Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) itouchfan


itouchfan
senior tag

még sem határoztam el magam teljesen a JBL Go mellett, ugyanis néhány helyen azt olvastam, hogy gyenge a BT hatótávolsága, 3-4 m után akadozik, szakadozik a hang.
Megnéztem még pár hangfalat, ennek apropóján, egy kicsit feljebbi árkategóriákban is. ezeket találtam: [xiaomi square] , [HDMX JAM audio] , [jam audio thrill] , és ami nekem a legszimpatikusabb, ilyet hallottam is már: [Samsung level box mini]. Illetve még egy érdekesség, [erről - auna beachboy] mit gondoltok?

Szóval a kérdés? Melyik jobb hangban, és ár-érték arányban mint a JBL Go, és melyik ami semmiképp se jön szóba?
Előre is köszönöm ha valaki válaszolna :R :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#102) Dolphine válasza itouchfan (#101) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem tudom, hogy hol olvastad ezt a gyenge hatótávolságot, de szerintem ez nem igaz! Én nap mint nap használom, nem szoktam ilyet tapasztalni. Bár tény, hogy nem 10 méterre teszem a laptoptól / tablettől.
Két alkalommal szokott előfordulni, hogy szakadozik a hang.

1. Ha merül a hangfal
2. Laptopnál a bluetooth ablak aktív, akkor szintén szakadozik a hang, ezt a Xiaominál is ezt csinálja. Ha lecsukom ezt az ablakot, akkor megszűnik, szerintem ez Windows hiba!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#103) itouchfan válasza Dolphine (#102) üzenetére


itouchfan
senior tag

okés, köszönöm. közben kicsit beleszerelmesedtem ebbe a hangfalba: most 27k helyett 14 ezer forintért meg lehet kapni, és a videóban elég ütősnek tűnik a hangja. Tudom bazi nagy, szinte gyökeres ellentéte a JBL Go-nak, de ha ennek tényleg ilyen hangja van, mint [ebben a videóban] akkor ez ennyiért elég BestBuy :C

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#104) twi452


twi452
senior tag

Ma a TDK A28 trek flex az akciós telekomnál

Ezt tesztelte is a kedvenc youtube-os bt hangszórós emberünk is :)

[link]

(#105) Dolphine válasza itouchfan (#103) üzenetére


Dolphine
addikt

A szerelem nagy úr! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#106) Virág et. válasza lexter00 (#100) üzenetére


Virág et.
senior tag

Neked van X6-osod? Meghallgattam egy boltban, tényleg elég normális mélyei (és magasai) vannak az árához képest, de mintha nagy hangerőn betorzított volna. Persze lehet, hogy csak a nagy tér miatt túlságosan feltekertem, illetve a tesztzene is ismeretlen volt, lehet, hogy az is "túl volt vezérelve".

(#107) lexter00 válasza Virág et. (#106) üzenetére


lexter00
őstag

Nekem nincs,de hallottam hogyan szól egy kb 16nm szobában,nekünk nem torzított még max hangerőn se,nagyon megéri az árát csak én nem akartam annyit rá költeni.

(#108) Kobe


Kobe
veterán

Sziasztok

Xiaomi speaker vetelen torom a fejem de nem tudom hogy a teglat vagy a kerek valtozatot eri e meg jobban? Dizajnra jobban bejon a kerek, nem tudom a tegla mennyivel szolhat jobban....

(#109) itouchfan


itouchfan
senior tag

ígérem, utoljára teszem fel a kérdést, csak teljesen döntésképtelen vagyok. 3 hangszóró maradt:
- [JBL GO] mellete szól: az ára, a kompaktsága, és a márka, ill. hogy sokan veszik. ellene hogy azért kicsi, és a két nagyobbnak jobb hangzása van feltehetően.
- [PRODA X6] - mellette szól: csomó teszt, tuti infok, teltebb hangzás mint a jbl-nél.. komolyabb darab. ellene szól: ár
- [ONECONCEPT BEACHBOY 2.1] mellette szól: tetszik, és ha olyan hangja van mint ebben videóbanakkor ez elég komoly lehet, illetve az ára is kedvező. ellene szól: hogy elég nagy, szinte semmit nem tudok a márkáról és a hangszóróról, egy videó van youtube-n.
ti hogy döntenétek?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#110) lexter00 válasza itouchfan (#109) üzenetére


lexter00
őstag

Proda x6 egyértelműen

(#111) Virág et. válasza itouchfan (#109) üzenetére


Virág et.
senior tag

Proda X6: azért olyan tömérdek teszt nincs róla ( és nem is biztos, hogy ezek túl függetlenek), a "tuti infók" is csak pár fórumbeli hozzászólásból jönnek... a fene tudja, hogy mihez hasonlították azok, akik dicsérték.
Én pár percig hallgattam egy üzletben, valóban nem tűnt rossznak,talán valahol a JBL Flip környékére (azt mondom meg, hogy 1, 2 vagy 3 :) ) helyezném, de én sem tudtam egyszerre kipróbálni őket.

Kétségeim:
- szerintem nagy hangerőn a mély torzított,
- a fene tudja, hogy meddig bírja az akkuja,
- nincs tapasztalat, hogy mennyire tartós termék.

Én valószínűleg azért veszek kettő a gyerekeknek :D, de magamnak inkább bepróbálnám a JAM Heavy Metalt vagy az Anker Premiumot..
Igaz ezek másfél-kétszer annyiba kerülnek.

Szerintem hallgasd meg valahol a saját zenéiddel, és akkor vedd meg, ha tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#112) slmq3


slmq3
csendes tag

Sziasztok!

SONY SRS X11-ről van valakinek véleménye? Fürdőszobában gondolom nem érdemes használni..

"Ugye vagyok aki leszek, ugye leszek ami marad?" by Hiperkarma

(#113) lexter00 válasza slmq3 (#112) üzenetére


lexter00
őstag

Mert?Pici,erős 2x5 vatt hangszóró van benne.

(#114) Virág et. válasza slmq3 (#112) üzenetére


Virág et.
senior tag

A már korábban párszor idecitált clavinetjunkie videóját érdemes megnézni, utána talán tisztább lesz a kép (meg a hang :) )

[ Szerkesztve ]

(#115) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Rendeltem egy ilyet ajándékba, de nem jött meg 1,5 hónap alatt, így most kénytelen vagyok valami mást venni. Max 10 ezerért amit most is meglehet venni (akár apróról bontatlanul), mit ajánlanátok?

(#116) Virág et. válasza B-L-A-C-K (#115) üzenetére


Virág et.
senior tag

Nézd meg ezt hátha a kinézetén kívül a hangja is hasonló a Xiaomihoz...

Esetleg ha találsz még valahol sima (nem plus) JBL Clip-et, azok 9900-ért mentek még egy-két hete.
Vagy kicsit a megcélzott határon túl a TDK A12.

A Telekomos árak egyébként nem rosszak, ebben a kategóriában kínálnak pár lehetőséget (JBL Go, Sony, Nokia)

(#117) B-L-A-C-K válasza Virág et. (#116) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi! Végül ez lett, szerintem a célnak tökéletes.

(#118) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

30-40 ezer körül szánnék egy ilyen BT hangszóróra.
Jelenleg egy 2 éves Soundfreaq Soundspot-ot hallgatok. 25k volt az új ára, ehhez képest most 10k körül elérhető. Állítólag a mai napig meglehetősen hi-fi cuccnak számít az ilyen méretű ultrahordozható eszközök között, de épp ezért kíváncsi vagyok, ha följebb lépek és egy JBL, H/K, Bose, stb. prémium márka termékét veszem (bár azok nem 30-40, hanem inkább 70-80k környékén elérhetőek, akkor miben leszek előrébb, mi várható ezektől.

Mit ajánlotok első nekifutásra a 30-40 ezres szegmensből?

Köszi!

(ilyen a Soundspot:)

(#119) B-L-A-C-K válasza HagaNRG (#118) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Minap kerestem ajándékba ~10 ezres nagyságrendben valamit, Media Markt-ban hallgattam párat, mondom megnézem egy ilyen 70 ezrest is hogy szólt, abszolút nem ájultam el tőle... :N

[ Szerkesztve ]

(#120) HagaNRG válasza B-L-A-C-K (#119) üzenetére


HagaNRG
őstag

Látod, egy kicsit én is ettől félek, hogy nehogy fölöslegesen fizessek több tízezret azért, hogy BOSE, vagy HK felirat legyen ugyanazon az egyutas, 2cm hangszórós kínai tejfölösdobozon...

(#121) B-L-A-C-K válasza HagaNRG (#120) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem nem éri meg a tiédet lecserélni, persze nem vagyok a szekértője a témának, de nem hiszem egy ilyen kis hangszóró tud olyat nyújtani hogy leesen az állad.

(#122) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Én is ettől félek.

Ha mégis csere lesz, megírom a tapasztalatokat!

(#123) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok. Ha egy JBL GO-t rákötök jack-to-jack kábellel a laptopra akkor nagyobb üzemidő elérhető? Vagy a Bluetooth ugyan úgy menni fog benne?
Telefonnal is lehetséges így összekötni hogy ne feltétlen kelljen bluetooth-t használni?
Köszi előre is.

(#124) twi452 válasza mouzrr (#123) üzenetére


twi452
senior tag

a jam-nél így van
külön ki is van emelve, hogy bt kb 4 órát bír, vezetékkel kb 12-őt
gondolom a többinél is hasonló elven működik

(#125) kardex


kardex
újonc

Sziasztok!
Vásároltam egy JBL Flip3-as hangszorót!Android alól jól müködik(telefon,tablet) de a laptoppal már gondom van!A laptopon windows 7 fut!A laptop jól működik a tescos bluetoothos hangszoróval ezért nem értem miért nem szól a flip3!Látszólag kapcsolódik ki is írja hogy kapcsolódnak de nem szól(nincsen lenémítva!)!
Ha valakinek van ötlete mit lehetne tenni kérem írja meg(a drivereket frissítettem)!
Előre is köszönöm!

(#126) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!

Sürgősen (karácsonyi ajándéknak :W ) vennék egy bt hangszórót, 10-15k körül. Sajnos ahol lakom elég korlátozottak a lehetőségek, viszont holnap Bp. környékén lesz dolgom, így be tudok ugrani...

Mit tudnátok ajánlani? Olvasgattam a fórumot, de ha jól emlékszem ezekről eddig nem esett szó, pedig ezeket néztem ki első körben:

- Sencor Imperial BTS 600
- Pure Voca
- Pure Jongo
- Gear4 Xome
- JBL Go (ez mondjuk elég kicsi a jelenlegi igényekhez)

Esetleg ezekről tud valaki mondani bármi jót és/vagy rosszat? Bármilyen tippet, tanácsot, más ajánlatot elfogadok! :U

Előre is köszönöm! :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#127) mouzrr válasza apholyon (#126) üzenetére


mouzrr
őstag

Mik az igények? Én most szereztem be egy JBL GO-t, és nagyon jó hangzása van, meg vagyok vele elégedve. Van rajta egy kis led ami több színben tud jelezni (töltés alatt áll, kapcsolódva van BT-on keresztül, még nincs kapcsolódva, alacsony töltöttségi szint) és jó a külseje is.

[ Szerkesztve ]

(#128) apholyon válasza mouzrr (#127) üzenetére


apholyon
aktív tag

Hát, ha ilyen kategóriában beszélhetünk igényekről... :))

Aránylag hangos, jó minőségű hangzás, nagyobb hangerőn is, szép, erőteljes basszus. Kb. ennyi. :U

Ez a Proda X6 tényleg akkora sztár? Kicsit kicsúszik a keretből, de ha tényleg annyira jó...

Szerk.: JBL-nél az igény részt a méretére értettem, a felsoroltakhoz képest töredék a méret, ebből adódóan halkabb is (gondolom).

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#129) pms11


pms11
újonc

Hello!

Két hangfal között vacilálok Samsung level box mini és Sony srs X11. Nem igazán tudok dönteni. Otthoni felhasználásra lenne. Leginkább zenehallgatásra.

(#130) vacs válasza apholyon (#128) üzenetére


vacs
veterán

A Proda X6 tényleg király, megérte a 16K-t (Black friday-kor volt ennyi).
Itt írtam róla pár sort.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#131) Surda-


Surda-
őstag

Október 29-én rendeltem egy Musky Dy 21L hangszórót Gearbestről, tegnap meg is jött.
Várakozáson felül szól, bár ez a videóban annyira nem jön át.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#132) HagaNRG válasza apholyon (#126) üzenetére


HagaNRG
őstag

Szia!

Továbbra is a Soundfreaq Soundspot hangszórót ajánlom.
Már csak a méretéből adódóan is magasan az árkategória legjobb darabja!

Edigital forgalmazza:)

(#133) *Tata* válasza vacs (#130) üzenetére


*Tata*
senior tag

+1 kb.3 hete vettem,és minden nap használom,kb.10 órát megy 3/4 hangerőn.
Ehhez kb.5-6órát kell tölteni.
Itt egy új teszt is róla,talán hallatszik azért a basszus ereje.[link]

(#134) itouchfan


itouchfan
senior tag

na tegnap este meghozta a Jézuska a JBL Go-t!! :K nagyon tetszik, nagyon jó minőségű hangja van, főleg a méretéhez képest! :R aki nem studió minőséget, csak élvezhető kompakt eszközt szeretne zenehallgatáshoz, akkor csak ajánlani tudom. ;) :B

köszönöm mindenkinek a segítséget, aki segített a választásban! :R illetve boldog, békés karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#135) Dolphine válasza itouchfan (#134) üzenetére


Dolphine
addikt

Én mondtam! írtam, hogy ez lesz! :DDD
Boldog Karácsonyt Neked is és legyen sokáig örömöd a JBL GO-ban! :K

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#136) pane


pane
tag

Sziasztok
Egyik fiamnak vettem egy JBL GO-t. Ennek az lett az eredménye hogy a másiknak is kell. Igen ám de nem szabad azonos legyen.
Nos, ebben a kategóriában kéne találnom egy másikat.
Tudtok ajánlani ilyent?

(#137) twi452 válasza pane (#136) üzenetére


twi452
senior tag

vegyél más színűt, 8 félében van, az már nem azonos ha más színű :)

(#138) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Most rendeltem egy Anker Premiumot jövőre meg is jön. :DD
Majd írok róla pár szót.
Eredetileg Xiaomi téglát akartam az újabb szériából, meg néztem a Bluedios BS-3-at illetve a Jam Heavyt is.
Aztán a neten talált videók és tesztek alapján elvetettem mindet.
Az itt ajánlott Youtube csatornát tanulmányozva az Anker tűnt a legjobbnak.
Remélem élőben is jó lesz. :)
Élőben hallgattam már Denon Envaya minit, ami nagyon nagyon meggyőző csak az ára húzós.
JBL Charge 2 is nagyon jó volt élőben, de az még a Denonnál is drágább.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#139) pane válasza twi452 (#137) üzenetére


pane
tag

Ezzel az ötlettel már próbálkoztam...

(#140) Surda- válasza pane (#139) üzenetére


Surda-
őstag

Attól nem félsz,hogy ha jobbat veszel az lesz a baj,ha meg rosszabbat,akkor az?
Pontosan ugyanolyat meg kis eséllyel.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#141) pane válasza Surda- (#140) üzenetére


pane
tag

Csak rosszabb ne legyen. Meg sokkal drágább sem. :W

(#142) itouchfan válasza pane (#141) üzenetére


itouchfan
senior tag

ebben az árkategóriában nincs más, ami felvenné vele a versenyt. majdnem duplaennyiért tudsz venni olyat ami megéri, de az meg minőségben is jobb valószínüleg (proda x6).. marad a JBL Go...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#143) lexter00 válasza itouchfan (#142) üzenetére


lexter00
őstag

Vagy a kerek xiaomi [link] és az apródon vesztegetnek is egy újat 5 ezer ft-ért annyiért bőven megéri a xiaomi.

[ Szerkesztve ]

(#144) pane válasza lexter00 (#143) üzenetére


pane
tag

xiaomi megközelíti a jbl go erejét?

(#145) lexter00 válasza pane (#144) üzenetére


lexter00
őstag

teszt Igen,egyformán jók.Szerintem a xiaomi pofásabb,de ez ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

(#146) pane válasza lexter00 (#145) üzenetére


pane
tag

Köszönöm, talán akkor Xiaomi lesz a befutó. De most látom van két hangszórós squarebox változatban is.

(#147) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!

A szűkös idő és korlátozott lehetőségek végett én végül a Pure Jongo S3X mellett maradtam, de egyáltalán nem bántam meg. Gyönyörűen szól nagy hangerőn is (utolsó kb. 5%-nál már minimálisan torzít, ha Droplex-et hallgat az ember :)) :), a 4 irányba álló 4 külön hangszóró + a mély szépen teszik a dolgukat, illetve a több funkciós hangzás sem bizonyult haszontalannak. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki kis költségvetésből szeretne jó minőségű BT hangszóróhoz jutni. A tartósságát illetően nyilván nem tudok még mit mondani, ajándék ugyan, de majd írok róla, első blikkre jó minőségűek a felhasznált anyagok, jól is össze van szerelve, szerintem tartós lesz, de majd meglátjuk... a BT hatótávját nem teszteltük, de lakáson belül több falon keresztül sem volt gond. Az akksija egy feltöltéssel ment több, mint 5 órát és még félig jelezte a töltést... 11.5k-ért bőven megéri. :U

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#148) Surda- válasza apholyon (#147) üzenetére


Surda-
őstag

Hol vetted?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#149) twi452 válasza apholyon (#147) üzenetére


twi452
senior tag

Érdekes kis kütyü, honnan sikerült beszerezni ha nem titok? :)

szerk: látom mást is érdekel :D
én egy "picit" magasabb árat találtam rá hivatalosan

[ Szerkesztve ]

(#150) apholyon válasza twi452 (#149) üzenetére


apholyon
aktív tag

Én is csodálkoztam... Tesco-ban egyébként (pedig nem szokásom ott elektronikai eszközt vásárolni :N ).

Mondjuk sok összehasonlítási alapom nincs (mármint BT hangszórók terén), nekem volt lehetőségem kipróbálni vásárlás előtt, engem meggyőzött... :K

Viszont csak fél év gari van rá elvileg. :F

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.