Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30401) TIT válasza ati956 (#30399) üzenetére


TIT
veterán

A neten írnak sok mindent de nekem semmi sem segített,csak a drivercsere.
Most a skype-n ha hívnak akkor írja ezt ki nekem és a webcam képe se látszik(leeht emiatt)rakd fel a 15.4 betát hátha jó lesz.
Ha a memória órajel nem esik le akkor a gép ki se kapcsol 3 percig,csak a moncsi.

[ Szerkesztve ]

(#30402) okipoki


okipoki
aktív tag

Slimdriverrel tettem fel egy drivert. Nem tudom pontosan a nevét és egyszerűen, ha az a driver a gépemen van, akkor a windowsra kell várni 1 órát mire betölt. Fontos driver ez szóval nem nélkülözhetem. Mit tegyek?

(#30403) fastleslie


fastleslie
senior tag

Win8.1 64 bit és ATi X1950
Milyen drivert tegyek fel?
A 10-02-vel megy. A kezelőfelületet nem látom! Szerintem csak a driver van fenn.
Másik: Az Ati Tray tools nem akar megfelelően működni Win8.1 alatt.
A videokártya BIOS-al van a gond, nem pörög fel időben a venti és túlmelegszik a memória.
Eddig az ATi tray Tools felülírta a gyári értékeket és úgy jó volt.
Van valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#30404) FollowTheORI válasza fastleslie (#30403) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nincs windows 8 támogatás rá, csak Vistáig van hivatalos driver (ez a 10.2 32/64bit). Szóval csak azzal tudod használni amit felrak magától a windows... ha felrak egyáltalán valamit.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#30405) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Ugye mindenki aki panaszkodik, adott le hibajegyet AMD-nek es nem csak varja hogy magatol megoldodik a problemaja? :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#30406) #10691584 válasza TechN7ne (#30397) üzenetére


#10691584
törölt tag

Gaming Evolved

(#30396) bobalazs: Annyi érdekesség már történt, hogy magával vitte a radeonpro videorögzítőjét (aminek az új kiadása eredetileg saját projectjeként "radeonpro infinity" lett) Kár, hogy csak GCN-től műxik.. Mondjuk az elődje sem igazán akarta az openGL-es játékokat venni (a DX-eseket, pl. BF4 viszont gyönyörűen)

[ Szerkesztve ]

(#30407) Dtomka válasza TechN7ne (#30400) üzenetére


Dtomka
veterán

Régebben én készítettem profilt. ~ 1-2 hete újra felraktam a GTA V miatt, hogy készítsek ingame videót, de nem tudtam belépni. Kértem 10x jelszó emlékeztetőt azóta sem kaptam. Így hát gyalultam...:D

(#30408) bobalazs válasza Dtomka (#30407) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

irtál volna supportnak...
van hogy letiltanak, vmi miatt, tőlük kell kérni feloldást.

(#30409) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Crossfire freesync driver úgy látszik egyelőre felejtős... Majd egy későbbi időpontban talán. http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=454&threadid=186533&enterthread=y

(#30410) TechN7ne válasza Dtomka (#30407) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Annyi gagyi dolog van a világon,próbálom selejtezni őket.
Nem elég,hogy kezdetek óta nem tud at Ati normális Driver-t írni,még egy ilyen bakit is elsüt.

Jön vissza az Nvidia a gépembe,elég ha a konzolok tele vannak ezzel az instabil gyártó AMD microlagos fossal,soha nem fognak labdába rúgni.

(#30411) Balazs_ válasza TechN7ne (#30410) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Instabil mikrolaggos fos? Muszáj ezt így itt?
Miért lenne kamu a Gaming Evolved? Nézd meg a topikját, én is elég rég óta használom (még amikor csak Raptr volt és AMD nem adta hozzá a nevét) és nincs vele kb. semmi gond.

(#30412) TIT


TIT
veterán

Nekem+másnak sincs mikrolag,nv meg sokkal drágább és lebutított+nincs átmenet.

(#30413) dokar


dokar
addikt

Helló

AMD A8-7600 APU-hoz a legújabb drivercsomag: amd-catalyst-omega-14.12-win8.1-64 bit
Telepítés közben a kép elszáll és csak nagyreset segít. Ötlet?

extra - SEXRay

(#30414) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

sziasztok!

Mit tudtok javasolni erre a hibara?

Problem Event Name: CLR20r3
Problem Signature 01: cli.exe
Problem Signature 02: 4.5.0.0
Problem Signature 03: 53ad0e01
Problem Signature 04: CLI.Implementation
Problem Signature 05: 4.5.0.0
Problem Signature 06: 546ea17c
Problem Signature 07: e
Problem Signature 08: 7
Problem Signature 09: System.IO.FileLoadException
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 1038
Additional Information 1: 06c7
Additional Information 2: 06c7401c854b4f071f0c88305d5558b3
Additional Information 3: 0ca2
Additional Information 4: 0ca2edb928fce5738e0c980197bbecee

ezt akkor dobja, amikor elindul a rendszer (akkor mom.exe hiba) illetve ha manualisan szeretnem megnyitni a catalyst panelt...

most frissitettem a guru3d forumarol letoltott utolso betara... eddig nem volt gondom... igen DDU-ztam elotte, ahogy szoktam....

OS: win7 64 bit, elvileg minden friss :)

vagy tegyem vissza a stabil regi drivert?

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#30415) SetCHOO.


SetCHOO.
aktív tag

Azt hogy tudom megcsinálni, hogy kiterjesztett asztalon induljon full képernyőben egy alkalmazás.
Konkrétan a Mortal X-et csapatnánk 4K TV-n a haverokkal. :D Az ablakos módszer zavaró.

(#30416) Tapipapi válasza dokar (#30413) üzenetére


Tapipapi
tag

Nálam ugyan ez a probléma volt minden egyes telepítésnél 14.12 driver esetén. Elkezdi telepíteni, amikor a vidikártya illesztőprogram települ, akkor nem villog a kép, hanem elfeketedik és nem jön vissza, szintén csak reset segít. De megtanultam együtt élni a problémával :N

(#30417) SetCHOO. válasza SetCHOO. (#30415) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Megoldódott, simán láma voltam. Launcherben kilehet választani a TV-t :W

(#30418) berek21


berek21
senior tag

Sziasztok. Nem tudom hogy jó helyen járok-e a problémámmal, de leírom. Kérlek benneteket, hogy ha tudtok segíteni akkor elég szájbarágósan kellene, mert mezei felhasználó vagyok.
Tehát a probléma: Adott egy új belépőszintű Lenovo G50-45 laptop. AMD 6310 proci, Radeon R4-R5 M230 grafikus kártyával. Vadonat friss telepítés után a videó lejátszásakor, vagy fénykép nézegetésekor igen rosszúl jeleníti meg a sötét, de főleg a fekete színeket. Nem tudom hogy mi lehet a probléma, de addig nem állítgatnék semmit, amíg a hozzáértő nem mondja hogy mit. Alább feltöltök egy képet amin elég jól látszik a gond. Előre is köszi ha van rá jó ötlet.

LG Velvet eladó!

(#30419) PuMbA válasza berek21 (#30418) üzenetére


PuMbA
titán

Máshonnan másolva: "AMD videókártya esetén a Catalyst Control Center-ben a Videó menü Szín almenüjében az összes Speciális videó színbeállítás elől vegyük ki a pipát és ugyanezt tegyük meg a Minőség almenü Videóminőségben található elemekkel, majd alkalmazzuk a változtatásokat." :)

(#30420) berek21 válasza PuMbA (#30419) üzenetére


berek21
senior tag

Tettem amit mondtál. Semmit sem változott a helyzet. Mintha semmit sem csináltam volna.

LG Velvet eladó!

(#30421) dokar válasza Tapipapi (#30416) üzenetére


dokar
addikt

akkor neked sincs fent drivered?

extra - SEXRay

(#30422) kaszaf válasza berek21 (#30418) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Próbáld a lejátszást ezzel a progival: [link]

Ha nem javul próbálj a color pixel format-on állítani. Driverben van valahol.

Így valahogy: open the Catalyst Control Center, and find the Pixel Format option under My Digital Flat-Panels

[ Szerkesztve ]

(#30423) Tapipapi válasza dokar (#30421) üzenetére


Tapipapi
tag

14.12 van fent, de reset után ment csak fel. Radeon 8870M esetén ez a driver az, ami nem produkál hibát. Igaz picivel kevesebb fps, mint 15.4 béta használata során, de valami gond mindig volt vele sajnos.

(#30424) berek21 válasza kaszaf (#30422) üzenetére


berek21
senior tag

Ha fényképeket nézegetek, akkor is előjön ugyan ez a probléma. Arra is megoldást jelent ez?

LG Velvet eladó!

(#30425) bozont válasza berek21 (#30424) üzenetére


bozont
veterán

A monitoron nincs bekapcsolva valami dinamikus kontraszt vagy clear/true black (vagy akárhogy is hívják) opció?

(#30426) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Nagyából lehet tudni hogy
Napló neve: System
Forrás: Display
Dátum: 2015.05.03. 0:51:02
Eseményazonosító:4101
Feladatkategória:Nincs
Szint: Figyelmeztetés
Kulcsszavak: Klasszikus
Felhasználó: n.a.
Számítógép: zoli-PC
Leírás:
A(z) amdkmdap képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.
Esemény XML:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Display" />
<EventID Qualifiers="0">4101</EventID>
<Level>3</Level>
<Task>0</Task>
<Keywords>0x80000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2015-05-02T22:51:02.000000000Z" />
<EventRecordID>25297</EventRecordID>
<Channel>System</Channel>
<Computer>zoli-PC</Computer>
<Security />
</System>
<EventData>
<Data>amdkmdap</Data>
<Data>
</Data>
</EventData>
</Event>

Hogy ez a hiba mitől van??
WOT alatt változó időközönként előjön .A legújabb driver alatt is csinálta ,most régebbi van fenn ,ugyan az .

(#30427) bobalazs válasza zolisx4 (#30426) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Driver problema... A hivatalos amd troubleshootingot végig lehet zongorázni, van bőven olvasnivaló... http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/737-27116RadeonSeries-ATIKMDAGhasstoppedrespondingerrormessages.aspx

[ Szerkesztve ]

(#30428) zolisx4 válasza bobalazs (#30427) üzenetére


zolisx4
őstag

Hú ha gyakorlatilag leírtak mindent ,ami biztosan nem hozza meg a megoldást ,nem tudom melyik driver volt már jó amelyik jó volt nem régen lefrissült ,el felejtettem kikapcsolni a frissítést .
Mit csináljak ,rakjam újra a rendszert ? Vagy kezdjek kísérletezni melyik driver fog működni ,a fenébe is.

(#30429) berek21 válasza bozont (#30425) üzenetére


berek21
senior tag

Nem találok ilyen opciót. Pixel Format option sincs. Esetleg leírhatnád hogy milyen útvonalon jutok oda.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#30430) berek21


berek21
senior tag

Ez például egy gyári képernyő háttérkép.

Komolyan nem értem. Telepítés után teljes alap beállításokkal.

LG Velvet eladó!

(#30431) Shing válasza berek21 (#30430) üzenetére


Shing
őstag

Csak ez nálunk jól jelenik meg... Legalábbis én nem látok semmit, nálad mi a gond? Erős a fekete? A fehér színek jók? Szedd le a LAV filtert MPC-HC lejátszóhoz. Annak a beállításainál keress ilyet.
Ott pedig az RGB Output Levels résznél a PC (0-255) legyen állítva. Ha jók lesznek a filmek, akkor szerintem ez lesz a gond. Bár ha a driver rosszul állítja be, nem tudom hogy felül tudja bírálni vagy akkor már hiába. Mindenesetre majd teljes képernyőben próbáld a filmet. Vagy csatlakoztass a laptopra egy monitort és nézd meg, hogy úgy jó-e.

(#30432) PuMbA válasza Shing (#30431) üzenetére


PuMbA
titán

Alapértelmezetten jónak kell lennie a színeknek, szóval szerintem minden teljesen jó neki úgy, ahogy van :)

[ Szerkesztve ]

(#30433) berek21 válasza Shing (#30431) üzenetére


berek21
senior tag

A LAV filter beállítás úgy van ahogy írtad, de semmi változás. Biztos hogy már a telepítésnél rosszul állít be valamit. Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de a BIOS-ban nem lehet elállítva valami?

LG Velvet eladó!

(#30434) berek21


berek21
senior tag

Egy külső monitor-tv-re csatlakoztatva, jó a kép! Csak a sajátján ilyen rossz. Lehet hogy nem is videókártya a hibás? Akkor mi lehet?

LG Velvet eladó!

(#30435) kaszaf válasza berek21 (#30434) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szerintem fényképezd le a kijelzőt, hogy pontosan mit látsz.

(#30436) zolisx4 válasza zolisx4 (#30428) üzenetére


zolisx4
őstag

Gyakorlatilag újra raktam a rendszert a legfrissebb driver mindenből ami elérhető ,alaplap is a legújabb ami nem béta driver,még mindig előjön honnan fogom igy kisakkozni hogy mi a baj?
Nem jó a vga? A Win is eredeti Home Premium . :F

(#30437) berek21 válasza kaszaf (#30435) üzenetére


berek21
senior tag

Kicsit sötét a szoba de kb. ezt látom. A zako hátán jól látszik.

LG Velvet eladó!

(#30438) bobalazs válasza zolisx4 (#30436) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

próbálj meg variálni az órajelekkel.

(#30437) berek21
Te meg nézzél HD tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#30439) berek21 válasza bobalazs (#30438) üzenetére


berek21
senior tag

Megpróbáltam. Ilyen lett.

LG Velvet eladó!

(#30440) PuMbA válasza berek21 (#30434) üzenetére


PuMbA
titán

A belső LCD a rossz, illetve beletettek egy olcsó panelt aztán ennyi :) Egy laptopnak a kijelző minősége mindig kritikán aluli szokott lenni :)

[ Szerkesztve ]

(#30441) wwenigma válasza berek21 (#30437) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A sávosodás..... hat igen, HD-nal kicsit több adat jut ennek a kikerülésére és erre még ratesz egy lapattal a kijelző milyensége is.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#30442) berek21 válasza PuMbA (#30440) üzenetére


berek21
senior tag

Mi a teendő? Gari?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#30443) asturel


asturel
őstag

VSR-t használva pár játékban 2K felbontáson játszok, viszont alt-tab után visszaugrik a natív felbontásra (FHD), illetve sokszor már eleve indulásnál elfelejtik és FHD felbontással indulnak, van valami megoldás erre?

(#30444) PuMbA válasza berek21 (#30442) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, ha azt mondják, hogy nincs baja, akkor meg ez ilyen :)

(#30445) Dmiki


Dmiki
csendes tag

Szevasztok!

Olyan problémám van, hogy van egy LG tévém összedugva egy AMD Radeon HD 6570

Régebben ment normálisan a 3D viszont párszor cseréltem már drivert és most vettem észre,hogy már nem l adja ki a 3D-t. Értem ezalatt azt, hogy a rétegek vagyis a két kép, túl messze kerül egymástól.
Laptoppal simán megy midnen de az én gépemmel nem akarja. Minden beállítást végigzongoráztam a tévén
és a catalyst centerben is, Drivert is raktam fel 4 különböző verziószámút de akkor is ez a gond.

Ötlet?

(#30446) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

Sziasztok
Ma rakom újra gépemet. (win 8.1)
Életem első Ati kártyája :D
Melyik drivert érdemes felrakni?
asus r9 280x
i5 4570
gigabyte h97
8gb hyperx

Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#30447) F_Zolee válasza traktorgumi (#30446) üzenetére


F_Zolee
veterán

Omega is jó. Remélem jól szellőző házad van(vga miatt).

(#30448) traktorgumi válasza F_Zolee (#30447) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Omega?:) bocs de linkelnel egy drivert?nagyon koszonom
Igen szep nagy hazban van:) fractal designe r4

(#30449) F_Zolee válasza traktorgumi (#30448) üzenetére


F_Zolee
veterán

Szimplán ha felmentél volna a support oldalra akkor nem lenne kérdés. :)[link]

(#30450) traktorgumi válasza F_Zolee (#30449) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Koszi:)
Egyebkent felment es az asus honlapjat is megneztem,csak gondoltam ti biztos tudjatok mina tuti driver:)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.