Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) TIT válasza Jack Oneill (#36818) üzenetére


TIT
veterán

500-at bír simán.
SunMount3r: Gigának voltak ilyen lapjai pár éve,nézd meg a leírásba vagy neten az appoknál.

[ Szerkesztve ]

(#36852) Jack Oneill válasza TIT (#36851) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Köszönöm, akkor ilyen 500 körülire belövöm majd.

(#36853) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#36852) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Akkor az így néz ki elvileg, hogy 50000 KiB/s

(#36854) SunMount3r válasza TIT (#36851) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez egy 2008-as Asus P5QSE2 lap és az ethernet vezérlő rajta a manual-ja szerint valami Realtek 8111c-VCP, PCIe Gigabit LAN controller featuring AI NET 2, tehát nem hiszem, hogy érint ez a KillerLAN dolog.

(#36855) mpo


mpo
veterán

Elindítottam egy letöltést (0,5%-nál tart) , de csak egy seeder van és 16 napig tartana.
Hogyan oldjam meg, hogy ne legyen hit&run, ha nem ezt, hanem egy másik verziót szednék le, ahol sok a seeder.

Ha érted, akkor már elavult.

(#36856) woodworm válasza mpo (#36855) üzenetére


woodworm
veterán

A tartalom fülön a torrent teljes tartalmát kihagyásra állítod és a kötelező idő tartamára seedben hagyod.

(#36857) mpo válasza woodworm (#36856) üzenetére


mpo
veterán

Köszönöm.
Jól csináltam-e?
A tartalom fülön kivettem a pipát, a letöltési prioritás mellőzve állapotú lett.
Fönt az állapot pedig feltöltés állapotú.

Ha érted, akkor már elavult.

(#36858) woodworm válasza mpo (#36857) üzenetére


woodworm
veterán

Igen, így kellett.
Ha az ncore-ról van szó, akkor az oldalon ilyenkor a torrent státuszának leech-nek kell lennie.

(#36859) mpo válasza woodworm (#36858) üzenetére


mpo
veterán

Várok vele egy napot, mert most sehol nem látszik (összes és seed kötelezett).

Ha érted, akkor már elavult.

(#36860) woodworm válasza mpo (#36859) üzenetére


woodworm
veterán

Akkor nem töltöttél le belőle annyit, hogy seedköteles legyen. Nyugodtan elfelejtheted.

(#36861) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Úgy tűnik helyre jött a hálózati gondom a Qbit-el. Nem tudom hogyan lehetséges ez, de lehet valami Win10 frissítés okozta, mert most a legutóbbit feltéve már tegnap óta nem áll fent a dolog, legalábbis a Speedtest-jeim szerint.

(#36862) SunMount3r válasza SunMount3r (#36861) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem, nem jött helyre, most estére megint 30Mbit körül mérek. :(( :(( :(( Akkor csak 1 van: a szolgáltató.

(#36863) bolic


bolic
őstag

nCore kiskép film poszterre mindig onfocus módban nézegettem ezeket, most nincs kép egyik sem! Mi történt? :Y

Példakép:

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#36864) Rimuru válasza bolic (#36863) üzenetére


Rimuru
veterán

Reklamblokkolo?

Vigyázat, csalok!

(#36865) TIT válasza Rimuru (#36864) üzenetére


TIT
veterán

Attól az még menne,ha vacakol az oldal akkor nem jó.

(#36866) woodworm válasza TIT (#36865) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet azét kérdezte, mert nála működik.

(#36867) TIT válasza woodworm (#36866) üzenetére


TIT
veterán

Nem működik azt írta de van annak az oldalnak más baja is évek óta,kicsit elavult.

[ Szerkesztve ]

(#36868) woodworm válasza TIT (#36867) üzenetére


woodworm
veterán

Rimurunak válaszoltál, arra írtam, hogy valószínűleg azért tippelt a reklámblokkolóra, mert nála esetleg működik. Ahogy pl. nálam is működött és működik azóta is.

[ Szerkesztve ]

(#36869) bolic


bolic
őstag

Most újra elérhető mindkettő gépen a kisposzter, valami történt. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#36870) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Win10 OS alatt egy idő után leáll/kilép a QBittorent.
Talán valami beállítás lehet a gond?

(#36871) TeeJay válasza Jabby (#36870) üzenetére


TeeJay
félisten

mióta kijött a 4.2.5x64 azóta megy nálam 24/7-ben de még ilyet sosem láttam
Win10 Pro x64 2004 van és tökéletes
Nézd meg mi lehet a baj nálad

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36872) valakky válasza TIT (#36867) üzenetére


valakky
aktív tag

többek közt rég kellett volna már egy sport kategória, hogy a sorozat n legyen vele teleszemetelve. és még sorolhatnám, mi minden lenne jó, főleg keresések kapcsán.

(#36873) TIT válasza valakky (#36872) üzenetére


TIT
veterán

Na igen+az,hogy ne duplán mutasson mindent és ne is lehessen ilyenkor rányomni.

(#36874) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Beállítás kérdésem lenne, jelenleg ezek vannak:

A "Disk cache" -1(Auto)
Az OS cache be van kapcsolva
Az Előre lefoglalás pedig ki

A Torrent-jeim pedig ebben az állapotban:

A legtöbb "Seeding" privát tracker-es, a "Downloading"-osok pedig inaktívak, tehát vagy Paused, vagy Stalled, vagy elakadt, tehát nem sokat számítanak a képletben.
Gigás net és HDD-re töltök le, de a proci elég régi, egy E4200-as.

Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#36875) SunMount3r válasza SunMount3r (#36874) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sorry, lejárt a szerk. idő: Szóval a proci nem E4200-as, hanem E5200-as.

Ja és nem vagyok Ultra Seed-er, csak arra kellene, hogy pl. a TL-en nagyobb eséllyel tudjak Seed-elni (Peer-eket kapni) és hogy az esetleges letöltéseim is optimálisabbak legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#36876) mpo válasza SunMount3r (#36874) üzenetére


mpo
veterán

Próbáltam itt visszakeresni, hogy milyen routered van, de nem találtam.
A DIGI FTTB 500-as csomagnál, ha túl nagy számokat adtam meg (connections), a PC-n nem volt internet, hiába látta a routert, a router meg a szolgáltatót.
Ezt a kalkulátort próbáltad?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#36877) SunMount3r válasza mpo (#36876) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

RT-AC55U, a szolgáltatói meg a "szokásos" Digi-s Gigás Huwaei ONT (bridge módban persze).

(Egyébként a korábbi sebesség visszaesős probléma úgy látszik megoldódott, mióta frissítettem a hálókártya driver-t a legújabbra (a Windows alapból valami 2015-ös őskövületet rakott fel).)

(#36878) Zsolt_16 válasza Jabby (#36870) üzenetére


Zsolt_16
tag

64 bites van letöltve?
Én jártam már így, hogy random kifogyogatott és azért mert véltelenül 32 biteset töltöttem le :O

(#36879) Dragon3000 válasza Jabby (#36870) üzenetére


Dragon3000
veterán

Elég stabil a rendszered? Nekem egy félig alap helyzetbe állás a biosban okozott gondokat, mert a memória frekvenciát xmp profil szerint 3333MHz-en hagyta, de közben az 1,35V helyett csak 1,2V-ot kapott, gondolom a soc feszültség se volt rendben, kellett pár nap mire rájöttem mi a gond és több qbittorrentet is kipróbáltam, mert dobálták a hibákat, amik által szó nélkül bezárták magukat. Aztán a leggyorsabb megoldásom, hogy reseteltem a biost, mert azon a gépen se monitor se egér+billentyűzet nincs, így most csak 2400-on mennek a ramok, de ebből a szempontból lényegtelen, azóta nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#36880) Infinity70


Infinity70
tag

Sziasztok.
Qbit feralos szerveren egy 107gb-ás torrentet már több mint egy órája ellenőriz .Most tart 35%-nál. 80%-ig volt a torrent letöltve és a szervert újraindítottam ,ezért most ellenőriz.
Nem lehetne ezt az ellenörzést kihagyni? Lesz vagy 3 óra mÍg a végére ér :o

Huawei P40 Pro

(#36881) TeeJay válasza SunMount3r (#36874) üzenetére


TeeJay
félisten

A régi proci lesz a gondja... 13éves proci, gondolom már nem windows 10 alá való az utasításkészletek miatt. Esetleg pakold újra a win10-et de ha nem akkor intézz újabb gépet.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36882) SunMount3r válasza TeeJay (#36881) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A szükséges 3 utasításkészletet tudja, simán fut rajta a Win10. Viszont a hálózat ma megint beesett :( :(( . Gyanítom ismét a Qbit-nek van hozzá köze. Ilyenkor szintén a hálókártyát újraindítva helyreáll a sebesség. Még egy full Router reset-et megpróbálok, aztán nem tudom mit tegyek. Vegyek bele új hálókártyát, vagy hívjam előbb a szolgáltatót?

(#36883) TeeJay válasza SunMount3r (#36882) üzenetére


TeeJay
félisten

mibe hogy a LAN driver is bekavarhat
qBittorrent-nek mi köze hozzá hogy beesik a sebességed?
kis szeletekkel/csomagokkal tölt le és fel ennyit használja a hálózatot, ha lehal ettől a géped akkor oprendszer/cpu/hálózati vezérlő bajod lesz de ezt neked kell kideríteni
Olyan régi gépen bármi lehet már

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36884) SunMount3r válasza TeeJay (#36883) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ma pl. egész nap jó volt 900Mbit körül, a Qbit is futott, de nagyon nem csinált semmit, de most mikor beraktam vagy 5 torrent-et és hirtelen rámértem már megint visszaesett 100Mbit/s-re (igen a letöltéseket leállítva is) és úgy is maradt.

(#36885) TeeJay válasza SunMount3r (#36884) üzenetére


TeeJay
félisten

FTTH esetén kérj másik ONT-t, ha van routered frissítsd szoftverét meg nézd meg anélkül is mert lehet letérdel a procija a torrent forgalomtól, ha még ezután sem jó nézd meg másik géppel. Mást nem tudok. Valahol szűk lesz valami

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36886) SunMount3r válasza TeeJay (#36885) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért annyira nagy forgalom most sem volt, 5db 1 Seed-es torrent-et indítottam el össz. kb. 50Mbit/s-es letöltéssel, közben semmi más feltöltés sem volt. Mindeközben az Android-os Box-omról simán mérek 500Mbit/s-t (az ennyit tud kb.), csak ezen a gépen esik be a sebesség.

(#36887) Dragon3000 válasza SunMount3r (#36886) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha csak egy gépen esik be a sebesség, az nem digis hiba, hanem azzal a géppel van valami.

(#36888) Digitalpimp válasza SunMount3r (#36886) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A lapod milyen régi? Lehet, hogy döglődik a hálókártya. Nekem úgy tűnik, mikor kap egy kis terhelést akkor visszateszi magát 100Mbit-re. Kérj kölcsön egy tuti jó hálókártyát és nézd meg azzal.

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#36889) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!
A beállításokban be kell pipálni a névtelen módot? Mire jó amúgy?

(#36890) Blue meth


Blue meth
senior tag

Sziasztok!

Régebben az utorrentet használtam, de nem találok olyan oldalt, ahol vírusmentesen le lehetne tölteni.
Milyen klienst ajánlanátok helyette, ami "biztonságos"? Gondolok itt arra, hogy normális weboldalról le lehet tölteni.

(#36891) Cs1csó válasza Blue meth (#36890) üzenetére


Cs1csó
félisten

Qbittorrent van belőle 64 bites, magyar, folyamatosan fejlesztik, és ingyenes nincs reklám, hasonló felület mint az utorrentnek. [link]

(#36892) Blue meth válasza Cs1csó (#36891) üzenetére


Blue meth
senior tag

Köszönöm! Tökéletes lesz. :)

(#36893) woodworm válasza Blue meth (#36890) üzenetére


woodworm
veterán

Mindenképpen jobb választás a qbittorrent.
Ha régi utorrentet szeretnél letölteni, akkor a web.archive.org-on kell az akkori letöltőoldalt megkeresni.

(#36894) Digitalpimp válasza Blue meth (#36890) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Régi PC World, Chip magazinok dvd mellékletein van, ha szeretnél. Megára dobok fel.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#36895) TeeJay válasza Digitalpimp (#36894) üzenetére


TeeJay
félisten

Inkább ne...
Nem kellene 8-10 meg sok éves szoftvert már 2020-ban Win10 alá reklámozni
qBittorrent x64 verziókat annál inkább, az tökéletesen működik és aktívan van fejlesztve meg javítva!

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36896) Blue meth válasza TeeJay (#36895) üzenetére


Blue meth
senior tag

Így van, köszi a lehetőséget, de tökéletes a qbittorrent. Szerintem az én gépemen is cserélem, mert kezd idegesíteni az utorrent.

(#36897) Cs1csó válasza Digitalpimp (#36894) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 TeeJay
KÖNYÖRGÖM, ne reklámozzunk már 10 éves klienst!!!!! :O :O :O

(#36898) Digitalpimp válasza Cs1csó (#36897) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Semmi reklám nem volt, de ha azt szeretett volna, akkor megoldható. Amúgy meg Tixati és kész. :)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#36899) Jabby válasza Zsolt_16 (#36878) üzenetére


Jabby
őstag

Először is köszönöm mindenki válaszát!

Igen, 64 bites az OS és a Qbittorent (V4.2.5 (64bit))is.
Nálam a Qbittorent nem kifagy, hanem bezáródik minden kérdés nélkül.
Log fájlban a kilépésről nincs semmi bejegyzés.

Dragon3000 (#36879)
Szerintem a rendszerem stabil, egyik progi sem produkál ehhez hasonló jelenséget.
Persze, a Win10 okozhatja a problémát, de fogalmam sincs hol lehet ilyen beállításra vonatkozó állítási lehetőség, főleg, hogy más progi ilyet nem csinál.

[ Szerkesztve ]

(#36900) Dragon3000 válasza Jabby (#36899) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem se csinált egyik program se ilyent csak a qbit, aztán az egyiknél pont ott voltam és bejött a crash log vagy mi, ami ha minden igaz 1 perc után be is záródott magától, esetleg nézd meg a qbit logot vagy a windows eseménynaplónál az alkalmazások részen, hogy nincs e bejegyzés a qbittel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.