Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9101) Brian_GT válasza jonnyjoker01 (#9100) üzenetére


Brian_GT
őstag

Az a baj a Colin McRae Rally alatt életében nem fog havas úton való vezetést szimulálni, mert az egy fél árkád-fél szimulátor játék. Jobbik fajta én is imádtam minden részét, de akkor sem szimulátor.

Lehet bármilyen kormányod a kuplung és egyéb érzést nem fogod tudni rendesen átültetni a kocsidba, mert nem ugyan azt a kocsit vezeted és máshogy viselkedik egy több 100LE-s autó, mint egy 1.2-es 1.4es stb autó. Még ha valami morcibb turbós kocsid vagy dieseled van nagy nyomatékkal, akkor sem olyat hajtasz, mint játékban.

A legegyszerűbb megoldás, hogy fogod magad és télen este amikor nincs nagy forgalom kimész egy bevásárlóközpont parkolójába és mivel max 1-2 ember lesz aki elmegy éjjel vásárolni, minden kockázat nélkül tudsz gyakorolni. Mivel egész nap ki be járnak a kocsik, így az a veszély sem fenyeget, hogy 6m magas hóban kell tekerned a kormányt, mert kijárják a kocsik...az meg, hogy kicsit megfagy pont jó is.

Ha meg arra járna egy rendőr véletlenül, akkor 2 dolog lehet...vagy semmit nem csinál vagy figyelmeztet, hogy hagyd abba...mert rendőrtől függően beleköthet, hogy a bevásárlóközpontok parkolója is kressz alá tartozó terület. Mivel aránylag nagy hely van, ha elcseszed is van bukótered ahova ki tudsz forogni.

Ennél drágább de biztosabb megoldás, hogy ha megengedheted magadnak, menj el rallyzni. Annál jobb tudásszerzési lehetőség nincs, csak sajna nagyon költséges lett kis kategóriákban is.

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#9102) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom hova írhatnám a kérdésemet, de látogatók száma alapján talán itt nagyobb az esély a megoldásra

Honnan tudok beszerezni magyar kiosztású kupakokat a billentyűzetemhez?
Tesoro Colada Saint

(#9103) Brian_GT válasza sanyek2 (#9102) üzenetére


Brian_GT
őstag

Hát én ilyenről még nem hallottam, hogy egy full angol billentyűt valaki át tud kupakozni, mert egyrészt ez nem egy népszerű nyelv, mármint a magyar...ergó külföldön tuti nem kapsz, országon belül meg senki sem fog ilyen mélységig foglalkozni ilyenekkel. Ehhez max hivatalos gyártói meló kéne ahol előbb lenne másik 30 ország nyelve meg, mint a magyar.

+ ez nem úgy működik, hogy átrakom és kész, ez is ha jól látom már mechanikus bill szóval ez nem így működik...de cáfoljon meg aki szakavatott ebben

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#9104) sanyek2 válasza Brian_GT (#9103) üzenetére


sanyek2
senior tag

Pedig pontosan ilyen egyszerű.
Beviteli nyelvet te választasz a számítógépen, a kupakok mindegyikét le lehet szedni, tudom, mert eme sorokat is colada-val írom.
Másrészt van magyar kiosztású colada is, de nekem német kiosztású jutott.
Továbbá lehetett kapni gamer kupakokat (Gyengébbek kedvéért W, A, S, D), de megszűnt a magyar forgalmazása.

Ergo minden amit írtál félrevezető.
Megcáfolva.

Szerk: Találomra, legyen olyan kedves senki ne írjon baromságokat, amiket az ujjából szop ki!!!

[ Szerkesztve ]

(#9105) Brian_GT válasza sanyek2 (#9104) üzenetére


Brian_GT
őstag

Kezdjük ott, hogy nem mondtad pontosan, hogy angol vagy német billre szeretnéd. Angol billen nincs annyi gomb egyrészt...másrészt olvass inkább utána szakértő, hogy mennyi olyan bill létezik amelyiknél nem a panelen van a mechanika, hanem maga a gomb is tartalmazza. Erről ennyit.

Többet nem szeretnék hozzáfűzni, úgy látom akkora spílerek vannak itt, hogy fölösleges beírni, mikor te kérdezed tőlünk. Akkor ha ekkora király vagy mi a ráknak kérdezel. Neked mindent tudnod kellene. Végeztem!!!

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#9106) CJ4567 válasza Brian_GT (#9105) üzenetére


CJ4567
veterán

Német billentyűvel egyszerűbb mint angollal, mert németen van annyi ékezet mint a magyaron, és lehet kapni elég jó minőségű fóliákat, amit felraksz és kész :) Én is úgy használom a Logitech Classic Keyboard 200-am.

Más: senki semmit a problémámra? Itt a kép.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#9107) sanyek2 válasza Brian_GT (#9105) üzenetére


sanyek2
senior tag

Na akkor tisztázzuk, "kedves" vérig sértett szakértő!
1. Én azért fordultam segítégért, hogy megtudjam, HONNAN szerezhető be kupak a billentyűmhöz?!
2. Nem mondtam milyen nyelvű, mert teljesen lényegtelen, ha egyszer kapható , kapható, ha nem nem
3. Ha már egyszer kapható, akkor valószínűleg gyártó által stimmel a klaviatúra, akármilyen nyelvű, máskülönben nem gyártották volna le.
4. Tudom milyen billentyűzetem van, tudom milyen gobok mocorognak a kupakok alatt, te nem vetted a fáradtságot, hogy ráklikkelj a linkre, amit beraktam, és elolvasd, hogy Cherry MX kapcsolókkal van felszerelve, így amiért haszontalannak tituláltam a "válaszodat", most dobálózol más, meg nem nevezett billentyűkkel, amik más technológiát használnak, ami mellesleg semmilyen közegben nem helytálló, mint válaszadás, ergo teljesen OFF.

Még ha érdekelne is, milyen billentyűk azok amikről te beszélsz, és utána néznék, az hol segítene nekem megtalálnom a boltot, amelyik árulja a kupakokat a teljesen más gyártmányú billentyűzetemhez?!

CJ4567: Gondoltam én is fóliára, de sajna több sebből is vérzik. :/
Rendhagyó a billentyűzetem betűtípusa, és a gombokon való elhelyezkedése is. Önmagában nem lenne gond, de világító billentyűzet, így nem kivitelezhető sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#9108) jonnyjoker01 válasza Brian_GT (#9101) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Azt tudom, hogy arcade csak van benne havas es ezert ajanlottam :) A parkoloban valo vezetes viszont egy elmeny tud lenni!

Üdv. Johnny

(#9109) Brian_GT válasza jonnyjoker01 (#9108) üzenetére


Brian_GT
őstag

Szerintem ennél életképesebb alternatíva nincs, mert azon az autón tud gyakorolni amin alapból szeretne jobban tudni vezetni stb. Most megtankolja és elmarhul 1 másfél órát, az se egy óriási összeg és élményben ahogy te is mondod, nincs jobb.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#9110) whited


whited
addikt

Sziasztok
Lehet arról tudni valamit, hogy a felújított Heroes 3 mikortól lesz előrendelhető?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9111) V.Stryker válasza whited (#9110) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Lesz ilyen? hol hol hol? Van linked? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9112) szami777 válasza whited (#9110) üzenetére


szami777
addikt

Én is mindennap nézem steamen, esélyes már, hogy elkezdődjön a preorder, nyakunkon a megjelenés, engem a kezdőár jobban izgat, reméljük nem szállnak el. :)

(#9111) V.Stryker

[link]

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#9113) V.Stryker válasza szami777 (#9112) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ohh, ohh... most meghatódtam. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9114) #65675776 válasza whited (#9110) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez pont egy olyan játék, amit még véletlenül sem fogok előrendelni, de jó eséllyel megvenni sem. Csak a nevében HD, egyébként meg...

(#9115) whited válasza #65675776 (#9114) üzenetére


whited
addikt

kap új mapokat meg egyéb extrákat +

nem tudni, hogy a DLC is benne-e lesz-e

meg én amúgy is elvakult fan vagyok :D

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9116) #65675776 válasza whited (#9115) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen DLC? Olyan HoMM3-hoz nem jelent meg, mert akkor még fel sem találták. Ha a két kiegészítőre gondolsz (Armageddon's Blade és Shadow of Death), akkor az nem lesz benne, és az Ubi leírása alapján nem is lesz meg soha. Csak Restoration of Erathia, és semmi több. (A magyarázat a forrásról roppant kamu, de mindegy.)

Új mapok? Naés? Ezernyi található a neten.

Szóval összességében valószínűsíthetően a Complete GoG-os árának legalább 2-3xáért kapunk egy elkent műanyag giccset, töredéknyi tartalommal. És gondolom a WoG pl fel sem fog menni rá, ergo eléggé korlátolt kiadás lesz.

(#9117) whited válasza #65675776 (#9116) üzenetére


whited
addikt

nem azt mondom, hogy ha törik ha szakad megveszem, de emberi áron én mindenképp benevezek rá :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#9118) tonero


tonero
csendes tag

Sziasztok!
Assassin's creed 4 black flag jobban van optimalizálva mint az Assassin's creed 3 volt?
Azoktól kérdezem akik játszottak az AC 3 meg az AC 4 is.Jobban ment a pc ken az AC 4 mint a 3?

(#9119) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok! Darksiders2 dlciből melyiket érdemes megvenni, amik hozzáadnak az eredeti játékhoz érdemben is? Nem csak valami skin vagy fegyver.

(#9120) laceszgamer válasza eszement24 (#9119) üzenetére


laceszgamer
addikt

Demon Lord Belial
Abyssal Forge
Arguls Tomb
Death Rises

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#9121) laceszgamer válasza tonero (#9118) üzenetére


laceszgamer
addikt

Ugyan úgy, nem igen változott a két rész iylen téren.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#9122) ogi88


ogi88
tag

Helló!
Miért nem indul el a Need For Speed-The Run a számítógépemen?Elindítom a játékot beadja a fekete képernyőt és a jobb felső sarokba az nfs-jel forog.Várok kb 10 percet és még mindig ott tart mi lehet a probléma?

(#9123) #65675776 válasza ogi88 (#9122) üzenetére


#65675776
törölt tag

Eredeti?

(#9124) ogi88 válasza #65675776 (#9123) üzenetére


ogi88
tag

Nem eredeti black box os verzió! :(

(#9125) #65675776 válasza ogi88 (#9124) üzenetére


#65675776
törölt tag

Téma lezárva. Kérj segítséget attól, aki feltörte!

(#9126) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Tudnátok ajánlani Római (ókor) korban játszódó stratégiát ami az Imperium Romanumhoz hasonlít?
Olyat amiben az épületeket, a várost munkások építik fel, nem "oda terem" kattintásra.
Köszönöm.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#9127) ollie válasza $p@rr0w (#9126) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ceasar 3? Azt nem tudom, hogy a munkások építenek-e, de érdemes ránézni.

Aztán ott van a Zeus and Posseidon és a Pharaoh and Cleopatra is.

***

(#9128) szami777 válasza $p@rr0w (#9126) üzenetére


szami777
addikt

Grand Ages: Rome
CivCity Rome

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#9129) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Köszönöm , megnézem őket.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#9130) #65675776 válasza ollie (#9127) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha jól emlékszem abban még sztrájkolnak is ha nem tetszik nekik a rendszer.

(#9131) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

egy kis segítségre lenne szükségem. adott egy gép, amin telepítve van egy tucat játék, és kicsit gyomlálni szeretnék. eredeti, lemezes játékokról van szó. egy ideje (cca. egy év) nincs bent ODD a gépben. akkor kerültek fel a gammák, mikor még volt, nyilván. most, ha uninstallálni szeretnék, akkor ezt dobja, pl Crysis Wars és Warhead esetén kapásból. mi lehet az oka? hogy lehetne leszedni őket? C: a rendszer D: a raktár, a játékok a C-n vannak, az ODD volt anno asszem az E:

köszi előre is, ha tudtok segíteni :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9132) genndy válasza hoffman_ (#9131) üzenetére


genndy
addikt

Letörlöd simán és nem törődsz vele mi marad a registryben, vagy registryben utánakeresel az útvonalaknak és módosítod valósra. Esetleg a D:-t ideiglenesen átnevezed E:-re, vagy rádugsz egy USB-t ami E: lesz. De van egy olyan tippem, hogy az eredeti DVD-ről is kellenek neki fájlok, azért keresi.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#9133) hoffman_ válasza genndy (#9132) üzenetére


hoffman_
nagyúr

úgy érted, hogy kitörlöm a mappáját a C:-n és viszlát? az az, amit nem szeretnék, ilyennel szoptam már eleget, registry takarítás, későbbi telepítési gondok, ésatöbbi. a lemezt kereshetné ezért, de nem logikus, hiszen uninstallnál sose kér cédét semmi.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9134) Brian_GT válasza hoffman_ (#9133) üzenetére


Brian_GT
őstag

Ez azért nem pontos. Rengeteg játék ami még nem a steam és egyéb keretrendszer idején jött ki, ugye csak lemezről volt hajlandó elindulni. Kb 30%-uk igen is kért lemezről is adatokat az uninstalláláshoz.

Mivel nem tudsz lemezt adni neki, így a ,,normális" uninstall nem jön szóba. Töröld ki manuálisan a mappát ahová raktad...esetleg egy total commanderben keress rá a játék kifejezéseire és törölgesd le úgy...nyilván registry-ben stb ott fog maradni sok minden, de ezt csak a normál uninstall tudná leszedni.

Ez egy ilyen vészmegoldás...más lehetőséged nincs. vagy szerezz egy usb-s külső írót és szedd le...bár ha csak ez az 1 játék kér lemezt, akkor hagyd fenn és kész, majd egy oprendszer újrarakás úgy is elviszi. Törölgesd le azokat amihez nem kér.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#9135) hoffman_ válasza Brian_GT (#9134) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igaz, jogos, amit mondasz. os szinten nem akarok mókolni, akkor nézek valami odd-t, jobb híján. köszönöm a válaszokat!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9136) $p@rr0w válasza hoffman_ (#9135) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Miért nem rakod újra az op rendszert? Az uninstallok úgyis ott hagynak egy csomó szemetet, fileokat, regedit bejegyzéseke, nem sokban különböznek a sima törléstől...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#9137) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Régi játékot keresek:

3D-s, mászkálós. Két faj van benne, valami ember szerű ject-pack-el és valami fegyverrel, a másik lény mintha fehéres lenne és kard szerűje van.
Jó nagy térkép, azokon külön küldetések. Lehetett vele multizni is, ahol bázist lehetett építeni. Ha ject-pack-os emberrel voltam, akkor fel tudtam emelkedni a levegőbe és volt valami boost-ja is, amivel még magasabbra lehetett menni. Ezzel ellentétben, a fehér lény rárepülés félével tudodd ode ugrani, ahova kattintottam.

Ismerős valakinek? :F Lehet már 10 éves is.

[ Szerkesztve ]

(#9138) kemotox


kemotox
addikt

Sziasztok!
Keresek egy régi játékot. Még talán Gamestarhoz volt teljes játékként, de az is lehet, hogy PC Guruhoz. Jövőbeli lebegő autókkal kellet menni benne. Első küldetések ilyen ratyi kis feladatok voltak, mint pl pizza kiszállítás, taxizás, aztán később már versenyezni is kellet, rivális banda kocsiját ellopni, meg ilyenek. Klassz kis játék volt. Ismeri valaki? Nem jut eszembe a címe.

Köszi

(#9139) Heavyrain válasza kemotox (#9138) üzenetére


Heavyrain
őstag

Beam Breakers (Gamestar 2003/ július)

[ Szerkesztve ]

(#9140) kemotox válasza Heavyrain (#9139) üzenetére


kemotox
addikt

Váá tudtam, hogy valami B betűs :D Köszi szépen!

(#9141) Mika1227


Mika1227
őstag

Valami jó kalandjátékot keresek pl. mint a Syberia.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#9142) laceszgamer válasza Mika1227 (#9141) üzenetére


laceszgamer
addikt

Telltale Games játékai körül nézz szét.
Walking Dead, Wolf Among Us, csak hogy a leghíresebbeket említsem

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#9143) TheProb


TheProb
veterán

Üdv!

LA Noire-hoz van most cloud save (steam és/vagy social club) a játékhoz vagy sem? Mert úgy tudom kéne lennie, ehhez képest szerettem vna folytatni a játékot és nincsenek meg a mentéseim, beléptem SC-be is, de semmi. Marha bosszantó...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#9144) $p@rr0w válasza Mika1227 (#9141) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Runaway sorozat, Broken Sword Sorozat én ezeket ajánlom elsősorban.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#9145) ollie válasza TheProb (#9143) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy gyors google keresés azt mutatta, hogy nincs benne cloud save.

***

(#9146) TheProb válasza ollie (#9145) üzenetére


TheProb
veterán

Nekem gugli szerint az jött ki, hogy SC-nek mentenie kéne, bár ezek egyes fórum hsz-ek voltak, szal lehet az is csak üres duma volt...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#9147) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Sims 4 melyik gépen fut el gond nélkül? Ajánlott gépigénynél i5-ös proci van.
Egyik ismerősöm kislányának a gépét (Intel Core i3-3110M (2.4 GHZ), 8 GB RAM, AMD Radeon HD7670M 1 GB) a Sims 4 annyira megpörgette, hogy a hőfokok (proci, videókártya) 70 fok fölé mentek.

Konfigok:
Intel Core i3-4010U (1.7 GHZ, 4 GB RAM, Nvidia GeForce 820M 2 GB, 1 TB-os merevlemez
Intel Core i5-4210U (1.5-1.9 GHz, 4 GB RAM, AMD Radeon R5 M230 1 GB, 750 GB-os merevlemez

Érdemes a fent említett 2 konfiggal próbálkozni, vagy erősebb kell a SIMS 4-hez?

Üdv,
GBoy

(#9148) Brian_GT válasza gameresboy (#9147) üzenetére


Brian_GT
őstag

Az a baj, hogy ezek nagyon hamvas laptop vga-k.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#9149) gameresboy válasza Brian_GT (#9148) üzenetére


gameresboy
aktív tag

milyen VGA-t javasolsz?

(#9150) ollie válasza gameresboy (#9149) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nvidia vonalon minimum 740M vagy 840M, feltéve hogy a felbontás max HD (1336x768). ATI vonalon semelyiket, mert ugyanolyan teljesítménnyel sokkal drágább.

***

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.