Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Rebirth válasza #00809728 (#99) üzenetére


Rebirth
tag

Az jó lenne, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lehet! :C

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#102) csibor


csibor
őstag

Ugy tudom a Magyarországi kutak 95%-át a mol látja el üzemanyaggal nem?Akkor olyan nagy külömbség nem lehetne 2 kút között.

(#103) Rebirth válasza csibor (#102) üzenetére


Rebirth
tag

Ezeket olvasd el, ha érdekel:
[link]
[link]

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#104) #00809728 válasza csibor (#102) üzenetére


#00809728
törölt tag

Részben igazad van csak vannak akik a földben lévő tartájt kupucoltassák vannak aki meg beleszarnak vagy esetleg felvizezik a hiány potlása érdekében.

(#105) Kicker válasza csibor (#102) üzenetére


Kicker
senior tag

TEgyük fel így van papíron, de hogy valójában honnan van az a benzin.... ki tudja... :F fele MOL, fele ukrán valami.....

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#106) róland válasza Kicker (#77) üzenetére


róland
veterán

Hévízre tudok magyarázatot adni. Ők a nyári német turistákból élnek. Keszthelyen van 2 MOL, 1 Shell, 1 Jet kút. Emellett 5 km-es körön belül télen nehéz megélnie mégegy MOL kútnak. Télen a hévízi kútnál tankolok, nyáron Keszthely, Zalaegerszeg (sokat járok arra).

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#107) Kicker válasza róland (#106) üzenetére


Kicker
senior tag

oké, azt tudtam, hogy a nagy a konkurencia, de miért nem lehet egységesítenni? ígyis mocsok nagy nyereségük van.... iszonyat biznisz, és még csak annyi sincs ebnnük, hogy na...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#108) Steve-S


Steve-S
tag

Nálunk a MOL kútnál csalnak mint állat. Egyszer tankolt fater 3 litert egy kannába (a számláló annyit mutatott) és kb 3-4 deci hiányzott belőle! A q*va annyukat! :(((

Set The World On Fire!!!

(#109) csibor válasza Kicker (#107) üzenetére


csibor
őstag

Nézőpont kérdése,de szabad piaci verseny van.Veszprém sokkal olcsóbb a benzin mint a környéken bárhol.

(#110) ^Bundi^ válasza karib (#11) üzenetére


^Bundi^
senior tag

nekem most shell v-power van benne és úgy szar ahogy van...sokat is fogyaszt és ingadozik is...megyek vissza a mol hoz eddig azzal mentem a legtöbbet
még az omv 100as benzine nagyon tuti
amúgy az auchan benzinjével se volt eddig semmi baj azon kívül hogy kiesik a mozgástérből
:R

Nos Omnes Una Manet

(#111) acer_


acer_
aktív tag

Polo 1.2 ~6,8l. 5000km-nyi benzin nyugtakat literei osszeadva, es leoszva. Fokent varosi hasznalattal. Molos rossz tapaszatatok utan ez az auto meg csak shell benzint kapott.. (Molos anyagbol fika ment a karburatorba, meg a 90es evek elejen-kozepen, aztan azota inkabb hanyagoljuk az egeszet.)

(#112) Vigneau válasza csibor (#102) üzenetére


Vigneau
félisten

Hacsak nem adnak hozzá más adalékokat helyben: pl. víz... :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#113) L3zl13 válasza Steve-S (#108) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz lazán lehet, hogy az a 3-4 deci a csőben maradt, és 50 liternél ugyanúgy 3-4 deci lett volna... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#114) KMan


KMan
őstag

Holnap este utazok el es tele kene tankolni. Most jo ha van benne ~4-5 lityi. Akkor hol? :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#115) #00809728 válasza KMan (#114) üzenetére


#00809728
törölt tag

Elutazol?Hova?
Mert ha pld szomszédos orikba akkor érdemes csak annyi anyagot vinned amig át nem lépsz és kint tankolnod.Ugyanis olcsobb az anyag.
Ha nem akkor vedd semmisnek a levelemet.

(#116) fokukac válasza #00809728 (#115) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ausztriában drágább, Szlovákiában ugyanannyi...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#117) ^Bundi^ válasza fokukac (#116) üzenetére


^Bundi^
senior tag

au keleti részén vmivel olcsóbb ellenben megbízhatóbb :)
:R

Nos Omnes Una Manet

(#118) God Vazzeg válasza Vigneau (#100) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem tudom, már régóta nem műxik, sz@r volt a benzinjük, a túloldalban van másik kút, az jobb lett, mikor megnyitott, nemsokára rá emez becsukott ;) :D

Kokog: helyi vagyok, de mihez képest? :D

(#119) Vigneau válasza God Vazzeg (#118) üzenetére


Vigneau
félisten

Ez ciki. Azt hittem, ugyanaz a Petrol (vagy mi?) veszi át, ami a Csárdához közelit is üzemelteti.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#120) #00809728 válasza ^Bundi^ (#117) üzenetére


#00809728
törölt tag

Én is igy tudtam.

(#121) bambano válasza helkis (#82) üzenetére


bambano
titán

Nem tudok olyanról, hogy alapjárati motor. Pillangószelep van, amit léptető motor forgat. Ha az alapjárat ingadozása nem hiba, akkor az alapjárat nem ingadozása hiba? Most vigyem szervizbe az autóimat, hogy egyiken se ingadozik soha az alapjárat? Ja, nem 800 az alapjáratom, csak 500. Remélem, ezért nem kell szervízbe mennem. Az injektor a rendesebb autókban két helyen mér, a leömlők után nem sokkal illetve a katalizátor után. Emiatt nem egyszerű mostanában kivenni a katalizátort. Az egr nem igazán folytja le a motort, mert amikor működik, akkor nem nagyon kergeted, amikor meg forgatod a motort, akkor relatíve tisztább.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#122) bambano válasza God Vazzeg (#97) üzenetére


bambano
titán

Mesélhetnél bővebben az lpg-ről. Hol szerelték be, milyen márka, hogy változott a fogyasztás?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#123) bambano válasza Rebirth (#103) üzenetére


bambano
titán

Az nem igaz, hogy minden magyar üzemanyag egy forrásból kerül ki. Az biztos, hogy a Shell V-power racing németektől jön és hallani olyat is, hogy az OMV benzinek egy része is a schwehati finomítóból jön. Számomra nem világos, hogy miért kell 5000 km után olajat cserélni, ha állítólag a benzin rossz, és ugyanez a motorolaj miért bír ki 50 ekm-t egy külföldi autóban. Engem nem győzött meg ez a cikk, hogy mérvadó legyen számomra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#124) bambano válasza ^Bundi^ (#117) üzenetére


bambano
titán

Az osztrák mol kutakon megbízhatóbb a benzin, mint a magyar mol kutakon?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#125) finest


finest
őstag

Alighogy itt elolvastam a kipufogógázt visszavezető szelep meghibásodásáról szóló hozzászólásokat, ma felhívott a feleségem, h a Corsájában pont ez a szelep (vagy mi) ment tönkre, a szervíz szerint tisztítani nem lehet és ki kell cserélni. Na tessék...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#126) God Vazzeg válasza Vigneau (#119) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Avanti a másik ;)

(#127) God Vazzeg válasza bambano (#122) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nemtom hol rakták be, az autóval vettem, itt felénk szerelnek be, olyan 120-150k. Lovato szett van benne, nagyon jól műxik, kézi kapcsolású (nem automata), de már fel kéne újítani a reduktorom, eddig olyan 10-11l-t evett gázból, mostmár olyan 13-14l bekapkod, és nem indul róla hideg motorral. Ezért kell a benzin :D Benzinből 8-9l amúgy, viszont a gáz 166Ft errefelé, sőt okosban még olcsóbb is lehet :D Azért egy 6 hengeres BMW-nél nem hátrány a gáz :D

(#128) Vigneau válasza God Vazzeg (#126) üzenetére


Vigneau
félisten

Úgy látszik, olyan gyorsan megyek, hogy már el sem tudom olvasni. Vagy rossz a szemem? :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#129) God Vazzeg válasza Vigneau (#128) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nincs kizárva hogy én emléxem rosszul, de régebben avanti volt tuti, lehet hogy már nem az :B Vagy 1 éve nem tankoltam ott :D

(#130) Vigneau válasza God Vazzeg (#129) üzenetére


Vigneau
félisten

Agip, vagy Avanti... Az egy és ugyanaz, vagy különböző cég?
Most valami szintén sárga - Petrol? - vette át a csárdához közelebbit, ami a lehajtótokon túl van, ha Solt felé megyünk.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#131) karib válasza bambano (#123) üzenetére


karib
addikt

Az egy dolog, hogy a legtöbb itthoni kutat MOL-eredetű benzinnel látják el, de azért társaságonként változik az adalékolás. Hogy pontosan hol tekernek rajta - a MOL külön recpetek szerint szállít, vagy utólag a tankerben vagy máshol pancsolnak, nemtom. Szóval a közös eredet ellenére lehetnek eltérések. Bár valszeg többet számít, hogy mennyire tartják karban a kutat (illetve a teljes üzemanagyszállítási láncot...), illetve mennyire átverősek az adott kútnál :)

Department of Redundancy Department

(#132) bambano válasza karib (#131) üzenetére


bambano
titán

Beáll a moltranszos tanker Battára a finomítóba, beleöntik azt az adalékanyagot, amit a megrendelő kúthálózat ad át (ők keverik, csomagolják, adagolják, a finomítói munkaerőtől csak az az elvárás, hogy a megfelelő feliratú műanyagflakonból a teljes anyagot beleöntse a tankerbe). Ezután a finomítóból rátöltik a szabvány alapbenzint (95,98, vagy amit megrendeltek) és kiviszik a kutakra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#133) karib válasza bambano (#132) üzenetére


karib
addikt

Kb. ezt sejtettem én is :)

Department of Redundancy Department

(#134) God Vazzeg válasza Vigneau (#130) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szerintem különböző :U De passzolom a kérdést :D

(#135) KMan válasza #00809728 (#115) üzenetére


KMan
őstag

Vegul meg sem megyek sehova:D reszemrol kozbe jott par fontos dolog, ugyhogy itthon maradok. Amugy csak belfold lett volna. Holnap persze egesz nap a varosban fogok szaladgalni, szigoruan kocsi nelkul.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#136) Vigneau válasza God Vazzeg (#134) üzenetére


Vigneau
félisten

No, egyszer majd megkérdezek egy kútszakértőt, hátha... :)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#137) God Vazzeg válasza Vigneau (#136) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szuper :D :R

(#138) #00809728


#00809728
törölt tag

Agip BluDiesel Probálta már valaki?

(#139) golyani válasza #00809728 (#138) üzenetére


golyani
addikt

hello ez a metabond és társai jó 2 ütemű gépekbe is? ha igen hova öntesem?olajhoz vagy beninhez? külön keverős a cucc.

(#140) KMan válasza #00809728 (#138) üzenetére


KMan
őstag

En is ma figyeltem fel ra.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#141) neduddki válasza bambano (#123) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Vagy 10eveel eleobb egy w124-es 3000-es turnyos dizel merciben a bp visco dizel elfeltodott lecserelni vagy ~50e km ern keresztul az a motro utanan mg mindel gondok nelkul futott majd 30-at mielott elloptak volna, pedgi tulaj nem volt egy kulonosebben igenyes hogy hol taknyol /na jo egy kiserelt ne mkiserlet, de leglabb adat:- ))/

udv

neduddki

mod: Dodi72: oncse hozza karbidot is mert ugy jatekonyabb:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#142) karib válasza neduddki (#141) üzenetére


karib
addikt

Jó, a régi Mercik szinte bármivel elmennek a világ végére... próbáld ezt meg egy mai Mercedesszel.

Department of Redundancy Department

(#143) neduddki válasza karib (#142) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tudio hogy mejjik ez a motor???:- )))
amugy a 1905-os pozso dileknel sem szoktak volt az esmerosok tulzasbavinni az olacsereket es meg ketyegnek:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#144) bambano válasza karib (#142) üzenetére


bambano
titán

Mai can buszos szekerek már attól is hülyét kapnak, ha felcsapod a sárban a kocsi alját...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#145) Rebirth válasza golyani (#139) üzenetére


Rebirth
tag

Jó a két üteműekbe is! Legalábbis a benzinadalék mindenképpen: Metabond Megalene. Szerintem az olajba ne tegyél semmit, mivel különolajzásos. (egyébként lehet, hogy rakhatsz abba is, de passz) Esetleg, ha gondolod a váltóolajba tehetsz még Metabond GT-t.

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#146) Rebirth válasza #00809728 (#70) üzenetére


Rebirth
tag

Az üzemanyagba valótól lehet, hogy nem veszel észre semmit, de szerintem ez nem is észrevehető... Amire kíváncsi lennék az az, hogy tényleg csökken a károsanyag kibocsátás, esetleg tisztul az üzemanyag ellátó rendszer?

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#147) ovecs


ovecs
senior tag

Na most akkor a faternak 1,9d citroen xsara kombija van. Ukránban tankol, mert keleten élünk.(kb 150pénz 1 lityó dízel)
Ha ügyesen tankolsz(levegőztetőszelep kinyom), akkor az 50 lityós tankba(ami tágul az évek alatt) akkor bemegy 60 lityó is.
Na most az ő vezetési stílusában ez kb 1000km-re elég...
Tankoljunk ügyesen Ukránban :DDD

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#148) ovecs válasza Rebirth (#145) üzenetére


ovecs
senior tag

Dízelbe a legjobb a Kenne Flo, anno a Norvég :F vagy valamelyik északi ország hadserege fejlesztette ki, és nagyon jó cucc

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#149) oettinger01 válasza ovecs (#148) üzenetére


oettinger01
őstag

sosem hallottam még róla....

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#150) Avicularia válasza bambano (#132) üzenetére


Avicularia
veterán

lehet hogy bizonyos kutakon igy van,az agipnál nem
asszony kúton dolgozik,ott hozza a tankeros a naftát,és a kútnál öntik bele az adalékanyagot
tesco benzinben nincs adalék( tankerostól származó infó )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.