Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7851) philoxenia válasza Jorus (#7850) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ja, ha edzenék, többet tudnék fogyni.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7852) randras


randras
veterán

Most olvastam egy cikkben a szabálysértési priusz kifejezést. Nem igazán értem, nem az a lényege ennek a jogi kategóriának, hogy kisebb súlyú, és a büntetés kiegyenlítése után nem marad nyoma?

(#7853) Qru válasza randras (#7852) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Marad nyoma. Pl büntetőpont rendszer is ezen alapszik...

#nincsbennetarcsi

(#7854) randras válasza Qru (#7853) üzenetére


randras
veterán

Az erkölcsi bizonyítványra is van kihatással?

(#7855) philoxenia válasza randras (#7854) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7856) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Talán jöhet ide.

Nem tudtok itt Pesten olyan helyet, ahol olcsón tudnánk venni drótkerítést, plusz lábakat hozzá? 150-170cm-es magasságú kerítésre kellene, meg kb két méteres fém lábak, de az áruházak nagyon el vannak szálva az áraikkal. Kerítés 25méter 15ezer ft, lábak darabjai 3000ft, holott nekünk kb csak 12db láb kellene, meg 20méter kerítés. (pároméknál húznánk fel egy kerítést az udvaron. )

Live-Die-Respawn

(#7857) philoxenia válasza oriic (#7856) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Drót. Milyen "lábak"-ra gondolsz? Az oszlophoz akarsz még rögzíteni pluszban?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7858) oriic válasza philoxenia (#7857) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Rosszat írtam, oszlopokra gondoltam. Linket köszi.

Live-Die-Respawn

(#7859) philoxenia válasza oriic (#7858) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Oszlopnak cső vagy zártszelvény, de nem olcsó úgy sem már igazán...[link]
Mondjuk 5/4-es cső már bőven elég, általában ilyen helyen elvágják háromfelé a 6 méteres szálat, két méteres oszlop elég a 150- es dróthoz nagyjából....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7860) oriic válasza philoxenia (#7859) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi, két méteresre gondoltunk mi is.

Live-Die-Respawn

(#7861) philoxenia válasza oriic (#7860) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A cső merevebb, mint a zártszelvény, nekem van egy trükköm hozzá, miután lebetonoztam és kicsit megkötött, megtöltöm végig betonnal, így még merevebb, de főleg nem rozsdál belülről.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7862) oriic válasza philoxenia (#7861) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mármint betont töltesz felülről bele? Mekkora ötlet már köszi.

Live-Die-Respawn

(#7863) philoxenia válasza oriic (#7862) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, mert a beton meggátolja a rozsdásodást szinte teljesen.... Az oszlopok mindig ott szoktak elkezdeni rozsdásodni belülről, ahol véget ér a belső betonszint.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7864) oriic válasza philoxenia (#7863) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De ezen túl kívülről gondolom érdemes lekezelni valamivel, hogy ott se rozsdásodjon.

Live-Die-Respawn

(#7865) philoxenia válasza oriic (#7864) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze.Nekem a Hammerite a szívem csücske, de azt csak akkor érdemes fölkenni, ha kicsit már megcsípte a rozsda kívülről.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7869) oriic válasza philoxenia (#7865) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondjuk párom alapból olyan lábakat akar amik kezelve vannak, de azok meg ennél drágábbak lesznek.

Live-Die-Respawn

(#7870) Jorus válasza philoxenia (#7863) üzenetére


Jorus
nagyúr

Télen vágtam ki 10 régi oszlopot, ami ki volt öntve betonnal, jó móka volt. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7871) randras válasza philoxenia (#7855) üzenetére


randras
veterán

Köszi! :R

(#7872) Mr. WolfDog


Mr. WolfDog
tag

Most csináltam meg a Gerecse 50-et ismét (8. alkalom), és lenne egy olyan kérdésem, hogy ti mivel szoktátok a vérhólyagokat kezelni? Vízhólyagokat simán kiszárítom meg szudokérmmel kenem, de a vérhólyaggal mit kezdjek? Eddig sosem volt, csak most új bakancsot vittem az útra ami nem igen vált be.

(#7873) philoxenia válasza Mr. WolfDog (#7872) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából azzal nincs mit kezdeni, ha nagyon lágy még esetleg Leukoplaszttal ragaszd le.... Vagy felszívódik, vagy majd apránként lehámlik. Véraláfutásnál Feketenadálytő krém esetleg...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7874) MasterMark


MasterMark
titán

Valami jó videószerkesztő programot tudtok mondani? Olyanra kéne, hogy egy bizonyos ponttól növelni tudjam a hangerőt jóval. (Beszédhang, sajnos nagyon halkan hallatszik.)
Illetve amivel menüt lehetne neki csinálni, és chaptereket belerakni, és DVD-re kiírni? (Esetleg ami mindkettőt tudja egyszerre. :) )

Köszi előre is. :R

Switch Tax

(#7875) Rivaul válasza MasterMark (#7874) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha nem zavar az összetettség s a millió beállítás akkor ezzel biztos mindent meg tudsz csinálni. Sony Vegas

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7876) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Hozzászólásokra lehet keresni? Egész fórum területén?

.

(#7877) MasterMark válasza Rivaul (#7875) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi kipróbálom. :K

Switch Tax

(#7878) Troy. válasza Troy. (#7876) üzenetére


Troy.
addikt

Szóval nincs? Miért? :)

.

(#7879) Rivaul válasza Troy. (#7878) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem képes a rendszer keresni hsz-ek közt. Ez túl nagy energiaforrás lenne sztem. Azt tudod tenni hogy ha ismered a hsz mérvadóbb kifejezéseit akkor google-be beírod a felhasználó+prohardver/hardverapro/mobilarena+hsz részleteit s van rá esély hogy meg is adja amit szeretnél.Példa ez pár nappal ezelőtti válaszom volt ITT. Kell idő míg a google rendszerébe kerül.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7880) napocska2 válasza Troy. (#7878) üzenetére


napocska2
senior tag

Esetleg ezzel megpróbálkozhatsz, felhasználónév alapján biztosan lehet szűrni.

(#7881) Rivaul válasza napocska2 (#7880) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez jó. Bár a tegnapi hsz-em a sony vegas kifejezésre 1055 találatot adott :DDD Itt is azt kell mint amit írtam, elég jól be kell határolni neki. Viszont nem rossz mert ez csak itt keres. :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7882) napocska2 válasza Rivaul (#7881) üzenetére


napocska2
senior tag

Nagyon bízom benne, hogy valami speciálisabbat szeretne megtalálni a hozzászólások között, nem valami reménytelent. :D

(#7883) Troy. válasza Rivaul (#7879) üzenetére


Troy.
addikt

Értem. Azért köszönöm a válaszod.

.

(#7884) Mr. WolfDog


Mr. WolfDog
tag

Miért mindig este kezd el fújni a szél?

(#7885) MasterMark válasza Mr. WolfDog (#7884) üzenetére


MasterMark
titán

Ahogy hűl le a levegő úgy kezd el lesüllyedni, de a beton, meg a föld még tartja a meleget, ott meleg van és helyet cserél a meleg levegővel a hideg. :DDD

Switch Tax

(#7886) Rivaul válasza Mr. WolfDog (#7884) üzenetére


Rivaul
addikt

Mert ilyenkor már nincsen annyi ember az utcán s szabadon akadályok nélkül tud felgyorsulni egy kis légáramlat is. Így utcáról, utcára, térről, térre, sebességet nyerve magának sebes széllé változik :DDD Más szóval fogalmam sincs :N

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7887) Kiki18 válasza MasterMark (#7885) üzenetére


Kiki18
őstag

Annyival egészítem ki,hogy a meleg levegő felszáll,mert kisebb a sűrűsége,mint a hideg levegőnek,ami pedig leszáll,magyarul betódul a meleg levegő "által hagyott helyre".Ezt a betódulást éljük mi meg és neveztük el szélnek.
Amúgy amit leírtál,az pont így van. :K

(#7888) Mr. WolfDog


Mr. WolfDog
tag

Megvilágosodtam(unk). Köszönöm :)

(#7889) villamos


villamos
őstag

A problémám a következő, van két cseresznyefám a kertben. Tavaly rendesen működtek, de idén valahogy nem akarnak. Nem rügyezik, nem hoz leveleket, nem virágzik egyik sem. Illetve a kisebbiknek van alul egy apró ága, pár levéllel, és két darab virággal. A közelükben lévő meggyfa lassan elvirágzik. Vajon mi történhetett? Lehetséges, hogy magukhoz térnek még, vagy összesen két szem cseresznyénk lesz idén? (ha egyáltalán lesz).

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#7890) Jorus válasza Kiki18 (#7887) üzenetére


Jorus
nagyúr

És mitől "fűszeresebb" a koraesti szél, mint mondjuk a reggelit eszem azt?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7891) Mr. WolfDog


Mr. WolfDog
tag

Van valami módszer arra, hogy visszamenőleg kollektívan az összes facebook bejegyzésemet stb-t (ami az idővonalon megjelenik) lekorlátozzam, hogy csak én lássam? (Mondjuk 2007-2012-es összes bejegyzést.)

(#7892) Rivaul válasza Mr. WolfDog (#7891) üzenetére


Rivaul
addikt

Van Facebook topic külön. Sztem ott pontos válasszal szolgálhatnak :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7893) Kiki18 válasza Jorus (#7890) üzenetére


Kiki18
őstag

Ennyire nem vagyok benne a témában,de logikusan következtetve úgy gondolom,hogy estefelé jön a hideg levegő a felmelegített levegő felszínközeli helyére(ugyebár) ,reggel viszont elkezd felmelegedni az estére leszállt hideg levegő,és emiatt indulnak meg a légmozgások,ami nem annyira "aktív".
Személyes tapasztalataim szerint reggel nincs akkora,vagy egyántalán nincs légmozgás(nemegyszer voltam horgászni,úgy éjszaka mint nappal, és a korareggeli órákban gyönyörű,tükörsima a tó, ritka hogy nem így van),erre alapozok.

(#7894) marsu válasza Mr. WolfDog (#7884) üzenetére


marsu
addikt

... és mit csinál a szél, amikor nem fúj?

:U

Press any key to continue ...

(#7895) Mr. WolfDog


Mr. WolfDog
tag

Ha az utak mellől tilos növényeket szedni elfogyasztás céljából, mivel túl sok bennük az ólom és egyebek, akkor az nem gebasz, hogy a szántóföldek 90%-a közvetlen az autóutak mellett van? Tudom csak az első pár métert érinti, de egy több hektáros földön ami végig út mellett fut az nem kis mennyiséget jelent.

(#7894) marsu: Unatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#7896) philoxenia válasza marsu (#7894) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért mindig ma van ma...?

Farkaskutyus: Nem ólmozzák már rég a benzint, más anyagok ellenben vannak bennük...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7897) Mr. WolfDog válasza philoxenia (#7896) üzenetére


Mr. WolfDog
tag

Okosnak akartam tűnni :(

De a kérdésem maradt, nem kicsit káros ez ?

(#7898) philoxenia válasza Mr. WolfDog (#7897) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Károsnak káros nyilván, de nem mindegy a növény mely részét esszük meg, mennyit eszünk belőle stb. Igazából ezek az anyagok belélegezve igazán károsak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7899) randras


randras
veterán

Milyen ingyenes antivírus-tűzfal kombót ajánlotok? Most telepítem újra a gépet, és felraktam az eddig használt COMODO új verzióját, és használhatatlan, letiltotta a netet a tűzfal része, a felületét is szétbarmolták modernizálták, csalódás... :(

:R

(#7900) Qru válasza randras (#7899) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

MSE-t használom, ingyenes és tökéletesen teszi a dolgát.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.