Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) Cs1csó válasza bolic (#36548) üzenetére


Cs1csó
félisten

A meghökkenésedre magas labda lett a válasz, remélem valaki lecsapja! Aktiválja magát mindenki! :DDD

(#36552) bolic válasza Cs1csó (#36551) üzenetére


bolic
őstag

:DDD

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#36553) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

OMV-vel torrent-ezik itt valaki? Arra is a Qbit a legjobb?

(#36554) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hétfő reggel kicsit hűvös volt a 8 fok :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#36555) ggg666 válasza enginev3.0 (#36554) üzenetére


ggg666
őstag

Mert nem használod

(#36556) enginev3.0 válasza ggg666 (#36555) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azért azt nem mondanám :U

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#36557) Horvi válasza SunMount3r (#36553) üzenetére


Horvi
őstag

Igen én OMV 5-el torrentezek. Most épp qBit van fent dockerben és azzal töltögetek.

Hello darkness, my old friend...

(#36558) mgTerminator válasza SunMount3r (#36553) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én ott szoktam 100-ast tankolni, na meg gázt is :D

(#36559) SunMount3r válasza Horvi (#36557) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És van valami amiben más az a Qbit verzió, vagy full-osan ugyan olyan, mint a Win-es? Megvan benne minden ficsőr/beállítás?

(#36560) Horvi válasza SunMount3r (#36559) üzenetére


Horvi
őstag

Ugye a WebUI-val éred el, meg asszem telefonos appal is lehet(én ezt nem használom). Amit biztosan tudok, hogy nincs benne az az RSS. Mást úgy nem vettem észre de annyira rég óta még nem használom a qBit-et. De majd az okosabbak kijavítanak.

Hello darkness, my old friend...

(#36561) SunMount3r válasza Horvi (#36560) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mármint az OMV WebUI-jával, tehát az egész rendszert és azon belül a Qbit-et, mintha a desktop-on futna, vagy a sima, direkt Qbit-es WebUI-val? Ez utóbbiról nemrég írtam itt, hogy elég kemény hiányosságai vannak a desktop verzióhoz képest (számomra, olvasd el feljebb esetleg), amivel nekem nem lesz éppen annyira jó...

(#36562) Horvi válasza SunMount3r (#36561) üzenetére


Horvi
őstag

Ez a sima direkt Qbit-es WebUI, tehát nem olyan mintha desktopon futna. Lehet akkor átsiklottam a leírásod felett, viszont akkor így nem biztos, hogy neked is jó alternatíva ez a dockeres megoldás.
Nekem nem voltak úgymond speciális igényeim. Előtte deluge volt azzal is elégedett voltam. Igazából nekem az kell, hogy töltsön le fel aztán annyi. Mondjuk az RSS nem lenne rossz.

Hello darkness, my old friend...

(#36563) betyarr


betyarr
veterán

egyik napról a másikra nem tudom elérni a qb webes felületét,pedig minden be van állítva: qb webes elérés bekapcsolva,router portforward rendben,tűzfal szabály rendben,ddns rendben.
mi lehet vajon?

(#36564) Kekmen válasza betyarr (#36563) üzenetére


Kekmen
senior tag

Localban megy? ( 127.0.0.1:port)

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#36565) betyarr válasza Kekmen (#36564) üzenetére


betyarr
veterán

közben megjavult.pár órája szenvedtem vele.de hogy mitől...már minden megvolt pedig: mindent rebootoltam,kihúztam a hálózatból,tűzfalszabályok,portforward újrakreálása,minden.most meg végül valahogy megint működik.ez a technika ördöge lehetett... :U már csak azért is,mert a hálózati meghajtót sem láttam.a szerver gépen egy kicsit el voltak állítódva a megosztási beállítások.az sem volt pedig piszkálva...ez egy ilyen nap :W

(#36566) podcast


podcast
tag

És az mitől van, hogy megjelenéstől számítva 10 másodpercen belül kliensben van a torrent, majd nálam még mindig 0 seeder 0 peer van a kliensben, miközben a torrent oldal statisztikája szerint már 15-en le is töltötték?

Magyarul jóval lassabban kezdi nálam a letöltést.
qbit és 300/300as net

(#36567) TeeJay válasza podcast (#36566) üzenetére


TeeJay
félisten

4.2.5-öt használsz?
nekem egyből jelzi ha van seed mivel autoDL-el töltök és elsők között vagyok ha megjelenik valami torrent

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36568) podcast válasza TeeJay (#36567) üzenetére


podcast
tag

mi az az autodl?

alapvetően nálam sincs gond, hisz elindul idővel, csak ugye egy új torrentnél fél perc késlekedés is sok. Addigra már 5-en seedelnek egy 2 gigás torrentet :D

(#36569) Laccoss válasza podcast (#36568) üzenetére


Laccoss
addikt

Portnyitást csináltál? Nem vagy NATolva?

(#36570) enginev3.0 válasza podcast (#36568) üzenetére


enginev3.0
félisten

Automatikusan letölti a torrentet amint felkerült az oldalra és berakja a kliensbe

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#36571) body007 válasza enginev3.0 (#36570) üzenetére


body007
addikt

Mindent? Hakell / hanem? :U

Mi a neved az N-es oldalon? Megnézném az arányod :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#36572) betyarr válasza enginev3.0 (#36570) üzenetére


betyarr
veterán

ez lenne az?

hogy működik pontosan ez az autodl?

(#36573) Cs1csó válasza body007 (#36571) üzenetére


Cs1csó
félisten

Letöltést nem számolja az oldal.

(#36574) Dragon3000 válasza body007 (#36571) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nincs arány, így max a helyezését tudod megnézni.

(#36575) enginev3.0 válasza body007 (#36571) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az autodl azt tölti amit beállítasz neki :K

Sajnos nincs arány :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#36576) enginev3.0 válasza betyarr (#36572) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez csak kliensen belül
Ehhez még kell egy autodl program

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#36577) body007 válasza Dragon3000 (#36574) üzenetére


body007
addikt

Na egy csöppet le vagyok maradva pedig nem most reg-eltem :D

Mondjuk hozzátartozik, h "pár" éve nem használtam :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#36578) enginev3.0 válasza body007 (#36577) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nah akkor régebb óta van reged mint nekem :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#36579) body007 válasza enginev3.0 (#36578) üzenetére


body007
addikt

És mégse tudom, h nincs arány... :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#36580) mgTerminator válasza body007 (#36579) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát a kliensedben meg tudod nézni hogy amióta használod hogy alakult de az oldalhoz semmi köze.

(#36581) body007 válasza mgTerminator (#36580) üzenetére


body007
addikt

Persze, azt vágom - torrentenként is tudom nézni :K
Egyébként valami rémlik, h eltörölték az arányszámítást(számolást) évekkel ezelőtt - de akkor mit számol / néz az oldal? Mi alapján nem vágnak ki? :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#36582) mgTerminator válasza body007 (#36581) üzenetére


mgTerminator
veterán

Legalább 48 órát kell seedelni a torrenteket, persze ha vissza is tudod tölteni a letöltött adatmennyiséget akkor hamarabb kiesik a listából (felül aktivitás gomb). Csak a feltöltést látod szintén felül.

(#36583) body007 válasza mgTerminator (#36582) üzenetére


body007
addikt

aha :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#36584) podcast válasza Laccoss (#36569) üzenetére


podcast
tag

natolás nem tudom mit jelent

ezek a beállításaim, a port egy fix szám, amit kitakartam

Minél gyorsabban adom hozzá a torrentet a klienshez, annál később indítja el.
Tehát ha 0 seeder, 0 leech-nél adom hozzá, akkor nálam csak akkor indul el a letöltés, amikor már van 5-10 seeder.

[ Szerkesztve ]

(#36585) TeeJay válasza podcast (#36584) üzenetére


TeeJay
félisten

Fájlok előre lefoglalása ugye ki van kapcsolva? Csak mert azzal tököl egy ideig mire elkezdi letölteni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36586) Horvi válasza podcast (#36584) üzenetére


Horvi
őstag

Csak egy felvetés/kérdés. Miért van bekapcsolva az UPnP ha meg van adva a port fixen?

A nat meg ugye címfordítás. Ha nem vagy nat mögött akkor publikus ip címed van tehát ha a routeren megnézed a WAN addressedet és utána megnézed valami böngészős cuccal (whatismyip pl) akkor annak egyeznie kell. Diginél pl ha a routerben a WAN addressed 100.-al kezdődik akkor nat mögött vagy.

Emlékeim szerint ha nat mögött vagy akkor a routereden hiába nyitsz portot passzív maradsz. Ez nem 100% majd az okosabbak kijavítanak.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#36587) betyarr válasza body007 (#36577) üzenetére


betyarr
veterán

egy hangyányit vagy csak lemaradva :P 10 éves a regem.

[ Szerkesztve ]

(#36588) Laccoss válasza Horvi (#36586) üzenetére


Laccoss
addikt

@podcast:
Portot nyitni kétféle képen lehet: UPNP vagy portforward.

A kliensben mindkét esetben meg kell adni a portot amin keresztül kommunikál a kliens. Ez lehet fix, vagy változó.

UPNP esetében mindegy, portforwardnál nem.

UPNP-nél ha a kliensben be van kapcsolva, és a routerben is, akkor automatikusan nyit portot a router.

Portforwardnál az upnp legyen kikapcsolva a kliensben, és a routerben kell manuálisan beállítani a portszámot/porttartományt és az géped ipcímét.

NAT esetében itt a szolgáltató általi NAT-ról beszélünk (nem a routeredben lévőről), ami végűlis annyit tesz, hogy egy szerverre köt több felhasználót, és az a szerver visz ki az internet felé őket, így azok a felhasználók mind ugyanazzal a külső ipcímen láthatóak. Így a portnyitás nem lehetséges.

A fájlok előre foglalása is feltartja a letöltés megindulását, ill. ha nem vagy aktív (portnyisát hiánya, NATolás) akkor is nehezebben kapcsolódsz a peerekhez, ez több 10 perc is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#36589) Dragon3000 válasza betyarr (#36587) üzenetére


Dragon3000
veterán

Első 6 évben 5GB feltöltésem volt csak, 2-3 éve használom intenzívebben.

(#36590) betyarr válasza Dragon3000 (#36589) üzenetére


betyarr
veterán

"intenzívebben".nagyon szerény szóhasználat ;] :DD

(#36591) Dragon3000 válasza betyarr (#36590) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igen, mert előtte volt kb 100TB feltöltésem 10-11 év alatt, igy ahhoz képest megváltozott a torrentezési szokásom, na meg a 2-3 éve meglévő digi1000 is sokat dobott rajta.

[ Szerkesztve ]

(#36592) Johnyy


Johnyy
tag

Sziasztok!

Nálatok is írja a qBittorrent letöltésnél, hogy Elpazarolva: x MiB?

Mostanában vettem észre (de ezelőtt meg nem is figyeltem) hogy minden letöltésnél van néhány MB elpazarolt adat. Nem tudom, hogy most ez mindig is volt-e, vagy hogy normális-e, vagy nálam nem jó-e valami.

(#36593) enginev3.0 válasza Johnyy (#36592) üzenetére


enginev3.0
félisten

Engedd el

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#36594) podcast válasza Laccoss (#36588) üzenetére


podcast
tag

Lefoglalás nincs bekapcsolva, routerem nincs.

Lényegében akkor bármelyik megoldás lehet? Vagy UPNP kikapcsolás, vagy fix port? Vagy akár együtt a kettő is?

Egyébként biztos, hogy ez a gond?

(#36595) podcast


podcast
tag

egy másik téma:

Amikor bezárom a qbit-et, elküldi a torrent oldalnak a feltöltött adatmennyiséget?
Vagy be lehet frissíteni valahogy manuálisan, hogy elküldje?

Azt figyeltem meg, hogy legutolsó frissítés után 30-40GB felment még, de sem a kilépés, sem a torrent szüneteltetése nem küldte el ezt az adatmennyiséget a profilomnak.

(#36596) Kekmen válasza podcast (#36594) üzenetére


Kekmen
senior tag

Attól, hogy nincs routered, még lehetsz NAT-olva a szolgáltató által.
Az adatokat elküldi a kliens a trackernek, akkor legalábbis biztosan, ha szabályosan állítod le (óra mellett jobb klikk és kilépés).

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#36597) podcast válasza Kekmen (#36596) üzenetére


podcast
tag

Van rá esély valóban. Ha NAT-olva vagyok, akkor nem tudok semmit tenni a saját oldalamon?

(#36598) Laccoss válasza podcast (#36597) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor is a szolgáltatót kell felhívni.

A jobb kliensek automatikusan elküldik.

(#36599) Kekmen válasza podcast (#36597) üzenetére


Kekmen
senior tag

Az alap problémád, ha jól értettem az volt, hogy nem indulnak el időben a torrentek. Na most ennek a NAT-hoz semmi köze. A peereket akkor osztja ki a tracker a kliensnek, ha frissül. Ezt pedig egy "passzív" nettel is meg tudja tenni. Tehát vagy az oldal szinkronizációja késik és gyakorlatilag csak rosszul jelzi ki, vagy nem tud a kliensed frissíteni. Ezt könnyen le tudod ellenőrizni: Ha a kliensben megnyitsz egy friss torrentet, a trackerek fül alatt látod, hogy az állapota milyen. Ha várakozó, vagy nem frissül, akkor baj van. Ha működik, akkor csak az oldal jelzi ki tévesen és lehet te nyitottad meg későn.

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#36600) havri1 válasza Kekmen (#36599) üzenetére


havri1
félisten

Én inkább HW limitre gondolok, mint ahogy írták is a fileok lefoglálasát, hasonló.
Egész egyszerűen nem tudja időben elkezdeni, vár a hw-re.
Jó lenne tudni milyen gép, sokat segítene.

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.