Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7351) degu válasza FehérHolló (#7350) üzenetére


degu
senior tag

Akkor ez egy jo hely...ha a konyak nem dragabb,mint a frissensult a menzan! :C

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#7352) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Utorrent csak nekem szarakszik ? Már 2 napja, hogy nem indulnak el a letöltések, újra raktam már egyszer de semmi..

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#7353) Jorus válasza b4sxe (#7352) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt okés.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7354) Qru válasza b4sxe (#7352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet a net szolgáltató packázik veled...

#nincsbennetarcsi

(#7355) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Ez még az aktuális hallgatói szerződés?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#7356) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok,

Próbálkozom, hátha:
felkaptam egy telefontöltőt és csak későn derült ki, hogy pont nem azt ami passzolna az enyémhez, így most egy hétig legalább töltő nélkül maradtam, persze az adatkábele sincs nálam... A helyzetet nehezíti, hogy nem mai darab. Ez lenne az: [link] SAMSUNG TRAVEL ADAPTER ATADS30EBE HÁLÓZATI TÖLTŐ

Mivel láttunk már érdekes eseteket, hátha valaki ki tudna segíteni, vagy tudna mondani valamiféle megoldást a problémára. :D
Köszi!

One Ring to rule them all

(#7357) HuMarc


HuMarc
addikt

Nincsen Angry Bird-es "szaktopik"?

(#7358) leslieke válasza HuMarc (#7357) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7359) HuMarc válasza leslieke (#7358) üzenetére


HuMarc
addikt

És vajon van rá igény?

(#7360) leslieke válasza HuMarc (#7359) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Részemről tuti nincs. :DDD Nyiss egyet, ha életképes maradhat, ha nem, akkor a modik úgyis bezárják.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7361) FehérHolló válasza HuMarc (#7359) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha lenne, rég lenne dedikált topicja.

Skynet is real. It's called Google.

(#7362) HuMarc válasza HuMarc (#7357) üzenetére


HuMarc
addikt

És OFF-topikra szerintetek lenne igény?

(#7363) HuMarc válasza HuMarc (#7362) üzenetére


HuMarc
addikt

Úgy döntöttem, hogy nyitok egy OFF-topikot, aztán vagy elsüllyed, vagy nem. A Lokálba, vagy a Fáradt gőzbe kéne nyitnom?

(#7364) Jorus válasza HuMarc (#7363) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hogyan foglalnád össze a tervezett topic mondanivalóját; mi az, amit hozzátehetne a közösséghez, annak tudásához, vagy épp hangulatához? (Nem, ne sorolj topicokat, amik nem tesznek hozzá! Csak érdeklődöm.) :)

Szerk.: Lokálban biztosan kevesebb vizet zavar.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7365) HuMarc válasza Jorus (#7364) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem is akartam topikokat sorolni :)

Hát valahogy úgy gondolom, hogy az Angry Birds-játékosok baráti közössége. Megoszthatják, hogy milyen pályán milyen rekordokat döntöttek meg, hogy milyen Angry Birds-plüsst vettek, hogy melyik a kedvenc pályája, stb.

(#7366) Fecogame válasza HuMarc (#7365) üzenetére


Fecogame
veterán

Felőlem jöhet, függő vagyok :D

Facebook-on is van Angry Birds, azokon a pályákat érdemes lenne megbeszélni, hogy hogyan lehet a legtöbb pontszámot kihozni egy-egy pályából. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7367) HuMarc válasza Fecogame (#7366) üzenetére


HuMarc
addikt

Valahogy sejtettem ;] Még véletlenül sem az arcképedről. Neeem. ;)

(#7368) rii


rii
nagyúr

hello

van arra módszer, ha beteg beugró jómunkásember mellett dolgozunk, akkor ne kapjuk el tőle, ha már volt olyan inkorrekt, hogy a.) elvállalta a melót és bejött, b.) nem szól h beteg c.) le is tagadja

mittomén ...
valami légizélő?
hagyma?
párásító?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7369) Qru válasza rii (#7368) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

- lehetőleg kerüld vele a kontaktust (pl ne fogj kezet vele, ne használd az eszközeit, ha mégis muszáj akkor vegyél fel kesztyűt, a lényeg, hogy ha közös eszközt használtatok akkor ne nyúlj a szemedhez, szádhoz, (ebben segít a kesztyű viselete) stb),

- kérd meg, hogy lehetőleg ne tüsszentsen rád ( ;] ), moss gyakran kezet fertőtlenítős kézmosóval (sima szappan kevés de a semminél azért jobb).

Ami javasolt még az a higiéniai szájmaszk viselete.

#nincsbennetarcsi

(#7370) marsu válasza rii (#7368) üzenetére


marsu
addikt

Qru például Jómunkásember, de ő nem biztos hogy beteg ...

Press any key to continue ...

(#7371) Qru válasza marsu (#7370) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A torokom kicsit fáj de amúgy köszi jól vok. :))

#nincsbennetarcsi

(#7372) HuMarc válasza HuMarc (#7367) üzenetére


HuMarc
addikt

Na, megnyílt az Angry Birds topik! :)

(#7373) leslieke válasza HuMarc (#7372) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szép leírás, máris írtam egy javaslatot az első hsz-hez. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7374) rii válasza Qru (#7369) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm

a kézfogás durva ... a rendszergazda le is betegedett, és mondta hogy pedig csak kezet fogott vele

.... meg gondolom ajánltos gyakrabban szellőztetni ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7375) Qru válasza rii (#7374) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a szellőztetés is hasznos. A bacik/vírusok a hideget nem szeretik, ha kicseréled a levegőt hidegebbre akkor kevésbé aktívak/hamarabb halnak.

#nincsbennetarcsi

(#7376) marsu válasza rii (#7374) üzenetére


marsu
addikt

Biztosan régen futtatta le a vírusirtót ...

:N

Press any key to continue ...

(#7377) Qru válasza marsu (#7376) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:W :DDD

#nincsbennetarcsi

(#7378) rii


rii
nagyúr

a neocitritánban van

fenilefrin-hidroklorid
feniramin-meleát

aszkorbinsav
paracetamol

narancs sznű f.szom-festék keverék, e104, e127, titán-dioxid... teljesen feleslegesen grapefruit aroma, almasava, kalcium-foszfát, nátrium-citrát-digidrát, citrom aroma (h mi a tosznak???) vízmentes citromsav, szacharóz, 20 g cukor .... f.sza ....

naszóval a bold-al kihőzott cuccokat nem lehet beszerezni csak úgy? :D
mert az aszkorbinsavat adját 10 g-onkjéngt ....

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7379) Qru válasza rii (#7378) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Paracetamolt kapahatsz tabiban a patikában (láz- és fájdalomcsillapító hatású) de nagyon vigyázz az adagolásával mert nem játékszer (túladagolása halált okoz).

fenilefrin-hidroklorid, sok mindenre jó. Pl pupillatágító hatású, érszűkítő (érdekesség képpen: urológusok ezt használják a spontán erekció megszüntetésére/kezelésére). Esetedben pedig az orrdugulás elleni hatása a fontos. Orálisan használva nem sokat ér (értsd: sz@rt se kb), csak közvetlenül az orrbajuttatva fejti ki hatását igazán, tehát az ilyen tartalmú orrspry/csepp sokkal-sokkal többet ér.

feniramin-meleát, helyeseny feniramin-maleát: ez csak ún. vivő anyag, érdemi gyógyító hatása nincs.

#nincsbennetarcsi

(#7380) rii válasza Qru (#7379) üzenetére


rii
nagyúr

hogy te honnan tudsz ennyi mindent :B

szóval ha nem vagyok lázas, akkor csak a aszkborkinsav miattt jó a neo citrán
mert az első, ami írtál, lázcsillapító az nem kell ,ost eseteben .-)
a második meg mivel szájon át veszi be az ember, akkor voltaképp mindenki esetében is minek van benne?
na talán a 3. ami segít ezeket eljuttatni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7381) FehérHolló válasza rii (#7380) üzenetére


FehérHolló
veterán

vikipédia. ;)

Neocitránban van azért még egy tablettányi aspirin hatóanyag is (acetilszalicilsav), ami fájdalom- és gyulladáscsillapító hatású.
Az aszkorbinsav pedig = cévitamin..

Meg azért elég necces már maga a kérdésfeltevésed is. Nem véletlen van a neocitránban az, ami, és olyan arányban, amilyenben. Ne házilag próbáld meg kikotyvasztani azt, ami szerinted fontos belőle.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7382) rii válasza FehérHolló (#7381) üzenetére


rii
nagyúr

hát azé az nem minden :) ... mert a wiki nekem is rendelkezésemre áll, de Qru saját kútfőből írta
én is megnéztem rengeteg dok. filmet, de akármennyire érdekel, alig marad meg belőle valami ...

csak zavar a sok f.s, amit beletettek .-)
minek van bemnne cukor meg szacharin, meg szinezék meg aroma ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7383) FehérHolló válasza rii (#7382) üzenetére


FehérHolló
veterán

A saját kútfő a vonatkozó wiki cikk összeollózása volt.

(Ha nem orvosságról/gyógyszerről lenne szó, akkor még támogatnám is a segítőkészségét, de laikusként wiki cikkből szagérteni veszélyes dolog.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7384) Jhonny06


Jhonny06
veterán

OTP-ről OTP-re ma meddig kéne utalni, hogy holnap reggelig megkapja? Egyáltalán normál körülmények között van ilyen, vagy csak külön fizetős szolgáltatásként? Köszi.

(#7385) leslieke válasza Jhonny06 (#7384) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bankon belüli utalásnál azonnal átmegy a pénz.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7386) Qru válasza FehérHolló (#7383) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semmi veszélyes dolgot nem írtam/tanácsoltam, sőtt felhívtam a figyelmét, az adagolást illetően a veszélyre. Nem kell verened itt magad. :N

rii: Nem vok gyógyszerész (még), puskáztam én is.

#nincsbennetarcsi

(#7387) krizmo_ válasza Jhonny06 (#7384) üzenetére


krizmo_
addikt

Elvileg most már egyből átmegy a pénz, főleg OTP-n belül. Mi már utaltunk így és működött.

(#7388) Fecogame


Fecogame
veterán

A hajthatatlan ugye azt jelenti, hogy nem lehet X dologról lebeszélni... Akkor mi az ellentéte? Hajtható? :D

Jhonny06: Lényegtelen, munkaidőben bankon belül azonnali a jóváírás.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7389) Jhonny06 válasza Fecogame (#7388) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szinonimái: rigid, merev, szigorú. Úgyhogy akár az engedékeny is lehet egy ellentét.

(#7390) leslieke válasza Fecogame (#7388) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bankon belül munkaidőn kívül is azonnali a jóváírás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7391) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Van egy autóm amit hitelre vásároltam meg és most szeretném eladni. Az autón még mindig van hitel. A jövendőbeli vásárló ügyvédi úton sezretné megvásárolni az autót úgy, hogy nem vállalja át a hitelt banki úton hanem csak az ügyvéd ír egy hivatalos papírt és úgy vinné. A kérdésem az lenne, hogy az ilyen adás-vételnek van-e valami buktatója ami miatt én be tudok fürödni vagy valami hasonló?

(#7392) leslieke válasza Anulu79 (#7391) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én nem adnám el ilyen feltételekkel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7393) Anulu79 válasza leslieke (#7392) üzenetére


Anulu79
addikt

Nem létfontosságú a dolog nekem sem csak szeretnék tisztában lenni a dologgal. Mert sosem tudni, hogy mit hoz a jövő számomra.

(#7394) FehérHolló válasza Anulu79 (#7393) üzenetére


FehérHolló
veterán

Olyan kérdések merülnek fel, hogy mi van a hitelszerződésedben rögzítve totálkár esetére és ilyesmi. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#7395) leslieke válasza FehérHolló (#7394) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Na meg az kérdéses, hogy egyáltalán el lehet-e adni hitellel terhelt autót a bank engedélye nélkül? Mert házat nem lehet, és szerintem autót se. Jobb az ilyeneket tisztán lezárni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7396) FehérHolló válasza leslieke (#7395) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hitelszerződés áttanulmányozását úgysem ússza meg az ember, ezek mind benne vannak.

Skynet is real. It's called Google.

(#7397) degu


degu
senior tag

Elképedve észleltem a TV-csatornák váltogatása közben,hogy a reklámszakemberek újabb zseniális otlettel rukkoltak ki!
Amikor beindul /600-ad szor-aznap este/ a reklámblokk,akkor legtöbben arra az időre átkapcsolnak egy másik csatornára.
Mostantól ilyen nincs,ill. semmi értelme.Tudniillik MINDEN /általam nézett/ csatornán egyszerre szakítják félbe a műsort,és elkezdik nyomni a reklámblokkot!/Amik ráadásul nem egyforma hosszúak/
Na! Ezt vajjon hogyan csinálják-technikailag?
Nem vagyok képes rájönni.Mert a klfl.csatornákon nem egyszerre indulnak a programok.A programok nem egyforma hosszúak,és ráadásképpen a csatornák min. 1 hétre előre kiadják a műsor-programot.
Úgy nem lehet megoldani,hogy egyszerüen 15 percenként szakítják meg minden csatornán az adást,és kezdődik a reklám,hiszen vannak 5-1ö perces /és nem kevés!/ *betétek*,és a reklámblokkok sem egyforma hosszúak.Ha pedig a reklámok rossz helyen,és időben futnak bele egy műsorba,akkor elveszik a műsor egy része,vagy egésze.Az sem lehet,hogy *tárolják* a kritikus helyen,és időben futó műsort,és a reklám után folytatják,hiszen igy akkora elcsúszások keletkeznének,hogy felborulna a műsorrend.Ez egyszerüen elképesztő technika!
Van Valakinek elképzelése a megoldásról? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#7398) Jhonny06 válasza degu (#7397) üzenetére


Jhonny06
veterán

Legalább 3-4 éve nem nézek TV-t (vagy több), de ez már akkor is így volt. Ezek szerint te se nagyon. :DDD

(#7399) degu válasza Jhonny06 (#7398) üzenetére


degu
senior tag

Néha meg kell tapasztalni,hogy milyen az atlagpolgár *varázslatos* világa,amivel feledi a hétköznapokat,és ami olcsóbb,mint az extasy...
Ja!
És,hogy mit néz az Anyosom! /Nem árt ismerni az ellenfél potenciális szellemi szintjét :P /
/De tényleg elgondolkodtam ezen a szervezettségen,hiszen gyakorlatilag-versenytársak ráadásul a klfl.kereskedelmi csatornák/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#7400) Jester01 válasza degu (#7397) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, ezt én is most vettem észre. Az RTL családban ugyanazt a reklámblokkot adják, egyszerre. Vicces, hogy a Cool-on például jónéhányszor mondat vagy szó közepén szakad meg a műsor :U

Versenytársaknál ennyire nincs szinkronban, csak gondolom az azonos műsorkezdési idők és reklámgyakoriságok miatt esnek egybe.

[ Szerkesztve ]

Jester

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.