Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) janston


janston
aktív tag

Sziasztok!

Annyira nem értek hozzá, hogy megkérdezem: melyik hangosabb? az 1x10W vagy a 2x6W?
Gondolkodom egy Sony SRS meg a Proda X6-os között, esetleg JBL Charge2+, ha rászánnám a pénzt.
Szerintetek?

(#52) Virág et.


Virág et.
senior tag

Szintén 10-15e körül keresgélek én is (gyereknek telefonhoz, illetve szgép mellé)....
Creative D80-at ismeri valaki?
Mondjuk ebben nincs akku, ami azért jó lenne.

Persze lehet, hogy inkább a Bose Soundlink Mini klón (YM-326, Bluedio BS2, Musky DY21) vagy a Sardine SDY019 vonalon kellene továbblépni, csak ezeknek - ha jól olvastam - eléggé szór a minősége, ugyanazon név alatt nagy különbségek lehetnek hangban (vagy a tesztelők fülében :) )
Nem tudtok Pesten valami boltot, ahol ezeket a kínai csodákat is meg lehet próbálni?

(#53) twi452 válasza Virág et. (#52) üzenetére


twi452
senior tag

Extremeaudio-nál szerintem meg lehet hallgatni a dolgokat igaz nem a kínai csodákat :) Viszont pénteken náluk is lesznek akciók néhány drágább bt hangszóróra külön black friday akció illetve minden másra %-os kuponok.

Úgyhogy talán meg tudod hallgatni és pénteken kiderül h mennyire lesznek akciózva.

(#54) joe979 válasza Virág et. (#52) üzenetére


joe979
aktív tag

Helló. Nekem a 100-as széria van. Több célra használom.Autóban, utazáskor a pincében,de inkább tv pocsék hangszóróit váltottam vele, kevés helyem volt, így csak ilyesmi jöhetett szóba. Tűrhető a hangzása, jobbak mint a pohár méretű cuccok. 4 ceruza elemmel megy, ha nem BT forrást használsz, akkor egész tűrhető az üzemideje. Halkan fej közelében azért ezek bőven kellemesek és élvezhetőek.Szokni kell őket,mert igencsak doboz világ. Ebben az ár sávban nem hiszem, hogy találni igazán korrekt hangzásút. Én a mall.hun vettem ezt , bontott volt de nem használt, úgy volt 11k.

Szissz

(#55) Virág et. válasza twi452 (#53) üzenetére


Virág et.
senior tag

Köszönöm, ők nincsenek is messze, bár félek, hogy nem fogják a Soundlink Minit harmadáron adni pénteken... :)
(ráadásul nekem meg kettőt kell vennem a családi béke miatt)

(#54) joe979: köszönöm!

(#56) twi452 válasza Virág et. (#55) üzenetére


twi452
senior tag

Annak én is örülnék pedig :D
De azért van nekik sok egyéb bt-s hangszórójuk is amik azért nem olyan durva árban vannak és azokra lesz kupon, szerdán derül ki, hogy hány %-os.
Úgyhogy sztem érdemes elugrani megnézni/meghallgatni hátha találsz valamit ami tetszik aztán ha nem sürgős akkor megvárni a pénteket.

(#57) vacs


vacs
veterán

A Proda X6 (2 x 6W Bluetooth + SD kártya olvasós) hangszóró 11.27-én akciós lesz (teszt).

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#58) -FreaK- válasza vacs (#57) üzenetére


-FreaK-
veterán

Jól hangzik, köszi az ajánlást.

Épp asszonykámnak keresek ilyen kékfogas hangszórót, érdekelne melyik lehet a legjobb hangminőség/ár szempontjából. 10-20e Ft között mit ajánlotok? (ez a Proda X6 eddig jónak tűnik)

(#59) lexter00 válasza -FreaK- (#58) üzenetére


lexter00
őstag

Xiaominak brutál jó bt hangszórói vannak.

(#60) -FreaK- válasza lexter00 (#59) üzenetére


-FreaK-
veterán

Csak ezt a kis kerek verziót találom itthon. Annál azért gondolom ez a Proda X6 jobb lehet, a keretbe meg belefér.

(#61) twi452


twi452
senior tag

Emag-on Denon Envaya mini 39-ről 28-ra
A nagy Envaya is 60-ról 40-re

[ Szerkesztve ]

(#62) vacs


vacs
veterán

Én rendeltem egy Proda X6-ot, de érdemes körülnézni a Black friday topikban is, oldal tetején az összefoglaló lenyit és az Audio kategórában vannak jó akciók.
Pl az extremeaudio-nál.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#63) janston


janston
aktív tag

Sziasztok!
Még egyszer megpróbálom a kérdést: a 2x6W proda x6 hangosabb/jobban szól, mint egy 1x10W-os Sony kis kocka? Elméletben?
Köszi!

(#64) vacs válasza janston (#63) üzenetére


vacs
veterán

Ezt kérdezd meg inkább itt: [link]

(^)(>.<)(^)

(#65) lexter00


lexter00
őstag

Vetem egy ilyet remélem nem csalódom benne csak jót hallottam a márkáról.

(#66) -FreaK- válasza vacs (#57) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez lett végül, köszi az ajánlást! 16e volt leárazva.

(#67) Virág et. válasza -FreaK- (#66) üzenetére


Virág et.
senior tag

Érdekelne a tapasztalatod X6-ról.

Én most ezekre szűkítettem a listát:
- JBL Clip+
- JBL Flip2
- Proda X6
- Lenovo 500
- AquaJam 2

(20e fölé nem mehetek, pedig ott már van pár érdekes cucc :))

[ Szerkesztve ]

(#68) -FreaK- válasza Virág et. (#67) üzenetére


-FreaK-
veterán

Arra még kicsit várni kell, mert karácsonyi ajándék lesz :)

(#69) kukac7


kukac7
tag

hello

vegigolvastam a topicot, meg a neten is par cikket.
30korul keresnek bt-s hangszorot, inkabb csak a lakasba, nem feltetlenul hordozni.

ket versenyzot neztem ki.
- jbl flip 3
- kitsound boom 2

a boom 2-tol tobb helyen nagyon jokat olvastam (itt is kommentekben), meg persze a jbl-rol is.

van vkinek tapasztalata ezzel a ket hangszoroval?
ki melyiket ajanlja?
esetleg masik alternativa?

koszi!

(#70) twi452 válasza kukac7 (#69) üzenetére


twi452
senior tag

ha van egy jó fülesed/fejesed akkor ezen a csatornán találsz jópár összehasonlító videót
hangfallal nem érdemes hallgatni de fülessel elég jó "képet" ad róla, hogy milyen a hangjuk :D

itt pl a denon envaya mini-vel hasonlítja össze a flip 3-at
emagon volt 28ért ez a denon.. de mire rászántam magam elvitték mind ezt is meg a nagyobb tesóját is.. (nem gondoltam volna :D)
amúgy mm-ban 33 körül van épp

https://www.youtube.com/watch?v=Ur0jeDSTDjg

[ Szerkesztve ]

(#71) Virág et. válasza kukac7 (#69) üzenetére


Virág et.
senior tag

Esetleg a Jam HX-P920-at is nézd meg, a webes tesztek alapján elég jónak tűnik....

twi452: megtaláltuk ugyanazt a faszit... :) tényleg sok BT hangfalat tesztelt...

[ Szerkesztve ]

(#72) kukac7 válasza Virág et. (#71) üzenetére


kukac7
tag

koszonom, megnezem majd a linkeket, videokat! :R

(#73) vacs válasza Virág et. (#67) üzenetére


vacs
veterán

A pénteken rendelt akciós Proda X6 ma meg is érkezett.
Ma délután tesztelgettem és eddig best/buy!
Van nekem egy ilyen Sdy019-em is, ez se szól rosszul, de sajnos kb fél év után az egyik hangszóró elkezdett recsegni, pedig nem gyilkoltam! :(
Visszatérve az X6-ra: sokkal szebben szól, mint a kicsi kínai, dinamikusabb a hang és van basszus is!
Nekem fontos volt, hogy SD kártyáról is játsszon zenét, de nfc-vel pillanatok alatt párosítottam a telefonhoz is!
Örülök, hogy ezt vettem (15.990-ért), ár/érték arányban szerintem nagyon jó cucc, aki pedig nem akar 20K-nál többet költeni, annak szerintem az egyik legjobb választás.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#74) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Adott egy mezei BT hangszóró, amit egy BT stick segítségével a PC-hez szeretnék csatlakoztatni. A géphez már csatlakozik a hátlapi jack-eken keresztül egy 5.1-es hangrendszer. A kérdés az lenne, hogy megoldható-e az, hogy egyszerre szóljon az 5.1-es rendszer és a BT hangszóró, amit ugye lehet hurcibálni a lakásban? Ha igen, akkor ezért vennék egy BT stick-et, amit egyébként másra nem használnék.
Alaplapi hangkártyám van: Realtek ALC 887 (ASUS H97M-Plus)
A válaszokat előre is köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#75) twi452


twi452
senior tag

Ma beugrottam a Telekomhoz a szigetes Jam classic-ért

kétezret megér, szerencsére az idétlen matrica simán lejön róla és a szép grafitszürke fényezés ott van alatta :D
Természetesen dübörgő basszusokat nem szabad várni tőle de most benyomtam spotify-n random egy rádiót és egész szép tisztán szól, mélyben elég vékony ez tény. Akinek dübörgés kell annak nem ajánlom :)

Egy kis hálószobát azért meg lehet hanggal tölteni vele olyan kis kellemes háttérzenének, hogy valami szóljon erre megfelelő.

Többet azért én sem adnék érte de ennyiért nem mondhatom, hogy nem éri meg :)

(#76) itouchfan


itouchfan
senior tag

nemtudom mennyire aktív ez a topik, de segítségeteket szeretném kérni.
Kisméretű, hodozható, bluetooth-os hangfalat keresek maximum 12k-ig árkategóriában, androidos telefonhoz. Mi az ami legjobb ár-érték arányú ebben a szegmensben? vagy mennyivel drágább egy jobb, egy jó minőség? Hallottam már hordozható JBL-eket, nem is egyszer és nem is egy félét, de nekem 30 illetve 70-90ezer Ft-okat nem ér meg egy hangszóró, csupán egy kompakt, de élvezhető minőségű darabot szeretnék. :) előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#77) lexter00 válasza itouchfan (#76) üzenetére


lexter00
őstag

Xiaomi hangszóróit dícsérik,nekem egy már útban van de még kb 2hét mire megjön.De a Proda x6 is nagyon ajánlott csak az már 16-17 ezer körül van.

(#78) itouchfan válasza lexter00 (#77) üzenetére


itouchfan
senior tag

köszi :R
igen, a prodát én is megtaláltam már. xiaomiról esetleg egy linket tudsz küldeni?
[erről] és [erről2] vmi tapasztalat, vélemény?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#79) Virág et. válasza lexter00 (#77) üzenetére


Virág et.
senior tag

Üzletben kipróbálható Prodát tudtok valahol Pesten?

(#76) itouchfan: ár/értékben legjobb valószínűleg a Telekomos JAM 1990 forintért :).

[ Szerkesztve ]

(#80) lexter00 válasza itouchfan (#78) üzenetére


lexter00
őstag

teszt De külföldről(ebay) rendelven jóval olcsóbb mint itthon

(#81) itouchfan válasza lexter00 (#80) üzenetére


itouchfan
senior tag

köszönöm szépen, hasznos volt. :R JBL Go-ról vélemény?
vagy ti mit használtok, mit tudtok még ajánlani? :B

egyébként a másik, hogy én se merném így berendelni amcsiból, előtte mindenképp meghallgatnám boltban..

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#82) Dolphine válasza itouchfan (#81) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem van Xiaomi (a téglalap alakú) és JBL Go is.
Mi a kérdés ezzel kapcsolatban? :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#83) duronx válasza Dolphine (#82) üzenetére


duronx
senior tag

Melyik szól jobban? Mi a tapasztalatod a JBL GO-val?
(most rendeltem egyet, remélem nem döntöttem rosszul)

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#84) itouchfan válasza Dolphine (#82) üzenetére


itouchfan
senior tag

Hát igen legfőképp ez amit a kolléga is írt. JBL go vagy jam a két reális, azok közül melyik?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#85) Dolphine válasza duronx (#83) üzenetére


Dolphine
addikt

Hangban szerintem egyforma, bár a Xiaomi-ban két hangszóró van, a JBL-ben egy.

Nekem más szempontok is játszanak:
1. JBL GO-nál van Jack bemenet, tehát rá lehet közvetlenül kötni bármire ami rendelkezik Jack aljzattal
2. JBL GO-nak van külön hangerő szabályozója a tetején. Mondjuk nincs nagy jelentősége, mivel ugyanazt tudja, mintha az eszközön adnál rá hangerőt. A Xiaominál nincs semmi a bekapcsológombon kívül.
3. JBL GO kb. 5-6 óra lejátszás, a Xiaomi 10-12 óra lejátszás
4. JBL GO drágább

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#86) duronx válasza Dolphine (#85) üzenetére


duronx
senior tag

"JBL GO kb. 5-6 óra lejátszás, a Xiaomi 10-12 óra lejátszás" ez jól hangzik, de az általad leírtak alapján nem fogok csalódni a JBL GO-ban sem :) :R
Még egy kérdés, telefonálásra is lehet használni?

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#87) Dolphine válasza duronx (#86) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem csalódsz a JBL-ben az tuti!

Van a JBL-ben beépített mikrofon!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#88) itouchfan válasza Dolphine (#87) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi, akkor szerintem nekem is az lesz. Még az a kérdésem hogy ugye méretileg elég kicsi, de mégis, mekkora teret tölt be? Vagy mennyire hangos? Tudom hogy hülye kérdédnek tűnik de abszolút szubjektív véleményre vagyok kíváncsi. :)

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#89) duronx válasza Dolphine (#87) üzenetére


duronx
senior tag

:C szuper :R

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#90) Dolphine válasza itouchfan (#88) üzenetére


Dolphine
addikt

Szívesen.
Nem, nem hülye kérdés!
Én tanár vagyok és egy osztályteremben (~30 fő) simán használható úgy, hogy a hangerő nincs maximumon. A laptop értékei szerint 60-80% szokott lenni, a forrás minőségétől függően. Ez az érték a Xiaomira is igaz! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#91) twi452


twi452
senior tag

Telekomnál ma pont a jbl go az akciós termék
7200 pénz

(#92) Dolphine válasza twi452 (#91) üzenetére


Dolphine
addikt

Az nagyon jó ár érte!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#93) itouchfan válasza Dolphine (#90) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nagyon köszönöm! Akkor lehet ránézek a Telekomon és rendelek egyet. Köszi mindenkinek! :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#94) Dolphine válasza itouchfan (#93) üzenetére


Dolphine
addikt

Igazán nincs mit! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#95) Eladó445


Eladó445
tag

sziasztok!
olyan Bluetooth hangszórót keresek, amit lehet hallani kocsiporszívózás közben.
0-5000ft-os árban. lehet itthoni, ill ebayes, aliexpresses stb. oldalról is. köszi.

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#96) vacs válasza Eladó445 (#95) üzenetére


vacs
veterán

Ennyi pénzért nem nagyon kapsz ilyet.
Kapcsold be a zenét az autóban, vagy hallgasd fülhallgatóval!

(^)(>.<)(^)

(#97) hunaqua válasza hunaqua (#41) üzenetére


hunaqua
addikt

Megérkezett a Bluedio BS-3. 27usd-ért ingyen volt! :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#98) duronx válasza hunaqua (#97) üzenetére


duronx
senior tag

Első benyomás, észrevételek a hangszóróval kapcsolatban ? :)

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#99) hunaqua válasza duronx (#98) üzenetére


hunaqua
addikt

Tetszik,így 8000 huf-os áron szerintem nagyon jó vétel volt.Nagy hangerőn sem torzít.
...ha nagyon kötözködni akarok,akkor lehetne még több mély,de rendben van a cucc. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#100) lexter00 válasza hunaqua (#99) üzenetére


lexter00
őstag

Mélyet ne várjunk ilyen kis ezközöktől,lehetetlenség.Talán mélyben legjobb a Proda X6 de az minimum dupla áron van.Nekem egy kerek Xiaomi van útban semmi extrát nem várok el tőle csak szóljon kellő hangerőn és kész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.