszen elbír, nem hogy visszavenni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30246) janos666 válasza simsonbetyar (#30244) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Örülök, hogy segíthettem, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a beállítás optimális számodra.

Ennek a bitmélység beállításnak csak a következő három esetben lehet szerepe:

1. Az alábbi két feltétel egyidejű teljesülése esetén:
- a Windows asztalt, vagy bármilyen windowed(-fullscreen) program képét nézed
- használsz bármilyen kalibrációs LUT-ot (vagy konkrétan műszeres kalibrálásból az elsődlegest, vagy a Catalyst féle Fényerő, Kontraszt, stb csúszkáit eltologatva, ami a másodlagos LUT-ot használja -> de ezt nyilván nem csak úgy véletlenszerűen, "csak mert" alapon, hanem tudatosan, valamilyen meghatározott célból).

2. Ha egy Fullscreen Exclusive módú szoftvert képét nézed, ami képest >8 bit megjelenítésére

3. FirePro vagy FireGL kártyád van és a speciális (nem "szabvány", hanem egyfajta gyártóspecifikus "hack" alapon működő) szoftver (pl. PhotoShop) jelenít meg neked windowed-fullsreen módban is 10 bites képet a 8 bites asztalkezelőből nézve (így a GUI marad a 8 bit-es asztalon, a kép, amit megjelenít egy ablakban, az viszont mégis 10 bit-es -> driver-es trükközéssel = "hack").

Ha jól sejtem, akkor nálad nem áll fent sem az 1-es, sem a 3-es eset. Sőt, valószínűleg a 2-es eset sem érvényes rád, de ez esetben is csak egyfajta limiterként funkcionálhat ez a Catalyst beállítás, vagyis ha a program beállítja a 10 bit-es display mode-ot (miután exclusiv módban szabad kezet kapott a Windows-tól, hogy ő birtokolja a teljes képernyőt, így ő állíthatja be a neki tetszőt az elérhető képmódok közül), akkor is visszavált (gyakorlatban azt hiszem ilyenkor is dither-el, nem csak kerekít) 8 bit-re.

Tömören: nálad 99%, hogy teljesen mindegy mit állítasz be, 8, 10 vagy 12 bit-et (16-ot valószínűleg sem a kártyád, de főleg a megjelenítőd nem tud kezelni, de utóbbi végképp nem ténylegesen megjeleníteni).

Ha nem tudsz róla, akkor szinte biztos, hogy minden 8 bit-es, amit nézel. Eleve nagyon szűk az a terület, ahol lehetőség van 10 bit-re (a 12 a gyakorlatban kiesik, mert a display mode az 8, 10 és 16 lehet, de a 16-hoz már DX11-es hardware és ezt támogató DX11-es renderer kell, amiről nem tudok, hogy jelenleg bárki számára is publikusan elérhető lenne, főleg otthoni használatra szánt programokhoz - ilyenkor lehetne 16 bit-es a display mode és kerekítene/ditherelne a VGA/driver esetleg 12-re 10 vagy 8 helyett, merthogy 16 úgysem fér ki a kábelen és nem fogja kezelni a megjelenítő sem, néhány nagyon-nagyon speciális esetet leszámítva, ami nem otthon lesz).

---

Másik oldalról viszont, a kijelződ talán képes lenne élesebb képet produkálni YCC 4:4:4-el vagy esetleg RGB-vel, sőt, talán még picit precízebb képet is Full Range RGB-vel.

Nem véletlenül javasoltam a korábbi hozzászólásban, hogy próbálj meg Full Range RGB-t használni (és feledkezz meg teljesen erről a bitmélység beállításról, csak én nem olyan vagyok, aki előre eldönti mások helyett, hogy nekik mi a jó, ezért reagáltam a konkrét kérdésedre, hogy miként érheted el a célod, amit most kitűztél - ami nem jelenti azt, hogy az én helyesnek vélem...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30247) AeSDé Team válasza janos666 (#30245) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Én csak gyűjtögetem a pontokat, hamarosan lesz 5k :D Amúgy nem zavar a progi, de hogy önkényesen bekapcsolta ezt a funkciót az nem tetszett.

A vram nem véletlenül melegszik túl, néhány memória chipen nincs közvetlen hűtés. Amíg gyári 1,6V 6600Mhz-en ment elég sok játékban produkált ilyesmit: [link]
Ennek már utána jártam máshol, és minimális teljesítmény csökkentéssel megoldottam. Komolyabb hűtést pedig nem akarok venni rá, annyit nem ér meg a dolog, elvagyok ekkora teljesítménnyel is :)

(#30248) janos666 válasza AeSDé Team (#30247) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem vagyok konpetens a szakeszerű kategirizálásban, de ha valami automatikusan települ egy olyan csomaggal együtt, amitől alapvetően nem várja egyértelműen azt a felhasználó, hogy folyamatosan rögzíteni fogja a képernyőtartalmat, az szerintem már súrolja a maleware kategóriát.
Ugyan nem titokban települ és rögzít, illetve nem tölti fel azonnal netre, de... szigorúan nézve határesetnek tűnik és valószínűleg esélye lehet, hogy "ajtót nyit" egy hacker-nek, aki ezt kártékony célra használhatja (főleg, ha automatikusan kiengedi netre a tűzfal, merthogy ismert cégtől származik). Szóval picit a "para" határán van... szerintem...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30249) wwenigma válasza janos666 (#30246) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ki lehet venni a pipat elole, nem indul automatikusan es nem rogziti automatikusan az utolso 15mp-et.

Mod: ha parahataron vagy, ne kapcsold be a gepet mert rossz lesz.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#30250) janos666 válasza wwenigma (#30249) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel én sohasem telepítem fel, mióta legelőször felmászott a driver-el, és le kellett törölnöm, illetve rájönni honnan jött, így nem tudom, hogy tényleg rögzít-e magától, csak abból indultam ki, amit az alattunk szóló írt. (-> Ugyan azt a verziót használjátok? Biztos, hogy az övé sem rögzít, csak mert a tiéd nem...?)

Amúgy most látom, hogy a 15.3 beta telepítője külön felhívja rá a figyelmet, hogy a Raptr miatt érdemes lehet a Custom módot választani. Nem emlékszem, hogy ez mindig ott volt-e, de így már egész korrekt, mert jól látható helyen szól előre (már ha az automata rögzítés story csak városi legenda).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.